ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

آشنایی با مبادله همتا به همتا (P2P) و نحوه استفاده از آن

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

اکثریت افراد با شنیدن مبادلات ارز دیجیتال اعداد، ارقام و جدول ها و نمودارهای پیچیده و صرافی ها از ذهنشان عبور می کند. اما آیا تاکنون به این فکر کرده اید که آیا روش های ساده تری برای انجام مبادلات ارز دیجیتال وجود دارد؟ آیا به دنبال روش های دیگر برای مبادله ارز دیجیتال بوده اید؟ ما در این مقاله می خواهیم به شما روشی بسیار آسان که روزانه هزاران نفر از افراد در سراسر دنیا از طریق آن اقدام به مبادله می کنند و پول های زیادی به دست می آورند را معرفی کنیم. این روش که روش چندان شناخته شده ای نیست و کمتر افرادی با آن آشنایی دارند و از آن برای تجارت محلی یا بین المللی خود در ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و از آن کسب درآمد می کنند مبادله همتا به همتا (P2P) است.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

اگر شما نیز علاقه مند به کسب درآمد از راه های ساده و آسان برای مبادلات ارز دیجیتال هستید به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

صرافی های Peer-to-Peer (P2P) بسترهایی هستند که به افراد اجازه می دهند ارز رمزنگاری شده را از یک حساب به حساب دیگر و بدون مراجعه به یک مؤسسه مالی انتقال دهند.

مبادلات همتا به همتا زمانی انجام می شود که دو نفر برای خرید یا فروش ارز رمزنگاری به طور مستقیم با یکدیگر در تعامل باشند.

در مبادله P2P افراد اعم از خریدار و فروشنده در صرافی یا پلتفرم P2P از طریق سایت ثبت نام می کنند و اقدام به ثبت تبلیغات تجاری خود برای خرید یا فروش ارز دیجیتال در یک بستر مشخص و در یک محدوده قیمت مشخص می کنند. بر اساس نوع کار این صرافی ها به دودسته مبادله Escrow based و Automated تقسیم بندی می شوند.

مبادله همتا به همتا برپایه Escrow

این تبادل مانند سپرده کار می کند. برای مثال اگر خریدار هستید، باید تبلیغات مناسب را جستجو کنید، از حقانیت شخص مطلع شوید، مقدار و قیمت ارز رمزنگاری شده را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر متناسب با نیاز شماست، درخواست تجارت را ارسال کنید. هنگامی که فروشنده درخواست تجارت شما را پذیرفت، تجارت آغاز می شود و ارز رمزنگاری شده فروشنده در نگهداری قفل می شود. هر دو تاجر می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تجارت را به سرانجام برسانند. پس از پرداخت، ارز رمزنگاری شده قفل شده به حساب شما واریز می شود.

تبادل خودکار همتا به همتا

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

ثبت‌نام در وبینار فارکس

این تبادل یک بستر غیرمتمرکز است که در آن دو نفر می توانند بدون واسطه شخص ثالث با یکدیگر تعامل کنند. به زبان ساده، خریدار و فروشنده مستقیماً با یکدیگر معامله می کنند بدون اینکه شخص ثالث قابل اعتمادی دراین بین داشته باشد.

این مبادلات توسط نرم افزارهای از پیش برنامه ریزی شده ای که نیازی به دخالت انسان ندارند، اداره و نگهداری می شوند. این نرم افزار ویژه، خریدار و فروشنده را به طور خودکار متصل می کند.

بر اساس شرایط انتخاب شده توسط معامله گران، نرم افزار تجارت را بلافاصله پردازش نمی کند، بلکه ابتدا خریدار و فروشنده را به هم پیوند می دهد. همان طور که در مبادله متمرکز انجام می شود، از درگیرشدن شخص ثالث جلوگیری می شود.

در صورت وجود اختلافات، اشخاص ثالث می توانند برای حل و فصل درگیر شوند. در غیر این صورت، به طور پیش فرض نیاز به هیچ گونه دخالت انسان نیست. این نرم افزار به تنهایی قادر به مطابقت با معامله گران به صورت غیرمتمرکز است. شما فقط باید روی دکمه خرید یا فروش کلیک کنید.

مبادله همتا به همتا و سایت های خرید و فروش

مبادله همتا به همتا (P2P) را می توان از نظر تعامل خریدار و فروشنده در به توافق رسیدن برای قیمت به وب سایت های Etsy، Craiglist، یا eBay شبیه دانست، با این تفاوت که در سایت P2P بجای به توافق رسیدن بر سر قیمت اجناس ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و… خریدوفروش می شود.

تصور کنید که شما قصد خرید بیت کوین از فردی که در شهر شما زندگی می کند را داشته باشید. مبادله Peer to Peer بستری را برای شما فراهم می کند تا در زمان مناسب فرد مناسب را پیدا کرده و با قیمتی مناسب از طریق روش معاملاتی که پیش روی شما است، معامله خود را به سادگی انجام دهید.

نحوه شروع مبادله همتا به همتا (P2P)

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

شروع مبادله (P2P) بسیار ساده است و تنها با چند گام زیر می توانید شروع به درآمدزایی با استفاده از این پلتفرم نمایید.

 • ایجاد یک حساب کاربری در LocalCoinSwap
 • انتخاب هوشمندانه یک ارز دیجیتال برای خرید یا فروش
 • ایجاد تبلیغ برای خرید یا فروش ارز دیجیتالی که قصد خرید یا فروش آن را دارید.
 • واردکردن شرایط و ضوابط خودتان
 • شروع به درآمدزایی از راه های گفته شده در بالا

مزایای مبادله همتا به همتا

مزایای مختلفی برای مبادله همتا به همتا در LocalCoinSwap وجود دارد:

 1. بازار جهانی

از مهم ترین مزایای LocalCoinSwap فراهم کردن تجارت با مشتریان محلی، داخلی و بین المللی به صورت آنلاین برای ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا است. به عنوان مثال شما با این روش به راحتی می توانید از ایران به دوستان خود در هر کشور دیگری ارز دیجیتال بفروشید و فردای آن روز از کشوری دیگر آن ارز دیجیتال را از فردی دیگر خریداری کنید.

 1. اختیاری بودن تأیید هویت KYC

اختیاری بودن تأیید هویت در LocalCoinSwap سبب شده است تا افراد بیشتری به دلیل عدم نیاز به KYC یا تأیید شناسایی جذب P2P شوند. قابلیت اختیاری بودن تأیید هویت KYC سبب می شود تا افرادی که می خواهند حریم شخصی بیشتری داشته باشند اقدام به تأیید هویت کنند.

 1. امنیت بیشتر

ذخیره آفلاین بیش از 95 درصد ارزهای دیجیتال LocalCoinSwap سبب شده است تا امنیت سرمایه شما بالا رود. وجود سیستم اسکرو در پلتفرم P2P سبب شده است که برای خریدار و فروشنده آرامش خاطر فراهم شود که تا هنگام پرداخت هزینه توسط خریدار سیستم از حالت Escrow خارج نشود.

همچنین درصورتی که اختلاف نظری در انجام مبادله رخ دهد، تیم LocalCoinSwap آماده پیگیری برای مشخص شدن این است که ارز دیجیتال به طرف درست تعلق گیرد.

 1. انتخاب بیشتری از ارزهای دیجیتال

صرافی LocalCoinSwap برخلاف سایر صرافی های همتا به همتا یک نوع مشخص از ارز دیجیتال را ارائه می دهند از 23 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند که قابل معامله با سایر ارزهای رمزنگاری است.

 1. 250 روش مختلف برداشت و پرداخت

وجود بیش از 250 روش مختلف هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال LocalCoinSwap از جمله برداشت و پرداخت با استفاده از پول نقد، کارت اعتباری، پی بال، کارت های هدیه مانند آمازون و… یکی دیگر از مزایای مبادله همتا به همتا (P2P) است.

 1. بدون محدودیت برداشت و یا سپرده

عدم محدودیت در برداشت صرافی های همتا به همتا مانند LocalCoinSwap دلیل دیگر علاقه مردم به خریدوفروش ارز دیجیتال خود در پلتفرم های P2P است.

دلایل برتری صرافی های همتا به همتا نسبت به صرافی های متمرکز

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

بسیاری از افراد مبادله همتا به همتا (P2P) برای مبادله ارز دیجیتال را به دلایل زیر به صرافی های متمرکز ترجیح می دهند:

 • مقاومت در برابر سانسور معاملات:

مبادلات منظم ارزهای رمزنگاری شده توسط مردم کنترل می شوند، بنابراین در معرض آسیب دولت هستند و ممکن است با محدودیت های اداری اعمال شوند. از طرف دیگر، مبادلات P2P در برابر دولت آسیب پذیر نیستند، زیرا هیچ نقطه مرکزی از اختیارات ندارند.

 • تجارت سریع تر:

خریدار و فروشنده مستقیماً به هم پیوند می خورند، بنابراین تجارت را با سرعت بسیار سریع تری نسبت به مبادله طبیعی سرعت می بخشند.

 • عملیات ارزان:

در مبادلات P2P، هیچ هزینه کمیسیون شخص ثالث وجود ندارد که تجارت / عملیات را ارزان و مقرون به صرفه کند.

 • قیمت گذاری بهتر:

قیمت بهتر از قیمت فعلی بازار امکان پذیر است (بستگی به فروشنده و شرایط تجارت دارد)

 • شفافیت:

خریدار یا فروشنده می توانند جزئیات یکدیگر را در بستر معاملات مشاهده کنند.

درآمد زدایی از مبادله همتا به همتا (P2P)

مبادله همتا به همتا (P2P) چیست؟

برای درآمدزایی از طریق مبادله همتا به همتا (P2P) راه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که در زیر به معرفی مهم ترین آن ها می پردازیم:

 1. تجارت محلی کریپتوی

مبادلات همتا به همتا مانند LocalCoinSwap یک بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند و برای فعالیت در این بازار تنها چیزی که نیاز است، ساخت یک حساب کاربری است. پس از ساخت حساب کاربری کافی است محدوده جغرافیایی موردنظر خود را هدف قرار دهید و با توجه به اینکه کدام یک از ارزهای رمزنگاری محبوبیت بیشتری دارند اقدام به خریدوفروش در این بازار کنید.

برای مشخص کردن محدوده جغرافیای خود باید توجه کنید که روش های پرداختی در آن محدوده برای شما در دسترس باشد.

 1. استفاده صحیح از آربیتراژ

آربیتراژ به خرید ارز دیجیتال با قیمت ارزان تر و فروش آن در یک مکان با قیمت بالاتر است که به دلیل تغییر قیمت بین صرافی ها و سایر عواملی که در آن منطقه جغرافیایی اتفاق می افتد و سبب نوسان قیمت در آن منطقه می شود.

حال اگر شما بتوانید یک ارز دیجیتال را در یک محدوده جغرافیایی با قیمت ارزان تر خریداری کنید و آن را در منطقه ای دیگر با قیمت گران تر بفروشید سود کرده اید.

توجه کنید که معاملات آربیتراژ در صرافی های P2P علاوه بر فراهم کردن بستری مناسب برای دسترسی افراد به ارز دیجیتال یک روش بسیار آسان و کاربردی را برای کسب درآمد فراهم می کند.

 1. انتخاب روش های پرداخت با تقاضای بالا

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم یکی از مزایای مبادله همتا به همتا (P2P) نسبت به سایر صرافی های متمرکز این است که گزینه های بیشتری را برای نقدکردن پول به ارز محلی ارائه می دهند.

از آنجا که برخی از افراد علاقه مند به روش خاصی برای پرداخت هزینه های خود هستند و یا همه روش های پرداخت در دسترس آن ها نیز حاضر به پرداخت هزینه اضافی برای پرداخت ها خود هستند که یکی از این مثال ها پول نقد (فیات) است که در بیشتر صرافی ها موجود نمی باشد.

در اینجا شما می توانید با یک روش پرداخت که در همه جا در دسترس است و به قیمت بازار نزدیک تر است یک ارز دیجیتال را خریداری کنید و همان ارز دیجیتال را از طریق راه های پرداختی دیگر با قیمتی بالاتر به افرادی که به آن روش پرداخت دسترسی ندارند و یا تنها علاقه مند به یک روش پرداخت مشخص هستند، بفروشید و سود کسب کنید.

آیا تجارت P2P ایمن است؟

سیستم عامل های همتا به همتا ایمن ترین راه تجارت بین کاربران محسوب می شوند. اسکرو در این حالت به معنای توافق نامه ای است که در آن شخص ثالث (بستر p2p) وجوه را به صورت ایمن و مطمئن نگه می دارد تا زمانی که تجارت وعده داده شده به اتمام برسد و هر دو طرف با تجارت موافقت کنند.

اهمیت مبادله همتا به همتا (P2P)

مبادلات همتا به همتا اهمیت دارند، زیرا بیش از یک فرصت برای کسب درآمد فراهم می کنند. همچنین فرصت های مالی را برای مردم فراهم می کنند که در غیر این صورت امکان پذیر نیستند.

 • فراهم کردن بیش از یک فرصت برای کسب درآمد
 • مناسب برای افرادی که پاسپورت یا شناسنامه برای احراز هویت ندارند و نیاز به صبر کردن برای دریافت پاسپورت برای تأیید احراز هویت ندارند.
 • امنیت بالا و مناسب برای مکان هایی که صرافی های متمرکز غیرقانونی بوده و یا بسیار کند و پیچیده هستند یا امنیت بالایی ندارند.
 • قابلیت استفاده در مکان هایی که اطلاعات شخصی کاربر گم یا سرقت شده است.

دلیل محبوبیت مبادله Peer to Peer

مردم صرافی ارز دیجیتال همتا به همتا مانند LocalCoinSwap را به صرافی های متمرکز ترجیح می دهند، زیرا معاملات سریع تری را ارائه می دهد، گزینه های بیشتری برای دریافت وجه و پرداخت را فراهم می کند.

بهترین پلتفرم ها که به تأیید هویت (KYC) یا هیچ گونه تشخیص هویت برای معامله کردن احتیاج ندارند که در نتیجه باعث افزایش امنیت شخصی می شوند. هیچ مرجع مرکزی سرمایه شما را کنترل نمی کند که این مورد آن را به یک جایگزین مطمئن برای صرافی های متمرکز تبدیل می کند.

سخن آخر

مبادله همتا به همتا (P2P) که یک روش ساده و درعین حال کم دردسر است، به گونه ای در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است که می توان پیش بینی کرد که در سال های نه چندان دور افراد زیادی بجای مراجعه به صرافی برای مبادلات خود از مبادله Peer to Peer استفاده می کنند.

همچنین دلیل ترجیح دادن مبادله همتا به همتا بسیاری از افراد نسبت به صرافی های متمرکز این است که معتقد هستند در دنیای بلاک چین صنعت کریپتو نباید در انحصار غول هایی مانند صرافی های متمرکز باشد که با پشتوانه دارایی های مردم روزبه روز ثروتمند می شوند.

همچنین صرافی های همتا به همتا مانند LocalCoinSwap قدرت مالی را مجدد به مردم بازمی گرداند و افراد زیادی بر این باورند که صنعت ارزهای دیجیتال باید این گونه باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۷ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات مفاهیم تخصصی ارزهای دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم:
shilling
شیلینگ (Shilling) چیست + چه تأثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال دارد؟
futures-trading
فیوچرز چیست و چگونه انجام می شود؟
validator
ولیدیتور چیست؟ | کاربرد Validator ارز دیجیتال چیست؟
stop-out
استاپ اوت چیست؟ سفارش توقف چگونه محاسبه می شود؟
spot-trading
معاملات اسپات یا معاملات نقدی چیست؟
block-size
اندازه بلاک بیت کوین (Block Size) چیست و چه اهمیتی دارد؟
social-trading
سوشال تریدینگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟
crypto-insurance
بیمه ارز دیجیتال چیست و چرا و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟
what-is-the-top-to-down-approach-in-crypto
رویکرد بالا به پایین در ارز دیجیتال چیست؟
what-is-lightning-network
شبکه لایتنینگ چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
what-is-oracle-in-blockchain
اوراکل (oracle) چیست؟ پل ارتباط بین قراردادهای هوشمند و دنیای واقعی
defi2
دیفای 2 (DeFi 2) چیست و چه کاربردی دارد؟
margin
مارجین (Margin) چیست و چه کاربردی در صرافی ها دارد؟
stop-hunting
استاپ هانتینگ چیست؟ Stop Hunting چگونه رخ می‌دهد؟
stop-limit
استاپ لیمیت (سفارش با حد ضرر) چیست؟
stop-market-order
سفارش توقف ضرر بازار (Stop Market Order) چیست؟ | انواع دستور استاپ لاس
marketorder
سفارش بازار یا مارکت اوردر (Market Order) چیست؟
memo
تگ یا ممو (Memo) در کیف پول ارز دیجیتال چیست؟
poap
الگوریتم یا پروتکل اثبات حضور (POAP) چیست؟
blockchain-explorer
مرورگر بلاک چین (Blockchain Explorer) چیست و چه کاربردی دارد؟
altcoin-season
آلت سیزن (Alt season) چیست و چگونه می توان از آن سود کسب کرد؟
amm
بازارساز خودکار (AMM) چیست و چه کاربردی دارد؟
hardcap-and-softcap
هارد کپ و سافت کپ در ارزهای دیجیتال چیست؟
crypto-lending
 وام ارز دیجیتال چیست؟ راهنمای نحوه دریافت وام ارزهای دیجیتال
liquidity-mining
استخراج نقدینگی (Liquidity Mining) در ارزهای دیجیتال چیست؟
token-burning
توکن سوزی در ارزهای دیجیتال چیست و به چه دلیلی اتفاق می افتد؟
hedge-fund
آشنایی با صندوق پوشش ریسک یا Hedge Fund
copy-trading
کپی تریدینگ (Copy Trading) چیست؟
dao
سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) چیست و چگونه کار می کند؟
double-spend
دوبار خرج کردن (Double Spend) در بلاک چین چیست؟
what-is-ido-in-crypto
عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) چیست؟
what-is-halving
هالوینگ (Halving) در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟
on-chain-volume-vs-trading-volume
مقایسه حجم آن چین (On-Chain Volume) و حجم معاملاتی (Trading volume)
what-is-cryptojacking
کریپتوجکینگ (Cryptojacking) چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟
onchin-analysis
تحلیل آنچین یا درون زنجیره ای (Onchain) چیست و در کجا استفاده می شود؟
tokenomics
توکونومیک یا اقتصاد توکنی (Tokenomics) چیست و چه کاربردی دارد؟
sopr
اندیکاتور SOPR چیست؟ آشنایی با نحوه استفاده و انواع آن
margin-call
هرآنچه که باید درباره کال مارجین (Call Margin) بدانید
what-is-leverage
اهرم یا لوریج چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
harmonic-patterns
معرفی انواع الگوهای هارمونیک و روش های معامله با آن
%d8%aa%d8%ad%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af%d8%9f
تحلیل زمانی چیست و چگونه انجام می شود؟
bitcoin-full-node
نود کامل یا فول نود بیت کوین چیست؟ بررسی مزایا و معایب آن
yield-farming
کشت سود چیست؟ معرفی 7 تا از پلتفرم های معروف آن
ransomware
معرفی کلاهبرداری باجه افزار و انواع مدل های رایج آن
dlt
منظور از دفتر کل یا DLT چیست؟ و چه انواعی دارد؟
token-standard
معرفی انواع استانداردهای انتقال ارزهای دیجیتال
radix
فناوری رادیکس (Radix) چیست؟ بررسی نقاط قوت آن
erc20-and-trc20
استاندارهای ERC20 و TRC20 چیست؟ و چه تفاوتی باهم دارند؟
ethereum-plasma
پلاسما در اتریوم چیست؟ با بررسی مزایا و معایب آن
bitcoin-halving
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری روی قیمت آن دارد؟
hashing
با مفهوم هش رمزنگاری بیشتر آشنا شویم!
quantum-computer
تأثیر کامپیوتر کوانتومی بر بلاک چین و ارزهای دیجیتال
%d8%a7%d9%84%da%af%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%85-%d8%a7%d8%ac%d9%85%d8%a7%d8%b9-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d8%a7%da%a9%e2%80%8c-%da%86%db%8c%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%85%d8%b9%d8%b1
الگوریتم اجماع در بلاک‌ چین چیست؟ معرفی انواع کاربردهای آن
hardfork-in-bitcoin
هرآنچه که باید درباره هارد فورک در بیت کوین بدانید!
p2p
آشنایی با مبادله همتا به همتا (P2P) و نحوه استفاده از آن
spot-and-future-difference
معاملات نقدی و آتی چه تفاوت هایی با هم دارند؟
chainlink
چین لینک (chainlink) چیست؟ مزایا، امنیت و کارکرد آن
proof-of-stake
اثبات سهام (Proof Of Stake) چیست؟ چگونه در اتریوم پیاده سازی می شود؟
algo
هر آنچه که باید درباره فناوری الگوراند (ALGO) بدانید!
proof-of-work
الگوریتم اثبات کار (Proof of work) چیست؟ و در بیت کوین چگونه کار می کند؟
ico
ICO چیست؟ آشنایی با مفهوم عرضه اولیه سکه
segwit
تکنولوژی سگویت چیست؟ و چه مزایایی دارد؟
what-is-fork
فورک چیست و انواع آن کدامند؟