کارگزاری حافظ بیش از 16 سال سابقه فعالیت در بازار سرمایه دارد. سرمایه ثبتی این کارگزاری 500 میلیارد ریال بوده و دارای رتبه «الف» در بورس اوراق بهادار و بورس کالای ایران است. همچنین تمامی مجوزهای لازم برای ارائه تمامی خدمات از جمله خرید و فروش اوراق بهادار را از سازمان بورس و اوراق بهادار دارد.

فهرست []

  این کارگزاری در حال حاضر 4 دفتر در تهران و 18 دفتر در شهرهای مشهد، کرج، اصفهان، سنندج، کرمانشاه، شیراز، تبریز، رشت، خوی، بندرعباس، اراک، گرگان، فردوس، تبریز، ارومیه و ساری برای ارائه خدمات در بازار سرمایه به مشتریان خود دارد.

  آموزش ثبت نام در کارگزاری حافظ

  برای ثبت نام در این کارگزاری دانستن نکات و طی کردن مراحل زیر ضروری است:

  مدارک موردنیاز برای ثبت نام

  برای ثبت نام در این کارگزاری داشتن کارت ملی و شناسنامه الزامی است، اما ارائه مدرک تحصیلی لزومی ندارد.

  نحوه ثبت نام

  ثبت نام در این کارگزاری به صورت غیرحضوری و از طریق سایت reg.hafezbroker.ir صورت می گیرد.

  • اگر شما قبلاً در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت خود را انجام داده باشید، کافی است از طریق سایت hafezbroker.ir به صورت غیرحضوری ثبت نام خود را انجام دهید.
  • درصورت ثبت نام نکردن یا تکمیل نشدن مراحل ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام لازم است به سایت sejam.ir مراجعه کنید و احراز هویت سجام را به صورت غیرحضوری انجام دهید.

  مراحل ثبت نام

  1. اگر قبلاً در کارگزاری حافظ ثبت نام کرده اید، از قسمت سمت چپ صفحه با واردکردن نام کاربری (کد ملی)، کلمه عبور و کد امنیتی وارد حساب کاربری خود شوید، اما در صورتی که می خواهید به تازگی ثبت نام کنید، از قسمت سمت راست صفحه روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.
  2. در صفحه بازشده، کد ملی، کلمه عبور، شماره همراه، کد تأییدیه ارسالی به شماره همراه و کد امنیتی را وارد کرده و در آخر روی «ثبت نام» کلیک کنید.

  توجه کنید که کلمه عبور انتخابی شما تنها باید شامل اعداد و حروف کوچک و بزرگ لاتین باشد و نباید از کاراکتر در آن استفاده کرد.

  1. اگر قبلاً در سامانه سجام ثبت نام نکرده باشید، پیغام زیر برای شما نمایش داده می شود. در این مرحله می توانید از طریق لینک گفته شده در بالا به قسمت مربوط به ثبت نام در سامانه سجام بروید و مراحل را از آنجا انجام دهید. همچنین می توانید روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید و پس از انجام این مراحل در سجام ثبت نام کنید. توجه کنید، تا زمانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اید، اجازه انجام هیچ معامله ای به شما داده نمی شود.
  2. در صورتی که در مرحله قبل روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کرده باشید، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود. پس از طی این 7 مرحله، ثبت نام شما در کارگزاری حافظ انجام خواهد شد.

  آموزش احراز هویت کارگزاری حافظ

  احراز هویت و دریافت کد بورسی از این کارگزاری کاملاً غیرحضوری و از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) صورت می گیرد. توجه کنید برای این کار لازم است حتماً در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید. مراحل احراز هویت در این کارگزاری در تصویر زیر آورده شده است.

  الزامات احراز هویت غیرحضوری

  • کارت ملی
  • کد پیگیری سجام
  • داشتن حجاب اسلامی برای گرفتن سلفی و ضبط ویدئو با تلفن همراه

  مزایای سامانه احراز هویت آنلاین در

  • کاربری آسان و سریع
  • امکان انجام چندین احراز هویت با یک گوشی
  • صرفه جویی در زمان و هزینه

  شرایط عمومی احراز هویت

  • داشتن حداقل 18 سال تمام
  • داشتن کارت ملی هوشمند یا رسید آن
  • عدم امکان احراز هویت برای اتباع غیر ایرانی
  • امکان احراز هویت تنها با IP های داخل ایران

  نحوه گرفتن عکس سلفی برای احراز هویت

  • نور مناسب مکان عکس برداری
  • لرزش نداشتن دست هنگام گرفتن عکس
  • حضور تنها یک فرد در تصویر
  • بدون قاب بودن دور تصویر

  شرایط عکس گرفتن از تصویر امضا

  • امضا حتماً روی کاغذ سفید باشد.
  • فاصله گوشی هنگام عکس گرفتن از کاغذ امضا زیاد نباشد.
  • تصویر امضا واضح و با نور مناسب باشد.

  مدت زمان احراز هویت آنلاین

  تأیید و احراز هویت ویدئو سلفی ارسالی توسط تکنولوژی هوش مصنوعی صورت می گیرد که بسته به میزان سرعت اینترنت، مدت زمان احراز هویت الکترونیکی بورس بین 1 تا 5 دقیقه زمان می برد که در مقایسه با سایر روش های سنتی بسیار کمتر است. پس از اتمام فرایند احراز هویت حداکثر تا مدت یک هفته، کد بورسی شما توسط شرکت سپرده گذاری برایتان پیامک خواهد شد.

  چرا باید ویدئو سلفی بگیریم؟

  ارسال ویدیو سلفی برای اثبات حضور فرد استفاده می شود. این ویدئو که توسط الگوریتم پیچیده و قدرتمند هوش مصنوعی با قابلیت تشخیص زنده و واقعی بودن انجام می شود، برای اطمینان از این موضوع است که مالک اصلی اطلاعات در پشت گوشی تلفن است و فردی دیگر هویت او را جعل نمی کند.

  خدمات مشتریان

  هدف اصلی این کارگزاری حمایت از مشتریان است و معتقدند مشتریان سرمایه اصلی شرکت هستند و در این راستا بخش خدمات مشتریان خود را روز به روز تقویت می کنند. در کارگزاری حافظ شما می توانید برای مدیریت سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام خود در بازار بورس از کارشناسان و متخصصان مشاوره بگیرید.
  پشتیبانی آنلاین

  شما می توانید درصورت بروز هرگونه مشکل یا سؤال به صورت آنلاین از خدمات پشتیبانی این کارگزاری استفاده کنید.

  باشگاه مشتریان

  یکی از خدماتی که این کارگزاری در اختیار مشتریانش قرار داده، خدمات باشگاه مشتریان است. شما می توانید با عضویت در این باشگاه علاوه بر دریافت تخفیف در کارمزد معاملات و دریافت اعتبار ویژه، بسته های مربوط به تحلیل کارشناسان و تحلیلگران را نیز دریافت کنید.

  دریافت تخفیف کارمزد به صورت وجه نقد

  برای دریافت تخفیف کارمزد به صورت وجه نقد، کافی است در بخش انتخاب هدیه، بسته های تخفیف کارمزد را انتخاب کنید.

  انواع خدمات باشگاه مشتریان

  باشگاه مشتریان حافظ برای کاربران معاملات برخط (آنلاین) طراحی شده است. برخی از مهم ترین خدمات این باشگاه عبارت اند از:

  1. بسته های تخفیف کارمزد: با انتخاب این گزینه، تخفیف کارمزد به صورت وجه نقد، روز شنبه هر هفته به مانده حساب مشتری در کارگزاری واریز می شود.
  2. بسته های خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری حافظ و ایران زمین: درصورت انتخاب این بسته ها با توجه به میزان امتیاز و تعداد واحد قابل سفارش از سمت کاربران، صدور واحدها از طریق باشگاه مشتریان انجام شده و کاربران می توانند سود و زیان صندوق ها را از طریق عضویت در سایت صندوق مشاهده کنند.
  3. بسته های تحلیل: کاربران می توانند با انتخاب این گزینه، کد تخفیف بسته های پیشنهادی سهام به صورت ماهانه و یا سالانه را به انتخاب خود، دریافت کنند.
  4. دریافت اعتبار
  5. کد تخفیف خرید بلیت اتوبوس و قطار
  6. کد تخفیف استفاده از اپلیکیشن سفارش غذا دلینو

  اپلیکیشن کارگزاری حافظ

  برای استفاده از معاملات برخط شما می توانید اپلیکیشن همراه تریدر را نصب کرده و سپس در آن با انتخاب کارگزاری حافظ به راحتی با استفاده از تلفن همراه خود از خدمات آنلاین این کارگزاری استفاده کنید.

  نحوه انتقال سهام از کارگزاری دیگر به حافظ

  اگر بخواهید سهام خود را از کارگزاری دیگری به حافظ انتقال دهید، لازم است که تا پیش از ساعت 13:00 در روزهای کاری در پنل آنلاین کارگزاری مقصد، گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب و با تایپ نمادهای موردنظر خود تغییر کارگزار را ثبت کنید. در صورتی که سهام شما فریز نباشد، یا بدهی نداشته باشید، سهام شما در روز معاملاتی بعد به پرتفوی شما اضافه خواهد شد.

  نحوه ویرایش اطلاعات

  در صورتی که می خواهید اطلاعات واردشده خود اعم از تغییر بانک، ایمیل و شماره همراه خود را تغییر دهید، لازم است با در دست داشتن مدارک شناسایی خود به صورت حضوری به یکی از شعب حافظ مراجعه کنید. همچنین می توانید اطلاعات خود را در سجام ویرایش کنید و برای تغییر در کارگزاری با پشتیبانی تماس بگیرید. پذیرش حضوری در شعب این کارگزاری از ساعت 8 صبح تا 3 ظهر صورت می گیرد.

  سخن پایانی

  در این مقاله به معرفی و آموزش کارگزاری حافظ، نحوه ثبت نام و احراز هویت در آن پرداختیم. این کارگزاری که یکی از کارگزاری های باسابقه در حوزه بورس و بازار سرمایه است، در حال حاضر 20 شعبه فعال در تهران و سایر شهرستان ها دارد.

  رابط کاربری ساده، دسترسی آسان به بخش های مختلف سایت، ویدئوهای آموزشی و باشگاه مشتریان همگی از مزایای این کارگزاری هستند، اما اینکه آیا این کارگزاری گزینه مناسبی برای انجام معاملات شماست یا نه، مسئله ای است که شما باید با توجه به شرایط خود و مقایسه این کارگزاری با سایر کارگزاری ها درباره آن تصمیم گیری کنید.

  پرسش های متداول

  برای ثبت نام در این کارگزاری داشتن کارت ملی و شناسنامه الزامی است، اما ارائه مدرک تحصیلی لزومی ندارد.

  باشگاه مشتریان حافظ برای کاربران معاملات آنلاین (برخط) طراحی شده است.