تتر یکی از ارزهای دیجیتال بسیار کاربردی با حجم معاملاتی فوق العاده بالا است. افراد ممکن است در شرایط مختلف از این رمزارز استفاده کنند. تتر یک ارز دیجیتال از نوع استیبل کوین است و ارزش تقریباً ثابتی دارد که معادل یک دلار است. خرید تتر می تواند از یک صرافی ایرانی و یا خارجی انجام شود؛ با این حال، افرادی هم هستند که با واریز ریالی به کارت بانکی شخص دیگر و ارسال آدرس کیف پول خود، تتر را دریافت می کنند. توصیۀ ما برای داشتن یک خرید امن، حتماً مراجعه به صرافی های معتبر است.

فهرست []

  استیبل کوین تتر چیست؟

  ارز دیجیتال تتر با نماد اختصاری USDT، یک استیبل کوین با پشتوانۀ دلار آمریکا است که ارزش تقریباً ثابت و برابر با یک دلاری دارد. در زمان نگارش این مقاله، تتر در رتبۀ سوم ارزهای دیجیتال قرار دارد و تعداد 67.549.764.120 واحد تتر در میان کاربران در حال مبادله است. بسیاری از صرافی های ایرانی و خارجی این استیبل کوین را لیست کرده اند.

  در ابتدا این رمزارز تنها بر روش شبکۀ بلاک چین بیت کوین پیاده سازی شده بود اما بعدها روی بسیاری از شبکه ها با استاندارهای مختلف پیاده سازی شد؛ به عنوان مثال، ارز دیجیتال تتر در شبکۀ اتریوم بر مبنای استاندارد ERC-20 و در شبکۀ ترون بر مبنای استاندارد TRC-20 پیاده سازی شده است.

  برخی از شبکه هایی که تتر (USDT) روی آن ها پیاده سازی شده است، شامل اتریوم، ترون، سولانا، اولانچ، بایننس اسمارت چین، فانتوم، بیت کوین کش، زیلیکا، هارمونی، تراکلاسیک، سکرت، بوبا، مون بیم، اوسیس، الگوراند، هکوچین، XDAI، توموچین، فانتوم، KCC، OKEX، آربیتروم، RSK RBTC، ولاس، کرونوس، ارورا، تلوس، مون ریور، آیوتکس، میلکومدا، متر، Near، اوراسکیل، Klaytn، متیس، Hoo Smart Chain، کاردیاچین، فیوژن نتورک، Optimism، Waves و کانفلاکس هستند.

  مزایای خرید تتر چیست؟ چرا تتر بخریم؟

  فعالان بازار ارزهای دیجیتال و حتی افرادی که در این بازار فعالیت زیادی ندارند، ممکن است به دلایل مختلف به خرید تتر فکر کنند.

  • تتر یک استیبل کوین شناخته شده است که روی بسیاری از شبکه های بلاک چین پیاده سازی شده است و شاید بتوان گفت که تمام صرافی های ارز دیجیتال از آن پشتیبانی می کنند؛ بنابراین، زمانی که شما قصد خرید یک ارز دیجیتال را در یک صرافی خارجی داشته باشید، می توانید به راحتی و با خرید ارز دیجیتال تتر در صرافی ایرانی و سپس انتقال آن به صرافی خارجی، ارز دیجیتال موردنظر خود را خریداری کنید. این موضوع بخصوص برای خرید ارزهای دیجیتال کم تر شناخته شده کاربرد دارد.
  • در مواقعی که بازار ارزهای دیجیتال در وضعیت نابسامانی قرار می گیرد، بسیاری از فعالان تصمیم می گیرند تا ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنند؛ زیرا همان طور که گفته شد، تتر یک استیبل کوین است که ارزش تقریباً ثابتی دارد و به این ترتیب فعالان بازار از افت ارزش سرمایۀ خود در امان خواهند ماند.
  • برخی از تجار و افرادی که نیاز به انتقال پول به کشورهای دیگر دارند، می توانند با انتقال دارایی به صورت تتر، خود را از پرداخت کارمزد انتقال فوق العاده بالای ارسال های بانکی بین المللی که علاوه بر گران بودن در مدت زمان طولانی تری انجام می شوند، معاف کنند.
  • امکان استیک کردن تتر در برخی از پلتفرم ها وجود دارد؛ بنابراین، برخی از افراد با خرید و استیک کردن تتر به سود خواهند رسید.

  لیست کیف پول های ارز دیجیتال که از تتر پشتیبانی می کنند

  معمولاً افرادی که اقدام به خرید ارز دیجیتالی در بازار نقدی (Spot) می کنند، قصد دارند آن را به کیف پول خود انتقال دهند. خوشبختانه تعداد زیادی از کیف پول های شناخته شده از این توکن پشتیبانی می کنند که در ادامه آن ها را آورده ایم.

  خرید تتر از صرافی ایرانی

  اگر قصد انجام معامله در صرافی های خارجی را داشته باشید، به سرمایۀ اولیه ای در یکی از صرافی های خارجی نیاز خواهید داشت. از آنجایی که امکان انجام معامله در صرافی خارجی با استفاده از ریال فراهم نشده است، کاربران ایرانی مجبور هستند که ابتدا ارز دیجیتالی را در صرافی ایرانی خریداری کرده و سپس آن را به صرافی خارجی انتقال دهند. این ارز دیجیتال معمولاً تتر انتخاب می شود؛زیرا روی بسیاری از شبکه های بلاک چین پیاده سازی شده است و همچنین یک استیبل کوین است که معامله گران از بابت نوسانات نگرانی نخواهند داشت.

  خرید تتر از کدام یک از صرافی های ایرانی ممکن است؟

  مراحل خرید تتر از صرافی ایرانی

  • کیف پول مناسب را نصب کنید؛
  • صرافی معتبر ایرانی را پیدا کنید؛
  • مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در صرافی تکمیل کنید؛
  • حساب معاملاتی خود را به کمک کارت بانکی و یا انتقال رمزارز از کیف پول شارژ کنید؛
  • ارز دیجیتال تتر را از میان لیست ارزهای دیجیتال پیدا کرده و سفارش خود را بر حسب ریال و یا دیگر ارزهای دیجیتال ثبت کنید.

  توجه داشته باشید در صورتی که قصد خرید ارز دیجیتال تتر را با استفاده از ارز دیجیتال داشته باشید، باید ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود را از کیف پول به صرافی انتقال دهید و سپس اقدام به خرید تتر کنید. البته، در برخی از صرافی های ایرانی همچون آبان تتر و بیت پین، امکان خرید تتر تنها بر حسب تومان فراهم شده است و کاربران برای خرید تتر در برخی از صرافی های ایرانی نمی توانند از روش خرید به کمک ارز دیجیتال استفاده کنند. در چنین شرایطی، شما می توانید با استفاده از بخش فروش ارز دیجیتالی ای که به صرافی انتقال داده اید، رمزارز دریافتی را به عنوان تتر انتخاب کنید.

  خرید دیگر ارزهای دیجیتال در صرافی های نام برده شده (آبان تتر و بیت پین) با کمک ارز دیجیتال تتر ممکن است؛ به عبارت دیگر، شما می توانید در صورت داشتن ارز دیجیتال تتر (USDT) در کیف پول خود آن را به صرافی انتقال داده و سپس اقدام به خرید ارز دیجیتال موردنظر خود کنید. در ادامه، برخی از صرافی های ایرانی که از ارز دیجیتال تتر پشتیبانی می کنند، ذکر خواهد شد. البته، همان طور که گفته شد، تتر یک استیبل کوین محبوب روی بسیاری از شبکه های بلاک چین است و احتمالاً شما در پیداکردن یک صرافی و یا کیف پول مناسب برای نگهداری از این توکن با مشکل مواجه نخواهید شد.

  ثبت نام و احراز هویت در صرافی ایرانی

  برای خرید تتر از یک صرافی ایرانی باید پس از ساخت کیف پول، ابتدا یک صرافی معتبر را پیدا کنید. برای آنکه یک صرافی معتبر را شناسایی کنید، می توانید نظر کاربران آن صرافی، سابقه و قدمت صرافی، حجم معاملات، میزان کارمزد و… را بررسی کنید. با پیداکردن صرافی موردنظر، حالا باید ثبت نام کرده و احراز هویت شوید. معمولاً این مراحل در اکثر صرافی های ایرانی مشابه است و مدارک موردنیاز برای انجام این مراحل نیز تقریباً یکسان هستند. صرافی های آبان تتر (Aban Tether) و بیت پین (Bitpin) از بهترین صرافی های ایرانی ای هستند که امکان خرید ارز دیجیتال تتر در آن ها فراهم شده است. شما می توانید با استفاده از کد ریفرال خانۀ سرمایه در این صرافی ها ثبت نام کنید تا ضمن فعالیت در یک صرافی خوب، بتوانید کارمزد معاملات خود را با تخفیف پرداخت کنید.

  شارژ حساب معاملاتی

  پس از ثبت نام و احراز هویت، نوبت به شارژ حساب معاملاتی می رسد. این کار به دو روش قابل انجام است که در این بخش هر دو را بررسی خواهیم کرد. در صورتی که شما قصد خرید رمزارز تتر را از صرافی ایرانی داشته باشید، باید حساب معاملاتی خود را با استفاده از کارت بانکی خود و برحسب ریال شارژ کنید. این کار بسیار ساده و همچون انجام یک پرداخت اینترنتی در فروشگاه های آنلاین است.

  برای این کار، ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی ایرانی مثل آبان تتر شوید و از بخش مربوط به عملیات مالی (در برخی از صرافی ها کیف پول)، به بخش واریز دسترسی داشته باشید. همانند تصویر، در صرافی آبان تتر از بخش منو گزینۀ «عملیات مالی» و سپس «واریز» را انتخاب کنید.

  از آنجایی که شما قصد دارید واریز را بر مبنای تومان و با کمک کارت بانکی انجام دهید، باید ابتدا از بخش واریز، تب «واریز تومان» را انتخاب کنید و سپس در کادر اول که مربوط به مبلغ واریزی است، مبلغ موردنظر خود را وارد کنید. فراموش نکنید که برای واریز تومان به حساب کاربری خود، کارت بانکی شما باید حتما از سوی صرافی تأیید شده باشد. درنهایت نیز باید روی گزینۀ «تأیید و واریز» کلیک کنید.

  پس از کلیک روی گزینۀ «تأیید و واریز» در مرحلۀ پیش، ابتدا پنجره ای برای شما باز خواهد شد که مبلغ واریزی به علاوۀ کارمزد درگاه را بار دیگر نمایش می دهد که باز هم با کلیک روی گزینۀ «تأیید و واریز» به درگاه پرداخت اینترنتی منتقل خواهید شد. در این مرحله، کافی است که اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی و در کادرهای موجود قرار دهید و درنهایت، روی گزینۀ «پرداخت» کلیک کنید.

  البته واریز پول (تومان) به حساب کاربری در صرافی آبان تتر به چند روش ممکن است که همۀ این روش ها ساده هستند؛ به عنوان مثال، شما می توانید علاوه بر مسیری که پیش از این توضیح دادیم، در لیست ارزها، «تومان» را پیدا کرده و سپس روی گزینۀ «واریز» مربوط به تومان کلیک کنید و باقی مراحل را به همان ترتیبی که پیش از این گفتیم پیش بگیرید.

  روش دیگر شارژکردن حساب معاملاتی در صرافی، واریزکردن ارز دیجیتال دیگر (غیر از تتر)، از کیف پول به صرافی است. نکته ای که در زمان انتقال ارز دیجیتال باید به آن توجه کنید، شبکۀ انتقال است که باید حتماً توسط صرافی ساپورت شود. به زبان ساده، اگر قصد دارید ارز دیجیتالی ای مثل اتریوم را از کیف پول خود به صرافی انتقال دهید، باید از پشتیبانی صرافی شبکه ای که اتریوم خود را بر مبنای آن در کیف پول نگهداری می کنید، مطمئن شوید. به عنوان مثال، اگر اتریوم را بر مبنای استاندارد BEP20 نگهداری می کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که صرافی اتریوم بر مبنای BEP20 را نیز ساپورت می کند.

  برای انتقال ارز دیجیتال به صرافی آبان تتر پس از ورود به حساب کاربری خود، به بخش واریز که پیش از این اشاره کردیم (ابتدا گزینۀ منو، عملیات مالی و سپس واریز) رفته و این بار تب «واریز رمزارز» را انتخاب کنید. در دو کادر بعد ابتدا ارز دیجیتالی ای که قرار است از کیف پول به صرافی انتقال دهید، انتخاب کرده و سپس شبکۀ انتقال آن را مشخص کنید. با این کار، آدرس کیف پول ساخته شده و به نمایش در می آید که باید آن را کپی کنید. درنهایت، باید روی گزینۀ ثبت واریز کلیک کنید. کار شما اینجا به پایان نخواهد رسید. در ادامه، باید به کیف پول خود مراجعه کنید و ارز دیجیتالی ای که در این بخش انتخاب کردید، بر بستر همان شبکه ای که انتخاب کردید پیدا کرده و از آنجا واریز را انجام دهید.

  ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود را در کیف پول خود (ما در این مثال از کیف پول تراست ولت که بسیار پرطرفدار است استفاده می کنیم) پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. همچنین، می توانید روی گزینۀ Send که در تصویر هم مشخص شده است، کلیک کنید و سپس از لیست موجود، ارز دیجیتال موردنظر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید در صورتی که ارز دیجیتال روی چند شبکه پیاده سازی شده باشد، رمزارزی را انتخاب کنید که بر بستر شبکۀ انتقال انتخاب شده در صرافی باشد.

  با رفتن به صفحۀ ارز دیجیتال موردنظر حالا باید روی گزینۀ Send کلیک کنید؛ زیرا قرار است ارز دیجیتال را از کیف پول به صرافی ارسال کنید. در مرحلۀ بعد، آدرس کیف پولی که قرار است ارز دیجیتال را دریافت کند (آدرسی که از صرافی کپی کردید)، در کادر اول و مقدار ارز دیجیتالی که قرار است ارسال شود، در کادر دوم قرار داده و درنهایت روی گزینۀ CONTINUE در نوار بالای صفحه کلیک کنید. به این ترتیب، در صورتی که مراحل را به درستی انجام داده باشید، ارز دیجیتال از کیف پول شما به صرافی انتقال داده می شود.

  البته، به این نکته توجه داشته باشید که امکان خرید تتر در صرافی آبان تتر تنها با تومان ممکن است؛ بنابراین، در صورتی که در حساب خود ارز دیجیتال دیگری داشته باشید و بخواهید با کمک آن تتر تهیه کنید، باید رمزارز خود را براساس ارز دیجیتال تتر به فروش برسانید. برای این کار، در صفحۀ اصلی سایت و از لیست ارزها، رمزارز موردنظر خود مثلاً اتریوم را پیداکرده و این بار گزینۀ فروش مربوط به آن را انتخاب کنید.

  در این مرحله، ابتدا تب فروش و سپس گزینۀ «تبدیل به تتر» را انتخاب کنید. در صورتی که گزینۀ «قیمت بازار» را فعال کنید، سفارش شما با اولین قیمت مناسب در زمان ثبت سفارش انجام خواهد شد و اما در صورتی که «قیمت مشخص: را انتخاب کنید، می توانید به صرافی فرمان دهید تا اتریوم های شما را در چه قیمتی به فروش برساند.

  در کادر «مقدار فروش» نیز باید حجم معامله را تعیین کنید و به صرافی بگویید چه میزان از اتریوم های شما را به فروش برساند. درنهایت، با کلیک روی گزینۀ «ثبت سفارش»، سفارش شما ثبت و معامله در زمان مناسب (با توجه به روش ثبت سفارش) انجام خواهد شد.

  پس از شارژ حساب معاملاتی، به آخرین مرحلۀ خرید تتر از صرافی ایرانی می رسید. در این مرحله، وارد صفحۀ معاملاتی تتر شده و سپس سفارش خود را (بر حسب ریال و یا کریپتو) ثبت کنید. با توجه به سرمایۀ شما در صرافی، ممکن است انتخاب متفاوتی داشته باشید. در ادامه، مراحل لازم برای خرید تتر در صرافی ایرانی آبان تتر را شرح خواهیم داد.

  در صفحۀ اصلی صرافی و از لیست ارزهای دیجیتال، رمزارز تتر را پیدا کرده و از گزینه های مقابل این رمزارز، «خرید» را انتخاب می کنیم.

  همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، خرید تتر در صرافی آبان تتر تنها با تومان امکان پذیر است. همچنین، امکان ثبت سفارش با قیمت مشخص برای خرید تتر وجود ندارد؛ بنابراین، برای خرید تتر، حتماً باید در حساب کاربری خود تومان داشته باشید و سفارش خود را با قیمت بازار ثبت کنید.

  در کادر مقدار خرید باید تعیین کنید که قصد خرید چند واحد تتر را دارید. با این کار، صرافی معادل تومان معاملۀ خرید شما را محاسبه و در کادر پایین تر نشان خواهد داد. با مشاهدۀ اعداد و ارقام مربوط به مبلغ معامله، کارمزد و… موافقت با آن ها باید روی گزینۀ «ثبت سفارش» کلیک کنید تا خرید شما با قیمت لحظه ای بازار انجام شود و تترهای خریداری شده به حساب شما در صرافی بنشینند.

  خرید تتر از صرافی خارجی

  خرید تتر در صرافی ایرانی و خارجی تفاوت زیادی با هم ندارند. با این حال، به دلیل نقل وانتقالات بیش تر، لازم است که برای خرید تتر از یک صرافی خارجی، مراحل بیش تری را طی کنید. با فرض اینکه شما در یک حساب ایرانی حساب معاملاتی دارید، مراحل خرید تتر از صرافی خارجی را پیش خواهیم برد.

  برای آنکه لیست صرافی های خارجی پشتیبانی کننده از هر ارز دیجیتال را پیدا کنید، می توانید به وب سایت مرجع کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) مراجعه کنید و با جست وجوی ارز دیجیتال مربوطه و سپس مطالعۀ بخش Market مربوط به همان رمزارز، به لیست صرافی های پشتیبانی کننده از آن ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید. ما در ادامه برخی از این صرافی ها را لیست خواهیم کرد.

  • صرافی کوکوین (Kucoin)؛
  • صرافی کوینکس (CoinEx)؛
  • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)؛
  • صرافی گیت (io)؛
  • صرافی بایننس (Binance)؛
  • صرافی FTX؛
  • صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange)؛
  • صرافی کراکن (Kraken)

  ثبت نام در صرافی خارجی

  در مرحلۀ اول باید دنبال یک صرافی خارجی معتبر باشید. برای اطمینان از مناسب بودن یک صرافی خارجی به حجم معاملات، نظر کاربران، میزان کارمزد و دیگر اطلاعات آن توجه کنید. پس از پیداکردن صرافی خارجی، حالا باید یک حساب معاملاتی برای خود ایجاد کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید، انتخاب صرافی هایی است که اجازۀ فعالیت بدون نیاز به احراز هویت را به شما بدهند؛ زیرا به دلیل تحریم بودن کشور حتی اگر در زمان ایجاد حساب در صرافی خارجی و احراز هویت با مشکل مواجه نشوید، ممکن است در آینده با مشکل برخورد کرده و سرمایۀ خود را از دست بدهید. صرافی های کوکوین (Kucoin) و کوینکس (CoinEx) از بهترین صرافی های بین المللی هستند که ایرانیان می توانند به راحتی در آن ها فعالیت کنند. همچنین، شما می توانید از کد ریفرال خانۀ سرمایه در زمان ثبت نام خود در این صرافی ها استفاده کنید؛ زیرا با این کار کارمزد معاملات شما با تخفیف محاسبه می شود.

  شارژ حساب معاملاتی

  پس از انتخاب صرافی ای که به شما اجازه دهد بدون احراز هویت معاملات خود را انجام دهید، باید حساب معاملاتی خود را شارژ کنید. برای شارژ حساب معاملاتی خود می توانید ارز دیجیتالی ای که در کیف پول خود دارید به حساب خود در صرافی خارجی منتقل کنید. هنگام انتقال ارز دیجیتال به صرافی، از شبکۀ ارز دیجیتال خود و پشتیبانی صرافی از آن مطمئن شوید.

  خرید ارز دیجیتال تتر

  حالا که حساب معاملاتی شما شارژ شده است، وقت آن رسیده تا با استفاده از ارز دیجیتالی ای که دارید، اقدام به خرید تتر کنید. برای این کار ارز دیجیتال تتر را از میان ارزهای دیجیتال لیست شده در صرافی خارجی پیدا کرده و وارد صفحۀ معاملاتی آن شوید. حالا کافی است که سفارش خود را با مقادیر موردنظرتان پر کرده و خرید خود را تکمیل کنید. موضوع دیگری که می توان به آن اشاره کرد، روش ثبت سفارش برای خرید ارز دیجیتال Usdt است. روش های موجود معمولاً شامل روش Limit، Stop Limit، Market و Stop Market هستند که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند.

  • Limit

  در این روش باید قیمتی که قصد دارید خرید ارز دیجیتال در آن انجام شود را برای صرافی مشخص کنید.

  • Stop Limit

  در روش Stop Limit یک قیمت را به عنوان شرط وارد می کنید و به صرافی فرمان می دهید تا در صورت رسیدن قیمت ارز دیجیتال به قیمت تعیین شده، ارز دیجیتال را برای شما خریداری کند. توجه داشته باشید در این نوع ثبت سفارش شما با دو قیمت سروکار دارید؛ ابتدا قیمت شرط که با رسیدن به آن سفارش شما فعال می شود و سپس قیمت خرید که با رسیدن قیمت به آن معاملۀ شما انجام می شود.

  • Market

  در این روش فقط مقدار ارز دیجیتال یعنی حجم معاملۀ خود را وارد می کنید و صرافی در بهترین قیمت موجود ارز دیجیتال را برای شما خریداری می کند.

  • Stop Market

  در روش Stop Market ابتدا شرطی را برای صرافی مشخص می کنید تا با رسیدن قیمت به مبلغ مشخص شده، سفارش شما فعال شود اما پس از فعال شدن سفارش، صرافی با بهترین قیمت ارز دیجیتال را برای شما خریداری می کند و درواقع شما قیمت خرید ارز دیجیتال را تعیین نخواهید کرد.

  توجه داشته باشید که تملک ارز دیجیتال تتر تنها در روش خرید نقدی (Spot) که توضیح دادیم ممکن است و در صورتی که شما معاملاتی از نوع فیوچرز و یا مارجین را ثبت کنید، حتی با وجود گزینه های Buy/Long درواقع شما هیچ ارز دیجیتال خریداری نکرده اید و تنها روی بالا و یا پایین رفتن قیمت آن شرط بسته اید؛ بنابراین، زمانی که بحث خرید ارز دیجیتال و تصاحب آن به میان آید، منظور خرید به روش اسپات است.

  خرید ارز دیجیتال تتر از صرافی های غیرمتمرکز

  در صورتی که بخواهید به دلایل مختلفی ازجمله نداشتن امکان فعالیت در صرافی خارجی، ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنید، به سادگی می توانید این کار را انجام دهید. صرافی های مختلف ازجمله یونی سواپ و پنکیک سواپ در دستۀ صرافی های غیرمتمرکز قرار می گیرند. خوشبختانه برای فعالیت در این صرافی ها مشکل احراز هویت نخواهید داشت؛ زیرا برای فعالیت در این صرافی ها لازم نیست احراز هویت شوید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، اتصال یک کیف پول از نوع وب3 به این صرافی ها است و حالا به راحتی ارزهای دیجیتال خود را مبادله کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که با توجه به شبکۀ رمزارز تتر شما (در مطالب پیش به این نکته اشاره کردیم که رمزارز تتر روی شبکه های زیادی پیاده سازی شده است)، باید مقداری از ارز بومی آن شبکه را برای پرداخت کارمزد تبادل (Swap) در کیف پول خود داشته باشید.

  کیف پول های وب3

  • کیف پول متامسک (Metamask)؛
  • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)؛
  • کیف پول کوینومی (Coinomi)؛
  • کیف پول ترزور (Trezor)؛
  • کیف پول لجر (Ledger).

  با توجه به اینکه رمزارز تتر شما روی کدام شبکه پیاده سازی شده است، باید از صرافی غیرمتمرکز پشتیبانی کننده از آن شبکه برای سواپ کردن استفاده کنید. در ادامه، برخی از شبکه ها و صرافی های مناسب برای سواپ کردن تتر را خواهیم آورد.

  • ارزهای دیجیتال پیاده سازی شده در شبکۀ اتریوم را در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، سواپ کنید.
  • رمزارزهای پیاده سازی شده در شبکۀ هارمونی را در صرافی غیرمتمرکز وایپرسواپ، سواپ کنید.
  • توکن های پیاده سازی شده در شبکۀ بایننس اسمارت چین را در صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ، سواپ کنید.
  • ارزهای دیجیتال پیاده سازی شده در شبکۀ فانتوم را در صرافی غیرمتمرکز اسپوکی سواپ، سواپ کنید.
  • رمزارزهای پیاده سازی شده در شبکۀ پالیگان را در صرافی غیرمتمرکز  کوئیک سواپ، سواپ کنید.

  کلام آخر

  ارز دیجیتال تتر یک استیبل کوین با پشتوانۀ دلار آمریکا است که روی تعداد زیادی از شبکه های بلاک چین پیاده سازی شده است. به دلیل پشتیبانی اکثر صرافی ها و کیف پول ها از این ارز دیجیتال، استفاده از آن بسیار رایج است و افراد در کاربردهای مختلف از این رمزارز استفاده می کنند. دانستن چگونگی خرید تتر در صرافی های مختلف ایرانی و خارجی یکی از مهارت هایی است که هر فعال بازار رمزارز باید با آن آشنا باشد؛ زیرا احتمالاً دیر یا زود به آن نیاز پیدا می کند. ما در این مقاله سعی کردیم خرید تتر را به طور کامل از صرافی های ایرانی و خارجی شرح دهیم. در صورتی که شبکۀ انتقال، واریز و برداشت و یا هر کاری در بازار مالی رمزارزها برای شما مبهم است، کافی است که در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید تا بتوانید به درستی همۀ مراحل را انجام دهید؛ زیرا با انتخاب گزینه های اشتباه و یا انتخاب نامناسب زمان ورود به یک معامله، شما سرمایۀ خود را از دست خواهید داد.

  سوالات متداول

   مراحل خرید ارز دیجیتال تتر از صرافی های ایرانی کدام ها هستند؟

   صرافی معتبر ایرانی را پیدا کنید؛مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را در صرافی تکمیل کنید؛حساب معاملاتی خود را به کمک کارت بانکی یا ارز دیجیتال دیگر شارژ کنید؛

   ارز دیجیتال تتر را از میان لیست ارزهای دیجیتال پیدا کرده و سفارش خود را برحسب ریال و یا دیگر ارزهای دیجیتال ثبت کنید.

   ارز دیجیتال تتر روی کدام شبکه های بلاک چین پیاده سازی شده است؟

   اتریوم، ترون، سولانا، اولانچ، بایننس اسمارت چین، فانتوم، بیت کوین کش، زیلیکا، هارمونی، تراکلاسیک، سکرت، بوبا، مون بیم، اوسیس، الگوراند، هکوچین، XDAI، توموچین، فانتوم، KCC، OKEX، آربیتروم، RSK RBTC، ولاس، کرونوس، اورورا، تلوس، مون ریور، آیوتکس، میلکومدا، متر، Near، اوراسکیل، Klaytn، متیس، Hoo Smart Chain، کاردیاچین و کانفلاکس.

   کدام صرافی ها از ارز دیجیتال تتر پشتیبانی می کنند؟

   صرافی آبان تتر (Abantether)، صرافی بیت پین (Bitpin)، صرافی نوبیتکس (Nobitex)، صرافی تبدیل (Tabdeal)، صرافی ارزاکس (Arzex)، صرافی تترایران (Tetheriran)، صرافی اینانس (ibns)، صرافی بیت 24 (Bit 24)، صرافی کوکوین (Kucoin)، صرافی کوینکس (CoinEx)، صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)، صرافی گیت (Gate.io)، صرافی بایننس (Binance)، صرافی FTX، صرافی کوین بیس (Coinbase Exchange) و صرافی کراکن (Kraken).

   کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال تتر پشتیبانی می کنند؟

   کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)، کیف پول مث ولت (Math Wallet)، کیف پول تراست ولت، کیف پول متامسک، کیف پول کوین بیس، کیف پول کوبو (Cobo)، کیف پول هایپرپی (HyperPay)، کیف پول سیف پل (SafePal)، کیف پول ترون لینک (TronLink)، کیف پول بایننس چین (Binance Chain Wallet) و کیف پول اتمیک (Atomic).

   خرید تتر از صرافی ایرانی به چند روش انجام می شود؟

   با کمک تومان (واریز پول به حساب معاملاتی در صرافی) و ارز دیجیتال (انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی).