search

Series: شاخص های اقتصادی

شاخص پوئل

شاخص پوئل (Puell Multiple) چیست و چه کاربردی دارد؟ 

از بهترین شاخص‌های فاندامنتال برای خریدهای بلندمدت شاخص پوئل یا همان PM که فردی به نام دیوید پوئل ایجاد کرد، یک شاخص معروف بیت کوین که تخمین می‌زند استخرهای استخراج در حال حاضر در مقایسه با میانگین تاریخی یک‌ساله چقدر سود دارند.

ادامه مطلب »
تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی (GDP) چیست؟ آموزش نحوه محاسبه و انواع آن

تولید ناخالص داخلی (Gross Domestic Product) که با GDP شناخته می‌شود، یکی از شاخص‌های مهم کلان اقتصادی به شمار می‌آید و اهمیت ویژه‌ای دارد.برای بررسی سلامت اقتصاد یک کشور و به دست آوردن دیدگاهی کلی از عملکرد آن و میزان رشد یا پسرفت اقتصاد یک کشور می‌توان از شاخص GDP استفاده کرد.در ادامه مقاله به بررسی GDP یا تولید ناخالص داخلی چیست ؟ صفر تا ۱۰۰ محاسبه و انواع GDP + معرفی مراجع و ویدیو های آموزشی می پردازیم.

ادامه مطلب »
شاخص SOPR

شاخص SOPR چیست و چه سیگنال هایی می دهد؟

این شاخص کوتاه‌شده عبارت Spent Output Profit Ratio و به معنای نسبت سود خروجی مصرف‌شده است. همچنین شاخصی است که اطلاعات مناسبی درباره احساسات کلان بازار، سود و زیان مربوط به یک بازه زمانی خاص را به کاربران ارائه می‌دهد. این شاخص تمام سود و زیان مربوط به کوین‌های موجود در زنجیره را نشان می‌دهد.
در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی یکی از شاخص‌های مهم بازار کریپتو یعنی شاخص SOPR می‌پردازیم.

ادامه مطلب »
شاخص DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) چیست و چه تاثیری روی بازار کریپتو دارد؟

 DXY به‌عنوان شاخص دلار آمریکا قدرت و ضعف این واحد ارزی را منعکس می‌کند و برای قیمت‌گذاری بسیاری از کالاها استفاده می‌شود، اما این شاخص چه تأثیری بر بازار کریپتو دارد؟ در ادامه به این سؤال پاسخ داده شده است.همراه ما باشید.

ادامه مطلب »
شاخص leverage Ratio

شاخص leverage Ratio چیست و چه کاربردی دارد؟

برای سرمایه‌گذاری در هریک از بازارهای مالی، می‌توان از شاخص‌های مختلف و نتایج هریک برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده کرد. شاخص leverage Ratio از جمله شاخص‌هایی است که در صنعت‌های مختلف نشان‌دهنده میزان ریسک سرمایه‌گذاری است و تا حد احتمال ورشکستگی شرکت را در سال‌های آتی مشخص می‌کند.
در ادامه این مطلب شاخص leverage Ratio و پیش بینی قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد همراه ما باشید.

ادامه مطلب »