ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

محاسبه سود ماینینگ چگونه انجام می شود؟

محاسبه سود ماینینگ

نحوه محاسبه سود ماینینگ

مسئله ای چون آیا استخراج بیت کوین سودآور است یا خیر ؟ پاسخ کوتاهی “احتمالاً نیست”؛ پاسخ صحیح و (طولانی) این است: این به عوامل زیادی بستگی دارد. هنگام محاسبه سود ماینینگ بیت کوین، موارد زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید ازجمله:

ثبت‌نام در وبینار فارکس

میزان هش Hash مسئله ریاضی است که کامپیوتر ماینر برای حل آن نیاز دارد. نرخ هش به عملکرد ماینینگ شما اشاره دارد (یعنی حدس می زنید رایانه شما در هر ثانیه چقدر می تواند محاسبه کند) میزان هش را می توان در MH/s مگا هش در ثانیه GH/s گیگا هش در ثانیه، TH/s ترا هش در ثانیه و حتی PH/s پتا هش در ثانیه اندازه گیری کرد.

محاسبه سود ماینینگ

  • پاداش بیت کوین در هر بلوک تعداد بیت کوین های تولیدشده در هنگام پیدا کردن یک ماینیگ. این تعداد در سال ۲۰۰۹ از ۵۰ بیت کوین آغاز شد و هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک (حدود چهار سال) نصف می شود. تعداد فعلی بیت کوین اعطاشده در هر بلوک ۱۲٫۵ است. آخرین نیمه بلوک در ژانویه ۲۰۱۶ رخ داده است و مورد بعدی در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.
  • مشکل استخراج: عددی که بیانگر میزان قدرت ماینینگ در حال حاضر فعال در سیستم است.
  • هزینه برق: هر کیلووات چند دلار پرداخت می کنید؟ برای محاسبه افزایش سود ماینینگ  باید نرخ برق خود را دریابید. این را معمولاً در صورتحساب ماهانه برق شما می توان یافت. دلیل این امر مهم این است که ماینرها برق مصرف می کنند، چه برای به کار انداختن ماینر و چه برای خنک کردن آن (این ماشین ها می توانند واقعاً داغ شوند).
  • مصرف برق: هر ماینر مقدار متفاوتی از انرژی مصرف می کند. قبل از افزایش محاسبه سود ماینینگ، باید میزان مصرف دقیق ماینینگ خود را دریابید. با یک جستجوی سریع آنلاین به راحتی می توان این کار را یافت. میزان مصرف برق با وات اندازه گیری می شود.

محاسبه سود ماینینگ

  • هزینه استخر: اگر از طریق استخراج ماینینگ استخراج می کنید، استخر برای ارائه خدمات آن ها درصد مشخصی از درآمد شمارا به دست می آورد. به طور کلی، این می تواند حدود ۲٪ باشد.
  • قیمت بیت کوین: از آنجا که هیچ کس نمی داند قیمت بیت کوین در آینده چه خواهد بود، پیش بینی اینکه آیا استخراج بیت کوین سودآور خواهد بود، دشوار است. اگر در آینده قصد دارید بیت کوین های خود را به هر ارز دیگری تبدیل کنید، این متغیر تأثیر قابل توجهی در سودآوری خواهد داشت.

محاسبه سود ماینینگ

افزایش دشواری در سود ماینینگ

این احتمالاً مهم ترین متغیر همه آن ها است. ایده این است که از آنجایی که هیچ کس نمی تواند میزان ورود ماینرها را به شبکه پیش بینی کند، همچنین هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که این کار برای ماینینگ در شش هفته، شش ماه یا شش سال از هم اکنون چقدر دشوار خواهد بود. در حقیقت، در تمام مدت زمان وجود بیت کوین، سود ماینینگ فقط در تعداد معدودی از موارد کاهش یافته است – حتی در مواقعی که قیمت نسبتاً پایین بود. دو عامل اخیر دلیلی است که هیچ کس قادر به پاسخگویی کامل به این سؤال نیست که “آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟” هنگامی که همه این متغیرها را در دست دارید می توانید آن ها را در یک ماشین حساب استخراج بیت کوین وارد کنید و تخمین بزنید که در هرماه چند بیت کوین کسب می کنید. اگر نتوانید نتیجه مثبتی در ماشین حساب بگیرید، این بدان معناست که شما شرایط مناسبی برای سود ماینینگ ندارید.

معرفی ماشین حساب ماینینگ

محاسبه سود ماینینگ

یک ماشین حساب ماینینگ بیت کوین این امکان را می دهد تا تعیین کنید که از ماینینگ بیت کوین چقدر می توانید سود ماینینگ کسب کنید. یک ماشین حساب ماینینگ کلیه هزینه های مربوطه مانند سخت افزار، برق و هزینه های مربوط را در نظر می گیرد. به عنوان نمونه جدول زیر عواملی هستند که در یک ماشین حساب لحاظ می شوند. به این ماشین حساب بیت کوین در سایت زیر می توان دسترسی داشت: https://99bitcoins.com/bitcoin-mining/calculator/

هزینه ماینینگ یک بیت کوین چقدر است؟

پاسخ این سؤال بسیار متفاوت است زیرا قیمت و دشواری استخراج بیت کوین به طور مداوم در حال تغییر است. نمونه ای از داده های استخراج از ماه مه ۲۰۱۹ در زیر آورده شده تا نحوه انجام این محاسبه نشان داده شود. در اینجا از یک Antminer S17 Pro استفاده شده است که حدود ۱۹۰۰ دلار هزینه دارد و نرخ هشی ۵۶ TH / S تولید می­کند. میزان مصرف انرژی این مدل ۲۲۱۲ وات است. هزینه استاندارد استخر استخراج ۲٪ و ۱/۰ کیلووات ساعت برای هزینه برق استفاده شده است. با واردکردن همه این اعداد در یک ماشین حساب استخراج بیت کوین، جواب دریافت شده این است که ۱۶ ماه طول خواهد کشید تا اینکه موفق به استخراج ۱ بیت کوین شد. در آن ۱۶ ماه موارد زیر صرف شده است:

ثبت‌نام در وبینار فارکس
  • هزینه سخت افزار – ۱۹۰۰ دلار
  • هزینه برق – ۲۵۴۴ دلار
  • هزینه کل – ۴۴۴۴ دلار

این شامل هزینه خنک کننده ماینر نمی شود!

چه تعداد بیت کوین در یک روز می توان استخراج کرد؟

با استفاده از داده های سؤال قبلی می توان محاسبه کرد که در یک روز قادر به استخراج معادل ۰٫۰۰۲ بیت کوین خواهیم بود.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

اگرچه به قوانین کشوری که در آن هستید بستگی دارد، اما استخراج بزرگ بیت کوین یک فعالیت کاملاً قانونی است. حتی در برخی از کشورها مانند ایسلند که برای استفاده از بیت کوین قوانین وضع می کنند، قانونی است. بسیاری از کشورها، ازجمله اکثر کشورهای آفریقایی، هیچ قانونی برای یا علیه بیت کوین تصویب نکرده اند و عموماً در مورد این مسئله سکوت اختیار کرده اند. آنچه که مهم است این است که از نزدیک به دوستی کشورها نسبت به ماینینگ توجه داشته باشید، زیرا محیط نظارتی و تصمیمات نسبت به آن می تواند مدام تغییر کند. اکنون خواندن متن را تمام کردید، باید خودتان بتوانید به این سؤال پاسخ دهید. به خاطر داشته باشید که گاهی ممکن است گزینه های بهتری برای ماینینگ بیت کوین وجود داشته باشد تا بازدهی بیشتری در سرمایه گذاری شما ایجاد کند. به عنوان مثال، بسته به قیمت بیت کوین، ممکن است صرفاً خرید بیت کوین به جای استخراج آن ها سودآور باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۶۸ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات ماینینگ به شما پیشنهاد میکنیم:

8 نظر ثبت شده
payman
payman
531 روز قبل
سلام استاد وقت بخیر یک دستگاه ماینر ۵۸ تراهش،ماهیانه چند ساتوشی استخراج دارد؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
529 روز قبل
باسلام دوست عزیز با جستجوی عبارت ماشین حساب استخراج بیت کوین و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانید به پاسخ برسید
رحیمی
رحیمی
596 روز قبل
سلام وقت بخیر ی ماینر با قدرت استخراج 12.5هش چقد طول میکشه تا ی بیت کویین استخراج کنه
خانه سرمایه
خانه سرمایه
594 روز قبل
باسلام دوست عزیز با مفروضات زیر خواهید داشت نرخ هش: 12.5 برق مصرفی به وات: 220 هزینه هر کیلو وات ساعت برق:(صنعتی) 90 کارمزد استخر استخراج: 1% محاسبات ماهانه : درامد اصلی 0.001679 BTC با جستجوی ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال قابل محاسبه می باشد
علیرضا حاجیان
علیرضا حاجیان
613 روز قبل
سلام وقت شما بخیر میشه لطف کنید بفرمایید برای تعداد صد عدد ماینر در ماه چقدر بیت تولید میکند و چقدر هزینه دارد
خانه سرمایه
خانه سرمایه
609 روز قبل
باسلام دوست عزیز عوامل زیادی در این خصوص دخیل هستند و به این شکل کلی امکان اعلام عدد نیست ولی با جستجوی عبارت محاسبه استخراج ماینر و وارد کردن آیتم‌های مورد نیاز می توانید پاسخ خود را بیابید
محمدرضا بهشتی
محمدرضا بهشتی
952 روز قبل
سرعت 20 هش بر ثانیه ارزش کار دارد یا خیر؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
951 روز قبل
باسلام دوست عزيز هر چه دستگاه شما از هش ریت بیشتری برخوردار باشد، شانس شما نیز برای بدست آوردن پاداش بیشتر خواهد بود و همین موضوع سبب می شود تا ماینرهای ارزهای رمزپایه، همواره به دنبال دستگاه هایی با نرخ هش بیشتر باشند