اگر شما هم عاشق فوتبال باشید، اما به طور حرفه ای در آن فعال نباشید ممکن است گاهی تحت تأثیر افکار مخالفان فوتبال با خود فکر کنید که دنبال کردن بازی های فوتبال تنها وقت شما را هدر می دهد و هیچ نتیجه ای برای شما ندارد. اگر این طور فکر می کنید، باید بدانید که اشتباه می کنید؛ زیرا تماشای فوتبال علاوه بر لذت و هیجانی که دارد، اطلاعات زیادی از جمله نام فوتبالیست ها، قدرت بدنی و مهارت آن ها را در اختیار شما قرار می دهد که این اطلاعات می تواند در بازی ای که قصد آموزش آن را داریم، بسیار کاربردی باشد.

فهرست []

  به دلیل جذاب بودن فوتبال در سراسر جهان، تاکنون بازی های زیادی در این زمینه ایجاد شده و اتفاقاً بسیار هم محبوب شده اند. در حال حاضر، یک شرکت فرانسوی به دنبال ترکیب فوتبال با بلاک چین و NFT یک بازی بسیار جالب طراحی کرده است که گیمرها در آن با توجه به اصول خاصی امتیاز مثبت یا منفی کسب می کنند.

  این بازی که اتفاقاً به هیچ وجه وقت گیر نیست، حس یک مربی یا بهتر است بگوییم مدیر را به شما می دهد که با توجه به بازی و عملکرد بازیکنان خود، در فوتبال هایی که در دنیای واقعی برگزار می شوند، امتیاز کسب می کنید. در ادامه این بازی را با جزئیات آن شرح خواهیم داد.

  بنیان گذاران بازی Sorare

  • نیکلاس جولیا (Nicolas Julia)

  یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت Sorare است که نقش اساسی در پروژه بازی سوریر داشته است.

  • آدرین مورتفورت (Adrien Montfort)

  آدرین دیگر بنیان گذار بازی Sorare است که به عنوان مدیر ارشد فناوری این پروژه فعالیت داشته است.

  ویژگی های بازی Sorare

  • مسئولان این بازی از 130 باشگاه مطرح در دنیا مجوز گرفته اند.
  • این بازی روی شبکه اتریوم اجرا شده است.
  • در ابتدای بازی، 11 کارت از نوع Common به شما داده می شود تا بتوانید بازی را رایگان آغاز کنید.
  • بازی Sorare توکن بومی ندارد.
  • بازی Sorare مستقل از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال است. به زبان ساده صعود یا افت قیمت ارزهای دیجیتال تأثیری بر این بازی نخواهد داشت و تنها کارت ها در این بازی ساختار NFT دارند.
  • سه لیگ در بازی وجود دارد که می توانید به دلخواه لیگ موردنظر خودتان را انتخاب کنید. لیگ ها خود به 4 دسته 1، 2، 3 و 4 تقسیم می شوند. با توجه به کارت هایی که دارید امکان حضور در دسته خاصی برای شما فعال می شود، بد نیست بدانید که پاداش ها در دسته های مختلف متفاوت هستند.

  لیگ ها در بازی Sorare عبارت اند از:

  • لیگ جهانی All Star

  در این لیگ جهانی بازیکنان از هر نقطه از جهان حضور دارند؛ بنابراین اگر بازیکنان موردعلاقه شما از قاره های مختلف هستند، بهتر است این لیگ را انتخاب کنید.

  • لیگ زیر 23 سال

  تنها فوتبالیست های زیر 23 سال در این لیگ حضور دارند و اگر این لیگ را انتخاب کنید، تنها امکان انتخاب کارت های بازیکنان زیر 23 سال را خواهید داشت.

  • لیگ منطقه ای

  لیگ منطقه ای خود شامل سه گروه قهرمانان اروپا، قهرمانان آسیا و قهرمانان آمریکاست؛ پس اگر بازیکنانی که می خواهید انتخاب کنید، همه از یک منطقه هستند، می توانید لیگ منطقه ای را انتخاب کنید.

  1. امکان عضویت در لیگ های روکی و چالشی به کمک کارت های معمولی (Common) برای دارندگان فراهم شده است.
  2. کارت های دروازه بان ها کمی متفاوت از کارت دیگر بازیکنان است و نحوه دریافت امتیاز در این نوع کارت ها نیز متفاوت است.
  3. میزان 20 درصد به ضریب امتیاز بازیکنی که به عنوان کاپیتان تیم انتخاب می کنید، اضافه می شود؛ بنابراین انتخاب کاپیتان در تیم یکی از نکات اساسی برای کسب امتیاز بالاتر است.
  4. امتیاز بازیکنان با توجه به عملکرد آن ها در 5 بازی اخیر می تواند بین صفر تا 100 متغیر باشد. همچنین زمانی که عبارت DNP که مخفف عبارت Did Not Play است، روی کارت دیده شود، به این معناست که بازیکن در 5 بازی اخیر تیم خود بازی نکرده و عملاً امتیازی به دست نیاورده است.
  5. پاداش کاربران درصورت کسب امتیاز شامل کارت های مختلف و ارز دیجیتال اتریوم است.

  کارت ها در بازی Sorare

  Sorare یک بازی است که بر مبنای کارت انجام می شود؛ درنتیجه آشنایی با انواع مختلف هر کارت و ارزش آن ها می تواند نقشی اساسی در موفقیت شما در این بازی داشته باشد. در آغاز هر فصل تعداد 1000 کارت Limited، 100 عدد کارت Rare، 10 کارت Super Rare و تنها 1 عدد کارت Unique در بازار (Market place) این بازی منتشر می شود و شما به عنوان گیمر در بازی Sorare می توانید این کارت ها را خریداری کنید. توجه به این نکته ضروری است که هرچه کارت انتخابی شما نادرتر باشد، ارزش و قیمت بیشتری خواهد داشت.

  • Common

  کارت های Common یا معمولی کارت هایی هستند که پس از ثبت نام به شما تعلق می گیرند و رنگ پشت زمینه آن ها سفید است. این کارت ها رایگان هستند و شما امکان فروش آن ها در بخش مارکت بازی را نخواهید داشت.

  • Limited

  امکان خرید کارت های Limited که رنگ زمینه زرد دارند، با پرداخت مبلغ کمی برای کاربران و گیمرها فراهم شده است. این کارت ها از نظر نادربودن، پس از کارت های معمولی در رتبه چهارم قرار دارند (با وجود کارت های Common، 5 نوع کارت یا به عبارت دیگر 5 سطح از نادربودن کارت ها را در بازی داریم).

  • Rare

  کارت های Rare با زمینه قرمز ارزش بیشتری از کارت های Limited دارند و قیمت آن ها نیز بالاتر است. از طرف دیگر با توجه به امتیاز بالاتر، احتمال اینکه بتوانید با کارت های Rare به پاداش بالاتر برسید هم بیشتر است.

  • Super Rare

  کارت های Super Rare به کارت هایی با زمینه آبی اشاره دارند که از نظر کمیابی در درجه بالاتر از کارت های Rare قرار دارند؛ البته تعداد این کارت ها زیاد نیست.

  • Unique

  Unique به کارت هایی گفته می شود که رنگ پشت زمینه آن ها مشکی است و باارزش ترین نوع کارت در بازی Sorare هستند.

  آموزش ثبت نام در بازی Sorare

  اولین کار برای انجام بازی Sorare این است که یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد کنید. Sorare یک بازی تحت وب است که شما برای فعالیت در آن نیازی به نصب برنامه خاصی ندارید و کافی است برای بازی به وب سایت آن به آدرس www.Sorare.com مراجعه کنید و از آنجا و به ترتیبی که توضیح خواهیم داد، یک حساب کاربری ایجاد کنید.

  پس از مراجعه به وب سایت در اولین گام باید روی یکی از گزینه های Sign Up در بالای صفحه یا Play که در تصویر هم مشخص کرده ایم، کلیک کنید (بدیهی است اگر پیش از این برای خود حساب کاربری ایجاد کرده باشید، باید روی گزینه Sign In کلیک کنید).

   در این مرحله از شما خواسته شده است که در کادر اول، ایمیل خود را وارد کنید. در کادر دوم نیز یک نام مستعار برای خود انتخاب کنید و در کادر سوم نیز رمز عبوری مطمئن را در نظر بگیرید. پس از کلیک کردن و فعال کردن بخشی که به پذیرش قوانین بازی Sorare اشاره دارد و همچنین گزینه دوم که به دریافت ایمیل از باشگاه های Sorare اشاره می کند، می توانید روی گزینه آبی رنگ Submit کلیک کنید و به این ترتیب این مرحله را به پایان برسانید.

  البته باید بدانید که شما امکان ورود به بازی بدون طی کردن این مسیر را هم دارید. برای این کار کافی است روی یکی از آیکون ها در پایین صفحه، یعنی آیکون گوگل یا فیسبوک کلیک کنید. در این حالت شما با کمک حساب گوگل یا فیسبوک خود می توانید وارد بازی شوید و درواقع مراحل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری را از این طریق طی کنید.

  اگر روش حساب گوگل را انتخاب کنید، پس از کلیک روی آیکون گوگل، حساب های گوگل که روی سیستم فعال هستند، برای شما به نمایش درمی آیند که می توانید از آن میان یکی را انتخاب کنید. درنهایت از شما خواسته می شود یک رمز عبور برای کیف پول خود در بازی Sorare انتخاب کنید.

  پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به آن با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. در این صفحه می توانید با کلیک روی Upload an image، از میان تصاویر موجود روی رایانه خود، یک آواتار برای حساب کاربری خود در بازی Sorare انتخاب کنید. Nickname نام مستعاری است که انتخاب کرده بودید؛ البته اگر از طریق حساب گوگل وارد بازی شده باشید، نام و نام خانوادگی که در زمان ایجاد جیمیل وارد کرده بودید، در این بخش قرار می گیرد که می توانید آن را تغییر دهید.

  کادر Club Name نیز نام باشگاه شما را تعیین می کند که می توانید بنا به تمایل خودتان آن را انتخاب کنید. در پایین صفحه نیز آیکون هایی دیده می شوند که می توانید یکی از آن ها را به عنوان لوگو باشگاهی که قرار است شما مدیریت آن را به عهده داشته باشید انتخاب کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه Confirm به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

  در این مرحله باید حداقل یک باشگاه فوتبال را که به آن علاقه دارید یا فکر می کنید بازیکنان آن باشگاه ها به دلیل قدرت بالا می توانند برای شما امتیاز کسب کنند، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که به کمک نوار جست وجو می توانید نام باشگاه موردنظرتان را پیدا کنید یا در کادر سمت راست، باشگاه های موجود در یک لیگ خاص را فیلتر کنید تا به این ترتیب تنها باشگاه های آن لیگ برای شما نمایش داده شوند.

  پس از انتخاب باشگاه های موردنظر با کلیک کردن روی آن ها، کافی است روی گزینه سبزرنگ Done در گوشه پایین و سمت راست تصویر، این مرحله و درواقع این بخش از ثبت نام را به پایان برسانید. گفتنی است انتخاب باشگاه در این مرحله باید با آگاهی انجام شود و باید بدانید کارت هایی که در این بخش به شما داده شده، از میان بازیکنان این باشگاه ها انتخاب می شوند.

  در این صفحه به شما پیغام داده می شود که این مرحله از ثبت نام خود را به پایان رسانده اید. با کلیک روی گزینه Open Pack به معنای بازکردن بسته، اولین گروه از بازیکنانی که از طرف بازی Sorare به صورت رایگان به شما داده می شود، برای شما به نمایش درمی آید.

  همان طور که می بینید 4 کارت از 11 کارتی که قرار است به صورت رایگان دریافت کنید، در این مرحله به شما داده شده است. هرکدام از این کارت ها نماینده یکی از بازیکنان از باشگاه های انتخابی شما در مرحله پیش است. برای دیدن اینکه کارت کدام بازیکنان را دریافت کرده اید، باید روی کارت ها یا یک باره روی گزینه Reveal All کلیک کنید تا تمام کارت ها برگشته و شما بازیکنان را ببینید.

  با دیدن کارت ها کافی است بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید. توجه داشته باشید که تعداد 11 کارت در چند مرحله و طی فرایند ثبت نام به شما داده می شوند که در این مرحله شما 4 کارت را دریافت می کنید، اما 7 کارت دیگر را در مراحل بعدی و با دنبال کردن گام های ثبت نام به دست می آورید.

  با رسیدن به این مرحله باید لیگ موردنظر خودتان را انتخاب کنید. 3 لیگ مختلف در این بازی وجود دارند که می توانید بنا بر استراتژی خود لیگ مناسب را انتخاب کنید. اگر لیگ All Star را که در سطح جهانی منظور می شود انتخاب کنید، کارت هایی از بازیکنانی که ممکن است از هر نقطه از جهان باشند، به دست می آورید؛ البته این موضوع حتی در کسب امتیاز هم مؤثر است؛ یعنی در صورتی که شما هر لیگ را انتخاب کنید، پاداش ها نیز متفاوت خواهند بود.

  اگر لیگ زیر 23 سال (Under 23) را انتخاب کنید، کارت بازیکنانی که زیر 23 سال هستند، برای شما لحاظ می شود. بازیکنان این لیگ هم در سطح جهانی در نظر گرفته می شوند، اما اگر لیگ قهرمانان اروپا (Champion Europe) را انتخاب کنید، کارت هایی را از بازیکنانی که در 5 تیم برتر لیگ اروپا بازی می کنند، می توانید انتخاب کنید و امتیاز و پاداش شما نیز با توجه به میزان امتیاز شما در مقایسه با دیگر افرادی که این لیگ را انتخاب کرده اند، سنجیده می شود.

  نکته دیگر این است که همان طور که در نوار سیاه رنگ نیز مشاهده می کنید، (1/4) این مرحله از ثبت نام و درواقع ایجاد یک تیم، گام اول از 4 گامی است که در این مرحله از ثبت نام باید طی کنید. پس از انتخاب لیگ موردنظرتان باید روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

  در این مرحله امتیازاتی که کاربران در لیگ All Star کسب کرده اند، نشان داده شده است؛ برای مثال کاربر Arsene با کسب 438 امتیاز، نفر اول از میان کسانی است که لیگ All Star را انتخاب کرده بودند. امتیاز نفرات بعدی نیز در لیست قابل مشاهده است، اما هر کاربر یا بهتر است بگوییم گیمر، با توجه به میزان امتیازی که کسب کرده است، پاداشی را دریافت می کند.

  برای مشاهده میزان پاداش ها باید روی گزینه What Do I Win کلیک کنید تا متوجه شوید با کسب هر رتبه ای، چه پاداشی دریافت خواهید کرد. از اینجا مشخص می شود که انتخاب لیگ یکی از نکات بازی Sorare است که باید دقت بالا انتخاب شود.

  همان طور که در تصویر هم دیده می شود، نفر اول از لیگ All Star، 1261.20 یورو، نفر دوم، 756.72 یورو و نفر سوم 504.48 یورو دریافت خواهند کرد که البته می توانند پاداش خود را براساس اتریوم نیز دریافت کنند. برای مشاهده میزان پاداش نفرات بعدی نیز کافی است روی View more کلیک کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه Let’s Play یک قدم به شروع بازی و کسب امتیاز نزدیک تر خواهید شد.

  به عنوان یک کاربر تازه وارد امکان بازی در لیگ Casual برای شما فراهم است که برای حضور در این لیگ ابتدا باید تیمی را برای خود انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه Enter a team به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

  باز هم دسته ای کارت برای شما در نظر گرفته شده است. با کلیک روی Open pack کارت هایی که برای شما در نظر گرفته شده است، به شما نمایش داده خواهند شد. دریافت کارت های خوب یا بد از این طریق کمی به شانس وابسته است.

  می بینید که دسته ای شامل 5 کارت به شما داده شده است. باز هم با کلیک روی هرکدام از کارت ها یا یک باره با کلیک روی گزینه Reveal all مشاهده می کنید کدام کارت ها به شما داده شده است. بد نیست بدانید که برخلاف مرحله پیش کارت هایی که در این دسته قرار می گیرند، صرف نظر از تیم هایی که در مراحل پیش انتخاب کردید، به صورت تصادفی از تیم های مختلف انتخاب می شوند. در مراحل پیش یک دسته کارت چهارتایی و در این مرحله یک دسته کارت 5 تایی را به دست آوردید؛ بنابراین تا این مرحله 9 کارت به شما تعلق گرفته است.

  پس از دیدن کارت ها باید روی دکمه سبزرنگ Next step به معنای قدم بعد کلیک کنید تا بتوانید به عنوان یک مربی، تیم خودتان را برای بازی بچینید. نکته ای که باید به عنوان یک کاربر تازه وارد به آن توجه کنید، این است که کارت های داده شده به شما در بدو ورود و طی مراحل ثبت نام، از نوع Common هستند که قابلیت فروش ندارند.

  بازیکنان در بازی سوریر به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد؛ البته اگر شما با فوتبال در دنیای واقعی آشنا باشید، با این مفاهیم بیگانه نخواهید بود.

  • GK

  GK یا Goal Keeper به دروازه بان اشاره دارد. دو بازیکن برای این موقعیت از میان کارت های شما وجود دارند که باید براساس استراتژی خودتان و البته امتیاز بازیکنان، کارت موردنظر را انتخاب کنید. با کلیک روی بازیکن موردنظر، کارت انتخاب خواهد شد. DNP که در کنار برخی کارت ها دیده می شود، مخفف عبارت «Did Not Play» است؛ یعنی اینکه بازیکن مربوط با توجه به اینکه به تازگی بازی نکرده است، امتیازی هم ندارد و درواقع امتیازش صفر است. هرچه امتیاز یک بازیکن بیشتر باشد، احتمال آنکه بتواند امتیاز بالاتری را برای شما رقم بزند، بیشتر است.

  • DEF

  DEF یا Defender به مدافع تیم اشاره دارد. پس از انتخاب کارت دروازه بان، کارت هایی که می توانید برای موقعیت مدافع انتخاب کنید، برای شما به نمایش درمی آیند که باز هم باید با توجه به امتیاز بازیکن و البته استراتژی خود، باید بهترین را انتخاب کنید.

  • MID

  MID یا Midfielder نیز همان هافبک تیم است که باز هم باید از میان گزینه های موجود، کارتی را که فکر می کنید بازیکن مربوط به آن بتواند عملکرد بهتری را داشته باشد، انتخاب کنید تا به این ترتیب امتیاز شما نیز بالا برود.

  • FW

  FW یا Forward نیز که از نامش پیداست به بازیکن فوروارد اشاره می کند که باید این کارت را نیز با هوشمندی تمام انتخاب کنید.

  • Extra

  شما باید 5 کارت را انتخاب کنید که یکی از این کارت ها، کارت بازیکن ذخیره است که با عنوان Extra یا اضافی مشخص می شود.

   با انتخاب 5 بازیکن برای تیم، نوبت به انتخاب کاپیتان تیم می رسد. درصدهایی که در پایین کارت ها دیده می شوند، بونس و به عبارت دیگر ضریب امتیازات دریافتی را مشخص می کنند. انتخاب کاپیتان یک انتخاب حیاتی در بازی Sorare است؛ چراکه کارت یا بهتر است بگوییم بازیکنی که به عنوان کاپیتان انتخاب شود، 20 درصد بونس اضافی خواهد داشت که این موضوع می تواند تأثیر زیادی بر امتیاز شما در این بازی داشته باشد.

  در ابتدا بونس بازیکنان 5 درصد است که کاپیتان با داشتن 20 درصد اضافی، بونس 25 درصد خواهد داشت. سعی کنید بهترین بازیکن خود در تیم را به عنوان کاپیتان انتخاب کنید. برای این کار کافی است روی حرف انگلیسی «C» که در بخش سمت چپ و بالای کارت ها ظاهر شده است، کلیک کنید. در پایان با کلیک روی گزینه Confirm در پایین صفحه، تیم انتخابی آماده می شود و به مرحله بعد هدایت خواهیم شد.

  پس از تشکیل یک تیم 5 نفره با کارت های معمولی، در این مرحله باز هم یک دسته کارت پیش روی شما قرار می گیرد که با کلیک روی گزینه Open pack کارت یا کارت های دریافتی را خواهید دید.

  همان طور که می بینید، یک کارت در این گام به شما داده شده است. پس هنوز یک کارت دیگر را باید در بازی دریافت کنید. مانند مراحل پیشین با کلیک روی کارت یا عبارت Reveal all، کارتی را که به شما تخصیص داده شده است می توانید ببینید. آخرین گام ثبت نام و ایجاد یک تیم البته در این مرحله به پایان می رسد.

  همان طور که در نوار سیاه رنگ می بینید، این مرحله از ثبت نام و چیدن تیم 3 گام دارد که باید طی شود. در این مرحله تعداد کارت ها با توجه به نوع آن ها مشخص شده است. 1000 کارت Limited، 100 کارت Rare، 10 کارت Super rare و تنها یک کارت Unipue وجود دارد که قاعدتاً هرچه تعداد کارت ها کمتر باشد، کارت باارزش تر خواهد بود. تنها کاری که در این مرحله باید انجام دهید، این است که روی گزینه Next کلیک کنید.

  در این مرحله می توانید برخی بازیکنانی را که علاقه دارید از آن ها مطلع باشید، دنبال کنید، برای این کار روی گزینه Follow در مقابل نام بازیکنان موردنظر خود کلیک کرده و سپس روی گزینه Done کلیک کنید.

  و اما می رسیم به آخرین قدم در آخرین مرحله ثبت نام که آخرین کارت یعنی کارت یازدهم به ما داده می شود. براساس روال مراحل گذشته ابتدا روی Open pack و سپس روی کارت که برای ما به نمایش درمی آید کلیک می کنیم. پس از کلیک روی گزینه Next step نیز وارد بازار (Market Place) بازی Sorare خواهیم شد که امکان خرید کارت ها به صورت مستقیم یا از طریق مزایده را به ما نشان خواهد داد که البته فعلاً می توان هیچ کارتی را خریداری نکرد.

  در ادامه فعالیت های مختلفی را که می توان در این پلتفرم داشت شرح خواهیم داد.

   اتصال کیف پول و واریز و برداشت در بازی Sorare

  یکی از مهم ترین کارهایی که باید در این بازی انجام دهید، اتصال کیف پول به پلتفرم بازی است. برای این کار در صفحه اصلی بازی روی آیکون آبی رنگ کیف پول که در بالا و سمت راست تصویر قرار گرفته است، کلیک کنید. همان طور که مشاهده می کنید، در نوار مشکی رنگ و در سمت چپ نوار سیاه رنگ، رسیدن به بخش های بازار (Market)، بازی (Play)، باشگاه من (My Club) تعبیه شده است.

  البته می توان در همین صفحه (صفحه اول که پس از ثبت نام به نمایش درمی آید) نیز به این بخش ها دسترسی داشت. نکته دیگری که در این صفحه وجود دارد، استفاده از لینک دعوت از دوستان است، شما می توانید با کپی کردن این لینک و ارسال آن به دوستان خود، امتیازاتی را کسب کنید. توضیحات لینک دعوت را در بخش روش های کسب درآمد از بازی Sorare خواهیم آورد.

  پس از کلیک روی آیکون کیف پول در مرحله پیش با چنین صفحه ای مواجه خواهیم شد. در اینجا دو راه پیش روی ما قرار می گیرد؛ اگر قصد فعالیت با ارزهای دیجیتال را داشته باشیم، باید روی گزینه Connect Wallet کلیک کنیم، اما اگر بخواهید از کارت های اعتباری استفاده کنید (برای افرادی که ساکن کشور نیستند) نیز می توانید یکی از گزینه های Ramp یا Moonpay را انتخاب کنید.

  پس از اتصال کیف پول یا انتخاب یکی از روش های مبتنی بر کارت اعتباری، اگر بخواهید ارز دیجیتال یا پول خود را به بازی واریز کنید، روی گزینه Deposit و در صورتی که بخواهید سرمایه خود را از بازی Sorare برداشت کنید، روی گزینه Withdraw کلیک کرده و مقادیر موردنظر را وارد می کنید.

  مثلاً برای برداشت از حساب کاربری خود، پس از کلیک روی گزینه Withdraw، در کادر To آدرس مقصد (آدرس کیف پول) و در کادر Amount مقدار دارایی که قصد برداشت آن را دارید وارد کنید. این مقدار را می توانید برحسب اتریوم یا یورو وارد کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه Submit کار برداشت به پایان می رسد.

  خرید کارت

  خرید کارت ها در بازی Sorare باید کاملاً آگاهانه انجام شود؛ زیرا کارت ها معرف بازیکنانی هستند که در دنیای واقعی مشغول بازی فوتبال هستند. البته همیشه خرید کارت با قیمت بالاتر نشانه باارزش بودن آن یا قیمت پایین کارت نشانه بی ارزش بودن آن نیست.

  برای مثال شرایطی را در نظر بگیرید که یک فوتبالیست بسیار حرفه ای مصدوم شده است و صاحب کارت آن فوتبالیست در بازی، به دلیل مصدومیت قصد فروش آن را دارد. در چنین شرایطی شما می توانید کارت آن بازیکن حرفه ای را با قیمت مناسب تر خریداری کنید و پس از بهبودی بازیکن، آن کارت را به قیمت بالاتر به فروش برسانید یا اینکه از آن کارت در تیم خود استفاده کرده و امتیاز کسب کنید که می توان به عنوان یک سرمایه گذاری به آن نگاه کرد.

  ضریب امتیاز کارت ها در بازی Sorare براساس 5 بازی اخیر بازیکن و امتیازات، دستاوردها، گل زدن یا نزدن، دفاع و به طورکلی عملکرد بازیکن در بازی ها مشخص می شود. هرچه درصد امتیاز یا ضریب یک کارت بیشتر باشد، به معنای آن است که بازیکن عملکرد خوبی را در دنیای واقعی داشته است؛ درنتیجه قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

  خرید کارت هایی که نماینده بازیکنانی با قدرت بالا و موقعیت مناسب هستند، شانس شما در کسب امتیاز بالاتر و درنتیجه درآمد بالاتر از این بازی را افزایش می دهد؛ پس می توان گفت خرید کارت هایی که امتیاز خوبی دارند، در صورتی که بتوانید به درستی از آن ها استفاده کنید، نوعی سرمایه گذاری است.

  پس از ثبت نام و در بدو ورود به بازی با صفحه ای همچون تصویر زیر روبه رو می شوید که خرید یک کارت (Buy a card) و شرکت در مزایده خرید یک کارت (Bid on a card) را به شما پیشنهاد می دهد که البته می توانید در ابتدای ورود اقدام به خرید نکنید. با کلیک روی گزینه Skip از این مرحله گذر خواهید کرد.

  اگر بخواهید در هر زمانی اقدام به خرید کارت در بازی Sorare کنید، کافی است در نوار بالایی نشانگر ماوس خود را روی گزینه Market نگه دارید تا گزینه های مختلف را ببینید. با این کار دو ستون با گزینه های مختلف برای شما به نمایش درمی آید که ستون New Card Auctions به بخش حراج یا مزایده ها و بخش Manager Sales به خرید مستقیم اشاره دارد.

  گزینه Cards در ستون مزایده ها به کارت هایی اشاره دارد که به مزایده گذاشته شده اند و شما می توانید با کلیک روی گزینه Cards، کارت های به مزایده گذاشته شده را با قیمت های مختلف ببینید و در صورتی که قصد به دست آوردن هریک از کارت ها را داشته باشید، می توانید قیمتی بالا را در مزایده ثبت کنید تا به این ترتیب فروشنده معامله را با شما انجام دهد.

  اگر قصد خرید کارت به صورت مستقیم و با قیمت مشخص را داشته باشید، می توانید به ستون Manager Sales بروید و روی گزینه موردنظر کلیک کنید تا کارت های مربوط به آن را با قیمت مشخص مشاهده کنید. پس از انتخاب کارت موردنظر اگر قصد خرید آن را داشته باشید، کافی است روی گزینه Buy در پایین همان کارت کلیک کنید.

  با انتخاب کارت و کلیک روی گزینه Buy، صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد که مبلغ، کارت خریداری شده و میزان کارمزد را به شما اعلام می کند. اگر شما برای خرید کارت اطمینان داشته باشید، باز هم باید روی گزینه Buy در این صفحه کلیک کنید.

  نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که اگر روی بخش ETH کلیک کنید، اطلاعات و قیمت برحسب اتریوم به شما نمایش داده خواهد شد و خرید شما نیز با کسر اتریوم از کیف پولی که به پلتفرم بازی متصل کرده اید، انجام می شود، اما چنانچه بخواهید خرید را با استفاده از کارت های بانکی یا کارت های اعتباری انجام دهید، باید روی بخش Credit Card کلیک کنید. بدیهی است در این صورت قیمت ها و خرید شما براساس یورو انجام خواهد شد.

  اما چنانچه قصد دریافت کارت از راه مزایده را داشته باشید، باید پس از نگه داشتن نشانگر ماوس روی مارکت (Market)، یکی از آیتم های Cards، Bundles و #1 Serial را انتخاب کنید و با کلیک روی آن ها به کارت ها یا دسته کارت ها دسترسی داشته باشید. Bundles در این لیست نشان دهنده دسته کارت هاست.

  در ستون سمت چپ تصویر، امکان فیلترکردن کارت یا دسته کارت ها براساس عوامل مختلف از جمله قیمت قابل فیلتر کردن است؛ برای مثال به پلتفرم فرمان می دهید که تنها کارت های با قیمت 0.04 به بالا را برای شما نشان دهد. همچنین از زبانه سمت راست و بالای تصویر می توانید ترتیب چینش کارت ها را براساس جدیدبودن، بالاترین یا کمترین قیمت و مزایده هایی که به زودی زمان آن ها تمام می شود انتخاب کنید.

  درنهایت با انتخاب یک کارت و کلیک روی گزینه Bid می توانید در مزایده شرکت کنید و قیمتی را برای آن کارت پیشنهاد دهید. اگر فروشنده با قیمت پیشنهادی شما موافق باشد، معامله انجام خواهد شد. توجه داشته باشید که زمان باقی مانده برای شرکت در مزایده و همچنین تعداد افرادی که در مزایده شرکت کرده اند (برای مثال 21 Bid) در بالای گزینه Bid قرار گرفته است.

  با کلیک روی گزینه Bid صفحه ای برای شما باز خواهد شد که باید قیمت پیشنهادی خود را با توجه به روش پرداخت خودتان، براساس اتریوم یا یورو وارد کرده و روی گزینه Bid کلیک کنید.

  فروش کارت در بازی Sorare

  فروش کارت ها در بازی نیز بسیار ساده است، برای این کار کافی است نشانگر ماوس را روی عبارت My Club نگه دارید و از زیرمنوی ظاهرشده، My Cards به معنای «کارت های من» را انتخاب کنید.

  در این مرحله شما می توانید کارت های خود را که از راه های مختلف از کسب پاداش با انجام بازی ها گرفته تا خرید کارت ها در Market به دست آورده اید، مشاهده کنید. ابتدا کارتی که قصد فروش آن را دارید انتخاب کرده و سپس بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه کارت موردنظر منتقل شوید.

  با رسیدن به این مرحله و اسکرول به پایین صفحه با گزینه Sell My Card به معنای «کارت مرا بفروش» مواجه خواهید شد. روی این گزینه کلیک کنید تا بتوانید قیمت موردنظر خودتان برای فروش کارت را وارد کنید.

  در این مرحله که آخرین گام در فروش کارت به حساب می آید، باید قیمت موردنظرتان برای فروش کارت را در کادر Price برحسب اتریوم یا یورو وارد کنید و درنهایت با کلیک روی گزینه Sell کار را به اتمام برسانید. توجه داشته باشید که کارت شما مدت 48 ساعت زمان دارد تا به فروش برسد و اگر در این بازه زمانی فروخته نشود، به کارت های شما اضافه خواهد شد.

  شرکت در مسابقات

  شرکت در مسابقات بازی Sorare، انگیزه بیشتر گیمرها در این پلتفرم است. در صورتی که نشانگر ماوس را روی گزینه Play در صفحه اصلی نگه دارید، می توانید هفته های مسابقات را مشاهده کنید. در تصویر زیر بازی هایی که در تاریخ 22 تا 25 مارس و در هفته 255 انجام شده بودند (COMPLETED)، بازی هایی که در هفته 256 در حال انجام هستند که با عبارت LIVE مشخص شده اند و همچنین مسابقات هفته 257 قابل مشاهده هستند که شما می توانید در هفته سوم شرکت کنید.

  البته این اعداد مربوط به زمان نگارش این مقاله است. منظور این بود که بدانید امکان عضویت در مسابقات هفته جاری و هفته گذشته را نخواهید داشت. پس از آنکه نشانگر ماوس را روی گزینه Play نگه داشتید، برای شرکت دادن تیم خود در مسابقه باید روی View all tournaments کلیک کنید.

  همان طور که پیش از این نیز توضیح داده شد، امکان شرکت دادن تیم در مسابقات هفته جاری وجود ندارد. در زمان نگارش این مطلب امکان شرکت در مسابقات هفته 257 برای کاربران وجود داشت. در این حالت با کلیک روی گزینه Compete می توانید در رقابت شرکت کنید.

  پس از کلیک روی Compete به صفحه ای هدایت می شوید که از شما می خواهد با کلیک روی گزینه Enter a team، یک تیم متشکل از 5 بازیکن را برای شرکت در مسابقات آماده کنید. البته باز هم یادآوری می کنیم که قرار نیست این 5 بازیکن در یک تیم برای شما بازی کنند، بلکه تنها عملکرد این بازیکنان در دنیای واقعی است که امتیاز تیم شما را تعیین می کند.

  مراحل تشکیل تیم دقیقاً مشابه آنچه در مراحل ثبت نام گفته شد پیش می رود. همان طور که می بینید با انتخاب Gareth Bale به عنوان کاپیتان، 20 درصد به ضریب امتیاز او اضافه شده است؛ پس فراموش نکنید کاپیتان تیم خود را هوشمندانه انتخاب کنید؛ چراکه در میزان امتیاز شما بسیار تأثیرگذار است. درنهایت با کلیک روی گزینه Confirm به معنای تأیید، تیمی که تشکیل دادید، در مسابقات لیگ Casual و با استفاده از کارت های معمولی (Common) لحاظ خواهد شد.

  البته نباید فراموش کنید که امکان خرید کارت های مختلف به صورتی که برای شما شرح داده شد نیز وجود دارد و شما هم می توانید با سرمایه خود اقدام به خرید کارت های باکیفیتی کنید که کسب امتیاز بالاتر را برای شما تضمین کنند.

  عبارت REGISTERED در لیگ انتخابی شما، نشان از آن دارد که تیم شما در مسابقات شرکت داده شده است. همان طور که در نوار آبی بالای صفحه می بینید، عدد هفته، وضعیت و زمان باقی مانده برای شرکت در مسابقات، در این بخش آورده شده است و شما می توانید با توجه به زمان باقی مانده اقدام به ویرایش (Edit) و حذف تیم خودتان از مسابقات کنید.

  نحوه محاسبه امتیاز کارت ها در بازی Sorare

  همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، کارت هایی که شما خریداری می کنید یا پلتفرم به شما می دهد، نماینده بازیکنان مختلف هستند که در دنیای واقعی مشغول بازی در باشگاه های مختلف هستند و عملکرد آن ها می تواند به کسب امتیاز برای شما منجر شود. در ادامه برخی از رایج ترین مواردی که درصورت تحقق آن ها توسط بازیکنانی که شما کارت آن ها را دارید، می تواند به امتیاز مثبت یا منفی برای شما منجر شود خواهیم آورد:

  امتیاز مثبت

  1. گل
  2. پاس گل
  3. پنالتی که توسط بازیکن گل شده است.
  4. درصورت دروازه بان بودن، توپی که به دلیل حضور دروازه بان گل نشده است (پنالتی یا در جریان بازی).
  5. Last Man Tackle به حالتی گفته می شود که یک بازیکن تکل بزند و بازیکن مقابل بتواند توپ را بگیرد.

  امتیاز منفی

  1. اگر بازیکنی که کارت او را دارید، کارت قرمز بگیرد.
  2. اگر بازیکنی که کارت او را دارید، کارت زرد بگیرد.
  3. دروازه بان در جریان بازی یا پنالتی گل بخورد.
  4. دروازه بان بیش از 3 گل بخورد.
  5. زدن گل به خودی

  روش های کسب درآمد از بازی

  با ادغام شدن بلاک چین با بازی ها زمینه ای برای کسب درآمد گیمرها نیز به وجود آمد. وجود تعداد زیاد افرادی که علاقه مند به بازی های رایانه ای هستند، سبب شده است که بازی های بلاک چینی بسیار محبوب شوند؛ زیرا علاوه بر لذت بردن از بازی امکان کسب درآمد نیز برای آن ها فراهم شده است.

  این می تواند نقطه ورود افراد به دنیای ارزهای دیجیتال باشد؛ البته گیمرها باید بدانند که فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیازمند دانش و تجربه در تحلیل و معامله گری است که البته همه می توانند با شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال این مهارت ضروری را کسب کنند.

  • فروش کارت های بازی

  امکان به دست آوردن کارت های مختلف با استفاده از شرکت در مسابقات برای کاربران وجود دارد. پس از به دست آوردن کارت ها به عنوان پاداش می توانید آن ها را به فروش برسانید یا اینکه از آن کارت ها در مسابقات آینده خود استفاده کرده تا امتیاز بالاتری را کسب کنید. همچنین امکان به دست آوردن کارت ها از طریق دعوت دوستان به بازی وجود دارد که در مورد بعدی آن را توضیح خواهیم داد.

  • دعوت از دوستان با لینک دعوت

  همان طور که در بخش های پیش هم اشاره کردیم، شما می توانید با استفاده از لینکی که بازی سوریر برای شما ایجاد می کند، از دوستان علاقه مند به فوتبال دعوت کنید تا از بازی Sorare لذت ببرند. اگر دوستان شما با استفاده از لینک دعوت شما در طول 150 روز بتوانند 5 کارت را با شرکت در مسابقات یا خرید آن ها کسب کنند، پلتفرم به شما و همان کاربر، یک عدد کارت از نوع Limited اهدا می کند، اما اگر تعداد افرادی که با لینک دعوت شما به بازی می آیند به 30 نفر برسد، یک کارت از نوع Unique را دریافت خواهید کرد.

  • کسب امتیاز در بازی سوریر و دریافت پاداش

  سؤالی که برای بسیاری از افرادی که با بازی Sorare آشنا می شوند پیش می آید این است که آیا امکان کسب درآمد بدون خرید کارت و با استفاده از کارت های رایگان Common وجود دارد؟ باید گفت شانس کسب درآمد بدون خرید هیچ کارتی، خیلی بالا نیست. توجه داشته باشید تنها 3 عدد کارت Limitted برای کاربران تازه وارد که با کارت های رایگان بازی می کنند وجود دارد.

  درنتیجه می توان گفت شانس به دست آوردن آن کارت ها چندان زیاد نیست؛ پس بهتر است با خرید حداقل 3، 4 و یا 5 کارت Limitted بازی خود را شروع کنید. البته قیمت همه کارت ها یکسان نیست و شما حتی می توانید کارت هایی با قیمت زیر 1 دلار را نیز در این بازی پیدا کنید.

  دریافت جوایز

  با شرکت در مسابقات، با توجه به امتیازات کسب شده (عملکرد بازیکنان) کارت هایی به عنوان پاداش به شما تعلق می گیرد که در ادامه نحوه دریافت این کارت ها را توضیح خواهیم داد. پس از واردشدن به حساب کاربری خود با نوتیفیکیشن دریافت جایزه روبه رو خواهید شد. با کلیک روی Claim reward صفحه ای برای شما به نمایش درمی آید که امکان دریافت پاداش را فراهم کرده است.

  کارت جایزه و مشخصات آن را در تصویر می بینید که می توانید با کلیک روی گزینه Claim پاداش در نظر گرفته شده برای خودتان را دریافت کنید. با این کار 1 عدد کارت به 11 کارتی که به صورت رایگان در مراحل ثبت نام دریافت کرده بودید، اضافه خواهد شد.

  با رفتن به بخش My Club می توانید کارت های خود را ببینید. توجه داشته باشید کارتی که پاداش گرفته اید به عنوان پاداش برای شرکت در مسابقات هفته گذشته بوده است و شما به محض ثبت نام پاداش دریافت نخواهید کرد. همان طور که در تصویر هم می بینید، کارتی که به عنوان پاداش به ما داده شده بود و ما آن را Claim کردیم، در لیست کارت های ما قرار گرفته است.

  سخن پایانی

  بازی Sorare یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که با توجه به عملکرد بازیکنان در دنیای واقعی، به گیمرها امتیاز می دهد. شاید مربیگری و داشتن بهترین بازیکنان جهان در تیم خود رؤیایی باشد که تحقق آن در دنیای واقعی چندان ساده نباشد، اما با انجام بازی Sorare تجربه متفاوت مربی یک تیم فوتبال بودن نصیب شما می شود؛ البته تفاوت هایی نیز وجود دارد که در متن مقاله کاملاً به جزئیات آن اشاره شده است.

  بازی Sorare یک بازی کارتی فوتبالی است که برای کسب امتیاز در آن به مهارت تحلیل و پیش بینی عملکرد فوتبالیست ها نیاز دارید. علاوه بر این بهتر است افرادی به سراغ این بازی بروند که شناخت کافی از بازیکنان جهان داشته باشند تا بتوانند بهترین کارت ها را انتخاب کرده و در تیم خود از آن ها استفاده کنند. در این مقاله سعی کردیم بازی Sorare را با جزئیات موردنیاز برای فعالیت در آن برای شما گردآوری کنیم تا درصورت علاقه بتوانید این بازی را انجام داده و درآمدی کسب کنید.

  پرسش های متداول

  نیکلاس جولیا (Nicolas Julia) و آدرین مورتفورت (Adrien Montfort) بنیان گذاران بازی هستند.

  خیر، گیمرها قرار نیست بازی خاصی انجام دهند. تنها کاری که انجام می شود خرید یا کسب کارت و تشکیل یک تیم با کارت های کسب شده و سپس شرکت کردن در مسابقات است که با توجه به عملکرد فوتبالیست ها در دنیای واقعی، صاحبان کارت ها امتیازات مختلف کسب می کنند.

  خیر، شروع بازی با استفاده از 11 کارتی که پلتفرم در اختیار گیمرها قرار می دهد، امکان پذیر است.

  لیگ جهانی All Star، لیگ زیر 23 سال، لیگ منطقه ای شامل لیگ قهرمانان اروپا، آسیا و آمریکا.

  امکان کسب درآمد با استفاده از کارت های رایگان وجود دارد، اما احتمال بالایی ندارد؛ با این حال شما می توانید با خرید کارت هایی با قیمت پایین، شانس خود را در کسب امتیازات بالاتر افزایش دهید.

  فروش کارت های بازی، دعوت از دوستان با لینک دعوت، کسب امتیاز در بازی و دریافت پاداش.

  خرید کارت به دو صورت مستقیم و با شرکت در مزایده ممکن است.