ارز دیجیتال ترو یو اس دی (TUSD) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

ارز دیجیتال ترو یو اس دی چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال ترو یو اس دی (TUSD)

نمودار لحظه ای ارز دیجیتال ترو یو اس دی (TUSD)


ارز دیجیتال ترو یو اس دی TrueUSD یکی از انواع ارزهای دیجیتال و در واقع استیبل کوین است که ارزش آن به دلار آمریکا وابستگی مستقیمی دارد. ارز دیجیتال ترو یو اس دی یکی از توکن‌های ERC-20 است که بر روی بستر TrustToken ساخته شده است. استیبل کوین‌ها در واقع همان ارزهای دیجیتالی هستند که با هدف رفع نواقص برخی از رمزارزها، مانند ناپایداری و به رسمیت شناخته نشدن، ایجاد می ‌شوند. ارز دیجیتال TrueUSD هم یکی از انواع استیبل کوین است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌ شود.

تاریخچه ارز دیجیتال ترو یو اس دی TrueUSD

ارز دیجیتال ترو یو اس دی در ژانویه 2018، بعد از سقوط ناگهانی ارزش رمزارزها معرفی شد. درست زمانی که بحث‌های زیادی در خصوص نحوه یکی دیگر از معروف ‌ترین استیبل کوین‌ها، یعنی تتر وجود داشت. در آن زمان نگرانی‌های زیادی در خصوص ذخایر تتر، نحوه حسابرسی و مشارکت نامشخص و غیرشفاف آن با Bitfinex وجود داشت.

همین نگرانی‌ها باعث شد که سرمایه‌ گذاران بازار ارزهای دیجیتال، به دنبال جایگزینی برای Tether باشند. TrustToken ، پدر TrueUSD ، از این فرصت استفاده کرده و استیبل کوین خود را در سال 2018 راه‌اندازی کرد. بلافاصله بعد، TrustToken چندین استیبل کوین برای ارزهای مختلف مانند TrueGBP ، TrueEUR ، TrueCAD ، TrueHKD و TrueAUD ایجاد کرد.

بنیان‌ گذاران ارز دیجیتال ترو یو اس دی

TrustToken به‌ عنوان بستری برای رمزگذاری دارایی‌ها توسعه داده شد. این شرکت قصد دارد از مزایای بلاکچین برای دارایی‌های سنتی استفاده کند، به همین منظور اولین پروژه خود را راه‌ اندازی استیبل کوین TrueUSD در نظر گرفت و کار خود را با دلار آمریکا شروع کرد.

از آنجایی که TrustToken قصد دارد تا به رمزگذاری دارایی‌های دیگر مانند سنگ‌های قیمتی، فلزات گران‌ بها، املاک و موارد دیگر بپردازد، این امکان وجود دارد که در آینده سهام یا مجموعه‌ های کلکسیونی گران‌ بها، به‌ صورت رمزگذاری شده و از طریق توکن‌ها کار کنند. TrustToken پلتفرم خود را با این دید ایجاد کرد که توکن‌ سازی کلاس‌های مختلف دارایی به سرمایه‌ گذاران این امکان را می‌دهد تا به فرصت‌های سرمایه‌ گذاری غیر قابل نقد دسترسی داشته باشند. این کمپانی معتقد است که با استفاده از فناوری بلاکچین می‌توان این کار را با خیال راحت، ایمن و به‌ راحتی در مقیاس جهانی انجام داد.

ترکیب یک تیم توسعه و مدیریت قوی، با تجربه و پشتیبانی قوی از شرکت‌هایی مانند BlackTower Capital منجر به موفقیت اولیه این پلتفرم شده است. آنچه که موجب تمایز ارز دیجیتال TrueUSD با دیگر رقبایش مانند تتر شده است، عملکرد کاملاً شفاف آن است.

معرفی تیم

این مطلب را حتما بخوانید:  ارز دیجیتال اف تی ایکس توکن (FTX) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

ویژگی های اصلی ارز دیجیتال ترو یو اس دی

ارز دیجیتال ترو یو اس دی چیست؟

مزایای ارز دیجیتال ترو یو اس دی

پشتیبانی مطمئن: همان‌ طور که پیش‌ ازاین گفته شد، TrueUSD توسط دلار آمریکا پشتیبانی می ‌شود. یعنی مجموعه توسعه ‌دهنده ارز دیجیتال ترو یو اس دی، TrustToken در فرایند مدیریت حساب کاربران دخیل نیست. درواقع وقتی کاربران TrueUSD را خریداری می‌کنند، به مؤسسات مالی مانند PrimeTrust اعتماد می‌کنند که مسئولیت پشتیبانی TrueUSD را به عهده داشته و با بانک‌های آمریکا روابط مالی دارند.

PrimeTrust به‌عنوان یک حساب سپرده عمل می‌کند. این امر به دارندگان ارز دیجیتال TrueUSD این امکان را می‌دهد تا به طور مرتب دارایی‌ها را ممیزی کنند و مطمئن شوند که TrustToken به حسابشان دسترسی ندارد.

ارز دیجیتال ترو یو اس دی هر ماه حساب‌های سپرده خود را به کمک نهادهایی مانند Cohen & Company ممیزی می‌ کند. این ممیزی‌ها به کاربران این اطمینان را می‌ دهد که تمام رمزارزهای TrueUSD در گردش، در هر لحظه قابل‌ استفاده هستند.

ارز دیجیتال TrueUSD از بستر اتریوم استفاده می‌ کند و همین مسئله به یکی از مزایای اصلی آن تبدیل شده است؛ زیرا از انواع کیف پول‌های اتریوم می‌ توانید برای نگهداری رمزارز ارز دیجیتال ترو یو اس دی استفاده کنید. علاوه بر این، استفاده از توکن TrueUSD در کنار دیگر توکن‌های اتریوم و تبدیل آنها به یکدیگر، به‌ سادگی قابل انجام است.

همان‌ طور که قبلاً گفته شد، TrueUSD توسط TrustToken ساخته شده است که دارای چندین استیبل کوین دیگر مانند TrueGBP ، TrueEUR ، TrueCAD ، TrueAUD و TrueHKD است. در نتیجه کاربران این رمزارز، تنها با ایجاد یک حساب TrueCoin در سایت TrustToken می ‌توانند به‌ تمامی این استیبل کوین‌ها، با توجه‌ به ارز فیاتی که دارند، دسترسی داشته باشند.

معایب ارز دیجیتال ترا یو اس دی

ارز دیجیتال ترو یو اس دی چیست؟

ارزش نهایی ارز دیجیتال ترو یو اس دی به وضعیت اقتصادی آمریکا بستگی دارد. همین مسئله باعث می‌ شود که این ارز نوسانات زیادی داشته باشد، مانند آنچه که در سال 2020 برای اقتصاد آمریکا و البته قیمت این استیبل کوین اتفاق افتاد.

استفاده از زیرساخت‌های اتریوم برای راه‌ اندازی ارز دیجیتال TrueUSD به همان اندازه که مفید است، می‌ تواند به ضررش هم تمام شود. استفاده از بستر اتریوم، به این معنا است که هرخطری که اتریوم و شبکه آن را تهدید می ‌کند، برای این استیبل کوین هم یک خطر محسوب می ‌شود.

آیا ارز دیجیتال ترو یو اس دی امن است؟

TUSD به‌عنوان یکی از امن ‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار در نظر گرفته می ‌شود؛ چرا که عملکرد کاملاً شفافی داشته و بر اساس قوانین اصلی رمزارزها، کار می ‌کند. برخی از مهم ‌ترین مواردی که ارز دیجیتال ترو یو اس دی را به یک رمزارز امن تبدیل کرده است، عبارت هستند از:

کیف پول های ارز دیجیتال ترو یو اس دی

ازآنجاکه TUSD یک توکن ERC-20 است، کاربران می‌ توانند این توکن را در هر کیف پول سازگار با توکن‌های ERC-20 ذخیره کنند. در نتیجه هیچ محدودیتی برای انتخاب کیف پول TUSD وجود ندارد؛ البته برای امنیت بیشتر می‌ توانید از کیف پول سخت‌ افزاری مانند Ledger یا Trezor استفاده کنید.

این مطلب را حتما بخوانید:  ارز دیجیتال کوانت (QNT) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

به افرادی که بیش از چند صد دلار TUSD دارند، توصیه می ‌کنیم از کیف پول سخت ‌افزاری برای امنیت بیشتر استفاده کنند. کلیه اطلاعات مربوط به کیف پول، شامل کلیدهای خصوصی در دستگاه و به‌ صورت آفلاین ذخیره می ‌شوند. در نتیجه احتمال هک کیف پول و ازدست ‌رفتن سرمایه شما تا حد زیادی کاهش می‌ یابد.

راهنمای خرید ارز دیجیتال TrueUSD

 

ارز دیجیتال ترو یو اس دی چیست؟

برای خرید ارز دیجیتال TUSD می‌ توانید از صرافی‌های ایرانی و یا خارجی استفاده کنید. برخی از صرافی‌های بین المللی که از این رمزارز پشتیبانی می ‌کنند، عبارت هستند از:

لازم به ذکر است که امکان تبدیل TrueUSD به BTC ، ETH ، BNB ، KRW در بسیاری از صرافی‌های گفته شده، وجود دارد.

هنگام خرید ارز دیجیتال ترو یو اس دی به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر به خرید هر TUSD فکر می‌ کنید، برخی از عواملی که ممکن است بخواهید ابتدا در نظر بگیرید عبارتند از:

چه تعداد ارز دیجیتال ترو یو اس دی در گردش وجود دارد؟

تا اکتبر 2020 حدود 381.9 میلیون TUSD در گردش بوده است اما با توجه‌ به عرضه بدون محدودیت و افزایش تقاضا، این رقم بدون شک تا کنون رشد چشمگیری داشته است.

نتیجه‌ گیری

TrueUSD به‌عنوان یک استیبل کوین شفاف و مفید محبوبیت پیدا کرده است و مدعی تبدیل‌ شدن به استیبل کوین برتر است. تمرکز این استیبل کوین، رقابت شدید با تتر است، چرا که این رمزارز در سال‌های اخیر به دلیل عملکرد غیرشفافی که دارد، مورد اتهامات زیادی قرار گرفته است. به همین دلیل این احتمال وجود دارد که به‌ مرور TUSD جایگزین USDT شود.

با استفاده از بلاکچین اتریوم برای توسعه TUSD، تیم TrustToken از امنیت، زیرساخت کیف پول و قراردادهای هوشمند مورد نیاز TUSD برای رشد و پیشرفت استفاده می ‌کند. استفاده از زیرساخت‌های اتریوم، در واقع یک انتخاب هوشمندانه بود، چرا که بسیاری از غیرممکن‌ها را برای این تیم و اهدافی که در نظر داشتند، ممکن کرد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال ترو یو اس دی درست مانند دیگر رمزارزها نوسانات قیمتی دارد اما در حد چند سنت. قیمت TrueUSD همیشه حول 1 دلار در نوسان است.

هم بله و هم نه! اگر از نظر وضعیت قوانین و حمایت دلار از آن بررسی کنید، قطعاً TrueUSD از تتر بهتر است. اما اگر از نظر سهم بازار و میزان نقدینگی در صرافی‌های رمزنگاری شده بررسی کنید، تتر بهتر است.