پس از اینکه شما سخت افزار استخراج بیت کوین و سایر ملزومات آن را آماده کردید، تنها چیزی که به آن نیاز دارید، یک نرم افزار استخراج بیت کوین است که می تواند به شما در نظارت و کنترل استخراج رمزنگاری کمک کند. بیت کوین یا نرم افزار استخراج ارز دیجیتال برای تولید ارز دیجیتال جدید و معرفی اجزای یک بلاک چین موجود استفاده می شود.

فهرست []

  رز دیجیتال جدیدی که استخراج می شود، پس از تأیید اعتبار، به عنوان پاداش اضافه کردن به بلاک چین به ماینر داده می شود. رم افزار استخراج بیت کوین از واحد پردازش گرافیکی کامپیوتر (GPU) برای تسهیل کشف بلوک ها استفاده می کند. بخش عمده ماینینگ امروزی از طریق یک استخر استخراج انجام می شود که منابع را توزیع کرده و پاداش ها را از طریق یک شبکه پرداخت می کند.

  امروزه تعداد زیادی نرم افزار استخراج بیت کوین موجود است و همین موضوع سبب شده تا انتخاب نرم افزار مناسب برایمان مشکل باشد؛ از این رو ما در اینجا نرم افزارهای استخراج بیت کوین را بررسی کرده و به معرفی برخی از بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین می پردازیم تا به شما کمک می کنیم مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید.

  بهترین نرم افزار های استخراج بیت کوین

  ۱- نرم افزار استخراج بیت کوین سی جی ماینر CGMiner

  به عنوان یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین، CGMiner به دلیل ساخت منبع باز، قابلیت اجرا روی هر رایانه و سازگاری با سخت افزارهای استخراج متعدد، انتخاب ما به عنوان بهترین نرم افزار است.

  مزایا و معایب نرم افزار سی جی ماینر CGMiner

  مزایا

  • متن باز
  • قابل اجرا روی مک، ویندوز و لینوکس
  • سازگار با ASIC، GPU و FPGA

  معایب

  • برای کاربران پیشرفته مناسب تر است.
  • رابط خط فرمان مبهم
  • نصب روی کامپیوترهای ویندوز 10 سخت است.

  CGMiner در سال 2011 توسط Con Kolivas متخصص هوش مصنوعی و برنامه نویس استرالیایی برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین توسعه یافت. به دلیل ماهیت منبع باز، رابط کاربری ساده با کنترل های مستقیم و سازگاری بین پلتفرمی و سخت افزاری، به طور گسترده می توان آن را بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین در نظر گرفت.

  CGMiner از یک رابط خط فرمان استفاده می کند که به کاربران اجازه می دهد ریگ های خود را از راه دور استخراج کرده و سرعت فن و سایر تنظیمات را با دستورات ساده صفحه کلید کنترل کنند. این نرم افزار همچنین تشخیص پیشرفته بلوک های جدید را ارائه می دهد و افزایش قدرت هش را بدون تأخیر آسان می کند.

  اگرچه CGMiner مبتنی بر لینوکس است، سی جی ماینر با پلتفرم های مختلف سازگار است و می تواند روی رایانه های مک و ویندوز اجرا شود. همچنین منبع باز است و به زبان C نوشته شده است که تأیید کد نرم افزار را برای هرکسی آسان می کند. علاوه بر سازگاری بین پلتفرم ها، CGMiner علاوه بر ASIC با انواع سخت افزارهای استخراج از جمله FPGA، GPU و CPU کار می کند.

  نبود رابط کاربری گرافیکی CGMiner ممکن است برای مبتدیان دلهره آور باشد و آن را به انتخاب بهتری برای کاربران پیشرفته تبدیل کند. نصب این نرم افزار روی رایانه های دارای ویندوز 10 دشوار است. داشتن نرم افزار آنتی ویروس از جمله Windows Defender نیز می تواند نصب این نرم افزار را برای کاربران دشوار کند. CGMiner برای دانلود و استفاده رایگان بوده و در GitHub در دسترس است.

  ۲- نرم افزار استحراج بیت کوین بی جی اف ماینر BFGMiner

  BFGMiner که برای استخراج FPGA و ASIC طراحی شده است، به کاربران پیشرفته فرصت می دهد تا بسیاری از جنبه های فرایند استخراج خود را با نظارت و رابط ماینینگ از راه دور تغییر دهند و این ویژگی نرم افزار بی جی اف ماینر را به عنوان بهترین نرم افزار برای سفارشی سازی تبدیل می کند.

  مزایا و معایب نرم افزار بی جی اف ماینر BFGMiner

  مزایا

  • چندین ارز دیجیتال را هم زمان استخراج می کند.
  • قابل اجرا روی مک، ویندوز و لینوکس
  • سازگار با ASIC و FPGA

  معایب

  • تنها برای کاربران پیشرفته مناسب است.

  BFGMiner که در سال 2012 توسط توسعه دهنده Luke Dashjr منتشر شد و در حال حاضر پس از CGMiner به یکی از محبوب ترین نرم افزارهای ماینینگ در دسترس تبدیل شده است. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد دمای سخت افزار و ریگ ها را از راه دور مدیریت کنند و همین ویژگی آن را کاملاً در رده بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین و بهترین برای سفارشی سازی قرار می دهد.

  از آنجا که BFGMiner در ابتدا برای افزودن پشتیبانی از FPGA به یک استخراج کننده GPU محبوب در زمان توسعه ایجاد شد، این نرم افزار تنها با FPGA و ASIC سازگار است. مانند CGMiner، این نرم افزار به زبان C نوشته شده است و روی ماشین های لینوکس، مک و ویندوز اجرا می شود و حتی گزینه ای برای نصب بر روی Raspberry Pi ارائه می دهد.

  یکی از محبوب ترین ویژگی های BFGMiner پشتیبانی آن از استخراج هم زمان چند ارز دیجیتال است. با هش کردن هم زمان الگوریتم های استخراج مانند Scrypt و SHA256d، این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهد تا ریسک خود را با چندین ارز دیجیتال استخراج، پوشش داده و بار دیگر توزیع کنند.

  مانند CGMiner، BFGMiner از یک رابط خط فرمان با کلیدهای میانبر قابل تنظیم استفاده می کند؛ درحالی که استفاده از آن برای کاربران پیشرفته آسان است، نبود رابط کاربری گرافیکی ممکن است نرم افزار را برای مبتدیان غیرقابل نفوذ کند. همچنین دانلود و استفاده از BFGMiner  کاملاً رایگان است.

  ۳- نرم افزار استخراج بیت کوین مولتی ماینر MultiMiner

  MultiMiner که با استفاده از موتور ماینینگ BFGMiner توسعه یافته، دارای رابط کاربری گرافیکی تمیز، ویژگی های شناسایی و استخراج خودکار سخت افزار و سازگاری با پلتفرم های مختلف است که همین ویژگی ها آن را به بهترین گزینه برای سهولت استفاده تبدیل می کند. این نرم افزار را نیز می توان بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین دانست.

  مزایا و معایب نرم افزار مولتی ماینر MultiMiner

  مزایا

  • رابط کاربر گرافیکی
  • ویژگی های استخراج خودکار
  • بهینه شده برای کامپیوترهای ویندوزی

  معایب

  • گزینه های سفارشی سازی کمتر برای کاربران پیشرفته
  • نرم افزار اضافی برای Linux و MacOS مورد نیاز است.

  MultiMiner در سال 2013 توسط توسعه دهنده BFGMiner Nate Wools توسعه یافت. اگرچه این نرم افزار روی موتور BFGMiner ساخته شده، این نرم افزار دارای رابط کاربری گرافیکی با کاربری آسان و ویژگی های استخراج سریع است که آن را به بهترین گزینه برای استفاده آسان تبدیل می کند.

  درحالی که بیشتر نرم افزارهای ماینینگ به برخی مهارت های کدنویسی نیاز دارند، تازه کارها می توانند با MultiMiner بدون هیچ مهارت فنی شروع به کار کنند. این نرم افزار کاربران را در مراحل نصب راهنمایی می کند و سپس جزئیات سخت افزار، از جمله میانگین قدرت هش و استخر مرتبط را اسکن می کند.

  مولتی ماینر از این هم فراتر می رود و به کاربران نشان می دهد دقیقاً چگونه به یک استخر متصل شوند؛ از جمله اینکه کجا اطلاعات مربوط به استخر را وارد کنند. همچنین این نرم افزار امکان دسترسی از راه دور به دستگاه های ماینینگ خود را به کاربران می دهد. همچنین به آن ها اجازه می دهد استراتژی استخراج خود را انتخاب کنند و به طور خودکار سودآورترین یا کم مشکل ترین ارز دیجیتال را با نمایش سود تخمینی استخراج می کند.

  MultiMiner برای ویندوز ایجاد شده است؛ بنابراین کاربران باید نرم افزار اضافی را برای دستگاه های Mac و Linux نصب کنند. خوشبختانه، دستورالعمل های ساده ای برای انجام این کار وجود دارد. این نرم افزار همچنین تعویض ریگ های ماینینگ از جمله GPU، ASIC و FPGA را آسان می کند. با وجود جذابیت آن برای مبتدیان، کاربران قدرتمند می توانند به ویژگی های پیشرفته MultiMiner از جمله دسترسی مستقیم به تنظیمات API و آرگومان های موتور دسترسی داشته باشند. دانلود و استفاده از این نرم افزار به عنوان بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین نیز رایگان است.

  ۴- نرم افزار استخراج Awesome Miner

  Awesome Miner یک نرم افزار استخراج قدرتمند است که به کاربران کمک می کند چندین ریگ ماینینگ و استخرهای ماینر را مدیریت کنند؛ درنتیجه به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت متمرکز و بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین فهرست ما قرار دارد.

  مزایا و معایب نرم افزار Awesome Miner

  مزایا

  • پشتیبانی بیش از 50 موتور ماینینگ
  • محرک ها و اقدامات سفارشی شده
  • دسترسی از هر رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند

  معایب

  • بدون نرم افزار MacOS
  • برای کاربران تازه کار مناسب نیست.

  Awesome Miner توسط شرکت نرم افزاری سوئدی IntelliBreeze در سال 2014 به عنوان یک برنامه مدیریت استخراج ارز دیجیتال برای ماشین های ویندوز توسعه داده شد. این نرم افزار از استخراج در مقیاس بزرگ با داشبوردی پشتیبانی می کند که به کاربران امکان می دهد چندین موتور و استخر استخراج را در یک عملیات مدیریت کنند. همچنین آن را به بهترین نرم افزار برای مدیریت متمرکز و بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین تبدیل می کند.

  اَوسام ماینر تعدادی ویژگی قدرتمند را برای کمک به کاربران در به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن خرابی ارائه می دهد. این نرم افزار می تواند چندین نوع سخت افزار ماینینگ را هم زمان مدیریت کند (از جمله ASIC و FPGA). همچنین از بیش از 50 موتور استخراج (cgminer، bfgminer، xmrig، srbminer، و غیره) پشتیبانی می کند و با الگوریتم های استخراج محبوب (SHA-256، Scrypt، X11، Ethereum و Zcash) سازگار است.

  Awesome Miner همچنین اضافه کردن، جابه جایی و مدیریت چندین ماینر با یک کلیک را برای کاربران آسان می کند تا بتوانند در زمان کمتری فرایند استخراج را شروع کنند. همه این ها در داشبورد جامع Awesome Miner مدیریت می شوند که ویژگی های سخت افزاری مانند سرعت فن، دما و غیره را نیز نمایش می دهد.

  ین نرم افزار دارای یک موتور اسکریپت C# داخلی است که استخراج کنندگان می توانند از آن برای ایجاد محرک ها و اقدامات سفارشی سازی شده استفاده کنند. اگرچه Awesome Miner برای ویندوز و لینوکس طراحی شده، نسخه وب این نرم افزار را می توان در هر رایانه یا مرورگری مشاهده کرد. Awesome Miner برای دانلود و استفاده رایگان است.

  سخن پایانی

  درحالی که نرم افزارهای جدید استخراج بیت کوین هرساله در حال توسعه هستند، تنها تعداد انگشت شماری به دلیل شهرت، ویژگی ها و سهولت استفاده توجه ما را به خود جلب کرده اند. در این مقاله بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین را معرفی کرده و  CGMiner  را بهترین نرم افزار بیت کوین درمجموع نرم افزارها انتخاب کرده ایم؛ زیرا پلتفرم متن باز آن را می توان در هر رایانه و عملاً هر دستگاه ماینینگ استفاده کرد.

  کاربران پیشرفته BFGMiner را که بهترین انتخاب ما برای سفارشی سازی است، به دلیل توانایی آن در شناسایی و راه اندازی رشته های بی حرکت و استخراج چندین ارز رمزنگاری شده می پسندند؛ درحالی که تازه کارها از رابط کاربری گرافیکی ساده و در عین حال آسان MultiMiner  (GUI) و ویژگی های تشخیص سخت افزار و استخراج خودکار لذت خواهند برد.

  درنهایت ما Awesome Miner را به عنوان بهترین مدیریت متمرکز انتخاب می کنیم؛ زیرا با الگوریتم های استخراج محبوب سازگار است و به کاربران امکان می دهد چندین ریگ و استخر استخراج کننده را از یک داشبورد جامع مدیریت کنند.

  پرسش های متداول

  CGMiner بهترین نرم افزار منبع باز کلی با سازگاری بین پلتفرم/ سخت افزار

  به عنوان یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین، CGMiner به دلیل ساخت منبع باز، قابلیت اجرا روی هر رایانه و سازگاری با سخت افزارهای استخراج متعدد، انتخاب ما به عنوان بهترین نرم افزار است.

  Awesome Miner یک نرم افزار استخراج قدرتمند است که به کاربران کمک می کند چندین ریگ ماینینگ و استخرهای ماینر را مدیریت کنند؛ درنتیجه به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت متمرکز و بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین فهرست ما قرار دارد.