در چند سال گذشته، معاملات ارزهای دیجیتال به محبوبیت بالایی در سراسر جهان دست یافته است. موفقیت در این بازار پرنوسان نیازمند به کارگیری استراتژی معاملاتی کارآمد است. در این میان معاملات روزانه یکی از سودآورترین راه های کسب درآمد در این بازار است و طرفداران بسیاری دارد.

فهرست []

  با توجه به ماهیت بی ثبات بازار، معامله گران می توانند در بازه زمانی محدود از تغییرات کوچک قیمت برای کسب سود استفاده کنند. از طرفی، تنوع کوین های موجود در بازار کریپتو، شناسایی و انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه را بسیار دشوار کرده است. در ادامه این مطلب فهرستی از بهترین ارزها برای ترید ساعتی آورده شده است.

  هدف از ترید ساعتی چیست؟

  هدف از انجام معاملات روزانه خرید کوین به قیمت ارزان و فروش آن با قیمت بالاتر یا فروش کوین با قیمت بالا و خرید آن با قیمت پایین تر است. وضعیت معاملات روزانه بسته به اینکه پوزیشن ایجادشده توسط تریدر Long یا Short باشد، تغییر خواهد کرد.

  در پوزیشن های لانگ معامله گر با انتظار افزایش قیمت خرید انجام می دهد؛ درحالی که اگر معامله گر انتظار کاهش قیمت را داشته باشد، با ایجاد پوزیشن شورت دارایی را به فروش می رساند.

  ابزار معاملات روزانه

  بیشتر معامله گران روزانه برای شناسایی معاملات سودآور، از ابزارهای تحلیل تکنیکال و نمودارهای مختلف استفاده می کنند. درواقع تریدر روزانه با هدف یافتن نقاط ورود و خروج معاملات، روندها را بررسی کرده و از سطوح حمایت، سطوح مقاومت و سایر اندیکاتورها استفاده می کند.

  همچنین این گروه از معامله گران برای تصمیم گیری بهتر از عوامل دیگری مانند نوسان، حجم، نقدینگی، اخبار و اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

  انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه

  هنگام انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه، نکاتی وجود دارد که باید هنگام انتخاب کوین مناسب در نظر داشته باشید. ویژگی های خاصی که در ادامه توضیح می دهیم، یک ارز دیجیتال را به دارایی مناسبی برای انجام ترید ساعتی تبدیل می کند.

  • نوسانات/ Volatility: توجه به نوسانات قیمت کوین در انجام معاملات ساعتی اهمیت ویژه ای دارد؛ چراکه نوسانات سریع قیمت می تواند فرصت های بیشتری را برای خرید و فروش دارایی و کسب سود بیشتر ایجاد کند. با این حال ریسک معامله نیز به همان اندازه بالاست.
  • نقدینگی/ Liquidity: هرچه نقدینگی یک کوین در بازار بیشتر باشد، اجرای معاملات با سرعت بالاتری انجام می شود. از آنجا که سرعت در انجام معاملات روزانه اهمیت دارد، کوین هایی که نقدینگی بالاتری داشته باشند گزینه مناسب تری هستند.
  • حجم معاملات/ Trading volume: بالا بودن حجم معاملات یک کوین نشان دهنده مشارکت فعال تر در بازار است. به این ترتیب این موضوع می تواند سبب افزایش سهولت و سرعت ورود و خروج از معاملات شود؛ از این رو حجم مناسب معاملات برای انجام معاملات کارآمد روزانه ضروری است.
  • عمق بازار/ Market depth: عمق بازار نشان دهنده میزان فعالیت و نقدشوندگی در بازار است. هرچه عمق بازار بیشتر باشد، بدون تأثیر قابل توجه بر قیمت ها و ریسک مربوط به slippage امکان انجام معاملات بزرگ تر نیز فراهم می شود.
  • در دسترس بودن صرافی/ Exchange availability: پشتیبانی از یک کوین در صرافی های متعدد می تواند نشانه ای از بالا بودن حجم بازار این کوین باشد. بالا بودن حجم نیز مزیتی اصلی برای معامله گران روزانه است.
  • ارزش بازار/ Market cap: یک ارز دیجیتال معتبر و شناخته شده برای ترید گزینه امن تر و مناسب تری است؛ چراکه احتمال کاهش ناگهانی ارزش در کوین های شناخته شده بازار به مراتب پایین تر از کوین های ناشناخته است.
  • تیم توسعه دهنده فعال: قبل از معاملات روزانه باید مطمئن باشید تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال همیشه فعال است. برای این کار لازم است به روزرسانی ها و فعالیت های کلی آن ها را بررسی کنید؛ برای مثال مصاحبه ها، نظرات و پیش بینی های آن ها را بررسی کنید. این موضوع کمک می کند تریدر هنگام استفاده از استراتژی معاملاتی روزانه و خرید این کوین ریسک کمتری را متحمل شود.
  • بررسی آخرین اخبار بازار: بررسی آخرین اخبار بازار یکی از موارد مهمی است که باید هنگام انجام معاملات روزانه در نظر داشته باشید. تمام تریدرهای موفق بازار اخبار فوری شبکه های خبری همچون CNN، BBC و… و همچنین صفحات معتبر اینترنتی را به صورت روزانه دنبال می کنند؛ چراکه برخی اخبار اقتصادی یا حتی سیاسی بازار را به شدت تحت تأثیر قرار داده و روند ارزهای دیجیتال را تغییر می دهند. به این ترتیب برای انجام معاملات روزانه، باید اخبار بازار و ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

  بهترین ارزهای دیجیتال برای معاملات روز

  از آنجا که انجام معاملات روزانه به مهارت بالایی نیاز ندارد، بیشتر افراد مبتدی با انجام این معاملات وارد بازار می شوند. با این حال لازمه موفقیت در این استراتژی، انتخاب ارزهای دیجیتال مناسب است. اگر معامله گری برای انجام ترید ساعتی ارزی را که نقدینگی کم دارد انتخاب کند، سود زیادی از معاملات روزانه به دست نخواهد آورد. در ادامه فهرستی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سود روزانه آورده شده است.

  بیت کوین/ Bitcoin

  بیت کوین یک ارز دیجیتال پیشگام است که همچنان یکی از محبوب ترین کوین ها برای انجام معاملات روزانه محسوب می شود؛ زیرا معتبرترین کوین بازار دارای نقدینگی بالا، حجم معاملات زیاد و بازار تثبیت شده است. بازار پرنوسان کریپتوکارنسی بر حرکات قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد و می تواند فرصت های زیادی را برای معامله گران روزانه فراهم کند.

  علاوه بر این، بیت کوین در بیشتر صرافی های کریپتو لیست شده و برای انجام سریع معاملات روزانه به راحتی در دسترس تریدرها قرار می گیرد.

  اتریوم/ Ethereum

  اتریوم از معتبرترین پروژه های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال بود ه و دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار از نظر ارزش بازار است. این موضوع سبب شده تریدرها از این کوین برای انجام معاملات روزانه استفاده کنند. همچنین به دلیل عملکرد قراردادهای هوشمند موجود در این شبکه، اتریوم طیف گسترده ای از فرصت های معاملاتی را ارائه می دهد.

  این ارز دیجیتال یک اکوسیستم قوی همراه با برنامه های غیرمتمرکز متعدد (DApps) و توکن های ساخته شده روی بلاک چین دارد. مجموع این ویژگی ها سبب افزایش حجم معاملات و نقدینگی اتریوم شده است. تغییرات و نوسانات قیمت اتریوم در کنار موارد مذکور در بالا، این کوین را برای استراتژی های معاملاتی روزانه به گزینه ای مناسب تبدیل کرده است.

  ریپل/ XRP

  ریپل یکی از کوین های معتبر موجود در بازار است که در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این کوین به دلیل ارائه راه حل های پرداخت بین مرزی سریع و کم هزینه به معروفیت بالایی رسیده و به طور گسترده در صرافی های بزرگ پشتیبانی می شود.

  ارزش بازار ریپل در سال 2023 از 21 میلیارد دلار عبور کرده و از نظر بسیاری از کارشناسان این بازار یکی از بهترین کوین ها برای سرمایه گذاری روزانه است. از سوی دیگر، قیمت ریپل تحت تأثیر مشارکت ها و همکاری های مختلف قرار گرفته و می تواند فرصت های معاملاتی خوبی را برای معامله گران روزانه ایجاد کند.

  آربیتروم/ Arbitrum

  با شلوغ شدن شبکه اتریوم سرعت تأیید تراکنش های انجام شده در این شبکه بسیار کم شده است. این موضوع سبب شده است معامله گران برای افزایش سرعت و کاهش هزینه معاملات، به دنبال گزینه های جایگزین مانند آربیتروم باشند.

  Arbitrum راه حل مقیاس پذیر لایه ۲ اتریوم بوده و با پتانسیل بالای خود تراکنش های معامله گران را با کارمزد پایین و با سرعت بالا انجام می دهد و در میان معامله گران روزانه مورد توجه قرار گرفته است.

  پس از ایردراپ آربیتروم در اواخر ماه مارس 2023، این کوین به یکی از پرمعامله ترین ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر تبدیل شد. در آخر نیز نوسانات زیاد قیمت آربیتروم سبب شده است این کوین برای انجام معاملات روزانه گزینه مناسبی باشد.

  دوج کوین/ Dogecoin

  در ابتدا Dogecoin به عنوان یک میم کوین وارد بازار شد، اما پس از مدتی با تثبیت در بازار، برای انجام معاملات روزانه مورد توجه معامله گران بسیاری قرار گرفت. وجود یک جامعه تجاری فعال و نوسانات قیمت، امکانی را فراهم کرده تا معامله گران بتوانند از حرکات کوتاه مدت قیمت دوج کوین سود ببرند.

  کوین صرافی بایننس/ BNB

  BNB ارز دیجیتال بومی صرافی معتبر و محبوب بایننس است. این کوین با هدف کاهش کارمزد معاملات و مشارکت در فروش توکن در بستر پلتفرم Launchpad صرافی بایننس به بازار عرضه شده است. هم زمان با گسترش پذیرش اکوسیستم بایننس، حجم معاملات و میزان نقدینگی ارز دیجیتال BNB رشد قابل توجهی یافته است. این موضوع فرصت های معاملاتی بسیاری را برای معامله گران روزانه فراهم کرده است.

  لایت کوین/ Litecoin

  لایت کوین یکی از کوین های شناخته شده در بازار است که طراحی و توسعه آن از نظر فنی شباهت بسیار زیادی به بیت کوین دارد. در مقایسه با بیت کوین، لایت کوین با سرعت بیشتری بلاک تولید کرده و زمان تأیید تراکنش ها در آن بسیار کوتاه تر است.

  شبکه لایت کوین در آینده نزدیک رویداد نصف شدن دیگری را تجربه خواهد کرد. با در نظر گرفتن پیشینه لایت کوین، احتمالاً این رویداد پیش درآمدی برای ایجاد نوسانات قابل توجه در بازارهای لایت کوین خواهد بود. با توجه به موارد مذکور، نقدینگی و تاریخچه تغییرات قیمت لایت کوین، این کوین گزینه مناسبی برای انجام معاملات روزانه است.

  ترون/ Tron

  Tron با هدف حذف مرزهای موجود در وب، به عنوان یک پلتفرم رمزنگاری شده ایجاد شد. این شبکه به ازای هر محتوایی که کاربران به اشتراک می گذارند، از طریق ارز دیجیتال ترون (TRX) به آن ها پاداش اهدا می کند. تیم توسعه دهنده ترون به صورت فعال روی این پلتفرم کار می کند.

  بنابراین می توان گفت این کوین به سرعت در حال رشد و پیشرفت است. از این رو در میان معامله گران بازار، ترون یکی از بهترین کوین های معاملات روزانه است.

  فایل کوین/ Filecoin

  فایل کوین یکی از جدیدترین و کاربردی ترین پروژه های رمزنگاری شده است. درواقع یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز و امن و راهی برای کسب درآمد غیرفعال است. این پروژه می تواند به جایگزینی برای فضای ذخیره سازی ابری متمرکز تبدیل شود. از فایل کوین می توان برای ذخیره هر نوع داده ای، اعم از فایل های صوتی، فیلم، تصاویر ثابت یا متن استفاده کرد.

  پولکادات/ Polkadot

  پولکادات (DOT) یک پروژه web3 و از محبوب ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار است. در مقایسه با اتر، پولکادات از نظر میزان دریافت هزینه و سرعت در جایگاه بهتری قرار دارد. در حال حاضر ارز دیجیتال پولکادات موقعیتی خوبی در بازار داشته و حجم بالای معاملات، این کوین را به گزینه خوبی برای انجام معاملات روزانه تبدیل کرده است.

  سولانا/ Solana

  سولانا یک پروژه رمزنگاری شده منبع باز و بسیار کاربردی است. پروتکل Solana با هدف ارائه راه حل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تسهیل ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApp) طراحی و راه اندازی شده است. این پروژه با معرفی پروتکل «اجماع اثبات تاریخچه (PoH)» برای بهبود مقیاس پذیری بلاک چین قدم برمی دارد. به دلیل اقدامات نوآورانه ارز دیجیتال بومی این پروژه همواره مورد توجه معامله گران و سرمایه گذاران بازار بوده است.

  تتر/ Tether

  از نظر بسیاری از معامله گران تتر بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه است. این کوین بیشترین حجم معاملات در یک بازه زمانی 24 ساعته را دارد و معامله گران بسیاری آن را به سبد سرمایه خود اضافه می کنند. همچنین از آنجا که تتر استیبل کوینی با ارزش ثابت است، معامله گر می تواند بدون ترس از کاهش قیمت خرید و فروش انجام دهد.

  یو اس دی کوین / USD COIN

  USD COIN نیز مانند تتر یکی از استیبل کوین های بازار با ارزش ثابت است. هر کوین USD با یک دلار آمریکا در یک حساب بانکی جداگانه پشتیبانی می شود و همواره ارزش ثابت یک دلاری دارد. ثابت بودن ارزش این کوین سبب شده است USD Coin برای معامله گرانی که می خواهند از نوسانات و ریسک سرمایه گذاری اجتناب کنند گزینه مناسبی باشد.

  آوالانچ / Avalanche

  آوالانچ یکی از پروژه های رمزنگاری شده جدید است که در سال 2020 به بازار عرضه شد. این پروژه با هدف پرداخت هزینه های پردازش تراکنش ها و ایمن سازی شبکه راه اندازی شده و در میان کاربران رقیب اتریوم معرفی شده است.

  براساس اعلام Defi Llama، بیش از 11 میلیارد دلار در پروژه آوالانچ کل قفل شده است. به این ترتیب آوالانچ چهارمین بلاک چین بزرگ پشتیبانی شده توسط دی فای است.

  کازماس/ Cosmos

  ارز دیجیتال کازماس که در بازار با نماد ATOM شناخته می شود، توسط یک تیم توسعه بسیار قوی راه اندازی شده و پشتیبانی می شود. این پروژه به سرعت در حال گسترش و توسعه بوده و به دلیل تعداد زیاد ایردراپ به حجم معاملاتی بالایی رسیده است.

  با در نظر گرفتن تیم توسعه فعال و حجم معاملات بالا می توان گفت ارز دیجیتال کازماس گزینه مناسبی برای انجام معاملات روزانه است.

  کاردانو/ Cardano

  کاردانو با نماد معاملاتی ADA یکی از کوین های محبوب بازار است. از زمان راه اندازی تاکنون کاردانو با رشد سریع خود به نقدینگی بالایی رسیده است. نقدینگی بالا، بالا بودن نوسانات قیمت ارز دیجیتال کاردانو و پیشرفت و گسترش این پروژه، کاردانو را به گزینه مناسبی برای انجام معاملات روزانه تبدیل کرده است.

  شیبا اینو/ Shiba Inu

  شیبا اینو به عنوان قاتل دوج کوین (DOGE) به بازار معرفی شده و به منزله توکن ERC-20 روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. از زمان معرفی تاکنون این کوین مورد توجه بسیاری از معامله گران بوده و در حال حاضر با ارزش بازار 4.8 میلیارد دلاری در وضعیت مناسبی قرار دارد.

  شیبا اینو نیز مانند بسیاری دیگر از کوین های بازار نوسانات بسیاری زیادی را در طول روز تجربه می کند؛ از این رو می تواند گزینه مناسبی برای انجام معاملات روزانه و کسب سود باشد.