State Street Global Advisors  (SSGA)مجموعه ای وابسته به شرکت State Street Corporation است که از سال 1978 در صنعت مدیریت سرمایه گذاری فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرد. درواقع SSGA بخش (سکتور) Investment management شرکت سرمایه گذاری State Street است.

فهرست []

  براساس آمار منتشرشده در 31 دسامبر 2021، این شرکت با مدیریت 4.14 تریلیون دلار دارایی، از نظر حجم دارایی های تحت مدیریت، چهارمین شرکت مدیریت سرمایه گذاری در جهان به شمار می آید. شرکت State Street Global Advisors با هدف درک بهتر نیازها و شرایط مشتریان خود، رویکردی منضبط، دقیق و مبتنی بر تحقیق و جست وجو را در پیش گرفته و برای دستیابی به اهداف منحصربه فرد هریک از مشتریان به آن ها کمک می کند.

  این شرکت با استفاده از استراتژی های برتر در زمینه سرمایه گذاری، خدمات خود را برای دولت ها، شرکت ها، موقوفات، بنیادهای غیرانتفاعی، خزانه داران شرکت ها، مدیران مالی، مدیران دارایی، مشاوران مالی و سایر واسطه ها در سراسر جهان ارائه می دهد.

  تاریخچه شرکت State Street Global Advisors

  در سال 1978، این شرکت با هدف ارائه خدمات مدیریت سرمایه گذاری نهادی با تمرکز بر equity index و پول نقد، بخش State Street Global را در شهر بوستون آمریکا تأسیس کرد. از اولین محصولات این شرکت تازه تأسیس می توان به یک صندوق شاخص داخلی، یک صندوق شاخص بین المللی و یک صندوق سرمایه گذاری کوتاه مدت اشاره کرد. تا پایان سال 1989، این شرکت 53 میلیارد دلار از دارایی مشتریان را تحت مدیریت خود داشت.

  در سال 1990، شرکت State Street Global Advisors به منظور گسترش دفاتر خود در سطح جهان، اولین دفتر بین المللی SSGA را در شهر لندن کشور انگلستان تأسیس کرد. درنهایت طی چهار سال پس از آن 10 دفتر دیگر نیز در سراسر جهان راه اندازی شد. روند پیشرفت در این شرکت ادامه پیدا کرده و اکنون خدمات خود را در بیش از 58 کشور جهان به مشتریان ارائه می دهد. اکنون 44 سال از زمان تأسیس این بخش از شرکت State Street می گذرد و SSGA توسط Cyrus Taraporevala اداره می شود.

  ویژگی های شرکت State Street Global Advisors

  1. یکی از شرکت های بزرگ در حوزه مدیریت دارایی است.
  2. بیش از 4.14 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت این شرکت قرار دارد.
  3. در حال حاضر این شرکت به بیش از 2.100 نفر خدمات خود را ارائه می دهد.
  4. دفاتر SSGA در 58 کشور دنیا مستقر هستند.
  5. تا تاریخ مارس 2021، این شرکت 142 صندوق EFT مختلف را در کنترل و مالکیت خود داشته است.
  6. این شرکت در آینده نزدیک از سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.

  خدمات شرکت State Street Global Advisors

  این شرکت استراتژی های سرمایه گذاری سفارشی شده را برای مؤسسات ایجاد کرده و با راه اندازی صندوق های ترکیبی دارایی آن ها را مدیریت می کند. علاوه بر محصولات سازمانی، این شرکت، تنها در بازار آمریکا دارای 46 محصول سرمایه گذاری ETF (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله) است. ETF های موجود براساس ارزش بازار، سبک سرمایه گذاری، بخش ها، صنعت یا کالا شاخص های بین المللی و داخلی را ردیابی و دنبال می کنند.

  صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با نام تجاری StreetTracks، علاوه بر آمریکا در سایر نقاط جهان مانند بلژیک، فرانسه، هنگ کنگ و سنگاپور نیز موجود و در دسترس سرمایه گذاران هستند. شرکت SSGA، دارای 26 صندوق مشترک است که هرکدام از آن ها براساس نوع سرمایه گذاری به انواع مختلف بازارهای پولی (money markets)، اوراق قرضه (Bonds) و فراصندوق های متنوع (Diversified funds of funds) تقسیم می شوند.

  نظر شرکت State Street Global Advisors درباره بازار ارزهای دیجیتال

  شرکت State Street Corporation، به عنوان شرکت مادر SSGA قصد دارد بخشی را به منظور سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتالی راه اندازی کند. طبق اعلام رسمی State Street، این بخش به امور مالی دیجیتالی خواهد پرداخت که شامل ارزهای دیجیتال، پولی دیجیتالی بانک مرکزی، تکنولوژی بلاک چین و توکن سازی می شود.

  براساس اظهارنظر Ron O’Hanley رئیس هیئت مدیره شرکت State Street، این شرکت دارایی های دیجیتال را یکی از مهم ترین نیروهای مؤثر در اقتصاد جهان می دانند و از نظر آن ها ارزهای دیجیتال تا پنج سال آینده بر کل صنعت تأثیر خواهد گذاشت.