سه راه برای گذراندن تعطیلات برای معامله گران بازارهای مالی

فرقی نمی کند در کدام نقطه از این دنیای پهناور زندگی می کنید و تعطیلات آخر هفته شما چه روزهایی است .و یا در چه بازاری معامله می کنید،بازار بورس جهانی، بازار بورس کشور خودتان و یا بازار های دیگر.مهم این است که همگی در صنف بزرگ معامله گران قرار داریم و روزهایی از هفته و سال ،بازاری که در آن فعالیت می کنیم تعطیل است و امکان معامله کردن در آن وجود ندارد.پس باید دنبال بهترین راهکار برای گذراندن مفید این ایام باشیم تا هم استرسی که در طول هفته یا سال در وجودمان جمع شده را تخلیه کنیم و برای ایام کاری آماده شویم و هم به معلومات ما اضافه شود و بعد از تعطیلات مطلب جدیدی برای بهتر شدن معاملاتمان یاد گرفته باشیم. در ادامه نظر معامله گران بزرگی جمع شده است و در مجموع به سه قسمت تقسیم شده است که تعطیلات را چطور میگذرانند و یا چطور برای تعطیلات آماده می شوند.پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بازی کردن با آتش

باید اشاره کنیم که نظر تعداد بسیاری از تریدرهای با سابقه و مشهور بازارهای جهانی در خصوص روزهای انتهایی سال و نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال به این صورت بود که آنهایی که معامله گران کوتاه مدتی و میان روزی هستند، همچنان در روزهای انتهای سال به معامله دست می زنند و سعی می کنند با روشهای مختلف اسکالپ پول بیشتری برای ایام تعطیلات جمع کنند.


البته تقریباً متفق القول بر این باور بودند که اینکار بازی با آتش است و بسیار خطرناک است و برای تریدرهای تازه کار اصلاً توصیه نمی شود. ضمن اینکه همگی موافق بودند که در ایام قبل از تعطیلات بازارها ساید یا افقی می شوند و معمولاً حرکات شدید صعودی یا نزولی نخواهند داشت و فقط می توان انتظار نوسانات کم از آنها داشت.لذا توصیه کرده اند که اصلاً و ابداً انتظار تشکیل کف یا سقف جدیدی را نکشید.

این مطلب را حتما بخوانید:  چگونه در بورس فریب نخوریم؟

دور شدن از بازار

اما نقشه بهتری که تعداد بیشماری به آن اشاره کرده اند این است که به سادگی کامپیوتر و سیستم معاملاتی خود را خاموش کنید و از بازار تا جای ممکن فاصله بگیرید و این ایام را همراه خانواده یا دوستان بگذرانید و یا هرکاری را انجام بدهید که دوستش دارید.اگر در جاهای گرمسیری زندگی می کنید بسیار خوش شانس هستید .به فضای باز و سرسبز بروید بر روی چمن دراز بکشید و آفتاب بگیرید و سعی کنید به بازار فکر نکنید و اجازه دهید بدنتان ریلکس شود و استرس شما تخلیه شود.

اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید لباس گرم را فراموش نکنید برای پیاده روی به پارک یا جنگل بروید به مناظر وسیع و بدیع و زیبای برفی نگاه کنید و آرامش از دست رفته را بازیابی کنید. اجازه دهید که هوای پاک مناطق کوهستانی در اعماق وجودتان باعث آرامش ذهن شما شود.

از تعطیلات برای آموزش دیدن استفاده کنید

همانطور که می دانید یک اصل مهم در دنیا و در دنیای معامله گری وجود دارد : هیچوقت کامل نیستید و همیشه باید دنبال یاد گرفتن مطالب جدید و کاربردی باشید. هیچ معامله گری نباید احساس کند که مطلبی وجود ندارد که آموزش ببیند.هزاران روش و سیستم و وسیله در دنیای معامله گری وجود دارد که می تواند سیستم شما را کامل تر کند و یا حتی سیستم شما را کاملاً تغییر دهد و بهینه نماید.پس چرا باید با غروری از سر ندانستن جلوی پیشرفت خودمان را بگیریم.این راهکار برای تعطیلات را از تریدرهایی شنیدم که اتفاقاً از بقیه تریدرها باتجربه تر بودند و سالهای بیشتری را در بازار گذرانده بودند.آنها توصیه اکید داشتند که حتی ایام تعطیلی که با خانواده یا دوستان می گذرانند باعث نمی شود که روزی یکی دو ساعت مطالعه مفید خود را کنار بگذرانند.فقط کافیست که بخواهید برایش وقت پیدا می کنید.

 

حتی می توانید بصورت آیتم به آیتم جلو بروید مثلاً این آخر هفته در مورد طلا جستجو و بررسی کنید و سعی کنید کلیه مولفه های مرتبط با طلا و دلایل رشد و ضعف آنرا متوجه شوید. هفته بعد نیز درخصوص شاخص دلار و تعطیلات آخر سال در خصوص مطلب مفید دیگری که وقت بیشتری نیاز دارد،زمان بگذارید.می توانید بازارها را نیز بررسی کنید و روندهای بلند مدت تر آنها که شاید از دیدتان در ایام معامله مخفی بماند را بررسی کنید و یا به دنبال الگوهای هارمونیک و یا کلاسیک بلند مدت باشید. باور کنید که وقتی تعطیلات خود را بدین صورت گذراندید بعد از مدتی خودتان به راحتی تغییر را در خودتان احساس خواهید کرد و نتایج آنرا در معاملات و زندگی شخصی خود خواهید دید.

این مطلب را حتما بخوانید:  پیش بینی بورس تا چه حد امکان پذیر است؟

نویسندگان : آرش محجوب و امیرحسین خدری

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.