بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

همواره یکی از دغدغه‌های افراد مختلف در سرتاسر دنیا این است که در فعالیت‌های با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند و این موضوع در کشور ما نیز مستثنی نیست. یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در اقتصاد ما سرمایه‌گذاری در بورس است که خوشبختانه این موضوع در کشور ما روزبه‌روز نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد.

حال افراد برای ورود به بازار سرمایه یا همان بورس چه اقداماتی را بایستی انجام دهند؟ اولین گام اقدام به افتتاح حساب در یکی از کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس است. در حال حاضر تعداد کارگزاری‌های موجود در کشور بسیار زیاد می‌باشد و این سؤال را نزد سرمایه‌گذار ایجاد می‌نماید که بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به افتتاح حساب کنم؟

کارگزاری های بورس چه کسانی هستند؟

ٖ

شما برای ورود به هر عرصه سرمایه‌گذاری بایستی به یکی از نهادها مراجعه نمایید. مثلاً جهت افتتاح سپرده بانکی بایستی به یکی از شعب بانک‌های مورد تائید بانک مرکزی مراجعه نمایید و یا جهت اخذ بیمه شخص ثالث به یکی از شعب بیمه؛ به‌طور مشابه وقتی می‌خواهید وارد بورس و سرمایه‌گذاری در آن بشوید بایستی اقدام به افتتاح حساب در یکی از شعب کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس بشوید.

درواقع کارگزاری‌ها نقش واسطی را بین سرمایه‌گذاران و بازار سرمایه ایفا می‌کنند و سخت‌افزارهای لازم جهت تسهیل معاملات را فراهم می‌کنند. برای اینکه اهمیت نقش کارگزاری‌ها برای شما ملموس بشود فرض کنید که کارگزاری‌ها وجود نداشتند.

در این صورت شما بایستی به‌صورت حضوری در تالار بورس واقع در خیابان حافظ حاضر می‌شدید و دائماً درخواست‌های خود را در بین سایر حاضرین در تالار اعلام می‌کردید تا بالاخره درخواست شما اجرایی شده و معاملات انجام می‌پذیرفت.

بنابراین کارگزاران با به‌کارگیری معامله گران مختلف و جایگاه‌های مختلف معاملاتی این بخش را خود به عهده گرفته و از این دریچه معاملات را برای شما تسهیل می‌نمایند. در ازای ارائه این خدمات مهم کارمزدی را از شما دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است که کارمزد معاملات از سوی سازمان بورس به‌صورت بخشنامه‌ای به تمام کارگزاران اعلام می‌گردد و در حال حاضر نرخ آن ثابت است که در مقالات بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت. شما به‌عنوان یکی از علاقه‌مندان به ورود به بورس بایستی به یکی از کارگزاران مراجعه کرده و کد بورسی دریافت نمایید.

لیست کارگزاری های بورس را در اینجا می توانید ببینید.

✔ انتخاب بهترین کارگزاری های بورس سهام

در بالا در مورد اصلی‌ترین وظیفه کارگزاری‌ها مطالبی رو خدمت شما بیان نمودیم. اما چگونه از بین ده‌ها کارگزاری موجود یکی را انتخاب نماییم. در ادامه مطالبی را در این رابطه، خدمت شما ارائه می‌دهیم تا موضوع برای شما شفاف‌تر گردد.

کارگزاری‌ها در کنار وظیفه اصلی خود عموماً خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند که وجود هرکدام از آن‌ها می‌تواند یک فاکتور مثبت برای شما به‌حساب آید.

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهرانرتبه کارگزاری ها؟

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش( مجموع خریدوفروش را گردش می‌گویند)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و … کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند.

بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده‌شده تا از این دریچه سرمایه‌گذاران با چشم‌انداز بهتری بتوانند به این معیار مهم توجه نمایند. البته باید به این نکته توجه فرمایید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد بوده و واقعاً توجه به این تک آیتم می‌تواند شما را با خطای در تصمیمی گیری مواجه نماید.

نمونه ای از رتبه بندی کارگزاری های بورسی را می توانید با کلیک بر اینجا مشاهده نمایید تا بهترین کارگزاری های بورس را بیابید.

نام کارگزاریرتبه اکتسابی در آخرین رتبه بندی سال ۱۳۹۶
آگاهالف
پارسیانالف
بانک ملتالف
بانک سپهالف
بانک پاسارگادالف
بانک صادراتالف
حافظالف
مفیدالف
بانک کشاورزیالف
تامین سرمایه نوینالف
تدبیرگران فرداالف
نهایت نگرالف
بانک آیندهالف
بانک مسکنالف
سهم آشناالف
بانک تجارتالف
مبین سرمایهالف
بانک سامانالف
خبرگان سهامالف
بورس بهگزینالف
آراد ایرانیانالف
نواندیشان بازار سرمایهالف
بهمنالف
اقتصاد بیدارالف
دنیای خبرهالف
توسعه سرمایه دنیاالف
فارابیالف
بانک ملی ایرانالف
ارگ هومنالف
ایساتیس پویاالف
راهنمای سرمایه‌گذارانالف
کالای خاورمیانهالف
بانک خاورمیانهالف
امین آویدالف
بانک رفاه کارگرانالف
سرمایه و دانشالف
اردیبهشت ایرانیانالف
آتیهالف
بانک توسعه صادراتالف
مهر اقتصاد ایرانیانالف
بانک اقتصاد نوینالف
صبا تأمینالف
آتی ساز بازارالف
آبانالف
بانک صنعت و معدنالف
بورس بیمه ایرانالف
سرمایه گذاری ملی ایرانالف
بانک دیالف
امین سهمالف
بانک انصارالف
توسعه سهندالف
مهرآفرینالف
اطمینان سهمالف
تدبیرگرسرمایهالف
آینده نگر خوارزمیالف
توسعه اندیشه داناالف
پارس نمودگرالف
ساو آفرینالف
آثلالف
توسعه فرداالف
سهام گستران شرقالف
صبا جهادالف
شهرالف
سهام بارزالف
رضویالف
آرمان تدبیر نقش جهانالف
آفتاب درخشان خاورمیانهالف
آرمون بورسالف
بانک کارآفرینالف
پیشگامان بهپرورالف
پارس ایده بنیانالف
سی ولکسالف
فیروزه آسیاب
بورسیرانالف
مشاوران سهامب
شاخص سهامب
جهان سهمب
ایمن بورسب
بورس ابرازب
ارزش آفرین الوندب
کارآمدب
راهبرد سرمایه‌گذاری
ایران سهام
ب
سیمابگونب
ملل(عمران فارس)ب
فولاد مبناب
پگاه یاوران نوینب
ایران سهمب
برهان سهندب
سهام پژوهان شایانب
بازار سهامب
نماد شاهدانب
آپاداناب
ستاره جنوبب
آریا بورسب
آریا نوینب
سپهر باستانب
امید سهمب
بهین پویاب
سهم یارج
آبتین استاکج
سهم آذینج
دنیای نوینج
توازن بازارغیر مشمول رتبه بندی
مدبر آسیاغیر مشمول رتبه بندی

حضور فعال در بازارهای معاملاتی مختلف

در بازار سرمایه، بازارهای معاملاتی متفاوتی وجود دارد که به‌طور خلاصه در این رابطه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

? انواع بورس در ایران

۱⃣ بورس سهام: این بازار خود به سه بازار بورس، فرابورس عادی و فرابورس پایه تقسیم‌بندی می‌شود و در آن سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در سازمان بورس مورد معامله قرار می‌گیرد و سهام پذیرفته‌شده در هرکدام از سه بازار فوق دارای استانداردهایی هستند و ریسکی‌ترین بازار در بین این سه، بازار پایه است که شرکت‌های فعال در آن دارای پایین‌ترین درجه اطمینان سرمایه‌گذاری هستند. با این‌ وجود در این بازار نیز می‌توان بازدهی‌های معقولی کسب کرد.

۲⃣ بورس کالا: در این بازار کالاهای مختلفی همچون محصولات پتروشیمی، فلزی، کشاورزی و … وجود دارد که معمولاً اشخاص حقوقی در آن در نقش خریدار ظاهر می‌گردند. هم‌چنین در این بازار کالاهایی همچون سکه و زعفران که در قالب قرارداد مشتقه (آتی) مورد معامله قرار می‌گیرند وجود دارد که عموماً افراد حقیقی در این حوزه بسیار فعال هستند و درصورتی‌که قراردادها منجر به تحویل فیزیکی بشود از طریق این بازار انجام خواهد پذیرفت.

۳⃣ بازار مشتقات: این بازارها در راستای حفظ سرمایه افراد در مقابل نوسانات شدید قیمت دارایی‌های مختلف مانند گندم، ذرت، طلا ایجادشده است و با توجه به نوع کالای هدف، معامله گران حقیقی یا حقوقی در آن حاضر خواهند بود. امروزه این بازار با سرعت روزافزونی در حال توسعه بوده و معامله گران حقیقی نقش پررنگی را در برخی از بخش‌های بازار مشتقات مانند سکه طلا ایفا می‌کنند.

۴⃣ بورس انرژی: در این بازار کالاهای حوزه انرژی مانند برق، برخی از محصولات پتروشیمی مانند متانول و بشکه‌های نفت مورد معامله قرار می‌گیرد.

همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید تمامی بازارهای مورداشاره با توجه به علایق افراد حقیقی و سطح ریسک‌پذیری آن‌ها می‌تواند از جذابیت‌های زیادی برخوردار باشد. بنابراین هرچه دسترسی شما به بازارهای فوق بیشتر باشد این موضوع برای شما می‌تواند مناسب‌تر باشد.

لازم به ذکر است که اغلب کارگزاری‌ها در بازار اوراق بهادار (سهام) فعال می‌باشند ولی حضور در سایر بازارها برای تمامی کارگزاری‌ها صدق نمی‌کند و درصورتی‌که شما فکر می‌کنید که علاوه بر بازار اوراق ممکن است در بازارهای دیگری فعالیت نمایید بایستی در انتخاب کارگزاری خود دقت بیشتری خرج دهید و جستجوی دقیق‌تری را انجام دهید.

☑ داشتن سیستم معاملاتی بهینه

یکی از نکات مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید داشتن سیستم معاملاتی آنلاین بهینه از سوی کارگزاری‌ها است. فرض کنید که شما می‌خواهید معامله‌ای انجام دهید اما کارگزار شما با شرکتی قرارداد بسته است که سیستم  آن دارای قطعی‌های زیادی است. در چنین حالتی ممکن است که شما فرصت‌های جذاب معامله‌گری را از دست بدهید.

لازم به ذکر است که رایان هم‌افزا، تدبیر پرداز و صحرا جزو رایج‌ترین سیستم‌های معاملاتی محسوب می‌باشند. یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با سیستم‌های معاملاتی باید در نظر بگیرید خدماتی است که شما با ورود به‌حساب آنلاین خود دریافت می‌نمایید.

مثلاً مشاهده آمار و ارقام و اطلاعات از خریدوفروش، مشاهده نمودارهای سهام، مشاهده p/e بر اساس آخرین صورت مالی شرکت‌ها و … جزو این خدمات است که البته این موضوع را در کنار سرعت‌بالای معاملات قرار دهید تا به یک نتیجه‌گیری مطلوب در خصوص گزینش بهترین کارگزاری های بورس دست پیدا کنید.

☑ در دسترس بودن کارگزاری

موقعیت مکانی بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها در تهران است درحالی‌که سرمایه‌گذاران در سطح کشور پراکنده می‌باشند. به همین دلیل کارگزاران در جهت جذب سرمایه‌های مردم در سایر شهرها اقدام به تأسیس شعب در شهرهای دیگر می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌های سنگین‌تری در این کارگزاری‌ها واردشده و درنتیجه رتبه بالاتری را کسب نمایند.

عموماً این کارگزارها خدمات بهینه‌تری را نیز ارائه می‌کنند. بنابراین با توجه به محل سکونت خود ارزیابی کنید که از بین کارگزاری‌هایی که با توجه به دیگر معیارها در رتبه خوبی قرار دارند در نزدیکی محل سکونت شما هستند یا خیر؟ در نتیجه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس در دسترس بودن و نزدیک بودن به شما است.

این مطلب را حتما بخوانید:  چطور نزدیکترین کارگزاری بورس را به خود پیدا کنیم؟

☑ پاسخگویی مناسب

چنانچه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فعال در بازار سرمایه فعالیت نمایید ( یعنی دائماً به خریدوفروش در بازه‌های زمانی مختلف بپردازید) در طول دوران معاملات خود بارها به مشکلات مختلفی در محیط معامله‌گری روبه‌رو خواهید شد. بنابراین این مسئله مهمی است که پاسخگویی مناسبی از سوی کارگزاری دریافت نمایید.

☑ ارائه خدمات مشاوره

افرادی که وارد حوزه سرمایه گذاری در بورس می‌شوند سرمایه‌های متفاوتی دارند بعضاً از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیارد تومان. به همین دلیل با توجه به گستردگی سرمایه‌گذاری و سطح دانش معامله گران لازم است تا افراد خبره سرمایه‌گذاری به این افراد مشاوره‌های لازم در خصوص خریدوفروش سهام و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری موجود ارائه بدهند.

بنابراین کارگزاری که خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد قطعاً می‌تواند گزینه بهتری بابت سرمایه‌گذاری به‌حساب آید. هم‌چنین بهترین کارگزاری های بورس در جهت کمک به سرمایه‌گذاران به‌منظور انجام معاملات منطقی و سودآور، اقدام به برگزاری کلاس آموزش بورس متعددی می‌کنند و در این راستا خدمات متنوع‌تری را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

☑ داشتن تنوع خدمات

کارگزاری‌ها در کنار خدمت اصلی واسطه‌گری خود، می‌توانند در حوزه‌های دیگری هم چون سبدگردانی، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … فعالیت نمایند. همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد، سرمایه‌گذاری در سهام به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌پذیرد. در حقیقت صندوق‌های سرمایه‌گذاری باهدف جذب سرمایه علاقه‌مندانی است که به هر دلیلی امکان معامله به‌صورت شخصی ندارند، تأسیس‌شده‌اند.

ضمن آنکه سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌عنوان یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش روی افراد باشد تا از این طریق تنوع‌بخشی لازم در سرمایه‌گذاری را کامل نمایند. هم‌چنین ممکن است در برهه‌ای از زمان به هر دلیلی نتوانید شخصاً معامله نمایید و از طرفی نمی‌خواهید واحدهای صندوق را خریداری نمایید.

در این حالت یکی از گزینه‌های پیش روی شما سپردن سرمایه به یک سبدگردان است و در این راستا چنانچه یک کارگزاری خدمات سبدگردانی را نیز ارائه نماید برای شما بهتر خواهد بود و در واقع سرعت عمل شما را بالا خواهد برد.

☑ تخفیف معاملاتی

همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد کارگزاران بابت خدمات ارائه‌شده درصدی را تحت عنوان کارمزد از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند. حال برخی از کارگزاران در جهت ایجاد خدمات جذاب اقدام به ارائه تخفیفات معاملاتی می‌کنند به این معنی که بابت خرید یا فروش معامله گران مبلغ کمتری را تحت عنوان کارمزد دریافت می‌کنند و این موضوع می‌تواند در کنار ایده آل بودن سایر موارد، یک فاکتور بسیار مهم تلقی گردد.

☑ ارائه اعتبار معاملاتی

برخی از کارگزاران با توجه به سطح گردش و یا حجم سرمایه افراد اقدام به ارائه اعتبار به معامله گران می‌کنند. برای مثال فردی که یک میلیارد تومان گردش داشته است اعتبار یک‌ماهه ۳۰ میلیون تومانی اعطا می‌کند و با توجه به شرایط بازپرداخت آن یک‌ماهه تا سه‌ماهه تعیین می‌گردد (البته تایم بازپرداخت کاملاً تابع شرایط متفاوت است و مورد ذکرشده صرفاً یک نمونه بود).

این موضوع برای بسیاری از افراد یک نکته مهم تلقی می‌گردد چون بعضاً افراد خبره با توجه به اعتبار اخذشده سودهای سرشاری را کسب می‌کنند که موضوع جذابی به شمار می‌رود. هم‌چنین برخی از کارگزاری‌ها تحت شرایطی اقدام به اعطای اعتبار جهت خرید عرضه اولیه می‌کنند که این موضوع نیز می‌تواند جذابیت خاص خودش را در انتخاب بهترین کارگزاری های بورس داشته باشد.

مؤلف: احمد لحیم گرزاده

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات: 3.7 / 5. تعداد امتیاز: 23

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

302 دیدگاه
 1. رامین می گوید

  سلام من دوتا سوال داشتم اول اینکه در سامانه سجام ثبت نام کردم و احراز هویت الکترونیکی نیز انجام دادم،پیامک برای من آمد که نتیجه احراز هویت برای شما پیامک خواهد شد.چند روز طول میکشه تا نتیجه برای من فرستاده بشه؟ دوم اینکه من در یک کارگزاری (فارابی) ثبت نام کردم اما احراز هویتش هنوز انجام ندادم می خواستم ببینم الان میتونم کارگزاریمو تغییر بدم و اگر میشه چجوری باید انجام داد؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   حدود یک هفته کاری. بله امکان تغییر دارید

 2. ابی می گوید

  سلام واسه سرخطی زدن بهتره از کدوم کارگزاری استفاده بشه که خلوت باشه

 3. Erfan می گوید

  سلام کدام کاگزاری خلوت تره ؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خلوت بودن یکی از معیارهای انتخاب کارگزاری است
   لیست کارگزاری های بورس

 4. غلامرضا می گوید

  بهترین کارگزاری جهت دریافت اعتبار بیشترکدام کارگزاری؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   دریافت اعتبار معاملاتی در بورس یکی از خدمات جذاب برای سرمایه‌گذاران است، زیرا به این طریق می‌توانند علاوه بر سرمایه‌ای که در اختیار دارند، مقدار سرمایه نیز از کارگزار خود در قالب اعتبار معاملاتی قرض بگیرند و معاملات پرحجم‌تری انجام دهند.
   طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگزاری‌های برای ارائه اعتبار به مشتریان‌شان باید دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را رعایت کنند. کارگزاری‌ها در عین پیروی از این دستورالعمل، آزادانه می‌توانند شرایط اعطای اعتبار را طبق سیاست‌های خودشان به پیش ببرند.

 5. رضا می گوید

  باسلام . لطفا راهنمایی بفرمایید جهت اخذ کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال بصورت کاملا غیر حضوری، کدام کارگزاری ثبت نام برای فرزندم انجام دهم؟ باتشکر

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   احرازهویت افراد زیر۱۸ سال حضوری در دفاتر پیشخوان انجام می شود

 6. بهزاد می گوید

  سلام من در سجام ثبت نام کردم واهراز هویت هم شدم وکد معاملاتی کارگزاری مرکزی رو به من داد آیا باهمین کد میتونم سهام عدالت رو بفروشم؟ممنون

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   در صورتی که روش مستقیم را برای ازادسازی سهام انتخاب کرده باشبد برای فروش ۳ روش وجود دارد.
   ۱- درگاههای کارگزاری های منتخب
   ۲- مراجعه حضوری به کارگزاریها
   ۳- مراجعه به شعب بانک
   اگر روش غیرمستقیم را انتخاب کردید بعد از ورود شرکت سرمایه گذاری استانی به بورس، می‌توانید ۶۰ درصد سهام خود را بفروشید

 7. احمد می گوید

  سلام بهترین کارگزاری از نظر خدمات و سرعت ارائه خدمات کدام کارگزاری است؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 8. Bx69 می گوید

  سلام اگه میشه به سوال من پاسخ دهید . باید برای خرید وفروش در بورس به صورت انلاین باید از سامانه سجام کد بورسی بگیرم وبعد یک کار گذاری انتخواب کنم دیگر کاری نباید کرد.؟

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام
   ۱- ثبت‌نام در سامانه سجام
   ۲- دریافت کد ۱۰ رقمی
   ۳- احراز هویت سامانه سجام (از طریق اپلیکیشن به صورت غیرحضوری یا حضور در دفاتر کارگزاری و دفاتر پیشخوان به صورت حضوری)
   ۴- صدور کد بورسی
   ۵- ثبت‌نام و احراز هویت کارگزاری (به صورت حضوری یا غیر حضوری)
   ۶- ارسال نام کاربری و رمز عبور سامانه‌های معاملاتی آنلاین و آفلاین از طریق ایمیل یا پیامک بعد از گذشت ۱ تا ۵ روز کاری
   ۷- ورود به سامانه، شارژ حساب معاملاتی و انجام معاملات سهام

 9. محمد می گوید

  احراز هویت با دوربین سلفی گوشی توی خونه رو خود سامانه سجام تایید کرد و بعد از پیام تایید و موفقیت احراز هویت براش کد معاملاتی فرستادن، فقط سوالم اینه چرا مثل ماها یوزر و پسوورد براش نمیفرستن؟؟!

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   نام کاربری و رمز عبور بعد از احرازهویت کارگزاری ارسال می شود.

 10. محمد می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من خانومم رو بصورت انلاین و با گوشی احراز هویت کردم(مبلغی هم پرداخت کردم) و تایید داد و یک کد معاملاتی هم براش فرستادن، اما هیچ یوزر و پسووردی بعد ۷روز هنوز براش نیومده!! من خودم مفید بودم و بعد چندروز اومد و با اونها میتونم برم خرید و فروش آنلاین کنم،چرا برا اون نمیاد؟؟ و اون کد معاملاتی به چه دردش میخوره؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام
   اگر صرفاً ثبت‌نام و احراز هویت سجام را انجام داده‌اید، شناسه ارسال مذکور همان کد بورسی است. با داشتن کد بورسی نمی‌توانید، در بورس خرید و فروش کنید. بلکه باید در ادامه و به واسطه ثبت‌نام و احزار هویت در یکی از شرکت‌‌های کارگزاری بورس، کد معاملاتی (نام کاربری و رمز عبور) سامانه آنلاین یا آفلاین را بعد از ۱ تا ۵ روز کاری دریافت نموده و سپس می‌توانید، اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.
   به صورت حضوری یا غیرحضوری در کارگزاری مورد نظر خود ثبت‌نام کنید و امور صدور کد معاملاتی را از بخش پشتیبانی پیگیری کنید.

 11. Bx69 می گوید

  سلام . اگه میشه به سوال من پاسخ دهید. برای خرید وفروش در بورس به صورت انلاین باید فقط از سامانه سجام کد بورس بگیرم و بعد یک کار گذاری انتخواب کنم دیگه کاری نباید کرد؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   بعد از دریافت کد بورسی و انتخاب کارگزاری و احرازهویت برای کارگزاری دسترسی شما برای معاملات بر خط مقدور خواهد شد

 12. حسن می گوید

  سلام خسته نباشید برادر من میخوام سهام عدالتم بفروشم به چه کارگزاری بفروشم که زود برام پول واریز کنن

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   تفاوتی بین کارگزاریها در فروش سهام وجود ندارد

 13. میثم می گوید

  با سلام .و خسته نباشید من سهام عدالت خودم رو آزاد کردم شماره حسابی که دادم برای بانک ملی الان بخوام ۳۰ درصدشو برداشت کنم چکاری باید انجام بدم و این که سهام من از نوع ۵۳۲ تومانی که الان در پنل سهام عدالت ارزشش رو زده بین ۱۹ تا ۲۰ میلیون میخواستم بدونم آیا بر حسب ارزش همان ۱۹ یا ۲۰ میلیون واریز می کنند و یا خیر پایینتر کلا ارزشش ۳۰ درصد آن چقدر میشه در واقعیت

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام
   ارزش سهام ۵۳۲ هزار تومانی در حال حاضر حدوداً بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان است.
   سفارش شما به صورت چند مرحله‌ای و بر اساس ارزش روز سهام در بورس انجام شده و الزاماً بر اساس ارزش فعلی یا قبلی آن انجام نمی‌شود.
   اگر سفارش فروش خود را با موفقیت ثبت کرده باشید، نیاز به پیگیری خاصی نداشته و مبالغ حاصل از فروش پس از گذشت چند هفته به صورت مرحله‌ای به شماره شبای ثبت شده در سامانه سازمان خصوصی سازی یا حساب بورسی شما واریز خواهد شد.

 14. علی می گوید

  بسمه تعالی
  با سلام آیا تغییر کارگزارناظر می تونه در صف اول بودن خرید یا فروشهای من اثر بگذاره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خیر

 15. سیدمحمودمیرنوری درگاه می گوید

  سلام
  اطلاعات مفیدبود…

 16. رها می گوید

  سلام من سهام عدالتم روش غیر مستقیم هست اگه من ازاد سازی نکنم به روش قبل سود پرداخت میکنن؟ و ایا مشکلی ا بر جاد میکنه اگه ازاد نکنم؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   سود از طریق شرکتهای سرمایه گذاری استانی واریز می شود

   1. علیرضا می گوید

    سلام من اشتباه کردم سهام عدالت ذخودم خونوادم آزاد مردم الان نمی دونم چکار کنم رفتم ثبت نام کردم سحام احراز هویت هم انجام دادم

    1. خانه سرمایه می گوید

     باسلام دوست عزیز
     آزادسازی به روش مستقیم تا زمانی که درخواست فروش را ثبت نکرده باشید باعث فروش نمی شود.

 17. احمد می گوید

  باسلام
  میخواستم ببینم میشه با یک کد ملی همزمان در دو کارگذاری فعالیت داشت؟
  لطفا راهنمایی کنید برای کارگذاری دوم چه اقدامی باید انجام بدم؟(با همون کد سجام که از قبل دارم باید برم برای کارگذاری دوم ثبت نام کنم؟)
  برای جلوگیری از شلوغ نشدن سبد سهام میخوام یکی برای عرضه اولیه ها باشه و دیگری برای سهام های شاخص.
  ممنونم…

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خرید از طریق چندکارگزاری قابل انجام است ولی فروش در یکی از آنها باید صورت پذیرد

 18. سمیرا می گوید

  سلام
  برا تغییر کارگزاری ثبت نام سجام دوباره لازمه؟و چطور میشه کارگزاری قبلی رو حذف کرد؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خیر سجام لازم نیست.باید در کارگزاری جدید تغییرکارگزار ناظر انجام دهید

 19. امید می گوید

  با سلام بنده از سجام کد بورسی رو دریافت کردم کارگزاری خوب میخواستم ثبت نام کنم و اینکه حتما باید دفتر پیشخوان برم یا غیر حضوریم میشه؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   باید حضوری مراجعه کنید

 20. مهدیه حسنی می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  لطف کنید مراحل تغییر کار گزاری را به من بگید من می خواهیم کار گزاری خودم را عوض کنم با تشکر

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   در کارگزاری جدید در قسمت تغییر کارگزار ناظر نام نماد مرود نظر خود را جستجو و ثبت کنید

 21. ارسطو می گوید

  سلام
  من کد بورس دارم وسامانه سجام احراز هویت شدم. حالا برای خرید آنلاین باید چیکار کنم.
  نرم افزارهای آنلاین کارگزاریها همچین امکانی رو به ارائه میدهد؟آیا اصولا خرید یا فروش سهام از طریق اپلیکیشن کارگزاریها رو پیشنهاد میکنین؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   باید یک کارگزاری را انتخاب کنید و پس از ثبت اطلاعات برای احرازهویت اقدام کنید

 22. SajjadMT می گوید

  سلام وقت بخیر
  کدوم کارگزاری احراز هویت غیرحضوری داره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   درحال حاضر هبچ کارگزاری برای رمز عبور آنلاین معاملات احرازهویت غیرحضوری ندارد

 23. فافا می گوید

  سلام خسته نباشید، من از دفتر پیشخوان کد بورسی گرفتم، حالا خودم باید یکی از کارگزاری هارو انتخاب کنم یا دفتر پیشخوان باید انتخاب کنه؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   انتخاب با شماست

 24. مهنوش می گوید

  سلام
  من از یکی از کارگزاری هایی که تو لیست شما گروه الف هست درخواست کد بورسی کردم و کلی فرم رو برای قراداد باهاش امضا و اثر انگشت زدم حالا میخوام بدونم که اگر نخوام باهاش کار کنم اون قرارداد برام مشکل ساز نمیشه ؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خیر

 25. محسن می گوید

  لیست کارگزاری ها و رتبه براساس ارزش معاملات رو از کجا میشه گرفت در واقع دنبال یه کارگزاری هستم که رتبه الف باشه ولی بسیار خلوت

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   به سایت سازمان بورس و اوراق بهادار قسمت کارگزاران لیست کارگزاران مراجعه کنید

 26. علیرضا می گوید

  سلام برای ثبت نام و خریدسهام در بورس لطفا روش را بفرمایید

  1. پشتیبان می گوید

   شما در ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کنید

 27. saeed pour می گوید

  من در دو کارگزاری عضو هستم ایا از هردو کارگزاری عرضه اولیه به من تعلق میگیرد یا خیر

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   خیر از یک کارگزاری درخواست شما ثبت می شود

 28. yinyuejia می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده میخوام سهام عدالت رو برای فروش بذارم. مراحل کار چجوریه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   زمان آزادسازی روش مستقیم به پایان رسیده است. اما بدین صورت بوده است که ابتدا روش مستقیم را انتخاب و سپس برای فروش ۳۰% اقدام می کردید

 29. امید می گوید

  سلام اگر در دو کارگزاری باشیم آیا امکان انجام معامله از هر دو کارگزاری هست؟
  تغییر ناظر تأثیری در استفاده از هر دو داره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   برای خرید مشکلی نیست اما فروش از یک کارگزاری انجام می شود

 30. Ramin می گوید

  با سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که به صورت رایگان ارائه دادید.

 31. مجید ص می گوید

  کسی میدونه اقتصاد بیدار چگونه کارگزاری هست؟

 32. سجاد می گوید

  کارگزاری خوب که شلوغ نباشه و سرعت پاسخگویی و انجام معاملاتش بالا باشه میشناسین؟

 33. حسین می گوید

  سلام آیا می توانیم کارگزاری که الان داریم رو تغییر بدهیم
  مراحل تغییر کارگزاری چیه؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   یک کارگزاری جدید انتخاب کنید. بعد از ورود اطلاعات و احراز هویت و دسترسی به صفحه معاملات آنلاین نسبتبه تغییر کارگزار ناظراقدام کنید

 34. امین محمدی می گوید

  با سلام و سپاس از کارشناسان خوب سایت خانه سرمایه واقعا جواب کارشناسان مفید است
  به امید ایرانی آباد و خوشبختی برای مردم شریف ایران زمین

 35. علیرضا می گوید

  سلام ببخشید میخواسم بپرسم چرا کد آنلاینم نمیاد سجام و کارگزاری مفید احراز هویت کردم پیام اومده ک پنج روزه میاد الان پانزده روزه هنوز نیومده تو سجام هم چک کردم همش تایید شده و درسته ؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لطفا با ۱۵۶۹ شماره تماس پشتیبانی سجام تماس بگیرید

 36. خسروی می گوید

  در ضمن اینا لیست بهترین کارگزاریای سال ۹۶هستش لطفا لیست بهترین وکارآمدترین کارگزاریای سال ۹۹روبذارین

 37. خسروی می گوید

  سلام وقت بخیرمنم برا انتخاب کارگزاری مشکل دارم می دونم چی می خوام ولی پیدا نمی کنم من بهترین وکارآمدترین کارگزاریو می خوام اگه می تونید لطفا راهنمایی کنید من می خوام با بورس کارکنم ،بخصوص برا صندوق ETF بگیدچکارکنم

  1. خانه سرمایه می گوید
 38. الهام می گوید

  من بیشتر از یک هفته اس که کد بورسیم نیومده چه کنم😔

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   به سایت سجام قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه کنید از مرحله سجام خود مطلع شوید احراز هویت؛ تایید سجام؛ کدبورسی
   سپس براساس آن اقدام کنید

 39. محمد رضا می گوید

  سلام من میخوام احراز هویت کنم در سجام ولی از اپ سیگنال استفاده کرد و همچینین ی سایت دیگه و هنگام گرفتن سریال پشت کارت ملی میگه که اشتباهه
  باید چیکار کنم؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   کارت ملی شما باید یا کارت ملی جدید و یا کدرهگیری رسید دفتر پیشخوان باشد. سریال کارت های ملی قدیمی معتبر نمی باشد.

   1. محمد رضا می گوید

    کارت ملی جدید دارم

    1. خانه سرمایه می گوید

     با سلام دوست عزیز
     به ااین روش می‌توانید با کارشناسان سیگنال در ارتباط باشید. ابتدا در صفحه اول اپ سیگنال گزینه سه خط را انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده گزینه پیام و پاسخ را انتخاب کنید.در مرحله بعد موضوع، عنوان و توضیحات مشکل یا سوال خود را نوشته و پیام خود را ارسال کنید.کارشناسان سعی می‌کنند در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند، لازم به ذکر است به علت حجم بالای پیام‌ها ممکن است پاسخ سوالات کمی با تاخیر به دست شما برسد، پس لطفا صبور باشید.

 40. پوریا می گوید

  سلام کسی کارگزاری پارسیان داره ؟ خوب هست ؟ هنگ نمیکنه ؟

  1. خسروی می گوید

   در ضمن اینا لیست بهترین کارگزاریای سال ۹۶هستش لطفا لیست بهترین وکارآمدترین کارگزاریای سال ۹۹روبذارین

 41. محمدعلی زندی می گوید

  من اصلا از کار گزاری آگاه راضی نیستم. اصلا نمیشه توش خرید و فروش کرد از بس قطع میشه. سرورهاش توانایی پاسخ گویی به این تعداد کار بر رو ندارن و در این یکسال کلی از فرصت های خوب رو از دست دادم. الان داشتم جستجو می کردم که ببینم کدوم کارگزاری خوبه که باز اینجا چشمم به آگاه افتاد اونم در صدر جدول:) یاد ایران خودرو افتادم که رتبه اول منطقه شده بود.

 42. حامد می گوید

  سلام با کدوم کارگزاری در حال حاضر میشه غیر حضوری احراز هویت کرد.من به تازگی از طریق اپلیکیشن سیگنال احراز هویت شدم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   بعضی از کارگزاری‌ها در حال شروع احراز هویت در محل و احراز هویت غیر حضوری برای مشتریان خودشان هستند که در هنگام ثبت نام به مشتری اعلام می‌شود.

 43. حمید می گوید

  سلام .
  الان شما باید یه کارگزاری انتخاب کنید و ثبت نام مقدماتی رو اینترنتی انجام بدید و بعد با دریافت کد تایید به دفتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان که طرف قرارداد کارگزاری هستن و در سایت هر کارگزاری اعلام شده مراجعه کنید برای مراحل نهایی و احراز هویت .

 44. سارا می گوید

  میشه یکی منم راهنمایی کنه ممنون میشم
  من احراز هویت رو انجام دادم کد بورسی هم گرفتم الان چجوری باید کارگزاری رو انتخاب کنم از طریق نت میشه؟ اگه میشه لطفا توضیح بدید خیلی سرچ کردم متوجه نمیشم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   باید یک کارگزاری را انتخاب کنید. پس ازتکمیل اطلاعات و احراز هویت مجدد برای کارگزاری امکان معامله در بازار برای شما فراهم می شود.

  2. عباس می گوید

   با سلام:
   دوستان توجه کنید یک مثال ساده کافیست که به تمامی پرسشهای شما پاسخ داده شود .
   اگر تا به حال به بانک مراجعه کرده باشید . میدانید یک سری مدارک باید تسلیم کنید تا یه شماره حساب بانکی پس از حضور شما در بانک برای شما فعال شود . بورس هم به همین شکل است میتوانید در کارگزاریهای مختلف ثبت نام کنید و کد کاربری و رمز ورود بگیرید . ولی کد بورس فقط یکی است و هر نفر یک کد بورسی خواهد داشت که با ثبت نام در سامانه سجام و اهراز هویت در این سامانه و دریافت کد سجام آنرا به کارگزار ارجاع و کد و رمز ورود به کارگزاری را دریافت خواهد کرد .موفق و پر سود باشید.

 45. ایرانی می گوید

  من امروز مفید ثبت نام کردم.ایا میتونم تو کارگزاری نهایت نگر هم ثبت نام کنم؟اگه دو تا کارگزاری داشته باشم مشکل نداره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   امکان ثبت نام در بیش از یک کاگزاری وجود دارد

 46. عباس می گوید

  سلام.
  لطفا۳کارگزاری از بهترین کارگزاری هایی که قطعی نداشته و سرعت بالای در انجام سفارش داشته باشه را معرفی فرمائید.(بغیر ار آگاه ومفید).
  باتشکر

 47. امیر می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ممنون میشم …من دوساله توبورس فعالیت دارم الان میخاستم بدونم چطوری باید صندوق دارایکم رو به پرتفوی اضافه کنم ؟؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   باید کارگزار ناظر را تغییر دهید

  2. علی می گوید

   سلام در قسمت تغییر ناظر بنویسید دارایکم و تایید کنید

 48. بهمن می گوید

  سلام
  کد معاملاتی چند روز طول میکشه بیاد ؟
  این کد رو چه سازمانی بهمون میده سازمان بورس یا کارگزاری ها ؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   کد بورسی یا کد معاملاتی یک هفته بعد از احرازهویت از طرف سازمان بورس به شما تخصیص داده می شود. نام کاربری و رمز عبور توسط کارگزاری برای انجام معاملات پس از احراز هویت دراختیارتان قرار می گیرد

 49. محمد می گوید

  سلام ما در صندوق سرمایه گزاری eftf که پیشنهاد دولت بود با مبلغ دو میلیون تومن اسم نوشتیم بعدش در سامانه سجام هم احراز هویت انجام دادیم حالا باید علاوه بر سامانه سجام وارد یک کار گزاری بشیم یا سامانه سجام کافیه ؟
  و چجوری میتونیم نظارت کنیم روی پولی که سرمایه گزاری کردیم (هم سود دهی هم فروش سهم)؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   باید یک کارگزاری را انتخاب کنید. پس ازتکمیل اطلاعات و احراز هویت مجدد برای کارگزاری با تغییر ناظر صندوق سرمایه گذاری می توانید آنرا مدیریت کنید

 50. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید.من۱۵سالمه و افغانی هستم ومدارکم تکمیل هست فقط پدرم فوت کردن میخواستم بدونم برای گرفتن کد بورسی باید حتما مادرم باشن یا خودم میتونم اقدام کنم و کد بورسی بگیرم‌.و سوال دوم اینکه معاملات من به صورت آنلاین خواهد بود یا افلاین

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی اصل پاسپورت که حاوی ویزای معتبر اقامت است، ضروری می‌باشد. به همراه قیم قانونی خود اقدام کنید

 51. پرسشگر می گوید

  سلام
  ۱- در سایت «سازمان بورس و اوراق بهادار» نام و نوع فعالیت کارگزاریهای مختلف درج شده که بعضیهاشون لیست بلندبالایی از انواع مجوزهای فعالیت(معاملات سلف موازی، برق، نفت، کشاورزی، فلزات و…) دارن که حتی دو کارگزاری مطرح مفید و آگاه اونها رو ندارن. برای اینکه بتونیم در همه بازارهای بورسی معامله کنیم، کارگزاری باید مجوز فعالیت در چه حوزه هایی رو داشته باشه؟
  ۲- اگه بعد از گذاشتن سفارش خرید متوجه بشیم کارگزاری ما در زمینه مدنظرمون فعالیت نمیکنه و امکان معامله نداریم، میتونیم بلافاصله موجودی حساب کارگزاریمون رو به هر طریقی(مثلا توسط حساب بانکی متصل به کارگزاریهایی که عضوشون هستیم) مستقیم و بدون واسطه به کارگزاری دیگه ای انتقال بدیم؟ اگر پاسخ مثبته این کار چقدر زمان میبره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید بر مبنای آن کارگزاری خود را انتخاب کنید. انتقال وجه از طریق شماره شبا صورت می گیرد معمولا حداقل ۲ روز زمان برای جابجایی لازم است اما با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

 52. سارا می گوید

  سلام
  آ یا کار گزاری بانک مسکن،همان خود بانک مسکن هست؟؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   شرکت کارگزاری بانک مسکن از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت گروه مالی بانک مسکن (سهامی عام) و شرکت مذکور نیز از شرکت‌های فرعی بانک مسکن است.

 53. وحید می گوید

  سلام من میخوام شروع کار کنم توی بورس نمیدونم کدوم کارگذاری بهتره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 54. احمد می گوید

  سلام
  با دیدن ویدئوی مصاحبه مدیر آگاه ازهرچه بورس و سهام است متنفر شدم.شما که بلد نیستی چهار کلمه درست و حسابی صحبت کنی چگونه به خودت اجازه میدی مسئولیت یک کارگزاری با این همه کاربر را بپذیری؟کسانی که به تو و تیمت هم اجازه فعالیت دادند از شما نفهمترند،در غیر اینصورت باید در این شرایط بحرانی به داد سهام داران می رسیدند

 55. بهاره می گوید

  لطفا یه کارگزاری خودتون معرفی کنید من کارگزاریم اگاه هستش واقعا داغونه ،قصد دارم کارگزاریم رو عوض کنم و کارگزاری با رتبه بالا زیاده و اگاه هم همینطور بود ،لطفا بر اساس تجربه تون خودتون معرفی کنید

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 56. معصومه می گوید

  سلام رفتم احراز حویت برای کارگزاری مفید دفترپیشخوان گفتند کارگزاری مبین سرمایه واقتصادبیدارروهم اشانتیون انجام میدن من انجام دادم ولی ازکارگزاری اقتصاد بیدارپشیمانم چکار کنم

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   درصورتی که از طریق کارگزاری مذکور خریدی انجام داده اید در کارگزاری دیگر تغییر کارگزار ناظر انجام دهید در غیر اینصورت اگر از کارگزاری استفاده نکنید مشکلی پیش نمی آید

 57. ناشناس می گوید

  سلام دوستان من می خوام از کارگزاری آگاه کوچ کنم بنظر شما کارگزاری های بانکی چطورن؟لطفا راهنمایی کنید اگر کسی در کارگزاری بانکی هست نظرش را بفرمائید.

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 58. علی می گوید

  من چطور میتونم کارگزینی عوض کنم این آگاه همش هنگ می‌کنه ?

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   نخستین روش آن است که به صورت حضوری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مراجعه کرده و با ارا‌ئه‌ی اصل و کپی شناسنامه، درخواست تغییر کارگزار خود را ثبت کنید.
   روش دوم آن است که به سایت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مراجعه کرده و پس از دریافت و تکمیل فرم درخواست غیرحضوری تغییر کارگزار ناظر، آن را به همراه گواهی امضا از دفاتر اسناد رسمی برای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پست کنید.
   روش آخر هم مراجعه به کارگزاری‌هایی است که در نماد معاملاتی موردنظر می‌توانند به عنوان کارگزار ناظر فعالیت کنند.

 59. Hamid می گوید

  بله
  باید در سامانه آنلاین کارگزاری تون ثبت اطلاعات بفرمایید

 60. جواد می گوید

  با سلام بنده قبلا در سیگنال احراز هویت م رو انجام دادم که مورد تایید سجام هم بوده برای کار گذاری باید دوباره احراز هویت انجام دهم.؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط موجود با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید اگر راهکاری وجود داشته باشد راهنمایی می کند

 61. ابوالفض می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  من در کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی هنوز بری احرازهویت اقدام نکردم و الان پشیمون شدم از ثبت نامم میتونم دیگ کلا برای احراز هویت نرم و یک کارگزاری دیگ ثبت نام کنم یا باید ثبت نامم کامل شه بعد بتونم تغییر کاگزاری بدم؟!
  ممنون از سایت خوبتون

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لزومی بر اتمام مراحل احراز هویت برای یک کارگزاری و اقدام برای کارگزاری دیگر وجود ندارد

 62. amir می گوید

  سلام یه سوال داشتم لطفا بفرمایید معاملات آپشن سهام و آتی سهام رو کدوم کارگزاری ها انجام میدن

  1. خانه سرمایه می گوید
   1. محمد می گوید

    سلام . من برا کاگزاری مفید احراز هویت کردم و پیامی برام فرستادن گفتن حداکثر تا پنج روز کاری حساب من تایید میشه و الان ده روز شده هیچی برام نفرستادن و میرم تو سایت هنوز میگه کاربر مهمان به پشتیبان هم زنگ میزنم همش اشغاله …بنظرتون باید چکار کنم؟

    1. خانه سرمایه می گوید

     با سلام دوست عزیز
     تلاش کنید ارتباط شما با پشتیبانی برقرار شود

 63. محمد می گوید

  چرت ترین کارگذاری آگاه هستش.
  سیستمش اکثرا کنده و وسط معاملات بیرون میندازه شمارو.
  کلک زرق و برقشو نخورین مضخرفه
  همشون ب فکر جیب خودشونن.

 64. محمد می گوید

  چرت ترین کارگذاری آگاه هستش.
  سیستمش اکثرا کنده و وسط معاملات بیرون میندازه شمارو.
  کلک زرق و برقشو نخورین مضخرفه.

 65. رمضانی می گوید

  سلام دوستان در مورد کارگزاری بانکها کسی اطلاعاتی داره ایا خوب هستن یا نه؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   با مراجعه به لینک زیر از وضعیت کارگزاری مورد نظر کسب اطلاع کنید
   https://cfi.codal.ir/fa/?instituteKind=8&instituteType=9

 66. مجتبی می گوید

  سلام دوستان کارگزاری های بانک ها چطور هستن؟
  چون حسابم بانک ملی هست میخواستم کارگزاری ملی رو انتخاب کنم

 67. مریم اسدی می گوید

  سلام من تازه میخوام وارد بورس بشم لطفا راهنمایی کنید کدام کارگزاری بهتر هست به من مفید را پیشنهاد کرده بودن ولی الان از نظرات دوستان متوجه شدم مناسب نیست چکار کنم

  1. پژمان می گوید

   همه چیز تجربی و نسبی هست و این مشکلات بخاطر شلوغی و ورود افراد خیلی زیاد به بازار سرمایه است و درنتیجه همه کارگزاریها هم همین مشکلات رو کم و بیش دارند. کارگزاری مفید و آگاه بخاطر شلوغی خیلی زیادتر از بقیه ی کارگزاریها فاجعه شدن و خیلی قطعی سیستم دارن و پاسخگویی هم ندارن یا خیلی دیر و ناکافی هست. کارگزاری فارابی هم منوهاش خیلی شلوغ و درهم برهم هست . بین ۱۰۷ تا کارگزاری تفاوت برمیگرده به خدمات مشاوره و پاسخگویی که عمده اش خلوت بودن کارگزاری باعث این موضوع میشه. کارگزاران خلوت تر برای افراد تازه کار بیشتر توصیه میشه ضمن اینکه هروقت نخواستین یه کارگزار جدید میگیرین. خودم ۷ تا کارگزاری رو تست کردم و اکانتشون رو دارم. اقتصاد بیدار، آگاه ، مفید ، فارابی ، امین سهم ، توسعه معاملات کیان ، نهایت نگر. بین اینا نهایت نگر بخاطر منوهای رنگی متفاوت ، خدمات مشاوره ای رایگان ، سیستم پاسخگویی سریع و تلفنی مناسبتر بود. البته معنیش این نیست بقیه خوب نیستن . تمام کارگزاریها بر روی ۴ تا سامانه معاملاتی طراحی شدن: رایان هم افزا ، تدبیر پرداز ،صحرا ، داتکس . یعنی همه ی کارگزاریها یکی از این ۴ سامانه رو دارن. مثلا کارگزاری مفید از سامانه ی تدبیرپرداز استفاده میکنه ولی کارگزاری اقتصاد بیدار از سامانه ی رایان هم افزا و بانک پاسارگاد از داتکس و بقیه هم الی آخر. چندتا کارگزاری هم جدا از این ۴ تا سامانه برا خودشون سامانه متفاوتی طراحی کردن مثل نهایت نگر و آگاه و فارابی و….
   اگر خواستین کارگزاری بگیرین توصیه میکنم دوتا کارگزاری بگیرین که سامانه های معاملاتیشون با هم فرق داشته باشه.مثلا هم از کارگزاریهایی که رایان هم افزا دارن و هم از کارگزاریهای تدبیرپرداز بگیرین. چون در شلوغی بازار ممکنه یکیش به مشکل بخوره . من کیان و نهایت نگر رو پیشنهاد میکنم.البته لیستشون روی بعضی سایتها نوشتن که کدوم کارگزاری از کدوم سامانه معاملاتی استفاده میکنه.و نکته آخر اینکه این روزها بلا استثنا همه کارگزاریها مشکلات رو دارن.

 68. مازیار می گوید

  خوب شد نظرات دیدم واقعا خیلی بد هست جو بیشتر سایت ها باعث شده بود بین مفید و آگاه شک داشته باشم کدام بهترین کارگزاری هست اما الان فهمیدم این ۲ تا از همه بدتر هستند دست همه کسایی که از تجربه هاشون نوشتند و باعث می شوند دیگران اشتباه نکنند درد نکند

 69. فرزانه امیری می گوید

  کارگزاری مفید گندش رو در آورده برای ورود به سامانه آنلاین پلاسش باید ۱۲۳۵ بار نام کاربری و رمژثز ورود را وارد کرد و وقتی وارد شد دیگه تایم معامله از دست رفته .
  آقا خجالت بکشید این همه کارمزد از ملت میگیرید یه ذره به سیستمتون برسید الان ۲۰ روز تو این کارگزاری هستم یه بار نشده با اولین ورود نام کاربری و رمز عبور بتونم وارد بشم و یه معامله درست و درمون انجام بدم . فقط باید گفت خدا مرگتان بدهد با این سیستمتان

 70. آصفی می گوید

  من کارگزاری مفید را انتخاب کردم پس از دوساعت کدمعاملاتی برایم ارسال شد و فردای ثبت نام اجازه ورود به بورس و خرید به من داده شد فعلا تا اینجا راضی هستم

 71. محسن می گوید

  سلام من کارگزاری دلیران پارس رو تازه آشنا شدم بنظرم که پشتیبانیشون خیلی خوبه هم کد بورسی و احراز هویتم سریع انجام شد هم بر عکس آگاه سیستم های معاملاتیشون قطعی نداره

 72. امیر می گوید

  کارگزاری مفید متاسفانه افتضاحترین کارگزاری به لحاظ پاسخگویی به مشتریان بوده و در معاملات اصلا چابک عمل نمیکند

 73. فتحی می گوید

  یکی از آشغال ترین کارگزاری ها مفیده که اصلأ مفید نیست و هزار تا ایراد داره. عمده مشکلاتش اینا هستند.
  ۱- هیچکس جوابگو نیست.
  ۲- سامانه آنلاین اصلأ بدرد نمیخوره.
  ۳- راهنمایی کاربران ضعیف.
  ۴- خرید عرضه های اولیه اتومات برای کاربران پر اشتباه و عدم خرید هستش.
  ۵- هیچگونه خدماتی نظیر وام یا تخفیف کارمزد و غیره نداره.

 74. امین می گوید

  اشغال ترین کارگذاری کارگذاری دی هست امروز ۲۵ دقیقه پشت خط بودم که ۱۵ دقیقه اش نفر اول صف انتظار بودم دیدم انگار هیچ کس پشت اپراتور نیست! مجبور شدم قطع کنم بعدش شماره مدیریت رو گرفتم میگه به من مربوط نیست تلفن رو قطع کرد اگر به مدیر کار گذاری عدم پاسخگوی اپراتور بستگی نداره به کی بستگی داره؟؟؟؟

 75. رسول عتیق می گوید

  من با کارگزاری های مختلف از جمله اقتصاد بیدار اگاه ومفید و خوارزمی کار کردم از نظر من اقتصادبیدار و خوارزمی بهترین هستند

 76. م می گوید

  سلام من پشیمونم ثبتنام کردم مفید. امروز واریز پولمو گرف به یه ثانیه وموقع اولین معامله هی اخطار داد تا آخر هی بر اون اولو آخره بنیانگذار مفید هر چی جادارین بفرستین مدیونید نفرستید یه ملعونی نیس این خسارتای به ما رو جواب بده انشاالله که بلا بر اولو آخرتون ببارد

  1. علی می گوید

   من هم پشیمونم مفید پیامک تبلیغاتی فرستاده بود گول خوردم

 77. اسماعیل می گوید

  کارگزاری مفید افتضاحه نه از اون زمان تایید احراز هویت چند هفته ای اخیرش و نه پاسخگویی. میره رو انتظار حدود یک ساعت پشت خط بعد قطع میشه . خوب چرا میزنی الف؟

 78. Hashem می گوید

  سلام من تازه وارد هستم ونظرات شمارا خوندم واستفاده کردم بیشتر دوستان ازکارگذاری آگاه ناراضی هستن
  من مرحله احرازهویت انجام دادم اما متاسفانه کارگذاری اگاه هنوز احرازهویت راقبول نکرده سیستم عقب مونده

 79. حسین پور می گوید

  متاسفانه هر سهمی از کارگزاری مفید میفروختم بجای اینکه به قدرت خریدم اضافه بشه کمتر میشد آخرش کارگزاری ۷م از قدرت خرید من کم کرد و اصلن هم پاسخگو نبود.
  من میتونستم امروز که دوشنبه ۲۹ اردیبهشت بود کلی خرید بزنم و سود کنم متاسفانه با دزدای سر گردنه مواجه شدم
  کارگزاری مفید بدون این پولا خوردن نداره
  این عین بی شرفی و از یک ایرانی باشرف همچین کارایی سر نمیزنه

 80. محمدی می گوید

  کارگزاری آگاه خیلی بد شده اکثر موارد سیستمشون یا کنده یا هنگ میکنه و همیشه خیلی سرشون شلوغه و پاشخگو نیستند

 81. بهاره می گوید

  بدترین کارگزاری مفیده،الان بیش از یک هفته است که احراز هویت شدم ،اما هنوز ایمیل کد کاربری و رمز عبور برام ارسال نشده،واقعا افتضاحه،پشتیبانی شون جواب نمی ده،چت آنلاین وصل به یک رباته و من واقعا نمی دونم چیکار کنم؟

 82. مسعود می گوید

  آگاه بینهایت مزخرف شده.قطعی های پیاپی. خرید انجام میشه تو پرتفوی تو نیست. تقاضا منفی ۵ سهام ثبت میزنی تو صف فروش چند میلیونی، تو مثبت ۲ و ۳ تازه تایید میشه! گاهی اصلا بالا نمیاد! اختلاف فاحش با تابلوی کارگزاری… سهم فروخته میشه تا سه روز بعد تو پورتفو هست و… دهها مشکل اعصاب خورد کن که در جاییکه ثانیهها اهمیت داره باعث ضررت میشه… هیچ وقت هم زیربار نمیرن!!

 83. عباس می گوید

  یه کارگزاری خوب معرفی کنید دوستان دمتون گرم

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام،
   با مراجعه به سایت سازمان بورس به لیست کارگزاران مورد تایید سازمان بورس دسترسی خواهید داشت.

 84. محمد می گوید

  پیشنهادم به دوستان استفاده از کارگزاری های کوچک که سیستم های معاملاتی مناسبی دارن هست.
  من خودم دلیران پارس هستم و واقعا عالی هست و امروز هم تونستم خساپا سر خط با سامانه انلاین بخرم.

 85. R.S. می گوید

  با سلام
  کارگزاری فارابی در روزهای مورد نیاز اصلا پاسخگو نیستند. امروز حداقل چندین ساعت تماس گرفتم بابت سفارشی که پول بلوکه شده بود ولی خرید هم نمی کرد تا پاسخگو باشند آخرش هم نخرید و در بهترین شرایط که می توانستم خرید کنم یک سهم هم برایم نخرید و کسی هم جوابی نداد. این کارگزاری ها هر چه بیشتر اسم در کرده اند خدمات شان از همه بدتره. به نظرم کارگزاری بانک ها از فارابی و مفید و آگاه بهتر باشند.

 86. نازنین منصوری می گوید

  با سلام
  من به تازگی کد بورسی گرفتم ولی آماتور هستم و اصلا روش خرید و فروش وارد نیستم و حتی اطلاع ندارم که باید چطور شرکت های پر سود را انتخاب کرد لطفا مقاله یا کتابی در این زمینه که من را راهنمایی کند به بنده معرفی بفرمایید
  متشکرم

 87. الیاس می گوید

  دوستان دقیقا همین مشکلات توی کارگزاری فارابی هم هست. بقول دوستمون قیمتا همینجوری جلو چشمت میره بالا و شما کاری نمیتونی انجام بدی، چون فارابی همیشه خسته و داغونه

 88. پیام می گوید

  کاگرازی فارابی بهتر از همشونه،جوتب تلفن هارو میدن،پشتیبانی خوبی داره،من راضیم

  1. مریم می گوید

   مذخرف ترین کارگزاری فارابی. هر روز قطعع هر روز قطع لطفا دروغ نگین به مردم

 89. سینا می گوید

  کارگزاری مفید به هم ریختگی سیستمش خیلی آسیب می رسونه به سرمایه سرعتش کند شده جایگاه خرید و فروش رو دیگه نشون نمیده توی ارسال تاخیر داره

 90. Hassan Paria می گوید

  کارگزاری مفیدبرخلاف اسمش کاملاغیرمفیدوناکارامده

 91. ابی می گوید

  من حدود ۸۰۰ ملیون سرمایه اوردم آگاه ولی روزایی که واقعاً لازم بوده و میخواستم معمله کنم یا وارد نشده یا وارد شده سفارش درحال ارسال مونده،کارگزاری آگاه خیلی آشغال و بدرد نخوره یعتی اگه کد بورسی نداشته باشی و توسط خود کارگزاریها معمله کنی خیلی سنگین تری تا با آگاه کار کنی.دنبال یه کارگزاری خلوت که رده پایین باشه بگردید،زیساختها و پهنای باند آگاه نصف مشتریهاشم نمیتونه ساپورت کنه

  1. موسوی می گوید

   دقیقا موافقم کلی ضرر میلیونی به من این کارگذاری آگاه زد
   ساعت ۸ و نیم درخواست میزنی همش میزنه در حال بررسی ساعت ۸ و ۴۵ تاییدش میاد
   یا وقتی سهم میریزه میخای کنسل کنی هی میزنه در حال بررسی و میبینی برات خرید زده و کلی میری تو ضرر
   من که به شدت ناراضی هستم

 92. M M می گوید

  با سلام
  از شما دوستان خواهش میکنم اصلا سمت کارگزاری آگاه نرید. خیلی افتضاحه. هیچ کدوم از درگاه هاش کارنمیکنه. یعنی تو ساعات معاملات اصلا دسترسی به حسابتون ندارید

 93. باران می گوید

  واقعا کارگزاری آگاه افتضاح شده لطفا شکایت ببرین ب سازمان بازرسیhttps://shekayat.bazresi.ir/ تا از عضو گیری این کارگزاری جلوگیری کنه
  با این اوضاع بدشون تبلیغ میکنن

  واقعا چن هفته هس اعصابم و خرد کرده نذاشته تو فرصت خودش معامله م انجام بدم

 94. بهمن می گوید

  سایت آگاه باز نمیشه اگر هم باز بشه فرمان فروش ثبت میکنی خودبخود پاک میشه و اجازه فروش سهم رو نمیدهد انگار دستور دادن اجازه فروش سهم داده نشه

 95. علی می گوید

  تو رو خدا یکی یه کارگزاری پر سرعت معرفی کنه که مثل آگاه دائم تو هنگ نباشه…

 96. ناجی می گوید

  من کار گزاری آگاهم اصلا راضی نیستم میگن آفتاب درخشان خوبه کسی این کارگزاری رو داره یا کسی کارگزاری خوب سوراغ داره؟

 97. سروش می گوید

  رتبه بندی بر اساس ارزش معاملات و تعداد دفعات معاملات اصلا معیار خوبی برای انتخاب کارگزاری نیست.
  باید رتبه بندی سالانه کارگزاری ها بر اساس کیفیت خدمات و رضایت مشتری انجام شود.

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام،
   ۵۰۰ هزار تومان باقی مانده به حساب کارگزاری شما برگشت داده می شود.

 98. سروش می گوید

  دوستان من با چنتا کارگزاری کار کردم.
  همشون هنگی و قطع و وصلی دارن.
  هیچ فرقی ندارن. هیچ پشتیبانی ایی در کار نیست.
  وقتی هسته معاملات مرتب قطع میشه دیگه از کارگزاری ها چه انتظاری میشه داشت؟

 99. اسماعیل می گوید

  واقعا ینی دولت تو نحوه ی عملکرد کارگزاری ها نظارتی نداره؟ این که کارگزاری آگاه پول هنگفت بابت کارمزد از این سرمایه های کم ملت میگیره ولی حتی شماره تلفن هاشونو جواب نمیدن. میدونید چقدر از این مردم بدبخت که با هزار امید پولشونو تو بازار سرمایه آوردن ولی به خاطر منفعت طلبی همین کارگزاری ها ضرر کردن. مخصوصا کارگزاری آگاه که افتضاح ترینشونه

 100. غلامرضا مهدوی می گوید

  با سلام و ادب و احترام . دوستان عزیز اگر دنبال بهترین کارگزاری ایران هستید که کندی ، قطعی و… نداشته باشه ( یا حد اقل باشه ) و مهمتر از همه پاسخگو باشه و دارای ابزار کارامد و سریع برای خرید و فروش باشه ، پیشنهاد میکنم کارگزاری ” بانک سپه ” رو از دست ندید . مدتهاست استفاده میکنم ، واقعا عالی و بی نظیر است .

 101. صدیق می گوید

  از کار گزاری فارابی اطلاعی دارید دوستان

  1. خشایار می گوید

   کارگزاری خوبی هستش. سیستم اختصاصی خودش را داره که امکانات خوبی میده ولی بعضی اوقات هنگ می کنه

  2. وحید می گوید

   فوق العاده افتضاح.سیستماشون قهطی داره.پشتیبانیشون اشباعه.کلا جلوچشات قیمتا بالا میره تو نمی تونی بخری

  3. بهنام می گوید

   خیلی بد شده اینروزا

   یه سهم صف فروش شده قبلا ولی توی فارابی هنوز -۱ معامله میشه و یه ساعت بعد میرسه به قیمت اصلش

  4. شایان می گوید

   از بقیه بهتره.

  5. ایمان می گوید

   آشغال ترین کارگزاریه اونجای که بهش احتیاج داری تو هنگه

 102. ابراهیم بارک زائی می گوید

  بنام خدا مطالبتون مفید بود ، استفاده کردم. با تشکر

 103. حجت اله عالی مکان می گوید

  سلام من یه سوال دارم کد۹۹۹ مربوط به کدوم کارگذاری است.ممنون

 104. شهرزاد می گوید

  سلام
  به نظرتون کارگزاری بانک شهر چطوره؟

 105. علی می گوید

  کارگزاری آگاه واقعا افتضاحه. شاید تو همین هفته من حدود ۳۰ میلیون ضرر کردم به خاطر هنگ کردناش. ثبت میکنی تو قیمت بالا بفروشی از بس که کنده و هنگه تا میاد تایید بشه قیمت سهم رسیده به -۵٫ ثبت میکنی تو -۵ بخری تا میاد تائید کنه قیمتا تغییر میکنه. برای خرید سهام هایی هم که صف هستند کلا داغونه. و جالبه که مثلا ثبت میکنه جایگاه شما ۱ میلیون در صف . بعد که نگاه میکنی چند دقیقه بعد با افزایش صف باز جایگاه شما رو عقب میندازه مثلا میشید ۲ میلیون. به نظرم هیچ نظارتی روش نیست و به هیچ وجه پاسخگو نیستند فقط تو فکر کارمزد خودشونند.
  دوستان خواهشا اگه کارگزاری خوب میشناسید که کمتر هنگ کنه معرفی کنید تا اعصابمون آرومتر باشه ممنون.

  1. مریم می گوید

   دوستان تازه کار لطفا کارگزاری آگاه رو انتخاب نکنید دایم هنگ می کنه. اگر کارگزاری خوب می شناسی لطفا معرفی کنید که ما هم تغییر بدیم.

   1. اسماعیل می گوید

    واقعا ینی دولت تو نحوه ی عملکرد کارگزاری ها نظارتی نداره؟ این که کارگزاری آگاه پول هنگفت بابت کارمزد از این سرمایه های کم ملت میگیره ولی حتی شماره تلفن هاشونو جواب نمیدن. میدونید چقدر از این مردم بدبخت که با هزار امید پولشونو تو بازار سرمایه آوردن ولی به خاطر منفعت طلبی همین کارگزاری ها ضرر کردن. مخصوصا کارگزاری آگاه که افتضاح ترینشونه

    1. موسوی می گوید

     بعد من موندم با این همه آدم که ازش ناراضی هستن چطوری رتبه یک رو میگیره

   2. ابی می گوید

    کاملا صحیح است یکی از بدترین کارگزاریها آگاه میباشد.

   3. حمید می گوید

    انتخاب کارگزاری آگاه روشی مطمئن برای از دست دادن سرمایه
    فکر کن ابتدای صبح میخواهی خرید کنی. ساعت ۸:۳۰ درخواستت رو اعمال میکنی. بعد ۵ دقیقه بالاخره درخواستت ثبت میشه. نگاه میکنی زده جایگاه شما در صف دو میلیون و سیصد، اونوقت کل صف تشکیل شده دو میلیون نفر نیست. روز‌به‌روز هم کیفیت خدمات افت میکنه. به تازگی هم که اصلا سایت بعد از ساعت ۸:۳۰ بالا نمیاد و وقتی بالا اومد اصلا پرتفو رو نشون نمیده. تازه این در شرایطی است که خیل مشتاقان هنوز در انتظار گرفتن کد بورسی هستند…

  2. M M می گوید

   کاملا درسته

  3. ابی می گوید

   دقیقاً برا منم اینجوریه و گاهی من یه معامله خواستم انجام بدم هنگ کرده و ۷۰-۸۰ملیون ضرر کردم
   من قبلا سهند بودم و مشکلی نداشت این اگاه خیلی اشغال و بدرد نخوره

 106. رضا می گوید

  سلام
  در خصوص کارگزاری کارآمد دوستان کسی اطلاعاتی داره

 107. سعید می گوید

  دوستان عزیز، اگه هنوز کارگزاری انتخاب نکردید به هیچ وجه سمت کارگزاری آگاه نیاین، به شدددت شلوغه، از ساعت ۹ تا ۱۱ خیلی سخت میشه وارد حساب شد!! چه برسه به خرید و فروش سهام! در واقع به هیچ دردی نمیخوره به جز ثبت عرضه اولیه که اونم باز موقع ریزش قیمت شلوغ میشه و نمیرسید به وقتش بفروشید
  واقعا به کارگزاری های ایران باید تاسف خورد، اون از بسته های آموزشی که پولی میفروشن و خبری از مشاوره و اینا نیست که هیچ حتی نمیشه برای حل مشکلات و انتقاد باهاشون تماس گرفت!!
  بقیه کارگزاری ها هم استثنا نیستن، اکثرا با کلماتی مثل رابط کاربری کلا آشنایی ندارن

 108. مهدی می گوید

  درود
  بنده تازه در سجام ثبت نام کردم و کد پیگیری هم برام ارسال شد
  اولا در مورد کارگزاری بانک پاسارگاد میخواستم اطلاعات بگیرم
  در ضمن آیا میتونم به غیر از دفاتر پیشخوان که این روزا شلوغ به خود بانک جهت دریافت کد بورسی اقدام کنم و آیا در آینده برای خرید و فروش معاملات به مشکلی بر نمیخورم …
  سپاس کزارم

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام،
   ۱- این کارگزاری مورد تایید سازمان بورس است.
   ۲- باید ببینید ایا بانک مورد نظر شما خدمت احراز هویت را انجام می دهد یا خیر.

 109. سینا می گوید

  کارگزاری آگاه قبلا خوب بود یکسالی هست افتضاح شده و اغلب اوقات هنگ .جواب مشتری را هم نمیدهند. شخصا ضرر زیادی دیدم وکلافه شدم . در حال تحقیق برای تغییر کارگزار هستم . دوستانی که از کارگزاریشان راضی هستند لطفا اعلام کنند. ممنون

  1. محسن می گوید

   بنده هم از کارگزاری مفید استفاده میکنم هم از کارگزاری صنعت و معدن مفید هم سرعتش خوبه و هم رابط کاربریش منتها تو ثبت سفارش در پیشگشایش ها مقداری هنگی داره ولی صنعت و معدن سرعتش قابل قبوله

  2. شایان می گوید

   سلام. از کارگزاری فارابی من استفاده میکنم از بقیه بهتره ولی اونم مشکلات خودشو داره و تو ساعتهای پر ترافیک دیرتر جواب میده ولی در کل از بقیه بهتره.

 110. علی می گوید

  سیستم کدوم کارکزاری از همه سریعتره و قطعیش کمتر ؟

  1. محمد می گوید

   کارگزاری‌ها همشون خوبن غیر از آگاه که واقعا مزخرفه. وقتی هنگ میکنه دیگه واقعا دیونه میشی و حسابی ضرر میکنی. سیستمشون پشتیبانی خوبی نداره و نمی‌تونه تعداد زیاد کاربر رو مدیریت کنه.

  2. علیرضا می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر کسی کارگزاری بهتر رو معرفی کنه مثل خساپا صف میشه جلوش!! هم کرونا می گیرن مردم و هم چون سرورها همون سرورهای شاخص ۱۲۰۰۰۰ واحدیه هیچ کارگزاری ای جوابگوی این همه سهامدار نخواهد بود.

  3. محمد می گوید

   من خودم دلیران پارس هستم عالی هست.
   هم سرعتشون و هم پشتیبانی

 111. آرمان می گوید

  سلام
  بدترین مزخرفترین کارگزاری مفیده دوستانی که ثبت نام نکردن بگم که فقط تبلیغات کردن یک ماهه من احراز هویت شدم تو شرکت سپرده گزاری بورس اما اونا هنوز تایید نکردن پشتیبانی زنگ میزنیم که کلا شاید ۱۰۰ بار زنگ زده باشم یک بار پشتیبانی جواب من رو نداد یا بهتره بگم اصلن پشتیبانی وجود نداره و چت آنلاین هم که هیچ موقع نیست که یک کارشناس پاسخگوی شما باشه و فقط شما به یک ربات وصل میشید لطفا سراغ کارگزاری هایی که تبلیغ دروغ میکنند نرین.

 112. نوید می گوید

  کارگزاری مفید پاسخگویی به مشتریان ندارد تلفنها در تمام روز مشتریان را به چت آنلاین که باز هم پاسخگو نیست ارجاع میدهد ۹ روزه برای حل مشکلی که مفید مقصر بوجود آمدن آن است من سرگردان هستم .

  1. مهرزاد محمدی می گوید

   دقیقاً من هم چنین مشکلی داشتم!

   نظرات رو که خوندم دیدم متاسفانه مشکلات یکسان هست و دو کارگزاری بزرگ بورس که بیشترین مشتریان رو با تبلیغات و اسم و رسم شون جذب کردن، ضعیف ترین عملکرد رو در بین همه کارگزاری ها دارن؛ آگاه و مفید!
   اتفاقاً من در هردوی اینها حساب کاربری تایید شده دارم و همین الان دارم ترید انجام میدم.
   مشکل از همین جا شروع میشه؛ یعنی این بزرگواران کلی تبلیغات می کنن مردم و سرمایه هاشون رو به سمت خودشون جذب می کنن ولی به ازای این جذب مشتری و کاربر، حتی حاضر نیستن ریالی هزینه و سرمایه گذاری کنن برای توسعه زیرساخت هاشون! شما تصور کنین با سیل هجوم مردم به سمت بورس، چقدر مشتریان این کارگزاری ها زیاد شده، ولی اینها دارن با امکانات ۵-۶ سال پیش کار میکنن که اصلاً پاسخگو نیست.
   کارمندهاشون میدونن موضوع از چه قرار هست و چون خودشون هم میدونن مشکل چه هست (ولی ظاهراً بدنبال مرتفع کردن اش نیستن!) انگار به پرسنل شون دستور میدن که پاسخگویی به تلفن رو هم نداشته باشن! چرا که پاسخی برای سهامدار عصبانی و متضرر شده از وضعیت کارگزاری ندارن!
   در مورد هسته معاملات هم تقریبا وضع به همین منوال هستش متاسفانه و دوستان با علم به اینکه سهامدارن بورس (و فرابورس) چندین برابر شده اند، ولی در خواب خرگوشی بسر می برند و روی صندلی هاشون لم دادن و کاری نمی کنن!

 113. ماه بانو می گوید

  مفید افتضاحه همش هنگ وشلوغ و قطع هست جدیدا هم بدتر شده

 114. محمد می گوید

  توی این بحبوحه بورس نرین سمت کارگزاریایی که از بیرون قشنگن و فقط تبلیغ میکنن ، مثل همین آگاه . من به عنوان یه تازه وارد نیاز دارم که پشتیبانی حداقل بعد ده بیست بار زنگ زدن جواب بده ولی نه پشتیبانی جواب میده ، نه تیکت هارو میبینن . خلاصه که اینا طبل توخالی ان . با تشکر

 115. امید می گوید

  با سلام خدمت دوستان
  به دوستانی که درخواست معرفی یه کارگذار خوب را کرده بودن عرض کنم
  قصد تبلیغ ندارم
  کارگذاری اردیبهشت ایرانیان تا حالا برام بهترین بوده خصوصا از نظر همکاری و پشتیبانی
  موفق باشید

 116. فریبرز می گوید

  به نظرم کارگزاری مفید بدترین کارگزاری در ارایه پاسخگویی به مشتریانه. قبلا خوب بود پشتیبانی آنلاین داشت اما اونو هم قطع کردند. سامانه معاملاتیشونم همیشه خدا قطعه و وصل میکنه و من اونو کلا پاک کردم و از همراه تریدر استفاده میکنم. یکی از آشناها سه هفته پیش مفید ثبت نام کرده برای کد بورسی هنوز که هنوزه کد کاربریش نیومده. واقعا افتضاحه

 117. بابک می گوید

  سلام منم عضو کارگزاری آگاه هستم سرعتش مخصوصا در زمانهای شلوغی عرضه اولیه و خرید سرخطی ۸:۳۰ و ۹ افتضاحه. مفید هم دوستام دارند اصلا راضی نیستند. اگه کارگزاری با سرعت مناسب سراغ دارید لطفا معرفی کنید میخواهیم کارگزاریهامون را عوض کنیم. ممنون

  1. منوچهر می گوید

   آگاه و مفید به واسطه تبلیغات گوکل و… فقط اسم دارن
   سایتش یا کند هست یا این چند روز اخیر اصلا سایت باز نمیشه

  2. منوچهر می گوید

   واقعا کارگزاری آگاه افتضاح هست
   من کارگزاری خوارزمی یا بانک کشاورزی رو ثبت نام کردم ولی با شلوغی دفتر خدمات و موضوع کرونا فعلا دست نگه داشتم

  3. علی می گوید

   تامین سرمایه نوین
   من خیلی وقته از سامانشون استفاده میکنم و خیلی خوبه

 118. ناصر می گوید

  سلام عزیزان به نظر من اگاه خیلی خوبه چون تا حالا مشکلی نداشته.

  1. جواد می گوید

   سلام که تعریف میکنید فکر کنم این چند روز معامله ای نداشتید…واقعا افتضاح ه…
   نه سرعتی داره..
   اپلیکیشنش هم کلا خطا میده..
   کلا از بازار عقبی..
   خرید و انجام میدی بعد میبینی تغییر داره ولی آگاه تغییر و نشون نمیده تا بتونی ویرایش کنی..
   واقعا افتضاح

  2. موسوی می گوید

   شما معامله داشتید و میگید خیلی خوبه !!!!!
   لطفا اطلاعات اشتباه به مردم ندید که حق الناسه گردنتون
   کارگذاری آگاه به شدت مزخرفه

 119. Amin می گوید

  کارگزاری آگاه حتما یکی از بدترین هاست، اصلا کسی جواب نمیده، کد بورسی ۱ ماه میگذره باز هم هنوز در صف تایید هستش، پیشنهاد میکنم کارگزاری بهتری رو انتخاب کنید

 120. نیما می گوید

  فارابی و آگاه خیلی هنگی دارن. مفید بهتره

 121. داوود می گوید

  با توجه به نظرات دوستان ، بنظرم آگاه از همشون بهتر باشه . چون نه تا حالا قطعی داشته ، نه اختلال . به موقع انلاین میشه و تمام تریدها رو هم بموقع انجام میده .
  من خداییش راضیم

 122. تورج نامدارلو می گوید

  سلام مبین سرمایه خیلی خوبه سرعت عالی

 123. وحید می گوید

  آگاه به نظرم خوب باشه

 124. وحید می گوید

  من که از کارگزاری مفید اصلا راضی نیستم کد معاملاتی برام اومده ثبت نامم تکمیله ولی هنوز منو بعنوان کاربر مهمان شناسایی میکنه.

 125. nami می گوید

  سلام
  شما در موسسه خانه سرمایه به دانشجویان دوره نخبگان استفاده از کدام کارگزاری رو توصیه میکنید.؟؟؟؟؟ با توجه به تجربه ای که دارید.؟؟؟؟؟
  چون هر کارگزاری مشکلات و مسایل خودش رو داره .
  پیشنهاد شما در انتخاب کارگزاری چیست در حال حاضر سال ۹۹ ؟؟؟؟؟؟
  با تشکر

  1. پشتیبان می گوید

   سلام
   ما در خانه سرمایه کارگزاری خاصی رو پیشنهاد نمیدیم و پیشنهادمون استفاده از کارگزاری های سطح الف هست

 126. الهه می گوید

  دوستان اطلاعی در مورد کارگزاری دانایان پارس دارید؟

 127. فرحناز می گوید

  کارگزاری امین سهم خوبه ؟؟؟؟

 128. حمید می گوید

  ایا کارگزاری مشاوران سهام خوبه .کسی اطلاعاتی در مورش داره.ممنون

 129. حسینی می گوید

  با سلام بنده احراز هویت انجام دادم و کد معاملاتی دریافت کردم باید حضوری برم گارکزاری رو هم انتخاب کنم یا انلاین انجام میشه احراز رو از طریق بانک شهر انجام دادم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی، کافی است یک بار با در دست داشتن مدارک احراز هویت (اصل کارت ملی و شناسنامه) و اطلاعات حساب بانکی (نام بانک، شماره حساب، نام شعبه، کد شعبه، نوع حساب و شماره شبا) به نزدیک‌ترین کارگزار بورس در محل زندگی خود مراجعه کرده و تقاضای دریافت کد بورسی کنید. گفتنی است طبق دستور‌العمل جدید معاملات برخط (آنلاین)، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند بدون داشتن مدرک دیپلم، تنها با در دست داشتن مدارک احراز هویت و اطلاعات حساب بانکی، به سامانه معاملاتی آنلاین دسترسی پیدا کنند.

 130. شیوا می گوید

  کارگزار بورس چه رشته ای میخونه؟

 131. reza می گوید

  کارگزاری فارابی، بدترین کارگزاری هست، ازتون اوردر میگیره ولی اصلا خرید نمیکنه پاسخگو هم نیستن..
  کارگزاری فارابی اوردر عرضه اولیه رو خیلی بد و با خطای زیاد داره و اکثر اوقات عرضه اولیه رو از دست میدید و میبینید براتون نخریده!!!
  این ضررها قابل جبران نیست!
  دقیقا به همین دلیل، بطور کامل، روز کاری بعد از عرضه اولیه، سیستم تلفنی کارگزاری فارابی تماما خاموشه!
  کلا دور کارگزاری فارابی نرید

 132. علی می گوید

  به نظر من که مزخرف ترین کارگزاری ایران، فارابی….
  سیستمش که کلا هنگه، پاسخگوییشم صفره.

 133. سعید می گوید

  کسانی که میخوان ثبت نام کنن حتما کارگزرای های غیر معروف عضو بشن چون اینها که الف هستن فقط سرو صدای بی خودی دارن و سیستم هاشون اندازه مشتریانی که دارن توانایی نداره باعث ضرر مشتریان میشه

 134. مسعود می گوید

  کارگزاری فارابی افتضاح چند سری از عرض اولیه ها رو برا منم خرید نکرد گیر این قرنطینه افتادم وگرنه تا حالا عوضش میکردم

 135. زهرا می گوید

  کارگزاری آگاه به تازگی وضعیت خیلی بدی داره و به دنبال کارگزاری با پشتیبانی و همراهی بهتر هستم.معملات ساعت ها در لیست انتظار هست و این باعث شده که در خرید و فروش ضرر و زیان ببینم.متاسفانه پشتیبانی وجود ندارد و از آگاه ناراضی هستم.لطفا کارگزاری خوب معرفی کنید

 136. ایمان می گوید

  دقیقا باهات موافقم. مثل مبین سرمایه. بازار هیجانی میشه سرورشون هنگ میکنه. اول صبح سرورشون هنگ میکنه. عرضه اولیه هنگ میکنه. اپلیکیشن موبایلشون که کلا ۱۲:۳۰ به بعد کار میکنه. میزنه تا دقایقی دیگر مشکل حل میشود و میره تا فردا. من نمیدونم چجوری الف گرفته. چند بار زنگ زدم میگم بابا سروراتونو تقویت کنین میگن سرورامون خوبه. من که کارگزاریمو عوض کردم. مطمئنم همه مشتریاشونو از دست میدن با این سرویس دهی

 137. امین می گوید

  سلام میشه با ۲تا یا بیشتر کارگذاری کار کرد یا اینکه فقط باید یه کارگذاری داشته باشیم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   اگر مشتری در دو یا چند کارگزاری دارای حساب معاملاتی برای اوراق بهادار باشد می تواند از همه کارگزاری ها خرید انجام دهد. اما امکان فروش سهام فقط در یک کارگزاری وجود دارد که به آن کارگزار ناظر گفته می شود.

 138. محمد می گوید

  با سلام،
  توصیه منم اینه که به هیچ عنوان سراغ کارگزاری فارابی نرید. به هیچ عنوان جوابگو نیستند. پشتیبانی تقریبا میتونم بگم نداره، نه تلفنی وصل میشه و نه از طریق چت به جایی میرسید. برای یه ثبت نام ساده برای همسرم یک ماه و نیم معطل کردن هنوز که هنوزه جواب ندادن علیرغم اینکه بارها پیگیری کردم. پولو خوردن یه آبم روش. در ضمن سیستم فارابیکسو خیلی مواقع در لحظه بروز نیست و همش عقب میمونه. باید یکسره قیمت ها رو با سیستم کارگزاری دیگه و یا تالار بورس مقایسه کنی. امکاناتش هم چندان قوی نیست.

  1. محمد می گوید

   دقیقا بنده هم کارگزاری فارابی هستم. دوبار سفارش خرید و فروش بنده در یکماه گذشته قابلیت ویرایش غیرفعال شد و هر دو معامله انجام شد و بنده کلی ضرر کردم. تماس با دفتر مرکزی و ایمیل هم فایده نداشت. پاسخگویی در حد صفر هست. یکبار عرضه اولیه رو خرید نکرد با اینکه هم پیش ثبت نام کردم و هم تو تایم عرضه دستی سفارشمو ثبت کردم. نمودارها به کندی بروز میشه وگاهی اوقات دارای اشتباهاتی هست. اختلاف قیمت اوردرهای خرید و فروش با سایت TSE هم بسیار شایع هست. نرم افزار موبایلی فارابیکسو اکثر مواقع هنگه. مخصوصا توی تایم بازار. کلا توصیه می کنم سراغ کارگزاری های معروف و شلوغ نرید.

 139. کاملیا رامین افشار می گوید

  من کارگزاریم مفیده و خیلی ناراضیم . پارسیان خوبه برم؟

 140. مجید می گوید

  بین انواع کارگزاری که کار کردم بهترین بترتیب بانک ملی، بانک کشاورزی و آگاه و مفید بوده.
  بدترین و افتضاح ترین هم فارابی هست. هم اپلیکیشن بسیار ضعیف با برنامه نویسی افتضاح داره هم سرورهای بسیار ضعیف داره که سال گذشته چندین عرضه اولیه رو کاملا کاربران از دست دادیم چون روز عرضه اولیه کلا میخوابه.
  علاوه بر همه اینها دزدی اشکار دارند. و درخواستی که ۸:۳۰میفرستید بعضا تا ۹ رتبتون مشخص نیست.
  بدترین کارگزاری فارابیه.
  حتی بعداز افتضاحات و شکایاتی که داشتند کامنت گذاری کاربران در صفحه اینستاگرامشون رو حذف کردن. از بس کاربران فحش میدادن به عملکرد ضعیفشون.

 141. رهنورد می گوید

  من تازه کد گرفتم میشه کسی راهنمایی کنه؟

 142. بهنام می گوید

  عملکرد کارگزاری آگاه مصداق بارز دستکاری معاملاتی هست ولی هیچکس رسیدگی نمی کند

 143. مهران می گوید

  منم همینطور
  پبشنهاد می کنم دور و بر مفید نچرخید

 144. وحید می گوید

  سلام رتبه بندی کارگزاری ها از لحاظ سرعت عملکرد رو از کجا میشه فهمید؟ این رتبه بندی که الان میدن بیشتر سهم هر کارگزاری رو از کل معاملات در نظر گرفته که تبعا تابعی از تعداد اعضا هست که ملاک خوبی نیست. مثلا من تو یک کارگزاری مطرح هستم و سفارش رو راس ساعت ۸:۳۰:۰۰ میدم ولی زمانی که ثبت در بورس میشه ساعت ۸:۳۱:۳۰ میشه که نتیجش قرار گرفتن در صف طولانی و عدم معامله هست(البته قبول دارم یک بخشی از این اختلاف سرعت اینترنت شخصی خودم هست). این رتبه بندی که بر اساس اولویت های معمله گر ها هست از کجا مشخص میشه؟

 145. bh می گوید

  کارگذاری بانک دی خوبه؟
  برای شروع چه کارگذاری رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سپهر می گوید

   فکر کنم کارگزاری منظورتونه

   1. محمد مهدی قربی می گوید

    اگه از ریشه گذاشتن باشه چیزیه!اما اگه از ریشه گزارش دهی باشه چیز دیگه ای!!به هرحال باید دقت کرد!والبته تحقیق!!

   2. حسین می گوید

    منم تو مفید با ایزی تریدر همین مشکلو دارم و نمیتونم سهامهای صف طولانی رو خرید کنم چون ۱ دقیقه تاخیر داره البته موضوع مشکوکه که چرا سیستمشون اینقدر اولش کند میشه ؟؟ایا از جای دیگه نفراتی در اولویتن؟؟؟

 146. میثم کاظمی می گوید

  بسیار بسیار عالی و مفید ، از شما بابت مطلب مفیدتون سپاسگذارم.

  1. پشتیبان می گوید

   سلام ووقت بخیر.
   از اینکه مطالب برای شما مفید بوده است خوشحالیم.
   موفق و پرسود باشید

 147. پیمان می گوید

  مفید خیلی بده، اصلا جوابگو نیستن و همیشه تلفنشون مشغوله، با این همه سرمایه خیلی عجیبه که اصلا به فکر مشتری هاشون نیستن، من تقمیم گرفتم عوضش کنم.

  1. فرشته می گوید

   اره موافقم اصلا بفکر مشتریشون نیستن و هیچ امتیازی ندارن منم میخوام مفید و عوض کنم

 148. سعید می گوید

  با سلام و خسته نباشید،
  بی زحمت برایم بفرمائید کدام گارگزاری هنگ کردن و قفل کردن در زمان ترید کردن ندارند؟؟؟ واقعا بخاطر هیمن قضیه باراها متضرر میلیونی میشم؟؟؟

  1. پشتیبان می گوید

   سلام ووقت بخیر.
   تمامی کارگزاری ها مشکلات و مزایای خود را دارند و نمیتوان با قطعیت به بد بودن کارگزاری ها اشاره نمود.
   موفق پرسود باشید

   1. مجید می گوید

    سلام
    اینطور نیست. بسیاری از کارگزاری های گروه الف سایت بسیار نامناسب و عملکرد بسیار ضعیفی دارند. با توجه به اینکه همه بد نیستند باید حداقل یک یا دو کارگزاری نسبتا خوب بین اونها باشه که اگه معرفی کنید ممنون میشیم.

    1. احمدی می گوید

     سلام عرض ادب دوستان کدوم کارگزاری خوبه برای ثبت نام
     لطفا اگه امکانش هست جواب بدید

    2. سمیرا می گوید

     سلام من وهمسرم تازه ثبت نام کردیم اول کارگزاری مفیدوزدیم بعد گفتن معمولأ تلفناشونوجواب نمیدن کارگزاری بانک دی روهم انتخاب کردیم الان دوتاکارگزاری داریم به نظرشمادوتاکارگزاری برامامشکلی نداره؟ بایدباهردوکارکنیم؟

     1. پشتیبان می گوید

      با سلام و احترام،
      محدودیتی در دریافت نام کاربری و رمزعبور از چند کارگزاری وجود ندارد و با هر کارگزاری که تمایل دارید می توانید کار کنید.

 149. محمد می گوید

  آقا سمت مفید نیاین … دیروز چهارشنبه دو تا عرضه اولیه همزمان بود که علاوه بر اینکه به پورتفوی خیلیا نیومد یه اشکال دیگه هم داره که خیلیا حواسشون نیست. قیمتها تو ایزی تریدر تماما غلطه تمام سفارشات اشتباهه با سایت tsetmc چک کنین. خواهشا این کارگزاری مضخرف رو به کسی نگین.

 150. علی می گوید

  دوستان در خصوص کارگزاری آگاه، اگر اپلیکیشن معاملاتش رو فاکتور بگیریم، خدمات وامکانات قابل قبولی داره. در کنار اون از برنامه هایی مثل سهام یاب یا سیگنال هم میتونید استفاده کنید. بزرگترین ایراد آگاه فقط همون اپ معاملاتیشه. نسخه وب خوبی داره. موفق و موید در پناه حق

  1. امین می گوید

   با احترام
   آگاه هم شدیدا شلوغ شده و یا سیستم از دستش در رفته یا داره پارتی بازی میکنه! به قیمت های فروش و قیمتی که میگذاره شما بفروشی توجه کنید متوجه بعضی مشکلاتش میشین…

 151. علیرضا می گوید

  سلام بین کارگزاری مفید و انلاین موندم کدومو انتخاب کنم نظر شما و پشتیبانی سایت چیه

  1. پشتیبان می گوید

   سلام ووقت بخیر.
   تفاوت چندانی بین کارگزاری های رتبه الف وجود ندارد و شما می توانید با کمی سرچ یکی از کارگزاری ها را انتخاب و کد بورسی خود را دریافت نمایید.
   موفق و پر سود باشید

  2. Banoo می گوید

   سلام و‌ تشکر از مطلب مفیدتون
   آیا میشه از چند کارگزاری کد گرفت؟

   1. پشتیبان می گوید

    سلام ووقت بخیر
    کد بورسی ثابت میباشد همانند کد ملی شما! اما شما میتوانید در کارگزاری های مختلف پنل معاملاتی آنلاین جهت خرید سهام تهیه نمایید.
    موفق و پیروز باشید

 152. بهزاد می گوید

  اگاه بهترینه

  1. موسوی می گوید

   ههههه جک خوبی بود

 153. احسان خورشیدی می گوید

  کارگزاری مفید اصلا پاسخگو نیستند و دوست عزیز راست میگه که بهم پاس کاری میکنند و تلفن ها خود را در حالت انتظار گذاشتند. چندروزه برای یه اصلاح اطلاعات موفق نبودم مثلا از اعضا قدیمی و فعال اینها هستم
  مفید نیاید که من هستم و راضی نیستم و میخوام کارگزاری عوض کنم

  1. کاشی می گوید

   شما کدوم کارگزاری رو پیشنهاد میدید

 154. آقای الف می گوید

  سلام از نظر سرعت سرورها به نظرتون کدام کارگزاری بهتر است

 155. مجید می گوید

  کارگزاری مفید درمواقع حساس سرورها رو قطع میکنه و بیشتر سعی در جذب سرمایه واسه صندوق سرمایه گذاریش داره.. مفید خیلی قطع میشه و سرعت نرم افزارش افتضاحه

 156. زانیار می گوید

  خدا قوت و تبریک برای سایت بسیار مفید و زیباتون.
  من الان در کارگزاری فارابی عضو هستم. امکانش هست در کاگزاری دیگری ثبت نام کنم؟
  همزمان. یا نە باید از اون انصراف داده و سپس اقدام بە ثبت نام در دیگری کنم؟
  سپاس.

  1. پشتیبان می گوید

   سلام وقتتون بخیر.
   خیر نیازی به انصراف نیست شما میتوانید در کارگزاری های دیگر هم ثبت نام کنید و کد آنلاین تهیه کنید. فقط کارگزار ناظر شما همان کارگزاری می باشد که کد بورسی را از آنجا تهیه نموده اید.
   موفق و پیروز باشید

 157. علی می گوید

  کارگزاری بانک ملت و بانک ……. مگه بانکها شغل دوم گذاشتن

  1. حسین زند می گوید

   مطالب مناسب و کاربردیذ هست

 158. اسماعیل می گوید

  مزخرف‌ترین آشغالترین بدردبخورترین کارگزاری فارابی است. در هفته ۴ روز هنگ میکنه وقتی که هنگ میکنه تمام تماس هایی که به پشتیبانی مربوط میشه ازدسرس خارج می‌کنند.یعنی پیرت میکنه از زندگی پشیمونت میکنه فارابی. خداشاهده این اتفاق برام افتاده دروغ نمیگم. تصمیم با خودتون

 159. مجید می گوید

  فارابی بی هیچ دردی نمیخوره همش هنگه موقع خرید سهم ومهان کل روز سیستمش خراب بود سهم از دست دادم

 160. سیاوش سلیمانیان می گوید

  سیاوش سلام.فقط میتونم به هموطنانم توصیه بکنم کارگزاری مفید رو انتخاب نکنن چون نه جوابگو هستن و نه مشکل رو حل میکنن من در مرحله ثبت نام ایمیل رو اشتباهی وارد کردم الان دو هفته هست زنگ میزنم برای رفع مشکلم تلفنشونو در صف انتظار میذارن و به همدیگه پاس میدن و آخرش هم هنوز مشکل حل نشده.

  1. Hdziaei می گوید

   احسنت. منهم موافقم. ساعت هشت و نیم صبح به مدت ۳۰ ثانیه نمیتونی هیچ سفارشی ثبت کنی، هر وقت حراجه فقط خودشون از تمام حجم استفاده می کنند و شما باید بعد از ۳۰ ثانیه سفارشت را ثبت کنی. فقط با اعتبار دادن و یه هدایایی که از پلکان میدند سعیشون بر اینه که عضو جذب کنند ولی ضرر سفارش نگرفتن تو زمان دلخواهت خیلی خیلی بیشتر از این هدایا و اعتبارات برات تموم میشه.

 161. محمود مستغنی می گوید

  کارگزاری دنیای خبره هم هستش سرعت و پهنای باند عالی داره. من ازونجا کد بورسی گرفتم راضیم

 162. مصطفی معبن می گوید

  کارگزاری ها بسته به نوع خدمتی که شما ازش میخواهید متفاوت هستند.به عنوان مثل مفید برای ارقام و اعداد کوچک ،بد نیست و تبلیغات زیادی داره،ولی فارابی برای پرتفوی های بزرگ کارا تر هست و حرفه ای ها بیشتر فارابی هستند.
  قطعی و هنگی هم اکثر کارگزاری ها دارند و به مرور از بین میده.مثل موبایل های قدیمی که قبلا هنگ میکردن ولی الان همه موبایل های به روز سامسونگ و اپل و شیایومی و هواوی تقریبا دیگه ندارن

 163. بهروز می گوید

  سلام کسی هست راجب کارگزاری آگاه نظری داشته باشه

  1. سینا می گوید

   قبلا خوب بود الان افتضاح و اغلب هنگ .جواب مشتری را هم نمیدهند. شخصا ضرر زیادی دیدم و در حال تحقیق برای تغییر کارگزار هستم

 164. علیرضا می گوید

  سلام من میخواستم ببنم اگه به کارگزاری مراجعه کنم اونا تمام مراحل رو یعنی ثبت نام واهراز هویت وکد بورسی روصادرمیکنن ویااینکه خودمون باید ثبت نام رو انجام بدیم وچه مدارکی واسه احراز هویت لازمه ..باتشکر

  1. پشتیبان می گوید

   علیرضا عزیز سلام
   تمامی کار های ثبت نام و احراز هویت از طریق خود کارگزاری انجام میشود شما با در دست داشتن کارت ملی ، شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی میتوانید به شعب کارگزاری ها مراجع کنید.
   موفق و پیروز باشید

 165. اناهیتا می گوید

  من متوجه نشدم کدوم کارگزاری بهتره ؟

  1. پشتیبان می گوید

   سلام وقتتون بخیر.کارگزاری های رتبه الف تفاوت چندانی ندارند و شما با خواندن اطلاعات هر کارگزاری در سایت های معتبر می توانید اطلاعات کسب کنید و کد آنلاین خود را تهیه کنید
   موفق و پیروز باشید

  2. مهدی عجمی می گوید

   مفید

  3. Hdziaei می گوید

   به هر کارگزاری یه پهنای باند ثابت داده میشه. اگه می خوای کارگزاری خوب و به درد خور بدون جنگ اعصاب داشته باشی، یه کارگزاری پیدا کن که هم رتبه و خدماتش خوب باشه، هم عضو کمتری داشته باشه. کارگزاری مفید خدمات زیادی ارائه می کنه ولی اینقدر عضو جذب کرده که وقت جوابگویی دارند و تو ساعات اوج هم پهنای باندشون جواب نمیده. ضمنا خودشون هم پولهای مراجعه کننده ها را میگیرند و براشون خرید و فروش انجام می دند که باعث شده در لحظات کورس ثبت سفارش خرید یا فروش ترافیک ایجاد کنند و نتونید سفارش خودتون را به موقع ثبت کنید. من چند ساله با کارگزاریهای سرمایه گذاری، فارابی، مفید، تدبیرگران امید و بانک ملت کار می کنم. هر کدام عیب و حسنهایی دارند. اولین کارگزارم بانک ملت بوده. تا حالا چند بار به دنبال خدمات بهتر و تبلیغات رفتم کارگزاری دیگه و پس از مدتی دوباره بر میگردم سراغ کارگزار بانک ملت. نه پاداش میده، نه اعتبار، نه تخفیف و هدیه و … ولی هم حسابت کاملا روشن و شفافه و هم بدون جنگ اعصاب معاملاتت را انجام میدی. همیشه هم جوابگو هستند. هر موقع هم سیستمش هنگ کرده کنترل کردم کل هسته بورس هنگ کرده و مربوط به کارگزاری نبوده.

 166. مهرداد می گوید

  سلام
  دوستان فقط خواستم یه تجربه شخصی رو بهتون اعلام کنم.
  به هیچ عنوان سمت کارگزاری فارابی نرید.
  کلا هنگ میکنه سرورشون
  برای امتحانم کافیه با شمارهخ پشتیبانیشون که ۱۵۶۱ هست تماس بگیرید
  ببینید چند نفر تو صف هستن و چقدر به شما زمان میده تا به اپراتور وصل بشید و آخرشم میگن که بله سیستم مشکل داره و حل میشه.
  من بعد از کلی ضرر مجبور شدم کارگزاریم رو عوض کنم و دیگه خدارو شکر راحت شدم.
  کارگزاری که الان هستمو نمیگم که نگین میخواسته تبلیغ کنه و …
  موفق باشید و آرزو دارم کارتون به کارگزاری مفید نیوفته

  1. دریا می گوید

   کارگزاری مفید یا فارابی؟

   1. پشتیبان می گوید

    شما جهت انتخاب کارگزاریتان میتوانید وب سایت های این کارگزاری ها را مطالعه کرده و کارگزار خود را انتخاب نمایید

   2. مهدی عجمی می گوید

    مفید

   3. علی می گوید

    میخواست الکی دوتاش را بکوبه …

   4. مهرداد می گوید

    من آگاه هستم و راضی هستم برنامه تریدر آگاه به مراتب بهتر از کارگزاری های دیگر است

  2. مرتضی می گوید

   دقیقا راست میگی‌منم رفتم فارابی وپیشنخاد میکنم به هیچ عنوان نرید پون اپلیکیشن موبایلش که کلا هنگ میکنه وپوست ادم کنده میشه تا بتونه یه خرید وفروش انجام بده هی باید‌برنامه رو ببندی دوباره باز کنی و بدترین واصلی ترین مشکلی که داره گردش حساب هست که یه سایت دارن به اسم فارابی بروکر که همه رو قاطی زده من میخاستم حسابامو بکنم ببینم کلا چقدر سود کردم چقدرضرراصلا هیچکدوم از خرید وفروشا به ترتیب نیست همه رو قاطی زده معلوم نیست چی به چیه واقعا پبشنهاد میکنم به هیچ عنوان سمتش نرید

   1. زانیار می گوید

    سلام. واقعا واسە منم کە فارابیکسو استفادە می‌کنم عذاب آوره. هنگ می‌کنە، کندە و…

  3. sina می گوید

   سلام
   منم کارگزاری فارابی هستم کلا هنگه میخوام کارگزاریو عوض کنم میشه بگی کارگزایت چیه؟

  4. مهدی عجمی می گوید

   سلام وقت بخیر آیا کارگذاری مفید بدرد نمیخوره؟؟ کدوم بهتره؟

   1. علی می گوید

    افتضاحه….من الان هشت روزه احراز هویت شدم ولی هنوز اکتیو نشدم……مفید فقط اسمش افتاده رو زبونها…..افتضاحه

  5. ناصر می گوید

   سلام،لطفا اسم کارگزاری تونو بگین.سپاس

 167. محمد می گوید

  سلام بهترین کارگزاری تو کشور کدوم کارگزاریه؟

  1. پشتیبان می گوید

   کارگزاری های رتبه الف تفاوت چندانی باهم ندارند. لطفا اطلاعات هر کارگزاری را در سایت مطالعه کنید و کد آنلاین تهیه کنید

 168. امید می گوید

  سلام. من همیشه نگران کلاهبرداری کارگزاری هستم. آیا چنین چیزی امکان داره؟

  1. تحلیلگر بورس می گوید

   سلام. کارگزاری در ایران کلاهبرداری ندارند. ولی خارج از ایران ممکن است ورشکست شوند. از ایرانی ها خیالتان راحت باشد چون که زیر نظر سازمان و کانون کارگزاران هستند و کارگزارها صرفاً به عنوان واسطه هستند.

   1. پارمیدا می گوید

    سلام . کارگزاری الان خودتون رو معرفی کنید لطفا . ممنون

    1. پشتیبان می گوید

     کارگزاری های رتبه الف تقریبا همه شبیه هم هستند و تفاوت های چندانی ندارند. شما میتواند با توجه به اطلاعات کارگزاری ها که در سایت های کارگزاری های معتبر هم داده شده کد آنلاین را تهیه فرمایید

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این ۱۰ دقیقه دیدگاه مالی شما را متحول می‌کند! مشاهده ویدئو

۱۵ ویدیو هدیه از نکات کلیدی سرمایه گذاری!

0 +
نفر تاکنون در این دوره شرکت کرده‌اند