همان گونه که همگی اطلاع داریم، فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، از پیچیدگی های فراوانی برخوردار است و کسب ارزها از این طریق، به راحتی ممکن نخواهد بود. اساساً فرایند استخراج ارزهای دیجیتال در وهله اول نیازمند تهیه رایانه ای مطلوب یا در مورد برخی ارزها، تهیه یک دستگاه استخراج (Mining) قدرتمند است که این کار قطعاً به سرمایه و پول زیادی نیاز خواهد داشت؛ از این رو کسب ارزها از این طریق برای همه افراد ممکن نیست.

فهرست []

  به صورت کلی راه های گوناگونی برای کسب ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین وجود دارد که استخراج به وسیله سخت افزارهای استخراج تنها یکی از آن هاست، اما چنانچه به بیت کوین علاقه مند هستید و قصد دارید با سرمایه ای کم راهی پیدا کنید تا این ارز باارزش را به دست آورید، یکی از راه هایی که با آن مواجه می شوید، استفاده از کریپتوتب است. درحقیقت نکته مهم این است که در حال حاضر چندین راه گوناگون برای کسب درآمد منفعل از حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارد که کریپتوتب نیز یکی از آن هاست؛ البته به نظر می رسد کریپتوتب دقیقاً برعکس این موضوع است و این پلتفرم این امکان را به کاربران خود می دهد تا به وسیله مرورگرهای رایانه، برای کسب بیت کوین و استخراج این ارز دیجیتال اقدام کنند.

  سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا این راه برای کاربرانی که به سراغ آن می روند، به صرفه خواهد بود؟ در این مطلب از خانه سرمایه، قصد داریم ضمن پاسخ به این پرسش، به جنبه های مختلف کریپتوتب بپردازیم و کار با این افزونه مخصوص مرورگرهای رایانه را به شما آموزش دهیم.

  کریپتوتب چیست؟ (CryptoTab)

  کریپتوتب یک افزونه مخصوص مرورگرهای رایانه است که برای استخراج بیت کوین به کار می رود. درحقیقت هدف این مرورگر به دست آوردن بیت کوین در زمان هایی است که کاربران از مرورگر کروم (Chrome) خود استفاده می کنند. درواقع این خصوصیت همان برگ برنده ای است که کریپتوتب از آن بهره می برد و شما را به استفاده از آن مجاب می کند.

  در حالت کلی ایده مطرح شده توسط کریپتوتب بسیار جذاب و جالب است و به نظر می رسد بسیار راحت باشد، ولی اگر واقعاً به این شکل است، پس چرا همه افراد از این نوع افزونه استفاده نمی کنند تا به درآمد بیت کوینی برسند؟ به طورکلی ایده این افزونه این است که شما آن را برای مرورگر گوگل کروم خود دانلود کنید. شما پس از دانلود مرورگر کریپتوتب و واردکردن آن در مرورگر گوگل کروم خود می توانید هنگام استفاده از مرورگر و جست وجو در اینترنت، بیت کوین استخراج کنید. این افزونه با الگوریتم خاصی که به کار برده است، می تواند بیت کوین استخراج کند. درواقع این افزونه مانند استخر استخراج (Mining Pool) عمل می کند و با اتصال افراد بیشتر توان بیشتری برای استخراج بیت کوین به دست می آورد. این یعنی شما به عنوان یک کاربر می توانید دوستان خود را به این برنامه دعوت کرده و با زیرمجموعه گیری، بیت کوین بیشتری کسب کنید.

  تیم توسعه دهنده این افزونه اعلام کرده است که شما در عرض یک ماه و از طریق فعالیت در مرورگر و زیرمجموعه گیری در این افزونه می توانید یک بیت کوین (BTC) کسب کنید. البته باور این موضوع بسیار دشوار است و تجربه کاربران ثابت کرده است این امر غیرممکن خواهد بود. با وجود این آن ها اعلام نکرده اند که هر کاربر چند نفر را باید دعوت کند تا بتواند این میزان بیت کوین استخراج کند. اساساً تا وقتی مرورگر کروم کاربر باز بوده و وی این افزونه را روی آن نصب کرده است، وی می تواند بیت کوین استخراج کرده و از این راه اقدام به کسب درآمد کند.

  از سوی دیگر، دانلود و نصب مرورگر کریپتوتب رایگان است و بدون اینکه نیاز به انجام کار خاصی باشد (فرایند دانلود، نصب و استفاده از این افزونه را کمی جلوتر به طور کامل توضیح خواهیم داد)، فرایند استخراج بیت کوین آغاز خواهد شد. البته شعار تبلیغاتی این افزونه، به شدت فانتزی و دور از ذهن است، اما درحقیقت یک مفهوم ساده و منطقی برای راه اندازی و استفاده دارد که از مرورگر و رایانه شما به منظور استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بهره می برد؛ این یعنی در این روش سود حاصل از استخراج میان افراد استفاده کننده از این افزونه پخش خواهد شد. افزون بر این موارد، این افزونه هم دارای نسخه مخصوص دسکتاپ و هم نسخه مخصوص گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و iOS است که هرکدام از آن ها به راحتی از طریق وب سایت این افزونه دانلود می شوند.

  تاریخچه تیم ایجادکننده کریپتوتب

  برای اینکه بتوانیم بهتر به کریپتوتب اعتماد کنیم، قطعاً باید به دنبال اطلاعاتی از توسعه دهندگان آن باشیم؛ از این رو پیش از آنکه به نحوه کارکرد این افزونه بپردازیم، بد نیست کمی درمورد تیم توسعه دهنده یا خالقان کریپتوتب توضیح دهیم. متأسفانه این تیم در وب سایت رسمی این نرم افزار، اطلاعات کمی از خود منتشر کرده است. اگر به وب سایت کریپتوتب مراجعه کنید، در بخش ارتباط با ما  (Contact Us)تنها یک ایمیل مشاهده می کنید و هیچ اثری از مشخصات توسعه دهندگان، شماره تماس، آدرس یا موارد این چنینی دیگر نمی بینید؛ بنابراین همین موضوع کمی ما را در برابر ماهیت واقعی کریپتوتب با شک مواجه می کند.

  نحوه کارکرد کریپتوتب

  براساس گفته وب سایت رسمی این افزونه، کریپتوتب درواقع یک استخر استخراج عظیم است که از توان محاسباتی مجموعه ای از رایانه های مختلف استفاده می کند تا بیت کوین کسب کرده و سپس آن را بین صاحبان این رایانه ها تقسیم کند. شما می توانید با استفاده از حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی فیس بوک یا به وسیله ایمیل خود برای ساخت یک حساب کاربری اقدام کنید. این موضوع ایده جالبی است؛ زیرا موجودی بیت کوین شما همواره ایمن باقی خواهد بود. درحقیقت اگر شما حساب کاربری نسازید و به صورت تصادفی این افزونه را پاک کنید، همه بیت کوینی که تاکنون کسب کرده اید، برای همیشه از دست می رود.

  کریپتوتب همچنین بیان کرده است که وقتی موجودی کاربری به حداقل میزان تعیین شده (۰.۰۰۰۰۱BTC) برسد، وی می تواند اقدام به برداشت دارایی دیجیتال خود کند. البته این موضوع بیش ازحد رؤیایی است؛ چراکه برای کسب این میزان ساتوشی، کاربر باید چندین ماه زمان صرف کرده و با این افزونه کار کند و دائماً به دنبال زیرمجموعه گیری باشد. البته کریپتوتب این قول را داده که کاربران می توانند درمجموع یک بیت کوین یا بیش از آن کسب کنند و تنها راه پیش روی آن ها نیز دعوت از افراد بیشتر و زیرمجموعه گیری مداوم است. اساساً فرایند زیرمجموعه گیری کریپتوتب، فرایندی ده مرحله ای است و کاربران به میزان افرادی که به این افزونه دعوت کرده و شروع به فعالیت هرکدام از آن ها، در سطوح مختلف دسته بندی می شوند. در وب سایت کریپتوتب ذکرشده هر کاربر به میزان هر کاربر دیگری که وارد زیرمجموعه خود کند، مقداری ساتوشی دریافت خواهد کرد، ولی در اینجا این پرسش به وجود می آید که آیا می توان تعداد زیادی از افراد را پیدا کرد که به کار با این روش علاقه مند بوده و از طرفی تمایل داشته باشند زیرمجموعه یک کاربر ویژه باشند یا نه. بی شک پاسخ این سؤال هرچه باشد، با یک، دو یا حتی ده زیرمجموعه در کریپتوتب نمی توان به میزان مطلوبی از بیت کوین در کریپتوتب دست پیدا کرد.

  بررسی مفهوم زیرمجموعه گیری یا تشکیل زیرمجموعه در کریپتوتب

  همان طور که به طورکلی اشاره شد، منظور از زیرمجموعه گیری یا تشکیل زیرمجموعه در کریپتوتب، همان عضوگیری یا جمع کردن زیرمجموعه است؛ برای نمونه گاهی دیده ایم که در شرکت های مختلف (به ویژه شرکت هایی با ساختار بازاریابی شبکه ای) افراد به تشکیل دادن زیرمجموعه مشغول هستند. این کار سبب خواهد شد افرادی که زیرمجموعه دارند، به میزان مشخصی در سود کسب شده توسط زیرمجموعه های خود سهیم باشند. این سوددهی می تواند برای برخی افراد مناسب و برای برخی نیز نامطلوب باشد؛ برای نمونه تشکیل زیرمجموعه ای با تعداد پایین بی فایده است و عملاً سودی ندارد، اما زیرمجموعه گیری با تعداد افراد بالا می تواند به سوددهی بالا شود.

  در افزونه کریپتوتب بخشی با نام Referrals وجود دارد که کاربران می توانند از این طریق، اقدام به عضوگیری کنند. درحقیقت این قسمت به کاربران کمک می کند با لینکی که توسط کریپتوتب در اختیار آن ها گذاشته می شود، دوستان و آشنایان خود را دعوت کنند تا از افزونه کریپتوتب استفاده کرده و با جست وجو در اینترنت کسب درآمد کنند. در آخر نیز بعد از اینکه آن ها با استفاده از کریپتوتب به کسب بیت کوین اقدام کردند، درصدی از دارایی های کسب شده توسط آن ها نیز به حساب کاربری که این زیرمجموعه را تشکیل داده است انتقال پیدا خواهد کرد.

  نحوه استفاده و سرمایه گذاری مطلوب در کریپتوتب

  استفاده از افزونه کریپتوتب بسیار ساده و آسان بوده و تنها کافی است تا افزونه را دانلود کرده و آن را روی مرورگر کروم خود نصب کنید. توجه داشته باشید کریپتوتب یک نرم افزار رسمی نیست که به وسیله تیم گوگل تأیید شده باشد. درحقیقت استفاده از کریپتوتب نوعی سرمایه گذاری با ریسک بالاست که سرمایه افراد، همان زمان و توان رایانه ای است که در اختیار این نرم افزار قرار می دهند؛ از این رو پیش از استفاده از آن، باید هوشیار بود و از افرادی که سابقه استفاده از کریپتوتب را دارند، درباره آن سؤال کرد؛ زیرا ممکن است استفاده از کریپتوتب به هیچ عنوان سودده نباشد.

  همچنین می توانید با استفاده از تنظیمات موجود در افزونه کریپتوتب، سرعت استخراج را افزایش دهید، اما این امر سبب می شود نسبت به تنظیمات نرمال، توان پردازشی رایانه بیشتر مصرف شود؛ از این رو اگر رایانه شما یک پردازشگر با سرعت بالا ندارد، این کار ایده خوبی نیست؛ زیرا توان پردازشی رایانه یا لپ تاپ شما بعد از مدتی کند می شود یا از بین می رود. گفتنی است پرداخت ها دو بار در روز انجام می شود و این شرکت ثابت کرده که پرداخت ها را انجام می دهد؛ از این رو شما می توانید حداقل تا حدودی مطمئن باشید که آن ها واقعاً با استفاده از این برنامه، سود و هزینه را پرداخت خواهند کرد.

  کریپتوتب؛ واقعیت یا کلاه برداری؟

  آیا تاکنون درمورد طرح پانزی (Ponzi scheme) چیزی شنیده اید؟ کریپتوتب دقیقاً مانند طرح پانزی است. شما با دعوت مردم پول به دست می آورید، اما باید افراد زیادی را دعوت کنید تا پول بیشتری به دست آورید و آن ها نیز مجبورند همین کار را بکنند و این سلسله مراتب باید ادامه داشته باشد تا شما به سوددهی برسید. البته این روش مناسبی برای کسب و کار نیست و بدین معناست که این شرکت پس از چند سال با شکست روبه رو می شود؛ زیرا تنها در صورتی می توان سرمایه کسب کرد که افراد بیشتری را دعوت کنید، اما با این کار پس از مدتی کلافه می شوید یا به اندازه تلاشی که می کنید دریافتی نخواهید داشت. در طرح های پانزی شما تنها در صورتی می توانید پول به دست بیاورید که سر دیگران کلاه بگذارید و دیگران هم به همین شکل عمل کنند.

  همان طور که در بالا بیان کردیم، اگر می خواهید بدون آنکه کاری انجام دهید بیت کوین دریافت کنید، این کار تقریباً اقدامی بدون خطر است. تنها ریسکی که با آن مواجه خواهید شد، این است که شما با مرورگر کریپتوتب بیت کوین به دست می آورید، اما گوگل کروم شما احتمالاً کندتر می شود. این به تصمیم شما بستگی دارد که هنگام وبگردی سرعت کمتری داشته باشید یا با استفاده از کریپتوتب شاهد کسب سود مناسبی باشید که سرعت کمتر و مشارکت در استخراج بیت کوین را جبران کند.

  نحوه ماینینگ با کریپتوتب

  مسئله دیگری که می توان آن را جزء معایب این نوع سایت ها دانست، این است که آن ها با استفاده از توان پردازشی و باتری شما برای استخراج بیت کوین اقدام می کنند. در حال حاضر با وجود سختی شبکه بیت کوین استفاده از CPU برای استخراج اصلاً سودآور نیست، اما برای کریپتوتب این امر درصورتی امکان پذیر است که افراد مجموعه های بیشتری را اضافه کنند تا این سایت از توان محاسباتی بیشتری بهره ببرد. حال تصور کنید اگر این روند درجایی قطع شود و دیگر افراد فردی را به مجموعه های خود اضافه نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این سایت دیگر سودآور نخواهد بود و این طرح نیز پاسخ گو نیست.

  در ضمن استفاده بیش ازحد از باتری و توان پردازشی رایانه سبب خرابی یا کندشدن این قطعات می شود و باید هزینه چند برابر برای آن بپردازید. شاید تصور شود با استفاده از این افزونه و زیرمجموعه هزینه قطعات نیز به دست می آید، اما واقعاً این طور نیست؛ زیرا شما باید زمان زیادی صرف کنید تا بتوانید چند ساتوشی را که به ارزش چند سنت است، استخراج کنید. دلیل اینکه بسیاری بیان می کنند این روش ها به صرفه نیست نیز همین است. شما زمان زیادی صرف می کنید تا مقدار ناچیزی ساتوشی به دست بیاورید که شاید تنها چند سنت ارزش داشته باشد و این زمان را برای کار دیگری صرف کرده بودید، نتیجه بهتری گرفته بودید.

  باید توجه داشت برنامه های زیادی نیستند که همچون کریپتوتب بتوانید بدون انجام کار خاصی، به طور قانونی فرصت کسب بیت کوین را داشته باشید؛ به ویژه اگر آن را با برنامه های هایپ (برنامه سرمایه گذاری با سود کلان) در سراسر اینترنت مقایسه کنید. این مرورگر ممکن است یک نقطه شیرین برای کاربران بی تجربه ای باشد که به آن ها اجازه می دهد قدرت رایانه خود را درازای کسب درآمد و استخراج بیت کوین استفاده کنند، اما با شناخت فرایند استخراج بیت کوین متوجه می شوید این روش واقعاً به صرفه نیست.

  استفاده از طرح پانزی

  مورد دیگری که جزء معایب این سایت است، طرح پانزی آن است. همان طور که تاکنون دیده ایم، طرح های پانزی اوایل کار خود همیشه سودآور هستند، اما پس از گذشت مدتی دیگر سودآوری روزهای اول را نخواهند داشت و درنهایت با کلاه برداری سرمایه افراد به کار خود پایان می دهند. با توجه به سیستم کار طرح های پانزی درنتیجه کار تمامی این نوع طرح ها به یکجا ختم می شود.

  حال با در نظر گرفتن اینکه کریپتوتب چیست و شرایطی که بیان شد، آیا می توان کریپتوتب را روش مناسبی برای استخراج و به دست آوردن بیت کوین در نظر گرفت؟ ممکن است با خود بگویید حتی اگر کلاه برداری هم باشد، شما چیزی از دست نمی دهید و درنهایت برای مثال ده دلاری که با زحمت و طی مدت زمان زیادی جمع آوری کرده اید، از دست می دهید، اما آیا تنها هزینه از دست رفته همین است؟ پاسخ منفی است! شما علاوه بر آن ده دلار، زمان، توان پردازشی دستگاه خود، عمر و باتری دستگاه خود، اعتبار خود نزد اعضایتان و بسیاری موارد دیگر را از دست می دهید که در قبال 10 دلار واقعاً نمی ارزد. در هر صورت اگر به دنبال کسب درآمد و استخراج بیت کوین از این راه هستید، تمامی جوانب را بسنجید، حساب شده عمل کنید و به فرجام این نوع طرح ها که همچون آن در دنیای ارزهای دیجیتال کم نبوده است (مانند پروژه بیت کانکت) دقت داشته باشید.

  ویژگی های مرورگر کریپتوتب

  1. کریپتوتب دارای امکاناتی از قبیل استفاده از افزونه هاست؛ به این معنا که شما می توانید افزونه هایی برای بلاک کردن تبلیغات، ابزارهایی در راستای امنیت، ابزارهایی برای افزایش و بهبود عملکرد و سایر موارد را استفاده کنید.
  2. دانلود کریپتوتب رایگان است.
  3. در کریپتوتب شما می توانید داده های مرورگرهای دیگر مانند کروم را به رابط کاربری خود در کریپتوتب انتقال دهید. داده هایی مانند موارد نشان دارشده، تاریخچه، افزونه ها و سایر موارد دلخواه.
  4. کریپتوتب ادعا می کند به صورت خودکار درصورت استفاده از این مرورگر برای شما بیت کوین استخراج می کند؛ یعنی هر زمان که یک تب در این مرورگر بازکنید، استخراج شروع می شود. هرچند در ادامه ادعا می کند که اگر پنجره این مرورگر به صورت فعال باز باشد، با سرعت بیشتری استخراج انجام می شود. در حال حاضر کریپتوتب تنها استخراج بیت کوین را انجام می دهد.
  5. کریپتوتب به عنوان یک ابزار دانلود رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. با وجود این امکان واردکردن اطلاعات و داده های مرورگرهایی همچون کروم، فایرفاکس، مایکروسافت آج، اپرا و سافاری را نیز فراهم کرده است.
  6. در کریپتوتب بخشی وجود دارد برای افرادی که اقدام به جذب و دعوت از سایر افراد می کنند که در قبال آن به افراد جایزه می دهد.
  7. کریپتوتب را می توان در چندین دستگاه همگام سازی کرد که لازمه این کار تنها ورود به سیستم است.
  8. در کریپتوتب افراد می توانند درآمد استخراج خود را مستقیم به یک کیف پول بیت کوین وارد کنند؛ البته ذکر این نکته ضروری است که حداقل برداشت ۰٫۰۰۰۰۱ بیت کوین است.

  چه میزان می توان در کریپتوتب درآمد داشت؟

  کریپتوتب اطلاعات واضحی درباره این نداده است که کاربران چقدر می توانند با این مرورگر کسب درآمد کنند، اما این مرورگر ادعا می کند در روز اول شما می توانید حداقل برداشت را که ۰٫۰۰۰۰۱ بیت کوین و معادل ۰٫۰۶۵ دلار است به دست آورید، ولی همچنان تضمینی از این بابت ارائه نمی دهد؛ از این رو در یک حالت منطقی در هر سال حدود 25 دلار درآمد کسب خواهید کرد. هرچند این درآمد جدا از هزینه برق رایانه شما در نظر گرفته شده است، اما به صورت کلی پتانسیل رسیدن به مقدار زیادی بیت کوین با استفاده از افزونه کریپتوتب تقریباً ناچیز است. درحقیقت استفاده از رایانه های شخصی برای استخراج بیت کوین و رسیدن به درآمد کافی که هزینه مصرف انرژی آن را تأمین کند، تقریباً سخت است.

  همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم هیچ چیزی سبب تغییر این موضوع نخواهد شد؛ زیرا سختی شبکه این ارز طی سال های گذشته به شدت بالا رفته است. درنهایت این سؤال مطرح است که دقیقاً چه میزان درآمد می توان به وسیله این افزونه به دست آورد؟ پاسخ به این سؤال کمی دشوار است؛ زیرا هرکدام از لایه های زیرمجموعه شما درصد متفاوتی از سود را به شما پرداخت می کنند؛ به بیان دیگر اگر در سطح اول خود 500 زیرمجموعه داشته باشید، به شکل قابل توجهی درآمد شما در مقایسه با زمانی که 500 زیرمجموعه در دیگر سطوح داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

  ماشین حساب درآمد کریپتوتب به شما اجازه نمی دهد به صورت دلخواه برای تغییر سطح کاربران زیرمجموعه خود اقدام کنید، اما به صورت خودکار سطح کاربران جدید زیرمجموعه شما را بررسی و به درآمد شما اضافه می کند. از آنجا که تعداد افرادی که در سطح اول قرار می گیرند همیشه کمتر است، با افزایش تعداد افراد زیرمجموعه در سطوح بعدی به راحتی متوجه می شوید این سطوح تا چه میزان در درآمد نهایی تأثیرگذار خواهد بود.

  برای ساده ترشدن هرچه بیشتر این موضوع یک مثال در ادامه مطلب ارائه شده است. شما می توانید با زیرمجموعه گیری جمعیت کل ایالات متحده چیزی حدود 110 بیت کوین بیت کوین از طریق کریپتوتب دریافت کرده که قیمت آن معادل تقریبی 1 میلیون دلار است. اگر بخواهیم کمی واقع بینانه عمل کنیم، تصور کنید شما 10 هزار نفر زیرمجموعه داشته باشید، به سختی می توانید به درآمد ۰٫۰۱ بیت کوین دلار کسب کنید.

  در نظر داشته باشید اگر به صورت مستقیم زیرمجموعه گیری کنید، اعداد نمایش داده شده بیش از مقادیر اعلام شده خواهد بود. درنتیجه بهترین راه کسب درآمد از طریق افزونه کریپتوتب زیرمجموعه گیری است و اگر یک فرد اجتماعی نیستید، درآمد حاصل از این افزونه برای شما بسیار ناچیز خواهد بود.

  نقاط قوت و ضعف کریپتوتب

  افزونه کریپتوتب نیز مانند دیگر افزونه ها و دیگر تجهیزات مزایا و معایبی دارد که دانستن آن ها، به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید افزونه کریپتوتب را انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم درباره مزایا و معایب افزونه کریپتوتب با شما گفت وگو کنیم که توجه به آن ها می تواند در انتخاب به شما کمک کند.

  نقاط قوت

  1. استفاده رایگان
  2. قابل اجرا روی هر رایانه (سخت افزار قدرتمند یا ضعیف)
  3. راه اندازی و شروع کار ساده
  4. رابط کاربرپسند و قابل تنظیم
  5. مرورگر بسیار سریع
  6. امکان دسترسی از طریق تلفن همراه

  نقاط ضعف

  1. تنها می توانید این افزونه را روی مرورگر گوگل کروم نصب کنید.
  2. برای درآمدزایی بیشتر باید زیرمجموعه جمع کنید.
  3. درآمد آن در قبال کارهای خواسته شده، ناچیز است.

  آموزش ثبت نام و نحوه کارکرد با کریپتوتب

  دانلود و نصب کریپتوتب

  برای اینکه به این افزونه دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را به درستی برای فرایند استخراج ارز فعال کنید، ابتدا باید چهار مرحله بسیار ساده را پشت سر بگذارید. ابتدا باید افزونه کریپتوتب را برای مرورگر کروم از شرکت گوگل دانلود و نصب کنید. افزونه کریپتوتب مخصوص مرورگرهای گوگل کروم را می توانید در سایت های معتبر دانلود کنید، اما پیشنهاد ما این است که برای نصب آن مستقیم به سایت WebStore بروید. سپس در قسمت جست و جو نام کریپتوتب «Crypto Tab» را بنویسید. حال تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که روی گزینه «Add Chorome» کلیک کنید تا به صورت خودکار در مرورگر کروم اضافه شود. پس از انجام این موضوع و مراحل دیگر می توانید از مرورگر استفاده کنید. توجه کنید در مرورگر حتماً ثبت نام کنید. این موضوع بسیار مهم است؛ زیرا تا ثبت نام نکنید نمی توانید کار خود را آغاز کنید.

  چگونگی نصب کریپتوتب  (Cryptotab)

  از وب سایت های رسمی و معتبر، برنامه Cryptotab را دانلود کنید. بعد از نصب فایل دانلودشده، برنامه کریپتوتب را باز کنید. در پایان نیز با حساب گوگل خود وارد سایت شوید. همچنین می توانید تمامی تنظیمات مربوط به نشان دارکردن مطالب، فهرست علاقه مندی ها یا ذخیره رمزعبور را شخصی سازی کنید.

  در گام بعدی به کمک یکی از حساب های مربوط به رسانه های اجتماعی به محیط این نرم افزار وارد شوید (از حساب های کاربری فیس بوک، گوگل و توییتر پشتیبانی می شود).

  حال باید میزان مصرف قدرت محاسباتی افزونه کریپتوتب را به دلخواه تنظیم کرده و این افزونه را اجرا کنید. دقت کنید در زمان استخراج نباید پنجره مربوط به این افزونه بسته شده یا سیستم شما خاموش شود. همچنین افزایش میزان مصرف قدرت محاسباتی پردازنده سبب کاهش عملکرد و سرعت رایانه شما خواهد شد.

  نحوه زیرمجموعه گیری در کریپتوتب

  مدل کسب و کار افزونه کریپتوتب به شدت مبتنی بر کاربران و معرفی این افزونه به دیگران است تا بتواند سوددهی کافی داشته باشد. این حقیقت تلخ را باید در نظر داشته باشید که دیگر هیچ ترفندی یا برنامه نویسی هوشمندی سبب نمی شود که رایانه شخصی شما بتواند روزانه مقدار زیادی ارز استخراج کند و شما به سود چشمگیری برسید. نه افزونه کریپتوتب و نه هیچ طرح هرمی دیگری سبب تغییر این موضوع نخواهد شد. با وجود این، توانایی استخراج ارز گزینه ای مطلوب محسوب می شود و از طرفی با زیرمجموعه گیری بدون داشتن حتی ذره ای سرمایه گذاری سبب افزایش آن خواهد شد. تیم توسعه دهنده این افزونه یک استخر استخراج راه اندازی کرده و ادعا می کند که هرچه تعداد کاربران افزونه کریپتوتب افزایش یابد، فرایند استخراج این استخر به شکل چشم گیری بهبود می یابد و می توان به کاربران بابت زیرمجموعه آن ها سود پرداخت کرد.

  علاوه بر این مورد، تمامی کاربران دارای زیرمجموعه، درصد مشخصی از بیت کوین و درآمد زیرمجموعه های خود را نیز دریافت می کنند. شبکه ارجاع یا همان زیرمجموعه گیری این افزونه تا ده سطح متفاوت عمق دارد و شما می توانید با استفاده از ماشین حساب میزان درآمد این پلتفرم، سود خود را محاسبه کنید. البته این افزونه یک برنامه انگیزشی نیز از ژوئن ۲۰۱۸ (تیرماه ۱۳۹۷) راه اندازی کرده و به کاربرانی که بیشترین زیرمجموعه را داشته باشند، در پایان این برنامه ۳ بیت کوین جایزه اهدا خواهد کرد. نفر دوم در این برنامه ۲ BTC و نفر سوم نیز یک بیت کوین جایزه خواهد گرفت.

  نحوه برداشت ارز در کریپتوتب

  حداقل مقدار لازم برای برداشت در کریپتوتب، یک صد هزارم بیت کوین است. کریپتوتب، بیت کوین استخراج می کند و پرداختی ها را نیز با بیت کوین انجام می دهد؛ از این رو دقت داشته باشید آدرس بیت کوین خود را وارد کرده باشید. برای برداشت موجودی از حساب کاربری خود در کریپتوتب، مراحل زیر را طی کنید:

  وارد کریپتوتب شوید و از قسمت منو (Menu) گزینه برداشت (Withdraw) را انتخاب کنید. سپس آدرس کیف پول بیت کوین خود و مقداری که قصد دارید آن را برداشت کنید، وارد نمایید. همچنین برای پیگیری تراکنش بیت کوین خود می توانید در قسمت پایین صفحه در مرورگر کریپتوتب از گزینه Payment Journal استفاده کنید.

  نتیجه گیری

  در این مطلب به معرفی و بررسی کریپتوتب پرداختیم. این پروژه بر موضوع کسب درآمد از ارز دیجیتال از طریق فعالیت در اینترنت تمرکز دارد. در حال حاضر کاربران می توانند از چند طریق از این پروژه کسب درآمد داشته باشند که یکی از آن ها استخراج است. بعد از نصب، به محض ورود شما به این مرورگر، عملیات استخراج بیت کوین آغاز می شود. یکی دیگر از راه های کسب درآمد از کریپتوتب استفاده از کد معرف و زیرمجموعه گیری است. در این روش شما با معرفی دیگران و ترغیب آن ها به عضویت و استفاده از این پروژه کسب درآمد می کنید.

  دقت داشته باشید این مقاله تنها جنبه معرفی دارد و درنهایت این شما هستید که با در نظر گرفتن ریسک ها و هزینه های لازم، در مقابل درآمد حاصل از یک پروژه تصمیم می گیرید به فعالیت در آن پروژه بپردازید. همان گونه که در قسمت های پیشین اشاره شد، درآمد حاصل از چنین پروژه هایی جزء درآمدهای قطره چکانی محسوب می شود. با در نظر گرفتن برق مصرفی، توان سیستم و کارمزدهای برداشت و دیگر مسائل مربوط، این گونه درآمدها به هیچ وجه به صرفه نخواهند بود.

  پرسش های متداول

  کریپتوتب برای اجراشدن به یک مرورگر نیز دارد. شما می توانید با نصب مرورگرهایی مثل کروم به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین بپردازید.

  این افزونه مرورگر به تنهایی بیت کوین استخراج نمی کند، بلکه شما با وب گردی پاداش دریافت می کنید که پرداخت این پاداش با بیت کوین انجام می شود.

  متأسفانه تیم توسعه دهنده کریپتوتب، اطلاعات کمی از خود منتشر کرده است. اگر به سایت کریپتوتب مراجعه کنید، در قسمت ارتباط با ما تنها یک ایمیل مشاهده می کنید، بدون شماره تماس یا آدرس و…

  خیر، استخراج به تنهایی از طریق رایانه و استخراج توسط افزونه یا مرورگر کریپتوتب تا حدودی با هم متفاوت هستند.

  شاید شما تصمیم گرفته اید با این روش به جمع آوری و استخراج بیت کوین بپردازید، اما این موضوع شاید امری هیجان انگیز یا جالب باشد، اما در واقعیت انجام دادن آن خیلی زمان می برد و انرژی بر است. منفی ترین موضوع این مورد این است که شاید شما بعد از صرف کلی وقت و انرژی نتوانید به چیزی دست یابید که این امر می تواند به تنهایی موجب ناراحتی و خشم شما در این باره شود.

  با مراجعه به قسمت Withdraw می توان آدرس کیف پول و مقدار بیت کوینی که قصد انتقال آن را دارید، وارد کرده و عملیات انتقال را انجام دهید.