برخلاف بسیاری از صنایع دیگر، بازار بازی های آنلاین پس از ظهور کرونا به شدت رشد کرد. به گفته Statista در سال ۲۰۲۰ درآمد بازی های آنلاین از ۲۱ میلیارد دلار عبور کرد که نشان دهنده ۲۱ درصد رشد در مقایسه با سال قبل بود. در سال ۲۰۲۱ نیز همین اتفاق ادامه داشت و صنعت بازی های آنلاین به رشد خود ادامه داد. همچنین پیش بینی شده که تا سال ۲۰۲۵ تعداد گیمرهایی که به صورت آنلاین بازی می کنند، از 3/1 میلیارد نفر نیز عبور خواهد کرد.

فهرست []

  در کشورهایی مانند چین و ژاپن که به صورت تاریخی به تکنولوژی علاقه نشان داده اند، بازی های آنلاین بیشترین نرخ رشد را داشته اند. با وجود این رشد اینترنت و مشکلات مربوط به همه گیری کرونا سبب شده است این بازی ها در کشورهای دیگر هم با استقبال چشمگیری مواجه شوند. با وجود اینکه بازی های سنتی از این موضوع سود زیادی می برند، بازی های بلاک چین هم بی نصیب نمانده اند و تعداد زیادی از کاربران به این بازی ها علاقه نشان داده اند.

  چرا بازی های بلاک چین محبوب شده اند؟

  به گفته وب سایت InvestGmae بازی های بلاک چین تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه کسب کردند. این مقدار حدود ۵ درصد از کل سرمایه گذاری است که در همین مدت زمان در صنعت بازی سازی اتفاق افتاده است. با وجود اینکه این رقم بسیار کم به نظر می رسد، در مقایسه با سرمایه گذاری های قبلی نشان دهنده یک رشد چشمگیر است. یکی از دلایل محبوبیت این بازی ها، توجه زیادی است که توکن های غیرمثلی یا NFT کسب کرده اند. در بازی های بلاک چین تمام عناصری که داخل بازی در اختیار شما قرار می گیرد به صورت NFT عرضه خواهد شد و تنها خود شما مالک آن ها هستید؛ برای مثال اگر در بازی های سنتی یک اسلحه پیشرفته خریداری کنید، با اینکه ممکن است تجربه بازی شما را بهبود ببخشد، در دنیای واقعی هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت. به بیانی دیگر توسعه دهنده بازی از خرید شما سود می کنند، اما آیتم خریداری شده در دنیای واقعی هیچ ارزشی برای شما نخواهند داشت.

  اما در صورتی که همین اسلحه را در یک بازی بلاک چین مثل ناکاموتو گیمز خریداری کنید، اسلحه به صورت NFT در اختیار شما قرار می گیرد؛ به همین دلیل پلیر می تواند بدون هیچ گونه مشکلی و به راحتی دارایی هایی که داخل بازی در اختیار دارد خرید و فروش کند. این خرید و فروش ممکن است به صورت مستقیم بین پلیرها انجام بپذیرد یا از بازارهای واسطه مثل Opensea یا Rarible استفاده شود.

  Play To Earn چیست؟

  صنعت بازی در سال های اخیر به شکل چشمگیری رشد داشته و سود زیاد این بازی ها سبب شده است که توسعه دهنده ها علاقه زیادی به آن نشان دهند. البته هنوز هم یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که پلیرها نمی توانند در این سود سرشار سهیم باشند. البته به تازگی یک مدل جدید با عنوان Play To Earn به وجود آمده که از طریق آن پلیرها نیز می توانند به درآمد برسند. در گذشته بازی ها تنها یک سرگرمی بودند، اما به تازگی با ظهور مدل Play To Earn در کنار اینکه می توانید از بازی ها به عنوان یک سرگرمی لذت ببرید، می توانید با سرمایه گذاری داخل آن ها به درآمدهای چشمگیری نیز برسید. در حال حاضر بازی هایی مانند اکسی اینفینیتی و سندباکس محبوبیت زیادی به دست آورده اند. در این بازی ها از یک سیستم اقتصادی پیچیده استفاده می شود و می توانید در ازای بازی کردن یا فعالیت هایی مثل خرید و فروش املاک و اجاره دادن املاکی که در اختیار دارید به درآمد برسید.

  اگر بازی سیمز را به خاطر داشته باشید، می دانید که در این بازی می توانستید با استفاده از یک واحد پولی به نام سیمولئون (Simoleons) هر چیزی از پیتزا گرفته تا خانه را خریداری کنید، اما تا همین چند سال پیش هیچ بازی ای وجود نداشته که واحد پولی داخلی آن در دنیای واقعی نیز ارزش داشته باشد. در این بازی ها هیچ گونه ساختار نقدینگی وجود نداشت، ولی تقاضا برای این مدل درآمدی خیلی زیاد بود تا اینکه بازی هایی مثل Axie Infinity ظهور کردند.

  Axie Infinityبهترین مثال در این زمینه است. این بازی توسط استودیو بازی سازی Sky Mavis در سبک بازی های پوکمون خلق شده است. در این بازی موجوداتی به اسم Axie وجود دارند که کاربر می تواند آن ها را از مارکت داخلی بازی خریداری کند، پرورش دهد، Axie های جدیدی را از طریق آن ها ایجاد کند یا از Axie های خودش در نبردها استفاده کند. با شرکت در نبردها کاربر توکنی با عنوان SLP یا Smooth Love Potion دریافت خواهد کرد که می تواند آن را در صرافی بفروشد یا از آن برای خلق Axie های جدید و فروش آن ها در مارکت داخلی بازی استفاده کند. در این بازی یک پلیر می تواند تا ۳۰۰ دلار درآمد روزانه داشته باشد (این قیمت برای زمان نوشتن مقاله است و با توجه به نوسان قیمت SLP ممکن است متفاوت باشد). خود Axie هایی که پرورش می دهید نیز به صورت NFT قابل خرید و فروش هستند و می توانید از طریق آن ها نیز به درآمد چشمگیری دست بیابید. در کنار Axie نیز تمامی آیتم های داخل بازی مثل زمین، گل های کنار زمین و… به صورت NFT عرضه می شوند و قابل خرید و فروش هستند.

  معرفی تیم سازنده

  توسعه دهندگان ناکاموتو گیمز در حوزه های مختلف با هم همکاری کرده اند تا بتوانند پروژه ی خود را ارائه دهند، البته این پروژه هنوز هم در حال توسعه است و در آینده شاهد به روز رسانی های مختلف آن خواهیم بود. در ادامه افرادی که در توسعه ی پروژه ناکاموتو گیمز (Nakamoto Games) همکاری داشته اند را برای شما خواهیم آورد.

  • Tor

  Tor به عنوان مدیرعامل در این پروژه فعالیت می کند. Tor یک توسعه دهنده ی مجرب است که سابقه ی زیادی در مدیریت نیز دارد و در پروژه هایی که مبتنی بر اتریوم بودند فعالیت هایی داشته است.

  • George

  George نیز به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در این پروژه همکاری دارد. George فعالیت های سنگین زیادی در زمینه ی املاک و زیرساخت های فناوری اطلاعات داشته است.

  • Yam

  مدیریت ارشد بازاریابی در ناکاموتو گیمز بر عهده ی Yam است. وی بیش از 7 سال در زمینه ی بازاریابی و وبسایت فعالیت داشته است و از این نظر توانسته است کمک زیادی به پروژه کند.

  • Thanig

  Thanig توسعه دهنده ی فول استک بلاک چین است و با استفاده از این مهارت خود سعی دارد نقشی در پیشرفت پروژه داشته باشد.

  Ning, Tinnapob, Sayrung, Park, ,Keat, Alymbek, Tomek, KVESTOR, Lester, Ash, Evan Luthra, Pawel, Michal, Mario نیز از دیگر افراد تیم توسعه دهنده هستند.

  اکوسیستم بازی ناکاموتو

  درحالی که بازی های P2E یک خلاقیت منحصربه فرد به شمار می روند، در حال حاضر توسعه دهنده های کمی به این بازی ها علاقه نشان داده اند و تنها تعداد انگشت شماری بازی بلاک چین خلق شده و در میان کاربران محبوب شده اند. همچنین بسیاری از این بازی ها نیز تجربه کاربری خوبی ندارند و کاربر نمی تواند به راحتی بازی کند. از سوی دیگر نبود یک اکوسیستم واحد و یکپارچه برای انتشار بازی ها سبب شده است توسعه بازی های بلاک چین کار بسیار سختی باشد. با وجود این پلتفرم هایی مانند ناکاموتو گیمز در حال ساخت زیرساخت هایی هستند که از طریق آن ها تمامی مشکلات فعلی بازی های بلاک چین برطرف خواهد شد. پلتفرم بازی ناکاموتو سبب می شود که هم پلیرها و هم توسعه دهنده های بازی بتوانند از مزایای دنیای P2E بهره مند شوند.

  بازی ناکاموتو یک پلتفرم Play 2 Earn است که پلیرهای سراسر دنیا می توانند از طریق آن در بازی های بلاک چین شرکت کنند و درآمد چشمگیری به دست بیاورند. ناکاموتو گیمز درواقع یک پل ارتباطی بین بازی های P2E است و همه توسعه دهنده ها می توانند بازی های خودشان را روی این پلتفرم به اشتراک بگذارند و آن ها را به یک بازی P2E تبدیل کنند. بازی های بلاک چین و P2E امروزه یکی از داغ ترین مباحث موجود هستند. البته بیشتر بازی های بلاک چین امروزی تنها از یک بازی متشکل شده اند؛ درحالی که بازی ناکاموتو به عنوان یک سرزمین امن برای گیمرها و توسعه دهنده های بازی به شمار می رود و بازی های متعددی روی این پلتفرم اجرا شده اند.

  درواقع ناکاموتو گیمز بازی های متعددی را در اختیار پلیرها قرار می دهد. از سوی دیگر امکانات پیشرفته ای که در اختیار توسعه دهنده ها وجود دارد، سبب شده است تا بتوانند مکانیسم کسب درآمد از بازی را به صورت کاملاً خودکار اجرا کنند. همچنین بازی ناکاموتو یک کیت توسعه نرم افزار در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که توسعه و اجرای بازی های مختلف را برای آن ها به کاری کاملاً ساده تبدیل خواهد کرد. برای انجام این فعالیت ها نیز از یک توکن با عنوان توکن ناکا (NAKA) استفاده می شود.

  توکن NAKA

  تمامی تراکنش های بازی ناکاموتو از طریق توکن NAKA انجام خواهد شد و به همین دلیل می توانیم این اکوسیستم را یک اکوسیستم نیمه خودکفا محسوب کنیم. درواقع توکن NAKA در بازی ناکاموتو سه وظیفه اصلی را بر عهده دارد:

  بازی: در اختیار داشتن توکن ناکا برای بازی کردن در اکوسیستم بازی ناکاموتور ضروری است. درواقع این توکن انرژی لازم برای شرکت در بازی ها را در اختیار شما قرار خواهد داد و مانند Gas Fee در شبکه اتریوم عمل خواهد کرد؛ برای مثال بازی Duck Hunter که اولین بازی ناکاموتو محسوب می شود، مهمات را در ازای توکن NAKA در اختیار پلیر قرار می دهد.

  کسب درآمد: تمامی توکن هایی که در بازی ناکاموتو خرج می شوند، داخل یک استخر جوایز جمع آوری و پس از اتمام بازی در میان تمامی کاربران تقسیم خواهند شد. البته بخشی از این توکن ها به عنوان بخشی از سیاست ضد تورمی بازی سوزانده خواهند شد. بازیکنی هم که بهترین رنک را در هر بازی داشته باشد، بیشترین سهم ممکن را از جوایز تصاحب خواهد کرد.

  حاکمیت: آخرین کاربرد توکن NAKA نیز این است که به کاربر امکان تصمیم گیری می دهد. درواقع تمامی دارندگان توکن ناکا می توانند درمورد آینده بازی ناکاموتو، سیاست های توکن سوزی و نحوه تقسیم امتیازات نظر بدهند.

  مخاطبان این بازی

  • گیمرها

  اگر به بازی های کامپیوتری علاقه مند هستید می توانید با مراجعه به وبسایت Nakamoto Games و ایجاد یک حساب کاربری در این پلتفرم بازی کرده و به کسب درآمد برسید.

  • توسعه دهندگان

  افرادی که قادر به برنامه نویسی بازی های ساده و یا پیچیده هستند می توانند با مراجعه به این پلتفرم بازی های طراحی شده ی خود را در آن لیست کنند. این کار دقیقا مشابه قرار دادن اپلیکیشن های مختلف در گوگل پلی (Google Play) است.

  • سرمایه گذاران

  Nakaverse همچون یک شهر مجازی است که افراد قادر خواهند بود در آن زمین هایی را خریداری کنند و به این ترتیب با امید به آنکه قیمت این زمین ها بالا خواهد رفت، سرمایه گذاری کنند. این بخش از ناکاموتو گیمز بسیار جدید است و هنوز بخش های مختلف آن راه اندازی نشده اند. پس اگر شما هم فکر می کنید خرید زمین های مجازی می تواند آینده دار باشد، به این پلتفرم مراجعه کرده و آخرین اخبار آن را دنبال کنید.

  • طراحان

  با شروع فعالیت Nakaverse افرادی که توانایی و خلاقیت برای طراحی ایده های نو را داشته باشند می توانند در این بخش فعالیت کرده و به درآمد برسند.

  آموزش گام به گام بازی ناکاموتو (Nakamoto)

  ناکاموتو گیمز پلتفرمی است که برای گیمرها و توسعه دهندگان بازی ها محیطی جذاب ایجاد کرده است. برای بازی کردن در این پلتفرم باید از طریق مرورگر خود به وبسایت Nakamoto Games مراجعه کنید و مراحلی که در ادامه برای شما شرح می دهیم را طی کنید. در نهایت بد نیست بدانید که این پلتفرم هم از طریق مرورگر گوشی موبایل و هم کامپیوتر قابل دسترسی است و در صورتی که شما به کامپیوتر دسترسی نداشته باشید می توانید با استفاده از گوشی موبایل خود نیز در این پلتفرم فعالیت کنید.

  • ثبت نام

  برای بازی در این پلتفرم پیش از هر چیز باید ثبت نام کنید که این مرحله بسیار ساده است، برای این کار پس از رفتن به وبسایت ناکاموتو گیمز (Nakamoto Games) بر روی گزینه ی Play Games کلیک کنید تا به مرحله ی بعد هدایت شوید، Play Games به معنی بازی کردن است و با کلیک بر روی این گزینه امکان ثبت نام و یا ورود به حساب کاربری پیش روی شما قرار می گیرد.

  در این مرحله در صورتی که شما پیش از این در وبسایت ثبت نام کرده باشید فقط کافی است که نام کاربری (Username) و رمزعبور (Password) را پس از کلیک بر روی گزینه ی قرمزرنگ Log In وارد کنید که به بتوانید بازی خود را شروع کنید. اما در صورتی که این اولین بار است که قصد بازی در این پلتفرم را دارید باید با کلیک بر روی گزینه ی REGISTER مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید.

  پس از کلیک بر روی گزینه ی REGISTER به صفحه ای هدایت خواهید شد که باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه ی GET CODE به معنای دریافت کد، به ایمیل خود مراجعه کرده و کد ارسال شده از سمت Nakamoto Games را در کادر دوم قرار دهید. یک رمزعبور نیز که شامل حداقل 6 کاراکتر از جمله حروف کوچک و بزرگ و کاراکترهای خاص باشد، باید در کادر سوم وارد شود و در نهایت باید بر روی گزینه ی قرمزرنگ REGISTER کلیک کنید.

  حالا که ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است می توانید در این مرحله یک نام کاربری و آواتار برای خود انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه ی Create کلیک کنید که کار ثبت نام شما به پایان رسیده باشد و شما یک قدم به بازی در این پلتفرم نزدیک تر شده باشید.

  • شروع بازی

  از اول ماه دسامبر سال 2021 توکن NAKA که توکن بومی این پلتفرم است و پرداخت ها به وسیله ی این توکن انجام خواهند شد، از شبکه ی اتریوم که کارمزد تراکنش ها در آن بسیار بالا است به پالیگان (Polygon) منتقل شد، از این رو کاربران دیگر نگران کارمزد واریز و دریافت نیستند.

  برای انجام بازی در پلتفرم ناکاموتو گیمز باید بلیط تهیه کنید و از آنجایی که پرداخت های درون پلتفرم با توکن NAKA انجام می شوند شما باید این توکن را داشته باشید. اما نگه داری این توکن در کیف پول شما کافی نیست و شما برای استفاده از توکن ها در پلتفرم باید کیف پول خود را به وبسایت Nakamoto Games متصل کنید. برای این کار بر روی کادر قرمزرنگ Connect Wallet که در تصویر نیز مشخص شده است کلیک کنید.

  پس از آنکه بر روی Connect Wallet کلیک کردید صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که باید کیف پول خود را در آن انتخاب کنید. امکان تهیه ی توکن NAKA فقط محدود به اتصال کیف پول متامسک نمی شود و به عنوان مثال شما می توانید این توکن را از صرافی هایی که آن را ارائه می دهند تهیه کرده و از آدرس قرارداد هوشمندی که در پلتفرم وجود دارد برای انتقال دارایی خود به پلتفرم ناکاموتو گیمز (Nakamoto Games) استفاده کنید.

  پس از اتصال کیف پول خود به پلتفرم باید توکن ها را از کیف پول (ما از کیف پول متامسک استفاده کردیم) به کیف پول پلتفرم انتقال دهید، برای این کار کافی است که بر روی گزینه ی Deposit & Withdraw به معنای واریز و برداشت که پس از اتصال کیف پول به گزینه ها اضافه می شود کلیک کنید.

  در این مرحله همانند تصویر زیر باید یکی از گزینه های Deposit و یا Withdraw را انتخاب کنید. در اینجا ما برای خرید بلیط به توکن NAKA که در کیف پول متامسک خود داریم محتاج هستیم، در نتیجه با کلیک بر روی Deposit توکن ها را از کیف پول متامسک به کیف پول پلتفرم انتقال می دهیم.

  حالا که حساب کاربری خود را شارژ کردیم، می توانیم یکی از بازی های موجود را انتخاب کنیم، البته تعداد بازی ها بیش از آنچه که در تصویر زیر مشاهده می کنید هستند و برای دیدن آنها می توانید با کلیک بر روی علامت دست، دیگر بازی ها را نیز مشاهده کنید.

  پس از انتخاب بازی موردنظر خود، وقت آن رسیده است که بلیطی برای لذت بردن از این بازی تهیه کنید. با انتخاب بازی با تصویری همچون تصویر زیر مواجه خواهید شد که در ستون سمت راست آن، امکان خرید بلیط برای شما فراهم شده است. بد نیست بدانید که شما به عنوان کاربر با توجه به میزان دارایی خود از توکن NAKA که به کیف پول پلتفرم انتقال داده اید، می توانید بیش از یک بلیط تهیه کنید. برای این کار کافی است که بر روی علامت جمع (+) کلیک کنید که بر تعداد بلیط های شما افزوده شود. همچنین بدیهی است که در صورتی که بخواهید تعداد بلیط های خود را کاهش دهید کافی است که بر روی گزینه ی (-) در طرف دیگر عدد مشخص شده برای بلیط، کلیک کنید. نهایتا با کلیک بر روی گزینه ی قرمزرنگ BUY کار خرید بیط به انتها می رسد و حالا شما می توانید بازی انتخابی خود را انجام داده، لذت ببرید و به کسب درآمد نیز بپردازید، البته با توجه به میزان کیفیت بازی که انجام می دهید.

  با خرید بلیط می بینید که تعداد بلیط های شما از صفر یه یک واحد تغییر کرد. در این مرحله با کلیک بر روی گزینه ی LET’S GO یک قدم به محیط بازی نزدیک تر می شوید. در اینجا باید به این نکته اشاره شود که شما به عنوان کاربر با خرید یک بلیط تنها شانس انجام بازی را تا مدتی خواهید داشت که کاراکتر شما زنده است و درواقع هنوز Game Over نشده اید، در صورتی که Game Over شوید و هنوز قصد انجام بازی را داشته باشید باید باز هم بلیط تهیه کنید.

  پس از خرید بلیط با انتخاب یک اتاق (Room) می توانید بازی را انجام دهید، افراد دیگری نیز در حال انجام این بازی هستند. در هر اتاق حداکثر 8 نفر می توانند بازی کنند که همان طور که در تصویر می بینید تعداد افراد در اتاق ها متفاوت است و برخی با داشتن 3 کاربر، بیشتر و یا حتی کمتر در حال انجام بازی هستند. زمان باقی مانده تا انتهای بازی نیز برای هر اتاق (Room) نیز مشخص شده است.

  در نهایت با انتخاب اتاق (Room) موردنظر خود و کلیک بر روی گزینه ی PLAY شما آماده ی بازی خواهید بود. بعد از آنکه زمان بازی به انتها رسید، کاربران درون هر اتاق با توجه به امتیاز خود در بازی، مقداری از مبلغ پرداختی که همه ی کاربران برای تهیه ی بلیط پرداخت کرده اند را دریافت می کنند. بدیهی است که نفرات اول بخش بیشتری از این مبلغ را دریافت خواهند کرد.

  پس از کلیک بر روی گزینه ی PLAY در مرحله ی پیش و رفتن به محیط بازی، پلتفرم هشداری را به شما نشان می دهد که در متن آن گفته شده است، در صورتی که شما درزمان بازی از محیط بازی خارج شده و یا بازی نکنید هیچ پاداشی دریافت نمی کنید و بلیط از بین خواهد رفت، با تایید این هشدار به محیط بازی منتقل می شوید.

  همان طور که پیش از این نیز گفته شد، افرادی که در اتاق ها به بازی مشغول بودند درصدی از مبلغ جمع آوری شده از فروش بلطیط ها را دریافت می کنند. این میزان با توجه به کیفیت بازی شما می تواند متغیر باشد. نفر اول تا سوم به طور متوسط 4 توکن NAKA را به عنوان پاداش دریافت می کنند و نفر آخر 0.1 توکن NAKA را دریافت می کند، همه چیز به بازی شما و مهارتی که در انجام آن دارید بستگی دارد. (قیمت بلیط خریداری شده برای بازی انتخابی 0.7 NAKA بود) البته بخشی از مبلغ فروش بلیط ها نیز برای تیم پروژه با هدف توسعه ی پلتفرم هزینه خواهد شد.

  مراحل انجام بازی به صورت خلاصه

  1. مراجعه به وبسایت ناکاموتو گیمز (Nakamoto Games)
  2. ایجاد حساب کاربری
  3. خرید توکن NAKA
  4. اتصال کیف پول به پلتفرم
  5. انتخاب بازی
  6. خرید بلیط
  7. انتخاب یک اتاق و انجام بازی
  8. لیست کردن بازی های طراحی شده

  در صورتی که شما مهارت کدنویسی داشته باشید می توانید در پلتفرم Nakamoto Games به درآمد برسید. برای این کار پس از مراجعه به پلتفرم و اسکرول به پایین صفحه (در صفحه اصلی) با تصویر زیر مواجه خواهید شد. در اینجا در صورتی که شما یک برنامه نویس باشید و قصد لیست کردن بازی خود در پلتفرم Nakamoto Games را داشته باشید، باید ابتدا بر روی گزینه ی Join Us در بخش For Developers کلیک کنید.

  پس از کلیک بر روی Join Us در مرحله ی پیش با فرم زیر مواجه خواهید شد، در این مرحله باید اطلاعات مربوط به بازی خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید. این اطلاعات شامل نام توسعه دهنده، آدرس ایمیل توسعه دهنده، نام بازی، نوع بازی و ارائه ی توضیحاتی در خصوص بازی خواهد بود. در نهایت یک ویدئو از بازی و یا لینک آن در کادر آخر قرار می گیرد که در صورت پذیرفته شدن بازی از طرف تیم ناکاموتو، با فرد توسعه دهنده از طریق ایمیل تماس گرفته خواهد شد و هماهنگی های لازم با هدف قرار دادن بازی در پلتفرم صورت خواهد گرفت، در نهایت نیز با کلیک بر روی گزینه ی SUBMIT اطلاعات وارد شده برای تیم پروژه ارسال می شود. لازم به ذکر است که از میان بازی های ارسالی بهترین و قوی ترین ها از طرف تیم انتخاب خواهند شد.

  Nakaverse

  ناکاورس که هنوز به طور کامل فعالیت خود را شروع نکرده است، زمین هایی مناسب برای فروشگاه های مجازی، رستوران و موزه خواهد بود. یکی از ویژگی های ناکاورس (Nakaverse) منحصر به فرد بودن قطعه زمین ها در این متاورس است. با آنکه اطلاعات زیادی از Nakaverse منتشر نشده، افراد زیادی به آن علاقه مند شده اند و اخبار مربوط به این متاورس را دنبال می کنند. افراد می توانند زمین های خود را مجهز به آیتم های مختلف کنند و به این ترتیب زمین های منحصر به فرد خود را داشته باشند، اجاره دهند و یا پس از مدتی با بالا رفتن قیمت، آن را به فروش برسانند.

  در این بخش از پلتفرم (Nakaverse) آمده است “در صورتی که شما مهارتی خلاقانه دارید وقت آن رسیده که کلاه معماران و شهرداران (البته به صورت دیجیتالی) را بر سر گذاشته و پاداش های جذابی را دریافت کنید.”

  سوالات متداول

  بله، Nakamoto Games یک پلتفرم Play to Earn است به این معنا که شما می توانید با هدف کسب درآمد بازی کنید.

  گیمرها، توسعه دهندگان بازی، طراحان و سرمایه گذاران

  خیر، شما برای بازی در این پلتفرم به یک بلیط نیاز دارید.

  افراد می توانند با انجام بازی های مختلف و همچنین طراحی بازی در این پلتفرم به درآمد برسند. البته فعالیت در بخش Nakaverse که در حال حاضر فعالیت خاصی در آن صورت نمی گیرد، امکان خرید زمین و فعالیت های دیگر را برای کاربران درنظر دارد.

  افراد پس از خرید بلیط با توجه به کیفیت بازی که از خود ارائه می دهند پاداشی بر حسب توکن بومی پلتفرم دریافت می کنند.

  توکن بومی این پلتفرم که خرید و فروش و پاداش ها بر اساس آن صورت می گیرند، توکن NAKA است.

  ناکاموتو گیمز توانسته است خودش را به عنوان یک بازارچه غیرمتمرکز برای بازی های P2E معرفی کند. مشارکت کنندگان در این اکوسیستم به جدیدترین بازی های بلاک چین دسترسی خواهند داشت و در عین حال توسعه دهنده ها نیز می توانند به راحتی بازی های بلاک چینی مختلفی را طراحی و اجرا کنند. علاوه بر این، این پلتفرم با استفاده از توکن NAKA توانسته است یک اکوسیستم کاملاً مستقل را برای بازی های Play 2 Earn خلق کند. همچنین ناکاموتو گیمز امکان کسب درآمد را به تمامی پلیرها خواهد داد و همه مشارکت کنندگان می توانند از طریق این بازی به درآمدهای چشمگیری دسترسی داشته باشند. در این مقاله سعی ما بر این بود که ناکاموتو گیمز (Nakamoto Games) را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده و امکانات آن را معرفی کنیم تا با شما با توجه به مهارت و علاقه ی خود بتوانید در این پلتفرم فعالیت کرده و حتی به کسب درآمد برسید.