معرفی ارز دیجیتال تتا (Theta)

ارز دیجیتال تتا از مشهورترین ارزهای دیجیتال بیت کوین است که بدون شک حتی اگر فردی باشید که با حوزه ارزهای دیجیتال آشنایی زیادی نداشته باشد نیز حداقل یکبار اسم این ارز دیجیتال به گوشتان خورده است. ارز دیجیتال بیت کوین در ابتدای ورودش ارزی ارزان قیمت بود که به مقدار زیادی عرضه می شد و استخراج آن بسیار آسان بود. اما این تمام ماجرا نیست، زیرا در چندین سال بعد این ارز دیجیتال به قدری پیشرفت کرد که استخراج آن دیگر سادگی گذشته را ندارد و در حال حاضر گران ترین ارز دیجیتال است.

فهرست []

  در این مقاله می خواهیم ارز دیجیتالی نوپا اما آینده دار مانند بیت کوین را به شما معرفی کنیم با نام ارز دیجیتال تتا که در حال حاضر مانند سال های ابتدایی ورود بیت کوین به علت تقاضای پایین و عرضه بالا، انتخابی مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت است.

  اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن و آینده دار هستید، ارز دیجیتال تتا گزینه ای ایده آل برای شماست. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد تا با این ارز دیجیتال و نحوه استخراج و سایر موارد مربوط به آن آشنا شوید.

  ارز دیجیتال تتا و ورزش الکترونیک

  برای معرفی شبکه تتا ابتدا لازم است با مفهوم Esports یا ورزش الکترونیک آشنا شویم. این اصطلاح در واقع اشاره به محفلی است که در آن حرفه ای ترین گیمرهای جهان با هم رویارو می شوند. گیمرهایی از قبیل نینجا، شرود، چاکوتاکو و… که به واسطه پیدایش سرویس های استریم مانند توییچ، یوتیوب لایو و… توانستند خارج از محیط مسابقات Esports نیز خودی نشان بدهند و حسابی به شهرت برسند.

  Esports یا ورزش الکترونیک مانند یک مسابقه فوتبال ویدیویی در بالاترین سطح جهان است، شبیه محیط الکلاسیکو، که فضایی را ایجاد می کند تا این گیمرهای مطرح رو در روی یکدیگر به رقابت بپردازند.

  از شبکه ارزدیجیتال تتا به عنوان بستری مناسب برای ورزش الکترونیک استفاده می شود. هم چنین از این جهت که باعث ایجاد امنیت بالا در فضای بلاک چین و پرداخت های خرد است مورد اقبال قرار می گیرد. ارز دیجیتال تتا دارای توکن های تتا و تی فیول بصورت خصوصی است. شبکه تتا به منظور مقیاس پذیری و پذیرش بازار جهانی، پهنای باند بالایی را دارد و با شرکت های بزرگ پخش کننده ویدیو در رقابت است.

  ایده جدید و کارآمد تتا نتورک

  تتا نتورک یک سایتی است که یک ایده بسیار جدیدی را در تکنولوژی بلاک چین اختراع کرده است که از اینترنت قوی افراد استفاده می کند و آن را در نتورک خود پخش می کند تا کسانی که اینترنت ضعیفی دارند بتوانند استریم یا پخش زنده را به راحتی بتوانند ببینند. اما این ایده چه سودی برای افرادی که اینترنت قوی آن ها گرفته می شود دارد؟

  تتا نتورک به ازای اینترنتی که از افراد می گیرد، ارز دیجیتال تتا به آن ها می دهد. شما پس از دریافت این ارزدیجیتال می توانید هر کاری که می خواهید با آن انجام دهید؛ به عنوان مثال آن را به دلار یا ارزهای دیجیتال دیگری تبدیل کنید، از فروشگاه آن ها خرید کنید یا حتی می توانید دونیت کنید.

  شبکه تتا چیست؟

  همان طور که می دانیم برای انجام هر تراکنش مالی از یک واسطه مثل بانک استفاده می شود. اما بلاک چین این بستر را برای خریداران و فروشندگان ارز مجازی فراهم می کند که به صورت مستقیم با هم در ارتباط باشند و به واسطه ای نظیر بانک احتیاجی نباشد. به این شکل از تراکنش «همتا به همتا» نیز گفته می شود.

  شبکه تتا به عنوان یک سکو مناسب بر بستر بلاک چین است. این شرکت براساس ایجاد تغییر و تحول در صنعت پخش ویدیو در عرصه جهانی معرفی شده است. پروژه هایی که بر اساس ساختار بلاک چین هستند مبتنی بر ذخیره داده فعالیت می کنند. اما سکو های پخش ویدیو یا پلتفرم ها در واقع به فضای درایو بیشتر احتیاج دارند.

  یکی از شاخص های مهم دارا بودن سرعت انتقال و از طرفی پهنای باند مناسب در این شبکه برای پخش سرویس های ویدیویی است. برای خدمات بهتر این نوع سرویس ها استفاده کنندگان در واقع به اینترنت قوی تری نیاز دارند.

  ویژگی های اصلی و مهم شبکه ارزدیجیتال تتا

  شبکه ارز دیجیتال تتا دارای 3 ویژگی منحصر بفرد است:

  • سرعت بالا در پردازش سریع تر بلوک و مقیاس پذیری بیش تر آن به دلیل وجود مکانیسم اجماع BFT.
  • سرعت بالا در انتشار داده ها با استفاده از طرح Aggregated Signature Gossip و نودهای نزدیک.
  • بالا بودن قدرت مقیاس پذیری با پردازش خارج از زنجیره و ریز پرداخت های آن.

  رقبا شبکه تتا

  شبکه تتا با حمایت از صنعت هایی که رقیب سکو های ورزش الکترونیک است و همچنین شرکت های متمرکز بر ورزش الکترونیک مانند توییچ که پیشتاز در این زمینه است، به رقابت می پردازد. تیم پروژه شبکه ارز دیجیتال تتا در Sillicon Valley مستقر و مشغول به فعالیت هستند که غالب بر 500 میلیون دنبال کننده و علاقه مند به  ورزش الکترونیک دارد.

  پیش بینی می شود که این آمار روند افزایشی سریعی داشته باشد و حداقل سالانه یک رقابت را به تماشا بگذارند. بر این اساس گفته می شود که  تا سال 2022 درآمد معادل 2 میلیارد دلار در یک سال رو به خود جذب کند. رقبا تتا مواجه با اقبال شرکت های سرمایه گذار نظیر سامسونگ و سونی و… در ارزدیجیتال تتا هستند.

  کاربرد شبکه تتا

  تتا به همان صورت که یوتوب در سال 2005 با پخش ویدیوی سنتی شروع نمود، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. با این اقدام  قطعا صنعت ویدیوی آنلاین با چالش جدیدی روبه رو خواهد شد، زیرا یکی از بزرگ ترین مشکل ها را می توان هزینه بالای ارسال ویدیو به مناطق مختلف جهان بر شمرد که این مسئله با ارسال ویدئو با کیفیت HD ،4K و بالاتر بیش تر هم می شود.

  استیو چن به عنوان یکی از بنیان گذاران YouTube می گوید “من خوشحال می شوم اگر با کمک به تتا بخشی از تکامل بعدی فضای پخش باشم”. یک شبکه کاملا غیر همگام نظیر به نظیر ایجاد شود که با هزینه کمتر تحویل ویدیو صورت گیرد.

  افزایش چشمگیر قیمت این ارز دیجیتال با آغاز سرمایه گذاری شرکت سامسونگ

  وقتی که شرکت سامسونگ خبر داد که قصد دارد پلتفرم تتا را در گوشی های گلکسی اینستال کند قیمت تتا فیول 265 درصد افزایش داشت. بنابراین افرادی که تتا توکن و تیفول را داشتند پولدارتر شدند.

  نحوه کسب درآمد و استخراج ارز دیجیتال تتا به چه صورت است؟

  ارز تتا از اینترنت شما استفاده می کند و داخل نتورک خودش آن را پخش می کند تا بینندگان بدون استریم و بدون وقفه بتوانند آن را ببینند. بنابراین هرچقدر که سرعت اینترنت بالاتری داشته باشید می توانید ارز دیجیتال تتا بیش تری را به خودتان اختصاص دهید.

  این ارز دیجیتال با هیچ یک از بخش های دیگر کامپیوتر شما از جمله  Cpu و… سرکار نخواهد داشت و فقط اینترنت شما را درگیر خواهد کرد. بدیهی است که هرچقدر قیمت تیفول بالاتر رود، درآمد استخراج هم زیادتر می شود.

  لازمه استخراج تیفول وصل شدن به Peers است و اگر در کمتر از یک دقیقه به Peer ای وصل نشدید سریعا یک استریم دیگری را ببینید و حتما چک کنید که به Peer وصل شده باشید زیرا در غیر این صورت تیفولی دریافت نخواهید کرد.

  وصل شدن به Peer به چه چیزی بستگی دارد؟

  وصل شدن به Peer به ISP شما که مخفف Internet Services Provider یا همان شرکت اینترنتی که از آن خدمات دریافت می کنید و موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. به عنوان مثال هرچقدر که مردم ایران فعالیت خود را در سایت تتا تی وی انجام دهند شانس Peer تان نیز بالا می رود. همچنین هرچقدر که اینترنت بیش تری به Peerتان پخش کنید تیفول بیش تری خواهید گرفت. بنابراین مهم ترین بخش این است که اینترنت قوی داشته باشید. به مثال زیر توجه کنید:

  به عنوان مثال اینترنت من در حال حاضر 500 مگ است و از این 500 مگ من چیزی حدود 20 مگ را برای کارهای دیگر استفاده می کنم و مابقی آن که حدود 480 مگ می شود آزاد است که می توانم با ران کردن اچ نود و فعالیت در سایت تتا تی وی تیفول هایی که می خواهم را به دست آورم، که می توانم به راحتی در بازار ارزدیجیتال آن را به دلار تبدیل کنم.

  اما منطقی ترین راه این است که به این ارز دیجیتال که جز دسته ارزهای دیجیتال نوپا است به چشم سرمایه گذاری در بلند مدت نگاه کنیم تا قیمت آن بالاتر رود.

  وقتی که اچ نود را فعال کردید نیازی نیست که شما کاری انجام دهید زیرا به طور اتومات تمامی کارها را خودش انجام می دهد و به صورت ماهیانه تیفول هایتان را در کیف پول دریافت خواهید کرد. مهم ترین بخش در تتا تی وی دریافت The Golden Stream Key شما است که قیمت آن 1000 دلار است و راه های مختلفی برای دریافت آن وجود دارد که در این مقاله نمی گنجد.

  نحوه واریز کردن تیفول ها به کیف پول

  واریز کردن تیفول ها از یک کیف پول به کیف پول دیگر بسیار راحت است.

  1. ابتدا به یکی از کیف پول های تتا خود وارد می شویم.
  2. وارد کیف پول دوم هم که میخواهیم به آن تیفیول ها را انتقال دهیم می شویم.
  3. آدرس کیف پول دوم را کپی می کنیم.
  4. به کیف پول اول وارد می شویم و Send را می زنیم، سپس TF را در بخش توکن انتخاب کرده و در بخش To آدرس کیف پول دوم را که کپی کرده بودیم وارد می کنیم و در بخش Amount مقدار تیفیولی که می خواهیم به کیف پول دوم انتقال دهیم را وارد می کنیم و Send را می زنیم.
  5. در مرحله بعد رمز عبور کیف پول اول را وارد می کنیم و دکمه Confirm and Send را می زنیم.
  6. مجدد به کیف پول دوم وارد می شویم و مشاهده خواهیم کرد که تراکنشمان با موفقیت انجام شده است.

  آینده ارزدیجیتال تتا

  با بررسی داده های تاریخی مربوط به قیمت ارزدیجیتال تتا متوجه شدیم که بالاترین حد سقف ارزش تیفول در سال 2019 مربوط به 25 ام ماه می این سال است و برابر235 میلیون دلار ثبت شده است. این درحالی است که بالاترین مقدار ارزش بازار توکن ارز دیجیتال تتا در ماه ژوئن سال 2018 میلادی با 170 میلیون دلار آمریکا است.
  اما در حال حاضر تعداد 1 میلیارد واحد از این توکن در جهان وجود دارد که تنها 870.5 میلیون واحد از آن فعلا در حال تبادل در شبکه موجود است. با توجه به صعود چشمگیری که این ارز دیجیتال داشته است کارشناسان زیادی آینده بسیار خوبی برای این ارز دیجیتال تیفول پیش بینی کرده اند.

  در نهایت پیش بینی شده است که تا سال 2022 این مقدار در شبکه تتا به حدود 2 میلیارد دلار در سال برسد.

  سخن آخر

  توصیه ما به عنوان سخن آخر و جمع بندی کلی این مقاله این است که تا زمانیکه تقاضا برای ارز دیجیتال تتا مانند بیت کوین در زمان قدیم است و نیازی به پرداخت هزینه برای استخراج آن نیست و تنها با یک کامپیوتر معمولی و هزینه ناچیز اینترنت می توانید به استخراج آن بپردازید، دست بکار شوید.

  طبق پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان، ارز تتا تا 5 سال آینده به دلیل تقاضای بالا آینده ای مشابه بیت کوین خواهد داشت؛ به طوریکه برای استخراج آن ها علاوه بر به سرمایه گذاری به کامپیوترهای پرقدرت تر در کنار اینترنت های قوی تر نیاز خواهید داشت که عملاً کار برای شما بسیار سخت خواهد شد.