اگر شما هم جزء کسانی هستید که به بازی های رایانه ای علاقه دارید و مدت زمان بسیار زیادی را صرف این بازی ها کرده اید، حتماً بارها با خود فکر کرده اید که اگر می توانستید از این بازی ها درآمدی داشته باشید، الان وضعیت مالی بهتری داشتید. خبر خوب اینکه به لطف بلاک چین شاهد بیشترشدن بازی هایی هستیم که گیمرها می توانند با انجام آن، درآمد داشته باشند. به نظر بسیار جذاب می آید و البته افراد زیادی نیز به این سمت کشیده شده اند. پیش از این شاهد بودیم که برخی برای خرید آیتم های مختلف بازی حتی هزینه ای را هم پرداخت می کردند که خوشبختانه با روی کار آمدن بازی های جدید مرتبط با بلاک چین راهی برای کسب درآمد گیمرها هم به وجود آمده است که برخی افراد بسیار جدی روی آن متمرکز شده و درآمد معقولی هم به دست آورده اند. در این مقاله قرار است یکی از محبوب ترین بازی هایی که امکان کسب درآمد را به شما می دهند، معرفی کنیم. بازی خدایان آنچین (Gods unchained) یک بازی کارتی جالب است که قرار است در این مقاله به طور کامل معرفی و راه کسب درآمد از آن توضیح داده شود.

فهرست []

  آموزش ثبت نام در بازی خدایان آنچین

  ابتدا وارد سایت godsunchained.com شوید و روی گزینه Play Now کلیک کنید. اگر پیش از این برای خود حساب کاربری ایجاد کرده باشید، کافی است ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید؛ در غیر این صورت باید ابتدا در وب سایت ثبت نام کنید. برای ثبت نام در کادر اولی آدرس ایمیل و در کادر دوم یک رمز عبور را برای خود انتخاب کنید و سپس در کادر سوم رمز عبوری را که وارد کرده بودید، دوباره بنویسید. درنهایت پس از فعال کردن گزینه ای که پذیرفتن قوانین سایت را نشان می دهند، روی گزینه NEXT & DOWNLOAD کلیک کرده تا برنامه Immutable را دانلود کنید. پس از دانلود برنامه باید آن را روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنید.

  هم زمان که برنامه Immutable X در حال دانلودشدن است، شما می توانید ادامه فرایند ثبت نام را تکمیل کنید. در کادر اول یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید و اگر کد ریفرال یا همان کد دعوت را داشته باشید نیز می توانید کد مربوط را در کادر دوم وارد کنید. همچنین می توانید با فعال کردن بند آخر، ایمیلی حاوی آخرین به روزرسانی ها را دریافت کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه Next صفحه جدیدی برای شما باز می شود.

  در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، از شما خواسته شده است روی لینک فعال سازی که از طرف Gods Unchained ارسال شده است، کلیک کنید.

  کار ثبت نام شما به پایان رسید، اما اجازه دهید در این بخش یادآوری کنیم که عضویت در شبکه های اجتماعی Gods Unchained می تواند بسیاری از ابهامات شما را برطرف کند؛ برای مثال شما می توانید با پشتیبانی بسیار فعال بازی Gods unchained در اپلیکیشن دیسکورد (Discord) ارتباط داشته باشید و هرگونه سؤالی که در رابطه با بازی خدایان آنچین برای شما پیش می آید، از آن ها بپرسید.

  کارت ها در بازی خدایان آنچین

  همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، بازی Gods unchained یک بازی کارتی است؛ پس دانستن مفهوم هر کارت در این بازی بسیار مهم است. به طورکلی کارت ها در بازی خدایان آنچین از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که شما با دانستن بخش های مختلف هر کارت و آشنایی با قدرت آن ها می توانید تشخیص دهید در مراحل بازی گادز آنچیند از کدام کارت های خود استفاده کنید. به زبان ساده کارت هایی که در این بازی استفاده می کنید، توانایی هایی بالقوه ای هستند که در حین بازی می توانید برای شکست حریف از آن ها استفاده کنید. در ادامه بخش های مختلف کارت ها در بازی خدایان آنچین را به شما معرفی می کنیم.

  دامنه (Domain)

  هر کارت متعلق به یک دامنه است و هر دامنه با طرح و رنگ مخصوص به خود از دیگر دامنه ها متمایز می شود. درواقع دامنه مشخص می کند یک کارت با کدام خدا قابل استفاده است. برای آنکه متوجه شوید یک کارت متعلق به کدام دامنه است، باید به طرح و رنگ سمت چپ و بالای کارت توجه کنید. در بازی خدایان آنچین شش دامنه به نام های جنگ، نور، طبیعت، جادو، فریب و مرگ وجود دارد؛ البته ممکن است یک کارت متعلق به هیچ دامنه ای نباشد که در آن صورت گفته می شود این کارت خنثی است.

  برای شروع بازی Gods unchained لازم است یک عرشه یا دک (Deck) برای خود ایجاد کنید که اولین مرحله در ساختن Deck انتخاب خداست؛ برای نمونه جنگ به کمک خدای Auros رهبری می شود. وقتی در حال ساختن Deck هستید، باید تنها از کارت هایی که متعلق به دامنه جنگ هستند استفاده کنید و مثلاً انتخاب یک کارت از دامنه فریب در این دک مجاز نیست. البته کارت های خنثی قابل استفاده در تمام دک ها هستند و صرف نظر از اینکه شما در کدام دامنه بازی می کنید، استفاده می شوند.

  1. قرمز (جنگ)
  2. زرد (نور)
  3. سبز (طبیعت)
  4. بنفش (فریب)
  5. آبی (جادو)
  6. فیروزه ای (مرگ)

  دسته (Set)

  دسته یا مجموعه ها (Sets) به گروهی از کارت ها اشاره دارند که بر مبنای یک موضوع خاص دسته بندی می شوند. شما می توانید با نگاه کردن به بخش بالایی و سمت راست کارت ها متوجه شوید کارت متعلق به کدام مجموعه است. دسته یا مجموعه ها به 4 گروه Free to play، Promotional، Expansion و The one of a kind تقسیم می شوند.

  • Free to play

  این مجموعه را تنها با انجام بازی خدایان آنچین به دست خواهید آورد. قابلیت کارت های این مجموعه ممکن است بنا به نظر تیم توسعه در طول زمان با هدف حفظ جذابیت و رقابت در بازی گادز آنچیند تغییر کند.

  • Promotional

  این کارت ها برای مدتی محدود و با هدف تبلیغات منتشر می شوند که امکان تغییر این کارت ها توسط تیم توسعه وجود دارد؛ با این حال به دلیل محدودیت زمانی این کارت ها، معمولاً این تغییرات برای این دسته از کارت ها کمتر پیش می آید.

  • Expansion

  کارت های متعلق به این مجموعه برای مدت زمان محدودی از سمت فروشگاه و به طور مستقیم به فروش می رسند. این مجموعه برای مدتی توسط کاربران قابل استفاده است با این هدف که تیم توسعه کاربرد و آمار لازم برای ایجاد تغییرات احتمالی را به دست بیاورد. بعد از گذر از این مرحله این کارت ها قفل شده و جز موارد جزئی مثل اشتباه تایپی و مواردی از این دست، دیگر نمی توان تغییری در آن ها ایجاد کرد. همان طور که گفته شد، این مجموعه برای مدت زمانی محدود از طریق Market به فروش می رسند (البته Genesis که یک مجموعه از نوع Expansion است این ویژگی را ندارد) همچنین امکان انتشار نسخه های بعدی مجموعه های یک مجموعه Expansion وجود دارد که شبیه نسخه اولیه نخواهند بود.

  • The one of a kind

  کارت های بی نظیر Mythic این مجموعه را تشکیل می دهند، از هر کارت Mythic تنها و تنها یک عدد وجود دارد؛ به این معنا که هر کارت Mythic در هر زمان تنها ممکن است متعلق به یک نفر باشد و امکان ندارد که دو نفر هم زمان صاحب یک کارت Mythic باشند.

  برخی مجموعه ها در بازی Gods Unchained عبارت اند از:

  Welcome Set (از نوع Free to play)

  Welcome که به معنای خوشامدگویی است، 70 کارت دارد و هر شخصی که بازی را نصب کند، به این کارت ها دسترسی خواهد داشت.

  Core Set (از نوع Free to play)

  مجموعه Core با 259 کارت

  Etherbots Set (از نوع Promotional)

  مجموعه Etherbots با داشتن 16 کارت، در گذشته با هدف تبلیغات منتشر شده بود.

  Promo Set (از نوع Promotional)

  مجموعه Promo شامل 11 کارت بود و همان طور که گفته شد، این نوع کارت ها برای مدت زمانی محدود و با هدف تبلیغات منتشر می شوند.

  Genesis Set (از نوع Expansion)

  مجموعه Genesis با حدود 377 کارت در سال 2018 عرضه شد.

  Trial Of The Gods Set (از نوع Expansion)

  این مجموعه که 190 کارت داشت، زمانی منتشر شد و دیگر در دسترس نیست.

  Divine Order Set (از نوع Expansion)

  Divine Order مجموعه ای نسبتاً جدید و شامل 194 کارت است.

  Mythic Set (از نوع One of a kind)

  یک مجموعه منحصربه فرد شامل کارت های Mythic

  می توانید Set ها را از افرادی که مجموعه ها را در بخش بازار Immutable X به فروش می رسانند، خریداری کنید. امکان به دست آوردن مجموعه های Divine Order و Core با انجام بازی و رویدادهای آخر هفته، برای کاربران وجود دارد. مجموعه Welcome هم در بدو ورود به بازی Gods unchained به شما داده می شود، اما باقی مجموعه ها در دسترس نیستند. شما می توانید مجموعه (Set) های مختلف را در وب سایت Gudeck و با کلیک روی تب CARDS بررسی کنید.

  مشخصات کارت ها

  • Rarity

  کلمه Rare در زبان انگلیسی به معنای کمیاب است و Rarity با اشاره به همین مفهوم، میزان کمیاب بودن یک کارت را با رنگ های مختلف نشان می دهد. کارت های با Rarity بیشتر سخت تر به دست می آیند؛ چراکه میزان افت کمتری هم دارند.

  در یک Deck تنها استفاده از یک کارت افسانه ای (Legendary) مجاز است؛ درحالی که 2 عدد از دیگر کارت ها قابل استفاده در یک Deck هستند، البته جز کارت Mythic که بی نظیر است.

  • Common

  کارت های حماسی که در دو سمت خود الماس هایی به رنگ خاکستری دارند.

  • Rare

  کارت های نادر که در دو سمت خود الماس هایی به رنگ آبی روشن دارند.

  • Epic

  کارت های حماسی که در دو سمت خود الماس هایی به رنگ بنفش دارند.

  • Legendary

  کارت های حماسی که در دو سمت خود الماس هایی به رنگ طلایی دارند.

  • Mythic

  کارت های اسطوره ای که در دو سمت خود الماس هایی به رنگ قرمز دارند.

  • Tribe

  یک قبیله مشخص می کند که یک کارت متعلق به کدام فرقه است؛ البته همه کارت ها قبیله ندارند؛ با این حال متن برخی کارت ها با برخی از قبلیه ها مرتبط هستند؛ به همین دلیل می توان در ساخت Deck ها از آن ها استفاده کرد.

  Aether، Amazon، Anubian، Atlantian، Dragon، Guild، Mystic، Nether، Olympian، Structure، Viking و Wild قبیله های موجود در بازی خدایان آنچین هستند. در تصویر زیر نام قبایل مشخص شده است؛ درنتیجه با نگاه به بخش پایین یک کارت می توان قبیله یک کارت را تشخیص داد.

  Stats/Utility

  در این بخش قرار است قابلیت های کارت ها که کاربران استفاده می کنند و وضعیت کاربر و حریف مشخص می شود، اشاره کنیم.

  • Strength

  یک کارت زمانی که حمله می کند یا زمانی که به او حمله می شود، چه مقدار آسیب را می تواند به حریف وارد کند. این ویژگی با عددی در سمت چپ و پایین کارت مشخص می شود.

  • Health

  به مقدار ضربه ای که یک کارت می تواند تا پیش از نابودشدن تحمل کند، Health گفته می شود. این ویژگی با عددی در سمت راست و پایین کارت مشخص می شود.

  • Mana Cost

  مقدار مانایی که برای انداختن یک کارت روی برد (صفحه بازی خدایان آنچین) به آن نیاز دارید. این عدد نیز در بخش بالایی و سمت چپ هر کارت وجود دارد.

  • Card Text

  متن موجود روی هر کارت ویژگی ها و درواقع توانایی های یک کارت را نشان می دهد تا به شما در انتخاب استفاده کردن یا نکردن از آن کارت کمک کرده باشد؛ برای مثال روی یک کارت نوشته شده «این موجود پس از آنکه حمله کرد و زنده ماند، یک Health دریافت می کند» این متون به شما کمک می کنند متوجه شوید آیا یک کارت برای شکست حریف و رسیدن به اهداف کمکی به شما می کند یا خیر.

  انواع کارت در بازی خدایان آنچین

  • Creature

  این کارت ها قابل کشیده شدن به برد (صفحه) بازی Gods unchained هستند و امکان ضربه زدن به کارت ها و حتی خدای حریف توسط این کارت ها وجود دارد. درنهایت باید اضافه کرد که شما می توانید در هر دور بازی گادز آنچیند 6 عدد کارت Creature را در برد بازی داشته باشید.

  • Spell

  Spell یا جادو یک نوع از کارت ها در بازی هستند که تأثیر فوری دارند و با توجه به متنی که روی آن ها ظاهر شده عملیات مختلفی را ممکن است روی حریف انجام دهند؛ برای مثال ممکن است دو ضربه به خدای حریف وارد کنند، بهبوددادن یا بالابردن توانایی بعضی از دیگر کارهایی که است که این نوع کارت ها انجام می دهند. کارت های Spell یا جادو هیچ عددی را در سمت راست و چپ (در پایین کارت) خود ندارند.

  • Relic

  کارت های Relic یا عتیقه، روی برد بازی انداخته نمی شوند و با داشتن و استفاده از آن ها تنها یک علامت در بالا و سمت راست نماد خدای خود خواهید دید. کارت های Relic هم با توجه به متنی که روی آن ها آمده می توانند قابلیت های مختلفی داشته باشند؛ برای مثال می توانند مستقیم به حریف حمله کنند، اما نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که برخلاف کارت Creature اگر شما ضربه ای به حریف وارد کنید، این خدای شما خواهد بود که به تناسب ضربه وارده نیرو از دست بدهد و نه کارت Relic. سلامت کارت Relic با هر بار استفاده یک واحد کم می شود تا زمانی که این رقم به صفر برسد و کارت از بین برود، همچنین در هر راند بازی تنها می توانید یک Relic داشته باشید.

  Card Quality

  Plain

  کارت های ساده که با حاشیه ای به رنگ خاکستری مشخص می شوند، کارت هایی غیر NFT هستند. این کارت ها معمولاً در جریان بازی خدایان آنچین به دست می آیند و در محیط بازی گادز آنچیند نیز قابل استفاده هستند؛ با این حال امکان مبادله و فروش این کارت ها در بخش مارکت وجود ندارد، اما اگر شما 2 یا تعداد بیشتری از یک کارت ساده را داشته باشید، می توانید آن ها را در بخش Forge با هم ترکیب کرده و به یک کارت NFT تبدیل کنید و به این ترتیب درصورت تمایل به فروش برسانید.

  shiny

  هر کارت دارای شهاب سنگ یا کیفیت بالاتر یک NFT است که قابلیت تبادل آن با دیگر کاربران در بخش مارکت وجود دارد. این کارت های براق برای نشان دادن دارایی به دیگر کاربران و همچنین جمع آوری کارت های کمیاب در یک کلکسیون استفاده می شوند. Plain، Shiny، Shadow، Gold و Dimond استاندارهای مختلف کارت ها را در بازی نشان می دهند.

  اصطلاحات استفاده شده در کارت های بازی Gods unchained

  Hidden

  زمانی که کلمه Hidden را در متن یک کارت دیدید، به این معناست که وقتی این کارت ها ضربه ای به حریف بزنند، دیگر مخفی باقی نمی مانند. درواقع امکان ضربه زدن به یک کارت Hidden وجود ندارد. برخی کارت ها تنها برای یک دور بازی Gods unchained مخفی هستند.

  After Life

  این کارت ها پس از مرگ فعالیتی را انجام می دهند.

  Roar

  کارت های Roar یک فعالیتی را مطابق آنچه در مقابل کلمه Roar در بخش متن کارت آورده شده است، انجام می دهند.

  Blitz

  این کارت ها به محض آورده شدن به برد (صفحه) بازی گادز آنچیند فعال هستند و می توان از قابلیت های آن ها استفاده کرد. معمولاً کارت هایی که به برد بازی خدایان آنچین کشیده می شوند، برای دور اول خواب هستند که کارت های Blitz این محدودیت را ندارند.

  Deadly

  کارت های Deadly صرف نظر از تعداد Health و Damage حریف می توانند او را از بین ببرند.

  Frontline

  کارت های Frontline درواقع مانند سپری برای خدا به حساب می آیند. اگر حریف شما یک کارت Frontline روی برد بازی Gods unchained داشته باشد، تا زمانی که آن کارت را از بین نبرید، نمی توانید آسیبی به خدای او وارد کنید.

  Backline

  این کارت ها آخرین کارت هایی هستند که ضربه می خورند و به آن ها حمله می شود؛ برای مثال اگر حریف 4 کارت روی برد داشته و یکی از آن کارت ها Backline باشد، تا زمانی که سه کارت دیگر را نابود نکرده باشید، نمی توانید هیچ آسیبی به کارت Backline وارد کنید.

   Flank

  کارت های Flank بدون توجه به نوع کارت حریف (Frontline، Backline و…) می تواند به آن حمله کند.

  Protected

  این کارت ها در برابر انواع حملات (به جز حملات جادویی) مقاوم هستند و نابود نمی شوند.

  Ward

  کارت های Ward برای یک بار در برابر جادوها مقاوم هستند. درواقع جادو برای یک بار روی این کارت ها بی تأثیر خواهد بود.

  Leech

  به تعداد ضربه ای که برای نابودی حریف هزینه می کنید، خدا Health دریافت می کند.

  Twin Strike

  کارت های Twin Strike قابلیت حمله به حریف را برای دو بار دارند. البته این کارت ها تنها یک بار می توانند به خدای حریف حمله کنند.

  Confused

  کارت های Confused با احتمال 50 درصد به هدفی غیر از هدفی که شما برای حمله به حریف مشخص کرده اید، ضربه وارد می کنند.

  شروع بازی

  حالا که با مفاهیم اولیه و کارت های بازی Gods Unchained آشنا شدید، وقت آن رسیده است که نگاهی به روش بازی گادز آنچیند بیندازیم. بعد از ایجاد حساب کاربری و دانلود نرم افزار Immutable باید نام ایمیل و رمز عبور خود را در نرم افزار وارد کرده تا بتوانید شروع به بازی کنید. وقتی برای بار اول وارد بازی خدایان آنچین می شوید، 70 کارت را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. درواقع به همین دلیل گفته می شود بازی Gods Unchained یک بازی رایگان برای کسب درآمد است؛ چراکه بازی Gods unchained به همه کاربران امکان این را می دهد تا حتی در صورتی که تمایلی برای خرید کارت و دیگر آیتم های بازی نداشته باشند، بتوانند این بازی را انجام دهند، لذت ببرند و در کنار آن با رفتن به سطوح بالاتر، به کسب درآمد نیز برسند.

  پس از ورود به برنامه با تصویری همچون تصویر پایین مواجه می شوید. توجه کنید که به دلیل نیاز به آپدیت برنامه، در ابتدای ورود، گزینه های شروع بازی Gods unchained برای شما فعال نیستند و شما پیش از هر چیزی باید با کلیک روی گزینه Update برنامه را به روزرسانی کنید.

  بعد از آنکه برنامه را به روزرسانی کردید، نوبت آن است که یک خدا به همراه یک دسته کارت 30 تایی (Deck) برای مبارزه با حریف طراحی کنید. با کلیک روی گزینه Choose Deck به صفحه ای هدایت می شوید که امکان انتخاب خدا و دسته کارت ها را برای شما فراهم کرده است. البته دسته کارت پیش فرض هم وجود دارد که می توانید برای انجام سریع بازی گادز آنچیند از آن هم استفاده کنید.

  با کلیک روی گزینه Choose Loadout نیز می توانید زمین بازی خود را انتخاب کنید.

  آموزش چیدن Deck

  چیدن دسته کارت ها یکی از مراحل مهم است که می تواند تأثیر مستقیمی بر نتیجه بازی شما داشته باشد، پس آگاهی از ماهیت بازی و همچنین توانایی هر کارت می تواند تأثیر زیادی بر ایجاد یک Deck مناسب برای بازی گادز آنچیند داشته باشد. برای این کار روی تب Workshop از نوار بالای صفحه کلیک کنید.

  البته امکان ایجاد Deck با کلیک روی Choose Deck در بخش Ranked نیز فراهم است و شما می توانید با کلیک روی آن گزینه به همان مسیر هدایت شوید.

  در این مرحله با کلیک روی گزینه Choose A Deck به صفحه اصلی برای ایجاد یک Deck منتقل می شوید؛ جایی که می توانید کارت ها را با توجه به تشخیص خود انتخاب کنید. البته بازی گادز آنچیند، Deck هایی را آماده کرده است که می توانید از آن ها هم استفاده کنید با این حال اگر قصد ایجاد یک Deck با توجه به سلیقه خود را داشتید، باید مسیر زیر را طی کنید.

  در اولین قدم باید یک خدا برای Deck خود انتخاب کنید. به طورکلی 6 خدا در بازی Gods Unchained وجود دارد که شما می توانید آن ها را در بازی های مختلف انتخاب کنید و با توجه به نیاز خود، بهترین و متناسب ترین خدا را برای Deck خود انتخاب کنید.

  پس از انتخاب خدا، نوبت به کارت ها می رسد. همان طور که می بینید کارت های مختلفی در این بخش قرار دارند که شما با کلیک روی هرکدام از گزینه هایی که در تصویر مشخص کردیم، می توانید کارت ها را براساس ترتیب خاصی مشاهده کنید تا به این ترتیب بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

  کارت های انتخابی نیز در بخش انتهایی صفحه قابل دیدن هستند. همان طور که می بینید هر کارت با توجه به عدد مانای خود در یک ستون مشخص قرار گرفته است. کار انتخاب کارت ها را تا جایی ادامه می دهید که تعداد آن ها به 30 برسد. این میزان نیز برای شما مشخص شده است تا بدانید چند کارت انتخاب کرده اید.

  بهتر است با کلیک روی گزینه Edit Deck نام عرشه یا Deck را که ایجاد کرده اید، تغییر دهید تا به این ترتیب بتوانید Deck هایی را که می سازید، به کمک اسم آن ها از هم تشخیص دهید. با کلیک روی Edit Deck می توانید یک نام را برای Deck خود انتخاب کنید و درنهایت با کلیک روی Save Change کار ایجاد Deck را به انتها برسانید.

  حالت های مختلف برای بازی Gods unchained

  • Solo

  در این حالت شما به تنهایی بازی می کنید. به زبان ساده هیچ شخص حقیقی در برابر شما بازی نمی کند، بلکه این هوش مصنوعی است که نقش حریف شما را به عهده گرفته است، اما به هر حال انجام بازی Gods unchained در این شرایط نیز توصیه می شود؛ چراکه شما با این روش بازی می توانید مهارت خود را بالا ببرید.

  • Rakked

  Ranked کامل ترین شرایط یک بازی استاندارد را برای شما فراهم می کند که با انجام این بازی ها و کسب امتیاز در آن ها می توانید رتبه خود را در بازی Gods unchained ارتقا دهید. همچنین برای دریافت امتیاز در رویدادها باید بازی های Ranked را انجام دهید.

  • Direct Challenge

  در این حالت شما با یک شخص حقیقی بازی می کنید که شما او را می شناسید. برای این کار یک عبارت که مانند یک رمز بین شما و شخص مقابل است، تعیین می شود و شما با واردکردن آن عبارت انتخابی (مثلاً Aseman250) و کلیک روی گزینه Start می توانید با حریف خود مبارزه کنید.

  • Tutorial

  در بخش Tutorial نیز که مانند یک بخش آموزشی است، دستورالعمل ها به شما گوشزد می شود تا بتوانید به عنوان یک تازه کار روش بازی و مفاهیم مختلف آن را یاد بگیرید.

  حال که با حالت های مختلف در بازی Gods Unchained آشنا شده اید، وقت آن رسیده که حالت Ranked را باهم بررسی کنیم. پس از کلیک روی Play به مرحله ای می رسید که 4 نیرو با توجه به خدایی که در Deck خود انتخاب کرده بودید، به شما نشان داده می شود که باید یکی از آن ها را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Confirm به معنای تأیید کلیک کنید. درواقع در این مرحله شما قدرت خدای خود را انتخاب می کنید. توجه داشته باشید شما باید یک Deck را پیش از شروع بازی خدایان آنچین انتخاب کنید. Deckh ها همان کارت های انتخابی و خدایی است که شما برای بازی Gods unchained انتخاب می کنید. برای این کار می توانید هم روی گزینه Choose Deck در بخش Ranked کلیک کنید و هم اینکه از بخش Workshop که در ادامه آموزش خواهیم داد، این مسیر را طی کنید.

  پس از کلیک روی گزینه Play و انتخاب قدرت خدا، در مرحله بعد باید سه کارتی را انتخاب کنید که قصد دارید بازی خود را با آن ها شروع کنید. با توجه به اینکه شما در مرحله اول هستید و استفاده از هر کارت و انداختن آن روی برد (صفحه بازی) به مانا احتیاج دارد، باید در این مرحله کارت هایی را انتخاب کنید که به تعداد مانای کمتری نیاز داشته باشند.

  در این مرحله کارت های مختلفی که دارید، به صورت تصادفی برای شما به نمایش درمی آیند. کارت هایی که می خواهید بازی خدایان آنچین را با آن ها شروع کنید، نگه داشته و کارت هایی را که مانای زیادتری می خواهند و شما نمی خواهید در مراحل اولیه بازی Gods unchained استفاده کنید جایگزین کنید. برای جایگزین کردن یک کارت پس از کلیک روی آن روی گزینه Replace کلیک کنید تا دیگر کارت هایی که دارید برای شما نمایش داده شوند.

   زمانی که وارد بازی گادز آنچیند شوید تصویری را می بینید که برای بازی باید با مفاهیم آن آشنا باشید.

  1. تعداد مانا و امتیازات حریف را نشان می دهد.
  2. کارت های شما و حریف در این بخش قرار می گیرند
  3. زمانی که این نوار سبز به انتها برسد، زمان شما یا رقیبتان برای انتخاب کارت به پایان می رسد.
  4. کارت هایی که برای بازی گادز آنچیند در اختیار دارید، در این بخش قرار می گیرند.
  5. زمانی که از کارت های Relic استفاده کنید در این بخش دیده می شوند.
  6. تعداد مانا و امتیازات شما را نشان می دهد. با توجه به تعداد مانا که روی کارت مشخص شده است، متوجه می شوید برای استفاده از کارت در بازی خدایان آنچین به چند مانا نیاز دارید. عدد درون دایره در بخش 6 در تصویر، تعداد ماناهای شما را و تعداد الماس های مثلث شکل کنار آن تعداد ماناهای ذخیره شما را نشان می دهد.
  7. زمانی که شما حرکات را در نوبت خود انجام دهید، با کلیک روی این بخش نوبت را به حریف می دهید.

  زمین وسط بازی گادز آنچیند نیز همان برد (Board) است که شما و رقیب، کارت های مختلف خود را به این بخش درگ می کنید.

  باز کردن Pack ها در بازی گادز آنچیند

  زمانی که رتبه شما در بازی خدایان آنچین بالا برود، به پک ها دسترسی خواهید داشت؛ به این صورت که ارتقای هر رتبه یک Rare Pack به شما می دهد و زمانی که شما 10 رتبه پیشرفت کنید، یک Epic Pack به دست می آورید. همچنین با ارتقای هر 25 رتبه به پک یا بسته افسانه ای (Legendary) دسترسی خواهید داشت. زمانی که رتبه شما بالا برود، می توانید با رفتن به تب Open Packs کارت هایی را که دریافت کرده اید، ببینید.

  با رفتن به این بخش در صورتی که به یک بسته (Pack) دست یافته باشید، می توانید با درگ کردن آن به مرکز صفحه، متوجه شوید کدام کارت ها را به دست آورده اید. زمانی که در تب Open Packs یک نقطه زرد کوچک وجود داشته باشد، به این معناست که شما یک بسته (Pack) دارید.

  کارت هایی هستند که در بسته دریافتی وجود داشتند. گاهی ممکن است یک کارت بسیار نادر را در میان کارت های خود به دست آورید که امتیاز بسیار بالایی دارند. البته امکان فروش این کارت ها به صورت مستقیم وجود ندارد و شما برای انجام این کار باید کارت ها را در بخش Forge که به طور کامل توضیح داده خواهد شد، ترکیب کنید تا به این ترتیب ارزش آن ها بالاتر برود و به یک NFT تبدیل شوند.

  خرید و فروش دارایی در بازی Gods unchained

  کارت های مختلف با ویژگی های متفاوتی که دارند می توانند به شما کمک کنند تا در حین بازی گادز آنچیند امتیاز بالاتری را کسب کنید. البته شما می توانید در این بخش کارت های خود را نیز بفروشید که این مورد نیز یکی از روش های کسب درآمد از بازی Gods Unchained است. با کلیک روی گزینه Buy & Sell از تب Market به بخش بازار (Market Place) سایت Immutable X منتقل می شوید.

  در سایت Immutable می توانید کارت موردنظر خود برای خرید را انتخاب کرده و با کلیک روی آن به صفحه ای منتقل شوید که شما را از قیمت آگاه کند و شما می توانید با کلیک روی گزینه Buy صاحب کارت شوید.

  پیش از این نیز گفته شد که با کلیک روی گزینه Buy کار خرید کارت به اتمام می رسد. توجه داشته باشید که قیمت آورده شده در این سایت برحسب اتریوم است. همچنین نباید فراموش کنید که برای عملیات خرید و فروش باید حتماً کیف پول خود را به سایت متصل کنید که برای این کار باید روی Connect Wallet در گوشه بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید.

  • Star Store

  با رفتن به این بخش شما می توانید با امتیازاتی که با بازی های روزانه خود به دست می آورید، کارت های مختلف را تهیه کنید. برای این کار در صفحه اصلی روی تب Market کلیک کنید و از منویی که برای شما باز می شود، گزینه Star Store را انتخاب کنید.

  در تصویر زیر، هزینه ای که برای تهیه هر کارت باید پرداخت شود، در بخش پایینی آن آمده است. زمانی که شما روی گزینه Buy With 1200 * کلیک می کنید، تعداد ستاره های شما به میزان 1200 عدد کم شده و کارت جدید را در میان کارت های خود خواهید داشت. بدیهی است میزان ستاره ها برای هر کارت می تواند متغیر باشد.

  فورج (Forge)

  فورج (Forge) به چه معنا است؟ با انجام بازی خدایان آنچین (Gods Unchained) شما کارت هایی را به عنوان امتیاز در سطوح مختلف به دست می آورید. گاهی پیش می آید چند عدد از یک کارت را در اختیار دارید و احتمالاً این سؤال برای شما پیش می آید که قرار است با این کارت ها چه کنید. اینجاست که فورج (Forge) به کمک شما می آید. درواقع با استفاده از فورج شما می توانید کارت های مشابه خود را ترکیب کنید و یک کارت با سطح بالاتر به دست آورید، اما این همه ماجرا نیست و شما با این کار می توانید به درآمد نیز برسید؛ چراکه با فورج کردن بلاک چین نیز وارد کار می شود و ارزشی واقعی به کارت شما می بخشد. به این ترتیب شما می توانید با فروش کارت هایی که فورج کردید، به درآمد برسید و این یکی از راه های کسب درآمد در بازی خدایان آنچین است.

  البته فراموش نکنید که این کار برای شما هزینه دارد و برای این کار باید ترکیبی از توکن های Flux و Gods را خرج کنید، در ادامه هزینه فورج کردن انواع کارت ها را برای شما بیان خواهیم کرد. البته به این موضوع توجه کنید که در گذشته هزینه فورج کردن کمی متفاوت بود و در وب سایت بازی خدایان آنچین آمده که این هزینه ممکن است با توجه به تشخیص و نظر تیم متغیر باشد؛ پس پیش از فورج کردن از میزان هزینه آن مطلع باشید. در زیر جدولی مشاهده می کنید که هزینه فورج کردن انواع کارت ها در آن آمده است.

  0.1 gods + 20 fluxCommon
  0.3 Gods + 40 fluxRare
  0.7 Gods + 120 fluxEpic
  1.5 Gods + 200 fluxLegendary

  همان طور که پیش از این نیز گفته شد، برای تشخیص اینکه کارت شما چقدر نادر است، باید به ویژگی های ظاهری کارت توجه کنید. بخش های رنگی در دو طرف کارت میزان نادربودن آن را نشان می دهند که البته کارت ها از این جهت در سطوح مختلفی قرار می گیرند.

  1. خاکستری: کارت معمولی (Common)
  2. آبی روشن: کارت کمیاب (Rare)
  3. بنفش: کارت حماسی (Epic)
  4. طلایی: افسانه ای (Legendary)

  بد نیست بدانید تیم توسعه دهنده پیش از رونمایی از بخش فورج (Forge)، دارایی Flux کاربران را ثبت و پس از ارائه نسخه جدید آن به ازای هر توکن Flux مقدار 0.0054 از توکن $Gods را اهدا کرد. حالا که اطلاعات کافی درباره فورج کردن به دست آوردیم، وقت آن رسیده است که بدانیم چگونه دو کارت را فورج کنیم. پیش از هر چیز باید بدانید برای فورج کردن به حداقل دو کارت مشابه نیاز دارید.

  در گام اول وارد سایت Gods Unchaied شوید و روی تب فورج (Forge) از نوار بالایی کلیک کنید.

  اما یکی از مهم ترین مراحل اتصال کیف پول به پلتفرم است که برای ارسال توکن های NFT که قرار است از فورج کردن دو کارت دیگر به دست آیند، استفاده می شود. برای این کار زمانی که وارد تب Forge شدید، از بخش Wallet که در تصویر مشخص شده است، ولت خود را انتخاب کنید.

  در این مرحله باید کارت هایی که قرار است فیوز کنید، انتخاب کنید. با کلیک روی یک کارت برای شما روشن می شود که چه تعداد از آن کارت در میان کارت هایتان وجود دارد. توجه داشته باشید اگر توکن های Flux و $Gods شما برای فورج کردن کافی باشند، دکمه Start Fusing روشن و قابل کلیک کردن خواهد شد. همچنین میزان توکن Gods و Flux و کارت هایی که قرار است فورج شوند، در پایین نمایش داده خواهند شد.

  در مرحله بعد باید تأیید نهایی را انجام دهید تا به سایت اجازه دهید از دارایی فلاکس (Flux) و همچنین کارت هایی که انتخاب کردید، برداشت کند تا توکن NFT جدید شما ایجاد شود.

  در مرحله بعد به یک صفحه وب از سمت Immutable X هدایت می شوید تا فرایند ضرب NFT را تأیید کنید. فراموش نکنید کیف پولی که در بخش فورج (Forge) متصل کردید، با کیف پولی که در Immutable متصل کردید، مطابقت داشته باشد در غیر این صورت فورج تکمیل نخواهد شد.

  کار ترکیب در بخش فورج (Forge) به انتها رسید و پس از مدت کوتاهی کارت جدید شما باید در بخش Inventory برنامه Immutable نمایش داده شود.

  آموزش فروش کارت ها

  بعد از فورج کردن کارت ها از همان سایت Gods Unchained که کار ترکیب کارت ها را انجام دادیم، وارد تب بازار (Market) و سپس گزینه Buy & Sell می شویم و از آنجا به وب سایت Immutable منتقل می شویم. در وب سایت Immutable با یافتن بازی خدایان آنچین (Gods Unchained) تنها آیتم های همین بازی را خواهیم دید.

  به تب Inventory در Immutable X وارد می شویم. کارت هایی که در طول بازی خدایان آنچین به دست آوردید، در این بخش دیده می شوند. علاوه بر کارت های اکتسابی، کارت هایی که در بخش Forge ترکیب کرده بودید نیز در این بخش از سایت Immutable X در دسترس هستند.

  برای فروش کارت کافی است از تب Inventory روی کارت موردنظر (کارت Forge شده، کارتی که در بازی ها به دست آورده بوده اید یا احیاناً خریداری کرده اید) کلیک کنید و سپس قیمت دلخواه خود را برحسب اتریوم در کادر اول وارد کرده و سپس روی گزینه List For Sale کلیک کنید تا به این ترتیب کارت در Market لیست و فروخته شود.

  روش های کسب درآمد در بازی Gods Unchained

  1. رفتن به مراحل بالاتر و دسترسی به بسته ها (Pack)
  2. ایجاد Deck و فروش آن
  3. فروش کارت های به دست آمده در مراحل بازی خدایان آنچین
  4. شرکت در رویدادهای آخر هفته
  5. معامله کردن کارت ها (می توانید یک کارت را نگه داشته و با بالارفتن قیمت آن را به فروش برسانید).

  شرکت در رویدادهای هفتگی (Events)

  این مسابقات یا رویدادهای هفتگی هر هفته از جمعه ساعت 15:30 تا دوشنبه 15:30 به وقت ایران برگزار می شوند و هر هفته افراد مختلف از سراسر جهان برای مبارزه با یکدیگر در این رویدادها شرکت می کنند. در مدت این سه روز و در طی 25 بازی، شما برد و باخت هایی را به دست می آورید که میزان جوایز شما را تعیین خواهند کرد.

  جوایز

  جوایزی که برندگان در این مبارزات به دست می آورند، می تواند بسته های Core باشد که به طور معمول با بازی کردن و بالارفتن سطح کاربر به وی خواهد رسید یا حتی بسته های توسعه دهنده (Expansion) باشد که در فروشگاه Gods Unchained فروخته می شوند. توجه داشته باشید در حالت عادی شما برای فروش دارایی خود باید در بخش Forge کارت های خود را ترکیب کرده و به NFT تبدیل می کردید، اما جوایزی که در این رویدادها دریافت می کنید، به صورت مستقیم قابل فروش هستند. جوایزی دریافتی با توجه به موارد مختلف بازی خدایان آنچین است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

  1. در هر رویداد (Event) قرار است 25 بازی داشته باشید که تعداد بردهای شما در این 25 بازی در تعیین جایزه شما مهم خواهد بود.
  2. همچنین رتبه شما قبل از شروع رویداد نیز در تعیین جایزه شما مؤثر است.
  3. درنهایت کیف پول شماست که بر میزان جایزه دریافتی شما مؤثر است و اگر شما کیف پول خود را به بازی خدایان آنچین متصل کرده باشید، شانس بیشتری خواهید داشت.

  برای آنکه واجد شرایط دریافت جوایز در رویدادهای آخر هفته باشید، باید پیش از آغاز این رویدادها، به یکی از سطوح مشخص شده رسیده باشید که با توجه به سطح شما جوایز متفاوت خواهد بود؛ برای مثال اگر شما پیش از شروع رویداد در سطح Mythic باشید و هر 25 بازی را برنده شوید، 3 کارت از هرکدام از انواع Rare، Epic و Legendary از مجموعه Core و Expansion دریافت خواهید کرد؛ یعنی درمجموع 18 کارت؛ درحالی که اگر رتبه شما پیش از شروع رویداد هفتگی Solar Gold باشد و تمام 25 بازی را برنده شوید، 12 کارت را به دست خواهید آورد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت Gods Unchained جداول مربوط به جوایز را برای رتبه های مختلف مطالعه کنید. توجه داشته باشید که شمارش بردها تا لحظه اتمام زمان رویداد انجام خواهد شد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، اتصال کیف پول برای دریافت جوایز است؛ چراکه در غیر این صورت جوایز شما ضبط خواهد شد.

  رتبه بندی در بازی Gods Unchained

  احتمالاً این سؤال برای شما هم پیش آمده که در بازی چگونه امکان به دست آوردن امتیاز را خواهید داشت و رتبه بندی ها بر چه اساس انجام خواهند شد. در صفحه اصلی بازی خدایان آنچین و بخشی که مربوط به حالت Ranked بازی خدایان آنچین است وضعیت رتبه شما را نشان می دهد. با برد بازی ها نوار پر می شود و شما به رتبه بالاتر نزدیک خواهید شد.

  در ابتدای بازی گادز آنچیند همه در رتبه Rusted Bronze هستند، اما در صورتی که شما بازی ها را ببازید، سپر شما آسیب خواهد دید. اگر سپر شما آسیب زیادی دیده باشد، یعنی تعداد باخت های شما زیاد باشد، مقداری از امتیاز برد شما که با پرشدن نوار نشان داده می شود، کم خواهد شد و اگر نوار خالی شود، شما به رتبه پیش برمی گردید، اما برعکس این حالت هم وجود دارد؛ یعنی زمانی که شما با بردهایی که به دست می آورید نوار را پر کنید، به رتبه بالاتر خواهید رسید.

  همچنین اگر از خط سفید در نوار رتبه عبور کرده باشید و سپر شما به دلیل شکست ها آسیب زیادی ببیند، کمی از پیشرفت خود در پرکردن نوار را از دست خواهید داد؛ با این حال به رتبه قبلی برنمی گردید. یکی از جوایزی که تیم بازی خدایان آنچین به صورت موقت انتخاب کرده اند، علاوه بر کارت ها، توکن Gods است که 7 روز پس از اتمام هر رویداد قابل مطالبه است.

  رتبه هایی که ورود شما به رویدادهای آخر هفته را مجاز می کنند، یکی از 12 رتبه ای هستند که در ادامه خواهیم آورد:

  1. Rusted Bronze
  2. Purified Bronze
  3. Rusted Iron
  4. Purified Iron
  5. Impact Meteorite
  6. Astral Meteorite
  7. Twilight Shadow
  8. Midnight Shadow
  9. Auric Gold
  10. Solar Gold
  11. Ethereal Diamond
  12. Mythic

  برای فروش کارت های خود به وب سایت Immutable X بروید و کیف پول خود را به وب سایت متصل کنید. از آنجا که جوایز شما به کیف پول ارسال می شوند، می توانید با مراجعه به بخش Inventory در وب سایت Immutable X به راحتی کارت های خود را به فروش برسانید که فرایند فروش را پیش از این توضیح دادیم.

  سخن پایانی

  بازی های درآمدزا روزبه روز طرفداران بیشتری را به خود جذب می کنند در این میان برخی بازی ها همیشه در حال به روزرسانی و اعمال تغییرات در بازی گادز آنچیند و شیوه کسب امتیاز سعی هستند و با این کار سعی دارند محیطی بهینه تر برای کاربران فراهم کنند. بازی Gods Unchained با جذابیتی که دارد حتی اگر امکان کسب درآمد در آن وجود نداشت هم طرفداران زیادی پیدا می کرد. اگر شما هم بازی های ویدئویی را دوست دارید و کمی با مفاهیم ارزهای دیجیتال و بلاک چین آشنا هستید، حتماً می توانید بازی خدایان آنچین را انجام داده، لذت ببرید و هم زمان درآمدی نیز برای خود داشته باشید. البته ارزهای دیجیتال و بلاک چین بسیار گسترده هستند و وجود بازی های بلاک چینی ممکن است بسیاری از گیمرها را نیز به این ترتیب با حوزه ارزهای دیجیتال آشنا کند. چنین افرادی بهتر است اگر قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال با هدف معامله گری را داشته باشند، با گذراندن یک دوره آموزش ارز دیجیتال، موفقیت خود را تضمین کنند.

  ما سعی کردیم در این مقاله بازی خدایان آنچین را به زبان بسیار ساده و کاملاً کاربردی برای شما معرفی کنیم تا شما هم بتوانید از این بازی جذاب درآمدی داشته باشید.

  سؤالات متداول

  بله گیمرها می توانند به چند روش در بازی خدایان آنچین درآمد داشته باشند.

  همه کسانی که به بازی های ویدئویی علاقه دارند می توانند از این بازی به صورت رایگان استفاده کنند.

  خیر، هرچند تیم بازی وعده ارائه نسخه موبایل بازی گادز آنچیند را داده است اما در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

  شما می توانید با فورج کردن دو کارت رتبه پایین را به یک کارت با رتبه بالاتر تبدیل کرده و همچنین امکان فروش آن را به کارت اضافه کنید.

  Solo، Rakked، Direct Challenge، Tutorial

  رفتن به مراحل بالاتر و دسترسی به بسته ها (Pack)، ایجاد Deck و فروش آن، فروش کارت های به دست آمده در مراحل بازی گادز آنچیند، شرکت در رویدادهای آخر هفته، معامله کردن کارت ها (می توانید یک کارت را نگه داشته و با بالا رفتن قیمت آن را به فروش برسانید)