ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه آنالیتیکس (Analytics)

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال آنالیتیکس (analytics)

بهترین ارزهای دیجیتال آنالیتیکس (Analytics) کدام ارزها هستند؟

اطلاعات شبکه‌ی بلاک چین در نود‌ها و زنجیره‌های آن ذخیره می‌شود و توسط ابزار‌هایی قابل بازیابی، آنالیز و شاخص‌گذاری است. این ابزار‌ها که در بستر بلاک چین ساخته می‌شوند، داده‌های موجود را برای کاربران و توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز جمع‌آوری و ارائه می‌کنند. به توکن‌های بومی این شبکه‌ها، ارزهای دیجیتال آنالیتیکس گفته می‌شود که نقش مهمی در یکپارچه‌سازی اکوسیستم موردنظر ایفا می‌کند. تعدادی از این توکن‌ها به برنامه‌های تحلیل بازار ارز‌های دیجیتال، بهبود عملکرد کیف‌پول‌ها و… مربوط می‌شوند. در ادامه، پنج‌مورد از بهترین رمز ارز‌های آنالیتیکس را معرفی خواهیم کرد.

۱- ارز دیجیتال گراف (Graph)

ارزهای دیجیتال آنالیتیکس

ارز دیجیتال گراف (GRT) یک توکن ERC-20 روی شبکه‌ی اتریوم است که در 17 دسامبر 2020 راه‌اندازی شد. درواقع، GRT$ توکن نرم‌افزار منبع باز The Graph است و زیرساخت‌های غیرمتمرکزی دارد. مأموریت این برنامه، جمع‌آوری، پردازش و ذخیره‌ی اطلاعات شبکه‌های بلاک چین (مانند اتریوم) به‌منظور تسهیل بازیابی داده‌های شبکه است. درحقیقت، توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز (dapp) و قرارداد‌های هوشمند می‌توانند اطلاعات موردنیاز خود را از طریق این نرم‌افزار به‌صورت فوری به دست آورند. گراف، پیش از ذخیره‌ی داده‌ها، آن‌ها را در شاخص‌های مختلفی به نام زیرگراف آنالیز و جمع‌آوری می‌کند. بهعبارتی، اطلاعات را در گروه‌بندی‌های مشخصی ایندکس می‌کند. در این راستا،  dapp‌ها درخواست خود را از طریق GraphQL به پروتکل خود ارسال و پاسخ فوری دریافت می‌کنند.

کاربران گراف که خدماتی به شبکه ارائه می‌دهند، تحت عنوان شاخص‌گذار (Indexer) و کیوریتور (Curator) شناخته می‌شوند و برای دستیابی به داده‌ها به کاربران نهایی و برنامه‌ها کمک می‌کنند. شاخص‌گذاران که به ایندکس‌کردن داده‌ها مشغول هستند، توکن‌های GRT را در شبکه به اشتراک می‌گذارند و با نگهداری آن، عملکرد شبکه را بهبود می‌دهند. این کاربران در ازای انجام مسئولیت خود پاداش دریافت می‌کنند و درنتیجه، به نگهداری توکن‌های بیش‌تری تشویق می‌شوند. کیوریتور‌ها یا نماینده‌ها نیز واسطه‌ای بین شاخص‌گذاران و توسعه‌دهندگان هستند که اعلام می‌کنند کاربران شاخص‌گذار، کدام زیرگراف‌ها را ایندکس و توسعه‌دهندگان از کدام  API‌ها استفاده کنند. این کاربران نیز برای انجام مسئولیت خود از توکن‌های گراف استفاده می‌کنند و توسعه‌دهندگان برنامه‌های دیفای نیز در ازای دریافت اطلاعات، هزینه می‌پردازند. گراف در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز محبوب اتریوم مانند Aave، Chainlink، Curve، Synthetix  و Uniswap استفاده می‌شود.

بهترین صرافی‌ ها برای خرید ارز دیجیتال گراف

برای معامله‌ی این رمزارز می‌توانید از صرافی‌های زیر استفاده کنید:

 • Binsnce؛
 • Digifinex؛
 • Coinbase؛
 • PrimXBT.

۲- ارز دیجیتال کووالنت  (Covalent)

بهترین ارزهای دیجیتال آنالیتیکس

کووالنت (CQT) توکن بومی شبکه‌ی کووالانسی و کوتاه شده‌ی Covalent Query Token ‎ ‌است که اولین بار در اکتبر 2020 وارد بازار‌های مالی شد. کوالانسی نیز مانند گراف، یک ابزار آنالیزگر و شاخص‌گذار است که در بلاک چین کار می‌کند و روی شبکه‌ی اتریوم فعال است. این نرم‌افزار، داده‌ها را از شبکه‌هایی مانند اتریوم، پولیگون و آوالانچ جمع‌آوری و فهرست‌بندی می‌کند تا به سهولت در اختیار شرکت‌کنندگان قرار بگیرد. این اطلاعات که از نود‌ها و زنجیره‌های شبکه جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند شامل نحوه‌ی عملکرد سرمایه‌گذاران در رابطه با دارایی دیجیتال موردنظر باشند. بنابراین، کووالنت کار توسعه‌دهندگان را آسان‌تر می‌کند تا از طریقAPI، دیدی کامل‌تر، به‌موقع و دقیق‌تر را از اکوسیستم بلاک چین به دست آورند.

کاربران با جست‌وجوی داده‌ها از طریق توکن CQT می‌توانند در ازای مشارکت خود و به اشتراک‌گذاشتن توکن‌های کووالنت، پاداش دریافت کنند. این مشارکت‌ها شامل اعتبارسنجی، فهرست‌بندی، ذخیره و بازیابی اطلاعات شبکه است. توسعه‌دهندگان با جست‌وجو از طریق  Covalent می‌توانند برای ساخت پروژه‌ی خود، داده‌های تخصصی موردنیاز را به‌سرعت به دست آورند. توکنCQT، به‌عنوان توکن حاکمیتی شبکه‌ای غیرمتمرکز و درواقع، یک دارایی سهام به شمار می‌رود. همچنین، دارندگان این توکن برای تغییر پارامتر‌های سیستم می‌توانند رأی بدهند و نقش مدیریتی ایفا کنند. عرضه‌ی کل این ارز یک‌میلیارد توکن کوالانسی است.

بهترین صرافی‌ ها برای معامله‌ی کووالنت

 • Huobi Global؛ 
 • Hotbit؛ 
 • Binance DEX؛ 
 • Kraken؛ 
 • Coinbase. 

۲- ارز دیجیتال  پارسیک (PARSIQ)

ارز دیجیتال  پارسیک (PARSIQ)

ارز دیجیتال PARSIQ در سال 2020 با علامت اختصاری PRQ راه‌اندازی شد و یک دارایی دیجیتال با زیرساخت غیرمتمرکز و از ارزهای دیجیتال آنالیتیکس است. این توکن روی شبکه‌ی اتریوم و بیت کوین مستقر شده و به‌عنوان هسته‌ی اصلی اکوسیستم PARSIQ عمل می‌کند. کاربران این اکوسیستم با داشتن توکن PRQ می‌توانند به تمامی خدمات و ابزار‌های آن دسترسی داشته باشند. سهامداران این رمزارز نیز قادر هستند دارایی PRQ خود را با یک توکن Power مبادله کنند. این توکن می‌تواند برای اشتراک در برنامه‌های مختلف و دسترسی به سرور‌های PARSIQ استفاده شود. درحقیقت، PARSIQ یک پلتفرم نسل بعدی برای نظارت بر زمان واقعی رویداد‌ها در بلاک چین‌های مختلف است که از ابزار تحلیلی کمک می‌گیرد.

صرافی‌ های پشتیبانی‌ کننده‌ی PARSIQ

از انواع این ارز که هم‌اکنون در چند صرافی بین‌المللی معامله می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Crypto.com؛
 • KuCoin؛
 • Coinbase Pro؛
 • Hobie Global؛
 • OkX؛
 • Poloniex؛
 • Exmo؛
 • hoo؛
 • Mexc.

۳- ارز دیجیتال DEXT

ارزهای دیجیتال آنالیتیکس

ارز دیجیتال DEXT توکن بومی DEXTools است که بلاک چین از آن پشتیبانی می‌کند. این ابزار به‌عنوان یک دستیار برای معامله‌گران شناخته می‌شود و به بهبود تجارت کاربران کمک می‌کند. افراد با کمک این سیستم قادر هستند استراتژی‌های معاملاتی بهتری را پیش‌بینی کنند و توسعه بدهند. توکن DEXT به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق هولدکردن یا اشتراک ماهانه‌ی آن، به ویژگی‌های سطح بالای برنامه، گروه تجاری برتر و سرویس‌هایی مانند DEXT Force Ventures دسترسی داشته باشند. کاربران UNISWAP می‌توانند از این ابزار در پیش‌بینی و تحلیل‌های مالی خود بهره ببرند و برای این کار باید توکن‌های DEXT را روی کیف پول ERC20 خود مانند متامسک ذخیره کنند.

عرضه‌ی کل این ارز دیجیتال برابر با ۱۷۰میلیون توکن است که از این تعداد، صدمیلیون DEXT در گردش وجود دارد. برای اشتراک در این برنامه و استفاده از ابزار تحلیلی آن، می‌توانید رمزارز DEXT را از صرافی‌های کریپتو به مقدار موردنیاز تهیه کنید.

صرافی‌ های ارائه‌ دهنده‌ی ارز دیجیتال DEXT

برای معامله و سرمایه‌گذاری DEXT می‌توانید به یکی از صرافی‌های زیر مراجعه کنید:

 • Coinbase Pro؛
 • Uniswap(V2)؛
 • Bkex؛
 • Pancakeswap(V2)؛
 • Bilaxy.

۴- ارز دیجیتال پوش (Push)

ارز دیجیتال پوش

ارز دیجیتال Push مربوط به سرویس Push Ethereum Notification Service یا EPNS است که در شبکه اتریوم و به صورت DeFi (سیستم مالی غیر متمرکز) فعالیت می‌کند. این پلتفرم در واقع یک پروتکل اعلان است که می‌تواند آدرس کیف پول کاربران را قادر به دریافت اعلان‌ها کند. به عبارتی هر DApp یا قرارداد هوشمندی با استفاده از این پروتکل می‌تواند اعلان‌ها را برای کاربران (آدرس‌های کیف پول) از طریق موبایل، تبلت، وب وغیره ارسال کند. برای استفاده از خدمات این ابزار، از توکن‌های بومی آن یعنی Push استفاده می‌شود که در سال 2021 برای اولین بار وارد لیست کوین مارکت کپ شد و در زمان نگارش این مقاله، جزو 5 ارز دیجیتال آنالیتیکس برتر این لیست به شمار می‌رود. عرضه کل این دارایی 100 میلیون توکن Push و عرضه درگردش آن حدود بیش از 14 میلیون است.

صرافی‌ هایی برای خرید ارز دیجیتال Push

این ارز دیجیتال در صرافی‌های برتری مانند Uniswap (V3)، BingX  و WazirX معامله می‌شود. علاوه بر آن، صرافی‌های زیر جزو ارائه‌دهندگان این رمز ارز هستند:

 • LAToken؛
 • HuobiPro؛
 • huobikorea؛
 • Kucoin؛
 • CoinEx؛
 • Gateio.

کیف پول مناسب برای ذخیره‌ی ارزهای دیجیتال آنالیتیکس

کیفپول‌هایی که از ERC20 پشتیبانی می‌کنند، برای نگهداری رمز ارز‌هایی ازجمله Ledger، Trust Wallet، Metamask، Atomic  و MyEther مناسب هستند.

نتیجه‌ گیری

ارزهای دیجیتال آنالیتیکس، رمز ارز‌هایی هستند که با نرم‌افزار‌ها و اکوسیستم‌های مرتبط با تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین سروکار دارند. هر نرم‌افزار تحلیلی که روی شبکه‌ی بلاک چین ساخته می‌شود، به‌منظور ایمن‌سازی شبکه و تسهیل تجارت، توکن مربوط به خود را راه‌اندازی می‌کند. این توکن‌ها که دارایی‌های دیجیتال در سیستم مالی غیرمتمرکز هستند، در صرافی‌های کریپتو معامله می‌شوند. رمزارز‌های گراف، کووالنت، PARSIQ، Dext  و push از بهترین توکن‌های آنالیتیکس هستند و روی شبکه‌ی اتریوم ساخته شده‌اند. این رمزارز‌ها را می‌توان در کیف‌پول‌هایی مانند متامسک و لجر ذخیره کرد.

در این مقاله، سعی کردیم بهترین ارزهای دیجیتال آنالیتیکس را معرفی کنیم و شما را با صرافی‌های خارجی پشتیبانی‌کننده‌ی آن‌ها آشنا کنیم.

پرسش‌ های متداول

۱- ارزهای دیجیتال آنالیتیکس (Analytics) چه ارز‌هایی هستند؟

رمزارز‌های آنالیتیکس، توکن‌هایی هستند که در شبکه‌ی اکوسیستم‌های غیرمتمرکز مرتبط با تحلیل و آنالیز داده‌های بلاک چین استفاده می‌شوند. اگر توسعه‌دهنده‌ی برنامه‌ی غیرمتمرکز مستقر در بلاک چین برای توسعه‌ی شبکه‌ی خود به اطلاعاتی از بلاک چین نیاز داشته باشد، ابزار‌هایی وجود دارند که اطلاعات را شاخص‌گذاری کرده و در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند. برای این کار، توکن‌های آنالیتیکس مانند ارز دیجیتال گراف در شبکه‌ی گراف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۲- بهترین ارزهای دیجیتال آنالیتیکس چه نام دارند؟

سایت کوین مارکت کپ (جولای 2022) دارای پانزده توکن مرتبط با تحلیل و آنالیز اطلاعات است که پنج ارز برتر آن عبارتند از: Graph، Covalent، PARSIQ، DEXT و Push.

۳- بهترین کیف‌پول‌ ها برای ذخیره‌ی توکن‌ های آنالیتیکس کدام‌ها هستند؟

ارز‌های دیجیتالی که به آن‌ها اشاره شد، در لیست توکن‌هایی قرار می‌گیرند که با استاندارد ERC20 ساخته شده‌اند و کیف‌پول‌هایی مانند متامسک، لجر، تراست والت و اتمیک از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۵ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات ارزهای دیجیتال (بیت کوین و ... ) به شما پیشنهاد میکنیم:
the-best-digital-currency-for-investing
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید کدام است؟ | آپدیت تیر 1402
barcelona
ارز دیجیتال بارسلونا (Barcelona) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
goldcoin
ارز دیجیتال گلد کوین (GoldCoin) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
paxg
ارز دیجیتال پکس گلد (PAX Gold) چیست؟
best-jobs-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه‌ مشاغل (Jobs)
best-fan-tokens
توکن طرفداری چیست؟ معرفی بهترین توکن های طرفداری (Fan Tokens)
meme-coins
میم کوین های محبوب؛ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه میم (Memes)
xdc
ارز دیجیتال زین فین (XDC) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
tourism-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه توریسم (Tourism)
analytics-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه آنالیتیکس (Analytics)
rug-pull
همه چیز درباره کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) در دنیای ارزهای دیجیتال
zrx
ارز دیجیتال زیرو ایکس (ZRX) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
snt-coin
ارز دیجیتال SNT چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه‌ ای آن
kda
ارز دیجیتال کادنا (KDA) همراه با نمودار و قیمت لحظه ای آن
bitcoin-rainbow
شاخص Bitcoin Rainbow چیست و چه کاربردی دارد؟
transaction-costs
مقایسه هزینه های تراکنش در شبکه های مختلف
memecoin
میم کوین (Memecoin) چیست و چه تفاوتی با ارز دیجیتال دارد؟
electroneum
ارز الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
ont
ارز دیجیتال آنتولوژی (Ontology) چیست؟
monero
ارز دیجیتال مونرو (Monero) چیست؟
tron
ترون (TRX) چیست؟ معرفی توکنها، نحوه خرید و استخراج
stellar
ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست و مزایای آن کدامند؟
litecoin
ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟
difference-between-coin-and-token
تفاوت کوین و توکن چیست؟