برخلاف بیشتر ارزهای دیجیتال که با هدفی خاص به وجود می آیند، خالق دوج کوین تنها برای شوخی و بدون داشتن هدفی خاص این ارز دیجیتال را ایجاد کرد؛ با این حال ارز دیجیتال دوج کوین با نماد اختصاری DOGE در رتبه نهم بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. استفاده از دوج کوین در امور خیریه و همچنین حامیان سرسختی که دارد (مانند ایلان ماسک) این ارز دیجیتال را بسیار پرطرفدار کرده است. محبوبیت این ارز دیجیتال در میان عامه مردم را می توان از دیگر دلایل رشد آن عنوان کرد. با نگاهی به صفحات ردیت مربوط به ارز دیجیتال دوج کوین متوجه می شویم که این میم کوین تا چه حد در میان مردم از همه اقشار شهت یافته است.

فهرست []

  ارز دیجیتال، جفت ارز، سهام یا هر چیز دیگری برای رشدکردن به متقاضیان خرید نیاز دارد. دوج کوین با وجود ایرادات فنی، به دلیل محبوبیت خود رشد خوبی را به ثبت رسانده؛ به طوری که در زمره 10 ارز برتر بازار قرار گرفته است. احتمالاً اگر بسیاری از افراد تاکنون ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری نکرده باشند، اکنون به فکر خرید آن هستند. اگر شما هم قصد خرید ارز دیجیتال دوج کوین را دارید، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا ابهامی در روند خرید آن نداشته باشید.

  آنچه برای خرید دوج کوین نیاز دارید

  اینترنت پرسرعت

  ارزهای دیجیتال ماهیتی فیزیکی ندارند و خرید و فروش و تبادل آن ها به روشی کاملاً دیجیتالی انجام می شود؛ درنتیجه داشتن اینترنت پرسرعت از بدیهیات فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال است، اما توصیه به داشتن اینترنت پرسرعت در فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتال، به این دلیل است که نوسانات در بازار این ارزها معمولاً بسیار شدید هستند؛ از این رو گاهی به دلیل سرعت کم اینترنت ممکن است صرافی درخواست خرید ارز دیجیتال شما را به موقع دریافت نکند و این موضوع سبب شود که از سود جا بمانید یا حتی متضرر شوید. این موضوع به ویژه برای نوسان گیران اهمیت دارد.

  کیف پول دیجیتال

  پس از خرید ارز دیجیتال بهتر است حتماً ارز دیجیتال خریداری شده را به کیف پول معتبر انتقال دهید؛ درنتیجه شما باید پیش از هر چیز یک کیف پول معتبر برای ارز دیجیتال خود تهیه کرده و سپس در صرافی برای خرید آن اقدام کنید. کیف پول های ارزهای دیجیتال در انواع گرم و سرد ارائه شده اند. کیف پول های سرد که به کیف پول های سخت افزاری و کاغذی اشاره دارند، کلیدهای خصوصی کاربر را به صورت آفلاین ذخیره می کنند و به همین دلیل امنیت بالایی دارند؛ از این رو برای نگه داری رمز ارز  با حجم بالا و برای مدت طولانی مناسب هستند؛ البته کیف پول های کاغذی معایب خاص خود را دارند.

  کیف پول های گرم، کیف پول های تحت وب، دسکتاپ و موبایلی هستند که می توان بیشتر آن ها را به صورت رایگان تهیه کرد. در ادامه برخی کیف پول های مناسب برای ذخیره سازی ارز دیجیتال دوج کوین شرح داده شده اند:

  • کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)
  • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor Wallet)
  • کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)
  • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
  • کیف پول اکسودوس (Exodus)
  • کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)
  • کیف پول DogeChain
  • کیف پول Doge Android Wallet
  • کیف پول Pungo Wallet
  • کیف پول BC Vault
  • کیف پول Jaxx Wallet
  • کیف پول KeepKey
  • کیف پول گواردا (Guarda)

  صرافی ارز دیجیتال

  اکنون که کیف پول مناسب برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود انتخاب و تهیه کرده ایم، باید به دنبال یک صرافی معتبر برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین و دیگر ارزهای دیجیتال باشیم، اما نباید از انتخاب صرافی معتبر به سادگی بگذرید. برای اینکه مطمئن شوید آیا صرافی انتخابی محلی مناسب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شماست، باید آن را از جهات مختلف بررسی کنید؛ برای مثال تجربه افرادی که از آن صرافی استفاده کرده اند، یا میزان کارمزد معاملات می تواند از موارد مهم در انتخاب صرافی باشد که بر میزان سود شما نیز تأثیرگذار باشد.  به علاوه حجم معاملات هم می تواند تأییدی بر اعتبار صرافی و محیطی مناسب برای نوسان گیران باشد؛ زیرا آن ها برای کسب سود به امکان خرید و فروش در قیمت های مختلف نیاز دارند.

  دانش تحلیل

  شما به عنوان شخصی که قصد خرید ارز دیجیتال دوج کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را دارید، باید پیش از شروع به فعالیت در بازار، خود را به دانش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی مجهز کنید. در تحلیل تکنیکال، با توجه به نمودار قیمتی، آینده پیش روی رمز ارز  را پیش بینی می کنید، اما در تحلیل بنیادی شما باید با مطالعه وایت پیپر و اطلاعات پیرامون ارز دیجیتال، آینده آن ارز دیجیتال را پیش بینی کنید.

  برای کسب مهارت در این دو تحلیل و حتی اطلاعات بیشتری که ممکن است در فرایند معامله گری و سرمایه گذاری به شما کمک کنند، شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند برای شما بسیار مؤثر باشد. درنهایت مدیریت سرمایه و روان شناسی می توانند در کنار تحلیل تکنیکال و بنیادی برآیند مثبت همیشگی را برای شما به ارمغان آورند.

  خرید دوج کوین از صرافی

  اکنون که با آنچه برای خرید ارز دیجیتال به آن نیاز خواهید داشت، آشنا شدید، بهتر است به سراغ فرایند خرید ارز دیجیتال دوج کوین از یک صرافی ایرانی و یک صرافی خارجی برویم. خرید رمز ارزها در صرافی بسیار ساده است و شما با انجام آن متوجه سهولت آن می شوید. این کار به ویژه زمانی که از یک صرافی ایرانی انجام شود، ساده تر نیز خواهد بود. برای خرید رمز ارز کافی است یک صرافی ایرانی معتبر را پیدا کرده و در آن ثبت نام کنید و درنهایت به سادگی و با کمک کارت بانکی خود ارز دیجیتال موردنظرتان را خریداری کنید. در ادامه، نحوه خرید ارز دیجیتال دوج کوین از صرافی تبدیل را برای شما شرح می دهیم و پس از آن مراحل خرید را از یک صرافی خارجی (کوکوین) به صورت گام به گام پیش می بریم تا با شیوه کار آشنا شوید. با دانستن چگونگی خرید و فروش و واریز و برداشت در یک صرافی، روش کار در دیگر صرافی ها را نیز می آموزید؛ چراکه شیوه کار در صرافی ها تقریباً مشابه است.

  خرید ارز دیجیتال دوج کوین از صرافی ایرانی

  پیش از هر چیز، باید در صرافی موردنظر خود (در اینجا صرافی تبدیل) ثبت نام کنید. روند ثبت نام بسیار ساده است؛ معمولاً با واردکردن ایمیل و انتخاب یک رمز عبور و واردکردن کد معرف (ریفرال) کار ثبت نام به پایان می رسد. پس از ثبت نام نیز باید اطلاعات جزئی تر مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، اطلاعات بانکی که باید حتماً به نام خودتان باشد و معمولاً یک عکس سلفی به همراه برگه ای که در آن متن موردنظر صرافی نوشته شده باشد، ثبت شود تا به این صورت مراحل احراز هویت شما تکمیل گردد.

  پس از انجام این مراحل اجازه دارید در صرافی واریز و برداشت انجام دهید و ارزهای دیجیتال موردنظر خودتان را خرید و فروش کنید. فرض کنید شما در صرافی تبدیل یک حساب کاربری دارید و می خواهید ارز دیجیتال دوج کوین را در این صرافی بخرید. پیش از هر چیز باید حساب کاربری خود را شارژ کنید؛ برای این منظور باید حتماً از طریق حساب بانکی احراز هویت خود را در صرافی انجام داده باشید. پس از احراز هویت روی گزینه کیف پول در نوار بالای صفحه کلیک کنید.

  1. در صفحه پیش رو تومان را انتخاب کنید. درنهایت به صفحه پرداخت بانک منتقل می شوید که با واردکردن اطلاعات بانکی و پرداخت، حساب کاربری تان در صرافی شارژ می شود.

  2. اکنون که حساب کاربری شما شارژ شده است، می توانید به سراغ خرید ارز دیجیتال مورد نظر خودتان بروید. ابتدا روی کادر زردرنگ «خرید و فروش» که در شکل نیز مشخص شده است، کلیک کنید.

  3. با کلیک روی این گزینه، زیرمنویی برای شما نمایش داده می شود که می توانید ارز دیجیتال موردنظرتان را در آن جست وجو کنید. با پیداکردن ارز دیجیتال دوج کوین یا هر ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید، دو راه پیش روی شما قرار می گیرد؛ یا باید خرید خود را با تومان انجام دهید (با توجه به اینکه پیش از این حساب کاربری خود را با کمک کارت بانکی تان شارژ کردید این کار به راحتی انجام خواهد شد) یا اینکه خرید خود را براساس تتر انجام دهید. برای این کار نیاز دارید ابتدا با کمک حساب بانکی خود حساب صرافی تان را شارژ کرده و سپس تومان خود را به تتر تبدیل کنید. درواقع مراحلی که قرار است برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین سپری شود، باید برای خرید تتر هم طی شود.

  4. هرکدام از موارد «تتر» یا «تومان» را که انتخاب کنید، به صفحه همان جفت ارز هدایت می شوید. اگر در مراحل پیشین حساب کاربری تان را شارژ نکرده باشید، می توانید این کار را از این صفحه انجام دهید. کافی است روی گزینه کیف پول کلیک کنید.

  5. در این مرحله، با انتخاب تومان و کلیک روی گزینه «واریز» به صفحه بانک هدایت خواهید شد و با واردکردن اطلاعات مورد نیاز کار واریز شما به انتها می رسد، اما اگر قصد دارید ارز دیجیتالی مانند تتر را به حساب کاربری خود در صرافی واریز کنید، با کلیک روی گزینه واریز در مقابل تتر به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آن انتقال و مبلغ واریزی را با احتساب کارمزد وارد کرده تا آدرس ولت را دریافت کنید. اکنون با داشتن آدرس ولت، می توانید تتر را از منابع مختلف به آدرسی که دریافت کرده اید ارسال کنید. توجه داشته باشید که بهتر است TRC-20 را به عنوان شبکه انتقال خود انتخاب کنید تا کارمزد کمتری بپردازید.

  6. خلاصه آنچه تا اینجا بیان شد، این است که ابتدا در صرافی ثبت نام کرده و احراز هویت می کنید، سپس حساب کاربری خود را در صرافی شارژ می کنید و پس از ورود به حساب کاربری با کلیک روی گزینه «خرید و فروش» آماده می شوید تا ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کنید. با انتخاب دوج کوین و انتخاب خرید آن برحسب تتر، به صفحه ای مانند صفحه پایین هدایت می شوید. همان طور که می بینید نمودار قیمتی بخش بزرگی از صفحه را به خود اختصاص داده که امکان تحلیل تکنیکال نیز در این بخش برای شما فراهم شده است. در سمت راست شکل نیز آخرین قیمت جفت ارزهای مختلف را می بینید که همیشه و همگام با بازار در حال تغییر هستند.

  7. با اسکرول به پایین صفحه، به بخش مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می رسیم. همان طور که در شکل مشاهده می کنید، امکان خرید به دو صورت برای کاربران فراهم شده است.

  ثبت سفارش

  در چنین معاملاتی، شما باید قیمت موردنظر خودتان را در کادر «قیمت واحد» وارد کنید. درواقع شما با این کار به صرافی می گویید دوج کوین را در چه قیمتی برای شما خریداری کند. در کادر مقدار نیز حجم مورد نظرتان را وارد می کنید؛ برای مثال 10 واحد دوج کوین. با واردکردن این مقادیر مبلغ کل سفارش برای شما نمایش در داده می شود. درنهایت شما با کلیک روی کادر «خرید» کار را به پایان می رسانید.

  سفارش آنی

  در سفارش آنی همان طور که از نام آن پیداست، سفارش به صورت آنی ثبت شده و معامله بلافاصله انجام می شود. شما تنها باید در کادر «مقدار» حجم موردنظر خودتان را وارد کرده و درنهایت روی گزینه خرید کلیک کنید.

  خرید ارز دیجیتال دوج کوین از صرافی خارجی

  ایرانیانی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، ممکن است به دلایل مختلف ترجیح دهند ارز دیجیتال خود را از یک صرافی خارجی خریداری کنند. البته بد نیست بدانید که حتی اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال دوج کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را از یک صرافی خارجی داشته باشید، باید ابتدا مقداری تتر، بیت کوین یا یک ارز مناسب برای معامله در صرافی خارجی را در یک صرافی ایرانی خریداری کنید و سپس با انتقال ارز دیجیتال خریداری شده به یک صرافی خارجی، ارز دیجیتال موردنظرتان را در صرافی خارجی بخرید؛ پس بهتر است کار با صرافی های ایرانی را یاد بگیرید و در آن ها حساب کاربری ایجاد کنید.

  در ادامه به سراغ صرافی خارجی می رویم که قصد داریم مراحل خرید دوج کوین را در آن دنبال کنیم. اگر در صرافی کوکوین حساب کاربری ندارید، با کلیک روی گزینه Sing Up صفحه ای پیش روی شما قار می گیرد که باید اطلاعاتی از قبیل ایمیل و یک رمز عبور را در آن وارد کنید تا حساب کاربری شما ایجاد شود. اگر کد ریفرال دارید، آن را در فرایند ثبت نام در صرافی وارد کنید تا از تخفیف کارمزد معاملات برخوردار شوید. در صورتی که پیش از این در صرافی حساب داشته اید، کافی است با کلیک روی گزینه Sing In و سپس واردکردن نام کاربری و رمز عبور، وارد حساب کاربری خود شوید.

  1. پس از ورود به حساب کاربری، اگر بار اول است که وارد حساب می شوید یا موجودی حساب شما کافی نیست یا اینکه به ارز دیجیتال خاصی در حساب خود نیاز دارید، باید عملیات واریز رمز ارز به حساب خودتان را انجام دهید.  برای این کار در صفحه اول با کلیک روی Assets و سپس کلیک روی (Deposit & Withdraw) Main Account به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید ارز دیجیتال موردنظر خود را برای واریز انتخاب کرده و فرایند واریز را دنبال کنید.

  2. با رسیدن به این مرحله، اگر ارز دیجیتال موردنظرتان در میان چند ارز دیجیتال در بالای فهرست قرار داشت، می توانید به راحتی روی گزینه Deposit در مقابل ارز دیجیتال موردنظر کلیک کنید؛ در غیر این صورت می توانید به راحتی ارز دیجیتال را در نوار جست وجو تایپ کنید و درصورت امکان (پشتیبانی صرافی از ارز موردنظر) عملیات واریز آن ارز دیجیتال را انجام دهید.

  3. در این مرحله، باز هم در کادر اول ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس روی شبکه انتقال مناسب کلیک می کنید که البته باز هم توصیه می شود به دلیل کارمزد معقول، شبکه TRC-20 را انتخاب کنید. درنهایت آدرس کیف پولی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید با کپی کردن و قراردادن آن در منبعی که قصد ارسال تتر یا هر ارز دیگری را دارید، واریز ارز دیجیتال به حساب کاربری خود را در صرافی تکمیل کنید.

  4. باید توجه داشت که پس از واریز ارز دیجیتال به حساب شما، آن ارزها وارد حساب اصلی شما در صرافی می شوند؛ البته شما برای خرید و فروش ارزهای دیجتال در بخش حساب معاملاتی خود یا Trade Account فعالیت می کنید و باید ارزهای دیجیتال خود را از بخش Main Account به Trade Account انتقال دهید. این کار را نیز می توانید به سادگی و از همان بخش Assets و این بار Transfer به جای Deposit انجام دهید.

  5. حالا حساب معاملاتی شما شارژ شده است و می توانید معاملات خود را انجام دهید؛ البته پس از آنکه رمز معاملاتی را برای خود ثبت کنید. این کار تنها برای افزایش امنیت کاربران است و بسیار ساده انجام می شود. پس از واردکردن نام کاربری و رمز عبور در صفحه نخست با کلیک روی LA و سپس انتخاب Account Security به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید ادامه فرایند تنظیم کردن رمز معاملاتی خود را در آن پیش ببرید.

  6. با رسیدن به این صفحه، باید روی گزینه Set در برابر Trading Password کلیک کنید. البته در این تصویر چون ما پیش از این رمز معاملاتی را تنظیم کرده بودیم، شما کلمه Change را می بینید که اگر بخواهید رمز معاملاتی خود را تغییر بدهید، باید روی آن کلیک کنید.

  7. سپس یک کد به ایمیل شما ارسال می شود که با واردکردن آن در کادری که می بینید، به صفحه تنظیم کردن رمز معاملاتی هدایت می شوید. در این صفحه، باید یک رمز 6 رقمی را برای خود انتخاب کنید. با این کار از این پس شما پیش از انجام معاملات و درواقع برای دسترسی به امکان معامله در صرافی به این رمز 6 رقمی نیاز خواهید داشت.

  8. پس از ثبت نام، دارایی متناسب با معامله موردنظرتان به صرافی و در بخش حساب معاملاتی شما انتقال یافته است. درنهایت نیز رمز معاملاتی برای خود تنظیم کرده اید و آمادگی کامل دارید تا ارزهای دیجیتال را در صرافی خرید و فروش کنید. با واردکردن نام کاربری و رمز عبور در صفحه اول صرافی و کلیک روی گزینه Markets به معنای بازارها به مرحله بعد برای انجام معاملات هدایت می شوید.

  9. پس از ورود به بخش بازارها، باید بازار موردنظر خود را انتخاب کنی؛ برای مثال ارزهای وابسته به دلار، بیت کوین، ارزهای فیات، آلت کوین ها و… در اینجا بازار تتر را که مربوط به دلار است انتخاب می کنیم و به این ترتیب به صرافی نشان می دهیم که قصد انجام معامله با استفاده از رمز ارز تتر را داریم. سپس با جست وجوی رمز ارز موردنظر (Doge Coin)، جفت ارز خود را پیدا کرده و روی آن کلیک می کنیم و به این صورت به صفحه معاملاتی جفت ارز می رسیم.

  10. شکل پایین شمای کلی صفحه معاملاتی دوج کوین برحسب تتر را به شما نشان می دهد. نمودار قیمتی بیشترین بخش را به شامل می شود و شما می توانید با بررسی قیمت و تحلیل نمودار، بهترین زمان برای انجام معامله را پیدا کنید. در سمت راست و پایین صفحه می توانید سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال خود را ثبت کنید. در ادامه انواع سفارش هایی را که می توانید ثبت کنید، بیان شده است.

  Limit

  در معاملات Limit شما در کادر اول باید قیمت مورد نظرتان را وارد کرده و در کادر دوم حجم خود را تعیین کنید؛ برای مثال به صرافی می گویید در قیمت 2817/0 تعداد 1000 واحد دوج کوین را برای شما خریداری کنند.

  Market

  در ثبت سفارش به روش مارکت شما تنها مبلغ معامله را وارد می کنید و صرافی نیز دوج کوین را با بهترین قیمت ممکن برای شما خریداری می کند؛ برای مثال شما در کادر Amount مقدار 100 تتر را وارد می کنید و صرافی به ارزش  100 تتر برای شما دوج کوین خریداری می کند.

  Stop Limit

  در این شیوه ثبت سفارش، شما به عنوان خریدار به صرافی دستور می دهید، زمانی که قیمت دوج کوین به مبلغ واردشده در کادر Stop Price رسید، شرایط معامله شما را فعال کند؛ یعنی با قیمت مشخص شده در کادر Price به میزان مشخص شده در کادر Amount، ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری کند؛ برای مثال هرگاه قیمت به 2813/0 رسید معامله فعال شود؛ یعنی سفارش خرید رمز ارز دوج کوین در قیمت 2815/0 و به تعداد 100 واحد.

  Stop Price   0.2813

  Price          0.2815

  Amount      100

  Stop Market

  در این نوع ثبت سفارش، Stop Price باز هم مانند روش قبلی وارد معامله نمی شود و زمانی که قیمت ارز دیجیتال به آن برسد، شرایط معامله فعال می شود. قیمت خرید در این روش توسط صرافی انتخاب می شود که درواقع بهینه ترین قیمت پس از رسیدن قیمت دوج کوین به Stop Price است. در کادر Amount نیز باید مبلغ معامله را مشخص کنید.

  درنهایت با واردکردن مقادیر در هریک از انواع ثبت سفارش ها روی گزینه Buy DOGE کلیک کنید تا سفارش شما ثبت شود و معامله صورت بگیرد. توجه داشته باشید که شما می توانید با کلیک روی درصدهای مشخص شده (25، 50، 75 و 100 درصد) در زیر کادرهای قیمت به صرافی بگویید که این سفارش را با چند درصد سرمایه شما ثبت کند. از دیگر امکاناتی که صرافی در اختیار شما قرار می دهد، انجام معاملات آتی (فیوچرز) و مارجین است که برای انجام هر دو به دانش و تجربه کافی نیاز دارید. در معاملات آتی شما روی آینده یک جفت ارز شرط بندی می کنید که این کار به کمک قراردادهای آتی انجام می شود، اما مارجین به نوعی معامله اشاره دارد که در آن کاربر با دارایی چند برابر دارایی خود که از صرافی قرض گرفته است، به معامله می پردازد. در این صورت سود و ضرر او نیز با توجه به مارجین دریافت شده چند برابر می شود که این موضوع می تواند هیجان انگیز و هم زمان با ریسک فراوانی همراه باشد.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال دوج کوین

  صرافی کوکوین (Kucoin)

  شرح خرید ارز دیجیتال دوج کوین به صورت گام به گام در بخش خرید ارز دیجیتال دوج کوین از صرافی خارجی بیان شد. البته جز تتر شما به عنوان کاربر صرافی کوکوین می توانید ارز دیجیتال دوج کوین را به کمک بیت کوین، USDC و KCS نیز خریداری کنید.

  صرافی کوینبیس (Coinbase Exchange)

  با آنکه صرافی آمریکایی کوینبیس اجازه فعالیت در پلتفرم خود را به برخی از ملیت ها کرده محدود است، اعتبار و امنیت فراوانی دارد. کاربران این صرافی می توانند با استفاده از ارزهای فیاتی مانند دلار آمریکا، یورو، پوند انگلستان و همچنین ارزهای دیجیتال بیت کوین و تتر، ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری کنند.

  صرافی بایننس (Binance)

  به جرئت می توان گفت افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، حتی اگر حساب کاربری در صرافی شناخته شده بایننس نداشته باشند، این صرافی را به خوبی می شناسند؛ البته به تازگی صرافی بایننس با محدودیت هایی که برای برخی از کشورها اعمال کرده، برخی از کاربران خود را مجبور کرده تا به سمت صرافی های دیگر کوچ کند؛ با این حال اگر شما به هر طریقی در صرافی بایننس فعالیت می کنید و قصد دارید ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری کنید، باید یکی از ارزهای تتر، BUSD، بیت کوین، TRY، دلار آمریکا، یورو، پوند انگلستان، دلار استرالیا، BRL، BIDR، RUB را تهیه کنید و به صرافی بایننس انتقال دهید تا بتوانید دوج کوین را خریداری کنید.

  صرافی کوینکس (CoinEx)

  صرافی کوینکس یک صرافی بین المللی است. بسیاری از افرادی که پیش از این ارزهای دیجیتال خود را در صرافی بایننس خرید و فروش می کردند، صرافی کوینکس را انتخاب کرده اند. خوشبختانه در حال حاضر ایرانیان می توانند به راحتی در این صرافی معتبر خارجی فعالیت کنند. کاربران این صرافی برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین به تتر، بیت کوین، BUSD، BCH نیاز خواهند داشت.

  صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

  صرافی هوبی گلوبال در سال 2013 در سنگاپور تأسیس شد. ایرانیان برای فعالیت در این صرافی باید از ابزارهای تغییردهنده IP مانند VPN و VPS استفاده کنند. با این حال به دلیل آنکه می توان بدون احراز هویت نیز در این صرافی فعالیت کرد، بسیاری از ایرانیان از این صرافی استفاده می کنند. خرید ارز دیجیتال دوج کوین در این صرافی به کمک تتر، بیت کوین و اتریوم انجام می شود.

  اما جز بازار اسپات امکان انجام معاملات Perpetual بر روی ارز دیجیتال دوج کوین در صرافی های مختلف نیز وجود دارد. قراردادهای Perpetual درواقع همان قراردادهای آتی هستند؛ با این تفاوت که قراردادهای Perpetual تاریخ انقضا ندارد. کاربران صرافی های زیر می توانند معاملات Perpetual را روی رمز ارز دوج کوین داشته باشند:

  Binance، FTX، Huobi Global، Bybit، Kucoin، Bitfinex، Poloniex، OKEx، Phemex، Delta Exchange، Crypto.com Exchange، AscenEX، AAX، Kine Protocol، Apollox، StormGain، Globe Derivative Exchange، CoinTiger، Bingbon، ZBG، Bitget

  صرافی های ایرانی پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال دوج کوین

  • صرافی فرهاد مارکت (Farhad Market)
  • صرافی آبان تتر (Aban Tether)
  • صرافی والکس (Wallex)
  • صرافی بیت 24 (Bit24)
  • صرافی بیت پین (Bitpin)
  • صرافی نوبیتکس (Nobitex)
  • صرافی تبدیل (Tabdeal)
  • صرافی ایرانی کارت (Iranicard)
  • صرافی مانکس 724 (Monex724)
  • صرافی اوکی اکسچنج (OKEX)
  • صرافی تتر ایران (Tether Iran)
  • صرافی ارزجو (Arzjoo)
  • صرافی بیت برگ (Bitbarg)
  • صرافی اکسچینو (Land Exchaino)
  • صرافی پول نو (Pooleno)
  • صرافی رابکس (Rabex)
  • صرافی کوین نیک مارکت (Coinnik Market)
  • صرافی دوج بازار (Doge Bazar)

  سخن آخر

  خرید ارز دیجیتال دوج کوین با توجه به شرایط این رمز ارز و محبوبیت آن کاملاً توجیه پذیر است. این ارز دیجیتال با آنکه یک میم کوین است و خالقان آن هدف خاصی برای این کار خود نداشتند، به یکی از 10 ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. خرید ارز دیجیتال دوج کوین در بسیاری از صرافی های ایرانی و خارجی امکان پذیر است. در این مقاله با معرفی این صرافی ها و شرح کامل فرایند خرید از یک صرافی ایرانی و یک صرافی خارجی سعی کردیم راهنمای جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.