معرفی کلی ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT)

بیت تورنت یک پلتفرمی است که در حال حاضر حدود دو میلیارد نفر در سطح جهان از آن استفاده می کنند. شاید بد نباشد بدانید اکثر موسیقی ها، فیلم ها و خیلی دیگر از چیزهایی که توسط افراد مختلف در سطح اینترنت آپلود می شوند از پلتفرم تورنت دانلود شده اند. هر کسی می تواند بر روی پلتفرم تورنت انواع محتوا را چه به صورت رایگان و چه با تعیین قیمت تولید کند. اما سوال اینجاست اگر ما خواستار خرید یک محتوا در تورنت باشیم از چه واحد پولی باید استفاده کنیم؟ اینجاست که توکن بیت تورنت به کمک شما می آید. بله محتواهای درون پلتفرم تورنت، با توکن بیت تورنت با نام اختصاری BTT قابل خریداری هستند.

راهنمای مطالعه []

  برای اطلاع از قیمت بیت تورنت بد نیست بدانید قیمت هر چیز را عرضه و تقاضا برای آن کالا، مشخص می کند. به عنوان مثال شیشه های معمولی را در نظر بگیرید که قیمت متعادلی دارند، حالا فرض کنید که تحقیقاتی انجام می شود و چندین روش برای بهره برداری بیشتر از این شیشه ها معرفی می شود.

  نتیجه چه می شود؟ به احتمال زیاد افراد زیادی از سراسر دنیا خواستار خرید این کالا می شوند. چه اتفاقی افتاد؟ شیشه های معمولی طرفداران بیشتری خواهند داشت و خیلی ها حاضرند مبلغ بالاتری برای داشتن آن بپردازند در نتیجه قیمت آن هم بالا می رود. تمام این ها را توضیح دادم تا به شما بگویم اینکه بخواهیم راجع به قیمت و آینده توکن تورنت نظر بدهیم تا حد زیادی به این بستگی دارد که چند نفر برای خرید محتواهای غیر رایگان پلتفرم تورنت به این توکن نیاز پیدا می کنند.

  در حال حاضر ۲۰۰ میلیون کیف پول اکتیو و فعال، تراکنش هایی را بر روی این شبکه انجام می دهند. خب به نظر رقم قابل توجهی می آید. و اما فراموش نکنید که ترون مالک بیت تورنت است، جاستین سان بنیان گذار ارز دیجیتال ترون، شرکت تورنت را در سال 2018 خریداری کرد و ایده ترکیب کار این پلتفرم با ارزهای دیجیتال را پیاده سازی کرد. در سال 2019 شبکه ی ترون برای ارز دیجیتال بیت تورنت عرضه اولیه (ICO) ارائه داد که توانست ظرف چند دقیقه 60 میلیارد توکن به فروش رساند، که تامین مالی خوبی را برای شرکت در بر داشت. البته برام کوهن در سال 2001 پروتوکل همتا به همتای بیت تورنت را عرضه کرد.

  آشنایی با بنیان گذاران ارز دیجیتال Bit Torrent

  پلتفرم همتا به همتای Bit Torrent در سال 2001 توسط برام کوهن ایجاد شد و در سال 2018 با خریداری آن توسط بنیاد ترون و ایجاد یک توکن بومی برای آن یک روش کسب درآمد برای این پلتفرم تعریف شد.

  • جاستین سان Justin Sun

  تنها عضو معرفی شده در تیم بنیان گذاران ارز دیجیتال Bit Torrent جاستین سان است. وی کارآفرین شناخته شده و شخصی فعال در حوزه ارزهاست (بنیان گذار ترون). علاوه بر آن، بنیان گذاری و مدیر اجرایی شبکه PEIWO را نیز در کارنامه خود دارد.

  تاریخچه ارز دیجیتال Bit Torrent

  توکن BTT در ماه فوریه سال 2019 با قیمت 0.00047 دلار در صرافی های ارز دیجیتال لیست شده و بلافاصله با تقاضای زیادی مواجه شد که قیمت آن را تا 0.001 دلار رساند و برای مدتی در آن نواحی باقی بماند، اما پس از مدتی مسیر صعودی را که پیموده بود، بازگشت؛ به طوری که قیمت آن در ماه مه سال 2019 به 0.00059 رسیده بود. البته در همان ماه توانست صعودی را تجربه کند که به موجب آن ارزش تقریبی این توکن به هر واحد 0.00160 دلار رسید، ولی طبق معمول همه بازارهای مالی این افزایش قیمت نیز قرار نبود همیشگی باشد و BTT پس از مدتی روند نزولی 5 ماهه ای را به خود دید؛ به طوری که قیمت تقریبی آن پس از 5 ماه یعنی در ماه اکتبر همان سال (2019) به 0.00040 دلار رسید و تا اوایل ماه فوریه سال 2021 در همان محدوده نوساناتی را تجربه کرد. BTT از اوایل سال 2021 همپای دیگر ارزهای دیجیتال توانست یک صعود عالی را تجربه کند؛ به طوری که قیمت این ارز در تاریخ 4 فوریه سال 2021 اوج قیمتی خود تا به امروز یعنی 0.010 را ثبت کرده و باز هم یک افت قیمت تا ارزش 0.0020 در ماه ژوئن را تجربه کرد و برای مدتی در همان محدوده نوسان داشت. در زمان نگارش این مقاله (اولین روزهای سال میلادی 2022) توکن BTT با قیمت 0.0026 دلار در صرافی های ارز دیجیتال در حال معامله شدن است.

  ویژگی های ارز دیجیتال Bit Torrent

  1. این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 57 میلیارد دلار رتبه 54 از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده و 0.12 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
  2. این توکن روی شبکه ترون و براساس استاندارد TRC-10 اجرا شده است.
  3. در سال 2019 شبکه ترون برای ارز دیجیتال Bit Torrent عرضه اولیه (ICO) ارائه داد و توانست ظرف چند دقیقه 60 میلیارد توکن به فروش برساند، که تأمین مالی خوبی را برای شرکت در بر داشت.
  4. با توجه به پاداش در نظر گرفته شده برای کاربرانی که فایل ها و پهنای باند خود را با شبکه به اشتراک می گذراند، می توان فایل ها را با سرعت بیشتری دریافت کرد؛ چراکه به جای یک سرور، شبکه ای از کامپیوترها را در پلتفرم داریم.
  5. Bit Torrent از یک روش درون زنجیره ای و برون زنجیره ای به صورت ترکیبی برای پردازش تراکنش ها استفاده می کند.
  6. درواقع Bit Torrent محیطی برای تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان آن به وجود آورده است که دریافت کنندگان محتوا با پرداخت توکن BTT می توانند محتوای موردنظر خود را دریافت کنند (البته محتواهای رایگان نیز در این پلتفرم وجود دارد).
  7. توکن BTT در پلتفرم Bit Torrent همچون یک مشوق بوده که هدف نهایی آن ارتقای پروژه bit Torrent است.
  8. شبکه بلاکچین ترون مانند یک شبکه نظیر به نظیر با هدف دانلود و آپلود انواع مختلف فایل ها به وجود آمده است.
  9. در ماه دسامبر سال 2021 زنجیره BTT چین (Bit Torrent Chain) عرضه شد که به سبب آن امکان انجام تعاملات بین زنجیره ای برای BTT فراهم شد. به کمک Bit Torent Chain انتقال ارزهای دیجیتال در میان شبکه های ترون، بایننس اسمارت چین و اتریوم صورت گرفت.
  10. BTTC یا بیت تورنت چین از روش اثبات سهام (PoS) برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند.
  11. BitTorrent برنامه های غیرمتمرکز بسیاری را با استفاده از قراردادهای هوشمند شبکه ترون ایجاد کرده است.

  تعداد توکن های بیت تورنت

  تعداد کل توکن های بیت تورنت 990 میلیارد است، که سهم ها به این صورت تقسیم شده است:

  • بنیاد ترون: 20 درصد
  • کاربران ترون: 10.1 درصد
  • کاربران تورنت:10  درصد
  • فروش خصوصی: 2  درصد
  • فروش عمومی: 6 درصد
  • سرمایه گذاری روی ارسال کننده های فایل: 9 درصد
  • برنامه های همکاری:4  درصد
  • توسعه دهندگان: 19 درصد
  • تشویق برای فعالیت بیشتر: 19.9 درصد

  مزایا و معایب ارز دیجیتال BitTorrent

  مزایا

  1. بیت تورنت اسپید نام یک تکنولوژی در این پلتفرم است که به دلیل وجود امکان به اشتراک گذاری فایل و پهنای باند به دانلود با سرعت بالاتر می انجامد. درواقع با پاداشی که Bit Torrent با هدف به اشتراک گذاری فایل ها برای کاربران در نظر گرفته است، آن ها تشویق می شوند فایل های خود را در پلتفرم بگذارند. کسانی که خواهان دانلود با سرعت بالاتر هستند، می توانند با پرداخت توکن BTT به هدف خود برسند.
  2. امکان استیک کردن توکن BTT از طریق یکی از مرورگرهای غیرمتمرکز مانند ترون لینک (Tronlink)، Clever و… وجود دارد.
  3. با عرضه BTTC امکان انتقال ارزهای دیجیتال در میان شبکه های ترون، اتریوم و بایننس اسمارت چین نیز فراهم شده است.

  معایب

  1. از آنجا که امکان دانلود غیرقانونی و رعایت نشدن حق کپی رایت در این پلتفرم وجود دارد، برخی ایرادهای قانونی بر آن وارد شده است.
  2. با توکنیزه شدن پلتفرم Bit Torrent ممکن است امکان شناسایی افرادی که فایل را دانلود یا آپلود می کنند وجود داشته باشد.

  کاربردهای ارز دیجیتال BitTorrent

  1. کاربران می توانند با به اشتراک گذاری فایل ها و پهنای باند خود، توکن BTT را به عنوان پاداش دریافت کنند.
  2. از دیگر کاربردهای توکن Bittorrent مانند بسیاری از دیگر ارزها، می توان به امکان معامله گری و سرمایه گذاری روی آن اشاره کرد. به این صورت سرمایه گذاران و معامله گران (تریدرها) می توانند از اختلاف قیمت، سود کسب کنند.
  3. از پلتفرم Bit Torrent می توان به عنوان یک فضای ذخیره سازی نیز استفاده کرد.
  4. وقتی براهم کوهن Bit Torrent را ایجاد کرد، هدف او تسهیل و سرعت بخشیدن به مقوله اشتراک گذاری فایل ها بود. به هر حال کسانی هستند که به این توکن، برای تهیه فایل های موردنیاز خود یا با هدف نگه داری و سرمایه گذاری در کیف پول های خود نیاز دارند. پس یکی از مواردی که توکن بیت تورنت به کار گرفته می شود، استفاده آن به عنوان یک ارز است.

  چطور فایل های تورنت را دانلود کنم؟

  این کار بسیار ساده است. با دانلود و نصب یکی از پلتفرم های بیت تورنت مثل utorent بر روی سیستم خود می توانید کار را آغاز کنید.

  وارد برنامه شوید از زبانه option به قسمت Preferences رفته و با کلیک روی Bandwith، بخش های download rate و upload را روی عدد صفر تنظیم کنید.

  چند سایت و موتور جست وجوی مخصوص برای فایل های تورنت وجود دارد، ما در اینجا ازوبسایت openpirate.cc استفاده کرده و نام فایلی که به دنبال آن می گردیم را جست و جو می کنیم. فایل مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و روی Get this torent کلیک کرده و بعد با استفاده از برنامه  utorent فایل را دانلود می کنیم.

  طریقه انتقال فایل ها در پلتفرم بیت تورنت

  بگذارید با یک مثال طریقه کار این پلتفرم را برای شما شرح دهم. در نظر بگیرید که شما می خواهید یک فایل با حجم بالا را دانلود کنید، آقای X و خانم Y هم از کشورهای دیگر می خواهند این فایل سنگین را دانلود کنند. اگر قرار باشد همه ما فایل هایمان را از یک سرور دانلود کنیم، هم سرعت دانلود ما پایین خواهد آمد و هم اینکه به سرور فشار می آید. راه حل چیست؟

  کاربران این پلتفرم سیستم های خود را با شبکه به اشتراک می گذارند، به این معنا که اگر کاربری فایل مورد نیاز ما را داشته باشد، لازم نیست صد در صد فایل را از سرور بگیریم. به عنوان مثال اگر کاربری ۵۰ درصد از فایل مورد نیاز ما را داشته باشد آن را از کاربر بگیریم و بقیه را از سرور. این تقسیم ها می تواند بین افراد بیشتری هم تقسیم شود. و نتیجه چه می شود؟ ما فایلمان را با سرعت بالاتری دریافت خواهیم کرد. به زبان دیگر اگر شما یک قسمت از فایلی را دریافت کردید که آقای X و خانم Y هم به آن نیاز داشته باشند، شما می توانید پس از دریافت، بخش اول آن را به آقای X یا خانم Y بفرستید.

  به این صورت شما در واقع در حال دانلود از یک سیستم دیگر هستید و سیستم دیگر در حال دانلود از شما می باشد. یعنی شما بخش های مورد نیاز را از بقیه می گیرید و بخش هایی که دارید را برای بقیه ارسال می کنید. از آنجایی که دانلود ما از یک سرور انجام نمی گیرد و قسمت های مختلف فایل را از سیستم های مختلف دیگر در این شبکه که فایل مورد نیاز ما را داشته باشند دریافت می کنیم، می توان گفت که ما دانلود را به صورت غیرمتمرکز انجام داده ایم. می توان گفت هر چه تعداد اعضا در این پلفترم بیشتر باشد، سرعت به اشتراک گذاری فایل ها را نیز بیشتر خواهد شد.

  کیف پول هایی که ارز دیجیتال BitTorrent را ساپورت می کنند

  حتماً اطلاع دارید که برای نگه داری ارزهای دیجیتال به کیف پول نیاز داریم. کیف پول ارزهای دیجیتال شاید کارکردی مانند کیف پول های سنتی داشته باشد، اما جنس آن با کیف پولی که در دنیای واقعی برای نگهداری پول های خود از آن استفاده می کنیم، متفاوت است. کیف پول های ارزهای دیجیتال را می توانید در دو مدل سخت افزاری و نرم افزاری تهیه کنید. در ادامه به معرفی چند ولت که ارز دیجیتال بیت تورنت را پشتیبانی می کنند، می پردازیم.

  • تراست ولت (Trust Wallet)

  بی شک یکی از مشهورترین و معتبرترین کیف پول های ارزهای دیجیتال، کیف پول نرم افزاری و رایگان تراست ولت است. دارندگان ارز دیجیتال Bit Torrent به راحتی می توانند از این کیف پول محبوب برای نگه داری ارز دیجیتال خود استفاده کنند.

  • کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

  در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای نگه داری ارزهای دیجیتال هستند. کیف پول لجر یکی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری است که از ارز توکن BTT نیز پشتیبانی می کند. این کیف پول در دو مدل لجر نانو اس (ledger nano s) و لجر نانو ایکس (ledger nano x) در بازار عرضه شده است که شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را تهیه کنید.

  • متامسک (Metamask)

  کیف پول متامسک یک کیف پول رمزنگاری است که از توکن های مبتنی بر ETH پشتیبانی می کند. این کیف پول نرم افزاری در نسخه های اندروید و IOS برای گوشی های موبایل و همین طور به صورت یک افزونه روی مرورگرهایی مانند گوگل کروم و فایرفاکس ارائه شده است. شما می توانید برای نگه داری ارز دیجیتال بیت تورنت از کیف پول متامسک به راحتی استفاده کنید.

  • کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)

  دارندگان ارز BTT می توانند ارزهای دیجیتال خود را در این کیف پول ذخیره سازی کنند. به دلیل رابط کاربری ساده این کیف پول حتی مبتدیان نیز در استفاده از آن با مشکلی مواجه نخواهند شد.

  • ترون لینک (Tronlink)

  کیف پول نرم افزاری دیگری که ارز دیجیتال BitTorrent را پشتیبانی می کند، کیف پول غیرمتمرکز ترون لینک است. این کیف پول را می توان روی گوشی های اندروید و IOS و همچنین به صورت افزونه روی مرورگر استفاده کرد.

  • کیف پول نرم افزاری بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)

  کیف پول نرم افزاری دیگری که می توان ارز دیجیتال بیت تورنت را در آن ذخیره کرد، کیف پول بایننس اسمارت چین است. بایننس اسمارت چین کیف پول رسمی صرافی بایننس است که در حال حاضر می توان آن را روی مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، Brave و Edge نصب کرد. نسخه موبایلی ولت بایننس اسمارت چین نیز به زودی عرضه خواهد شد.

  • کیف پول نرم افزاری اتمیک ولت (Atomic Wallet)

  یکی از محبوب ترین کیف پول های ارزهای دیجیتال، کیف پول غیرمتمرکز اتمیک ولت است که می توان آن را روی گوشی های اندروید، IOS و به صورت افزونه روی مرورگر، نصب و استفاده کرد. دارندگان ارز دیجیتال بیت تورنت می توانند دارایی خود را روی کیف پول ایمن و مطمئن اتمیک نگه داری کنند.

  خرید ارز دیجیتال بیت تورنت

  • خرید Bit Torrent از صرافی ایرانی

  خرید توکن BTT از صرافی ایرانی بسیار ساده است. برای این کار کافی است یک صرافی معتبر که این توکن را لیست کرده است، پیدا کنید و مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. با این کار شما می توانید بدون محدودیت در صرافی به خرید و فروش بپردازید. اولین کار پس از ثبت نام در صرافی، شارژ حساب کاربری است؛ برای این منظور باید با کمک کارت بانکی حساب معاملاتی خود در صرافی را شارژ کنید که بسیار ساده است و با مراجعه به بخش کیف پول و انتخاب «تومان» شما به یک درگاه بانکی منتقل می شوید و می توانید با واردکردن اطلاعات کارت خود، سرمایه موردنیاز برای خرید توکن BTT را تأمین کنید.

  حالا که سرمایه اولیه را فراهم کرده اید، کافی است در محیط صرافی به دنبال ارز دیجیتال موردنظر خود باشید. معمولاً صرافی ها گزینه جست وجو دارند و شما با یک جست وجوی ساده می توانید به صفحه معاملاتی توکن BTT هدایت شوید. درنهایت کافی است با واردکردن مقادیر موردنظر خود (حجم، قیمت) و سپس کلیک روی گزینه BUY کار را تمام کنید.

  • خرید Bit Torrent از صرافی خارجی

  برخی از معامله گران و سرمایه گذاران به دلایلی مانند میزان کارمزد پرداختی در صرافی های ایرانی، حجم کم معاملات یا پیدانکردن صرافی معتبری که ارز دیجیتال موردنظر آن ها را لیست کرده باشد، اقدام به فعالیت در صرافی های خارجی می کنند. اگر شما هم قصد خرید توکن BTT را از یک صرافی خارجی دارید، باید بدانید که باز هم کاملاً از صرافی ایرانی بی نیاز نیستید، اما چرا؟

  شما به عنوان تریدر یا سرمایه گذار برای فعالیت در یک صرافی خارجی به سرمایه اولیه نیاز دارید که البته این سرمایه ریال یا تومان نیست؛ درنتیجه شما ناچارید با خرید مقداری ارز دیجیتال (مانند تتر یا بیت کوین) در یک صرافی ایرانی و انتقال آن به صرافی خارجی سرمایه موردنیاز را برای خرید ارز دیجیتال در صرافی خارجی تأمین کنید.

  حالا که حساب خود را شارژ کرده اید، کار چندانی باقی نمی ماند. کافی است ارز دیجیتال Bit Torrent را در محیط صرافی جست وجو کرده و با توجه به پایه خرید انتخابی خود (برای مثال BTT/ USDT) جفت ارز مناسب را انتخاب کنید تا به صفحه معاملاتی موردنظر هدایت شوید. در این مرحله، باید با توجه به نوع معامله خود مقادیر موردنظر مانند قیمت، حجم و… را وارد کرده و درنهایت روی گزینه BUY کلیک کنید تا سفارش خرید شما ثبت شود. نکته ای که پس از خرید ارز دیجیتال از صرافی (ایرانی و خارجی) باید به آن توجه کرد، این است که بهتر است برای حفظ دارایی خود، پس از خرید، ارزهای خود را به یک کیف پول معتبر ارسال کنید.

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال بیت تورنت

  • صرافی بایننس (Binance)

  بایننس یک صرافی محبوب در میان کاربران ارزهای دیجیتال است که متأسفانه به تازگی به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی این صرافی، بسیاری از کاربران در سطح دنیا از فعالیت در این آن محروم شده اند. با وجود اعتبار و حجم بالای معاملات در صرافی بایننس توصیه می شود درصورت امکان از دیگر صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات خود استفاده کنید. ارز دیجیتال بیت تورنت را می توان در صرافی بایننس به کمک ارزهای  EUR، BNB، TRX، BUSD، USDC، TUSD، USDT و BRL مبادله کرد.

  • صرافی کوکوین (KuCoin)

  بعد از اینکه صرافی بایننس اعلام کرد به کاربران ایرانی و چند کشور دیگر، خدمات ارائه نمی دهد، بیشتر کاربران ایرانی برای انجام معاملات خود ترجیح دادند از صرافی معتبر کوکوین که احراز هویت در آن اجباری نیست، استفاده کنند. هنگام استفاده از این صرافی VPS یا VPN خود را روشن کنید و سپس وارد صرافی شوید. برای خرید و معامله ارز دیجیتال بیت تورنت در این صرافی نیاز دارید یکی از ارزهای BTC، ETH، TRX و USDT را در حساب معاملاتی خود داشته باشید.

  • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

  صرافی متمرکز و بین المللی دیگری که از ارز دیجیتال بیت تورنت پشتیبانی می کند، صرافی هوبی است. انجام معامله بدون احراز هویت در این صرافی امکان پذیر است. اگر این صرافی را برای انجام معاملات خود انتخاب کرده اید، حتماً از VPS یا VPN با آی پی ثابت استفاده کنید. برای خرید ارز دیجیتال بیت تورنت در صرافی هوبی گلوبال باید یکی از ارزهای ETH، BTC، USDT و TRX را در کیف پول این صرافی داشته باشید

   صرافی های ایرانی که می توانید ارز دیجیتال بیت تورنت را در آن معامله کنید، عبارت اند از:

  1. بیت 24 Bit24
  2. بیت برگ Bitbarg
  3. تتر ایران Tetheriran
  4. ایران بایننس Ibnns
  5. رابکس Rabex
  6. والکس Wallex
  7. بیت پین Bitpin
  8. تبدیل Tabdeal
  9. اکسکوینو Excoino
  10. رمزینکس Ramzinex

  آینده ی بیت تورنت

  پروتکل بیت تورنت کاملاً کاربردی است و ویژگی هایی دارد که احتمال رشد و همه گیرشدن آن، اصلاً دور از انتظار نیست. به نظر می آید این پلتفرم و توکن بومی آن آینده درخشانی داشته باشند. همچنین کارشناسان بسیاری معتقدند که این ارز دیجیتال به زودی جایگاهی در میان 10 ارز برتر بازار پیدا می کند. البته برای پیش بینی آینده یک ارز دیجیتال نمی توان با قطعیت سخن گفت؛ چراکه ممکن است در آینده اتفاقی بیفتد که Bit Torrent و حتی کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار دهد، اما با توجه به اعتبار ترون و کاربردی بودن Bit Torrent می توان انتظار داشت که این پلتفرم و توکن بومی آن یعنی BTT موقعیت خوبی را پیش رو داشته باشند.

  به هر حال نظرات مختلفی درباره پلتفرم و توکن BTT وجود دارد، آنچه اهمیت دارد این است که اگر شما تصمیم گرفته اید روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، نباید مدیریت سرمایه را فراموش کنید. نکته ای که باید یادآوری شود، این است که برای خرید و سرمایه گذاری روی یک ارز باید اطلاعات و دانش کافی داشت تا بتوان به سود خوبی دست یافت. کسب مهارت در انواع تحلیل، مدیریت سرمایه، روان شناسی بازار و… از جمله مواردی هستند که هرکسی باید پیش از ورود و فعالیت در بازار کسب کند. برای رسیدن به این هدف گذراندن یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند به میزان قابل توجهی سرمایه و زمان شما را حفظ کند.

  سخن پایانی

  وجود پلتفرمی برای انتقال و دریافت فایل آن هم با سرعت بالا چیزی است که همه به آن نیاز دارند. پلتفرم Bit Torrent این کار را برای کاربران ساده کرده است. همچنین کاربران می توانند با به اشتراک گذاری فایل ها و پهنای باند خود، پاداشی به صورت توکن BTT نیز دریافت کنند که البته قابل تبدیل به ارزهای فیات هم است. این موضوع سبب شده است که بیت تورنت به خصوص برای تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان آن ها به دلیل سرعت بالای دانلود به یک پلتفرم محبوب تبدیل شود.

  سوالات متداول

  بله، BTT یک توکن ایجادشده روی شبکه ترون با استاندارد TRC-10 است.

  تراست ولت (Trust Wallet)، کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، متامسک (Metamask)، ترون لینک (Tronlink)، بایننس اسمارت چین، اتمیک ولت (Atomic Wallet)

  درواقع بیت تورنت پلتفرمی نظیر به نظیر برای به اشتراک گذاری فایل هاست.