ایده های پولساز کم نیستند؛ آن هم در دنیای امروزی که تقریبا از هرچیزی می توان درآمد کسب کرد. تقریبا همه ما برای یک بار هم که شده ایده های خلاقانه پولساز هرچند احمقانه ای داشته ایم که برای مدتی ذهن ما را به خود مشغول کرده و به این باور رسانده اند که ارزش وقت گذاشتن و ریسک کردن دارند.

فهرست []

  عموم این ایده ها نیز پس از مدتی فراموش شده و دیگر به آن ها فکر نمی کنیم تا زمانی که شخص یا شرکتی با ایده هایی مشابه، به موفقیتی دست پیدا کند. در چنین شرایطی است که حسرت تمام وجود ما را پر می کند.

  ایده های پولساز خلاقانه

  در دنیای امروزی، ایده های جالب پولساز که خلاقیت داشته باشند، با دانش و کمی سروکله زدن، به نتیجه می رسند. در این میان اما ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی از بهترین و سریع ترین راه ها برای رسیدن به نتیجه است.

  در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین ایده های پولساز آشنا کنیم تا اگر به فکر کسب درآمد بیشتر هستید، از آن ها استفاده کنید.

  1. وبلاگ نویسی

  قلم خوبی دارید؟ می توانید جذاب و تاثیرگذار بنویسید؟ تولید محتوا می تواند یکی از بهترین مسیرهای پیش روی شما باشد. البته برای موفقیت در این مسیر، باید در ابتدا، چگونگی مدیریت و راه اندازی وبلاگ را یاد بگیرید.

  پس از آن، باید استعداد و سبک مناسب خود را کشف کنید. شما باید بدانید که از نوشتن در مورد چه موضوعاتی لذت می برید و در کدام سبک ها موفق ترید. پس از آن می توانید به درستی بفهمید که مخاطبانتان در زمینه فعالیتی شما به دنبال چه چیزهایی هستند تا بتوانید به درستی نظر و توجه آن ها را به خود جلب کنید.

  به یاد داشته باشید که تا زمانیکه محتوای شما (نوشته، عکس، ویدئو و…)، مخاطب خود را داشته باشد، مشکل او را رفع کند و او را به جواب برساند، شما کار خود را به درستی پیش برده اید.

  اگر در شروع راه هستید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا از یک شرکت معتبر هاستینگ حدمات گرفته و از یک تم ساده وردپرس برای وبلاگ های خود استفاده کنید. سخت ترین چیزی که ممکن است با آن مواجه شوید، یادگیری چگونگی شروع یک وبلاگ و کار با آن است.

  2. طراح گرافیک از بیزینس های پولساز

  در دنیای امروزی که همه چیز در تصویر و مدیا خلاصه می شود، مسلط بودن به طراحی گرافیکی، بسیار کمک کننده خواهد بود. طراحی گرافیکی از آن ایده های پولساز خانگی است که یادگیری آن به صورت خودآموز کار دشواری نیست و به راحتی قابل انجام است.

  ابزارهایی مانند ادوب ایلاستریتور (Adobe Illustrator)، (Stencil)، ویسم (Visme) به تمامی شما این اجازه را می دهد که بتوانید در خانه و با یک سیستم، خلاقیت خود را به کار گرفته و طراحی کنید و درآمد کسب کنید.

  به عنوان مثال برخی با طراحی نوشته های انگیزشی روی عکس ها، پرینت گرفتن روی شاسی و فروش آن ها به کافه ها و فروشگاه ها درآمد خوبی کسب می کنند.

  البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید طراحی گرافیکی را به عنوان یک شغل تمام وقت دنبال کنید، باید مهارت های خود را ارتقا دهید. برای دستیابی به این هدف، دوره های آنلاین، کلاس های آموزشی و کتاب های مفید و متنوعی وجود دارند.

  زمانی که در طراحی گرافیکی به یک حرفه ای تبدیل شدید، می توانید دست به کارهای بزرگ تر بزنید؛ با شرکت های بزرگ همکاری کنید، پروژه های بزرگ تر با درآمد بیشتر داشته و حتی استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

  3. طراحی سایت

  از آنجایی که فروش آنلاین به یکی از بازارهای پردرآمد دنیای کسب وکارها تبدیل شده است، داشتن سایت نیز به همان نسبت اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در همین راستا، طراحی سایت، به عنوان یک شغل پردرآمد شناخته می شود.

  مفهوم طراحی سایت بسیار ساده است؛ مهارت در خلق یک تجربه زیبا و باارزش برای افرادی که از سایت یا اپلیکیشن شما استفاده می کنند.

  4. برنامه نویس و توسعه دهنده

  برنامه نویسی نیز درست مانند طراحی سایت، یک راه مناسب برای افزایش درآمد در دنیای وب امروزی است. امروزه که در هر ساعت، هزاران ایده برای طراحی سایت ایحاد می شود، همیشه جا برای یک برنامه نویس جدید نیز وجود دارد.

  اگر می خواهید با این ایده پولساز به موفقیت برسید، باید بتوانید با تمرکز و خلاقیت، رزومه قابل توجهی ساخته و به مرور مهارت های خود را افزایش دهید. اگر به این کار علاقه داشته باشید، می بینید که  پس از مدتی، این کار برای شما تبدیل به یک تفریح ثایت، چالش برانگیز، لذت بخش و البته سودآور تبدیل شده است.

  پیشنهاد می کنیم پیش از اینکه آموزش خود را شروع کنید، حتما به طور کامل بررسی کنید که باید چه زبان برنامه نویسی یاد بگیرید تا بازار کار بزرگ تری داشته باشد. بررسی نیاز بازار و تکنولوژی ها و نقاط ضعف و قوت آن کار دشواری نیست و با یک جستجوی ساده می توانید این کار را انجام دهید.

  5. برگزاری دوره های آنلاین

  استفاده از توانایی ها و دانشی که دارید، یک راه مرسوم و از ایده های پولسازی قدیمی محسوب می شود. اگر در کاری مهارت دارید و کاربران شما را به عنوان فردی ماهر در آن حرفه می شناسند، اشتراک گذاشته شدن تجربیات و دانش تان، از بهترین راه های کسب درآمد خواهد بود.

  اگر مهارت خوبی برای انتقال دانش تان داشته باشید، مخاطبین تان حاضرند پول بپردازند تا با بهره گیری از تجربیات شما در آن زمینه تخصصی بخصوص، به یک حرفه ای تبدیل شوند.

  6. کتاب های الکترونیکی یا eBook از ایده های پولساز

  گول اسم این کار را نخورید؛ انجام آن، بسیار ساده تر از چیزی است که به نظر می رسد! جمع آوری دانش و مهارت هایتان در یک کتاب قابل دانلود الکترونیکی، شیوه ای قوی، تاثیرگذار و سودآور به عنوان یک کار پاره وقت محسوب می شود.

  شما با شرکت در دوره های نویسندگی و برخورداری از اندکی ذوق و خلاقیت، می توانید وارد این عرصه شوید. اطمینان داشته باشید که اگر این گام ها را محکم و به درستی بردارید، مطمئناً پلتفورم های متعددی وجود خواهند داشت که کتاب های شما را منتشر کنند.

  7. بازاریابی اینستاگرامی

  کمتر کسی هست که با اینستاگرام آشنایی نداشته و از آن استفاده نکند. در این دنیا، اقیانوسی از ایده های خلاقانه وجود دارد که مخاطبان خاص خود را دارد. اگر محتوایی که منتشر می کنید، از استراتژی های درستی استفاده کرده باشد، می تواند برای مخاطبان آن حوزه جذابیت بالایی داشته و آن ها را به دنبال کنندگان همیشگی شما تبدیل کند.

  این نکته را به خاطر داشته باشید که شما با دست یابی به مخاطب باکیفیت و همیشگی، توجه شرکت های بزرگ و کوچک را برای تبلیغات به خود جلب می کنید.

  8. تولید پادکست

  تولید پادکست، از دیگر ایده های خلاقانه پولسازی است که می تواند سود خوبی برای شما داشته باشد. اگر صدای خوبی دارید و شیوه خلاقانه ای برای ارائه محتوا در زمینه های مختلف می شناسید، تولید پادکست، می توانید شیوه ای جذاب و سودآور برای شما باشد.

  ایجاد پادکست، از آن کسب وکارها محسوب می شود که فارغ از حوزه و محتوای آن، برندها و شرکت هایی را برای تبلیغ و اسپانسرینگ به سمت خود جذب می کند. گذراندن دوره های فن بیان و یادگیری کار با یک نرم افزار ادیت صدا و خرید ابزارهای مربوط به این حوزه، از ابتدایی ترین گام هایی است که در این مسیر باید بردارید.

  9. هنرهای دستی

  این حوزه هم درست مانند برخی از زمینه هایی که تا کنون در مورد آن ها صحبت کرده ایم، یک اقیانوس عظیم، پرمخاطب، متنوع و البته پر منفعت است. حتما شما هم محصولات ریز و درشت گوناگونی در اینترنت و اینستاگرام دیده اید که توسط شخص یا اشخاصی به صورت سفارشی و دست ساز تهیه شده و به فروش می رسند.

  شخصی سازی چیزها مختلف، همواره برای کاربران جذاب بوده و مشتریان خاص خود را داشته است؛ از ظرف و ظروف و اثاثیه چوبی و سفارشی گرفته تا گلدوزی و شماره دوزی.

  10. ارائه مشاوره از بیزینس های پولساز

  اگر در طول دوران کاری خود، تجارب باارزشی داشته و یا دوره هایی را گذرانده اید و مدرکی دارید، می توانید از تجربیات و مهارت های خود برای مشاوره دادن به کسب وکارهای کوچک و محلی استفاده کنید.

  مشاوره، از جمله ایده های خلاقانه کسب وکار محسوب می شود که همواره رونق داشته و مشتریان خود را دارد. تجربیات و مهارت هایی مانند بازاریابی، تعیین استراتژی تجاری، تولید محصولات، بازاریابی شبکه های اجتماعی و… همواره مورد استقبال افراد قرار می گیرد.

  در چنین شرایطی، رزومه و مدارک آموزشی شما کمک می کند تا کسب وکارهایی که به چنین تجربیاتی نیاز دارند، به شما اعتماد کنند؛ بخصوص کسب وکارهای نوپا. در این بیزینس، برخورداری از روابط عمومی مناسب، کمی فن بیان با چاشنی آشنایی با اصول و فنون مذاکره، از شما مشاوری معتمد و زبردست خواهد ساخت.

  11. تولید قاب تلفن همراه

  تلفن های همراه هوشمند، بخش بزرگی از زندگی روزمره انسان مدرن را به خود اختصاص داده اند؛ به همین دلیل، تولید لوازم جانبی و تزئینی آن، از بزرگ ترین و پررونق ترین بازارهای جهان امروزی محسوب می شود.

  قاب های ساخته شده از جنس های مختلف و حتی بعضا عجیب و غریب، مشتری مخصوص خودش را دارد. در این بازار نیز، سفارشی سازی از جمله کارهایی است که باید انجام داد؛ زیرا با توجه به تعداد کم و شاخص از برندها و انواع تلفن همراه، برای سایر گوشی ها لوازم جانبی و تزئینی چندانی در بازار یافت نمی شود.

  به همین دلیل با دیدن چند ویدئوی آموزشی و افزودن کمی خلاقیت و استفاده از شاخصه های بومی، می توان علاوه بر تولید قاب برای گوشی های شاخص و پرفروش بازار، برای دیگر مدل ها نیز به صورت شخصی و سفارشی قاب تهیه کرد و به آسانی و از طریق سایت های اینترنتی و بستری آماده نظیر اینستاگرام آن ها را به فروش رساند.

  12. درآمد پورسانتی

  اگر در برقراری ارتباط با افراد مختلف، تبحر دارید و شخص ریسک پذیری هستید، درآمد پورسانتی می تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز برای شما باشد. بسیاری ازکسب وکارها و استارتاپ ها، خصوصا در ابتدای راه، به همکاری به صورت پاره وقت و پرداخت به صورت پورسانتی علاقه دارند که می تواند همکاری جذابی برای شما باشد.

  برای تقویت مهارت های چانه زنی، فروش و بازاریابی، دوره های آنلاین و ترفندهای بسیاری وجود دارد که با شرکت در آن ها، می توانید درآمد جانبی خود را افزایش دهید. همچنین برای تقویت این مهارت ها، فراگیری مهارت های جدید و افزایش توان مذاکره، کتاب های بیشماری ترجمه، تالیف و منتشر شده اند. لازم به ذکر است که بازاریابی، برای افرادی که از ارتباط داشتن با دیگران لذت می برند و برونگرا هستند، شغلی لذت بخش و جذاب محسوب می شود.

  13. دستیار مجازی از ایده های خلاقانه پولساز

  اگر شخص منظمی هستید و کارهای خود را بر اساس برنامه ریزی و با دقت انجام می دهید، دستیاری مجازی می تواند یکی از مناسب ترین ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی برای شما باشد.

  درست است که خدمات دستیاری مجازی در ایران چندان شناخته شده نیست، اما تعداد کارفرمایانی که متقاضی بهرمند شدن از این خدمات هستند، هر روز در حال افزایش است. دستیاران مجازی کارهایی مانند پذیرش مشتری، پاسخگویی به تلفن و سایر وظایف یک منشی را انجام می دهند؛ اما از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی.

  البته این نکته را به یاد داشته باشید که یک دستیار مجازی، علاوه بر کامپیوتر، به اینترنت با سرعت خوب، فکس و پرینتر نیز نیاز دارد. ممکن است درآمد این کار در ابتدا آنطور که انتظار دارید بالا نباشد، ولی اگر سخت کوش باشید و بتوانید در این حرفه نامی برای خود دست و پا کنید، درآمد آن بیش از یک کار پاره وقت خواهد بود.

  14. ترجمه

  ترجمه از جمله کارهاییست که هرگز از رونق نمی افتد. اگر به زبانی غیر از زبان فارسی برای ترجمه، تسلط کافی دارید، می توانید از طریق آن پول خوبی بدست آورید. زبان انگلیسی، همیشه بازار ترجمه پررونقی داشته و متقاضی برای ترجمه آن وجود دارد؛ به یاد داشته باشید که هر چه متون تخصصی تر باشد، میزان دریافتی شما بیشتر خواهد بود.

  اما اگر به زبان های دیگری غیر از انگلیسی تسلط دارید، ممکن است پیدا کردن متقاضی، دشوارتر باشد؛ اما به همان نسبت، رقم توافق برای ترجمه نسبت به زبان انگلیسی بیشتر خواهد بود. شما  می توانید به آسانی از این مهارت به صورت پاره وقت درآمد مناسبی کسب کنید.

  پس اگر به زبانی خارجی مسلط بوده و به دنبال افزایش درآمد خود هستید، این راه خلاقانه پولساز اینترنتی را فراموش نکنید.

  15. ادمین شبکه های اجتماعی

  شما هم همیشه از اینکه وقت زیادی را صرف شبکه های اجتماعی می کنید، مورد شماتت قرار می گیرید؟! با ایده های خلاقانه در این زمینه و با کسب درآمد از این طریق، سرزنش ها را به تمجید تبدیل کنید.

  به طورکلی، شرکت ها و کسب وکارهای زیادی وجود دارند که به ادمین شبکه های اجتماعی برای مدیریت کردن حضورشان در این فضا نیاز دارند. شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و پینترست از جمله سایت ها و اپلیکیشن هایی هستند که ما ساعت ها در روز خود را با آن ها سرگرم می کنیم پس چه بهتر این کار را به راهی برای کسب درآمد تبدیل کنیم.

  حضور پررنگ و با برنامه در این شبکه های اجتماعی، برای بسیاری از کسب وکارها حیاتی است؛ از این رو به افرادی که بر این شبکه ها مسلط باشند، نیاز دارند. اگر فکر می کنید تسلط کافی بر برخی از این شبکه ها نداشته و یا به ارتقای سطح اطلاعات خود نیاز دارید، با یک جست وجوی ساده در اینترنت، می توانید به هزاران مقاله و ویدئو دسترسی پیدا کرده و با مطالعه و مشاهده آن ها به یک حرفه ای تبدیل شوید.

  16. آماده سازی ارائه (Presentation)

  شاید باورش سخت باشد، اما افراد و سازمان های زیادی وجود دارند که به دلیل عدم وجود تخصص و توانایی و یا صرفه جویی در وقت، تمایل پیدا می کنند به شما برای آماده کردن یک ارائه پاور پوینت پول بدهند. پس اگر به نرم افزار پاورپوینت تسلط داشته و ذوق و سلیقه کافی برای طراحی یک ارائه مناسب دارید، می توانید از این حوزه بسیار جذاب برای افزایش درآمد خود استفاده کنید.

  17. مشاور سفر از ایده های پولساز

  ایده های پولساز خلاقانه گاهی ساده تر و در دسترس تر از آن چیزی است که فکر می کنیم. به طورکلی، مسافرت و گشت وگذار برای همه ما یک تفریح لذت بخش محسوب می شود؛ در عین حال، این تفریح عمومی می تواند منبع درآمد و ایده خلاقانه پولسازی باشد.

  اگر شما از آن دست افرادی هستید که زیاد به سفر می روید و تجربه های زیادی در این زمینه دارید و یا به خاطر علاقه خود به جهانگردی و جغرافیا، در سایت های گردشگری درباره شهرها و اماکن مختلف مطالعه کرده اید و اطلاعات زیادی دارید، باید بدانید که افراد زیادی هستند که بابت یک مشاوره سفر مناسب به شما حق مشاوره می دهند.

  همچنین سایت ها و آژانس های زیادی هم وجود دارند که حاضر به همکاری با شخصی با چنین مهارت هایی به صورت دورکاری هستند. آن ها مشتری را به سمت شما روانه می کنند و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با اطلاعات و تجربیات خود آن ها را راهنمایی کنید.

  18. طراحی دکوراسیون داخلی

  طراحی دکوراسیون داخلی از آن دست مشاغلی است که به تحصیلات دانشگاهی عالی نیست و به صورت خودآموز نیز می توان مهارت های آن را آموزش دید. آشنایی با رنگ، نور و هارمونی و برخورداری از کمی سلیقه و البته بروز بودن اطلاعات، برای انجام این کار کافی است. مطمئن باشید همیشه کسانی وجود دارند که برای منزل و یا محل کار خود به مشاوره با متخصص این حوزه نیاز داشته و حاضرند برای این کار، پول پرداخت کنند.

  همانند دیگر ایده های خلاقانه ای که معرفی کردیم، برای مهارت در این حوزه نیز دوره های آنلاین، ویدئوهای آموزشی و کلاس های مجازی متعددی در سطح اینترنت وجود دارد که با شرکت در آن ها می توانید مهارت های خود را ارتقا داده و بروز کنید.

  19. نگهداری از کودکان و سالمندان

  زندگی های شلوغ امروزی، کار کردن های همزمان زوج ها و چند شیفتی شدن ساعات کاری باعث شده که نیاز به مراقبت خصوصی از سالمندان و کودکان به یکی از الزامات خانه ها تبدیل شود.

  اگر شما هم از وقت گذراندن با بچه ها لذت می برید و یا کمک کردن به هم نوعان برای شما لذت بخش است، این کار می تواند درآمد جانبی خوبی برای شما داشته باشد. گذراندن دوره های ساده و کوتاه کمک های اولیه و گرفتن مدرکی دال بر تخصص شما در این حوزه، می تواند کمک شایانی برای مشغول شدن در این عرصه باشد.

  20. مدیریت املاک و مستغلات

  همه ما تا به حال یا خودمان در این موقعیت قرار گرفته ایم و یا با کسانی برخورد کرده ایم که مغازه و ملکی را اجاره داده و برای حسابرسی و رسیدگی به قراردادها دچار مشکل شده باشند.

  اگر شما با این کار آشنایی داشته باشید، مدیریت املاک و مستغلات، می تواند یک ایده خلاقانه و پرمنفعت برای شما باشد. اگر می خواهید در این عرصه شهرت کسب کرده و مشتریان بیشتری داشته باشید، باید دقیق، بی تعارف، منعطف و هوشمند رفتار کنید.

  21. ویراستاری از ایده های پولساز خلاقانه

  از آنجایی که همیشه چیزی برای نوشتن وجود دارد، ویراستاری هم مورد نیاز است؛ پس این شغل همواره بازار خود را دارد. اگر به قوائد و دستور زبان فارسی و یا هر زبان دیگری، تسلط داشته و دایره لغات گسترده برای جذاب و شیوا کردن نوشته دارید، می توانید به راحتی از این شغل درآمد داشته باشید.

  سایت های خبری، نشریات و بسیاری دیگر از کسب وکارها برای محتوای متنی خود به ویراستار نیاز داشته و اکثرا به دلیل صرفه جویی در برخی هزینه ها مانند دفتر کار و بیمه، به همکاری به صورت غیرحضوری و پاره وقت تمایل بیشتری دارند.

  22. عکاسی

  اگر دوربین عکاسی دارید، دوره های عکاسی دیده اید و از دانش کافی در این زمینه برخوردارید، می توانید نه تنها از عکاسی به عنوان یک تفریح لذت ببرید بلکه از آن درآمد هم کسب کنید.

  عکاسی از آن دست مشاغلی است که در حوزه های متفاوتی مانند صنعت، بازرگانی، سینما، هنر و… کاربرد داشته و زمینه های کاری برای آن وجود دارد.  علاقه شما در هر زمینه ای که باشد، اگر با خلاقیت و تفاوت همراه شود، همیشه مورد استقبال کسب وکارها قرار می گیرد تا بتوانند با هنر شما خود را به شکلی درست معرفی کنند.

  از آنجایی که اینستاگرام به یکی از کانال های فروش بزرگ تبدیل شده است، احساس نیاز به عکاسی برای معرفی درست، جذاب و اصولی روزبه روز بیشتر بیشتر احساس می شود.

  برای معرفی خود به عنوان فردی حرفه ای در این زمینه، می توانید از دوستان و نزدیکان خود و مراسم های آن ها شروع کنید. درست است که عکاسی، حرفه ای پولساز و گران قیمت است؛ اما اگر بتوانید مشتری جذب کنید، به سود خوبی دست خواهید یافت.

  23. مشاوره و مدیریت وردپرس

  همانطور که پیشتر نیز عنوان کردیم، کسب وکارهای اینترنتی بسیار زیادی وجود دارد که روزبه روز به تعداد آن ها اضافه می شود. تعداد قابل توجهی از این مشاغل برای کاهش هزینه های خود، ابتدا سایت خود را با یک قالب ساده وردپرسی بالا آورده و به مرور، ویژگی ها و امتیازاتی به آن اضافه می کنند.

  در چنین شرایطی، مدیریت وردپرس می تواند ایده مناسبی باشد که بازار حوبی نیز دارد. فراگیری مدیریت و کار با سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس، پیچیدگی زیادی نداشته و به راحتی و با استفاده از ویدئوهای آموزشی و شرکت در دوره های آنلاین، می توان نسبت به آن تسلط پیدا کرد.

  بسیاری از کسب وکارها و استارتاپ ها به افرادی نیاز دارند که در خصوص سیستم مدیریت محتوا به آن ها مشاوره داده و یا برای کار با آن ها همکاری کند. همچنین اگر زیر و بم کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را یاد بگیرید، در زمان راه اندازی استارتاپ تان ، چندین قدم جلوتر هستید.

  24. تاکسی های اینترنتی

  تاکسی اینترنتی، تجارتی نوپاست اما به شدت گسترش یافته است. شاید چندان ایده خلاقانه ای به نظر نرسد، اما قطعا پول زیادی برای شما به همراه دارد.

  کسب وکارهایی مانند اسنپ و تپسی، امتحان شان را در این میدان پس داده اند و در حال حاضر افراد زیادی به عنوان شغل ثابت و پاره وقت در این حوزه فعالیت دارند. پس اگر خودروی شخصی داشته و از رانندگی لذت می برید، کار به عنوان یک تاکسی آنلاین می تواند درآمد خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

  25. اجاره دادن خودرو

  اگر ترافیک شما را کلافه می کند و یا علاقه ای به رانندگی ندارید، اجاره دادن خودروی شخصی می تواند از جمله ایده های خلاقانه پولساز باشد. درست است که اجاره دادن خودروی شخصی، به نوع و کلاس خودروی شما وابسته است اما خودروهای معمولی و رند بازار معمولا به رانندگانی که تمایل به کار در تاکسی های آنلاین دارند اجاره داده  شده و بر مبنای توافق دو طرف، مبلغی به عنوان اجاره دریافت می شود.

  اما اگر خودرویی نسبتا گران قیمت و لوکس دارید، می توانید آن را برای مراسم های مختلف، ارگان های دولتی و یا صنعت سینما اجاره داده و از خودروی خود درآمد کسب کنید.

  26. جمع آوری آثار هنری

  قطعا این کار، یک شبه برای شما درآمد شگفت انگیز به ارمغان نمی آورد؛ زیرا به چشمانی تیزبین، صبر و علاقه نیاز دارد. در نتیجه می توان آن را در زمره ایده های پولساز خلاقانه دسته بندی کرد. پس اگر ذوق هنری دارید، هنر را می شناسید و به نقاشی و گالری ها علاقه دارید، این کار ممکن است در بلند مدت درآمد قابل توجهی برای شما داشته باشد.

  گالری های تازه کار، محلی و دانشجویان هنر خوشحال می شوند که آثار خود را با قیمتی مناسب به فروش برسانند. پس اگر هنرشناس هستید و پتانسیل بالایی در آثار می بینید، آن ها را خریداری کنید؛ زیرا ممکن است با گذشت زمان، چندین برابر سرمایه اولیه، به شما سود برساند.

  27. رستوران گردی

  شغلی از این جذاب تر سراغ دارید؟ حتما شما هم چهره های اینستاگرامی که به رستوران های مختلف می روند و دنبال کنندگان فراوانی دارند را می شناسید.

  در دنیای اینستاگرام و یوتیوب، رستوران گردی یکی از ایده های خلاقانه پولساز اینترنتی است؛ خصوصا در سال های گذشته. اگر خوش خوراک هستید و می توانید به نقد غذاها و مواد خوراکی بپردازید، راه اندازی یک پیج اینستاگرامی و نقد کردن رستوران های مختلف و غذاهای آن ها راهی خوشمزه برای درآمدزایی محسوب می شود.

  البته برای رسیدن به این موفقیت باید در ابتدا دنبال کنندگان زیادی داشته و خلاقیت متفاوتی در مقایسه با دیگر فعالان داشته باشید.

  28. پخت غذای خانگی ایده پولساز خلاقانه

  مشاغل مربوط به تغذیه و صنایع وابسته به آن، از کسب وکارهای خانگی هستند که در بدترین شرایط اقتصادی هم رونق خوبی دارند. رستوران ها و کترینگ ها معمولا تحت هر شرایطی مشتری خود را دارند.

  با توسعه تکنولوژی و به بازار آمدن سایت ها، اپلیکیشن ها و استارتاپ ها در حوزه پخت وپز و دلیوری غذا، علاوه بر رونق رستوران ها، غذاهای خانگی نیز مجددا به یکی از مشاغل پرطرفدار تبدیل شده اند.

  اگر به آشپزی علاقه دارید و فکر می کنید دستپخت تان خوب است، همین حالا دست به کار شوید. طبخ غذاهای خانگی علاوه بر اینکه برای شما سودآور است، برای مشتری نیز به صرفه تر از سفارش از رستوران ها و فست فودها تمام می شود.

  اگر بتوانید با استفاده از مواد باکیفیت و خوش طعم، اسم و رسمی برای خود در این بازار پیدا کنید، خیلی زود می توانید کسب وکار خود را گسترش داده و آن را به شغل اصلی خود تبدیل کنید.

  29. ساخت اپلیکیشن

  اگر به بازار اپلیکیشن های تلفن همراه نگاهی بیاندازید، اینطور به نظر می رسد که برای هر چیزی که فکرش را بکنیم یک اپلیکیشن وجود دارد و زمینه ای برای ساخت اپلیکیشن جدید وجود ندارد؛ واقعیت کاملا برخلاف این است!

  همیشه برای انجام یک کار، راه های متنوع و زیادی وجود داشته و برای موفقیت به خلاقیت و نگاهی جدید نیاز دارید. این نکته را به یاد داشته باشید که تولید اپلکیشن از ایده های پولساز خلاقانه اینترنتی محسوب می شود؛ از پولسازترین آن ها! روزانه چندین هزار اپلیکیشن جدید در دنیا تولید می شوند که الزما همه آن ها چیز جدیدی ارائه نمی دهند؛ با این حال، مشتری و مخاطب خود را از میان میلیاردها نفر پیدا می کنند.

  اگر ایده ای برای انجام کاری با شیوه ای جدید و متفاوت دارید و یا تجارتی سراغ دارید که هنوز پتانسیل زیادی برای کار دارد و بخشی از آن دست نخورده است، همین حالا دست به کار شوید!

  علاوه بر اینکه اگر خود شما کدزنی برای راه اندازی اپلیکیش را بلد باشید، خیلی سریع می توانید کار را شروع کنید. اگر دانش کدزنی و برنامه نویسی هم ندارید، می توانید با شخص فعال در این حوزه، همکاری داشته باشید.

  30. کافه سیار

  راه اندازی کافه، رستوران و فروشگاه، دردسر و هزینه های زیادی دارد؛ در حالیکه راه اندازی کافه سیار در یک خودروی استیشن، علاوه بر اینکه هزینه به مراتب کمتری دارد، نیازی هم به حضور 24 ساعته شما نیست. در نتیجه می توانید کار ثابت خود را داشته باشید و آخر وقت ها، در کافه سیار خود مشغول شوید.

  یک وانت یا یک استیشن تهیه کرده و با اندکی هزینه آن را به کافه یا فروشگاه نقلی تبدیل کنید و در نهایت آخر هفته ها با حضور در نزدیکی مراکز تفریحی، پارک ها و سینماها و با فروش بستنی، سیگار، قهوه، ساندویچ، اسنک، غذاهای خانگی و یا فروشگاه کوچکی برای اجناس مورد نیاز مردم درآمد خوبی بدست آورید.

  درست است که این کار به تخصص چندانی نیاز ندارد نداشته باشد، اما نیازمند و عشق و سلیقه بسیار است.

  31. بازسازی و فروش لوازم الکترونیک از بیزینس های پولساز

  دستیابی به ایده های خلاقانه، گاهی تنها به کمی دقت و توجه به مسائل کمتر توجه شده، نیاز دارد.به طور مثال، بسیاری از مردم خیلی زود از لپ تاپ، دوربین و یا تلفن همراه معیوب خود ناامید شده و تصمیم می گیرند آن را عوض کنند.

  اگر در تعمیر وسایل الکترونیکی مهارت دارید، خرید این لوازم، تعمیر و نوسازی و فروش آن ها یک کار پرسود و منفعت خواهد بود. با توجه به وضعیت کنونی بازار و قیمت های سرسام آور لوازم دیجیتال، تقاضا برای جنس دست دوم تمیز و با کیفیت بالاست.

  32. کپی رایتینگ و نویسندگی

  به جرات می توان ادعا کرد که هر وبسایتی در دنیا به دنبال افرادی است که برای آن ها بنویسد و محتوا تولید کند؛ تولید محتوای سایت، نوشتن قسمت های مختلف، تولید پست شبکه های اجتماعی و… .

  ایده های پولساز خلاقانه اینترنتی، صرفا به برنامه نویسی و طراحی سایت مربوط نمی شوند. اگر دستی بر آتش نویسندگی دارید و از دایره لغات گسترده، ذوق داستان نویسی ویرخوردارید، کپی رایتینگ از گزینه های جذاب، سرگرم کننده و پولساز خواهد بود.

  شما با شرکت در چند دوره نویسندگی خلاق و کپی رایتینگ می توانید مهارت های نویسندگی خود را ارتقا داده و علایق و سبک خود را پیدا کنید؛ حتی به مرور بزرگ تر و گسترده تر از کپی رایتینگ و نویسندگی در سایت ها به این موضوع نگاه کرده و به نگارش کتاب و شخصی سازی خدمات تان فکر خواهید کرد

  33. تور لیدر

  اگر در جایی زندگی می کنید که مقصد گردشگری محسوب می شود، به بناهای تاریخی یا دیگر جاذبه های گردشگری نزدیک هستید و یا صرفا به موضوع گردشگری علاقمندید و اطلاعات زیادی دارید، معلومات و مهارت فن بیان خود را ارتقا داده و به راحتی در روزهای شلوغ سال و آخر هفته ها به عنوان یک تور لیدر برای خود درآمدزایی کنید.

  تور لیدری یکی از ایده های خلاقانه کسب وکار محسوب می شود که هر روزه با استقبال بیشتری نیز مواجه می شود. لیدر تور بودن علاوه بر اینکه هم فال است و هم تماشا، برای شما فرصت آشنایی با مردمانی از شهرها و کشورهای دیگر را فراهم می کند که ممکن است در دل این آشنایی، فرصت های زیادی نهفته باشد.

  مطمئن باشید دیدن یک شهر یا جاذبه توریستی به همراه یک فرد محلی در مقایسه با شخصی که صرفا در مورد آن مکان، مطالعه کوچکی داشته است، گزینه جذاب تری برای گردشگران است. افراد محلی با گویش و اصطلاحات محلی آشنا هستند و درباره دیار خود چیزهایی می دانند که در هیچ کتابی نوشته نشده است؛ اطلاعات بکری که گردشگران عاشق آن هستند.

  34. مشاور املاک

  املاک و مستغلات هم از آن کارهایی است که هرگز از رونق نمی افتد؛ تا زمانی که ملکی برای خریدوفروش و موجر و مستاجری برای اجاره خانه یا مغازه یا هر چیز دیگر وجود دارد، بازار حوزه مسکن داغ خواهد بود. در نتیجه همیشه بناگاه های معاملات مسکنی وجود دارند که نیازمند همکاری هستند که روابط عمومی خوبی داشته باشد و بتواند معامله ای را به انتها برساند. اگر بتوانید برای خود حسن شهرتی رقم بزنید، دیر یا زود در این حرفه شناخته شده و مشتریان ثابت پیدا می کنید.

  35. خرید و فروش خودرو از ایده های پولسازی

  درست مانند بازار مسکن، بازار خودرو نیز عموما پر رونق است و مشتریان مخصوص به خود را دارد. در این کار، شما به مشتریان کمک می کنید تا خودروی مورد نظر خود را پیدا کرده و خرید خوبی داشته باشند. از آنجایی که این بازار در مقایسه با بازار مسکن به سرمایه کمتری نیاز دارد، می توانید با خرید خودرو و رسیدگی به وضعیت ظاهری و فنی آن، انتظار سود خوبی را داشته باشید.

  36. کارگزار بیمه

  اگر فرد برونگرایی هستید و از معاشرت با مردم و آشنا شدن با افراد جدید لذت می برید، فروش محصولات بیمه می تواند شغل جانبی جذابی برای شما باشد. شرکت های بیمه عموما به دنبال جذب بازاریاب های تلفنی و یا حضوری برای فروش انواع بیمه نامه و بخصوص بیمه عمر هستند.

  نکته قابل توجه اینجاست که اگر کمی دانش و مهارت بازاریابی داشته و به اصول و فنون مذاکره واقف باشید و معلومات خود را در زمینه بیمه عمر افزایش دهید، این کار از آن چیزی که فکر می کنید آسان تر و البته درآمدزاتر است.

  37. ساخت افزونه

  در حال حاضر، بیش از صد هزار افزونه در مارکت کروم وجود دارد؛ مجموعه ای از افزونه های رایگان و پولی. این رقم نشان از پتانسیلی بالا در این بازار دارد که آن را در دسته ایده های پولساز اینترنتی قرار می دهد.

  38. دلیوری و پیک؛ ایده پولسازی آسان

  موتورسیکلت وسیله ای کاربردی برای فرار از ترافیک روزانه و رسیدن به مقصد محسوب می شود که می توان از آن درآمدهای جانبی نیز کسب کرد. شاید در وهله اول مانند بسیاری از ایده های پولساز دیگر، خلاقانه و پولساز به نظر نرسد؛ اما تجربه ثابت کرده که اینطور نیست.

  اپلیکیشن ها و استارتاپ های زیادی در حوزه پیک و دلیوری به وسیله موتورسیکلت وجود دارند که جابجایی مسافر، رساندن بسته ها و پاکت ها و دیگر موارد اینچنینی با استفاده از آن ها انجام می شود. همچنین تقریبا تمام رستوران ها، فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های اینترنتی به افراد قابل اعتمادی نیاز دارند که بتوانند محصولات آن ها را به دست مشتری برسانند.

  ممکن است از نام این کار خوشتان نیاید، اما باور کنید یا نه، این حرفه درآمد قابل توجهی دارد.

  39. اجاره بدنه ماشین

  عنوان تعجب برانگیزی دیگر در لیست ایده های پولساز خلاقانه، اجاره بدنه ماشین است. درست است که این کار در کشور ما جا افتاده و رایج نیست اما کسب وکارها و صنایع متعددی وجود دارند که از بدنه ماشین ها برای تبلیغ استفاده می کنند. البته باید توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، باید تحقیق کنید که با محدودیت های قانونی مواجه نشوید.

  40. چاپ تی شرت

  این ایده خلاقانه درست مانند بسیاری از ایده های کسب وکار که از آن ها نام بردیم، به ذوق، سلیقه و دید هنری نیاز دارد. چاپ تی شرت نیز نوعی شخصی سازی و سفارشی سازی است؛ با این تفاوت که در مقایسه با از موارد مشابه، گزینه ای ارزان تر، سریع تر و در دسترس تر است.

  در حال حاضر افراد و سایت های بسیاری در این حوزه فعالیت دارند، اما این زمینه کاری همیشه برای ایده های خلاقانه پولساز ظرفیت دارد. پس اگر ایده جدیدی دارید، هرگز برای شروع فعالیت در این عرصه دیر نیست. مثلا می توانید با طرح ها، اسطوره ها و شخصیت های بومی و ملی شروع کنید. کشور ما از نظر فرهنگی بسیار غنی است و پرداختن به اسطوره ها و استفاده از آن ها در طراحی تی شرت، می تواند ایده جذابی برای خریداران باشد.

  41. آب حوض بکشید!

  نه به معنای واقعی کلمه آب حوض کشیدن، اما تمیز کردن استخر کاری است که به صورت پاره وقت می تواند درآمد خوبی به همراه داشته باشد. درست است که این کار، ایده خلاقانه ای محسوب نمی شود اما می تواند به شدت پولساز باشد.

  خانه های ویلایی، آپارتمان های مدرن و خانه های ییلاقی اطراف شهرهای بزرگ معمولا به چنین خدماتی نیاز دارند. تمیز کردن استخر شاید از معدود کارهای لیست ما باشد که نیازمند تخصص خاصی نیست و تنها به دقت عمل و قوای جسمانی نیاز دارد.

  42. ساخت جواهرات دست ساز

  برخلاف آب حوض کشیدن، شاید نام این حرفه بسیار دست بالا به نظر برسد. اما این ایده خلاقانه پولساز نه تنها چندان دشوار نیست بلکه بسیار رو به رشد و پولساز است. دوره های کوتاه زیادی برای آموزش طراحی و ساخت طلا و جواهرات دست ساز وجود دارند و اگر به انجام دادن کارهای ظریف و دقیق علاقمند هستید و ذوق و سلیقه هنری دارید، می توانید از این دوره ها استفاده کنید.

  43. کارواش سیار از ایده های پولساز خلاقانه

  شاید باورش سخت باشد، اما این کار از معدود ایده های خلاقانه و پولساز در این لیست است که می توان با سرمایه اولیه کوچک و تهیه یک دستگاه کارواش خانگی از آن درآمد کسب کرد.

  سخن پایانی

  در این مقاله تلاش کردیم تا 43 ایده پولساز خلاقانه و جالب را با هم بررسی کنیم. در لیست ممکن است مواردی را ببینید که قبلا نیز در بازار وجود داشته اند اما شما تنها با کمی خلاقیت می توانید در آن ها موفق شوید.

  اما فارغ از تمامی این گمانه زنی ها، به جرات می توان گفت که تقریبا از هر چیزی که اطرافمان وجود دارد، می توان ایده ای برای کسب وکار داشت؛ از مسائل و چیزهای پیش پا افتاده تا پیچیده ترین موارد.

  به نقل از ریچارد باخ در کتاب اوهام، هیچ آروزیی در سر نمی شکفد جز آن که توان برآوردنش نیز به تو ارزانی گردد؛ آرزومند را اما کوشش ها باید.