کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com) یکی از بهترین سایت های ارز دیجیتال است که امکانات زیادی را برای بررسی و رصد رمز ارزها و صرافی ها در اختیار کاربران قرار می دهد. این وب سایت در سال 2013 تأسیس شده است که می توانید تاریخچۀ قیمت ، حجم بازار، قیمت لحظه ای، تغییرات 24 ساعته، رتبه بندی رمز ارزها و سایر موارد را در آن مشاهده کنید. اطلاعات این سایت نیز کاملاً بروز بوده و به صورت لحظه ای آپدیت می شود. همانطورکه اطلاع دارید، تعداد ارزهای دیجیتال، صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز هر روز بیش تر می شود. به همین دلیل، وجود یک مرجع برای بررسی آن ها کاملاً ضروری است. بنابراین، به عنوان یک تحلیلگر بازار رمز ارزها باید کارکردن با این سایت را بلد باشید. در ادامۀ این نوشته قصد داریم شما را با نحوۀ سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ آشنا کنیم. تا انتها همراه ما باشید.

فهرست []

  آشنایی با سایت Coinmarketcap

  قبل از آشنایی با روش سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ، بهتر است کمی بیش تر با این سایت آشنا شویم. همانطورکه اشاره کردیم، کوین مارکت کپ بهترین سایت در حوزۀ ارز دیجیتال است. اکثر خدمات این سایت کاملاً رایگان بوده و حتی بدون ثبت نام می توانید از آن ها استفاده کنید.

  دلیل اینکه بسیاری از افراد از کوین مارکت کپ سیگنال دریافت می کنند، ارائۀ اطلاعات دقیق و لحظه ای است؛ زیرا تأخیر چندثانیه ای در دنیای ارزهای دیجیتال، می تواند به ضرر سرمایه گذاران تمام شود. از طرفی، تریدرهای ایرانی بدون هیچ مشکلی به این سایت دسترسی دارند و مانند بسیاری از سایت های این حوزه فیلتر نیست.

  اکثر ارزهای دیجیتال و صرافی های دنیا در Coinmarketcap لیست شده اند و با رفتن به صفحۀ هر کدام از آن ها می توانید اطلاعات کامل و دقیقی را به دست آورید. از مهم ترین ویژگی های این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائۀ قیمت لحظه ای بیش از 25 هزار ارز دیجیتال
  • امکان ایجاد پرتفوی رایگان و شخصی سازی آن
  • لیستی از صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز جهان و رتبه بندی آن ها
  • قابلیت Watch List برای تحت نظر گرفتن رمز ارزها

  چطور از کوین مارکت کپ سیگنال بگیریم؟

  داخل سایت، جدولی از رمز ارزها وجود دارد که از لحاظ ارزش بازار رتبه بندی شده اند. اگر بر روی هر کدام از این ارزها کلیک کنید، وارد صفحۀ اختصاصی آن خواهید شد که اطلاعات ارزشمند زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. در واقع برای سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ باید از این اطلاعات استفاده کنید.

  برخی از اطلاعاتی که در صفحۀ اختصاصی هر یک از ارزهای دیجیتال وجود دارد، عبارتند از:

  • WhitePaper: با کلیک کردن بر روی این دکمه، به وایت پیپر رمز ارز هدایت خواهید شد که در آن اهداف کلی ارز آمده است.
  • Community: در این بخش می توانید به انجمن های فعال و اعضای جامعۀ ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.
  • Volume: حجم معامله در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد.
  • Market cap: ارزش بازار رمز ارز را نشان می دهد.
  • Overview: در این قسمت، نمودار قیمت لحظه ای رمز ارز در تایم فریم های مختلف آورده شده است.
  • Markets: با ورود به این بخش، لیستی از صرافی هایی که این ارز را خرید و فروش می کنند خواهید دید.
  • Historical Data: در این قسمت، تاریخچۀ قیمت ارز آورده شده است.
  • News: اخبار مربوط به ارز دیجیتال در این قسمت وجود دارد.
  • More Info: با مراجعه به این قسمت می توانید سایر اطلاعات مرتبط با ارز دیجیتال مثل اعضای تیم پروژه، هولدرها، کیف پول ها و… را مشاهده کنید.

  حال که با این اصطلاحات آشنا شدید، در ادامه به نحوۀ سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ می پردازیم. برای اینکار باید چند نکتۀ مهم را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

  1. حجم معاملات ارز دیجیتال

  یکی از مهم ترین مسائل در بررسی ارز دیجیتال، حجم معاملات آن است. هنگامی که تعداد مبادلات زیاد باشد، حجم معاملات نیز بالا می رود و وقتی که تعداد مبادلات کم شود، حجم معاملات نیز کاهش پیدا می کند. تریدرها از حجم معاملات برای تأیید روند نزولی یا صعودی، اشباع قیمت، قدرت روند قیمت ها، پیدا کردن نقاط ورود یا خروج استفاده می کنند.

  2. وضعیت هولدرهای ارز دیجیتال

  کار بعدی ای که برای سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ باید انجام دهید، بررسی وضعیت هولدرهای رمز ارز است. درصورتی که معامله گران اصلی در یک روز تعداد زیادی از ارز دیجیتال را خریداری کرده یا بفروشند، می تواند یک سیگنال بسیار مهم باشد. سایت CoinMarketCap معمولاً لیست تراکنش های بالای 100 هزار دلار را منتشر می کند.

  3. تحلیل نمودار قیمتی

  نمودار قیمت ارزهای دیجیتال اطلاعات خوبی را در اختیار ما قرار می دهد. بنابراین، با تحلیل این نمودار و اعمال اندیکاتورهای مختلف بر روی آن می توانید سیگنال های ورود و خروج مناسبی را به دست آورید.

  4. بررسی رفتار اعضای جامعه ارز دیجیتال

  یکی دیگر از کارهایی که برای سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ باید انجام دهید، مشاهدۀ رفتار اعضای جامعۀ آن ارز در شبکه های اجتماعی است. شما می توانید رفتار این افراد را به طور کامل در سایت Coinmarketcap بررسی کرده و از این طریق اطلاعات و سیگنال خوبی را به دست آورید.

  5. دنبال کردن اخبار

  بازار سرمایه به خصوص کریپتوکارنسی تحت تأثیر اخبار است. بنابراین با دنبال کردن اخبار مربوط به ارز دیجیتال می توانید قبل از تغییرات قیمتی از آن ها اطلاع پیدا کنید.

  جمع بندی

  سایت کوین مارکت کپ اطلاعات کاملی را از ارز دیجیتال در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این اطلاعات می توانید تحلیل و بررسی های لازم را انجام داده و نقطۀ ورود یا خروج را پیدا کنید. دقت داشته باشید که باید از همۀ این اطلاعات به صورت مکمل استفاده کنید و فقط متکی به یکی آن ها نباشید.

  در این نوشته سعی کردیم نکات مهم و ضروری برای سیگنال گرفتن از کوین مارکت کپ را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. چنانچه در این رابطه سؤالی داشتید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.