بهترین جملات انگیزشی وارن بافت

اگر شما چیزهایی بخرید که احتیاجی به آنها ندارید. به زودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آنها احتیاج دارید.

فهرست []

  مدیریت درآمد، دانشی است که می توانیم ردپای آن را در جملات انگیزشی وارن بافت زیادی پیدا کنیم. در کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» نکته های بسیار جالب و خواندنی در مورد مدیریت درآمدها بیان شده است. اگر تاکنون این کتاب ارزشمند را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد می کنم حتما سری به آن بزنید.

  اگر این طور تصور می کنید که در طول ۱۰ سال به آسانی نمی توانید به یک سری از اهدافتان برسید، پس حتی ۱۰ دقیقه هم به این اهداف فکر نکنید.

  در بسیاری از جملات انگیزشی وارن بافت می خوانیم که موفقیت، نیازمند صبر است و پشت بندش، مثال تبدیل شدن دانه به درخت را می آورند تا حسابی این موضوع برایمان روشن شود. اما صبر کردن نیز حد و اندازه ای دارد. نمی توان یک عمر منتظر به بار نشستن درختی نشست که اصلا معلوم نیست میوه می دهد یا نه؟ صبر کردن بدون اندیشه، به قیمت تلف کردن زمان گران بهایمان تمام می شود. باید با خودمان تمرین کنیم که همیشه چند پله جلوتر از جایی که هستیم را ببینیم. در این صورت می توانیم با خیالی آسوده، در انتظار چیدن میوه های درختی باشیم که با آگاهی کاشته ایم.

  ریسک ها از اینجا ناشی می شود که ندانید چه کاری انجام می دهید؟! پس برای کاهش ریسک، آگاهی خودتان را بالا ببرید.

  گاهی ما دچار یک سوتفاهم در معنای واژه ها می شویم. مثلا با شنیدن واژه «ریسک» به یاد کارهای شتاب زده و بدون فکر می افتیم و در سینمای ذهنمان کلیپ شکست پخش می شود! در حالی که ریسک کردن، یک استراتژی هوشمندانه است که باید آن را آموخت.

  متاسفانه درصد بسیار زیادی از مردم، پولی را که به زحمت به دست آورده اند در بازارهایی مثل سهام و املاک سرمایه گذاری می کنند بدون این که ابتدا ذره ای برای آموزش دیدن، هزینه کرده باشند.

  آموزش دیدن از تکه کلام های ثابت افراد موفق در زمینه های مالی به شمار می رود. به زبان ساده، نمی توان با دور زدن مسیر آموزش به موفقیت چشمگیری رسید.

  اگر می خواهید یک سرمایه گذار موفق باشید، باید هم در زندگی تان و هم در سرمایه گذاری هایتان انضباط داشته باشید.

  انضباط از قماش رفتارهایی است که ساده به نظر می رسند اما تاثیری عمیق بر زندگی انسان می گذارند. اگر خود را به منظم بودن عادت دهیم، نه تنها از اتلاف زمان گران بهایمان جلوگیری می کنیم بلکه مسیر رسیدن به اعتبار و موفقیت را برای خودمان هموارتر خواهیم کرد.

  این درست نیست که هر چه از درآمدتان باقی می ماند را پس انداز کنید. بلکه باید هر چقدر که بعد از پس انداز کردن باقی می ماند را خرج کنید.

  پس انداز کردن از آن دست موضوع هایی است که جملات انگیزشی وارن بافت زیادی در مورد آن گفته می شود. این جمله از آقای وارن بافت، تاثیر زیادی روی سیاست های مالی هر فردی می گذارد. چون اکثر ما دقیقا برعکس این کار را انجام می دهیم! یادتان باشد که برای تغییر وضعیت مالی اول باید روی درست خرج کردن تمرکز کرد و در کنار آن، به فکر کسب درآمد هم بود.

  بزرگترین مانع ثروتمند شدن مردم عادی، کمبود اطلاعات مالی و سرمایه گذاری است.

  در روزگاری که همه، مدعی دانستن همه چیز هستند، داشتن اطلاعات درست، مثل یک گنج بسیار با ارزش است. هدف درست، اطلاعات درست و اقدام به موقع، سه شاه کلید اصلی برای موفقیت به شمار می آیند.

  من هر روز زمان زیادی را صرف فکر کردن می کنم. دارایی اصلی من صبرم در زمان سرمایه گذاری است.

  صبر کردن چیزی است که به همین راحتی ها در کَت آدم فرو نمی رود. ما همه چیز را زود می خواهیم و ترجیح می دهیم که این زود خواستن، بدون تلاش زیاد باشد. اما در حقیقت، ثروت های بزرگ در اثر صبر و تلاش به دست می آیند.

  همیشه می دانستم که ثروتمند می شوم. حتی یک لحظه هم به آن شک نکردم.

  قبل از آنکه هدفی را برای خودتان در نظر بگیرید، حسابی روی آن فکر کنید. بعد از این کار، دیگر شکی به خودتان راه ندهید و فقط روی بهینه کردن روش های رسیدن به هدفتان کار کنید. هدف را تغییر ندهید، در آن تردید نکنید. وقتی جرقه کاری در ذهنتان ایجاد می شود، یعنی توانایی انجامش در وجودتان نهفته شده است. پس با قدرت عمل کنید.

  اگر حالا، وقتی که خوابی نتونی پول در بیاری باید تا پایان عمرت فقط کار کنی…!

  از وارن بافت، جملات انگیزشی زیادی در دسترس است اما این جمله در شمار بهترین ها قرار می گیرد. از خودتان بپرسید که آیا کار شما می تواند شبیه چیزی که وارن بافت گفت یعنی حتی در خواب هم برایتان درآمد زایی کند؟ اگر پاسختان مثبت است که به شما تبریک می گویم و اگر منفی است، آیا برنامه ای برای رسیدن به این کار دارید؟

  یکی از ویژگی های ثروتمندان واقعی این است که حتی اگر تمام دارایی خود را از دست بدهند می توانند باز هم آن را به دست آورند.

  جملات انگیزشی وارن بافت که این چنین قاطع بیان می شوند ما را به یاد یک حقیقت ساده اما اساسی می اندازند که ثروت واقعی در ذهن خودمان قرار دارد. اگر ذهنی ثروتمند داشته باشیم باز هم می توانیم ثروت خود را از نو بسازیم.