یکی از محبوب ترین صنایع که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده، صنعت گیمینگ است. با ظهور بلاک چین و ادغام آن با بازی های کامپیوتری شاهد گسترش هرچه بیشتر بازی ها بوده ایم. دیگر بازی کردن تنها برای تفریح و گذران وقت طرفدار نداشت، بلکه بسیاری از گیمرها برای کسب درآمد جذب این بازی ها شدند.

فهرست []

  بی شک کسب درآمد با بازی کردن بسیار لذت بخش خواهد بود. بازی Alien Worlds یک بازی بلاک چینی است که گیمرها در آن می توانند با استخراج توکن بومی آن پاداش دریافت کنند. در این مقاله بازی Alien Worlds را به صورت کامل برای شما شرح دادیم تا اگر تمایل داشتید بتوانید از آن کسب درآمد کنید یا حتی توکن آن را از صرافی ها خریداری کنید.

  به طورکلی راه های کسب سود از ارزهای دیجیتال و بازی های بلاک چینی روزبه روز بیشتر خواهد شد. برای کسب بیشترین سود بهتر است مفاهیم موجود در بازار ارزهای دیجیتال، انواع تحلیل و به طورکلی این حوزه را بشناسید. برای رسیدن به چنین سطح از دانش، شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برساند.

  بنیان گذاران بازی الین ورلدز (Alien Wolds)

  Dacoco gmBH شرکتی سوئیسی و مؤسس اصلی بازی Alien Worlds است و مسئولان این شرکت بنیان گذاران بازی هستند.

  • رابرت آلن (Robert Allen)

  Rob Allen بیش از 25 سال در حوزه فناوری های پیشرفته فعالیت داشته و سه سال است که به طور اختصاصی روی پروژه های کریپتویی فعال است. اجرای سرور روی پلتفرم های بازی از جمله سوابق Rob Allen است که وی را در اجرای پروژه های مربوط به بازی متخصص کرده است.

  • ساروجینی مکنا (Sarojini MCkenna)

  ساروجینی مدیر اجرا و همچنین از بنیان گذاران بازی است.

  • مایکل جیمز یتس (Michael James Yeates)

  مایکل جیمز نیز بنیان گذار بازی Alien Worlds معرفی شده است که در بخش مدیریت اجرا فعالیت دارد.

  ویژگی های بازی Alien Worlds

  1. در حال حاضر تنها نسخه تحت وب این بازی و سیستم عامل اندروید روی گوشی موبایل عرضه شده است.
  2. تعداد کل توکن های TLM مقدار 10 میلیارد واحد بوده که تاکنون بیش از 5 میلیارد آن استخراج شده است.
  3. بازی Alien Worlds یا همان دنیای بیگانه روی شبکه بلاک چین Wax اجرا می شود.
  4. این بازی از شبکه اتریوم (Etherum) و شبکه بلاک چین هوشمند بایننس (BSC) نیز پشتیبانی می کند.
  5. امکان استخراج به تعداد 7 بار به صورت رایگان برای کاربران وجود دارد، اما برای استخراج های بعدی باید مجهز به ابزار باشید.
  6. امکان استیکینگ در بازی الین ورلدز به کمک شبکه بلاک چین هوشمند بایننس (BSC) برای کاربران فراهم شده است.
  7. TLM توکن بومی بازی Alien Worlds است که با استانداردهای ERC-20، BEP-20 و Wax طراحی و ارائه شده است.
  8. سیاره های مختلف در بازی Alien Worlds، سازمان های خودمختار (DAO) هستند که کاربران در هر سیاره می توانند با استیک کردن توکن TLM پاداش دریافت کنند و همچنین در تصمیم گیری ها برای آن سیاره دخیل باشند.
  9. با توجه به سیاره و زمین انتخابی، ابزار استفاده شده و همچنین تنظیماتی که انجام می دهید، ممکن است نتایج مختلفی را در استخراج کسب کنید.

  اصطلاحات مختلف در بازی Alien Worlds

  • کمیابی (Rarity)

  آیتم های دیجیتال در بازی دنیای بیگانگان از نظر کمیاب بودن در 6 سطح وجود دارند. هرچه آیتم شما کمیاب تر باشد، قدرت بیشتری دارد:

  • فراوان (Abundant)
  • معمولی (Common)
  • کمیاب (Rare)
  • حماسی (Epic)
  • افسانه ای (Legendary)
  • اسطوره ای (Mythical)
  • درخشندگی (Shininess)

  تمام توکن هایی که در بازی Alien Worlds ارائه می شوند، از نظر درخشندگی در سطح Stone قرار گرفته اند. برای رسیدن به NFT هایی با درخشندگی بالاتر باید آن ها را با هم ترکیب کنید. هنگامی که چند ان اف تی شبیه به هم را در میان دارایی های خود داشته باشید، می توانید با ادغام آن ها با هم، یک NFT با درخشندگی بالاتر را به دست آورید.

  البته این کار برای شما هزینه دارد و می توانید این کار را به وسیله توکن TLM انجام دهید. با این کار یک توکن با درخشندگی بالاتر را به دست خواهید آورد. در ادامه انواع درخشندگی موجود در بازی Alien Worlds را لیست کرده ایم:

  • سنگ (Stone)
  • طلا (Gold)
  • غبار ستاره ای (Stardust)
  • ضد ماده (Antimatter)
  • چندبعدی (XDimension)

  سطوح مختلف Shining

  • stone 4

  اگر 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Abundant داشته باشید، با هزینه کردن 500 توکن TLM به یک توکن Abundant البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  در صورتی که 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Common داشته باشید، با هزینه کردن 500 توکن TLM به یک توکن Common البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  اگر 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Rare داشته باشید، با هزینه کردن 1000 توکن TLM به یک توکن Rare البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  در صورتی که 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Epic داشته باشید، با هزینه کردن 2000 توکن TLM به یک توکن Epic البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  اگر 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Legendary داشته باشید، با هزینه کردن 4000 توکن TLM به یک توکن Legendary البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  در صورتی که 4 توکن سنگ با درجه کمیابی Mythical داشته باشید، با هزینه کردن 8000 توکن TLM به یک توکن Mythical البته با سطح درخشندگی طلا (Gold) دسترسی خواهید داشت.

  • gold 4

  با داشتن 4 توکن با سطح درخشندگی طلا (Gold) می توانید NFT های خود را ترکیب کنید تا به یک توکن با درخشندگی بالاتر دسترسی داشته باشید.

  اگر بخواهید 4 توکن NFT با درجه کمیابی Common را از سطح درخشندگی طلا (Gold) به غبار ستاره ای (Stardust) تبدیل کنید، باید 1000 توکن TLM هزینه کنید.

  در صورتی که بخواهید 4 توکن NFT با درجه کمیابی Rare را از سطح درخشندگی طلا (Gold) به غبار ستاره ای (Stardust) تبدیل کنید، باید 2000 توکن TLM را هزینه کنید.

  اگر بخواهید 4 توکن NFT با درجه کمیابی Epic را از سطح درخشندگی طلا (Gold) به غبار ستاره ای (Stardust) تبدیل کنید، باید 4000 توکن TLM را هزینه کنید.

  در صورتی که بخواهید 4 توکن NFT با درجه کمیابی Legendary را از سطح درخشندگی طلا (Gold) به غبار ستاره ای (Stardust) تبدیل کنید، باید 8000 توکن TLM را هزینه کنید.

  اگر بخواهید 4 توکن NFT با درجه کمیابی Mythical را از سطح درخشندگی طلا (Gold) به غبار ستاره ای (Stardust) تبدیل کنید، باید مبلغ 16000 توکن TLM را هزینه کنید.

  • stardust 4

  با ادغام 4 توکن Stardust در سطح کمیابی Rare و پرداخت مبلغ 4000 توکن TLM می توانید یک توکن Antimatter با سطح کمیابی Rare به دست آورید.

  با ادغام 4 توکن Stardust در سطح کمیابی Epic و پرداخت مبلغ 8000 توکن TLM می توانید یک توکن Antimatter با سطح کمیابی Epic به دست آورید.

  با ادغام 4 توکن Stardust در سطح کمیابی Legendary و پرداخت مبلغ 16000 توکن TLM می توانید یک توکن Antimatter با سطح کمیابی Legendary به دست آورید.

  با ادغام 4 توکن Stardust در سطح کمیابی Mythical و پرداخت مبلغ 32000 توکن TLM می توانید یک توکن Antimatter با سطح کمیابی Mythical به دست آورید.

  آموزش ثبت نام  در بازی Alien Worlds و اتصال کیف پول

  بازی الین ورد (Alien Worlds) یک بازی تحت وب است که امکان انجام آن روی گوشی های هوشمند موبایل با سیستم عامل اندروید هم امکان پذیر است. برای انجام این بازی ابتدا باید کیف پول خود را به بازی متصل کنید. در ادامه این کار را به صورت قدم به قدم برای شما شرح خواهیم داد.

  پس از ورود به وب سایت بازی Alien Worlds به آدرس alienworld.io با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. در گام اول باید روی گزینه Play & Earn که در تصویر مشخص شده است، کلیک کنید.

  پس از کلیک روی Play & Earn در مرحله پیش به صفحه ای می رسید که باید در آن کیف پول خود را به بازی متصل کنید. برای این کار ابتدا روی گزینه Start Now کلیک کنید.

  توجه داشته باشید که Wax کیف پول مخصوص بازی Alien Worlds است و اگر شما این کیف پول را پیش از این نصب کرده باشید، با کلیک روی گزینه Login به صفحه ای هدایت خواهید شد که باید ایمیل و رمز عبور خود را در آن ها وارد کنید.

  اگر اولین بار است که می خواهید بازی Alien Worlds را انجام دهید، باید پیش از هر چیز یک کیف پول برای بازی خود بسازید. برای این کار با کلیک روی گزینه Sign Up For Account به صفحه ای منتقل می شوید که بتوانید کیف پول خود را ایجاد کنید.

  همچنین اگر شما کیف پول را ایجاد کرده باشید، می توانید به جای واردکردن ایمیل و رمز عبورتان، با کلیک روی یکی از آیکون های فیسبوک، حساب گوگل یا دیگر گزینه های موجود، کیف پول خود را به بازی متصل کنید.

  اگر روی گزینه Sign Up کلیک کنید، مراحل ایجاد حساب برای کیف پول پیش روی شما قرار خواهد گرفت. در صفحه ای که برای شما باز می شود، یک ایمیل در کادر اول وارد کنید. در کادر دوم یک رمز عبور را برای خود انتخاب کرده و در کادر بعدی نیز همان رمزعبور را وارد کنید. درنهایت نیز با کلیک روی گزینه Sign Up کار را به اتمام برسانید.

  پس از ثبت نام یا حتی ورود به حساب خود، ایمیلی برای شما ارسال می شود که با تأیید آن، صفحه ای مانند آنچه در تصویر زیر می بینید، پیش روی شما قرار می گیرد.

  در این صفحه، نام کاربری شما در کیف پول Wax نمایان خواهد شد. در این مرحله با فعال کردن گزینه Automatically login into play.alienworlds.io و با کلیک روی گزینه Approve وارد بازی Alien Worlds خواهید شد.

  ایجاد حساب کاربری در بازی Alien Worlds

  پس از ورود به بازی Alien Worlds در اولین مرحله با تصویری مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. در این مرحله شما می توانید پروفایل خود را با کلیک روی یکی از تصاویر مرد یا زن انتخاب کنید. همچنین با واردکردن یک نام کاربری در کادر مربوط به NAME در بازی با این نام شناخته خواهید شد. درنهایت با فعال کردن تیک مربوط به پذیرش قوانین بازی و تأیید این امر که شما بالای 18 سال سن دارید، می توانید روی گزینه I’m ready کلیک کنید تا وارد محیط اصلی بازی شوید.

  البته پیش از ورود به بازی گزینه ای پیش روی شما قرار می گیرد. اگر علاقه دارید اخبار، آخرین به روزرسانی ها، پیش بینی ها و دیگر موارد را از تیم بازی Alien Worlds در ایمیل خود دریافت کنید، می توانید با واردکردن ایمیل خود و کلیک روی SIGN ME UP این ایمیل ها را دریافت کنید، اما اگر نمی خواهید چنین ایمیل هایی دریافت کنید، می توانید به راحتی با کلیک روی گینه NO THANKS وارد بازی شوید.

  پس از انتخاب یکی از گزینه های دریافت یا عدم دریافت ایمیل در مرحله پیش، با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. در این مرحله شما به Alien Worlds اجازه می دهید تراکنش هایی را که در بازی Alien Worlds صورت می گیرد، از طرف شما امضا کند. در اینجا با کلیک و فعال کردن تیک Always sign those transactions on my behalf for play.alienworlds.io و کلیک روی گزینه Approve می توانید بازی را شروع کنید.

  البته گاهی ممکن است به دلیل کم بودن توکن TLM که توکن اصلی بازی Alien Worlds است، با خطاهایی روبه رو شوید که شروع بازی را برای شما سخت کند.

  یکی از خطاهایی که ممکن است با آن روبه رو شوید، خطای transaction net usageis too high: 152>0 است. اگر با چنین خطایی مواجه شدید، باید با مراجعه به وب سایت Wax.bloks.io مشکل خود را برطرف کنید.

  پس از رفتن به وب سایت Wax.bloks.io و کلیک روی تب Accounts میزان Ram، CPU و NET که از طرف شما در اختیار بازی قرار می گیرد مشخص می شود. درواقع شما در این بازی کمکی به فرایند استخراج (Mining) خواهید کرد؛ درنتیجه با کمبود میزان انرژی در هرکدام از آیتم های مشخص شده (Ram، Cpu، Net) باید این کمبود را با پرداخت توکن Wax جبران کنید.

  همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، نوار CPU و NET مربوط به رایانه شما ظرفیتی برای بازی یا همان ماینینگ (استخراج) ندارد؛ پس باید هزینه CPU و NET را با توکن Wax پرداخت کنید.

  برای پرداخت توکن Wax پس از ورود به وب سایت Wax.bloks.io، با کلیک روی گزینه Login لیست کیف پول هایی که می توانید به وب سایت متصل کنید برای شما نمایان می شود. با انتخاب Cloud Wallet که درواقع همان کیف پول Wax است، کیف پول شما به وب سایت متصل می شود و شما می توانید برای شروع بازی خود، توکن Wax را پرداخت کنید.

  پس از اتصال کیف پول، حالا نوبت استیک کردن توکن Wax است. برای این کار با کلیک روی تب Wallet با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. در این مرحله با کلیک روی زبانه Stake CPU/NET در ستون سمت چپ، گزینه هایی پیش روی شما قرار می گیرند.

  پس از اتصال کیف پول، کادر اول که مربوط به نام کاربری شما در کیف پول Wax است، به صورت خودکار پر خواهد شد. در دو کادر بعدی باید مقداری توکن Wax را استیک کنید. حداقل میزان لازم از توکن Wax برای استیک کردن با هدف جبران ضعف CPU، 10 عدد و این میزان برای NET که در کادر سوم قرار می گیرد، 2 عدد توکن Wax است. درواقع به دلیل ضعف قدرت سخت افزاری سیستم شما برای استخراج، به جای استفاده از سیستم، دارایی قفل شده شما قرار است به استخراج کمک کند. همچنین در گروه دیسکورد این بازی Alien Worlds گفته شده است که برای اطمینان از اینکه با خطای دیگری مواجه نشوید، بهتر است تعداد 200 توکن Wax را استیک کنید.

  البته شما می توانید میزان کمتری را برای این کار اختصاص دهید و هر زمان که با خطا مواجه شدید، باز هم بر تعداد توکن های خود اضافه کنید. پس از واردکردن تعداد توکن ها کافی است روی گزینه Stake در پایین صفحه کلیک کنید. در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد توکن Wax 0.27 دلار است.

  انتخاب سیاره و زمین در بازی Alien Worlds

  پس از استیک کردن توکن Wax از طریق وب سایت Wax.bloks.io مراحل ورود به بازی بدون خطا پیش خواهند رفت؛ درنتیجه با تأیید Always sign those transactions on my behalf for play.alienworlds.io و کلیک روی گزینه Approve که در مراحل پیش توضیح داده شد، با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که باید در آن یکی از 6 سیاره موجود را انتخاب کنید. با کلیک روی هر سیاره می توانید ویژگی های آن را مطالعه و سیاره موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

  درنهایت با کلیک روی Mine Kavian برای استخراج وارد سیاره Kavian خواهید شد؛ البته باید بدانید اگر سیاره دیگری را انتخاب کنید، گزینه پیش روی شما متناسب با آن تغییر خواهد کرد؛ برای مثال در صورتی که سیاره Neri را انتخاب کنید، گزینه Mine Neri را خواهید دید که باید روی آن کلیک کنید تا بتوانید زمین خود را انتخاب کنید.

  در این مرحله، پس از انتخاب سیاره، باید زمین خود را از میان زمین های موجود انتخاب کنید. 20 نوع مختلف زمین در هر سیاره وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارد. درصد مشخص در تصویر، میزان کمیسیونی است که در صورت کار روی این زمین باید به صاحب آن پرداخت کنید.

  عددی که در سمت چپ هر کادر زمین و در کنار آیکون چکش قرار دارد، قدرت ابزاری است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت و عدد سمت راست، شانس شما در دریافت یا همان استخراج NFT را تعیین می کند.

  بعد از انتخاب زمین باز هم صفحه ای برای شما ظاهر می شود که از شما می خواهد تراکنش های انجام شده در این مراحل را تأیید کنید. با کلیک روی Always sign those transactions on my behalf for play.alienworlds.io این کار برای مراحل بعدی هم انجام خواهد شد و لازم نیست شما برای هر تراکنش این تأییدات را انجام دهید. درنهایت با کلیک روی گزینه Approve به مرحله بعد هدایت می شوید.

  شروع بازی Alien Worlds

  در این مرحله با گزینه های مختلف روبه رو می شوید که می توانید یکی از گزینه های فعال یعنی INVENTORY، STAKING یا MINE را انتخاب کنید. در ادامه هر سه گزینه را برای شما شرح خواهیم داد.

  • INVENTORY

  در بخش INVENTORY می توانید لیست دارایی های خود را ببینید؛ البته در ابتدای بازی دارایی های شما محدود به یک عدد بیل است که بازی به طور رایگان در اختیار شما گذاشته است. دسته بندی دارایی ها عبارت اند از:

  Equipment یا تجهیزات، آواتار (Avatars)، سلاح ها (Weapons)، زمین (Land)، مصنوعات (Artifacts)، مینیون ها (Minions) که شما می توانید براساس نام (Name)، کمیاب بودن (Rarity) یا درخشندگی (Shine) آن ها را ببینید.

  همان طور که پیش از این گفته شد، آیتم های مختلف را می توانید با هم ترکیب کنید و یک آیتم با درخشندگی بیشتر را داشته باشید؛ البته درباره XDimension قضیه متفاوت است و تنها با بازکردن یک بسته کمیاب امکان رسیدن به این سطح وجود دارد.

  • STAKING

  اگر پس از ورود به بازی گزینه Staking را انتخاب کنید، مراحل دیگری در بازی در پیش روی شما قرار خواهند گرفت که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  پس از کلیک روی گزینه Staking در مرحله پیش، باید از میان سیاره ها یک مورد را انتخاب کنید. با کلیک روی سیاره موردنظر و سپس گزینه STAKE در پایین صفحه به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

  در این مرحله کافی است مقدار توکن TLM که قصد استیک کردن آن را دارید، مشخص کنید. شما می توانید مقدار را به صورت دستی در کادر AMOUNT وارد کرده یا با کلیک روی یکی از درصدهای موجود در کادر مربوط، مشخص کنید که تمایل به استیک کردن چند درصد از توکن های TLM موجود در کیف پولی را دارید که به بازی Alien Worlds متصل کرده بودید.

  پس از مشخص کردن مقدار توکن برای استیک کردن کافی است روی گزینه CONFIRM به معنای تأیید کلیک کنید. پس از انجام این مراحل، میزان توکنی که استیک کردید و سیاره ای که استیک را روی آن انجام دادید نیز برای شما نمایان خواهد شد.

  • MINE

  برای استخراج (Mine) کردن هم باید در مرحله ابتدایی ورود به محیط بازی، گزینه Mine را انتخاب کنید. استخراج کردن درواقع اصلی ترین بخش در بازی به شمار می رود که با توجه به ابزارهایی که در دسترس دارید، می تواند نتایج متفاوتی را برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه فرایند استخراج در بازی Alien Worlds را برای شما شرح خواهیم داد.

  عملیات استخراج روی یک زمین که درون یک سیاره است، انجام می شود (سیاره و زمین را پیش از این انتخاب کرده اید). اگر به هر دلیلی قصد تغییر زمین را داشته باشید، می توانید با کلیک روی گزینه Change زمینی را که استخراج روی آن انجام می دهید، تغییر دهید. با کلیک روی گزینه Change در زیر کارت مربوط به زمین (Land) می توانید نقشه را مشاهده می کنید که زمین های مختلف موجود در سیاره را نشان می دهد.

  همچنین پیش از این نیز توضیح داده شد که در ابتدای ورود به بازی یک بیل به صورت رایگان به شما داده می شود که البته قدرت چندانی ندارد؛ پس اگر قصد شروع کار استخراج با قدرت بیشتری را داشته باشید، باید ابزارهای مختلف دیگری را خریداری کنید. برای این کار با کلیک روی علامت + در کادرهای خالی می توانید ابزارهای مختلفی را که پیش از این خریداری کرده بودید، به ابزارهای خود برای انجام عملیات استخراج اضافه کنید.

  درنهایت بعد از آنکه ابزارها و زمین خود را مشخص کردید، باید روی گزینه Mine در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار استخراج توکن TLM انجام شده و میزان استخراج به شما گزارش می شود. با استفاده از ابزار رایگانی که بازی Alien Worlds در اختیار شما قرار می دهد، امکان استخراج (Mine) کردن برای 7 مرتبه را خواهید داشت، اما برای ادامه استخراج باید ابزارهای لازم را خریداری کنید (در ادامه نحوه خرید ابزار را شرح خواهیم داد).

  انجام عملیات استخراج به کمک یک زمین (Land) و حداکثر 3 عدد از ابزارها ممکن خواهد شد. البته انجام این کار با یک زمین و تنها یک ابزار هم ممکن است که به دلیل قدرت پایین و درنتیجه میزان کم توکن استخراج شده توصیه نمی شود.

  پس از کلیک روی گزینه Mine در مرحله گذشته با صفحه زیر مواجه خواهید شد. درواقع با کلیک روی گزینه Mine که به معنای استخراج است، به بازی فرمان استخراج صادر خواهد شد تا با توجه به قدرت ابزاری که انتخاب کرده بودید، توکن TLM استخراج کند.

  پس از این کار پیامی برای شما نمایش داده می شود که موفقیت آمیز بودن عملیات استخراج را به شما نشان می دهد. درواقع با کلیک روی گزینه Claim می توانید ادعای داشتن توکن هایی را که استخراج کرده بودید، داشته باشید که درصورت صحت، توکن ها برای شما ارسال خواهند شد.

  در این مرحله اتمام کار استخراج و میزان توکنی که موفق به استخراج آن شده اید به شما اعلام می شود. با کلیک روی گزینه Mining Hub می توانید فرایند استخراج را یک بار دیگر انجام دهید، اما چنانچه قصد ادامه کار را نداشته باشید، با کلیک روی گزینه Home به صفحه اصلی بازی برمی گردید.

  میزان توکنی که استخراج می کنید و زمان آن رابطه مستقیمی با ابزارها و زمینی دارد که در فرایند استخراج به کار می برید؛ پس باید در انتخاب ابزار و زمین دقت بالا داشته باشید. همچنین هزینه کردن برای خرید ابزارها اگر هوشمندانه انجام شود، می تواند به نتیجه بهتر در استخراج منجر شود.

  • تغییر زمین (Land)

  اگر قصد تغییر Land (زمین) خود را داشته باشید، پس از کلیک روی گزینه Change در مرحله پیش، نقشه سیاره خود و تمام زمین ها روی آن را مشاهده خواهید کرد. شما می توانید با توجه به نیاز خود یک زمین را انتخاب کنید. زمین ها روی هر سیاره ویژگی های خاص خود را دارند و می توانند نتیجه عملیات استخراج را تغییر دهند.

  پس از کلیک روی هرکدام از Land ها (هر مربع در نقشه) می توانید وارد صفحه زمین شوید. در صفحه مربوط به هر Land می توانید کمسیون پرداختی را که باید به صاحب زمین پرداخت شود، مشاهده کنید. اگر قصد انتخاب زمین را داشته باشید، باید روی گزینه Yes, Let’s Mine Here کلیک کنید و در صورتی که قصد تغییر زمین را داشته باشید می توانید روی گزینه No, I’ll Mine Elsewhere کلیک کنید تا به این ترتیب باز هم به نقشه برگردید و یک زمین دیگر را انتخاب کنید.

  • ویژگی زمین ها

  همان طور که احتمالاً تاکنون متوجه شده اید، Alien Worlds یک بازی بر مبنای استخراج توکن است. عملیات استخراج در بازی روی زمین ها انجام می شود، اما در بازی الین ورلدز تعدادی سیاره وجود دارد که هرکدام از این سیاره ها تعداد زیادی زمین را در خود جای داده اند.

  با این شرایط برای داشتن نتیجه بهتر در استخراج (Mine) باید ابزارها و زمین را هوشمندانه انتخاب کنید. در این بخش نکاتی را که در انتخاب زمین می توانند به شما کمک کنند، برای شما شرح داده ایم. در قدم اول باید به سایت alienworlds.tools مراجعه کنید. با ورود به این سایت با چنین صفحه ای روبه رو خواهید شد. در هرکدام از تب های Land، Tool1، Tool2 و Tool3 می توانید آیتم های موردنظر خود را از زیرمنویی که برای شما باز می شود انتخاب کنید.

  با انتخاب آیتم ها اطلاعاتی برای شما به نمایش درمی آید. در بخش Charge Time مدت زمان بین دو Mine برای شما مشخص خواهد شد. Mining Power، قدرت استخراج با توجه به زمین و ابزارهای انتخاب شده را نشان می دهد. NFT Luck میزان شانس شما در دریافت NFT در کنار توکن TLM را مشخص می کند و درنهایت POW Reduction میزان کاهش سختی شبکه با استفاده از ابزارها و زمین انتخابی را نشان می دهد که هرچه بیشتر باشد، بهتر است.

  اکنون که با مفاهیم ابتدایی این سایت آشنا شدیم، بهتر است بدانیم چطور می توان 2 مجموعه (زمین و ابزارها) را با هم مقایسه کرد؛ به عبارت دیگر اگر شما در انتخاب یک زمین با ابزارهای ثابت دچار شک شده باشید، می توانید در این وب سایت میزان قدرت هر مجموعه را بسنجید.

  برای این کار ابتدا زمین و دیگر ابزارهای موردنظر خود را از تب های مربوط انتخاب کرده و سپس روی گزینه سبزرنگ Save Build کلیک کنید. حالا بدون تغییر ابزار، از تب Land زمین خود را تغییر دهید و باز هم روی گزینه Save Build کلیک کنید.

  با کلیک روی Save Build برای هر مجموعه از آیتم ها در مرحله قبل، ویژگی و قدرت استخراج آن ها در یک ردیف و در کنار هم قرار می گیرند و به این ترتیب می توانید این دو مجموعه آیتم را باهم مقایسه کنید؛ برای مثال در تصویر زیر با انتخاب زمین های متفاوت و ابزارهای یکسان، مدت زمان لازم بین انجام دو بار عملیات استخراج با انتخاب مجموعه آیتم های اول 35 دقیقه است؛ درحالی که با انتخاب مجموعه آیتم های دوم، این زمان به 15 دقیقه می رسد و به همین ترتیب باقی اطلاعات برای دیگر ویژگی ها در هر مجموعه با هم مقایسه می شوند.

  فرایند درخشندگی (Shining)

  برای بالابردن سطح درخشندگی NFT ها در بازی Alien Worlds باید ابتدا روی آیکون منوی بازی در بالا و سمت چپ، که در تصویر هم مشخص شده است و سپس روی گزینه Shining در ستون سمت چپ کلیک کنید.

  با کلیک روی گزینه Shining به صفحه ای هدایت می شوید که باید NFT که قصد Shine کردن آن را دارید، انتخاب کنید، پس از انتخاب NFT با تصویری مانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. در این مرحله هزینه Shine کردن برای شما مشخص شده است. اگر شما 4 توکن همانند داشته باشید، می توانید با کلیک روی گزینه Shine، آن ها را به یک توکن البته با سطح درخشندگی بالاتر تبدیل کنید.

  مأموریت (Missions)

  یکی از امکاناتی که به تازگی به بازی alien Worlds اضافه شده، بخش Missions است که طی این مأموریت ها کاربران فعالیت های مختلفی را با توجه به مأموریت انتخاب شده انجام می دهند و در ازای آن پاداش دریافت می کنند. پاداش Missions توکن TLM و NFT ها هستند. در ادامه عضویت در این مأموریت ها را بررسی خواهیم کرد.

  در اولین گام پس از کلیک روی علامت منو در گوشه سمت چپ بالا، از منویی که باز می شود گزینه Missions را انتخاب کنید.

  پس از کلیک روی Missions نوبت اتصال کیف پول به سایت Alien worlds است. برای این کار روی گزینه Connect to BSC کلیک کنید. در این مرحله باید حتماً شبکه کیف پول متامسک را روی BSC یعنی همان شبکه هوشمند بایننس تنظیم کنید.

  در این مرحله لیست Missions را مشاهده می کنید. همان طور که در تصویر می بینید، در مقابل Mission اول عبارت Engaged نوشته شده است. همچنین مدت زمانی در کنار آن دیده می شود که مدت زمان باقی مانده تا شروع مأموریت را نشان می دهد. علاوه بر آن اطلاعات دیگری از جمله نوع، عنوان مأموریت، میزان پاداش و مدت زمان مأموریت مشخص شده است.

  پس از انتخاب مأموریت موردنظر به صفحه جدیدی منتقل می شوید که باید روی گزینه Lease spasecrafts کلیک کنید. با این کار درواقع سفینه فضایی را به مأموریت انتخابی می فرستید. اطلاعات دیگری در این صفحه برای شما به نمایش درخواهد آمد که می توانید درصورت تمایل عضوی از این مأموریت باشید.

  برای مثال اطلاعاتی مانند تعداد سفینه هایی که به این مأموریت ارسال شده اند، میزان پاداش برای هر سفینه و دیگر موارد. همچنین می توانید تعداد سفینه ها را در دفعات بعد نیز اضافه کنید که در این صورت پس از انتخاب Mission باید روی گزینه Lease More Spacecrafts کلیک کنید؛ البته باید به زمان باقی مانده تا شروع مأموریت نیز توجه داشته باشید.

  در این مرحله گفته شده است که به ازای هر سفینه که بخواهید در مأموریت ارسال کنید، باید 40 توکن TLM قفل کنید که این عدد در دیگر مأموریت ها می تواند متفاوت باشد. با کلیک روی گزینه + و – می توانید تعداد سفینه های اجاره شده در مأموریت را کنترل کنید.

  برای قفل کردن TLM ها باید آن ها را در کیف پول روی شبکه BSC یعنی همان شبکه هوشمند بایننس قرار دهید. همان طور که می دانید بازی Alien Worlds روی شبکه Wax قرار گرفته است که باید آن ها را به شبکه بایننس اسمارت چین انتقال دهید. در ابتدا از منو در صفحه اصلی روی گزینه، Teleport کلیک کنید تا به سایت Teleport منتقل شوید.

  در این مرحله روی گزینه Connect to MetaMask کلیک کنید. پس از این کار گزینه Choose Chain برای شما فعال می شود که می توانید در آن یکی از شبکه های بلاک چین بایننس و یا اتریوم را انتخاب کنید. در این مرحله باید شبکه بایننس (Binance) را انتخاب کنید.

  در اینجا باید توکن های TLM را با کلیک روی گزینه TRANSFER که در تصویر مشخص شده است، از شبکه WAX به شبکه بایننس انتقال دهید.

  در این مرحله کافی است تعداد توکن هایی که قصد انتقال آن ها را دارید مشخص کنید و درنهایت روی گزینه سبزرنگ APPROVE به معنای تأیید کلیک کنید تا انتقال توکن ها برای شما انجام شود.

  در قدم آخر باید روی گزینه Claim در برابر تراکنش انتقال کلیک کنید تا بتوانید توکن ها را روی شبکه بایننس داشته باشید و از این طریق بتوانید عملیات گفته شده در بخش Mission را انجام دهید. درواقع با انتقال توکن های TLM به شبکه بایننس از طریق گزینه Teleport شما سرمایه لازم برای عضویت در مأموریت ها را خواهید داشت.

  خرید آیتم های بازی

  در قدم اول باید وارد سایت atomichub شوید و در صفحه اصلی وب سایت روی تب Market کلیک کنید تا با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه رو شوید که باید در ستون سمت چپ روی Alien Worlds کلیک کنید یا در نوار Search، عبارت Alien Worlds را جست وجو کنید. به این ترتیب شما تنها آیتم های مخصوص بازی الین ولدز را خواهید دید.

  با انتخاب Alien worlds در میان بازی های مختلف، تنها آیتم های بازی الین ورلدز را خواهید دید، اما باز هم برای انتخاب یک آیتم مشخص باید نوع آن را تعیین کنید؛ پس در مرحله بعد باید Tools، Lands یا هر آیتم دیگری را که مدنظر خودتان است، انتخاب کنید تا لیست آن ها را در سمت راست تصویر مشاهده کنید.

  بعد از انتخاب آیتم موردنظر، کافی است روی گزینه Buy که در زیر آیتم های مختلف قرار گرفته است، کلیک کنید تا به صفحه خرید منتقل شوید. البته در این مرحله باید دقت لازم را داشته باشید؛ چراکه نوع ابزار، زمین و آیتم های مختلف می تواند بر میزان و کیفیت استخراج شما مؤثر باشد؛ پس بهتر است آیتم های قابل خرید را هوشمندانه انتخاب کنید.

  پس از انتخاب آیتم و کلیک روی گزینه Buy که در پایین آن قرار گرفته بود، به صفحه خرید همان آیتم خاص منتقل می شوید. در اینجا مشخصات، قیمت (برحسب Wax و دلار) و به طورکلی اطلاعاتی درباره آیتم به دست می آورید. در صورتی که قصد خرید این آیتم را داشته باشید، باید روی گزینه Buy for X WAX کلیک کنید. توجه داشته باشید که X می تواند با توجه به قیمت آیتم خریداری شده متفاوت باشد.

  در انتها وب سایت atomichub از کیف پول Wax شما که باید به وب سایت متصل کرده باشید، مبلغ موردنیاز یعنی 10 توکن WAX (البته برای خرید این آیتم خاص) را برداشت می کند و آیتم به دارایی های شما اضافه می شود. در این مرحله باید روی آیکون Approve کلیک کرده و تأیید کنید که اجازه برداشت مبلغ مشخص برای خرید آیتم از سایت atomichub را صادر کرده اید.

  روش های کسب درآمد از بازی Alien Worlds

  بازی Alien Worlds یکی از بازی های بلاک چینی است که امکان کسب درآمد در آن تعبیه شده است و گیمرها می توانند در محیط این بازی از راه های مختلف درآمد داشته باشند. در ادامه روش های کسب درآمد در بازی Alien Worlds را خواهیم آورد.

  1. عضویت در مأموریت ها و دریافت توکن TLM
  2. خرید و فروش توکن ها در بازی Alien Worlds
  3. استخراج (Mine) توکن TLM بر روی زمین ها
  4. استیک کردن توکن TLM

  سخن پایانی

  بازی های بلاک چینی روزبه روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند، اما شاید نتوان انتظار شکوفایی و ماندگاری را برای همه آن ها داشت. بازی الین ورلدز (Alien Worlds) یکی از بازی های قوی بلاک چینی است که گیمرها یا بهتر است بگوییم ماینرها با انجام آن می توانند به درآمد هم برسند.

  به روزرسانی هایی که همیشه برای این بازی منتشر می شود و امکان دخالت دادن کاربران در تصمیم گیری ها یکی از عواملی است که سبب شده آینده درخشان برای این بازی دور از انتظار نباشد. در این مقاله بازی Alien Worlds را به زبان ساده و به صورت قدم به قدم برای شما شرح دادیم تا بتوانید در کنار لذت بردن از این بازی، با سرمایه بسیار کم به درآمد برسید.

  پرسش های متداول

  رابرت آلن (Robert Allen)، ساروجینی مکنا (Sarojini MCkenna) و مایکل جیمز یتس (Michael James Yeates). البته بد نیست بدانید شرکت Dacoco gmBH که یک شرکت سوئیسی به شمار می آید، مؤسس بازی معرفی شده است و افرادی که نام آن ها آورده شده تیم اصلی شرکت هستند.

  بله، کاربران می توانند بازی را روی گوشی های خود البته با سیستم عامل اندروید اجرا کنند.

  TLM یا ترلیوم توکن اصلی بازی است که امکان استیکینگ، سیستم پاداش، خرید NFT و حاکمیت در بازی براساس آن صورت می گیرد.

  به طورکلی 10 میلیارد توکن TLM تعریف شده است که تاکنون بیش از 5 میلیارد از این تعداد استخراج شده اند.

  زمانی که گیمرها 4 عدد از یک NFT را داشته باشند، می توانند با انجام عملیات Shining، سطح درخشندگی آن را ارتقا دهند. برای این کار توکن TLM هزینه خواهد شد.

  سنگ (Stone)، طلا (Gold)، غبار ستاره ای (Stardust)، ضدماده (Antimatter) و چندبعدی (XDimension).

  فراوان (Abundant)، معمولی (Common)، کمیاب (Rare)، حماسی (Epic)، افسانه ای (Legendary) و اسطوره ای (Mythical).