قطعأ دریافت جایزه در هر سنی و در هر مرحله ای از زندگی جذاب است. به ویژه این که، شما موفق به دریافت جایزه در جریان یک سرمایه گذاری شوید. در این روزها، سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال، به شدت مورد توجه قرار دارد. در این بین، یکی از نکات مورد توجه سرمایه گذاران ارز دیجیتال، دریافت این نوع ارز به صورت رایگان است که در اصطلاح تحت عنوان ایردراپ و  اسمارت دراپ شناخته می شود.

ایردراپ چیست؟

یکی از روش های به دست آوردن ارز دیجیتال رایگان، ایردراپ است. در واقع، ایردراپ، نوعی توزیع توکن و یا ارز دیجیتال به حساب می آید که به صورت رایگان بین سرمایه گذاران ارز دیجیتال، توزیع می شود و در کیف پول اتریومی آن ها، توکن شارژ می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که ایردراپ ها، به طور معمول، توکن های اتریومی هستند و به همین دلیل است که در بالا بیان شده ات که ایردآپ ها در کیف پول اتریومی سرمایه گذاران شارژ می شوند.

آیا ایردراپ های معروف و راه های دستیابی به آن ها را می شناسید؟

  1. بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال اتریوم
  2. کیف پول نرم افزاری آنلاین و یا سخت افزاری
  3. بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال اتریوم

اگر به دنبال دریافت کوین های رایگان در ایردراپ ها هستید، باید اقدام به خرید مقدار مشخصی بیت کوین و یا اتریوم کنید. تا از این طریق، فعال بودن و صحت کیف پول خود را بررسی نمایید.

کیف پول نرم افزاری آنلاین و یا سخت افزاری

اگر شما کیف پول نرم افزاری آنلاین و یا سخت افزاری فعالی داشته باشید، پس از هر خرید، مقداری توکن در کیف پول شما شارژ می شود.

اسمارت دراپ چیست؟

اسمارت دراپ نیز یک نوع توکن و یا ارز دیجیتال رایگان است ولی با این تفاوت که هوشمندانه تر عرضه می شود. در واقع، همان طور که از ترجمه لغوی اسمارت قابل برداشت است، می توان اذعان داشت که اسمارت دراپ ها از ایردراپ ها هوشمندانه تر عمل می کنند. دلیل این ادعا را در زیر مطرح می کنیم:

هدف اصلی اسمارت دراپ، عرضه رایگان توکن و ارز دیجیتال است که با هدف درک دقیق و بهتر کاربر و در نهایت جذب آن ها ارسال می شوند. بنابراین، می توان بیان کرد که Smart Drop ها، نوعی توکن عمومی به حساب می آیند که با هدف افزایش اطلاعات و آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال ساخته شده توسط استارتاپ ها، عرضه می شوند و منجر به افزایش کاربران این نوع رمزارزها خواهند شد.

با توجه به توضیحات ارایه شده، قابل حدس است که بین کاربران اسمارت دراپ و ایرداپ، تفاوت وجود دارد. به این ترتیب که کاربران و بازار هدف Smart Drop ها، تحلیل گران و تریدرهای رمزارزها هستند که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند. اما کاربران Air Dropها، تمامی سرمایه گذاران با هر سطحی را شامل می شود.

در اسمارت دراپ، این امکان وجود دارد که تمامی آدرس های شبکه از مزیت برخورداری توکن های توزیع شده رایگان بهره مند شوند که در اصطلاح به این وضعیت، اسمارت دراپ جهانی می گویند.

هدف ارایه توکن های رایگان چیست؟

حتمأ برایتان این سؤال پیش آمده است که به چه دلیلی، توکن های رایگان در کیف پول های دیجیتالی و یا اتریومی شما شارژ می شود؟

بنابراین با ما همراه باشید تا به این سؤال مهم شما پاسخ دهیم.

ایردراپ و اسمارت دراپ، نوعی بازاریابی در دنیای ارزهای دیجیتال به حساب می آیند. در واقع، استارتاپ های فعال در دنیای ارزهای دیجیتال با هدف معرفی این ارزها و توکن به تریدرها، اقدام به ارسال ایردراپ ها و اسمارت دراپ ها در کیف پول های دیجیتالی می کنند.

شرکت های استارتاپی فعال در این حوزه، این نکته را به خوبی می دانند که شرط ادامه حیات در این سرمایه گذاری این است که، ارزهای دیجیتالی تولید شده به طور گسترده بین تریدرها استفاده شود. بنابراین آن ها به روش هایی در تلاش هستند که این ارزها معرفی و خریداری گردند.

توجه داشته باشید که برای دریافت توکن های رایگان معمولأ باید به یکی از روش های زیر اقدام کنید:

  1. مقداری ارز دیجیتال در کیف پول داشته باشید.
  2. ارزهای دیجیتال را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.

نکته مهم در رابطه با دریافت رایگان توکن ها این است که مراقب باشید در دام کلاهبرداران نیفتید. بنابراین هرگاه با پیغام هایی مبنی بر این که مقادیری بیت کوین و یا اتریوم را به آدرس ناشناس ارسال کنید، مواجه شدید، این احتمال وجود دارد که این پیغام از طرف کلاهبرداران برای شما ارسال شده باشد؛ بنابراین دقت نمایید.