Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

شرکت های مالی و سرمایه گذاری جهانی

State Street Global Advisors
معرفی شرکت State Street Global Advisors

State Street Global Advisors  (SSGA)مجموعه ای وابسته به شرکت State Street Corporation است که از سال 1978 در صنعت مدیریت سرمایه گذاری فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرد. درواقع SSGA بخش (سکتور) Investment management شرکت سرمایه گذاری State Street است.

براساس آمار منتشرشده در 31 دسامبر 2021، این شرکت با مدیریت 4.14 تریلیون دلار دارایی، از نظر حجم دارایی های تحت مدیریت، چهارمین شرکت مدیریت سرمایه گذاری در جهان به شمار می آید. شرکت State Street Global Advisors با هدف درک بهتر نیازها و شرایط مشتریان خود، رویکردی منضبط، دقیق و مبتنی بر تحقیق و جست وجو را در پیش گرفته و برای دستیابی به اهداف منحصربه فرد هریک از مشتریان به آن ها کمک می کند.

این شرکت با استفاده از استراتژی های برتر در زمینه سرمایه گذاری، خدمات خود را برای دولت ها، شرکت ها، موقوفات، بنیادهای غیرانتفاعی، خزانه داران شرکت ها، مدیران مالی، مدیران دارایی، مشاوران مالی و سایر واسطه ها در سراسر جهان ارائه می دهد.

تاریخچه شرکت State Street Global Advisors

State Street Global Advisors

در سال 1978، این شرکت با هدف ارائه خدمات مدیریت سرمایه گذاری نهادی با تمرکز بر equity index و پول نقد، بخش State Street Global را در شهر بوستون آمریکا تأسیس کرد. از اولین محصولات این شرکت تازه تأسیس می توان به یک صندوق شاخص داخلی، یک صندوق شاخص بین المللی و یک صندوق سرمایه گذاری کوتاه مدت اشاره کرد. تا پایان سال 1989، این شرکت 53 میلیارد دلار از دارایی مشتریان را تحت مدیریت خود داشت.

در سال 1990، شرکت State Street Global Advisors به منظور گسترش دفاتر خود در سطح جهان، اولین دفتر بین المللی SSGA را در شهر لندن کشور انگلستان تأسیس کرد. درنهایت طی چهار سال پس از آن 10 دفتر دیگر نیز در سراسر جهان راه اندازی شد. روند پیشرفت در این شرکت ادامه پیدا کرده و اکنون خدمات خود را در بیش از 58 کشور جهان به مشتریان ارائه می دهد. اکنون 44 سال از زمان تأسیس این بخش از شرکت State Street می گذرد و SSGA توسط Cyrus Taraporevala اداره می شود.

ویژگی های شرکت State Street Global Advisors

 1. یکی از شرکت های بزرگ در حوزه مدیریت دارایی است.
 2. بیش از 4.14 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت این شرکت قرار دارد.
 3. در حال حاضر این شرکت به بیش از 2.100 نفر خدمات خود را ارائه می دهد.
 4. دفاتر SSGA در 58 کشور دنیا مستقر هستند.
 5. تا تاریخ مارس 2021، این شرکت 142 صندوق EFT مختلف را در کنترل و مالکیت خود داشته است.
 6. این شرکت در آینده نزدیک از سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.

خدمات شرکت State Street Global Advisors

State Street Global Advisors

این شرکت استراتژی های سرمایه گذاری سفارشی شده را برای مؤسسات ایجاد کرده و با راه اندازی صندوق های ترکیبی دارایی آن ها را مدیریت می کند. علاوه بر محصولات سازمانی، این شرکت، تنها در بازار آمریکا دارای 46 محصول سرمایه گذاری ETF (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله) است. ETF های موجود براساس ارزش بازار، سبک سرمایه گذاری، بخش ها، صنعت یا کالا شاخص های بین المللی و داخلی را ردیابی و دنبال می کنند.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با نام تجاری StreetTracks، علاوه بر آمریکا در سایر نقاط جهان مانند بلژیک، فرانسه، هنگ کنگ و سنگاپور نیز موجود و در دسترس سرمایه گذاران هستند. شرکت SSGA، دارای 26 صندوق مشترک است که هرکدام از آن ها براساس نوع سرمایه گذاری به انواع مختلف بازارهای پولی (money markets)، اوراق قرضه (Bonds) و فراصندوق های متنوع (Diversified funds of funds) تقسیم می شوند.

نظر شرکت State Street Global Advisors درباره بازار ارزهای دیجیتال

شرکت State Street Corporation، به عنوان شرکت مادر SSGA قصد دارد بخشی را به منظور سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتالی راه اندازی کند. طبق اعلام رسمی State Street، این بخش به امور مالی دیجیتالی خواهد پرداخت که شامل ارزهای دیجیتال، پولی دیجیتالی بانک مرکزی، تکنولوژی بلاک چین و توکن سازی می شود.

براساس اظهارنظر Ron O’Hanley رئیس هیئت مدیره شرکت State Street، این شرکت دارایی های دیجیتال را یکی از مهم ترین نیروهای مؤثر در اقتصاد جهان می دانند و از نظر آن ها ارزهای دیجیتال تا پنج سال آینده بر کل صنعت تأثیر خواهد گذاشت.

ادامه مطلب
شرکت Capital Group
معرفی شرکت Capital Group و ویژگی...

شرکت Capital Group یک شرکت خدمات مالی آمریکایی و یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین سازمان های مدیریت سرمایه گذاری در جهان شناخته می شود. براساس آمار، این شرکت در حال حاضر بیش از 2.6 تریلیون دلار از دارایی مشتریان را تحت مدیریت خود دارد.

این شرکت با تمرکز بر مدیریت فعال و پویا، طیف وسیعی از خدمات خود را به مشتریان نهادی و سرمایه گذاران حقیقی در سطح جهان ارائه می دهد. ارائه بیش از 40 صندوق سرمایه گذاری مشترک از طریق شرکت تابع Capital Group، ارائه خدمت مربوط به حساب های مدیریت شده جداگانه، ارائه سهام خصوصی، American Funds Distributors، ارائه خدمات سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بسیار ثروتمند در آمریکا تنها بخشی از سرویس های پیشنهادی این شرکت هستند.

Jonathan Bell Lovelace در سال 1931 شرکت Capital Group را در شهر لس آنجلس آمریکا تأسیس کرد که به صورت خصوصی اداره می شود. اکنون که 92 سال از زمان راه اندازی این شرکت می گذرد، در سراسر جهان از جمله آمریکا، اروپا، آسیا و استرالیا فعالیت دارد.

تاریخچه شرکت Capital Group

شرکت Capital Group

در سال 1931 فردی به نام Jonathan Bell Lovelace یک شرکت سرمایه گذاری Lovelace, Dennis & Renfrew را راه اندازی کرد که درنهایت به شرکت سرمایه گذاری Capital Group تبدیل شد. Lovelave پیش از تأسیس این شرکت در شرکت کارگزاری سهام E.E. MacCrone شراکت داشت و در آنجا توانست مفهوم توسعه صندوق های سرمایه گذاری مشترک با سرمایه متغیر یا سرمایه باز را بررسی کند. سرانجام قبل از سقوط وال استریت در سال 1929 سهام خود را در این شرکت واگذار کرد.

طی این سال ها این شرکت مالی از دانش غنی در حوزه سرمایه گذاری و مدیریت ثروت، قابلیت برنامه ریزی جامع و قوی ترین شبکه خدمات مالی برخوردار بوده و فعالانه تجارت مالی بین المللی خود را در سطح جهان گسترش و توسعه داده است.

ویژگی های شرکت Capital Group

 1. بیش از 7500 نفر در دفاتر این شرکت در سراسر جهان فعالیت می کنند.
 2. این شرکت خدمات خود را حوزه های مختلف مالی به مشتریان حقیقی و حقوقی ارائه می دهد.
 3. از سال 1992، این شرکت سرمایه گذاری های سهام خصوصی را در 25 کشور انجام داده است.
 4. این شرکت یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذاری در جهان است.
 5. در حال حاضر این شرکت بیش از 2.6 تریلیون دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد.

معرفی خدمات مختلف شرکت Capital Group

این شرکت در تمام بخش های مهم مالی خدمات کاملی را به مشتریان خود ارائه می دهد، این خدمات عبارت اند از:

 1. خدمات عرضه سهام در بازار بورس داخل و خارج از آمریکا
 2. مدیریت مالی شرکت ها
 3. انجام سرمایه گذاری های خارجی
 4. ادغام و تملیک
 5. درآمد ثابت
 6. کارگزاری سهام
 7. انجام معاملات اختصاصی
 8. ارائه مشتقات مالی
 9. مدیریت ثروت
 10. کارگزاری فیوچرز
 11. مدیریت سرمایه های خطرپذیر
 12. Margin financing
 13. ارائه طرح های بیمه ای
 14. ارائه مشاوره های تخصصی

علاوه بر موارد مذکور، این شرکت خدمات مشاوره ای خود را برای مشتریان بخش «مدیریت سرمایه گذاری» شرکت ارائه داده و با انتشار گزارش های تحقیقاتی برتر در این زمینه، اطلاعات مرتبط با نحوه سرمایه گذاری حرفه ای و خدمات وابسته به مدیریت ثروت را به مشاغل، مؤسسات و به طورکلی سرمایه گذاران ارائه می دهد.

براساس اعلام رسمی این شرکت، هریک از خدمات ارائه شده در این شرکت برای مشتریان به صورت اختصاصی طرح ریزی شده و متناسب با نیازهای شخص اختصاصی می شوند تا بهترین نتیجه ممکن برای وی حاصل شود.

نظر شرکت Capital Group درباره بازار ارزهای دیجیتال

براساس نظر یکی از تحلیلگران سرمایه گذاری سهام در گروه Capita Group، خرید و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال در درازمدت با ضرر و زیان همراه است. از نظر وی خرید و سرمایه گذاری در مقدار کمی از دارایی های دیجیتالی شاید به عنوان یک تجربه یادگیری ایده بدی نباشد، اما به هر حال با وجود نوسانات بازار سرمایه گذاری مطمئنی نخواهد بود. براساس سیاست های این شرکت، مشاوران سرمایه گذاری در این شرکت در پاسخ به درخواست مشتریان مبنی بر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به چند مورد زیر اشاره کرده اند:

 1. محدوده ای را برای سرمایه گذاری به مشتری پیشنهاد داده و از مشتری می خواهند این سرمایه گذاری را یک تجربه یادگیری بدانند.
 2. ریسک های موجود در این بازار را به مشتریان توضیح می دهند.
 3. از مشتری می خواهند تا درباره پتانسیل های موجود در فناوری زیرساخت ارزهای دیجیتال مطالعه و جست وجو کند.

از مشتری می خواهند تا از بیت کوین تنها برای درک بهتر روان شناسی سرمایه گذاران بازار استفاده کند.

ادامه مطلب
شرکت Allianz
معرفی شرکت آلیانز (Allianz)

شرکت آلیانز یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات مالی در سطح بین الملل است و رهبری جهانی در صنعت بیمه و مدیریت دارایی را بر عهده دارد. براساس آمار رسمی این شرکت در بیش از 70 کشور جهان به 100 میلیون مشتری خرده فروشی و شرکتی خدمات تخصصی خود را در حوزه های مختلفی مانند بیمه اموال، حوادث، عمر و سلامت، بیمه اعتبار (credit insurance)، بیمه مسافرت و خدمات مدیریت دارایی ارائه می دهد.

تاریخچه شرکت آلیانز (Allianz)

این شرکت در سال 1890 توسط متخصص بیمه به نام Carl Thieme (کسی که در سال 1880 نیز Munich Re را تأسیس کرده بود) و بانکداری به نام Wilhelm Finck در شهر برلین آلمان راه اندازی شد. این دو پس از آنکه سرمایه اولیه 4 میلیون فرانکی را برای راه اندازی این شرکت صرف کردند، موفق به ثبت تجاری شرکت در دادگاه شهرداری برلین شدند. در ابتدای کار این شرکت با هدف ارائه خدمات بیمه ای مربوط به حمل ونقل و حوادث افتتاح شد.

شرکت آلیانز و جنگ جهانی اول و دوم

این شرکت در سال 1893، اولین حرکت بین المللی خود را با افتتاح دفتری در شهر لندن انگلیس انجام داد. در ابتدای مسیر دفتر لندن شرکت آلیانز توسط Carl Schreiner که رئیس عملیات بین المللی شرکت Munich Re نیز بود مدیریت می شد. این شرکت با هدف ارائه خدماتی به مشتریان آلمانی بیمه شده در خارج آلمان راه اندازی شده بود.

تا پیش از شروع جنگ جهانی در سال 1914، این شرکت علاوه بر آلمان، در کشورهای دیگری مانند هلند، اسکاندیناوی، ایتالیا، بلژیک، فرانسه و بالکان فعالیت داشت. می توان گفت آغاز جنگ جهانی اول نقطه عطفی در تاریخ این شرکت بود؛ چراکه در آن زمان آلیانز برای نخستین دوره شروع به استخدام زنان کرد، اما متأسفانه این دوره به معنای پایان دوره رشد مداوم در این شرکت جوان بود. مانند سایر شرکت ها، در طول دوره جنگ جهانی اول، این شرکت نیز کارمندان خود را از دست داد و درنهایت پس از شکست آلمان در جنگ، این کشور در یک بحران اقتصادی جدی قرار گرفت.

اما پس از مدتی و با وجود تورم جهانی، این شرکت توانست تا در دهه 1920 به بزرگ ترین شرکت بیمه موتور آلمان تبدیل شود. در این بازه زمانی، شرکت تصمیم به گسترش محدود خدمات خود گرفت و در سال 1923 بخش Life شرکت خود را راه اندازی کرد. این بخش در مدت زمان کوتاهی به یکی از پیشروترین شرکت های بیمه عمر آلمان تبدیل شد.

از سال 1933 شرکت آلیانز، به بخش مهمی از سیستم اقتصادی دیکتاتوری ناسیونال سوسیالیست تبدیل شد. مدیرکل شرکت که در آن زمان شخصی به نام Kurt Schmitt بود، به عنوان وزیر اقتصاد رایش سوم (Third Reich) منصوب و به بخشی از کابینه آدولف هیتلر پیوست. وی در سال 1935 به دلیل بیماری از سمت خود استعفا داد و این بار به عنوان مشاور به شرکت آلیانز بازگشت. مانند بسیاری دیگر از شرکت های آلمانی، آلیانز نیز پس از پایان جنگ جهانی دوم با ویرانی اقتصادی شدیدی مواجه شد.

روند پیشرفت شرکت آلیانز

35 سال پس از جنگ جهانی دوم، این شرکت با یک چرخش عملیاتی بزرگ به بزرگ ترین شرکت بیمه ای در اروپا تبدیل شد. این موضوع تا حدودی به سرمایه گذاری بیمه گر در فناوری های مدرن و استراتژی ادغام و اکتساب (M&A) در سراسر جان مرتبط می شد. در اوایل سال 1970 این شرکت شروع به ایجاد شرکت های تابع جدید در بازارهای منتخب در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا کرد. این امر سبب ایجاد درآمد حق بیمه ای بین المللی برای شرکت شد.

همچنین نسل های بعدی کارکنان و مدیران فعال در این شرکت موفق شدند آن را از یک ارائه دهنده منطقه ای بیمه حوادث و حمل و نقل، به یک شرکت بیمه گر جهانی و مدیر دارایی تبدیل کنند. درواقع ایده ها و انرژی های آن ها به آلیانز قدرت داد تا این شرکت به عنوان شرکتی قوی و فعال در مقیاس جهانی به موقعیت فعلی خود دست پیدا کند. اکنون Oliver Bate مدیرعامل و فرد کلیدی این شرکت است.

در سال 1985، این شرکت به منظور تسهیل اهداف M&A بین المللی خود هلدینگ آلیانز AG را ایجاد کرد و سرانجام این هلدیندگ در سال 2005 به آلیانز SE تبدیل شد.

ویژگی های شرکت آلیانز

 1. دفتر مرکزی این شرکت در مونیخ آلمان واقع شده است.
 2. طبق گزارش سالانه در سال 2020 کل درآمد شرکت برابر با 140 میلیارد دلار بوده است.
 3. این شرکت در بیش از 70 کشور در سراسر جهان شعبه دارد.
 4. این شرکت در مناطق مختلف جهان یعنی اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و اقیانوسیه فعالیت دارد.
 5. در حال حاضر بیش از 150 هزار کارمند در شعب مختلف این شرکت مشغول به کار هستند.
 6. براساس آمار ارائه شده در سال 2020، درآمد خالص این شرکت برابر با 133 میلیارد دلار بوده است.
 7. میزان کل دارایی های این شرکت در سال 2020، برابر با 1.060 تریلیون دلار بوده است.
 8. این شرکت 24 ساعته و 7 روز هفته خدمات خود را ارائه می دهد.
 9. این شرکت براساس رتبه بندی جهانی در سال 2021، به عنوان برند اول بیمه جهان معرفی شد.

معرفی بخش های مختلف شرکت آلیانز

همان طور که تا به اینجا مشخص شد، این شرکت در بخش های مختلفی در صنعت بیمه و مدیریت سرمایه گذاری فعالیت دارد. در ادامه به بررسی هریک از این بخش ها می پردازیم:

 1. بیمه اموال و حوادث (Property & Casualty Insurance)
 2. Health & Life Insurance/ بیمه سلامت و عمر
 3. Asset Management/ مدیریت دارایی
 4. Business Insurance/ بیمه کسب و کار (تجاری)

معرفی بخش بیمه اموال و حوادث

شرکت آلیانز

این بخش به مشتریانی که به دنبال محافظت از اموال شخصی خود مانند ملک، اتومبیل یا دریافت بیمه مسئولیت شخصی (personal liability) هستند، خدماتی را ارائه می دهد. مشتریان این بخش افراد حقیقی، شرکت ها و خرده فروشانی هستند که برای محافظت از خطرات موجود می توانند از تمام خطوط بیمه ای شرکت بهره مند شوند.

معرفی بخش بیمه سلامت و عمر

شرکت آلیانز

همان طور که روند زندگی در جوامع امروزی در حال تغییر است، راه حل ها و پروسه خدمت رسانی این شرکت نیز در حال تحول و گسترش است. بخش بیمه سلامت و عمر در این شرکت به مشتریان این اطمینان را می دهد تا بتوانند از طریق بیمه عمر و سلامت از خود و عزیزانشان مراقبت کنند.

این شرکت جهت حفاظت از سلامت و افزایش رفاه مشتریان خود، در سراسر جهان بیمه بین المللی سلامت، بیمه عمر و ناتوانی و همچنین طیف گسترده ای از خدمات بهداشتی و محافظتی را به افراد، خانواده ها، سازمان ها و شرکا ارائه می دهد.

معرفی بخش مدیریت دارایی

شرکت آلیانز

در این بخش از شرکت، حدود 1960 میلیارد یورو دارایی تحت مدیریت شرکت قرار گرفته و سبب شده تا این شرکت یکی از بزرگ ترین مدیران دارایی در جهان باشد. همچنین دارایی های سرمایه گذاران را از طریق استراتژی های سرمایه گذاری فعال مدیریت می کند.

متخصصان این بخش از شرکت به مشتریان خصوصی و سازمانی کمک می کنند تا سبد سرمایه گذاری خود را توسعه دهند و از ثروت خود محافظت کنند. ممکن است سرمایه مشتریان از انواع مختلف یعنی درآمد ثابت، سهام یا سرمایه گذاری های جایگزین باشد. شرکت به مشتریان خود امکان دسترسی به شبکه جهانی متخصصان سرمایه گذاری در کلاس جهانی را می دهد.

معرفی بخش بیمه کسب و کار (تجاری)

شرکت آلیانز

در این بخش از شرکت، برای ایمن سازی زنجیره تأمین و محافظت از دارایی ها شرکت بیمه کسب و کار، مشاوره ریسک ویژه و تخصصی را به تمام صنایع، شرکت های بزرگ، مشاغل متوسط و کوچک ارائه می دهد.

آلیانز Global & Corporate Specialty  (AGCS)با شبکه جهانی در بیش از 160 کشور جهان به طور خاص به صورت جهانی بر نیازهای شرکت ها و مشتریان تخصصی تمرکز دارد. از این میان می توان به ارائه بیمه کسب و کار (تجاری) برای بیش از نیمی از شرکت های Fortune Global 500 و بیشتر شرکت های پیشرو در حوزه دریانوردی و هوایی اشاره کرد.

نظر شرکت آلیانز درباره بازار ارزهای دیجیتال

طی دو سال گذشته، تعداد زیادی از بازیگران اصلی سازمانی وارد دنیای بلاک چین شدند و به دنبال گسترش تعامل خود با این فناوری بودند. بررسی های اخیر نشان می دهد، بسیاری از آن ها در حال بررسی فناوری بلاک چین در جهت توسعه توکن ها، سیستم های انتقال دارایی و پرداخت هستند.

در این میان نیز، غول صنعت بیمه یعنی آلیانز Global Corporate & Specialty SE  (AGCS) در حال توسعه یک اکوسیستم مبتنی بر توکن است که بتواند از آن برای پرداخت های بیمه ای خود در سطح جهان استفاده کند. براساس اعلام یکی از سخنگویان این شرکت، AGCS در حال بررسی گسترده فناوری بلاک چین است.

این شرکت قصد دارد از این فناوری برای ساده سازی و تسریع پرداخت های بیمه بیرون مرزی برای مشتریان شرکتی خود استفاده کند. به منظور اجرای این پروژه، در حال حاضر یک تیم متخصص در حال کار روی مراحل توسعه یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر توکن است. قرار است این سیستم امکان انتقال پول بدون اصطکاک، آنی و شفاف را برای انجام طیف وسیعی از انواع روش های پرداخت در آلیانز فراهم کند.

ورود شرکت آلیانز در فضای توکن

براساس مقاله ای که در آوریل سال 2019 در CoinDesk منتشر شد، شرکت آلیانز در حال توسعه «توکن داخلی/ internal token» است. قرار است این توکن داخلی به حل مشکلات و ناهنجاری های موجود درباره انتقال پول در میان وابستگان بین المللی آلیانز در سراسر جهان کمک کند. این توکن روی یک بلاک چین اختصاصی که توسط شرکت بلاک چینی Adjoint طراحی می شود، ساخته شده است.

استفاده از فناوری بلاک چین برای بیمه «تأخیر پرواز» در شرکت آلیانز

درواقع توسعه توکن اختصاصی مبتنی بر بلاک چین اولین گام این شرکت در حوزه فناوری بلاک چین نبوده است. براساس ادعای سخنگوی این شرکت، بیمه Bajaj آلیانز General Insurance مستقر در هند، راه حل Travel Ezee خود را از سال 2017 آغاز کرده است.

تأخیر در پرواز در سراسر جهان امری معمول و پیش بینی نشدنی است. ممکن است در برخی مواقع تأخیرهای طولانی سبب شود تا مسافر یک تا چند شب را در هتل سپری کرده و هزینه های اضافی پرداخت کند. درواقع بیمه پرواز، هزینه های اضافی این چنینی را پوشش می دهد. مشکلی که در این سیستم وجود دارد، دست و پاگیر و ناکارآمدبودن فرایند پرداخت این هزینه هاست.

Travel Ezee یک محصول بیمه مسافرتی است که با استفاده از تکنولوژی بلاک چین فرایند تسویه حساب را بهبود می بخشد و سرعت می دهد. به این ترتیب کل بیمه نامه مسافرتی مشتری در یک قرارداد هوشمند گنجانده شده و درصورت بروز تأخیر در پرواز فرایند پرداخت خسارت به صورت خودکار آغاز و انجام می شود.

کل این فرایند کاملاً منحصربه فرد است. در این پروسه به جای اینکه مشتری مبلغ خسارت را از شرکت بیمه درخواست کند، خود شرکت رویدادهای خسارت را پیگیری و مبلغ موردنظر را به مشتری پرداخت می کند. این دقت و سرعت عمل با استفاده از فناوری بلاک چین امکان پذیر شده است.

ادامه مطلب
شرکت Goldman Sachs
معرفی شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs)

شرکت گلدمن ساکس یک مؤسسه مالی بین المللی است که در سال 1869 در شهر نیویورک آمریکا راه اندازی شده است. در این شرکت طیف وسیعی از خدمات مالی در حوزه های مختلفی مانند بانکداری سرمایه گذاری، اوراق بهادار، مدیریت سرمایه گذاری و بانکداری مصرف کننده (Consumer banking) به مشتریان ارائه می شود. مشتریان گلدمن ساکس در گروه های مختلف مانند شرکت ها، مؤسسات مالی، دولت ها و افراد حقیقی قرار می گیرند.

طی بحران مالی در سال های 2007 تا 2008 بسیاری از مؤسسات مالی دچار آسیب های جبران ناپذیری شدند، اما گلدمن ساکس توانست موقعیت خود را به عنوان یک رهبر جهانی حفظ کند.

تاریخچه شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs)

شرکت گلدمن ساکس goldman sachs

شرکت گلدمن ساکس در سال 1869 توسط معلم مدرسه Bavarian شخصی به نام Marcus Goldman تأسیس شد. با ورود داماد گلدمن Samuel Sachs در سال 1882 و پسرش Henry و داماد دیگر وی Ludwig Dreyfus در سال 1885، بیزینس این شرکت به شراکتی گسترده تبدیل شد. گلدمن ساکس برای اولین بار در سال 1896 به بورس نیویورک پیوست و با رشد سریع خود، طی دو سال سرمایه خود را به 1.6 میلیون دلار افزایش داد.

روند پیشرفت شرکت گلدمن ساکس

طی سال های متولی این شرکت از طریق خرید و توسعه، جایگاه خود را به عنوان یک رهبر اصلی در بازار صنعت مالی تثبیت کرد. همچنین در سال 1928 شرکت گلدمن ساکس Trading Corp را به عنوان یک «صندوق سرمایه گذاری بسته» راه اندازی کرد، اما این پروژه طی سقوط بازار سهام در سال 1929 با شکست مواجه شد.

در سال 1970، این شرکت اولین دفتر بین المللی خود را در شهر لندن انگلستان راه اندازی کرد. دو سال پس از آن در سال 1972، این شرکت به منظور گسترش دامنه دسترسی های خود در انگلستان، یک بخش خصوصی ثروت و درآمد ثابت ایجاد کرد.

در سال 1981 گلدمن ساکس، شرکتی به نام J.Aron & Company را خریداری کرد که در زمینه فلزات گران بها، قهوه و مبادلات خارجی فعال بود. به این ترتیب این شرکت وارد بازار آمریکای جنوبی شد و طی سال های پس از آن رشد خوبی را تجربه کرد. شرکت گلدمن ساکس Assets Management در سال 1986 توسط گلدمن ساکس تأسیس شد که امروزه صندوق های سرمایه گذاری مشترک (Mutual) و تأمینی (Hedge) خود را مدیریت می کند.

بحران مالی در شرکت Goldman Sachs

گلدمن ساکس یکی از شرکت هایی است که از کمک مالی خزانه داری آمریکا به عنوان بخشی از برنامه Troubled Asset Relief Program (TARP) بهره برده و در سال 2008، سرمایه 10 میلیارد دلاری از خزانه آمریکا دریافت کرد و این مبلغ را با بهره 23 درصدی، در قالب 318 میلیون دلار سود سهام ترجیحی و 1.418 میلیارد دلار ضمانت بازخرید، به خزانه داری بازپرداخت کرد.

ویژگی های شرکت گلدمن ساکس

 1. شرکت گلدمن ساکس در سال مالی 2020، 44.6 میلیارد دلار درآمد خالص ثبت کرد.
 2. در 26 سپتامبر 2021، ارزش بازار این شرکت 134.8 میلیارد دلار گزارش شد.
 3. گلدمن ساکس یک شرکت مالی بین المللی بوده و دفاتر آن در 35 کشور مختلف مستقر است.

معرفی بخش های مختلف شرکت گلدمن ساکس

شرکت گلدمن ساکس در چهار بخش بیزینسی مختلف فعالیت کرد و خدماتی را به مشتریان خود ارائه داد. در ادامه به معرفی هریک از این بخش ها می پردازیم:

 1. بانکداری سرمایه گذاری (Investment Banking)
 2. بازارهای جهانی (Global Markets)
 3. مدیریت دارایی (Asset Management)
 4. مدیریت ثروت و مصرف کننده (Consumer & Wealth Management)

معرفی بخش بانکداری سرمایه گذاری

شرکت گلدمن ساکس goldman sachs

می توان گفت این بخش از شرکت Golman Sachs یعنی بانکداری سرمایه گذاری، به یک اندازه سبب معروفیت و بدنامی گلدمن ساکس شد. در این بخش، خدمات متنوعی مانند فعالیت های مشاوره مالی، پذیره نویسی و وام دهی شرکتی به مشتریان ارائه می شود.

در سال های اخیر، بخش بانکداری سرمایه گذاری این شرکت عرضه اولیه عمومی (IPO) برای شرکت های متنوعی از قبیل شرکت تحویل وعده غذایی Blue Apron (APRN)، بازار آنلاین خودرو CarGurus و شرکت خدمات سوخت EzFill (EZFL) را مدیریت کرده است.

یکی از بزرگ ترین عرضه های اولیه انجام شده توسط این شرکت مربوط به سال 2013 و شبکه خبری Twitter Inc. است که درنهایت به جمع آوری 20 میلیون دلار درآمد برای شرکت گلدمن ساکس منجر می شود. در سال 2020، عملیات بانکداری سرمایه گذاری 9.1 میلیارد دلار درآمد به همراه داشته و این میزان در مقایسه با سال قبل از آن 6.8 میلیارد دلار افزایش داشته است.

معرفی بخش بازارهای جهانی

شرکت گلدمن ساکس goldman sachs

این بخش از خدمات شرکت مخصوص مشتریانی است که محصولات مالی را خرید و فروش کرده، سرمایه ای را جذب کرده و ریسک موجود را مدیریت می کنند. این بخش از شرکت شامل درآمد ثابت، ارز و کالا (FICC)، سهام، فعالیت های واسطه گری و تأمین مالی می شود.

اصولاً مشتریان این بخش، مؤسسات مالی بزرگی هستند که در بازارهای نقد (Liquid) و غیر نقد (illiquid) نیازمند انجام معامله هستند؛ از این رو در این بخش نتایج مربوط به تحقیقات بازار، ایده برای انجام معاملات و اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری نیز به مشتریان ارائه می شود. این بخش در سال 2020، به میزان 21.2 میلیارد دلار درآمد خالص برای شرکت به ارمغان آورده و به همین دلیل بزرگ ترین بخش تجاری گلدمن ساکس نیز شناخته می شود.

معرفی بخش مدیریت دارایی

شرکت گلدمن ساکس goldman sachs

این بخش از شرکت خدمات سرمایه گذاری خود را برای کمک به حفظ و رشد دارایی های مالی مشتریان ارائه می دهد. درواقع به موجب ارائه این خدمات ابتدا ثروت مشتریان حفظ شده و در ادامه رشد پیدا می کند. این حوزه معادل سرمایه گذاری در یک صندوق است.

شرکت دارایی مشتریان را براساس یکی از استراتژی های به کاررفته در شرکت مانند حقوق صاحبان سهام، درآمد ثابت و سرمایه گذاری جایگزین مدیریت می کند. منظور از سرمایه گذاری های جایگزین صندوق های تأمین، صندوق های اعتباری، سهام خصوصی، ارزها، املاک و مستغلات و استراتژی های تخصیص دارایی است.

درآمد این بخش از طریق کارمزدهای مدیریت، کارمزدهای تشویقی، سرمایه گذاری های سهام و سرمایه گذاری های وام و بدهی درآمدزایی می کند. در سال 2020 بخش مدیریت دارایی، درآمد خالص 8 میلیارد دلاری را برای شرکت به همره داشته است.

معرفی بخش مدیریت ثروت و مصرف کننده

شرکت گلدمن ساکس goldman sachs

بخش مدیریت ثروت جزء ضروری در هر بانک سرمایه گذاری موفق است و در شرکت گلدمن ساکس شامل خدمات مشاوره ثروت و بانکی از جمله برنامه ریزی مالی، مدیریت سرمایه گذاری، سپرده گذاری و وام می شود. در این بخش یک فرد حقیقی یا مؤسسه و شرکتی که از ثروت زیادی برخوردار هستند، به منظور افزایش ثروت، محافظت از دارایی ها و یافتن راهی برای کاهش قانونی مالیات از مشاوره های متخصصان این حوزه شرکت استفاده می کنند.

درآمد این بخش از شرکت از طریق کارمزدهای مدیریت، کارمزدهای تشویقی، بانکداری خصوصی و وام دهی ایجاد می شود. شاید در ابتدا فرایند مدیریت ثروت کار چندان دشواری به نظر نرسد، اما بی شک، نیازمند تخصص و دانش کارشناسان این زمینه است. طی سال مالی 2020، در این بخش درآمد خالص 6 میلیارد دلاری به ثبت رسیده است.

نظر شرکت گلدمن ساکس خصوص بازار ارزهای دیجیتال

براساس اخبار منتشرشده، شرکت گلدمن ساکس به زمان ارائه اولین ابزارهای سرمایه گذاری خود به مشتریان بخش مدیریت ثروت در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نزدیک می شود. براساس اعلام رئیس جهانی دارایی های دیجیتال بخش مدیریت ثروت این شرکت مالی قصد دارد امکان سرمایه گذاری در کلاس دارایی های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کند.

ادامه مطلب
شرکت UBS Group
معرفی شرکت UBS Group

UBS Group یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی چندملیتی است که در چندین سال گذشته با نام Union Bank of Switzerland شناخته می شد. UBS کنونی از زمان ادغام دو بانک Union Bank of Switzerland و Swiss Bank Corporation در سال 1998 تشکیل شده و اکنون عبارت UBS به عنوان نام رسمی این شرکت استفاده می شود نه مخفف نام بانک های ادغام شده.

دفتر مرکزی شرکت UBS در شهر Zurich و Basel قرار دارد و تقریباً در تمام فعالیت های مالی عمده مانند بانکداری خرده فروشی و تجاری، مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت ثروت، بانکداری، مدیریت دارایی و بانکداری سرمایه گذاری فعالیت می کند. این شرکت در بیش از 50 کشور سراسر جهان از جمله آمریکا حضور فعال و گسترده ای دارد. دفتر مرکزی آمریکایی UBS Group در شهر نیویورک واقع شده است. گروه UBS مجموعاً 4.8 میلیارد دلار از دارایی مشتریان را تحت مدیریت دارد.

تاریخچه شکل گیری و پیشرفت شرکت UBS Group

شرکت UBS Group

شرکت Swiss Bank Corporation در سال 1854 با نام Basler Bank Verein در سوئیس تأسیس و سپس در سال 1872 به یک شرکت سهامی (joint-stock) تبدیل شد. این شرکت در بخش بانکداری سرمایه گذاری تخصص داشت و به دنبال ادغام با شرکت Zurcher Bankverein در سال 1895 به Basler und Zurcher Bankverein تغییر نام داد. پس از این ادغام موفق، شرکت بخش بانکداری تجاری خود را راه اندازی کرد که درنهایت به فعالیت اصلی آن نیز تبدیل شد.

دو سال بعد یعنی در سال 1897 این شرکت با جذب دو بانک دیگر سوئیسی، بار دیگر عنوان این بانک تغییر کرده و نام با ادامه این روند، این شرکت بانک های سوئیسی دیگری را نیز خریداری و جذب و شعب و دفاتری را در سراسر سوئیس و سایر کشورهای جهان افتتاح کرد. دفتر اصلی مرتبط با بانکداری اروپایی در شهر Basel و دفتر اصلی بانکداری بین المللی در شهر Zurich فعالیت می کردند.

بانک Union Bank of Switzerland در سال 1912 از ادغام دو بانک دیگر به نام های Bank of Winterthur و Toggenburger Bank که هر دو در سال 1863 تأسیس شده بودند، راه اندازی شد. در ادامه این بانک نیز بانک های سوئیسی دیگری را جذب کرد و به یکی از بزرگ ترین بانک های تجاری در سوئیس تبدیل شد. از همان زمان مقر اصلی این بانک در شهر Zurich واقع شده بود که علاوه بر آن دفاتر و شعب متعددی در خارج از سوئیس نیز داشت.

سرانجام در دهه 1990 میلادی، دو بانک موفق Union Bank of Switzerland و Swiss Bank Corporation به ترتیب به اولین و سومین بانک بزرگ در کشور سوئیس تبدیل شدند، اما به دلیل افزایش رقابتی که از سوی مؤسسات مالی آمریکایی وجود داشت، سبب شد این دو بانک در سال 1998 با یکدیگر ادغام شوند. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، شرکت حاصل از ادغام این دو بانک، UBS Group نام گرفت و به یکی از بزرگ ترین بانک های جهان تبدیل شد. فعالیت اصلی بانک UBS Group، شامل بانکداری شخصی و شرکتی، بانکداری سرمایه گذاری، مدیریت ثروت و مدیریت دارایی می شود.

ویژگی های شرکت UBS Group

 1. یک بانک سرمایه گذاری سوئیسی با فعالیت گسترده جهانی است.
 2. بخش های اصلی این شرکت مربوط به سرمایه گذاری و بانکداری خرده فروشی، مدیریت دارایی و ثروت می شود.
 3. این شرکت بیش از 71.427 نفر کارمند دارد.
 4. درآمد خالص این شرکت در سال 2021 در مقایسه با سال 2020، به میزان 13.7 درصد افزایش داشته است.
 5. ارزش بازار این شرکت 75.0 میلیارد دلار است.

معرفی بخش های اصلی شرکت UBS Group

این شرکت از چند بخش اصلی تشکیل شده که خدمات متعدد شرکت را به مشتریان هدف ارائه می دهند. این بخش ها عبارت اند از:

 1. مدیریت ثروت (Wealth management)
 2. مدیریت دارایی (Asset management)
 3. بانکداری سرمایه گذاری (Investment Banking)
 4. بانکداری خرده فروشی (Retail Banking)

معرفی بخش مدیریت ثروت در شرکت UBS Group

شرکت UBS Group

خدمات ارائه شده در این بخش از این شرکت، مشتریان حقیقی و مشاغلی را که دارای ثروت خالص بالا یا فوق العاده بالا هستند، تحت پوشش قرار می دهد. متخصصان و مشاوران مالی این بخش مشاوره هایی را به مشتریان ارائه داده و سعی در درک و ارزیابی میزان دارایی های نقدی و غیرنقدی آن ها دارند. در نتیجه این مشاوره های تخصصی، خدمات مرتبط و مناسب با نیازهای مشتریان به آن ها ارائه می شود.

مشاوران مالی این شرکت اصولاً درباره خدماتی مانند مدیریت سرمایه گذاری، تهیه مالیات بر درآمد، مشاوره مالی شرکتی، خدمات خاص مدیریت ثروت و برنامه ریزی املاک و مستغلات تخصص دارند.

معرفی بخش مدیریت دارایی در شرکت UBS Group

شرکت UBS Group

هدف از راه اندازی این بخش ارائه عملکرد سرمایه گذاری برتر و خدمات مربوط به مشتریان است. شاید در ابتدا خدمات ارائه شده در این بخش نیز مانند بخش مدیریت ثروت به نظر برسد، اما این دو با یکدیگر تفاوت دارند. درواقع تفاوت دو بخش مدیریت دارایی و مدیریت ثروت در این است که بخش مدیریت دارایی علاوه بر نظارت بر دارایی یک فرد، امکان مدیریت سرمایه گذاری های جمعی مانند صندوق بازنشستگی را نیز فراهم کرده است.

معرفی بخش بانکداری سرمایه گذاری در شرکت UBS Group

شرکت UBS Group

بانک سرمایه گذاری UBS به همراه Goldman Sache، J.P,Morgan، Morgan Stanley، Citigroup، Barclays، Bank of America Merrill Lynch، Credit Suisse و Deutsche Bank یکی از بانک هایی است که بیشترین تعداد اوراق بهادار را در یک دوره منتشر کرده است.

بانک های سرمایه گذاری برای انواع مختلفی از شرکت ها اوراق بدهی و سهام جدید پذیره نویسی کرده و برای فروش این اوراق می کنند. علاوه بر این، انجام معاملات کارگزاری را برای مؤسسات و سرمایه گذاران خصوصی تسهیل می کنند. در برخی مواقع، بانک های سرمایه گذاری درباره انتشار و قراردادن سهام نیز راهنمایی هایی را به ناشران ارائه می دهند.

معرفی بخش بانکداری خرده فروشی در شرکت UBS Group

شرکت UBS Group

بخش بانکداری خرده فروشی شرکت UBS همان چیزی است که بسیاری از افراد به صورت سنتی آن را به عنوان بانکداری Mass-market می شناسند. در این نوع بانکداری مشتریان حقیقی برای بهره مندی از بانک های تجاری بزرگ تر، از شعب محلی آن ها استفاده می کنند؛ برای مثال Citibank و T.D.Bank در این دسته قرار می گیرند.

بخش بانکداری خرده فروشی UBS نیز بر مصرف کنندگان حقیقی تمرکز دارد و خدماتی مانند افتتاح حساب های پس انداز و جاری، وام مسکن، وام های شخصی، گواهی سپرده (CD)، کارت های بدهی و اعتباری را به آن ها ارائه می دهد.

نظر شرکت UBS Group درباره بازار ارزهای دیجیتال

در دنیایی که تقاضا برای خرید و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال رو به افزایش است، براساس اعلام بانک UBS، به دلیل اینکه این بانک قادر به سنجش درست ارزش فضای ارزهای دیجیتال نیست، از این فضا دور خواهد ماند.

براساس اعلام Ralph Hamers مدیر اجرایی UBS Group، این بانک پیشنهاد ارائه خدمات معامله، نگهداری یا وام دهی مرتبط با ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از برنامه های UBS که قرار است براساس آن یک بانک دیجیتالی در مقیاس کامل در آمریکا احداث شود، رد کرده است. براساس اظهارت وی، بسیاری از افراد هنوز کاربردهای ارزهای دیجیتال، ارزش واقعی و آنچه این ارزش را به ارزها می دهد، درک نکرده اند.

علاوه بر این Hamers اعتقاد دارد، بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از آنکه شبیه یک سرمایه گذاری منطقی باشند، براساس حدس و گمان پیش می رود؛ درنتیجه از آنجا که UBS انجام سرمایه گذاری در فضاهایی را که در آن ها شک و شبهه وجود داشته باشد، توصیه نمی کند، در محدود ارزهای دیجیتال نیز قدم نمی گذارد.

ادامه مطلب
شرکت Morgan Stanley
معرفی شرکت مورگان استنلی (Morgan Stanley)

وجود عبارت Morgan در بخش ابتدایی نام شرکت مورگان استنلی تصادفی نبوده و به نوه J.P. Morgan اشاره دارد. این شرکت را Henry S. Morgan و افراد دیگر در سال 1935 تأسیس کردند. در ابتدا این شرکت به عنوان یک بانک سرمایه گذاری ایجاد شد، اما اکنون حوزه فعالیت های آن به طور قابل توجهی از این محدوده فراتر رفته است؛ برای مثال عملیات بانک تجاری این شرکت با Wells Fargo & Co. (WFC) و سایر مراکز مشابه در حال رقابت است.

بانکداری سرمایه گذاری، خدمات مدیریت سرمایه گذاری، اوراق بهادار و خدمات مدیریت ثروت را به افراد، شرکت ها، مؤسسات مالی و دولت ها ارائه می دهد. شرکت Morgan با افزایش 16 درصدی، برای سال مالی 2020 درآمد سالانه 48.2 میلیارد دلار را در مقایسه با 41.4 میلیارد دلار سال پیش از آن ثبت کرده است.

تاریخچه شرکت مورگان استنلی (Morgan Stanley)

شرکت مورگان استنلی Morgan Stanley

مورگان استنلی یک بانک سرمایه گذاری جهانی است که در 16 سپتامبر 1935 توسط Henry Sturgis Morgan و Harold Stanley تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در Manhattan شهر نیویورک واقع شده و شعب متعدد خود را در 42 کشور جهان رهبری می کند.

درواقع این شرکت درنتیجه قانون Glass-Steagall Act تشکیل شده است که بانک های ایالات متحده را ملزم می کرد تا بانکداری سرمایه گذاری و بانکداری تجاری خود را از هم جدا کنند؛ چراکه پس از رکود بزرگ اقتصادی در آمریکا، بسیاری از بانک های تجاری به استفاده از وجوه سپرده گذاران و ریسک های متعدد، متهم شده بودند.

در آن زمان شرکت J.P Morgan تصمیم گرفت فعالیت های مربوط به بانکداری تجاری را ادامه دهد. به این ترتیب کارکنان آن، به ویژه Sturgis Morgan و Harold Stanley Morgan شرکت را ترک کرده و یک شرکت بانکداری سرمایه گذاری راه اندازی کردند.

روند بعدی تشکیل شرکت مورگان استنلی

این شرکت در اولین سال تأسیس خود، 24 درصد از سهم بازار (1.1 میلیارد دلار) را در میان عرضه های عمومی و عرضه های خصوصی به دست آورد. این شرکت در سال 1938 به عنوان پذیره نویس اصلی در توزیع اوراق قرضه در آمریکا منصوب شد. پس از آن در سال 1941 و طی سازمان دهی مجدد در شرکت، مورگان استنلی توانست در بیزینس اوراق بهادار سرمایه گذاری کند. یک سال بعد در سال 1942، مورگان استنلی به بورس اوراق بهادار نیویورک پیوست.

عرضه اولیه (IPO های) در شرکت مورگان استنلی

در سال های 1951 تا 1961، شرکت مورگان استنلی درگیر برخی فعالیت های مربوط به تأمین مالی عمومی بود که این فعالیت ها شامل مدیریت مشترک اوراق قرضه با رتبه AAA 50 میلیون دلاری بانک جهانی (World Bank’s)، انتشار بدهی 300 میلیون دلاری جنرال موتور (General Motor’s)، عرضه سهام 231 میلیون دلاری IBM و ارائه بدهی 250 میلیون دلاری AT & T می شد.

در سال های بعد از آن نیز، این شرکت به عنوان پذیره نویسی در برخی از بزرگ ترین IPO های فناوری، مانند Netscape، Cisco، Broadcom، VeriSign، Groupon، Salesforce، Priceline، Compaq و Google خدمت کرد.

بحران مالی و شرکت مورگان استنلی

در طول بحران مالی، شرکت مورگان استنلی 80 درصد از ارزش بازار خود را طی سال های 2007 تا 2008 از دست داد؛ به همین دلیل برای نجات از این بحران، شرکت از چندین نهاد سرمایه دریافت کرد. در سپتامبر 2007، شرکت China Investment Corporation در ازای اوراق بهاداری که در سال 2010 به سهام 9.9 درصدی تبدیل می شد، 5 میلیارد دلار به شرکت تزریق کرد.

در سپتامبر 2008 نیز شرکت مورگان استنلی، 9 میلیارد دلار از Mitsubishi UFJ Financial Group یعنی بزرگ ترین بانک ژاپن دریافت کرد. علاوه بر این، خزانه داری ایالات متحده آمریکا نیز به عنوان بخشی از کمک مالی 700 میلیارد دلاری که برای مؤسسات مالی مشکل دار در نظر گرفته بود، 10 میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری در شرکت مورگان استنلی اختصاص داد. همچنین این شرکت مبلغ 107.3 میلیارد دلار از Federal Reserve برای کمک به انجام عملیات نقدی خود وام گرفت که با به کمبود نقدینگی مواجه هستند.

ویژگی های شرکت مورگان استنلی

 1. 60 هزار نیروی انسانی در شعب بین المللی این شرکت مشغول به کار هستند.
 2. بخش مربوط به اوراق بهادر نهادی مورگان استنلی، با درآمد خالص 25.9 میلیارد دلاری در سال مالی 2020 پول سازترین بخش این شرکت بوده است.
 3. این شرکت به حدود 3.5 میلیون نفر مشاوره مالی می دهد.
 4. دارایی تحت مدیریت آن ها بیش از 2.3 تریلیون دلار اعلام شده است.
 5. در شعب مختلف این شرکت بیش از 55 هزار کارمند فعالیت می کنند.
 6. این شرکت برای مشتریان ثروتمند خود امکان دسترسی به صندوق های مالی حاوی بیت کوین را فراهم کرده است.

معرفی بخش های مختلف شرکت مورگان استنلی

درواقع این شرکت یک بانک سرمایه گذاری جهانی و شرکت مدیریت ثروت بوده و از سه راه اصلی زیر کسب درآمد می کند که در ادامه به معرفی هریک از آن ها می پردازیم:

 1. اوراق بهادار نهادی/ Institutional Securities
 2. مدیریت ثروت/ Wealth Management
 3. مدیریت سرمایه گذاری Investment Management

معرفی بخش اوراق بهادار نهادی در شرکت مورگان استنلی

شرکت مورگان استنلی Morgan Stanley

مشتریان این بخش از شرکت شامل شرکت ها، دولت ها، مؤسسات مالی و مشتریان ثروتمند با درآمد خالص بالا و فوق العاده بالا می شود. این بخش خدماتی مانند بانکداری سرمایه گذاری، فروش و معامله و فعالیت های وام دهی شرکتی و سایر موارد مشابه را به مشتریان خود ارائه می دهد. در سال مالی 2020، درآمدهای حاصل از بانکداری سرمایه گذاری 46 درصد و درآمد حاصل از سرویس فروش و معامله 32 درصد در مقایسه با سال 2019 افزایش داشته است. سرویس بانکداری سرمایه گذاری این شرکت با دریافت کارمزد خدمات مشاوره ای مانند تحدید ساختار، ادغام و تملیک درآمد کسب می کند. در سطح جهانی نسبت به سایر شرکت ها، مورگان استنلی به طور مداوم در ادغام و تملیک و عرضه اولیه عمومی (IPO) رتبه بالایی به دست می آورد. از نظر سرویس فروش و معامله (Trade) نیز، مورگان استنلی به عنوان یک بازارساز برای خرید و فروش ابزارهای مالی توسط مشتریان عمل کرده و از این طریق سود کسب می کند.

معرفی بخش مدیریت ثروت در شرکت مورگان استنلی

شرکت مورگان استنلی Morgan Stanley

بخش مدیریت ثروت این شرکت طیف وسیعی از خدمات و راه حل های مالی را به مشتریان این بخش یعنی سرمایه گذاران فردی، کسب و کارها، مؤسسات کوچک تا متوسط ارائه می دهد. مورگان استنلی خدمات این بخش را به صورت محصولات و خدماتی در زمینه کارگزاری، مشاوره سرمایه گذاری، برنامه های بازنشستگی و برنامه ریزی مالی و ثروت ارائه می دهد.

درنتیجه رشد درآمدهای مدیریت دارایی، درآمد خالص بخش مدیریت ثروت در سال 2020 در مقایسه با سال مالی 2019 افزایش یافته است. این بخش درآمد خالص 19.1 میلیارد دلاری را همراه با حاشیه 23 درصدی قبل از مالیات به دست آورده است.

معرفی بخش مدیریت سرمایه گذاری در شرکت مورگان استنلی

شرکت مورگان استنلی Morgan Stanley

مدیریت سرمایه گذاری کوچک ترین بخش شرکت مورگان استنلی است و بیشتر کار خود را با سرمایه گذاران نهادی انجام می دهد. منظور از سرمایه گذاران نهادی موقوفات، نهادهای دولتی، صندوق های ثروت حکومتی و شرکت های بیمه است. در سال مالی 2020، درآمد خالص بخش مدیریت سرمایه گذاری 3.73 میلیارد دلار بوده و درآمدهای مدیریت دارایی در این سال به رکورد 781 میلیارد دلار رسید که این امر منعکس کننده سطوح بالاتر دارایی و جریان های مثبت است.

درآمد خالص بخش Investment Management از دو مکان «سرمایه گذاری» و «مدیریت دارایی» به دست می آید که هر دوی آن ها در سال 2020 با رشد همراه بوده اند.

نظر شرکت مورگان استنلی در خصوص بازار ارزهای دیجیتال

با وجود اینکه این شرکت به صورت مستقیم ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خرده فروشی خود معامله نمی کند، راه هایی را برای خرید ارزهای دیجیتال از طریق صندوق های مختلف خود به سرمایه گذاران ارائه می دهد. براساس سخنان James Gorman مدیرعامل فعلی مورگان استنلی، این شرکت بر اهمیت و قدرت ارزهای دیجیتال واقف است و آن را لزوماً یک بازار کوتاه مدت و زودگذر قلمداد نمی کند. براساس ادعای وی، در حال حاضر مشتریان این شرکت تقاضای زیادی درباره ارائه ارزهای دیجیتال ندارند. همچنان ممکن است طی سال های آینده این وضعیت تغییر کند و تکامل یابد؛ با این حال دارایی های دیجیتال چیزی نیست که اقتصاد شرکت را به مسیر دیگری هدایت کند.

شرکت مورگان استنلی اولین بانک بزرگ ایالات متحده آمریکاست که برای مشتریان بخش «مدیریت ثروت» خود امکان دسترسی به صندوق های بیت کوین را فراهم کرده است. این اقدام مورگان استنلی گامی بزرگ در مسیر پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی بوده است.

ادامه مطلب
شرکت Fidelity
معرفی شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی Fidelity

شرکت Fidelity در سال 1946 تأسیس شد و حدود 50 سال پس از آن و در سال 1995 فعالیت خود را در فضای آنلاین آغاز کرد. این شرکت اکنون به نیرویی قابل توجه در فضای کارگزاری های آنلاین بدل شده است. این شرکت با استفاده از تحقیقات عالی، ابزارهای مفید و منابع آموزشی گسترده به طور مداوم سرمایه گذاری های ارزشمندی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

تاریخچه شرکت Fidelity

شرکت فیدلیتی Fidelity

این صندوق در سال 1930 یعنی یک سال پس از سقوط بازار سهام در سال 1929 و پیش از رکود بزرگ سال 1933 تأسیس شد. این صندوق تا 13 سال پس از تأسیس به فعالیت خود ادامه داد تا پس از مدتی توسط وکیل مستقر در بوستون به نام Edward C Johnson II خریداری شد. در آن زمان و براساس اعلام این صندوق مجموع ارزش دارایی های تحت مدیریت Fidelity برابر با 3 میلیون دلار بود.

سرانجام Johnson II در سال 1946، شرکت Fidelity Management and Research Company را که اکنون با نام Fidelity Investments شناخته می شود، با هدف خدمت رسانی به عنوان مشاور سرمایه گذاری در صندوق فیدلیتی تأسیس کرد. در هنگام اداره صندوق هدف جانسون خرید سهم هایی با پتانسیل رشد بود، نه لزوماً سهم های بلو جیپ (Blue-chip).

افزایش میزان دارایی های تحت مدیریت شرکت فیدلیتی

در اوایل دهه 1950، جانسون مهاجر جوانی به نام Tsai را که از شانگ های چین مهاجرت کرده بود، به عنوان تحلیلگر سهام استخدام کرد تا به او در اداره صندوق فیلدتی کمک کند. Tsai با خرید سهام speculative مانند Xerox و Polaroid کار خود را در این صندوق آغاز کرد. عملکرد بسیار عالی او در بازار سهام سبب شهرت او در میان سرمایه گذاران شد و درنهایت در 10 سال، دارایی های با مدیریت صندوق را به بیش از 10 میلیارد دلار افزایش داد.

پس از آنکه این صندوق رشد بالایی داشت، Johnson II پسرش Johnson III را برای مدیریت صندوق تازه تأسیس Trend وارد کرد. Johnson III که فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد بود، شروع به گسترش این صندوق کرد و تا سال 1965 به یکی از بهترین صندوق های رشدیافته در ایالت متحده تبدیل شد.

روند رشد تهاجمی شرکت فیدلیتی

در دهه 1960 ایالات متحده آمریکا با رشد اقتصادی خوبی مواجه شد. این موضوع در وضعیت صندوق Fidelity نیز تأثیر مثبتی داشت. این صندوق با راه اندازی شرکت های تابعه دیگر از این فرصت استفاده کرد تا بخش های دیگر خود را گسترش دهد. برخی از این شرکت های تابعه عبارت اند از Magellan Fund سال 1962 و FMR Investment Management در سال 1964، Fidelity Keogh Plan در سال 1967، Fidelity International در سال 1968،Fidelity Service Company در سال 1969.

مدیرعاملی پسر Johnson II در شرکت Fidelity

شرکت فیدلیتی Fidelity

در سال 1972، جانسون سوم به عنوان رئیس شرکت Fidelity Investments جایگزین پدرش شد. ریاست وی از زمانی آغاز شد که بازار سرمایه متلاطم بود و به همین دلیل سرمایه گذاران به سمت روش های مطمئن تر سرمایه گذاری جذب می شدند. دارایی های این شرکت طی دو سال ابتدایی ریاست جانسون سوم با 30 درصد کاهش به 3 میلیارد دلار رسید. در پاسخ این وضعیت Ned با راه اندازی Fidelity Daily Income Trust  (FIDIT)به بازار پولی روی آورد.

درنهایت Ned در سال 1977 و هم زمان با بازنشسته شدن پدرش، رئیس و مدیرعامل شرکت Fidelity Investments شد. او تا سال 2014 یعنی زمانی که دخترش Abby Johnson رهبری شرکت را بر عهده گرفت، در این سمت خدمت کرد. همان طور که ملاحظه کردید، این شرکت یک تجارت خانوادگی است که از ابتدای تأسیس تاکنون توسط اعضای خانواده جانسون رهبری شده است. Abby Johnson از سال 1988 به عنوان تحلیلگر و مدیر پورتفولیو به مجموعه Fideliy پیوست و سپس توانست در سال 1997 به یک نقش اجرایی در مدیریت و تحقیقات فیدلیتی برسد. تا 20 مارس 2013، خانواده جانسون 49 درصد از سهام شرکت Fidelity را بر عهده داشت. Abby نیز با در اختیار داشتن 24.5 درصد از سهام شرکت، تا ژانویه 2018 دارایی خالص 20 میلیارد دلاری را ثبت کرد.

ویژگی های شرکت Fidelity

 1. 45000 نفر در سراسر جهان در شعب این شرکت مشغول به کار هستند.
 2. این شرکت به 40 میلیون مشتری حقیقی، 22 هزار کسب و کار و 13.500 هزار مؤسسه مالی در حال خدمت است.
 3. Fidelity حمایت بیش از 13500 مؤسسه مالی را بر عهده دارد.
 4. مقر اصلی این شرکت در Boston آمریکا واقع شده است.
 5. 1 تریلیون دلار دارایی، تحت مدیریت این شرکت است.
 6. میانگین معاملات روزانه Fidelity برابر با 2.4 میلیون است.
 7. برنامه موبایلی مناسبی را برای سهولت کاربران ارائه داده است.
 8. امکان معامله ارزهای دیجیتال را به مشتریان نمی دهد.
 9. منابع آموزشی بسیار خوبی را در اختیار سرمایه گذارانی قرار می دهد که برای اولین بار وارد بازار می شوند.
 10. این شرکت برای مواردی مانند معاملات سهام، ETF و برخی صندوق های سرمایه گذاری خود کمیسیونی دریافت نمی کند.
 11. این شرکت به صورت مدام در تلاش برای بهبود پلتفرم های خود و کاهش هزینه های سرمایه گذاران است.

صندوق های تحت مدیریت شرکت فیدلیتی

Fidelity Investments چندین کسب و کار را که عمده آن ها به صندوق های سرمایه گذاری مشترک و خدمات کارگزاری مربوط هستند، اداره می کند. بخش صندوق سرمایه گذاری مشترک به سه بخش زیر تقسیم می شود:

 1. بخش سهام (Equity)
 2. بخش درآمد بالا (High-income)
 3. بخش درآمد ثابت (Fixed-income)

این شرکت Fidelity Contrafund را که با بیش از 107.4 میلیارد دلار دارایی بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک غیرشاخص (non-indexed)، در ایالات متحده است، اداره می کند. علاوه بر این، فیدلیتی مالک Fidelity Magellan است، این شرکت 15.5 میلیارد دلار دارایی را تحت مدیریت داشته و پیش از این توسط مدیرعامل سابق Fidelity یعنی Ned Johnson اداره می شده است.

خدمات کارگزاری سرمایه گذاری شرکت فیدلیتی

شرکت فیدلیتی Fidelity

غیر از صندوق های سرمایه گذاری مشترک، شرکت Fidelity Investments اداره یک شرکت کارگزاری را نیز بر عهده دارد. این شرکت کارگزاری در بیش از 140 مکان مختلف در آمریکا خدماتی را به مشتریان ارائه می دهد. این شرکت در سال 1978 اولین سرویس کارگزاری تخفیفی را پس از آنکه نرخ ثابت (Fixed-rate) کمیسیون کارگزاری توسط دولت آمریکا لغو شد، راه اندازی کرد. فیدلیتی خدمات کارگزاری خود را از طریق شرکت تابعه خود یعنی National Financial Services LLC ارائه می دهد.

این شرکت به منظور ارائه تسویه کارگزاری، پشتیبانی و محصولات نرم افزاری برای شرکت های خدمات مالی، با دلالان کارگزاری، مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده و شرکت های سرمایه گذاری همکاری می کند. در 30 سپتامبر 2015، این شرکت کارگزاری اعلام کرد که بیش از 5 تریلیون دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد.

معرفی خدمات طرح بازنشستگی شرکت Fidelity Investments

شرکت Fidelity Investments خدمات طرح بازنشستگی خود را از طریق شرکت تابعه خود یعنی Workplace and Institutional Services (PWIS) Fidelity Personal ارائه می دهد. این شرکت تابعه تا 30 سپتامبر 2015 بیش از 104 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت و 32 میلیارد دلار دارایی مشارکت تعریف شده (Defined Contribution Assets) را گزارش داد.

غیر از طرح بازنشستگی، شرکت PWIS خدمات دیگری نیز مدیریت طرح سهام، خدمات ثبت سوابق، مدیریت بازنشستگی و مدیریت طرح سلامت و رفاه را به مشتریان خود ارائه می دهد.

معرفی صندوق سرمایه گذاری Donor-Advised Fund شرکت Fidelity Investments

شرکت Fidelity Investments اداره اولین صندوق تجاری با مشاوره خیران را بر عهده دارد. این صندوق در سال 1991 تأسیس و بعدها با کمک های مردمی به بزرگ ترین سازمان خیریه تبدیل شد. خیران از طریق سرمایه گذاری های خود در این صندوق ها سود کسب می کنند.

نظر شرکت Fidelity در خصوص بازار ارزهای دیجیتال

مشتریان کارگزاری خرده فروشی شرکت Fidelity نمی توانند هیچ یک ارز ارزهای دیجیتال را از طریق پلتفرم Fidelity خرید و فروش کنند. با این حال افرادی که یک حساب ارز دیجیتال در صرافی Coinbase داشته باشند، می توانند ترتیبی دهند که موجودی حساب خود را از طریق سایت رسمی Fidelity.com مشاهده کنند. با این حال در حال حاضر پلتفرم Fidelity هیچ برنامه ای برای ارائه خدمات مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال برای مشتریان کارگزاری خرده فروشی خود ندارد.

ادامه مطلب
شرکت بلک راک
شرکت بلک راک (Black Rock) و...

شرکت بلک راک (Black Rock) براساس برخی معیارها و حجم سرمایه بیش از 8.7 تریلیون دلاری تحت مدیریت، بزرگ ترین شرکت مدیریت سرمایه گذاری در سراسر جهان است. این شرکت در درجه اول خدمات خود را به سرمایه گذاران نهادی، واسطه ای و فردی مانند طرح های بازنشستگی شرکتی، اتحادیه ها، شرکت های بیمه، صندوق های مشترک شخص ثالث، اوقاف، مؤسسات عمومی، دولت ها، بنیادها، مؤسسات خیریه، صندوق های مالی دولتی، مؤسسات رسمی و بانک ها ارائه می دهد.

شرکت بلک راک انواع مختلفی از وجوه و سبد سرمایه گذاری را در قالب های متنوعی مانند سهام، ابزارهای بازار پول و درآمد ارائه می دهد. اصولاً مشتریان این شرکت به منظور دسترسی به صندوق سرمایه گذاری مشترک، سرمایه گذاری های متمرکز بر اهداف مربوط به درآمد بازنشستگی، پس انداز دانشگاهی و صندوق های قابل مبادله (ETF) به بلک راک مراجعه می کنند.

تاریخچه شرکت بلک راک (Black Rock)

شرکت بلک راک

شرکت بلک راک (Black Rock) را Rob Kapito و Larry Fink در سال 1988 با نام قانونی Black Rock Inc و جمع آوری سرمایه 13 میلیارد دلاری در شهر نیویورک آمریکا تأسیس کرد. این شرکت مالی آمریکایی کمتر از 30 سال از زمان تأسیس تاکنون، از هیچ به بزرگ ترین شرکت مدیریت دارایی در جهان تبدیل شد. امروزه شرکت BlacK Rock دارایی های مشتریان در کلاس های مالی مختلف، از درآمد ثابت گرفته تا بازارهای سهام خصوصی، دولتی، زیرساخت های نقدی املاک و مستغلات و بسیاری موارد دیگر را مدیریت می کند.

امروزه بلک راک درباره ارائه تکنولوژی مخصوص مدیریت دارایی، به یک رهبر جهانی تبدیل شده و علاوه بر آن، یک پلتفرم معاملاتی را برای سرمایه گذاران در سراسر جهان مهیا کرده و نرم افزار خود را در اختیار کارگزاری ها و متولیان نیز قرار می دهد.

8 کلید موفقیت شرکت بلک راک (Black Rock)

در این بخش به بررسی هشت عامل اساسی و مؤثر در موفقیت شرکت بلک راک از دیدگاه Novick می پردازیم:

 1. ایجاد تنوع در خدمت رسانی که سبب ایجاد ثبات می شود.

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت این شرکت همگام سازی خدمات ارائه شده با نیازهای مشتریان است؛ به این معنا که هم زمان با تکامل مشتریان، بلک راک نیز تکامل یافته و موفق به حفظ مشتریان خود شده است. طبیعتاً روند تنوع سازی خدمات با گذر زمان اتفاق افتاده و این شرکت در طبقات دارایی، انواع مشتریان (بیمه، حقوق بازنشستگی، خرده، فروشی) و مناطق جغرافیایی متنوع شده است.

از آنجا که طی زمان ذائقه ها، مقررات و ترندها تغییر می کنند، داشتن راه حل های متنوع برای خدمت رسانی به طیف وسیعی از مشتریان ضروری است.

 1. پذیرش تغییر و استفاده از آن به عنوان یک فرصت

در مواردی که تغییرات مربوط به مقررات و حسابداری سبب ایجاد مشکلات جدید برای مشتریان می شود، بلک راک از این فرصت برای ارائه راه حل های جدید استفاده می کند.

 1. استفاده از قدرت تکنولوژی

استفاده از فناوری در پیشرفت یک بیزینس اهمیت بسیاری دارد؛ به حدی که اگر فناوری موردنظر شما از قبل راه اندازی نشده باشد، باید آن را ایجاد کنید. از آنجا که فناوری موردنظر شرکت بلک راک در حد و اندازه مورد انتظار شرکت نبود، بلک راک تصمیم به طراحی و ساخت نرم افزار Aladdin گرفت. امروزه نرم افزار Aladdin جریان درآمدی ثابت و قابل توجهی را برای بلک راک ایجاد کرده است.

 1. هوشیار بودن از سیاست های عمومی و پیامدهای آن

امروزه همه افراد باید نسبت به سیاست های عمومی و نحوه اثربخشی آن ها بر خود آگاهی داشته باشند. سیاست های عمومی بر بخش های عظیمی از اقتصاد از جمله مراقبت های بهداشتی، انرژی، خدمات مالی و بسیاری موارد دیگر تأثیرگذار است.

 1. هماهنگ بودن برنامه بازاریابی با مدل کسب و کار شرکت

زمانی که بلک راک تازه تأسیس شده و شرکت کوچکی بود، دلیلی برای صرف هزینه های تبلیغاتی وجود نداشت. در آن زمان تمرکز این شرکت بر کارگزاری ها، سرمایه گذاران نهادی و به طور مستقیم بر خرده فروشی قرار داشت، اما پس از آنکه به یک شرکت عمومی تبدیل شد، این وضعیت نیز تغییر کرد. اکنون بلک راک از یک سیاست رسانه اجتماعی قوی و همچنین حمایت های مالی تبلیغاتی متنوع بهره می برد. هم زمان با تکامل بیزینس، بلک راک شروع به برقراری ارتباط مستقیم با سرمایه گذاران نهایی از جمله خرده فروشان کرده است.

 1. گنجاندن یک چشم انداز استراتژیک و یک برنامه ادغام در پیش بینی های کسب

تنها به دلیل اینکه چیزی روی کاغذ خوب به نظر می رسد و امور مالی مربوط به آن به خوبی میزان درآمد را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد، در عمل نتیجه خوبی به دست نمی آید. درنهایت تنها در صورتی که شرکت یک برنامه و استراتژی مناسبی داشته باشد، می تواند اعداد و ارقام موجود در کاغذ را به واقعیت تبدیل کند.

 1. متمرکزبودن در سطح محلی هم زمان با رشد بلک راک در سطح جهانی

شرکت بلک راک هم زمان با رشد بیزینس خود در آمریکا، دفاتری را در قاره اروپا و آسیا نیز راه اندازی کرده است.

 1. تشخیص اهمیت فاکتورهای مربوط به پایداری شرکت در درازمدت

حدود 20 سال پیش شرکت بلک راک روش سرمایه گذاری جدیدی را با عنوان سرمایه گذاری مسئولیت اجتماعی به مشتریان خود معرفی کرد؛ برای مثال فرض کنید یک مشتری نگران تأثیر تنباکو بر سلامت مردم است؛ بنابراین در سبد سهامی (Portfolio) فاقد تنباکو سرمایه گذاری می کند. همچنین فردی که با جنگ مخالف باشد، می تواند در سبد سهامی سرمایه گذاری کند که سهام دفاعی نداشته باشد.

کارمندان برجسته شرکت بلک راک

شرکت بلک راک

شرکت بلک راک، بزرگ ترین مدیر سرمایه گذاری جهان، یک بازیگر تأثیرگذار در وال استریت محسوب می شود که طی این سال ها سیاست گذاران برجسته ای را استخدام کرده است؛ برای مثال حداقل سه نفر از مدیران که سابقه مدیریت دارایی را در رزومه خود دارند، اکنون نقش های مهمی در کابینه جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا بر عهده دارند.

در حال حاضر Brian Deese مدیر سابق سرمایه گذاری بلک راک، شورای اقتصاد ملی بایدن را رهبری می کند و عملاً به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهور در امور اقتصادی در حال خدمت است. علاوه بر این، جو بایدن Adewale Adeyemo را که پیش از این رئیس ستاد اجرایی بلک راک بود، برای خدمت به عنوان یک مقام ارشد در وزارت خزانه داری آمریکا منسوب کرد.

در کنار موارد بالا، Michael Pyle، استراتژیک ارشد سرمایه گذاری جهانی سابق شرک بلک راک، پیش از پیوستن به این شرکت در دولت اوباما فعالیت داشته و اکنون نیز به عنوان مشاور اقتصادی معاون رئیس جمهور آمریکا یعنی Kamala Harris منسوب شده است.

ویژگیهای شرکت بلک راک (Black Rock)

 1. بلک راک از نظر حجم دارایی تحت مدیریت، بزرگ ترین شرکت مدیریت سرمایه در جهان است.
 2. این شرکت به عنوان بیزینس تک بخشی فعالیت می کند.
 3. بلک راک بخش عظیمی از درآمد خود را از طریق ارائه مشاوره سرمایه گذاری و مدیریت دارایی به دست می آورد.
 4. شرکت بلک راک در شهر نیویورک آمریکا واقع شده است.
 5. این شرکت درمجموع 18000 کارمند دارد.
 6. میزان درآمد بلک راک برابر با 14.539 میلیون دلار است.
 7. میزان سود این شرکت برابر با 4.476 میلیون دلار بوده است.
 8. میزان دارایی های این شرکت برابر با 168.622 میلیون دلار است.
 9. ارزش دارایی های تحت مدیریت این شرکت برابر با 9 تریلیون دلار آمریکاست.
 10. این شرکت در 30 کشور جهان 70 شعبه دارد.
 11. شرکت بلک راک سهام شرکت های مهمی مانند اپل، مایکروسافت، اینتل، آمازون، فیس بوک، تسلا، اکسون موبایل و نایک را دارد.
 12. عرضه اولیه (IPO) این شرکت در تاریخ یک اکتبر 199 انجام شد.

معرفی بخش های تجاری مختلف در شرکت بلک راک (Black Rock)

همان طور که اشاره شد، شرکت بلک راک به عنوان یک بخش تجاری واحد عمل می کند و درآمد بخش های جداگانه بیزینس خود را گزارش نمی دهد. با این حال این شرکت درآمد خود را براساس دسته بندی های مختلف مانند مشاوره سرمایه گذاری، هزینه های اداری، درآمد وام دهی اوراق بهادار، هزینه های عملکرد مشاوره سرمایه گذاری، درآمدهای خدمات تکنولوژیک، هزینه های توزیع، مشاوره و سایر درآمدها تقسیم بندی می کند.

معرفی گروه مشاوره سرمایه گذاری، هزینه های اداری و درآمدهای وام دهی اوراق بهادار

شرکت بلک راک حجم عظیمی از درآمدهای خود را از هزینه های مشاوره و مدیریت سرمایه گذاری که در طول زمان اخذ می شود، به دست می آورد. این میزان معمولاً براساس درصدهای از پیش تعیین شده AUM مشخص می شود. این بخش از درآمد بلک راک از طریق کارمزدهای پرداخت شده توسط صاحبان سهام، درآمد ثابت، Multi-asset alternative و خدمات مربوط به مدیریت دارایی نقدی به دست می آید.

برای مثال در سال مالی 2020، این گروه 12.6 میلیارد دلار یا حدود 78 درصد از کل درآمد شرکت را به خود اختصاص داد که این میزان در مقایسه با سال پیش از آن 7.3 درصد افزایش داشته است.

معرفی گروه عملکرد مشاوره سرمایه گذاری در شرکت بلک راک

شرکت بلک راک

برخلاف گروه قبلی، هزینه های عملکردی حساب های بلک راک زمانی محاسبه می شوند که عملکرد آن ها از یک آستانه از پیش تعیین شده فراتر برود. این گروه، درآمد 1.1 میلیارد دلاری یا به عبارتی حدود 7 درصد از کل درآمد مالی سال 2020 را به خود اختصاص داده است. این میزان در مقایسه با سال 2019 رشد 145.3 درصدی داشته و سریع ترین رشد را در میان گروه های مختلف درآمدی در شرکت بلک راک به ثبت رسانده است.

معرفی گروه خدمات تکنولوژیک

شرکت Black Rock طیف وسیعی از سیستم های فناوری، مدیریت ریسک و سایر ابزارهای توزیع دیجیتال را به منظور انتخاب از میان شرکت های بیمه، بانک ها، صندوق های بازنشستگی و مدیران دارایی را به مشتریان خود ارائه می دهد؛ برای مثال این گروه در سال مالی 2020، 1.1 میلیارد دلار، یا حدود 7 درصد از کل درآمد شرکت بلک راک را به خود اختصاص داده که این میزان نسبت به سال مالی پیش از آن حدود 16.9 درصد افزایش داشته است.

معرفی گروه هزینه های توزیع

شرکت بلک راک

این شرکت هزینه های مربوط به توزیع، خدمات محصولات مختلف خود و همچنین خدمات پشتیبانی مربوط به پرتفوی سرمایه گذاری را از مشتریان خود دریافت کرده و این گروه نیز بخشی از درآمدهای بلک راک را تشکیل می دهد؛ برای مثال در سال مالی 2020، این گروه 1.1 میلیارد دلار، یا حدود 7 درصد از کل درآمد سال شرکت را به خود اختصاص داده که این میزان در مقایسه با سال مالی پیش از آن 5.8 درصد افزایش داشته است.

معرفی گروه مشاوره و سایر درآمدهای شرکت بلک راک

شرکت بلک راک

شرکت بلک راک درآمدهای مرتبط با خدمات مشاوره ای برای مؤسسات مالی جهانی، تنظیم کننده ها و دولت ها را در گروه جداگانه ای قرار داده و کارمزدهای این گروه را با نرخ ثابتی تعیین می کند. این گروه در سال مالی 2020، 192 میلیارد دلار یا حدود 1 درصد از درآمد کل شرکت را به خود اختصاص داده است. این میزان در مقایسه با سال مالی پیش از آن 28.6 درصد کاهش داشته است.

ادامه مطلب
شرکت The Vanguard Group
معرفی شرکت ونگارد گروپ (The Vanguard...

شرکت ونگارد گروپ (Tha Vanguard Group)

گروه ونگارد (Tha Vanguard Group) بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده صندوق های سرمایه گذاری متقابل است. درواقع این شرکت پس از iShares شرکت Black Rock، دومین تأمین کننده وجوه قابل معامله در بورس در سطح جهانی شناخته می شود. علاوه بر این، گروه ونگارد خدمات کارگزاری، خدمات حساب آموزشی، برنامه ریزی مالی، مدیریت دارایی، مستمری متغیر و ثابت را ارائه می دهد. مشتریان خدمات ارائه شده توسط این گروه شرکت های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران نهادی، افراد، حامیان برنامه های بازنشستگی و مشاوران مالی هستند.

گروه ونگارد از 30 سپتامبر 2017، پیشنهاد های مالی خود را به بیش از 175 صندوق سرمایه گذاری مشترک ایالات متحده و 195 صندوق دیگر در بازار بین المللی گسترش داده است. این صندوق به بیش از 20 میلیون سرمایه گذار در بیش از 170 کشور خدمات ارائه می دهد.

تاریخچه گروه ونگارد

گروه ونگارد The Vanguard Group

گروه ونگارد یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری خصوصی است که John C. Bogle آن را در 1 می 1975 تأسیس کرد. شعبه اصلی گروه ونگارد در شهر مالورن ایالت پنسیلوانیا آمریکا واقع شده است.

درواقع گروه ونگارد زیرمجموعه ای از صندوق Wellington به شمار می آید. این صندوق در سال 1929 میلادی توسط یک حسابدار رسمی به نام Walter L.Morgan راه اندازی شده و Bogle نیز بلافاصله پس از آنکه در سال 1951 از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شد، به شرکت Wellington پیوست. Bogle از ابتدا به سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک تمایل داشت و این موضوع از مطالعات وی در دانشگاه پرینستون نشئت می گرفته است. براساس این مطالعات Bogle متوجه شد بیشتر صندوق های سرمایه گذاری مشترک در آمریکا سود کافی ندارند، مگر اینکه با سرمایه گذاری در شاخص S&P 500 بورس اقدام شوند.

ساختار مالکیت گروه ونگارد

برخلاف سایر شرکت های سرمایه گذاری، ساختار گروه ونگارد به عنوان یک شرکت تحت مالکیت مشتری طراحی شده و هیچ مالکیت خارجی از سرمایه گذاری های انجام شده در این شرکت، سودی کسب نمی کند. درواقع این شرکت متعلق به صندوق هایش است که آن ها نیز در مالکیت سهام دارانش قرار می گیرند. این امر سبب می شود سهام داران صاحبان واقعی شرکت باشند و هیچ سرمایه گذار خارجی جز خود سهام داران وجود نداشته باشد.

این ساختار نه تنها از تضاد منافع جلوگیری می کند، بلکه میزان هزینه های پرداخت شده توسط صندوق ها را نیز کاهش می دهد. ونگارد موفق شد متوسط نسبت هزینه صندوق های خود را از 0.89 درصد در سال 1975 به 0.12 درصد در سال 2016 کاهش دهد.

تجربیات Bogle پیش از راه اندازی گروه ونگارد

درحالی که Bogle در حال کار در Wellington Management Company بود، مؤسس شرکت یعنی Walter Morgan تصمیم به بازنشستگی گرفت و Bogle را برای پست مدیریت استخدام کرد. در آن زمان شرکت با مشکلاتی مواجه بود و Morgan با امید احیای صندوق از Bogle خواست تا هر کاری که می تواند برای رسیدن به این هدف انجام دهد.

در این راستا بوگل استراتژی رشدی که شامل استخدام مدیران صندوق سرمایه گذاری باتجربه، به دست آوردن یک صندوق رشد تهاجمی و تنوع بخشیدن به تجارت مشاور سرمایه گذاری بود، ایجاد کرد. وی در سال 1966، با شرکت های سرمایه گذاری موفق به نام Thorndike, Doran, Paine and Lewis,Inc ادغام انجام داد و این شرکت اکنون دو صندوق به نام های Wellington Fund و Ivest Fund دارد. این خرید در سال 1967 تکمیل شد و بوگل در سال 1970 در سمت مدیرعامل آن قرار گرفت.

پس از ادغام، به دنبال افت بازار، سهام نامساعد شد و هر دو صندوق عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند. این عملکرد ضعیف، سبب نارضایتی از مدیریت شرکت شد و همکاران شرکت مستقر در بوستون که بیشترین سهام شرکت را در اختیار داشتند، در سال 1974 تصمیم به اخراج بوگل گرفتند.

روند شکل گیری گروه ونگارد

با وجود اینکه بوگل از شرکتی که آن را متعلق به خود می دانست، اخراج شد، امید خود را از دست نداد و تسلیم نشد. پس از مدتی قوانین فدرال ایالت متحده، صندوق های سرمایه گذاری را ملزم به معرفی هیئت مدیره ای مستقل از هیئت مدیره شرکت کرد. این قانون سبب شد بوگل توسط مدیران Wellington به عنوان رئیس انتخاب شود. بوگل با استفاده از حمایت هیئت مدیره دو صندوق Wellington و Invest را از Wellington Management Company مستقل کرد.

وی تصمیم گرفت به افتخار Lord Horatio’s HMS Vanguard در طوب نبردهای Battle of the Nile نام صندوق را به Vanguard به معنای پیشرو/ پیشتاز تغییر دهد. در ابتدا هیئت مدیره با تغییر نام مخالفت کرد، اما پس از آنگه بوگل اشاره کرد این صندوق در کنار سایر صندوق های Wellington قرار می گیرد، با این تغییر نام موافقت شد. بوگل این نام را به صورت رسمی ثبت کرد و گروه ونگارد of Investment Companies در جولای 1975 افتتاح شد.

روند پیشرفت گروه ونگارد

پس از تشکیل شرکت  گروه ونگارد، Bogle بر یک استراتژی رشد تهاجمی همراه با نگاهی دقیق به یک صندوق غیرفعال مرتبط با عملکرد S&P 500 تمرکز کرد. به دنبال این نگرش گروه ونگارد در سال 1976، اولین صندوق سرمایه گذاری ایندکس را تأسیس کرد که این صندوق بعدها به Vanguard 500 Index Fund تغییر نام داد. پس از آن این صندوق اولین عرضه اولیه خود را با هدف جذب 150 میلیون دلار منتشر کرد، اما تنها موفق به جذب 11 میلیون دلار شد.

به دنبال استقبال ضعیف سرمایه گذاران، بانکی که این صندوق را مدیریت می کرد، خواستار لغو آن شد، اما Bogle تصمیم به ادامه سرمایه گذاری در آن گرفت. سرمایه این صندوق در سال اول تا 17 میلیون دلار افزایش یافت، اما پس از آنکه Bogle توانست این صندوق را با یکی از صندوق های Wellington که توسط Vanguard مدیریت می شد، ادغام کند، سرمایه آن به 100 میلیون دلار افزایش یافت.

با موفقیت اولین صندوق، Vanguard اقدام به راه اندازی صندوق های مشترک دیگری کرد. از میان آن ها می توان به Total Bond Fund در سال 1986 و Vanguard Extended Market Index Fund در سال 1987 اشاره کرد. درنهایت در سال 1990 گروه ونگارد به بزرگ ترین ارائه دهنده صندوق سرمایه گذاری مشترک در جهان تبدیل شد.

ویژگی های گروه ونگارد

 1. گروه ونگارد پس از BlackRock دومین شرکت بزرگ سرمایه گذاری در جهان است.
 2. ونگارد بزرگ ترین ناشر صندوق های سرمایه گذاری مشترک در سراسر جهان است.
 3. این شرکت دومین صادرکننده بزرگ صندوق های ETF در جهان است.
 4. ساختار گروه ونگارد از سایر شرکت های سرمایه گذاری متفاوت بوده و مالکیت آن متعلق به سهام داران شرکت است.
 5. این شرکت بیش از 7.50 تریلیون دلار دارایی را تحت مدیریت دارد.
 6. مقر اصلی ونگارد در Pennsylvania واقع شده است.
 7. تا سال 2021 بزرگ ترین صندوق های اوراق قرضه در جهان را دارد.
 8. ونگارد تنها در آمریکا 209 صندوق سرمایه گذاری دارد.
 9. شاخص کل بازار اوراق قرضه ونگارد به ثبات، شفافیت، هزینه کم و مدیریت ریسک معروف است.
 10. ساختار شرکت ونگارد سبب شد تا از تضاد منافعی که در سایر شرکت های مدیریت سرمایه گذاری وجود دارد، جلوگیری شود.
 11. این شرکت موفق شده هزینه های خود را از زمان تأسیس تاکنون، کاهش دهد.مزایای سرمایه گذاری Index

در مقابل سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک با مدیریت فعال، Bogle یکی از بزرگ ترین طرفداران سرمایه گذاری Index بوده و از این رو Vanguard نیز دارای تعدادی از بزرگ ترین صندوق های Index است. براساس گفته بوگل به طورکلی صندوق هایی که به صورت فعال مدیریت می شوند، امکان غلبه بر صندوق هایی که به صورت غیرفعال مدیریت می شوند، ندارند.

صندوق هایی که به صورت فعال مدیریت می شوند، کارمزد بیشتری دریافت می کنند که این امر در درازمدت به کسب سود منجر می شود. علاوه بر این، مدیران بسیاری از این صندوق ها از شاخص های معیار خود نیز عبور نمی کنند. براساس تخمین های انجام شده 50 تا 80 درصد صندوق های سرمایه گذاری مشترک در بیشتر سال های فعالیتشان، از شاخص های معیار خود عبور نمی کنند. این امر مزیت واقعی بیشتر صندوق های مشترک با مدیریت فعال را زیر سؤال می برد.

اما در مقابل صندوق های Index برای سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران منطقی تر است. صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF هایی که از شاخص ها پیروی می کنند، هزینه های بسیار پایینی دارند. لازم است سرمایه گذاران اطمینان حاصل کنند که آیا دارایی آن ها عملکرد شاخص را منعکس و دنبال می کند یا خیر، این موضوع سبب کاهش هزینه ها برای سرمایه گذاران می شود.

حتی با وجود شاخص های گسترده ای مانند S&P 500، مؤلفه های Index توسط متخصصان سرمایه گذاری ماهر و کاربلد انتخاب می شوند؛ برای مثال اگر شرکتی دارای مشکلات مالی شد، می توان آن را از شاخص حذف کرد. همچنین حتی اگر سرمایه گذاری به صورت منفعلانه از شاخص پیروی کند، همچنان می تواند از مشاوره های حرفه ای برای سرمایه گذاری بهره ببرد.

رویکرد شرکت ونگارد به ارزهای دیجیتال

گروه ونگارد The Vanguard Group

از آنجا که وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال در حالت نوسانی و سوداگرانه قرار دارد، ونگارد معتقد است سرمایه گذاری بلندمدت در آن موفقیت آمیز نخواهد بود. فلسفه سرمایه گذاری در ونگارد سبب می شود سرمایه گذاران در مسیر درستی حرکت کنند و ریسک های موجود را کاهش دهند.

براساس اصول آزمایش شده، گروه ونگارد بر این نکته تأکید دارد که سرمایه گذاری در بلندمدت ضروری است و دنبال کردن ترندهای کوتاه مدت بازار می تواند برای پرتفوی فرد بسیار پرهزینه باشد. به طورکلی براساس اعلام وب سایت رسمی این شرکت، گروه ونگارد ارزهای دیجیتال را به عنوان گزینه سرمایه گذاری برای مشتریان خود ارائه نمی دهد؛ با وجود این تأثیر آن ها را در دنیای سرمایه گذاری تأیید می کند. درنهایت به دلیل افزایش محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، این شرکت نظارت خود بر توسعه این بازار ادامه و بهترین مسیر را برای سرمایه گذاران خود تشخیص خواهد داد.

ادامه مطلب
شرکت جی پی مورگان
معرفی شرکت جی پی مورگان (J.P.Morgan)

شرکت جی پی مورگان (J.P.Morgan)

شرکت جی پی مورگان (J.P.Morgan Chase & Co) یک شرکت هلدینگ در زمینه خدمات مالی بین المللی و بزرگ ترین بانک آمریکا از نظر حجم دارایی است. این شرکت خدمات متنوعی از جمله بانکداری مصرف کننده (Consumer Banking)، بانکداری سرمایه گذاری (Investment Banking)، بانکداری تجاری (Commercial Banking) و خدمات مربوط به مدیریت دارایی (Asset management) را برای افراد، شرکت ها، مؤسسات و دولت ها در سطح جهانی ارائه می دهد.

شعبه اصلی این شرکت در شهر نیویورک مستقر است و در سطح بین المللی با طیف وسیعی از بانک ها، شرکت های کارگزاری، شرکت های بانکداری سرمایه گذاری، صندوق های تأمینی، شرکت های تجارت کالا، شرکت های سهام خصوصی، شرکت های بیمه و مدیران سرمایه گذاری از جمله Bank of America Corp، Citigroup Inc ،Morgan Stanley ،Wells Fargo & Co و Goldman Sachs Group Inc. رقابت می کند.

تاریخچه شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان

John Pierpont Morgan یک سرمایه دار و بانکدار آمریکایی بود که در سراسر عصر طلایی، بر امور مالی شرکت ها در وال استریت تسلط داشت و رئیس شرکت بانکداری J.P Morgan and Co بود. شرکت J.P. Morgan یکی از زیرمجموعه های اصلی JP Morgan Chase & Co. است. این شرکت در سال 1871 با مشارکت Drexel و Morgan & Co تأسیس شد و بعدها در سال 1895 و پس از مرگ Drexel نامش به Morgan J.P. تغییر کرد. این بانک به نوعی سرچشمه برخی از بزرگ ترین بانک های بزرگ جهان از جمله JPMorgan Chase & Co، Morgan Stanley و Deutsche Bank محسوب می شده و علاوه بر این، جی پی مورگان در زمان تأسیس یکی از تأثیرگذارترین بانک ها بوده است.

روند شکل گیری شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان

بی شک زمانی که صحبت از پول، اقتصاد و امور مالی در آمریکا می شود، باید به بانک جی پی مورگان نیز اشاره کنیم. این شرکت با بیش از 250 هزار کارمند، 5300 شعبه و 15500 دستگاه خودپرداز بزرگ ترین بانک در سراسر ایالات متحده آمریکا به شمار می آید. این شرکت در گذشته به دلیل تغییر دنیای تجارت بدنامی های داشته که هنوز هم ردپای آن در تجارت جهانی دیده می شود. اقدامات انجام شده برای ساخت مسیر ترقی در این شرکت متفاوت و نوآورانه است و در آن زمان هیچ شرکت معمول دیگری از آن ها استفاده نمی کرد.

پایه و اساس استمرار در موفقیت شرکت جی پی مورگان را بنیان گذار آن یعنی J.P Morgan ایجاد کرد. درواقع این فرد از ثروت خود برای دست کاری کل اقتصاد آمریکا استفاده کرد. J.P Morgan در 17 آوریل سال 1837 در Hartford Connecticut آمریکا به دنیا آمد و بعد از آنکه در سال 1854 در شهر بوستون از دبیرستان فارغ التحصیل شد، به اروپا سفر کرد و در آنجا زبان فرانسوی و آلمانی را آموخت. پس از دوره کوتاهی درنهایت در سال 1857 بار دیگر به نیویورک بازگشت و کار خود را در زمینه امور مالی آغاز کرد. درواقع جی پی مورگان رؤیای خود را با کار در بانک خصوصی پدرش در نیویورک شروع کرد و سرانجام با پشتکار و تلاشی که داشت، این شرکت را به یکی از قدرتمندترین بانک های آمریکا تبدیل کرد.

سپس در سال 1871، به Anthony Drexel که یک بانکدار فیلادلفیایی بود، پیوست. این دو در کنار هم موفق به تأسیس شرکت Drexel Morgan and Company در نیویورک شده و به عنوان آژانسی برای سرمایه گذاری اروپایی ها در آمریکا مشغول به کار شدند. در آن زمان تجار اروپایی قصد سرمایه گذاری در صنعت در حال رشد آمریکا را داشتند و این شرکت به عنوان رابط سرمایه گذاری آن ها عمل می کرد.

درنهایت در سال 1879 و پس از کسب ثروت کافی توانستند گام بزرگی بردارند و بخش اعظمی از بیزینس خود را راه اندازی کنند. در این زمان آن ها سهام راه آهن مرکزی را بدون ضرر و کاهش قیمت سهام فروختند. هم زمانی فروش سهام و ثروت به دست آمده از معاملات تجاری، دو دلیل اصلی توسعه قدرت جی پی مورگان در بیزینس بوده است. این امر سبب شد تا جی پی مورگان به کاپیتان صنعت تبدیل شود و بتواند در صنایع مختلفی مانند راه آهن، فولاد و… سرمایه گذاری کند.

پس از تمام سرمایه گذاری ها و اقدامات مالی موفق، جی پی مورگان به حدی قدرتمند شد که دولت آمریکا به امنیت مالی وی متکی شد. در این بازه زمانی وی بخش عمده ای از ثروت آمریکا را در اختیار داشت؛ درحالی که دولت هنوز Federal Reserve را تأسیس نکرده بود. جی پی مورگان، جلسه ای متشکل از ثروتمندترین افراد آمریکا را در خانه خود میزبانی کرد که در نتیجه این جلسه، وی توانست به اقتصاد آمریکا برای گذر از بحران سال 1907 کمک کند. درواقع مورگان با استفاده از ثروت خود به دولت وام داد و طلا و نقره را به عنوان پرداخت دریافت کرد. همان طور که ملاحظه کردید، جی پی مورگان با انجام اقداماتی موفق شد زمینه را برای موفقیت مستمر شرکت جی پی مورگان مهیا کند.

ویژگی های شرکت جی پی مورگان

 1. این شرکت با سابقه 200 ساله، از قدیمی ترین مؤسسات مالی در آمریکاست.
 2. بیش از 2.6 تریلیون دلار از دارایی مشتریان تحت مدیریت این شرکت قرار دارد.
 3. جی پی مورگان بیش از 100 بازار جهانی دارد.
 4. این شرکت بیش از 250 هزار کارمند دارد.
 5. این شرکت از طرف دانشجویان رشته بازرگانی در میان 5 کارفرمای برتر در سطح جهان رتبه بندی شده است.
 6. این شرکت خدمات مالی خود را به افراد، دولت ها، شرکت های کوچک و بزرگ ارائه می دهد.
 7. بخش Consumer & Community Banking، بزرگ ترین منبع سود این شرکت است.
 8. خدمات این شرکت به صورت سراسری در کل جهان ارائه می شود.
 9. بخش Corporate & Investment، بزرگ ترین منبع درآمد خالص این شرکت بوده و به سرعت در حال رشد است.

معرفی بخش های تجاری مختلف در شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان درآمد و سود خالص خود را به بخش های تجاری زیر تقسیم می کند:

 1. بانکداری مصرف کننده و جامعه/ Consumer & Community Banking
 2. بانکداری سرمایه گذاری/ Investment Banking Corporate
 3. بانکداری تجاری/ Commercial Banking
 4. مدیریت دارایی و ثروت/ Asset & Wealth Management
 5. شرکت های بزرگ دارای شخصیت حقوقی/ Corporate

معرفی بخش مصرف کننده و جامعه در شرکت جی پی مورگان

این بخش از شرکت خدمات متنوعی از جمله محصولات سپرده و سرمایه گذاری، مدیریت پول نقد، راه حل های پرداخت، خدمات مربوط به وام مسکن، صدور کارت اعتباری و وام خودرو را به مشتریان ارائه می دهد. این خدمات از طریق شعب، دستگاه های خودپرداز، بانکداری آنلاین، بانکداری تلفنی و تلفن همراه ارائه می شوند.

این بخش در سال مالی 2020 درآمد خالص 8.2 میلیارد دلاری را گزارش کرده است. این میزان نسبت به سال قبل از آن 50.3 درصد کاهش داشته و به طورکلی این بخش حدود 27 درصد از کل درآمد خالص و حدود 41 درصد از کل درآمد non-GAAP را تشکیل می دهد. non-GAAP روشی برای اندازه گیری سود یک شرکت بوده و بسیاری از شرکت ها علاوه بر روش های مربوط به اصول پذیرفته شده حسابداری، درآمد خود را براساس non-GAAP نیز گزارش می دهند.

معرفی بخش بانکداری سرمایه گذاری در شرکت جی پی مورگان

این بخش خدمات مربوط به بانکداری سرمایه گذاری، بازارسازی، کارگزاری اصلی، خزانه داری و اوراق بهادار را به شرکت ها، سرمایه گذاران، مؤسسات مالی و دولت ها ارائه می دهد. درآمد مالی این بخش در سال مالی 2020 در مقایسه با سال مالی پیش از آن، 43.0 درصد رشد داشته است. با درآمد 17.1 میلیارد دلاری، می توان گفت این بخش حدود 55 درصد از کل درآمد خالص این شرکت را به خود اختصاص می دهد.

درآمد این بخش با رشد 25.5 درصدی به 49.3 میلیارد دلار در سال رسیده که حدود 40 درصد از کل درآمد non-GAAP را شامل می شود.

معرفی بخش بانکداری تجاری در شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان

بخش بانکداری تجاری راه حل های مالی جامعی مانند وام، پرداخت های عمده فروشی، بانکداری سرمایه گذاری و مدیریت دارایی را به مشتریان خود ارائه می دهد. از مشتریان این بخش می توان به مشاغل کوچک، شرکت های متوسط و بزرگ و دولت های محلی اشاره کرد.

در سال مالی 2020 این بخش درآمد خالص 2.6 میلیارد دلاری را به ثبت رساند، این میزان نسبت به سال 2019 برابر با 34.9 درصد کاهش داشته است و حدود 8 درصد از کل را شامل می شود. درآمد بخش بانکداری تجاری با رشد 0.5 درصدی به 9.3 میلیارد دلار رسیده که تقریباً 8 درصد از کل درآمد non-GAAP را شامل می شود.

معرفی بخش مدیریت دارایی و ثروت شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان

این بخش از شرکت جی پی مورگان خدماتی را در تمامی کلاس های دارایی ارائه می دهد و 2.7 تریلیون دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد. علاوه بر این، بخش خدمات مربوط به بازنشستگی و همچنین کارگزاری و بانکداری را به مشتریان ارائه می دهد. درآمد خالص این بخش در سال مالی 2020 با 4.4 درصد افزایش به 3.0 میلیارد دلار رسید که این میزان تقریباً 10 درصد از کل درآمد خالص J.P Morgan را تشکیل می دهد. درآمد سال 2020 این بخش در مقایسه با سال مالی پیش از آن 4.8 درصد رشد داشته است. با 14.2 میلیارد دلار، درآمد این بخش حدود 11 درصد از کل درآمد non-GAAP را تشکیل می دهد.

معرفی بخش Corporate شرکت جی پی مورگان

شرکت جی پی مورگان

این بخش وظیفه اندازه گیری، نظارت، گزارش دهی و مدیریت ریسک نقدینگی، تأمین مالی، سرمایه گذاری و تبدیل ارزهای خارجی را بر عهده دارد. این بخش در سال مالی 2020 در مقایسه با درآمد خالص 1.1 میلیارد دلاری سال قبل از آن، ضرر خالص 1.8 میلیارد دلاری را گزارش دارد. سود این بخش نیز در مقایسه با سود 1.2 میلیون دلار در سال 2019، در سال 2020 برابر با منفی 1.2 میلیارد بود.

ادامه مطلب