امروزه با وجود تحولاتی که در زمینه بازاریابی و سیستم کسب وکار ایجاد شده است؛ روش های کسب درآمد نیز تغییر کرده اند. کسب درآمد به کمک فروشگاه های اینترنتی بزرگ و با سابقه درخشان از روش های جدید و جالبی است که نوعی تجارت پرسود و بی خطر محسوب می شود. در این بین کسب درآمد از دیجی کالا به عنوان قدیمی ترین و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی در ایران، روشی است که بین صاحبان کسب و کار محبوبیت بیشتری دارد.

فهرست []

  کسب درآمد از این فروشگاه بزرگ به دو روش قابل انجام است. در روش اول شما به عنوان همکار فروش وارد عمل می شوید که افیلیت مارکتینگ نام دارد و در صورت فروش محصولات مشخصی، درصدی به عنوان کمیسیون به شما تعلق می گیرد. در روش دیگر کسب درآمد از این وب سایت، به صورت شخص حقیقی یا حقوقی در دیجی کالا فروشنده می شوید و محصولات تولیدی یا انبار خود را به فروش می رسانید.

  ثبت نام در هر یک از این روش ها شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد که در این مقاله می خواهیم که گام به گام هر دو روش را به تفصیل توضیح دهیم. اگر به فکر کسب درآمد از دیجی کالا هستید؛ با ما همراه باشید و مسیر خود را با اطمینان بیشتری آغاز کنید.

  راهنمای گام به گام کسب درآمد از دیجی کالا از طریق همکاری در فروش

  افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing)، همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته نام هایی است که برای این روش در نظر گرفته اند. درواقع این راهکار بازاریابی برای اولین بار حدود ۲۰ سال پیش توسط فروشگاه اینترنتی آمازون معرفی شد و سایر وب سایت ها نیز از مزایای این روش بهره مند شدند. افیلیت مارکتینگ ساده ترین روش کسب درآمد از دیجی کالا است. زیرا در این روش شما تنها به یک لینک جهت همکاری در فروش نیاز دارید.

  وب سایت، صفحه ای در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام یا کانال های تلگرامی بازاریابی محصولات دیجی کالا را بر عهده می گیرند. درواقع شما از یک لینک در وب سایت خود استفاده می کنید که کاربر را به صفحه خرید محصولی مشخص در دیجی کالا هدایت می کند و به ازای هر خرید کاربر از دیجی کالا، پورسانت دریافت خواهید کرد.

  جالب است بدانید که جهت عضویت در این روش کسب درآمد به سرمایه و حتی شبکه های اجتماعی پرمخاطب نیاز ندارید. تنها کافی است که یک وب سایت یا شبکه اجتماعی داشته باشید و افراد را به خرید از دیجی کالا ترغیب کنید. در ادامه قدم به قدم یاد می گیریم که به عنوان همکار فروش در دیجی کالا ثبت نام کنیم.

  مرحله اول – ثبت نام در سیستم افیلیت مارکتینگ دیجی کالا

  قدم اول – ورود به سیستم

  جهت ثبت نام در سیستم کسب درآمد دیجی کالا به لینک https://affiliate.digikala.com وارد شوید یا در گوگل عبارت «کسب درآمد از دیجی کالا» را جستجو کنید و به اولین نتیجه گوگل وارد شوید.

  در این صفحه ابتدا اطلاعاتی کلی در رابطه با شیوه همکاری در فروش ارائه می شود. در بخش بالایی دکمه عضویت قرار دارد که جهت شروع باید روی آن کلیک کنید. دکمه «همین حالا عضو شوید» نیز در بین توضیحات صفحه به چشم می خورد که با کلیک روی آن به صفحه ثبت نام هدایت خواهید شد.

  قدم دوم – تکمیل اطلاعات حساب کاربری و ثبت نام

  همانطور که می دانید؛ جهت شروع کسب درآمد از دیجی کالا باید نسبت به ثبت نام اقدام کنید که این فروشگاه ایمیل احراز هویت را به شما ارسال کند. به جهت شروع ابتدا یک نام کاربری انگلیسی برای خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بعد از ثبت نام امکان تغییر نام کاربری وجود ندارد. علاوه بر این، نمی توانید از علامت ها در نام کاربری خود استفاده کنید. البته استفاده از نقطه یا خط زیر (Underline) مشکلی ندارد.

  پس از تعیین نام کاربری، نوع همکاری و وضعیت حقوقی خود را مشخص کنید. در کادر تعیین نوع همکاری دو گزینه وجود دارد:

  • همکار در فروش – کسب درآمد از شبکه اجتماعی: اگر می خواهید که برای محصولات دیجی کالا در وب سایت یا شبکه های اجتماعی بازاریابی انجام دهید؛ این گزینه را انتخاب کنید.
  • شبکه تبلیغاتی: اگر صاحب شبکه تبلیغاتی هستید؛ باید این گزینه انتخاب شود.

  با انتخاب وضعیت حقوقی باید نام شرکت، شناسه ملی و کد ملی نماینده شرکت را داشته باشید. همچنین به یک آدرس ایمیل معتبر و یک شماره تماس موبایل نیاز دارید که بدون ورود کد ایران و به صورت ۰۹۱۲۵۶۷**** باید وارد شود.

  پس از تکمیل کادرهای بالا باید رمز عبور خود را وارد کرده و آن را در فیلد روبه روی آن نیز عینا تکرار کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید حداقل ۶ کاراکتر داشته و حداقل از یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک، یک عدد و یک کاراکتر مثل #$%^&@ تشکیل شده باشد. در صورتی که وضعیت حقیقی را انتخاب کردید؛ به یک آدرس پست الکترونیک معتبر و شماره تماس نیاز دارید که با حالت حقوقی مشترک است. در نهایت باید نام و نام خانوادگی و کد ملی را وارد کنید. در ورود کد ملی توجه کنید. زیرا امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت و با هر کد ملی تنها یک بار قادر به ثبت نام هستید.

  در نهایت بر کادر من ربات نیستم کلیک و با تیک زدن گزینه «با تمام قوانین موافقم و آن ها را مطالعه نموده ام» ثبت نام خود را تکمیل کنید.

  قدم سوم – تایید ایمیل فعال سازی و ورود به حساب کاربری

  با کلیک بر «تکمیل ثبت نام» وارد صفحه ورود به حساب کاربری می شوید و پیغام «ثبت نام موفقیت آمیز بود. ایمیل فعال سازی برای شما ارسال شد.» در صفحه به چشم می خورد. در این مرحله باید به ایمیل خود وارد شوید و بر لینک تاییدیه دیجی کالا کلیک کنید که صفحه کاربری شما فعال شود. در غیر این صورت با ورود نام کاربری و رمز عبور امکان ورود به پروفایل خود را ندارید. پس از تایید ایمیل کافی است که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید که وارد پروفایل مخصوص به خود شوید.

  مرحله دوم – ویرایش اطلاعات پروفایل

  قدم اول – تکمیل اطلاعات ثبت نامی

  اولین قدم از روند کسب درآمد از دیجی کالا را پشت سر گذاشتید. در این مرحله صفحه پروفایل شما نمایش داده می شود که باید اطلاعاتی از قبیل شماره شبا، کارت بانکی، آدرس پستی، نام پدر و شماره شناسنامه خود را وارد کنید. بارگذاری تصویر کارت ملی و شناسنامه نیز از مواردی است که از کاربران درخواست می شود. علاوه بر این، در این صفحه امکان تغییر وضعیت حقیقی و حقوقی خود را دارید. کافی است که اطلاعات مربوط به هر وضعیت را به درستی وارد کنید. تا زمانی که اطلاعات خواسته شده را وارد نکنید؛ قدم بعدی امکان پذیر نیست. در ضمن اعتبار این اطلاعات توسط کارشناسان دیجی کالا بررسی می شود و اگر با واقعیت مغایر باشد؛ حساب کاربری شما معلق خواهد شد.

  قدم دوم – ثبت رسانه

  مهم ترین مرحله در کسب درآمد از دیجی کالا، ثبت رسانه است. در این مرحله باید رسانه خود را به ثبت برسانید که کارشناسان دیجی کالا آن را بررسی کنند و در صورت تایید، فعالیت خود را به صورت افیلیت مارکتینگ آغاز کنید. جهت ثبت رسانه خود بر قسمت مدیریت رسانه ها در ستون سمت چپ کلیک کنید.

  در این صفحه لازم است که نام رسانه، آدرس رسانه، موضوع و نوع را مشخص کنید. جهت ورود آدرس رسانه اگر صفحه ای در اینستاگرام دارید؛ آن را به صورت https://www.instagram.com/username وارد کنید و اگر کانال تلگرامی دارید؛ باید لینک کانال را از بخش اطلاعات کانال و به صورت https://t.me/testaffiliatedigikala وارد کنید.

  در کادر موضوع رسانه، ۲ انتخاب خبری و فروشگاه وجود دارد. اگر در رسانه خود به بررسی محصولات دیجی کالا می پردازید؛ خبری را انتخاب و اگر رسانه شما به صورت فروشگاهی است؛ فروشگاه را انتخاب کنید.

  در فیلد نوع نیز دو گزینه وجود دارد. اگر صفحه اینستاگرامی یا کانالی در شبکه های اجتماعی دارید؛ گزینه شبکه اجتماعی و در صورتی که وب سایت دارید؛ گزینه سایت را انتخاب کنید.

  در نهایت بر ثبت رسانه کلیک کنید که رسانه شما ثبت شود. یکی از ویژگی های جالب کسب درآمد از دیجی کالا امکان ثبت چندین رسانه در بخش مدیریت رسانه ها است که باید هر یک را طبق روش گفته شده یک به یک ثبت کنید.

  نکات مهم در زمان ثبت رسانه

  • رسانه ای که وارد می کنید؛ باید متعلق به شخص شما باشد.
  • اگر رسانه ای که وارد کرده اید؛ وب سایت است؛ در بخش ایمیل، آدرس پستی سازمانی و رسمی مربوط به وب سایت خود را وارد کنید.
  • در رسانه شما نباید نام، لوگو یا قالبی مشابه با دیجی کالا استفاده شده باشد. در این صورت تایید نخواهد شد.
  • رسانه ای که وارد می کنید؛ باید هم راستا با قوانین موجود در کشور فعالیت کند و ناقض قانون نباشد.
  • رسانه در زمان بررسی توسط کارشناسان دیجی کالا باید در دسترس باشد.
  • بررسی رسانه های وارد شده در روزهای کاری از شنبه تا چهارشنبه انجام می شود و به طور معمول ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان جهت تایید هر یک از رسانه ها زمان نیاز است.
  • اگر رسانه شما تایید نشود؛ ایمیل عدم تایید آن برای شما ارسال خواهد شد که مشکلات موجود را رفع کنید.

  مرحله سوم – ایجاد لینک

  پس از ثبت نام در سیستم کسب درآمد از دیجی کالا و ثبت رسانه های خود نوبت به ایجاد لینک می رسد. در این مرحله یاد می گیرید که چگونه لینکی بسازید که کاربران با کلیک بر آن به دیجی کالا منتقل شوند. به طوری که در صورت خرید کمیسیون شما واریز خواهد شد. جهت ایجاد لینک وارد صفحه اصلی دیجی کالا شوید و دسته بندی کالایی که می خواهید که در فروش آن مشارکت داشته باشید را انتخاب کنید.

  در این رابطه دو راه پیش روی شما است. اینکه یک دسته بندی کلی را در نظر بگیرید یا به صفحه مربوط به کالایی به خصوص وارد شوید. پس از بازکردن صفحه مورد نظر لینک URL را از بخش بالای مرورگر خود کپی کنید و در صفحه کسب درآمد به بخش مدیریت لینک ها بروید.

  در این صفحه باید نام رسانه خود را بنویسید. (به عنوان مثال اینستاگرام یا تلگرام وغیره) سپس نامی برای لینک خود در بخش عنوان می نویسید. این نام به شما کمک می کند که جستجوی لینک های ثبتی را ساده تر انجام دهید. در نهایت لینک URL کپی شده را در بخش آدرس وارد کرده و بر گزینه ثبت کلیک می کنید. با این کار یک لینک کوتاه شده در اختیار شما قرار می گیرد که از آن در تمامی مجاری تبلیغاتی از جمله شبکه های اجتماعی و وب سایت ها استفاده می کنید. از طریق این روش هر تعداد لینک که بخواهید؛ ایجاد خواهید کرد.

  جهت جستجوی لینکی خاص از بیم جدول لینک ها ابتدا باید رسانه را انتخاب کنید. سپس با کپی لینک اصلی صفحه از دیجی کالا، لینک مورد نظر نشان داده می شود. علاوه بر این، در جدول لینک ها ستونی به نام آدرس کوتاه شده وجود دارد که جهت استفاده در شبکه های اجتماعی کاربرد دارد. همچنین از طریق تعداد کل کلیک ها به آمار همکاری خود در فروش نگاهی می اندازید.

  مرحله چهارم – قابلیت پروموشن

  این مرحله از کسب درآمد از دیجی کالا بخشی جدا از لینک های ایجاد شده است. بخش پروموشن در کنار سایر آیتم های موجود در وب سایت یا شبکه های اجتماعی استفاده می شود. پروموشن یا تبلیغ در واقع بنری است که با تخفیفات دوره ای دیجی کالا ارتباط دارد و به مدت محدودی برقرار خواهد بود. جهت استفاده از این قابلیت، پروموشن را در لیست سمت چپ پیشخوان انتخاب کنید. با ورود به این صفحه لیستی از پروموشن های حال حاضر دیجی کالا نمایش داده می شود که تاریخ شروع و پایان آن نیز مشخص است.

  جهت دریافت کد بنر تبلیغاتی و تنظیمات مربوط به آن در ستون آخر جدول علامت (;) قرار دارد. بر این علامت در ردیف مربوط به کالای مورد نظر خود برای پروموشن کلیک کنید. با این کار صفحه ای باز می شود که در آن باید ابعاد بنر و نوع سایت خود را انتخاب کرده و سپس بر ایجاد کد کلیک کنید. با این کار کد پیش نمایش HTML بنر تبلیغاتی ایجاد می شود که باید آن را در قسمت مورد نظر سایت یا شبکه اجتماعی خود قرار دهید.

  فراموش نکنید که مدت زمان پروموشن ها محدود است و باید آن ها را به طور منظم دنبال کنید که از تبلیغات جدید باخبر شوید. در غیر این صورت، کلیک کاربران بر پروموشن منقضی درآمدی در پی نخواهد داشت.

  راهنمای گام به گام کسب درآمد از دیجی کالا به عنوان فروشنده

  ثبت نام به صورت فروشنده حقیقی یا حقوقی روش دیگر کسب درآمد از دیجی کالا محسوب می شود. در این روش شما به عنوان صاحب کسب و کاری کوچک یا بزرگ از ویترین دیجی کالا به عنوان نمایش محصولات خود استفاده می کنید. در این روش فروشنده حقیقی فردی است که جواز کسب یا گواهی فعالیت صنعتی دارد. به طوری که با داشتن کارت ملی امکان فعالیت در بخش فروشندگان را خواهد داشت.

  فروشنده حقوقی نیز شرکت ها و موسساتی هستند که کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده معتبر دارند. ثبت نام در بخش فروشندگان دیجی کالا شرایطی دارد که باید از آن ها مطلع باشید. با این حال مزایای چشم گیر این روش بسیاری از صاحبان کسب و کار را جذب کرده است. در ادامه نحوه کسب درآمد از طریق این روش را قدم به قدم می آموزیم.

  مرحله اول – ثبت نام

  شروع کسب درآمد از دیجی کالا با ثبت نام در بخش فروشندگان این وب سایت آغاز می شود. جهت ثبت نام لازم است که به لینک https://seller.digikala.com/registration/business-details مراجعه کنید. با ورود به این صفحه باید یک ایمیل معتبر، یک رمز عبور و شماره تماس خود را وارد کرده و بر ثبت نام کلیک کنید. با این کار کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  در صفحه بعدی باید در مدت زمان مشخصی کد فعال سازی چهار رقمی را وارد کرده و بر ثبت کد تایید کلیک کنید که به صفحه بعد وارد شوید.

  در صفحه ثبت نام پیش از هر چیز باید مشخص کنید که چه نوع فروشنده ای هستید. پس از انتخاب شخص حقیقی یا حقوقی اطلاعاتی از شما درخواست می شود. شخص حقیقی نیاز است که اطلاعات هویتی خود از جمله نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه وغیره را وارد کند. شخص حقوقی نیز اطلاعات مربوط به شرکت از قبیل نوع شرکت، شماره اقتصادی، شناسه، شماره ثبت وغیره را باید وارد کند.

  بخش بعدی اطلاعات مربوط به تماس است و پس از آن باید اطلاعات تجاری مربوط به فروشگاه مجازی خود در دیجی کالا را وارد کنید. ابتدا باید برای این فروشگاه نامی انتخاب کرده و شماره شبا کارت بانکی خود را وارد کنید. سپس از بین دسته بندی های کالایی دیجی کالا آن را که به محصولات شما نزدیک تر است؛ برگزینید. در نهایت محدوده تنوع کالاهای خود را تعیین کرده و بر ادامه کلیک کنید.

  با ورود اطلاعات معتبر صفحه ای جدید باز می شود که در آن کلیه شرایط همکاری به عنوان فروشنده در دیجی کالا توضیح داده شده است. با مطالعه این مطلب و فعال سازی تیک گزینه پایین که موافقت شما را اعلام می دارد؛ بر گزینه تایید کلیک کنید.

  در مرحله بعدی کدی به شماره تماس شما ارسال می شود که باید آن را وارد کنید.

  مرحله دوم – بارگذاری مدارک

  با ورود کد تاییدی که به شماره شما ارسال می شود؛ مرحله بعدی کسب درآمد از دیجی کالا وارد می شوید. در این مرحله باید ابتدا تعیین کنید که شامل مالیات بر ارزش افزوده می شوید یا خیر. سپس تصاویر درخواستی را بارگذاری کرده و در نهایت بر ثبت نهایی کلیک کنید.

  مرحله سوم – اتمام ثبت نام

  اگر می خواهید که جهت کسب درآمد از دیجی کالا فروشنده باشید؛ باید در یک دوره آموزشی رایگان و اجباری ثبت نام کنید. این دوره توسط کارشناسان دیجی کالا و به دو صورت حضوری (سمینار) و غیرحضوری (وبینار) برگزار می شود. در این جلسه تمام نکات مهم کار با پنل فروشندگان آموزش داده می شود که جهت کسب درآمد آماده شوید.

  درنهایت باید روز و ساعت انتخابی دوره آموزشی را تعیین کرده و بر گزینه ثبت نام کلیک کنید که روند ثبت نام به پایان رسد. تبریک می گوییم! شما به جمع فروشندگان دیجی کالا اضافه شدید. حال کافی است که به پنل فروشندگان وارد شوید و محصولات مورد نظر خود را اضافه کنید.

  فروشندگان موفق در دیجی کالا!

  کسب درآمد از دیجی کالا به روش فروشندگی زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که از شرایط و قوانین این وب سایت اطلاع داشته باشید. شرکت در دوره آموزشی مربوط به فروشندگی تمام آن چیزی است که برای این کار نیاز دارید. شاید در اولین ورود به پنل فروشندگان خود کمی گیج شوید؛ اما کارشناسان دیجی کالا هر آنچه برای کار با پنل نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهند.

  علاوه بر این، از تمام شرایط محاسبه حق کیمیسون و درآمد خالص خود مطلع می شوید. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این وب سایت فروشگاهی کارخانه تولید محتوا است. در واقع با پرداخت هزینه ای تمام مراحل درج محصول، عکاسی حرفه ای و تولید محتوا برای محصولات خود را به دیجی کالا واگذار کنید. این کار کسب وکار شما را با شروعی طوفانی همراه می کند.! جهت اطلاع از شرایط و خدمات کارخانه محتواسازی دیجی کالا وارد لینک شوید و خدمات آن را بررسی کنید.

  کلام آخر

  کسب کارها در عصر دیجیتال دستخوش تغییرات کوچک و بزرگی شده اند. امروزه کسب درآمد از وب سایت ها و داشتن فروشگاه های مجازی ساده ترین روش هایی است که افراد از آن درآمد کسب می کنند. در این بین دیجی کالا که به عنوان اولین و بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی ایران شناخته می شود؛ از افراد فعال در زمینه بازاریابی و فروش دعوت کرده است که فروش خود را به کمک این وب سایت انجام دهند. کسب درآمد از دیجی کالا با خدمات گسترده ای که این تیم در اختیار افراد قرار می دهد؛ به سادگی آب خوردن است. تنها باید مراحل ثبت نام را که قدم به قدم در این بخش آموختیم؛ طی کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید به صورت فروشنده در دیجی کالا فعالیت داشته باشید یا همکاری در فروش گزینه ایده آل شما است.