دغدغه اصلی بسیاری از تریدرهای بازار ارزها، انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مطلوب و مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. در این میان، انتخاب اول بیشتر تریدرها، استفاده از صرافی های ارز دیجیتال شناخته شده خارجی است. از سوی دیگر، باید به خاطر داشته باشیم که با توجه به موضوع تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه کشور ما، هر لحظه ممکن است صرافی انتخاب شده توسط کاربران، حساب کاربری کاربران ایرانی را مسدود کند و بدین ترتیب همه دارایی های این دسته از کاربران، برای مدتی نامعلوم (در شرایطی برای همیشه) بلوکه شود.

فهرست []

  درحقیقت این موضوع ریسک بسیار بزرگی است که کاربران ایرانی باید در زمان انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال خارجی، آن را به جان بخرند. در این بین، در سال های اخیر و هم زمان با رشد بازار ارزها و افزایش تعداد کاربران ایرانی در این بازار، شاهد این موضوع بوده ایم که صرافی های ارز دیجیتال ایرانی نیز پا به عرصه گذاشته و خدمات خود را در اختیار کاربران ایرانی این بازار قرار می دهند.

  درواقع با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال داخلی، کاربران ایرانی دیگر هیچ گونه نگرانی بابت مسدودشدن حساب کاربری خود و بلوکه شدن دارایی های خود در حساب صرافی نخواهند داشت. با این حال، یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال داخلی که چند سالی است با قدرت مشغول فعالیت است و به واسطه خدمات دهی مطلوبی که داشته، توانسته محبوبیت بالایی در میان جامعه کاربران این بازار به دست بیاورد، صرافی ارز دیجیتال تبدیل است.

  با توجه به آنچه بیان شد، در این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه انتقال ارز از حساب کاربری خود در صرافی تبدیل به یک کیف پول ارز دیجیتال بپردازیم، اما پیش از آن، بد نیست مروری کلی به ماهیت این صرافی ارز دیجیتال و ویژگی ها و خصوصیات برجسته ای که تبدیل از آن ها برخوردار است، داشته باشیم.

  صرافی ارز دیجیتال تبدیل

  صرافی ارز دیجیتال تبدیل 24 ساعت شبانه روز و در تمام روزهای هفته از کاربران پشتیبانی می کند؛ از این رو کاربران می توانند در تمام ساعات شبانه روز و در طول هفته، با خیالی آسوده به خرید و فروش (ترید) ارزهای مدنظر خود اقدام کنند.

  همچنین تیم بنیان گذاران صرافی ارز دیجیتال تبدیل، در توسعه این پلتفرم معاملاتی، غیر از موارد عمومی که درباره تبدیل مدنظر قرار داده اند، به نکات فراوان دیگری نیز توجه داشته اند که سبب شده تبدیل از سایر رقبای داخلی خود، در رده بالاتری قرار بگیرد.

  دقت داشته باشید که طی این چند سال که صحبت از بازار ارزهای دیجیتال در میان عموم افراد رونق یافته است، به دلیل پیچیدگی ها و نبود زیرساخت های مطلوب در کشور برای فعالیت کاربران در چنین بازاری، بسیاری از افراد تمایلی به فعالیت در چنین بازار جدیدی نداشتند.

  در این میان، تیم توسعه دهندگان و بنیان گذار صرافی آنلاین تبدیل، با پایه ریزی این پلتفرم معاملاتی از ابتدا به دنبال این بودند که بستری را فراهم کنند تا حتی افرادی که از دانش کافی درباره فناوری بلاک چین و سایر فناوری های مرتبط با ماهیت ارزهای دیجیتال برخوردار نبودند، بتوانند به خرید و فروش ارزها اقدام کنند.

  غیر از این، صرافی ارز دیجیتال تبدیل از ویژگی های مهم دیگری نیز برخوردار است که در ادامه فهرست وار به آن ها اشاره می کنیم.

  ویژگی های صرافی ارز دیجیتال تبدیل

  1. برخورداری از اپلیکیشن مخصوص گوشی های تلفن همراه
  2. برخورداری از کیف پول ایمن برای ذخیره و نگهداری انواع ارزهای خریداری شده توسط کاربران
  3. برخورداری از ابزارهای معاملاتی گوناگون برای کنترل ریسک کاربران، مانند ابزار استاپ لاس (Stop Loss)
  4. برخورداری از بخش مخصوص برای مشاوره و پاسخ به سؤالات کاربران
  5. برخورداری از تیم پشتیبانی قدرتمند که شبانه روزی و در طول هفت روز هفته آماده ارائه خدمات به کاربران هستند.
  6. برخورداری از ابزار ثبت سفارش خودکار
  7. برخورداری از تیم قدرتمند فعال در صفحات شبکه های اجتماعی و پوشش اخبار و رویدادهای مرتبط با حوزه ارزها
  8. پشتیبانی از بیشتر ارزهای محبوب بازار
  9. امکان استفاده از بخش آکادمی آموزش تبدیل و استفاده از مطالب آموزشی بنیادین و تخصصی مربوط به ارزهای دیجیتال و حوزه بلاک چین
  10. امکان انتقال دارایی ها از حساب کاربری خود در تبدیل به حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس، بدون پرداخت هیچ گونه کارمزد اضافی
  11. دریافت پاداش با معرفی هر کاربر دیگر به صرافی ارز دیجیتال تبدیل (معرفی از طریق کد معرفی منحصربه فرد هر کاربر)
  12. امکان انجام معاملات در کمترین زمان ممکن
  13. قابلیت رصد و بررسی بازار به صورت لحظه ای

  آموزش انتقال ارز از صرافی تبدیل به کیف پول

  به صورت کلی، درباره تمامی صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول ها، فرایند انتقال ارز از یک صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول یا ولت ارز دیجیتال، فرایندی دوطرفه است. این موضوع یعنی قرار است کاربر، ارز مدنظر خود را از مبدأ (وب سایت یا اپلیکیشن یک صرافی ارز دیجیتال) به مقصد (یک کیف پول ارز دیجیتال) انتقال دهد.

  از این رو در گام اول باید وارد وب سایت یا اپلیکیشن کیف پول مقصد خود شود و ارزی که قصد انتقال آن به کیف پول مدنظر را دارد انتخاب کند و سپس از بخش واریز ((Deposit آدرسی نمایش داده شده را (آدرس ارز مدنظر در کیف پول مقصد) کپی کند.

  در گام بعدی باید به وب سایت یا اپلیکیشن مبدأ (وب سایت یا اپلیکیشن مربوط به صرافی مدنظر) برود و در بخش کیف پول، به صفحه ارزی که قصد انتقال آن به کیف پول را دارد، برود و گزینه برداشت (withdraw) را انتخاب کرده و سپس آدرس کپی شده از کیف پول را وارد کند.

  باید توجه داشت که اساساً ارزهای مختلف، بر بستر شبکه های بلاک چینی گوناگونی قرار دارند و تنها بر بستر همان بلاک چین هاست که انتقال پیدا می کنند. از سوی دیگر، از این جهت که فرایند انتقال به درستی انجام شود و با موفقیت بتوان دارایی های خود را به کیف پول مدنظر انتقال داد، باید صرافی ارز دیجیتال مبدأ و کیف پول مقصد، هر دو از شبکه بلاک چینی که ارز مدنظر روی آن قرار دارد، پشتیبانی کنند.

  برای مثال، اگر قصد داشته باشیم ارز اتریوم (ETH) را از یک صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهیم، باید کیف پول مقصد نیز مانند صرافی مبدأ از شبکه بلاک چین اتریوم (Ethereum) پشتیبانی کند؛ بنابراین پیش از ثبت نهایی فرایند انتقال (برداشت) از صرافی ارز دیجیتال، باید حتماً توجه داشت، شبکه آدرسی که از کیف پول مقصد دریافت کرده ایم، دقیقاً با شبکه صرافی ارز دیجیتال مبدأ ما مطابقت داشته باشد.

  انتقال بیت کوین از تبدیل به کیف پول

  از طرفی می توان با انتخاب شبکه های بلاک چین گوناگون، کارمزد انتقال مدنظر را پیش از تأیید نهایی، ملاحظه و بررسی کرد. برای درک کامل این مطلب، به مثال زیر توجه کنید:

  گام اول

  قصد داریم ارز بیت کوین (BTC) را از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به یک کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهیم. برای انجام این کار در گام اول باید به کیف پول مقصد برویم و در بخش دارایی ها، ارز مدنظر خود (در اینجاBTC ) را انتخاب کرده و سپس گزینه واریز (Deposit) را انتخاب کنیم. دقت داشته باشید در برخی کیف پول های ارز دیجیتال، به جای گزینه واریز، گزینه دریافت (Receive) وجود دارد.

  گام دوم

  در گام بعدی باید شبکه بلاک چینی که ارز ما روی آن قرار دارد، انتخاب کنیم. در اینجا ارز ما بیت کوین و شبکه ای که بیت کوین روی آن قرار دارد نیز بیت کوین است. در این مرحله آدرسی برای ما نمایش داده می شود که با کپی کردن آن، به گام بعدی خواهیم رفت.

  گام سوم

  در مرحله بعدی باید به صرافی تبدیل برویم و در بخش حساب کاربری خود و از طریق کیف پول خود در تبدیل، گزینه برداشت را انتخاب کنیم و سپس شبکه بلاک چینی که در مرحله قبلی انتخاب کرده بودیم (بیت کوین) بار دیگر انتخاب کنیم.

  گام چهارم

  در اینجا، صرافی از ما درخواست می کند آدرس کیف پول مقصد را وارد کنیم.

  حال باید آدرسی را که در مرحله پیشین کپی کرده بودیم، در اینجا پیست (Paste) کرده و سپس گزینه برداشت را بزنیم. سپس از ما درخواست می شود کد امنیتی را که به ایمیلی که از قبل در حساب کاربری خود ثبت کرده ایم، ارسال شده است، وارد کنیم تا درخواست انتقال (برداشت) ما ثبت شود.

  بار دیگر تأکید می کنیم که باید دقت داشته باشید آدرس مبدأ و مقصد، حتماً باید متعلق به یک ارز (در اینجا BTC) و یک شبکه یکسان (در اینجاBitcoin ) باشد. همچنین باید توجه داشت، با توجه به میزان شلوغی شبکه بلاک چین های مختلف، ممکن است فرایند انتقال از تبدیل به کیف پول، چیزی بین نیم ساعت تا دو ساعت زمان ببرد.

  حال بیایید آموزش خود را کمی کامل تر کرده و فرایند انتقال ارز از تبدیل به کیف پول را با ذکر یک مثال کامل تر به همراه تصاویر آموزشی به صورت کامل تر بیان کنیم. فرض کنید قصد داریم ارز تتر (USDT) را از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به کیف پول خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس انتقال دهیم.

  برای انجام این کار در گام اول باید از نوار قرارگرفته در بخش بالایی صفحه، به بخش کیف پول یا داشبورد بروید و پس از آن، با انتخاب ارز مدنظر خود، گزینه برداشت را انتخاب کنید.

  با انتخاب این گزینه، با صفحه ای مشابه شکل زیر مواجه خواهیم شد:

  در اینجا باید به وب سایت یا اپلیکیشن کیف پول مقصد بروید و با انتخاب ارز مدنظر خود، گزینه واریز (Deposit) را انتخاب کنید.

  دقت کنید در این مثال، ما قصد انتقال ارز از تبدیل به صرافی ارز دیجیتال بایننس را داریم؛ پس در صرافی بایننس و در کیف پول خود، ارز مدنظر خود را انتخاب می کنیم و پس از آن نیز شبکه مدنظر خود برای انتقال (Deposit Network) را انتخاب می کنیم. در این مثال، باید شبکه ERC20 را انتخاب کنیم. در گام بعدی نیز باید آدرسی که برای ما به نمایش در می آید، کپی کرده تا در ادامه از آن استفاده کنیم.

  حال باید آدرسی را که در مرحله پیشین و از وب سایت یا اپلیکیشن بایننس دریافت کرده بودیم، در صرافی ارز دیجیتال تبدیل و در بخش برداشت وارد کنیم. برای انجام این کار باید در گام اول، مطالب قرارگرفته در بخش سمت راست صفحه را مطالعه کرده و پس از آن، مقدار ارزی که قصد انتقال آن را داریم، وارد می کنیم. دقت کنید که در بالای صفحه نیز موجودی قابل برداشت ما از ارز مدنظر نمایش داده می شود.

  حال باید شبکه مدنظر خود برای انتقال را انتخاب کنیم. توجه کنید که این شبکه نیز باید با شبکه ای که در صرافی بایننس انتخاب کردیم (شبکه) یکسان باشد. در گام بعدی نیز، پس از واردکردن آدرس کیف پول مقصد و انتخاب شبکه مدنظر برای انتقال و همچنین میزان ارز مدنظر جهت انتقال، گزینه تأیید را انتخاب می کنیم.

  در اینجا یک کد امنیتی و اطلاعات تأییدیه مربوط به درخواست انتقال (برداشت) به ایمیل ما ارسال می شود.

  حال باید در این بخش، دو کادر مشخص شده را مانند تصویر زیر کامل کنیم.

  کادر اول مربوط به کدی است که به ایمیل ارسال شده یا پیامک می شود. کد دوم نیز به کد احراز هویت دومرحله ای مربوط است که باید از طریق نرم افزار Google Authenticator دریافت کرده و در این کارد وارد کنیم.

  حال اگر فرایند انتقال از تبدیل به کیف پول با موفقیت انجام شود، پیامی مشابه شکل زیر برای ما نمایش داده می شود، اما با در نظر گرفتن این نکته که تأیید تراکنش به حدود نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد، باید برای مشاهده ارز انتقالی در کیف پول خود، کمی صبور باشیم.

  همچنین برای مشاهده تاریخچه تراکنش های برداشت خود نیز می توانیم از بخش نوار بالای صفحه، به بخش تاریخچه برویم و پس از آن نیز گزینه برداشت ارز دیجیتال را انتخاب کرده و تاریخچه برداشت ها را مشاهده کنیم.

  کارمزد تراکنش ها در صرافی ارز دیجیتال تبدیل چه میزان است؟

  اساساً کارمزد تراکنش ها در صرافی ارز دیجیتال تبدیل ثابت نیست و رقم آن مستقیم به سطح کاربری وابسته است که کاربر در آن قرار دارد؛ از این رو با توجه به سطح کاربری افراد در تبدیل، کارمزد تراکنش ها در این صرافی ارز دیجیتال به شکل زیر است:

  1. سطح کاربری فیروزه: 0.4 درصد
  2. سطح کاربری عقیق: 0.35 درصد
  3. سطح کاربری کهربا: 0.3 درصد
  4. سطح کاربری کریستال: 0.25 درصد
  5. سطح کاربری یاقوت: 0.22 درصد
  6. سطح کاربری زمرد: 0.18 درصد
  7. سطح کاربری الماس: 0.15 درصد

  سخن پایانی

  در این مطلب تلاش کردیم به طور کامل فرایند انتقال ارز از صرافی ارز دیجیتال تبدیل به کیف پول را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. اساساً صرافی ارز دیجیتال تبدیل را می توان جزء برترین و مطمئن ترین صرافی های ارز دیجیتالی دانست که در داخل کشور مشغول فعالیت هستند.

  البته صرافی های ارز دیجیتال داخلی برای دستیابی به استانداردهای صرافی های برتر بین المللی مانند صرافی کوکوین، صرافی کوینکس و… باید بیش از این تلاش کنند و امکانات و قابلیت هایی مانند معاملات فیوچرز، معاملات مارجین یا اهرم و… را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهند.

  با این حال کیفیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال داخلی، با توجه به محدودیت های بسیاری که بر سر راه آن ها قرار دارد، تا حد زیادی قابل قبول است و کارکردن با آن ها در قیاس با صرافی های بین المللی، برای کاربران ایرانی به مراتب ساده تر خواهد بود.

  از سوی دیگر، فرایند احراز هویت دومرحله ای که تیم توسعه دهندگان صرافی تبدیل آن را در نظر گرفته اند، سبب شده است تا امنیت حساب کاربری کاربران، تا حد قابل قبولی افزایش پیدا کند. غیر از این موارد، تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک شدن حساب کاربران و سرقت دارایی های آن ها از صرافی تبدیل گزارش نشده که این موضوع سبب می شود این صرافی ارز دیجیتال را در رده برترین نمونه های داخلی قرار دهیم.