بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال

انتخاب بهترین سیستم عامل برای استخراج وظیفه ای است که درنهایت هر ماینر باید با آن روبه رو شود؛ از این رو انتخاب آن بسیار مهم است؛ زیرا سیستم عامل قلب نرم افزار ماینینگ است. سیستم عامل ها عملکردهای زیادی را در فرایند استخراج انجام می دهد و انتخاب آن می تواند سبب شود که دستگاه ماینینگ سال ها به راحتی کار کند. انتخاب نادرست آن ها می تواند درست زمانی که مدت زمان طولانی مشغول فرایند استخراج هستید، ایرادهای خود را نشان دهد. 

فهرست []

  سیستم عامل های مدرنی که به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده اند، قابلیت های مختلفی دارند؛ از جمله اینکه می توانند تشخیص دهند که آیا کارت های گرافیک به درستی کار می کنند یا خیر و اگر در هریک از آن ها خطای رفع نشدنی رخ دهد، دستگاه را دوباره راه اندازی می کنند. در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال می پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

  چرا باید یک سیستم اختصاصی برای استخراج ارز دیجیتال انتخاب کنید؟

  ماینرهای جدید اغلب فرایند استخراج را با دانلود یک نرم افزار ماینینگ ارز دیجیتال در رایانه ویندوزی خود که روزانه از آن استفاده می کنند، شروع می کنند. با وجود اینکه سیستم عامل های اختصاصی نیازمند پرداخت هزینه هستند، بسیاری از افراد از آن ها استفاده می کنند.

  باید دانست که چه لزومی دارد وقتی برای ویندوز و بسیاری از توزیع های لینوکس رایگان در بازار تنها یک بار نیاز به پرداخت هزینه است، افراد سیستم عامل های استخراج را که نیاز به پرداخت ماهیانه دارند، انتخاب می کنند؟ دلایل زیادی وجود دارد، اما همه آن ها را می توان در یک جمله خلاصه کرد: به حداکثر رساندن سود خود. درحالی که نصب ویندوز از ابتدا راهی عالی برای تخمین عملکرد کارت گرافیک شماست، متأسفانه در مقیاس بزرگ تر به طور کامل با شکست مواجه می شود. در اینجا چند نمونه از مزایای استفاده از بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال آورده شده است:

  • کنترل از راه دور: با دسترسی از راه دور، برای بررسی وضعیت و ایجاد تغییرات یا نصب به روزرسانی، نیازی به اتصال مانیتور و صفحه کلید به ریگ ماینینگ ندارید، اما می توانید این کار را از یک رابط در یک وب سایت یا در برخی موارد حتی از تلفن همراه انجام دهید. 
  • کنترل دما: گرم شدن بیش ازحد کارت می تواند به آسیب دائمی منجر شود. اگر دما خیلی زیاد است، اقدامات مناسب را انجام دهید، مانند تعویض فن شکسته، تعویض لنت های حرارتی یا کاهش دمای محیط.
  • به روزرسانی نرم افزار: به روزرسانی های ماینرها یا درایورهای جدید در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در بیشتر موارد سبب عملکرد بالاتر و درنتیجه افزایش سود استخراج می شود. سیستم عامل های استخراج ارزهای دیجیتال معمولاً به ماینرها اجازه می دهند تا از راه دور با یک دکمه در یک وب سایت به روزرسانی شوند. نیازی به ردیابی همه به روزرسانی ها، رفتن به وب سایت توسعه دهنده، دانلود، نصب و پیکربندی مجدد نسخه های به روز ماینرها را برطرف می کند. این یک صرفه جویی بزرگ در زمان است، به ویژه با چندین دستگاه ماینینگ.
  • سهولت استفاده: بیشتر تنظیمات از قبل در سیستم های استخراج ارز دیجیتال برای شما تنظیم شده اند؛ بنابراین لازم نیست نگران آن ها باشید. پیکربندی ارائه شده توسط سیستم های ماینینگ ارزهای دیجیتال به ریگ ماینینگ شما اجازه می دهد تا باثبات تر و با خطاهای کمتری کار کند و درنتیجه سود و زمان بیشتری صرفه جویی شود.

  در یک سیستم عامل برای استخراج ارز دیجیتال به دنبال چه چیزی باشیم؟

   

  در ادامه به نکات مهم و کلیدی که بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال باید داشته باشد، اشاره کرده ایم:

  • کارایی: مزایای سیستم عامل های اختصاصی استخراج ارز دیجیتال شامل بهینه سازی مصرف انرژی با تمرکز بر عملکرد اجزا روی فرایند استخراج ارز دیجیتال است. این سیستم عامل ها به طور کامل با در نظر گرفتن استخراج ارز دیجیتال ساخته شده اند؛ بنابراین سعی می کنند هر کاری که ممکن است انجام دهند تا حداکثر توان محاسباتی را به این کار اختصاص دهند. این سیستم عامل ها با سیستم عامل های همه منظوره متفاوت هستند که بر روان سازی گرافیک تا حد ممکن برای کاربر تمرکز می کنند. بسیاری از آن ها یک هسته سفارشی برای اطمینان از عملکرد بالای استخراج ارز دیجیتال ارائه می کنند.
  • اورکلاک کردن: سیستم هایی که به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده اند، معمولاً دارای ابزار اورکلاک داخلی هستند؛ برای مثال به منظور قفل کردن ساعت هسته کارت های سری Ampere NVIDIA در ویندوز، به یک ماینر که از چنین ویژگی پشتیبانی می کند یا به ابزار nvidia-smi نیاز دارید و یک فایل bat مخصوص تهیه می کنید. از سوی دیگر، در سیستم هایی که به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده اند، مانند Hive OS یا MMP OS، تنها باید زمان انتخابی را در پنل وب سایت مشخص کنید. علاوه بر این، در مورد اول اگر نمی دانید چه چیزی را وارد کنید، می توانید پیش نمایش تنظیمات رایج ترین مورد استفاده در مدل کارت گرافیک خاص خود را مشاهده کنید. 
  • بررسی خطا: موضوع دیگر بروز مشکلات احتمالی در دکل ماینینگ است که بسیاری از چیزها می توانند سبب آن ها شوند، از اورکلاک بیش ازحد گرفته تا گرم شدن بیش ازحد کارت یا آسیب به رایزر. آن ها می توانند سبب از کار افتادن کارت گرافیک و نیاز به راه اندازی مجدد سیستم شوند. سیستم عامل های همه منظوره در این شرایط چه خواهند کرد؟ در این مورد که کارت گرافیک در سیستم باقی می ماند و تنها انرژی مصرف می کند و مشکلات دیگری مانند راه اندازی مجدد ماینر ایجاد می کند، برای بیشتر سیستم های استخراج ارز دیجیتال، ماینر راه اندازی مجدد می شود و وضعیت را به ما اطلاع می دهد تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.
  • اعلانات: درصورت بروز مشکل در ریگ ماینینگ، ربات با ارسال پیامی از طریق دیسکورد و تلگرام به ما اطلاع می دهد و شما امکان واکنش فوری را خواهید داشت. به این ترتیب، از موقعیتی جلوگیری می کنید که مشکل یک کارت گرافیک به سایر کارت های گرافیک موجود در ریگ ماینینگ آسیب برساند. این کار سبب می شود کل دکل برای چند روز به ماین نرسد تا زمانی که خودتان متوجه مشکل شوید، تنها صدا تولید کرده و برق مصرف می کند.

  هنگامی که با ریگ ماینینگ خود با مشکل مواجه می شوید، پشتیبانی مشتری می تواند مفید باشد؛ بنابراین بررسی کنید که آیا سیستم عامل شما تیم پشتیبانی دارد یا خیر. به روز رسانی ها در حالی که به دنبال بهترین سیستم عامل برای استخراج کریپتو هستید، ارزش آن را دارد که یک سیستم مرتباً به روزشده را انتخاب کنید تا از عملکرد کامل و پشتیبانی کامل کارت های گرافیک خود لذت ببرید.

  شش سیستم عامل برتر برای استخراج ارز دیجیتال

  در ادامه به معرفی بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال می پردازیم:

  1- Hive OS

  مزایای Hive OS

  پشتیبانی فنی گسترده

  اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید

  پشتیبانی 24 ساعته از طریق چت آنلاین، تلگرام و دیسکورد

  طرح رایگان

  معایب Hive OS

  خرابی های گاه به گاه

  گاهی اوقات اعلان ها با چند دقیقه تأخیر انجام می شود.

  بی شک اگر به دنبال یک سیستم عامل استخراج ارز دیجیتال بوده اید، نام Hive OS را شنیده اید. Hive OS را می توان محبوب ترین و در عین حال بهترین سیستم عامل استخراج ارز دیجیتال نامید که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. ویژگی ها و قابلیت های این سیستم عامل بسیار زیاد است و در ادامه تنها به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • یک رابط خود شهودی که به شما امکان می دهد ریگ ماینینگ خود را به راحتی مدیریت کنید.
  • امکان اختصاص دسترسی به شخص ثالث (شما همچنین می توانید سطح دسترسی را انتخاب کنید) بدون به اشتراک گذاشتن لاگین و رمز عبور.
  • انجمن سیستم عامل Hive بسیار گسترده است. تقریباً هر شک و مشکلی که ممکن است در طول فرایند استخراج ارز دیجیتال خود با آن روبه رو شوید، قبلاً در انجمن گسترده حل شده است.
  • تیم پشتیبانی نیز بالاترین سطح پشتیبانی را از طریق چت آنلاین، تلگرام و ایمیل به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته در اختیار شما قرار می دهد.
  • تقریباً تمام ویژگی هایی که برای یک سیستم عامل استخراج ایده آل در ذهنتان باشد، در Hive OS موجود هستند. این موارد شامل اورکلاک کارت گرافیک (از جمله قفل هسته و حالت P0 در کارت های NVIDIA)، کاهش مصرف انرژی در حالت آماده باش، تنظیمات ماین، گزارش های فعالیت، نصب انبوه ماینر، چشمک زدن بایوس GPU و… است.
  • مهاجرت به سیستم عامل Hive از هر سیستم مبتنی بر لینوکس دبیان با ابزار hive-replace بسیار آسان و امکان پذیر است. با استفاده از این ابزار، هیچ دسترسی فیزیکی به ریگ ماینینگ در طول این روش مورد نیاز نیست.

  موارد فوق و بسیاری از عوامل دیگر، Hive OS را به بهترین سیستم عامل برای استخراج اتریوم تبدیل می کند.

  2- سیستم عامل Easy Mining

  مزایا Easy Mining

  3 ریگ اول ماینینگ رایگان هستند.

  معایب Easy Mining

  به روزرسانی های جدید در دسترس نیست.

  پشتیبانی نکردن از GPU های مدرن

  سیستم عامل EasyMine با وجود اینکه خیلی محبوب نیست، ویژگی های هیجان انگیز زیادی را ارائه می دهد که آن را به بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.

  • رابط کاربری مینیمالیستی و شهودی است.
  • آمارهای زیادی در قالب نمودار موجود است.
  • یک پشتیبانی فنی خوب نسخه رایگان تنها در قالب پشتیبانی انجمن در دسترس است، اما در برنامه های پولی، تیم پشتیبانی برای کمک به آن ها آماده است.

  با این حال، بزرگ ترین مشکل، به روزرسانی نکردن است. از سال 2018، این پروژه در نسخه 0.5.4 در حالت بتا باقی مانده است و از بسیاری جهات، هنوز نیازمند به روزرسانی است. این ها برای استخراج ارزهای دیجیتال بسیار مهم هستند که یک نقطه ضعف بزرگ است و برای بسیاری از ماینرها کاملاً رد صلاحیت می شود.

  3- سیستم عامل استخراج ethos

   

  مزایا ethos

  شهریه یک باره

  معایب ethos

  به روزرسانی های جدید در دسترس نیست.

  پشتیبانی نکردن از GPU های مدرن

  این سیستم عامل ارز دیجیتال عمدتاً با مدل شارژ خود از رقبا متمایز است. بیشتر سیستم عامل ها هزینه ماهانه دریافت می کنند، اما ethOS رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و تنها یک بار نیاز به پرداخت هزینه است و همین امر آن را به عنوان یکی دیگر از بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. 

  البته این مدل قیمت گذاری نیازمند پرداخت های یک باره چندین برابر بیشتر از قیمت ماهانه سایر سیستم عامل هاست. با این حال، اگر قصد دارید چندین سال با استفاده از این سیستم ارزهای دیجیتال را استخراج کنید، مجموع هزینه های ماهانه درنهایت از پرداخت یک باره بیشتر خواهد شد.

  متأسفانه ethOS یک اشکال قابل توجه این است که این سیستم عامل از سال 2018 به روزرسانی نشده است که این امر بر جنبه های بسیاری تأثیر می گذارد، از جمله پشتیبانی نکردن از کارت های گرافیک سری RTX NVIDIA و کارت های گرافیک مدرن AMD. 

  سایر ویژگی ها، مانند سیستم اعلان های مربوط به مشکلات ماینر، براساس سرویس هایی کار می کنند که از کار افتاده اند و استفاده از آن ها را غیرممکن می کند. کمبود ماینرها، درایورها یا به روزرسانی هسته مشکل بزرگی است. این می تواند به عملکرد پایین تر ریگ ماینینگ تبدیل شود یا استخراج ارزهای دیجیتال را به طورکلی غیرممکن کند.

  ۴- سیستم عامل استخراج Awesome Miner

   

  مزایا Awesome Miner

  رابط کاربری خوب

  دارای ویرایشگر عکس عالی

  معایب Awesome Miner

  مشکلات مربوط به سازگاری

  عملکرد آهسته

  باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

  مشکلات مربوط به به روزرسانی

  مدیریت پیچیده است.

  از مک یا دستگاه های همراه iOS (iPhone و iPad و غیره) پشتیبانی نمی کند.

  Awesome Miner یک برنامه کاربردی ویندوز برای مدیریت و نظارت بر استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

  • این پلتفرم با کامپیوترهای ویندوز و اوبونتو/ لینوکس سازگار است.
  • رابط وب داخلی آن از هر رایانه، تبلت یا تلفن همراه (Android/APK) در دسترس است.

  ۵- سیستم عامل Simple Mining OS

  مزایا Simple Mining OS

  پایگاه دانش بزرگ

  پشتیبانی زنده از طریق Discord.

  معایب Simple Mining OS

  بدون طرح رایگان

  • Simple Mining OS (به اختصار SMOS) امروزه یکی از پرکاربردترین سیستم های استخراج ارز دیجیتال است.
  • به طور مداوم به روز می شود و از آخرین نسخه های ماینرهای مختلف پشتیبانی می کند و درایورها به روز هستند.
  • اگر طی فرایند استخراج مشکلاتی مربوط به فنی یا به روز رسانی وجد داشته باشد، تیم پشتیبانی وجود دارد تا بی درنگ از طریق Discord یا از طریق ایمیل به شما کمک کند.
  • همچنین پایگاه دانش گسترده ای در اختیار کاربران قرار دارد.
  • یک ماشین حساب درآمد برای کارت های گرافیک مختلف براساس whattomine موجود است.
  • SMOS یک اسکریپت مهاجرت از سایر سیستم عامل ها را ارائه می دهد. اگر ریگ ماینینگ شما در حال استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سیستم عامل دیگری مبتنی بر لینوکس است، نیازی به نصب دستی سیستم روی درایو فلش یا SSD نیست.

  ۶- سیستم عامل استخراج RokOS

   

  مزایا RokOS

  100 درصد رایگان و متن باز

  رابط کاربری تمیز

  معایب RokOS

  برای استخراج GPU مناسب نیست.

  RokOS یک گره کامل بیت کوین است. از بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، OKCash، Gamecredits، Digitalcoin، Blackcoin، Diamondcoin، Energycoin، Europecoin، Soil، Mojo، Transfer، Kobocoin، Dash، MonetaryUnit، OpenBazaar، Expanse و Einsteinium پشتیبانی می کند. 

  سیستم عامل ماینینگ برای استخراج کنندگانی که ارزهای دیجیتال مانند اتریوم را با استفاده از کارت های گرافیک استخراج می کنند، مناسب نیست. امکان نصب آن روی Raspberry Pi، zero، 2، 3، 4، BananaPi PRO، PINE64+، Odroid + IoT Devices وجود دارد. این سیستم تا فوریه 2021 به طور فعال توسعه داده شد و از آن زمان تاکنون هیچ به روزرسانی جدیدی وجود نداشته است، اما همچنان به خوبی کار می کند. این مبتنی بر لینوکس دبیان است و رابط کاربری آن تمیز و کاربرپسند است.

  سخن پایانی

  در این مقاله به معرفی بهترین سیستم عامل برای استخراج ارزهای دیجیتال پرداختیم. هر سیستم عامل ویژگی های خاص و منحصربه فردی دارد که در اینجا به آن ها اشاره کردیم. بی شک سیستم عامل های زیادی در حوزه ماینینگ ارز دیجیتال وجود دارد که ما در بالا تنها به 5 نوع برتر آن در جهان و ویژگی های آن ها پرداختیم.

  پرسش های متداول

  ۱- چرا باید یک سیستم اختصاصی برای استخراج ارز دیجیتال انتخاب کنید؟

  دلایل زیادی وجود دارد، اما همه آن ها را می توان در یک جمله خلاصه کرد: به حداکثر رساندن سود خود.

  ۲- در یک سیستم عامل برای استخراج ارز دیجیتال به دنبال چه چیزی باشیم؟

  موارد مهم و اساسی که در انتخاب بهترین سیستم عامل استخراج ارز دیجیتال باید به آن توجه کرد موارد زیر است:

  • کارایی
  • اورکلاک کردن
  • بررسی خطا
  • اعلانات

  ۳- سیستم عامل برتر ماینینگ برای استخراج دیجیتال کدام ا ند؟

  سیستم عامل Hive OS، سیستم عامل Easy Mining، سیستم عامل ethos ،Simple Mining OS ،Awesome Miner