Series: داستان تولد برندها

استارتاپ موفق

از ایده اصلی تا شهرت جهانی ۷ استارتاپ موفق دنیا

شاید باور نکنید یا ندانید که برخی از معروف‌ترین استارتاپ‌های دنیا در ابتدای کار چندان هم موفق نبوده‌اند و شکست‌های کوچک و بزرگ زیادی را تجربه کردند. گر به دنیای کارآفرینی و استارتاپ‌ها علاقه دارید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با چند استارتاپ موفق دنیا و تاریخچه آن‌ها آشنا شوید.

ادامه مطلب »
برند فیسبوک

داستان برند فیسبوک؛ نگاهی به سرآغاز بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان

شبکه‌های اجتماعی راهی برای مشاهده جهانی هستند که شاید خودمان فرصت و هزینه تماشای آن را از نزدیک نداشته باشیم. این بسترها نقش یک پنجره باز رو به جهان را برای ما ایفا می‌کنند؛ به همین دلیل خواندن داستان «برند فیسبوک» که یکی از اولین و پرجمعیت‌ترین پنجره‌ها به شمار می‌رود، جذابیت‌های خاص خودش را دارد. در این قسمت از خانه سرمایه به سراغ داستان برند این شبکه اجتماعی می‌رویم؛ پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
برند مایکروسافت

داستان برند مایکروسافت؛ این غول نرم افزاری چگونه به وجود آمد؟

اگر بخواهیم داستان برند مایکروسافت را موشکافی کنیم، قبل از هر چیز سر از شرکت «Traf-O-Data» درمی‌آوریم. این شرکت نخستین بار در سال 1972 توسط سه نفر به نام‌های «بیل گیتس»، «پل آلن» و «پل گیلبرت» راه‌اندازی شد.
در این قسمت از خانه سرمایه به سراغ داستان برند Microsoft می‌رویم و نگاهی به ماجراهای این برند بزرگ در صنعت کامپیوتر و نرم‌افزار می‌اندازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »