ارز دیجیتال کرو دائو توکن، توکنی مبتنی بر اتریوم است که به اکوسیستم کرو فایننس (Curve.fi)، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین، این امکان را می دهد تا به عنوان یک بازارساز خودکار عمل کند. CRV توکن منحصربه فردی است که از پتانسیل بازار مالی غیرمتمرکز بهره می برد. پروتکل کرو فرایند مبادله توکن های مختلف ERC-20 را آسان می کند و در عین حال پشتیبانی سواپ را برای توکن های بیت کوین مبتنی بر اتریوم و استیبل کوین هایی مانند DAI ارائه می دهد. Curve کارمزد کم را برای مبادله توکن ها ارائه می دهد و به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز عمل کرده که کاربران را به صرافی هایی با بهترین کارمزدها متصل می کند.
در این مقاله از سری مقالات آموزش ارز دیجیتال قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال کرو دائو توکن بپردازیم. اگر شما هم به این مبحث علاقه مند هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست []

  معرفی ارز دیجیتال کرو دائو توکن CRV

  ارز دیجیتال کرو دائو توکن ابزار پروتکل Curve.fi DeFi برای تبادل استیبل کوین ها و سایر توکن های ERC-20 است. هدف اصلی Curve اتصال کاربرانی است که می خواهند توکن های ERC-20 و استیبل کوین ها را با پروتکل های مبادله، مبادله کنند. این سیستم بهترین مسیرها را با پایین ترین هزینه و کمترین ریسک برای کاربران خود فعال می کند. برای دستیابی به این سیستم مبادله، Curve از استخرهای نقدینگی که با توکن های نقدینگی پشتیبانی می شوند، استفاده می کند. استخرهای نقدینگی ارائه دهندگان نقدینگی را تشویق می کنند که توکن های خود را در استخرها سپرده گذاری کنند تا قیمت را در سطوح رضایت بخشی نگه دارند تا آن ها نیز بتوانند سود ببرند. ارائه دهندگان نقدینگی برای سپرده گذاری توکن های خود در استخرها پاداش دریافت می کنند. این پاداش به منظور تشویق ارائه دهندگان نقدینگی به سپرده گذاری علاوه بر پاداش از آن ها برای مشارکت در حاکمیت شبکه نیز استفاده می کنند.

  عملکرد کرو دائو توکن

  توکن Curve DAO به پلتفرم مالی کرو فایننس این امکان را می دهد تا به صورت خودکار به عنوان بازارساز مبادله کند. AMM ها مدل متفاوتی از تجارت را فعال می کنند که در آن دارایی ها می توانند بدون مجوز و به صورت خودکار مبادله شوند. به جای تکیه بر دفترهای سفارش، معاملات به طور خودکار از طریق استخرهای نقدینگی انجام می شود. هر استخر شامل جفت توکن های خاصی است که در آن استخر نقدینگی پشتیبانی می شود. استخرها دارایی های مشابهی دارند تا ضررهای دائمی را به حداقل برسانند و شانس بیشتری را برای بازده فراهم کنند. این پروتکل کاربران را به بازارهای مختلف مبادله ای متصل می کند تا بهترین نرخ کارمزد را پیدا کنند. به این ترتیب Curve.fi با تضمین کمترین میزان لغزش، به معامله گران کمک می کند تا بازده خود را به حداکثر برسانند. هر بار که یک کاربر شبکه معامله ای را در شبکه Curve انجام می دهد، سهمی از کارمزد معامله به ارائه دهندگان نقدینگی برای مشارکت آن ها تعلق می گیرد.

  بنیان گذاران ارز دیجیتال کرو دائو توکن

  این ارز در سال 2020 تأسیس و راه اندازی شد و یکی از آخرین پروژه ها در بخش مالی غیرمتمرکز است. توکنCurve DAO را مایکل اگوروف، دانشمند روسی ایجاد کرد و توسعه داد. وی تجربه کار با شرکت های بلاک چین و ارزهای دیجیتال را دارد؛ زیرا او NuCypher را بنیان گذاری کرد و به عنوان مدیر ارشد فناوری آن خدمت کرد. NuCypher بر ساخت پروتکل ها و زیرساخت های حریم خصوصی متمرکز است.

  دلیل منحصر به فرد بودن کرو دائو توکن

  توکن CRV پروژه ای نسبتاً جدید است که در نیمه دوم سال 2020 با رشدی جدی مواجه شد و امکان مبادله استیبل کوین های مشابه و توکن های ERC-20 را با لغزش و کارمزدهای کم برای کاربران خود فراهم کرد. فناوری استفاده شده در کرو دائو توکن که کرو فایننس را به یک تبادل جذاب در بخش defi/’>دیفای تبدیل کرده، آن را منحصر به فرد می کند. Curve DAOبه جای تکیه بر دفترهای سفارش، استخرهای نقدینگی را براساس قراردادهای هوشمند تشکیل می دهد که به عنوان یک بازارساز خودکار عمل می کنند. درحالی که تجارت توکن ها و استیبل کوین ها میان معامله گران و پروتکل های مبادله انجام می شود، کاربران با بهترین مسیرها برای مبادلات خود ارتباط دارند. به لطف فناوری و ظرفیت آن برای مبادله توکن ها و استیبل کوین ها با بهترین نرخ ها، Curve مترادف با امور مالی غیرمتمرکز شده است.

  چه عواملی بر میزان ارزش توکن Curve DAO تاثیرگذار است؟

  ظرفیت فنی و تعداد کاربران و معامله گران این ارز دیجیتال، ارزش واقعی این توکن را نشان می دهند. ارزش ذاتی CRV و Curve.fi با فناوری و ویژگی های آن تعریف می شود که به معامله گران کمک می کند لغزش و کارمزد معاملاتی کم را برای مبادلات خود دریافت کنند. نحوه عملکرد و ابزار کلی استفاده شده در این پروتکل که به کاربران خود امکان می دهد تا بهترین مسیرهای معاملاتی را برای مبادلات خود انتخاب کنند، نشان دهنده ارزش این توکن است. عواملی مانند ارتقا، به روزرسانی، پیشرفت، افزایش تعداد کاربران و سایر اخبار و رویدادهای مهم نیز می توانند بر ارزش CRV تأثیرگذار باشند و ارزش بازار آن را مشخص کنند. ارزش ذاتی اغلب با قیمت بازار CRV مطابقت ندارد. CRV مانند هر دارایی دیجیتال دیگر در معرض تغییرات مکرر است، جز استیبل کوین هایی که به مقادیر فیات متصل هستند؛ به همین دلیل قیمت کرو می تواند در دوره ای نسبتاً کوتاه به طور چشمگیری تغییر کند.

  تعداد توکن های در گردش (CRV)

  در حال حاضر 391,958,099 توکن CRV از حداکثر عرضه 3,303,030,299 در گردش است. ارز دیجیتال کرو دائو توکن مانند ارز دیجیتال اصلی بیت کوین عرضه محدودی دارد. دارایی های ارز دیجیتال معمولاً عرضه کل توکن ها را برای ایجاد یک مکانیسم ضد تورم محدود می کنند؛ به این معنا که ممکن است در درازمدت ذخیره خوبی از ارزش باشند. برخی شرکت کنندگان شبکه ممکن است بتوانند تغییراتی را در عرضه کل از طریق حاکمیت غیرمتمرکز شبکه پیشنهاد دهند. تعداد سکه های در گردش ضرب در قیمت فعلی CRV برابر با ارزش بازار است. ارزش بازار، ارز دیجیتال را در مقایسه با همتایان خود رتبه بندی کرده و سهم بازار آن را تعیین می کند.

  اطلاعات فنی ارز دیجیتال کرو دائو توکن

  Curve متشکل از استخرهای نقدینگی است که با قراردادهای هوشمند میزبانی شده در اتریوم ایجاد می شوند. بسیاری از استخرهای نقدینگی در پروتکل کرو فایننس به پروتکل های نقدینگی دیگر مانند Compound عرضه می شوند؛ به همین دلیل ارائه دهندگان نقدینگی ممکن است علاوه بر کارمزد معاملاتی که به شبکه Curve.fi پرداخت می شود، سود بیشتری را از طریق سایر پروتکل های نقدینگی دریافت کنند. هنگام توضیح آناتومی فنی استخرهای نقدینگی، توجه به این نکته مهم است که استخرهای نقدینگی درواقع قراردادهای هوشمند حاوی توکن هستند. اگر بخواهید استخری با دو توکن مشابه ایجاد کنید که در آن ارزش قابل مقایسه این توکن ها در نسبت 1:1 باشد (برای مثال DAI و USDC، وقتی فردی مقدار مشخصی از DAI را با USDC مبادله می کند)، موجودی USDC کاهش می یابد. این مقدار با وجود این واقعیت که USDC کمتری وجود دارد، تفاوت در مقدار USDC را در مقایسه با ارزش کمی کمتر می کند. این مکانیسم معامله گران را تشویق می کند تا USDC را با DAI مبادله کنند که به این ترتیب ارزش یکسان می شود.

  امنیت شبکه توکن کرو دائو توکن

  ارز دیجیتال کرو دائو توکن به کمک ممیزی منظم قراردادهای هوشمند که برای ایجاد استخرهای نقدینگی کاربرد دارد، ایمن می شود. قراردادهای هوشمند درحالی که توسط پروتکل Curve.fi اداره شده، در شبکه اتریوم میزبانی می شوند. توکن Curve DAO روی شبکه اتریوم اجرا می شود که در حال حاضر از Proof of Work به Proof of Stake در حال انتقال است. PoS یک پروتکل مقرون به صرفه و کم مصرف تر از PoW است. توکن های CRV را می توان برای رأی گیری قرار داد و قفل کرد تا دارندگان بتوانند در حاکمیت شبکه شرکت کنند.

  نحوه استفاده از کرو دائو توکن

  این ارز ابزار پروتکل Curve.fi است. Curve.fi به عنوان یک بازارساز خودکار و یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر استخرهای نقدینگی استفاده می شود تا کاربران بتوانند به راحتی توکن ها و استیبل کوین ها را مبادله کنند. ارز دیجیتال CRV را می توان نشانه حاکمیتی برای شرکت در فرایند رأی گیری در شبکه استفاده کرد، اما همچنین به عنوان انگیزه ای برای مشارکت کنندگان شبکه و ارائه دهندگان نقدینگی استفاده می شود. همچنین CRV را می توان در بازار کریپتو نیز معامله کرد؛ درحالی که معامله گران ممکن است براساس تفاوت بین قیمت خرید و فروش سود کسب کنند.

  نحوه انتخاب کیف پول توکن Curve DAO

  به عنوان یک توکن ERC-20، می توان CRV را در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می کند ذخیره کرد. نوع کیف پول انتخابی شما به این بستگی دارد که می خواهید از آن برای چه استفاده کنید و قصد ذخیره چه مقدار کوین را دارید. کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های سرد مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می دهند، اما به دلیل اینکه استفاده از این دو کیف پول سخت افزاری نیازمند دانش فنی بیشتری است و هزینه بالایی نیز دارد، تنها در صورتی توصیه می شوند که بخواهید مقادیر زیادی از توکن CRV را ذخیره کنید. کیف پول های نرم افزاری مانند Lumi گزینه دیگری است که استفاده از آن ها بسیار آسان و رایگان است. کیف پول های نرم افزاری معمولاً علاوه بر داشتن اپلیکیشن گوشی های هوشمند در نسخه دسکتاپ نیز در دسترس هستند. در این کیف پول ها کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان گیری می شوند. استفاده از کیف پول های نرم افزاری با وجود اینکه بسیار آسان و راحت است، در مقایسه با کیف پول های سخت افزاری امنیت کمتری دارد و تنها برای نگهداری تعداد توکن های کم و کاربران تازه کار مناسب است.

  کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و برای استفاده آسان هستند. همچنین از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب می توان به آن ها دسترسی داشت؛ با این حال این کیف پول ها، کیف پول های داغ محسوب می شوند و در مقایسه با جایگزین های سخت افزاری یا نرم افزاری امنیت کمتری دارند؛ بنابراین برای نگهداری توکن های CRV باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آن ها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می دهند مناسب هستند.

  نحوه خرید توکن های کرو دائو توکن

  خرید CRV به آسانی با استفاده از صفحه Curve DAO Token و انتخاب روش پرداخت دلخواه امکان پذیر است.

  نحوه فروش توکن های کرو دائو توکن

  اگر در حال حاضر توکن های CRV را دارید و آن را در کیف پول صرافی کریپتومات نگهداری می کنید، می توانید با انتخاب گزینه پرداخت موردنظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

  قیمت توکن منحنی DAO

  قیمت توکن Curve DAO به دلیل نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال و بسیاری از عوامل خاص که بر قیمت CRV در بازار تأثیر گذار هستند، در معرض تغییرات مکرر است؛ به همین دلیل قیمت ارز دیجیتال کرو دائو توکن می تواند در بازه زمانی کوتاهی به شدت تغییر کند. علاوه بر عوامل سنتی مانند نوسانات بازار، جریان دارایی ها در مبادلات و به طورکلی اقتصاد، قیمت CRV نیز تحت تأثیر میزان توکن های موجود و موفقیت پلتفرم Curve قرار می گیرد.

  نتیجه گیری

  Curve DAO و Curve.fi در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از زمان آغاز پروژه در سال 2020 به بخش مهمی از بخش مالی غیرمتمرکز تبدیل شده اند. کرو فایننس تبادل توکن ها و استیبل کوین های ERC-20 را آسان و مقرون به صرفه می کند؛ زیرا کاربران می توانند برخی از بهترین نرخ های کارمزد با لغزش کم را استفاده کنند. همان طور که بخش دیفای روز به روز محبوب تر می شود، ارز دیجیتال کرو دائو توکن ممکن است به بخش جدایی ناپذیر از اقتصاد رو به رشد کریپتو تبدیل شود.

  سوالات متداول

  معامله گران علاوه بر اتریوم می توانند از Curve در شبکه های Fantom و Polygon نیز استفاده کنند.

  قیمت توکن Curve DAO به دلیل نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال و بسیاری از عوامل خاص که بر قیمت CRV در بازار تأثیر گذار هستند، در معرض تغییرات مکرر است.

  ارز دیجیتال کرو دائو توکن در سال 2020 تأسیس و راه اندازی شد و یکی از آخرین پروژه ها در بخش مالی غیرمتمرکز است. توکن Curve DAO را مایکل اگوروف، دانشمند روسی ایجاد کرد و توسعه داد.