۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر (Dao Maker) کدام ارزها هستند؟

فناوری بلاک چین در چند سال گذشته رشد فراوانی داشته و بر بخش های مختلف اقتصادی جهان تأثیر گذاشت. افراد و مؤسسات مختلف سعی دارند توکن اختصاصی خود را ارائه دهند. برخی پلتفرم ها مانند Dao Maker (دائو میکر) میزبان ارزهای جدید هستند و به آن ها کمک می کنند سرمایه کافی برای ایجاد توکن خود را جمع آوری کنند. حدود 36 توکن روی این پلتفرم راه اندازی شده است که در این مطلب ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر (DAO Maker) را به شما معرفی می کنیم.

فهرست []

  ۱- ارز دیجیتال میکر دائو (DAO Maker)

  این ارز با نماد DAO، ارز اختصاصی پلتفرم DAO Maker است. دائو میکر در زمان نگارش این مطلب در رتبه 199 سایت کوین مارکت کپ از نظر ارزش بازار قرار دارد. ارزش کل این ارز حدود 1691067 است و حداکثر عرضه آن 312 میلیون بوده که حدود 274 میلیون آن تاکنون عرضه شده است.

  در حال حاضر حدود 70 میلیون از این ارز در بازار کریپتوکارنسی در حال گردش است. ارز دیجیتال دائو میکر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و لازم است کاربران برای استفاده از خدمات پلتفرم DAO Maker این ارز دیجیتال را خریداری کنند.

  پلتفرم DAO Maker چگونه کار می کند؟

  هدف این پلتفرم سرمایه گذاری در استارتاپ های غیرمتمرکز کوچک است که در درازمدت امکان رشد آن ها وجود دارد. درواقع پلتفرم مذکور یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر (venture capital) است. این پلتفرم به افراد و سرمایه گذاران خرد کمک می کند در استارتاپ هایی سرمایه گذاری کنند که امکان بازدهی آن ها در بلندمدت وجود دارد. در این روش تأمین مالی ریسک سرمایه گذاری هم برای سرمایه گذار و هم توسعه دهنده استارت تاپ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  تیم پروژه ارز دیجیتال DAO Maker 

  این پروژه ابتدا توسط کریستوف زاکنون (Christoph Zaknun) مهندس مکاترونیک و هاتو شیخ (Hatu Sheikh) در سال 2018 تأسیس شد. در اواسط سال 2021 نیکولاس پلکانوس (Nicholas Pelecanos) به عنوان بازاریاب به این گروه پیوست. در حال حاضر زاکنون مدیرعامل پلتفرم DAO Maker است و یک گروه 20 نفره نیز به او برای مدیریت این پروژه کمک می کنند.

  ویژگی های کلیدی پروژه ارز دیجیتال DAO Maker

  • بازاریابی

  این پلتفرم ارائه دهنده خدمات بازاریابی مختلفی مانند سئو، اینفلوئنسر مارکتینگ، بازاریابی پارتیزانی (استفاده از نمادها و تعاملات غیرمتعارف) و تبلیغات پولی برای معرفی استارت تاپ هاست.

  • تولید محتوا

  برای توسعه و معرفی پروژه های مبتنی بر بلاک چین این پلتفرم محتوای متنی، ویدئویی و چندرسانه ای تولید می کند.

  • توکنومیکس

  با توکنومیکس آن ها ارزش واقعی یا نزدیک به واقعیت دارایی های دیجیتال را محاسبه کرده و عوامل مؤثر بر قیمت هر توکن را بررسی می کنند.

  کیف پول های ارز دیجیتال DAO

  کیف پول های مناسب برای نگهداری ارز دائو میکر به شرح زیر است:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال DAO

  • صرافی بیت هامب (Bithumb)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)

  ۲- ارز دیجیتال آلیس (ALICE)

  در ادامه معرفی ۹ ارز دیجیتال برتر میکردائو، ارز دیجیتال MyNeighborAlice با نماد ALICE را به شما معرفی می کنیم که روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. این ارز در زمان نگارش این مقاله در رتبه 290 سایت کوین مارکت کپ و سهم حدود 0.01 درصدی از کل بازار کریپتوکارنسی را در اختیار دارد. کل عرضه این رمزارز 100 میلیون توکن است که حدود 30 میلیون آن در بازار در حال گردش است.

  ارز دیجیتال آلیس توکنی غیرقابل معاوضه (NFT) به شار می آید؛ یعنی هر توکن آلیس ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و با سایر توکن های مشابه خود متفاوت است. از این توکن برای انجام بازی My Neighbor Alice استفاده می شود.

  بازی My Neighbor Alice چگونه کار می کند؟

  این بازی مبتنی بر بلاک چین و تم آن کشاورزی است. بازیکنان می توانند جزایری را در این بازی خریداری کنند؛ سپس در آن ها خانه و سایر آواتارها را بسازند و بفروشند و از این طریق کسب درآمد کنند. برای انجام معاملات درون برنامه ای و سفارش سازی بازیکنان از ارز آلیس استفاده می کنند. اگر جزیره خریدید و زمان کافی برای انجام بازی ندارید، می توانید آن را وام بدهید و در سودش شریک شوید.

  برای انجام این بازی نیازی نیست کاربران اطلاعاتی درباره بلاک چین داشته باشند، بلکه این بازی مانند سایر بازی های ویدئویی فضایی رنگارنگ دارد و نظر کاربران را به خود جلب می کند.

  تیم پروژه ارز دیجیتال ALICE

   بازی همسایه من آلیس در یک استودیوی بازی موبایل سوئدی به نام Antler Interactive طراحی شده است. این شرکت برای توسعه این بازی در دو دوره از سرمایه گذاران سرمایه دریافت کرد که یک بار جمع آوری آن از طریق DAO Maker صورت گرفت. میزان سرمایه ای که از طریق دائو میکر برای توسعه جمع آوری شد، 100000 دلار بود.

  ویژگی های کلیدی My Neighbor Alice

  • وثیقه NFT

  سیستم زمانی که کاربران یک دارایی غیر قابل معاوضه مانند جزیره یا سایر آوتارها را خریداری می کنند، برای اینکه تضمین شود قیمت آن ها از مقدار مشخصی پایین تر نمی آید، بخشی از پولی را که کاربر پرداخت می کند، به عنوان وثیقه در حسابی مسدود می کند.

  • طراحی منحصر به فرد

  طراحی بازی My Neighbor Alice به گونه ای است که برای بازیکنانی که از بلاک چین اطلاعات ندارند و علاقه مندان به این فناوری جالب است. همچنین بازیکنان در حالی که با انجام بازی سرگرم می شوند، از آن نیز کسب درآمد می کنند.

  کیف پول های ارز دیجیتال Alice

  شما ارز دیجیتال آلیس را می توانید در کیف پول های نرم و سرد زیر نگهداری کنید:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال Alice

  اگر قصد خرید ارز دیجیتال Alice دارید، از صرافی های زیر می توانید آن را خریداری کنید:

  • صرافی بایننس (Binance)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)

  ۳- ارز دیجیتال اوریون پروتکل (Orion Protocol)

  این ارز با نماد اختصاری ORN یکی دیگر از ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر است که در سال 2020 به بازار عرضه شد. این ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در زمان نگارش این مطلب در رتبه 383 قرار دارد و حدود 1 درصد از بازار ارزهای دیجیتال سهم آن است.

  همچنین روی شبکه ERC-20 اجرا شده است. کل عرضه این توکن 100 میلیون بوده که حدود 34 میلیون آن در بازار ارزها در حال حاضر معامله می شود. رارز ORN توکن اختصاص پلتفرم Orion محسوب می شود که جزء امن ترین شبکه ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.

  پلتفرم Orion چگونه کار می کند؟

  این پلتفرم به جای اینکه با صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز برای جذب کاربر رقابت کند، برنامه ای را طرح ریزی کرده که تمام این صرافی ها را یک جا متمرکز کند. هدف از این کار دسترسی راحت تمام کاربران به صرافی های گوناگون برای افزایش بازدهی است.

  کاربران زمانی که قصد دارند یک جفت ارز را خرید (فروش) کنند، قیمت سفارش در همه صرافی ها را مشاهده می کنند و به کمترین قیمت (بالاترین قیمت) آن ارز را بخرند (بفروشند). همچنین امکان مدیریت دارایی هایشان را به کاربران می دهد. آن ها می توانند در این پلتفرم برای فرصت های معاملاتی آلارم تنظیم کنند. کاربران نیز می توانند معاملات خود را ثبت و حفظ کنند.

  تیم پروژه ارز دیجیتال ORN

  این پلتفرم را الکسی کولوسکوف (Alexey Koloskov) و کال علی (Kal Ali) در سال 2018 طراحی کردند. کولوسکوف در زمینه بلاک چین پیش از طراحی این پلتفرم فعالیت می کرد و در حال حاضر نیز مدیرعامل پلتفرم Orion است.

  ویژگی های کلیدی Orion Protocol

  • امنیت بالا

  از آنجا که کاربران در پلتفرم Orion ارزها را در کیف پول خود نگهداری می کنند و نیازی نیست کلید خصوصی خود را به شخص ثالثی ارائه دهند، امکان هک دارایی هایشان وجود ندارد.

  • مدیریت دارایی ها

  کاربران در این پلتفرم به جای اینکه به دنبال بهترین قیمت ارز در صرافی های مختلف باشند، می توانند روی چگونگی معاملات و تحلیل های خود تمرکز کنند؛ زیرا در این صرافی ارز دیجیتال به فروش می رسد که بالاترین قیمت توسط کاربران پیشنهاد می شود.

  کیف پول های ارز دیجیتال Orion Protocol

  ارز دیجیتال اوریون پروتکل را می توانید در کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری زیر نگهداری کنید:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال Orion Protocol

  اگر به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال علاقه مند هستید، می توانید در صرافی های زیر آن را خریداری کنید:

  • صرافی بایننس (Binance)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)

  ۴- ارز دیجیتال Cere Network

   

  این ارز دیجیتال با نماد اختصاری Cere یکی دیگر از ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر است که روی شبکه اتریوم اجرا می شود. توکن Cere، رمزارز اختصاصی Cere Network به شمار می آید. شبکه Cere 10 میلیارد از توکن اختصاصی خود را عرضه کرد که حدود 1.5 میلیارد آن در حال حاضر در بازار در گردش است. این ارز از نظر ارزش بازار در رتبه 727 قرار دارد.

  Cere Network چگونه کار می کند؟

  در جامعه امروزی بسیار مهم است که افراد بدانند از داده های که تولید کردند چه کسانی استفاده نمودند و هدف آن ها چه بود؛ از این رو سیاری از کشورهای اروپایی به دنبال وضع قوانین به منظور تعیین چارچوبی برای این موضوع هستند.

  Cere Network با استفاده از بلاک چین یک ابر داده غیرمتمرکز (Decentralized Data Cloud) ارائه کرد که داده های کاربران یکپارچه سازی و بهینه می کند. شبکه Cere روی پلتفرم Polkadot ساخته شد تا هزینه ها را کاهش و سرعت تراکنش ها را افزایش دهد.

  ابرداده غیرمتمرکز به کاربران کمک می کند تا مالکیت داده های خود را حفظ و مدیریت کنند. این شبکه اولین پلتفرمی است که به کاربران خود اجازه می دهد کنترل 100 درصد داده ها را در دست بگیرند. نحوه کار نیز به این صورت است که کاربر داده های خود را از طریق بلاک چین رمزگذاری می کند و با این کار یک دفتر کل کاملاً شفاف ایجاد می کند. به این ترتیب کاربر اولیه می تواند ببیند چه کسی از داده های او با چه هدفی استفاده کرده اند.

  کیف پول های ارز دیجیتال Cere Network

  برای نگهداری رمزارز Cere Network می توانید از کیف پول های زیر استفاده کنید:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال Cere Network

  برای خرید و فروش ارز دیجیتال Cere Network می توانید به صرافی های زیر معراجعه کنید:

  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

  ۵- ارز دیجیتال نامبرز پروتکل (Numbers Protocol)

   

  این ارز دیجیتال با نماد اختصاری NUM توسط پلتفرم Numbers به عنوان ارز اختصاصی در سال 2021 عرضه شد. کل عرضه این توکن 1 میلیارد است که حدود 122 میلیون آن عرضه شده و در بازار در حال گردش است. این ارز در رتبه 834 سایت کوین مارکت کپ از نظر ارزش بازار قرار دارد. کاربران برای استفاده از خدمات Numbers Protocol باید از این ارز استفاده کنند.

  Numbers Protocol چگونه کار می کند؟

  هدف Numbers Protocol این است که با استفاده از بلاک چین اکوسیستمی ایجاد کند تا کاربران در آن محتوای چندرسانه ای، مانند عکس ها و ویدئوهای خود را کدگذاری کنند. آن ها با این کار می توانند مانع سرقت تصاویر خود شوند و حق کپی رایت رعایت می شود.

  کاربران که عکس خود را در این پلتفرم کدگذاری می کنند، می توانند تصمیم بگیرند چه کسی عکس آن ها را ببیند. همچنین مسیر حرکت استفاده از تصاویرشان را واضح مشاهده می کنند و می توانند مانع انجام فتوشاپ روی عکس های خود شوند.

  کیف پول های ارز دیجیتال Numbers Protocol

  برای حفظ امنیت ارز دیجیتال NUM خود می توانید آن را در کیف پول های زیر نگهداری کنید:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال Numbers Protocol

  این ارز دیجیتال که یکی از ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر است، می توانید در صرافی ها زیر آن را معامله کنید:

  • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)

  ۶- ارز دیجیتال HAPI Protocol

   

  سرمایه ایجاد و توسعه ارز دیجیتال HAPI Protocol که در سال 2021 به بازار شد، از پلتفرم Dao Maker جمع آوری شده است. نماد اختصاری این ارز HAPI بوده و در رتبه 873 سایت coinmarketcap قرار دارد. کل توکن موجود این رمزارز 1 میلیون بوده که حدود 684 هزار از آن در بازار درحال گردش است. این ارز روی شبکه اتریوم اجرا شده و برای پرداخت درون برنامه ای HAPI Protocol استفاده می شود.

  HAPI Protocol چگونه کار می کند؟

  API Protocol یک پروتکل امنیتی غیرمتمرکز بی نظیر است که با استفاده از داده های خارج و درون بلاک چین امکان انجام هرگونه فعالیت مخرب احتمالی در فضای بلاک چین را از بین می برد. گفتنی است این داده ها مستقیم توسط این شبکه جمع آوری می شود.

  این پروتکل داده های اطلاعات رمزنگاری شده را از منابع متعدد دریافت و بایکدیگر ترکیب می کند. با این کار اطلاعات دقیقی درباره فعالیت مخرب و کیف پول های در معرض خطر به دست می آید.

  کاربران با پرداخت هزینه کمی HAPI و اتصال کیف پولشان به این پروتکل می توانند مطمئن شوند آدرس کیف پولی که قصد تعامل با آن را دارند، قبلاً درگیر هیچ طرح پنهانی و مخربی نبوده است. HAPI Protocol با استفاده از قوی ترین و جدیدترین ابزارها به بررسی آدرس و دسته بندی کیف پول ها، تجزیه و تحلیل دقیق تهدید می پردازد.

  کیف پول های ارز دیجیتال HAPI Protocol

  سه کیف پول مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال HAPI Protocol که یکی از ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر محسوب می شود، به شرح زیر است:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال HAPI Protocol

  اگر به انجام معاملات HAPI Protocol علاقه مند هستید، از طریق صرافی های زیر می توانید آن ها را بخرید یا بفروشید:

  • صرافی اسندکس (AscendE)
  • صرافی کوکوین (Kucoin)
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)

  ۷- ارز دیجیتال NFTrade

  این ارز دیجیتال با نماد اختصاری NFTD در رتبه 926 سایت کوین مارکت کپ و جز ۹ ارز دیجیتال برتر دائو میکر است. NFTrade توکن اختصاصی پلتفرم NFTrade به شمار می آید. حداکثر عرضه این توکن 135 هزار که حدود 28 هزار آن در بازار در حال گردش است.

  NFTrade چگونه کار می کند؟

  این پلتفرم به منظور ایجاد، خرید، فروش و مبادله ارزهای غیرقابل معاوضه (NFT) طراحی شده است و هر فردی می تواند به صورت رایگان روی این پلتفرم توکن NFT برای خود ایجاد کند.

  کیف پول های ارز دیجیتال NFTrade

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال NFTrade

  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)
  • صرافی هات بیت (Hotbit)
  • صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

  ۸- ارز دیجیتال Xend Finance

  این ارز دیجیتال با نماد Xend در سال 2021 روی شبکه اتریوم اجرا شد. Xend رمزارز اختصاصی پلتفرم Xend Finance است و برای پرداخت درون برنامه ای این پلتفرم از آن استفاده می شود. رتبه توکن Xend Finance در سایت کوین مارکت کپ 1067 است. مانند سایر ارزهای دیجیتال که در این مقاله معرفی کردیم، سرمایه اولیه توسعه این پلتفرم در Dao maker جمع آوری شده است.

  Xend Finance چگونه کار می کند؟

  ین پلتفرم به کاربرانش کمک می کند تا سرمایه خود را برای سرمایه گذاری و وام با هم ادغام کرده و یک اتحادیه اعتباری ایجاد کنند. هر اتحادیه اعتباری براساس قرارداد هوشمندی با یک هدف خاص ایجاد می شود.

  کاربرانی که در یک اتحادیه اعتبار عضو می شوند، یک لینک قابل اشتراک گذاری دریافت می کنند که از طریق آن می توانند دوستان خود را برای عضویت در اتحادیه اعتباری دعوت کنند. برای ایجاد اتحادیه اعتباری باید یک هزینه مشخص به پلتفرم Xend Finance بپردازید.

  کیف پول های ارز دیجیتال Xend

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال Xend

  • صرافی MEXC
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)
  • صرافی هات بیت (Hotbit)

  ۹- ارز دیجیتال IOI Token

  این ارز دیجیتال یک توکن NFT است که در سال 2021 به بازار عرضه شد. در حال حاضر حدود 9 هزار از 100 هزار توکن IOI Token در بازار در گردش است. این توکن کاربردی پروژه منحصر به فردی است که در آن تجارت، بازی و فناوری بلاک چین با یکدیگر ترکیب شده اند.

  کیف پول های ارز دیجیتال IOI Token

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متامسک (MetaMask)
  • بایننس چین والت (Binance Chain Wallet)

  صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال IOI Token

  • صرافی کوکوین
  • صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
  • صرافی یونی سواپ (Uniswap)
  • صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

  سخن پایانی

  پلتفرم Dao Maker یک صندوق سرمایه گذاری است که به افراد کمک می کند سرمایه لازم برای ایجاد و توسعه پروژه های خود را به دست آوردند. همچنین به کاربران عادی که سرمایه کمی دارند کمک می کند تا در پروژه های بلاک چین که آینده سودآوری دارند، سرمایه گذاری کنند و در بازدهی سود آن ها شریک شوند. در زمان نگارش مطلب، ارزهای دیجیتال Dao Maker به 36 توکن می رسید. این توکن ها یا سرمایه ایجاد و یا توسعه خود را از طریق این پلتفرم به دست آورده اند.

  پرسش های متداول

  ۱- کدام یک از ارزهای دیجیتال Dao Maker گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است؟

  اینکه کدام ارز برای سرمایه گذاری مناسب است، به عوامل اقتصادی متعددی بستگی دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال را دارید، پیشنهاد می کنیم ابتدا تمام عوامل مؤثر بر قیمت را بررسی کرده و پس از تحلیل تکنیکال اقدام به خرید کنید.

  ۲- کدام کیف پول ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال Dao Maker مناسب هستند؟

  شما می توانید تمام این ارزهای دیجیتال را در کیف پول تراست والت (Trust Wallet) و متامسک (MetaMask) نگهداری کنید.