کش اپ چیست؟

اپلیکیشن کش اپ درواقع به عنوان یک پلتفرم است که با هدف فراهم کردن پرداخت های همتا به همتا و به طور کلی انتقال پول به کار برده می شود.

فهرست []

  آیا تا به حال به این فکر کرده بودید که بتوانید فقط با ارسال یک ایمیل ساده برای دوستان خود مبلغی را ارسال کنید؟

  بله کش اپ سعی دارد ارسال دارایی را تا حد ممکن برای کاربران خود ساده و البته امن نگه دارد.

  اپلیکیشن کش اپ سعی در حذف مراحل اضافی برای ارسال و پرداخت پول را داشته است. سازندگان اپلیکیشن کش اپ طوری این اپلیکشن را طراحی کرده اند که کار کردن با آن و حتی ترید در کش اپ برای افراد با سطح سوادهای متفاوت ساده باشد.

  البته فراموش نکنید که فعالیت در بازارهای مالی تنها به خرید و یا فروش دارایی از هر نوع محدود نمی شود و شما باید بتوانید با دانش کافی در زمینه ارزهای دیجیتال بهترین تصمیم را در بهترین موقعیت بگیرید.

  اپلیکیشن کش اپ نیز امکان خرید و فروش بیت کوین را در پلتفرم خود مهیا کرده است تا کاربران بتوانند به سادگی اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنند.

  موسس اپلیکیشن کش اپ

  این اپلیکشن را شرکت Square طراحی و اجرا کرده است، بد نیست بدانید که شرکت Square متعلق به جک دورسی مدیرعامل توئیتر است.

  این اپلیکیشن رایگان در دو نسخه اندروید و آی او اس (IOS) طراحی شده است.

  ثبت نام در کش اپ

  شما به دو روش می توانید در کش اپ ثبت نام کنید:

  • دانلود اپلیکیشن کش اپ و ثبت نام در آن
  • ایجاد یک حساب کاربری در وبسایت کش اپ

  ثبت نام در اپلیکیشن کش اپ

  همان طور که پیش از این نیز بیان کردیم کاربران می توانند از نسخه ی اندروید و یا IOS اپلیکشن کش اپ برای پرداخت و یا انتقال دارایی خود استفاده کنند.

  1. پس از نصب اپلیکیشن از یک منبع معتبر مراحل را به ترتیبی که گفته می شود پیش ببرید.

  2. در مرحله اول باید شماره تماس و یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید که به مرحله بعد برسید.

  3. با توجه به شماره موبایل و یا ایمیلی که وارد کرده بودید در این مرحله یک کد به همان شماره و یا ایمیل ارسال می شود که باید در این کادر وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

  4. در این مرحله از شما خواسته می شود که نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. باز هم با کلیک بر روی Next به مرحله بعدی هدایت خواهید شد.


  5. در این مرحله نیز پس از وارد کردن شماره دبیت کارت خود و یا اطلاعات دیگر حسابی که قصد دارید در این اپلیکیشن استفاده کنید بر روی Next کلیک کنید.

  6. همان طور که می بینید شما می توانید این مرحله را نادیده بگیرید و به مرحله بعد بروید، اما در آینده هر زمان که نیاز به پرداخت و یا ارسال داشته باشید باید شماره دیبت کارت و یا حساب بانکی خود را وارد کنید.

  7. در این مرحله باید برای خود یک تگ کش انتخاب کنید، تگ کش را می توان مثل آدرس کیف پول و یا نام کاربری در اپلیکیشن دانست که دیگر کاربران بتوانند فقط با وارد کردن تگ کش ما برای ما پول ارسال کنند.

  8. در انتها می توانید با دعوت از دوستان خود و تشویق آنها در استفاده از این اپلیکیشن مبلغ 10 دلار را به ازای هر فردی که دعوت می کنید دریافت کنید.

  البته که می توانید بدون دعوت از دوستان از این مرحله نیز عبور کنید.

  9. و در نهایت وارد حساب کاربری خود می شوید و می توانید اقدام به خرید و فروش و ارسال و پرداخت کنید.

  ثبت نام در وبسایت کش اپ

  1. ابتدا وارد وبسایت کش اپ شده و مراحل زیر را دنبال کنید:

  2. شماره تماس و یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

  3. سپس برای شما یک کد به شماره تماس و یا ایمیلی که در مرحله قبل وارد کرده بودید، ارسال می شود.

  4. در این مرحله شما باید اطلاعات دبیت کارت خود را وارد کنید.

  5. پس از وارد کردن اطلاعات حساب خود باید نام خود را وارد کنید.

  6. و در نهایت یک نام کاربری برای خود انتخاب می کنید که دیگر کاربران بتوانند برای شما ارسال دارایی را انجام دهند. (Tag Cash)

  ارسال دارایی در کش اپ

  علاوه بر ترید در کش اپ که به سادگی انجام می پذیرد و شرح آن در را در ادامه می آوریم در این بخش قصد داریم که به شما بگوییم چطور می توانید به راحتی دارایی را برای شخص دیگر ارسال کنید.

  1. با وارد کردن مبلغی که قصد ارسال آن را دارید و سپس کلیک بر روی گزینه Request به صفحه ای می رسید که در آنجا باید مشخص کنید به چه طریق قصد دارید دارایی خود را ارسال کنید.

  2. در کادر بالایی شما می توانید از طریق ایمیل، پیام کوتاه، تگ کش و یا نام شخص گیرنده دارایی خود را برای او ارسال کنید.

  نحوه ترید در کش اپ

  منظور از ترید در کش اپ خرید و فروش بیت کوین در قیمت های مناسب است، درواقع کاربران می توانند با تحلیل و خرید بیت کوین در قیمت های پایین و سپس فروش پس از رشد قیمتی به سود برسند.

  کاربران همچنین می توانند سهام لیست شده در این پلتفرم را نیز خریداری کنند و در زمان دلخواه به فروش برسانند.

  در این بخش بنا داریم که به شما نحوه خرید بیت کوین در اپلیکیشن کش اپ را آموزش دهیم. شما می توانید به راحتی اقدام به خرید بیت کوین در این پلتفرم کنید، پس از خرید بیت کوین شما می توانید بیت کوین خریداری شده خود را به کیف پول، شخص دیگر و یا یک صرافی انتقال دهید.

  1. برای این کار ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

  2. اگر هنوز کیف پول شما در کش اپ خالی باشد نمی توانید بیت کوین و یا سهام را خریداری کنید در نتیجه اولین گام پس از ورود به اپلیکیشن واریز پول به حساب برای ترید در کش اپ است.

  3. برای این کار به راحتی ابتدا با کلیک بر روی مقدار دارایی با علامت $ می توانید به قسمت کیف پول خود بروید.

  4. با کلیک بر روی Add Cash می توانید از حساب بانکی یا دبیت کارتی که به حساب کش اپ خود متصل کرده بودید به حساب خود پول ارسال کنید.

  5. با آمدن این صفحه شما مبلغی که قصد دارید به حساب کش اپ خود ارسال کنید را وارد می کنید و در نهایت بر روی دکمه Add در پایین صفحه کلیک می کنید.

  6. در این مرحله به شما پیغامی مبنی بر اضافه شدن مقدار پولی که واریز کرده بودید نشان داده می شود.

  7. حال که دارایی شما اضافه شده است شما می توانید اقدام به خرید بیت کوین و یا حتی سهام شرکت ها بکنید.

  8. برای این کار ابتدا همانند تصویر بر روی آیکن نمودارمانند در پایین صفحه کلیک کنید تا به صفحه ای هدایت شوید که بتوانید بیت کوین خریداری کنید.

  9. در صفحه پیش رو با کلیک بر روی کلمه Bitcoin می توانید به راحتی بیت کوین خریداری کنید.

  10. البته برای فروش نیز همین مسیر باید طی شود، اگر قصد خرید داشته باشید پس از انتخاب Bitcoin بر روی گزینه Buy به معنی خرید کلیک کنید و در صورتی که قصد فروش بیت کوین خود در اپلیکیشن کش اپ را داشتید بر روی گزینه Sell به معنای فروش کلیک کنید.

  11. در اینجا با انتخاب یکی از مقادیر پیشنهادی می توانید بیت کوین خریداری کرده و یا به فروش برسانید. در صورتی که مبلغ موردنظر شما در موارد پیشنهادی وجود نداشته باشد می توانید با کلیک بر روی سه نقطه مبلغ دلخواه خود را وارد کنید.

  12. در نهایت پیغامی برای شما به نمایش درمی آید که اطلاعات معامله شما را نشان می دهد که با کلیک بر روی Confirm تایید می کنید که خرید برای شما انجام شود.

  ثبت کارت اعتباری به اپلیکیشن کش اپ

  ثبت نام در اپلیکیشن موبایل در هر دو نسخه اندروید و IOS به هم شباهت دارند و ما در این بخش قصد داریم ثبت کارت اعتباری به نسخه اندروید را شرح دهیم.

  پیش از این نیز گفتیم که کاربران می توانند از مرحله ثبت کارت اعتباری در میان مراحل ثبت نام در اپلیکیشن عبور کرده و در هنگام نیاز این کار را انجام دهند. این بخش از مطلب برای دوستانی است که در زمان ثبت نام اطلاعات حساب بانکی و یا دبیت کارت خود را وارد نکرده بودند.

  برای این کار ابتدا وارد اپلیکیشن کش اپ بشوید و سپس با کلیک بر روی تصویر پروفایل خود که در قسمت سمت چپ صفحه قرار گرفته است به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید کارت بانکی و یا دبیت کارت خود را به اپلیکیشن متصل کنید.

  در این مرحله با کلیک بر روی Add Bank و سپس وارد کردن اطلاعات حساب خود و در نهایت کلیک بر روی Add Card در قسمت پایین صفحه سمت راست کار ثبت کارت اعتباری به پایان می رسد.

  حداقل میزان برداشت بیت کوین در اپلیکیشن Cash App

  در گذشته کاربران می توانستند حداقل 0.0001 بیت کوین که معادل 10,000 ساتوشی بود را از کش اپ برداشت کنند، اما این پلتفرم چندی پیش اعلام کرد که حداقل میزان برداشت برای کاربران به 0.001 بیت کوین که معادل 100,000 ساتوشی است، تغییر کرده است.

  همچنین کاربران حداکثر قادر به برداشت روزانه معادل 2000 دلار بیت کوین و مبلغ 5000 دلار در طول هفته هستند.

  امنیت اپلیکیشن Cash App

  اپلیکیشن کش اپ که مربوط به شرکت Square است در زمینه پرداخت نام آشنا است، مسئولین این پلتفرم در رابطه با امنیت در پرداخت ها در این اپلیکیشن مدعی هستند که این اپلیکیشن زیرساخت های تشخیص تقلب را دارد، همچنین استانداردهای ایمنی برای ایمن سازی پرداخت در این اپلیکیشن به کار گرفته شده است.

  از طرف دیگر در هنگام ارسال دارایی، قبل از اینکه ارسال انجام شود اطلاعات به صورت رمزنگاری شده به سرورهای Square ارسال می شوند.

  و در نهایت کاربران می توانند با وجود احراز هویت دوعاملی موجود در این اپلیکیشن و وارد کردن رمزعبور پیش از هر پرداخت و ارسال دارایی، به امنیت لازم برای فعالیت در این اپلیکیشن اطمینان داشته باشند.

  اما هیچ وقت فراموش نکنید که کلاه برداری در همه جا به خصوص در هنگام فعالیت در زمینه ی پرداخت و مالی در کمین است، طبق گزارش منتشر شده از Better Bussines Bureau همیشه و به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا افراد در جای جای این کره خاکی به دنبال راهی برای سرمایه گذاری و یا کسب درآمد از طریق اینترنت و یا روش هایی که نیاز به خروج از منزل نداشته باشند، بودند.

  در سطح اینترنت نیز هزاران وبسایت دام خود را برای به دست آوردن دارایی های افراد ناآگاه و بی تجربه گسترده اند و افراد با امید کسب سود پول هایی را برای این وبسایت ها ارسال می کنند.

  Cash App Flip Scam به وسیله گروهی از کلاه برداران با دادن وعده هایی مبنی بر چند برابر کردن سرمایه شما از شما پول دریافت می کنند. در این سرویس کلاه برداران با ارسال تصاویری از مبالغ زیاد پول و دادن وعده های چند برابر کردن دارایی های شما سعی در به دام انداختن شما در بازی کثیف خود می کنند.

  به محض آنکه شما به آنها اطمینان کنید از شما خواسته می شود که از طریق اپلیکیشن Cash App مبلغ 300 تا 800 دلار را برای آنها ارسال کنید.

  دام کلاهبرداران

  پس از آن هر زمان که شما درخواست دارایی خود را بکنید با بهانه های مختلف از شما خواسته می شود که مبلغ اضافی دیگری را نیز برای آنها ارسال کنید و در نهایت نه تنها به سرمایه اولیه خود دست نخواهید یافت که پول بیشتری را نیز برای آنها ارسال خواهید کرد.

  فراموش نکنید کلاه برداران همیشه در کمین هستند پس در هنگام فعالیت در بازارهای مالی از هر نوع، فعالیت آگاهانه و آموزش دیدن یکی از اساسی ترین و مهمترین گام های فعالیت در بازارهای مالی است.

  همان طور که پیش از این نیز گفته شد امکان خرید و فروش بیت کوین نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که شما می توانید با تحلیل درست و خرید بیت کوین در زمان مناسب و سپس فروش آن پس از رشد قیمت به ترید در کش اپ بپردازید، اما بد نیست با سپری کردن دوره آموزش ارز دیجیتال با علم کافی وارد این حوزه شوید تا ضمن در امان ماندن از طرح های کلاه برداری به سود خوبی برسید، زیرا در صورتی که شما به انواع تحلیل و مفاهیم بازاری که در آن فعالیت می کنید آگاه باشید کمتر به سراغ این طرح ها می روید.

  مزایای کش اپ

  • رابط کاربری ساده

  استفاده از پلتفرم پرداخت کش اپ به قدری ساده است که افراد با هرمیزان سواد و در هرجای دنیا قادر به استفاده از آن برای پرداخت و انتقال دارایی های خود هستند.

  پلتفرم کش اپ رابط کاربری ساده تری نسبت به Google Pay و Venmo دارد، هرچند این رقیبان کش اپ نیز رابط کاربری نسبتا ساده ای دارند.

  • پرداخت از طریق بلوتوث

  کاربران اپلیکیشن کش اپ می توانند با اسکن بارکد در تلفن همراه شخص دیگر به آنها متصل شده و اقدام به ارسال دارایی برای حساب آنها بکنند.

  • درخواست کارت Visa Debit

  کاربران پلتفرم Cash App می توانند با درخواست کارت Visa Debit در فروشگاه هایی که ویزا کارت را می پذیرند اقدام به خرید کرده. به این ترتیب شما به دارایی خود در پلتفرم کش اپ در هر زمانی دسترسی خواهید داشت.

  • دریافت و ارسال پول از طریق iMessage و یا فیسبوک

  از دیگر مزایای پلتفرم کش اپ می توان به امکان ارسال پول از طریق iMessages IOS و تنها با ارسال یک پیام اشاره کرد.

  همین ویژگی برای Facebook نیز وجود دارد و کاربران قادر هستند به راحتی پول های خود را در فیسبوک نیز ارسال کنند.

  • پشتیبانی از بیت کوین

  کاربران اپلیکیشن کش اپ می توانند در این پلتفرم اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنند.

  • نسخه موبایل

  یکی دیگر از مزیت هایی که می توان برای کش اپ بیان کرد استفاده از آن در گوشی های تلفن همراه در هر دو نسخه اندروید و IOS است، در نتیجه کار برای کاربران به راحتی و در هر مکانی امکان پذیر می شود.

  • پشتیبانی

  کاربران می توانند هنگامی که به مشکل برخوردند با پشتیبانی اپلیکیشن تماس بگیرند.

  معایب کش اپ

  • محدودیت پرداخت روزانه

  یکی از معایبی که می توان برای اپلیکیشن کش اپ ذکر کرد محدودیت در پرداخت روزانه است.

  • جامعه کاربری کوچک

  از دیگر ایراداتی که به این پلتفرم گرفته می شود این است که کاربران کمتری از این پلتفرم استفاده می کنند و این موضوع در مقایسه با رقبای کش اپ که پلتفرم هایی مثل Venmo و Google Pay هستند یک نقطه ضعف به حساب می آید.

  سخن آخر

  ما در این مطلب سعی کردیم که پلتفرم بسیار ساده ی کش اپ (Cash App) را به شما معرفی کنیم. استفاده از این اپلیکیشن برای افراد با هر سطح سوادی ساده است و افراد حتی بدون دانش خاصی قادر به استفاده از این اپلیکیشن هستند.

  قصد ما در این مطلب بر آن بود که با معرفی و آموزش ترید در کش اپ راه دیگری برای خرید بیت کوین به شما معرفی کنیم.

  شما می تولنید با توجه به مطالب گفته شده تصمیم بگیرید که از این اپلیکیشن ساده و کاربردی استفاده کنید یا خیر.