آیا تاکنون در جست وجوی انواع کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال بوده اید؟ هر روز خبرهای جدیدی درباره رمزارزها در رسانه های معتبر جهانی انتشار می یابند و پیش بینی ها نشان می دهند که محبوبیت این نوع ارزها در سال های آتی با روند افزایشی روبه رو خواهد شد. در دنیای مدرن توکن هایی مانند بیت کوین به وسیله ای برای پرداخت و پس انداز تبدیل شده اند. درنتیجه باید به شناخت این ارزها و کسب اطلاعات دائمی درباره آن ها بپردازید. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کتاب های ارز رمزنگاری شده را به شما عزیزان معرفی نماییم.

فهرست []

  انواع کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال

  کسانی که تازه به دنیای رمزارزها قدم گذاشته اند، می توانند از کتاب های خوبی که در این زمینه نوشته شده استفاده کنند تا هرچه سریع تر پله های ترقی را طی نمایند. در ادامه به معرفی منابعی می پردازیم که به روز بوده و قادر هستند به تمامی سوالات تازه واردان مطابق با داده های موجود در سال 2021 میلادی پاسخ دهند.

  1. کتاب تسلط بر بیت کوین (Mastering Bitcoin)

  کتاب «تسلط بر بیت کوین: آغازی بر کدنویسی شبکه بلاکچین» که با عنوان کامل Mastering Bitcoin: Programming the Open Blockchain نیز شناخته می شود نوشته آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) بوده و از جمله منابع کارآمد حوزه ارزهای دیجیتال است که ترجمه فارسی نیز دارد.

  محتوای تسلط بر بیت کوین

  از زمان ظهور بیت کوین تا به امروز بیش از یک دهه می گذرد. این رمزارز مشهور، پستی بلندی های بسیاری را تجربه کرده، تحولات بزرگی را رقم زده و همچنان نیز در حال توسعه و تکامل است. در این کتاب نویسنده رویدادهای مهمی را که بیت کوین پشت سر گذاشته تا به ورژن و جایگاه امروزی خود دست یابد، با جزئیات کامل در اختیار مخاطب قرار می دهد.

  در چاپ دوم، نویسنده اطلاعات جدیدی را به این کتاب اضافه کرد که به آموزش مخاطب می پردازد. آنتونوپولوس کار با بیت کوین و مفاهیم اصلی آن را با زبانی ساده و استفاده از اصطلاحاتی غیرفنی آموزش می دهد. همین مسئله مطالعه آن را برای تازه واردان، سرمایه گذاران و مدیرانی که تمایل دارند با BTC بیشتر آشنا شوند مناسب می سازد.

  درباره نویسنده

  آندریاس آنتونوپولوس یکی از نویسندگان کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال محسوب می شود که سال ها است در حوزه بیت کوین فعالیت دارد. همچنین از حامیان و عوامل چندین استارت آپ موفق در زمینه فناوری است. تحصیلات او با علوم کامپیوتری و ارتباطات داده ارتباط دارد. وی همچنین مدرک دوره های سیستم های توزیع شده را از UCL دریافت کرده است و در کارنامه خود سابقه تاسیس استار آپ هایی را در نیویورک، لندن و کالیفرنیا دارد.

  • بیت کوین
  • رایانش ابری
  • امنیت اطلاعات
  • پایگاه های داده
  • لینوکس

  او توانسته تاکنون با حمایت از سه کسب وکار خاص در حوزه بیت کوین، آن ها را در میان رقبا سرپا نگه دارد و به موفقیت برساند. وی کتاب های دیگری را نیز تالیف کرده که برخی از آن ها عبارتند از:

  • برنامه نویسی برای بلاک چین باز (Programming the Open Blockchain)
  • The Internet of Money

  آندریاس همچنین یکی از حامیان «بیایید با بیت کوین صحبت کنیم» یا «Let’s Talk Bitcoin» است که به بیان رویدادهای جدید بیت کوین می پردازد. تمام آثار او، از منابع معتبر جهانی در زمینه بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده هستند و می توانند توسط افراد مبتدی مورد مطالعه قرار گیرند تا درباره جنبه های فنی بلاک چین BTC اطلاعاتی بدست آورند.

  2. کتاب استاندارد بیت کوین (The Bitcoin Standard)

  کتاب «استاندارد بیت کوین: جایگزین غیرمتمرکز برای بانکداری مرکزی» که با عنوان اصلی The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking در بازار یافت می شود، نوشته سیف الدین آموس (Saifedean Ammous) است. شما می توانید ترجمه این کتاب را به زبان فارسی نیز پیدا کنید.

  محتوای استاندارد بیت کوین

  نویسنده در این کتاب، به بیان تاریخچه پول می پردازد و ایده های خود را در رابطه با جایگاه و وضعیت بیت کوین در آینده بیان می دارد. همچنین به بررسی نقاط قوت ارزهای دیجیتالی نسبت به فیات های معمولی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم پرداخته است. آموس به عنوان یکی از نویسندگان موفق کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال، معتقد است که می توانیم به بیت کوین به چشم ذخیره ای ارزشمند نگاه کنیم. درضمن وی در این کتاب به آموزش چگونگی عملکرد بیت کوین می پردازد و علت این که چرا می توان BTC را به جای ارز فیات به کار گرفت، تحلیل می کند. در ادامه، مطالب به سمتی هدایت می شوند که بیان می کنند ظهور ارزهای دیجیتال انقلابی عظیم و موثر در تحول پول بوده است.

  وی در این کتاب بیت کوین را شکل جدیدی از طلا می داند و معتقد است می توان از آن برای پرداخت و حتی به عنوان ذخیره مالی هر کشور استفاده کرد. اگرچه عملی سازی این ایده ها به زمان زیادی نیاز دارند، اما سخنان نویسنده دور از ذهن نیست. بنابراین اگر درباره آینده بیت کوین و تحولات ارزی کنجکاو هستید، می توانید از این منبع برای دستیابی به پاسخ سوالات خود بهره ببرید.

  درباره نویسنده

  دکتر آموس توانسته مدرک دکترای خود را در رشته توسعه پایدار از دانشگاه کلمبیا کسب کند. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه مدیریت توسعه از دانشکده اقتصاد لندن است. او علاوه بر نگارش کتاب، به آموزش اقتصاد در زمینه بیت کوین نیز می پردازد.

  3. کتاب حباب یا انقلاب بلاک چین (Blockchain Bubble or Revolution)

  کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال انواع گوناگونی دارد که یکی از آن ها «حباب یا انقلاب بلاک چین: حال و آینده بلاک چین و ارزهای دیجیتال» است و باعنوان کامل Blockchain Bubble or Revolution: The Present and Future of Blockchain and Cryptocurrencies معرفی می شود. نویسندگان این کتاب نیل مهتا (Neel Mehta) و آدیتیا آگاشه (Aditya Agashe) هستند.

  محتوای حباب یا انقلاب بلاک چین

  این کتاب مناسب کسانی است که تمایل دارند دید جامعی نسبت به بلاک چین و توسعه آن بدست آورند. نویسندگان انقلاب بلاک چین، خواننده را از همان ابتدا با خود همراه کرده و به اولین روزهای ظهور بیت کوین می برند. همچنین، نحوه عملکرد فناوری بلاک چین را شرح می دهند. در ضمن، به توضیح اصطلاحات و واژه های متداولی می پردازند که مبتدیان به آشنایی با آن ها نیاز دارند. علاوه براین، انقلاب بلاک چین کمک می کند تا درک درستی از تفاوت های اتریوم و بیت کوین بدست آورید و دریابید که این دو، چگونه در جهان ارزهای رمزنگاری شده مکمل یکدیگر هستند.

  در این کتاب، نویسندگان علاوه بر صحبت در مورد اتریوم و فناوری های در حال توسعه مربوط به آن مانند قراردادهای هوشمند و برخی از استیبل کوین ها، توکن های دیگری مانند Monero و Bitcoin Cash را مورد بررسی قرار می دهند. امروزه فناوری های جدید و متعددی در بخش بلاک چین به وجود آمده که این کتاب سعی دارد اطلاعات پایه و اولیه ای را درباره آن ها به خواننده منتقل کند و او را به تحقیقات بیشتر در رابطه با این موضوعات تشویق نماید.

  نویسنده

  انقلاب بلاک چین توسط سه متخصص تألیف شده که اطلاعات گسترده ای درباره فضای فناوری های بلاک چین و دیگر تکنولوژی ها دارند و در شرکت هایی مانندGoogle ، IBM و Microsoft کار کرده اند.

  4. کتاب دارایی های رمز نگاری شده (Cryptoassets)

  یکی از انواع کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال، «دارایی های رمز نگاری شده: راهنمایی خلاقانه برای سرمایه گذاران بیت کوین و فراتر از آن» است که باعنوان کامل Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond هم شناخته می شود. نویسندگان این کتاب، کریس برنیسک (Chris Burniske) و جک تاتار (Jack Tatar) هستند و نسخه ترجمه شده آن نیز وجود دارد.

  محتوای کتاب دارایی های رمز نگاری شده

  این کتاب به سه بخش اصلی تقسیم شده که عبارتند از:

  • WHAT: در بخش WHAT کریس برنیسک و جک تاتار خوانندگان را به سال 2008، زمانی که یک فروپاشی مالی عظیم در بازارهای جهانی رخ داد بازمی گردانند. درست یکسال بعد از این بحران، ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را به عنوان راه حلی برای بهبود وضعیت نابسامان سیستم های مالی معرفی کرد. در قسمت اول علاوه بر موارد بیان شده، نویسندگان به بررسی اصطلاحات کلیدی بلا ک چین بیت کوین نیز پرداخته اند.
  • WHY: در بخش دوم یعنی WHY، اطلاعاتی درباره انگیزه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده بدست می آورید.
  • HOW: در بخش پایانی یا HOW، نویسندگان به تجزیه وتحلیل رمزارزها و بررسی نحوه ارزش گذاری دارایی ها دیجیتال پرداخته اند. همچنین برخی از بهترین معیارها را برای شناسایی کلاهبرداران در این حوزه (SCAMS) معرفی کرده اند.

  در هرکدام از این بخش های این کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال، تاریخچه، فناوری ها و ارتباط بین عرضه و تقاضای دارایی های دیجیتالی مورد بررسی قرار گرفته است.

  مطالعه این کتاب به کسانی که تمایل دارند دریابند که ارزهای دیجیتال چگونه به جایگاه فعلی خود رسیده اند پیشنهاد می شود. همچنین اگر در دسته سرمایه گذاران تازه وارد قرار می گیرید می توانید از کتاب دارایی های رمزنگاری شده به عنوان یک راهنمای جامع کمک بگیرید؛ زیرا در آن به تمامی اصول کلیدی پرداخته شده که این کتاب را به منبعی عالی برای شروع فعالیت ها در زمینه رمزارها تبدیل کرده است. حتی اگر با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا هستید نیز قادر خواهید بود با مطالعه این منبع اطلاعاتی، دنیای این ارزها را از دیدگاهی متفاوت بررسی کرده و به دانش خود بیفزایید.

  نویسنده

  کریس برنیسک و جک تاتار هر دو از سرمایه گذاران و نویسندگانی هستند که در رابطه با امور مالی و اقتصادی کتاب هایی را تالیف کرده اند.

  5. کتاب انقلاب بلاک چین (Blockchain Revolution)

  «کتاب انقلاب بلاک چین: چگونه فناوری های پشت بیت کوین ارز، بیزینس و جهان را تغییر می دهد» در دسته کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال قرار می گیرد و می توان آن را باعنوان Blockchain Revolution: How The Technology Behind Bitcoin Is Changing Money, Business, and the World نیز در بازار پیدا کرد. این کتاب نوشته دان (Don Tapscott) و الکس تاپسکات (Alex Tapscott) بوده و به زبان فارسی نیز ترجمه شده است.

  محتوای انقلاب بلاک چین

  هیچ گاه نمی توان بدون اطلاع از فناوری های پشت بیت کوین و دیگر رمزارزها به طور کامل آن ها را شناخت. پس اگر به دنبال کتابی هستید که اطلاعات زیادی در رابطه با فناوری های بلاک چین ارائه دهد، خواندن انقلاب بلاک چین را به شما توصیه می کنیم. این کتاب سه بخش اصلی دارد که عبارتند از:

  • Revolution یا انقلاب
  • Transformations یا تحولات
  • Promise and Peril یا وعده ها و خطرات

  نویسندگان در این کتاب، بلاک چین را به عنوان یک راه حل قدرتمند برای افزایش خدمات مالی، حفاظت از حریم شخصی اشخاص، و توسعه اینترنت اشیا معرفی می کند.

  درباره نویسنده

  دان و پدرش الکس، از بنیان گذاران موسسه تحقیقاتی بلاک چین هستند که شرکت های بزرگ جهانی همچون مایکروسافت، آی بی اِم، فِدکس و پپسی کو نیز از آن حمایت می کنند.

  6. کتاب ساتوشی (The Book Of Satoshi)

  از دیگر کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال باید به «ساتوشی: مجموعه نوشته های خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو» اشاره کنیم که عنوان اصلی آن The Book Of Satoshi: The Collected Writings of Bitcoin Creator Satoshi Nakamoto بوده و توسط فیل شامپاین (Phil Champagne) نوشته شده است. ترجمه فارسی این کتاب در بازار وجود دارد.

  محتوای کتاب ساتوشی

  اگر درباره ارزهای رمزنگاری شده اطلاعات اندکی نیز داشته باشید، احتمالا ساتوشی ناکاموتو یا همان پدر بیت کوین را می شناسید. وی یکی از بنیان گذاران و صاحب ثروت هنگفتی در بیت کوین است؛ با این حال هیچکس اطلاعاتی درباره هویت او ندارد. از آثار ساتوشی می توان به کاغذ سفید بیت کوین اشاره کرد. فیل شامپاین در کتاب خود روند فکری خالق BTC را بررسی می کند. اگر به دنبال کتابی هستید که بیشتر به مفاهیم بپردازد و مطالب کمتری را به مسائل فنی در حوزه بلاک چین و بیت کوین اختصاص دهد، مطالعه این کتاب را پیشنهاد می کنیم. کتاب ساتوشی، مهم ترین یادداشت های ناکاموتو را نیز در خود جای داده و به بررسی مفاهیم اصلی همچون Bitcoin و نحوه عملکرد آن از زبان ساتوشی پرداخته است. در ضمن ایمیل ها و مقاله های مهم خالق بیت کوین را نیز در اختیار خواننده قرار می دهد.

  درباره نویسنده

  فیل شامپاین مدیرعامل Wren Investment Group LLC است. وی در سال 2012 به بیت کوین علاقه مند شد و در این راستا به فعالیت پرداخت. فیل در رشته مهندسی برق از دانشگاه شربروک کانادا فارغ التحصیل شد.

  سخن پایانی

  همان طور که با مطالعه این مطلب درباره کتاب برتر در حوزه ارزهای دیجیتال دریافتید، کتاب های بسیاری وجود دارند که می توانند در این مسیر شما را یاری کنند؛ اما باید بدانید که تنها مطالعه چند کتابی که در این مقاله به آن ها اشاره شد کافی نیست. بلکه باید همواره با تحقیقات به روز و جامع تر اطلاعات خود را در زمینه رمزارزها گسترش دهید. امیدواریم توانسته باشیم به تمامی پرسش های شما در رابطه با بهترین کتب موجود در زمینه ارزهای رمزنگاری شده پاسخ دهیم.