کارگزاری پارسیان

کارگزاری پارسیان که یکی از زیرمجموعه های گروه مالی پارسیان است، فعالیت خود را از سال 1384 در حوزه بازار سرمایه آغاز کرد. این شرکت مجوزهای لازم از نهادهای ذی ربط را دریافت کرده و هم زمان با آن به توسعه زیرساخت های فنی و گسترش نمایندگی ها و دفاتر خود در سطح کشور پرداخته است. همچنین با بهره مندی از پشتوانه شرکت های گروه مالی پارسیان مانند بانک پارسیان تلاش می کند خدمات متنوع با بهترین کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این کارگزاری سه شعبه در تهران و 5 شعبه دیگر در شهرهای کرج، مشهد، شیراز، اصفهان و کیش دارد.

فهرست []

  خدمات کارگزاری پارسیان

  1. ارائه خدمات انجام معاملات اینترنتی
  2. انجام معاملات سهام در بورس و فرابورس
  3. خدمات معاملات آنلاین
  4. ارائه خدمات بورس کالا
  5. ارائه خدمات معاملات آتی کالا و اوراق
  6. صندوق سرمایه گذاری
  7. ارائه خدمات مشاوره سرمایه گذاری، پذیرش و عرضه اوراق بهادار
  8. سبدگردانی
  9. ارائه خدمات بورس انرژی
  10. اوراق مشارکت در فرابورس
  11. اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن

  مراحل ثبت نام غیرحضوری

  1. ثبت نام در سجام و اخذ کد 10 رقمی
  2. ثبت نام در سایت غیرحضوری و اخذ نوبت از کارگزاری
  3. دریافت نام کاربری و کلمه عبور
  4. پس از تکمیل تمامی مراحل بالا می توانید به راحتی به انجام معاملات خود بپردازید.

  برای ثبت نام لازم است از طریق سایت یا اپلیکیشن مراحل زیر را انجام دهید:

  برای ثبت نام از طریق سایت ابتدا وارد سایت شوید. برای ثبت نام از طریق اپلیکیشن نیز ابتدا اپلیکیشن را از اپ های معرفی شده در سایت کارگزاری دانلود کنید.

  حال مطابق تصویر زیر کد ملی، شماره موبایل، رمز عبور و کد امنیتی را وارد و در آخر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

  در این مرحله، کد تأیید ارسالی به شماره همراهتان را که در سامانه سجام ثبت شده است، وارد کرده و روی تأیید کلیک کنید.

  اگر در سجام ثبت نام نکرده باشید، پیغام زیر به شما نمایش داده می شود تا در این سامانه ثبت نام و پس از احراز هویت کنید و سپس ثبت نام خود در کارگزاری را ادامه دهید.

  سامانه احراز هویت الکترونیکی سجام در کارگزاری پارسیان

  این کارگزاری به منظور آسان سازی مراحل احراز هویت بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مربوط، سامانه احراز هویت الکترونیکی (غیرحضوری) را راه اندازی کرده است. شما می توانید پس از ثبت نام در سامانه سجام، اقدام به احراز هویت کرده و از سایر خدمات بازار سرمایه نیز بهره مند شوید. ورود به سامانه احراز هویت الکترونیکی از دو طریق وب و اپلیکیشن امکان پذیر است. شما می توانید اپلیکیشن پارسیان را به راحتی از طریق لینک های قرار داده شده در سایت از اپ استور، گوگل پلی، کافه بازار و سیب اپ دانلود کنید.

  شرایط اولیه احراز هویت الکترونیک

  1. در حال حاضر این سامانه تنها برای اشخاص حقیقی است.
  2. تابعیت اصیل ایرانی
  3. سن بالای 18

  توجه کنید که قبل از احراز هویت باید حتماً در سامانه سجام ثبت نام کرده و کد پیگیری ده رقمی دریافت کرده باشید. اگر کد خود را فراموش کردید، می توانید با مراجعه به این بخش کد خود را بازیابی کرده و به ادامه فرایند احراز هویت بپردازید.

  مدارک موردنیاز برای احراز هویت

  1. برای دریافت کد تأیید، هنگام احراز هویت الکترونیک در دسترس بودن شماره همراه ثبت شده برای متقاضی در سامانه سجام الزامی است.
  2. داشتن کد پیگیری ده رقمی سجام که پس از ثبت نام برایتان پیامک شده است.
  3. شماره سریال کارت ملی (در کارت ملی های هوشمند این شماره در پشت کارت ملی قرار دارد. اگر کارت ملی جدید ندارید، از کد ره گیری درج شده در رسید کارت ملی استفاده کنید).
  4. داشتن امضا بدون خط خوردگی در یک برگه سفید برای عکس گرفتن از آن در مرحله موردنظر
  5. از آنجا که در مرحله ثبت تصویر نیاز به خواندن متن درج شده در سامانه مقابل دوربین است، اگر فرد متقاضی سواد خواندن نداشته باشد می تواند در مرحله ضبط فیلم از شخص دیگری پشت دوربین کمک گرفته و متن مربوط را پس از تکرار آن شخص عیناً جلوی دوربین تکرار کند.

  نکات مهم سامانه احراز هویت الکترونیک

  1. هر فرد تنها سه بار می تواند به ثبت اطلاعات در سامانه احراز هویت الکترونیکی بپردازد؛ بنابراین اگر به هر دلیلی موفق به انجام احراز هویت نشود، باید به صورت حضوری به مراکز مربوط مراجعه کند.
  2. لازم است برای استفاده بهتر از سامانه از مرورگر کروم استفاده شود.
  3. سامانه احراز هویت الکترونیک کارگزاری پارسیان برای سیستم عامل ios فعال نیست.
  4. برای تکمیل فرایند حتماً به زمان باقی مانده درج شده در بالای صفحه توجه کنید.

  سخن پایانی

  در این مقاله به معرفی کارگزاری پارسیان پرداختیم. از افتخارات این کارگزاری می توان به قرارگرفتن در میان ده کارگزاری برتر طبق اعلام کارگزاران بورس و اوراق بهادار، کسب مدال برنز لیگ قهرمانان فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی (FEAS) در سال 2018 اشاره کرد. رابط کاربری ساده و ثبت نام و احراز هویت بسیار آسان از دیگر مزایای این کارگزاری است. همچنین داشتن مجوزهای مربوط در حوزه بازار سرمایه نیز این شرکت را به عنوان یک گزینه ایده آل برای انجام معاملات تبدیل کرده است، اما در آخر برای انتخاب کارگزاری توجه کنید که باید چندین کارگزاری را بررسی و مقایسه کرده و سپس در پایان هرکدام را که به ایده آل های شما برای انجام معاملات نزدیک تر است، انتخاب کنید.

  پرسش های متداول

  ثبت نام در این کارگزاری در چهار مرحله زیر انجام می شود:

  شما می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن به بخش های مختلف این کارگزاری دسترسی داشته باشید و معاملات خود را انجام دهید.