نمودار تل کوین

معرفی ارز دیجیتال تل کوین (Telcoin)

سال 2017 بود که پل نیونر (Paul Neuner) و کلود اگینتا (Claude Eguienta) ارز دیجیتال تل کوین را با هدف انتقال مبالغ بالا در کمترین زمان به وجود آوردند. بد نیست بدانید که پل نیونر نه قبل و نه بعد از ایجاد توکن تل کوین دست از فعالیت نکشید و به تاسیس شرکت یا اپلیکیشن هایی پرداخت.

اولین تجربه پل نیونر(Paul Neuner) در زمینه مخابرات و فناوری با استارتاپ موبیوس (Mobius) بود که در زمینه مدیریت کلاه برداری و حفظ حریم امنیتی در شبکه تلفن همراه فعالیت می کرد.

اما پل نیونر(Paul Neuner) در سال 2012 یک شرکت مستقل که در زمینه توسعه نرم افزار تلفن همراه فعالیت می کرد را تاسیس کرد، این شرکت با نام Pangea K.K در توکیو ژاپن واقع شده بود.

Ikou یک اپلیکیشن بود که پل نیونر با هدف مدیریت رویدادها ایجاد کرده بود. ساخت این اپلیکیشن نیز پیش از خلق ارز دیجیتال تل کوین به وقوع پیوست. البته این اپلیکیشن در همان سال ساخت رمزارز تل کوین، یعنی سال 2017 اما در ماه مارس ساخته شد.

پس از ساخت دارایی دیجیتال تل کوین در سال 2017، پل نیویر در سال 2018 اقدام به ایجاد سرویس مدیریت کلاه برداران مخابراتی به نام Sedona کرد. هدف عمده این سرویس تامین خدمات مالی تلفن همراه بود.

اما برویم به سراغ معرفی شخص دومی که در به وجود آمدن ارز دیجیتال تل کوین نقش داشت. کلود اگینتا (Claude Eguienta) که مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر را دارا می باشد، سمت مدیرعاملی شرکت تل کوین را بر عهده دارد.

گفتنی است که کلود اگینتا (Claude Eguienta) نیز بیش از یک دهه در شرکت های مختلف که در زمینه ی فعالیت های مربوط به خدمات مالی مشغول بودند، همکاری داشت.

تاریخچه ارز دیجیتال تل کوین

ارز تل کوین در ابتدای کار خود با قیمت های در محدوده ی 0.0031 تا 0.0049 دلار در بازار مبادله می شد و پس از مدت کوتاهی قیمت این رمزارز به 0.01 دلار رسید اما به سرعت کاهش شدید قیمت را تجربه کرد، و با نواساناتی همراه بود که در بیشتر موارد این ارز دیجیتال نوسانات زیادی را تجربه نکرده بود.

تا اواخر سال 2020 قیمت این ارز دیجیتال به 0.00018 رسیده بود ولی در اواخر سال 2020 بود که کل بازار ارزهای دیجیتال رشد خوبی را تجربه کردند و ارز دیجیتال تل کوین نیز همپای دیگر ارزهای دیجیتال توانست از این بازار گاوی سود ببرد.

در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال 0.0183 دلار است، اما این ارز دیجیتال در تاریخ 11 می سال 2021 (اردیبهشت سال 1400) توانست قیمت 0.06 دلار را برای خود ثبت کند که این قیمت بالاترین قیمت ثبت شده برای این ارز دیجیتال تا به امروز است.

تل کوین یک توکن ERC-20 است به این منظور که این ارز دیجیتال بلاک چین خاص خود را ندارد و بنیان گذاران تل کوین از بلاک چین اتریوم برای پیاده سازی این ارز دیجیتال استفاده کرده اند.

حداکثر توکن های تل کوین (TEL) در مجموع 100 میلیارد توکن است که تا به امروز 50 درصد آن عرضه شده است.

در سال 2017 زمانی که این توکن معرفی شد، 25 درصد توکن ها به صورت فروش عمده عرضه شدند. تیم اصلی تل کوین نیز صاحب 15 درصد از کل رمزارزهای تل کوین است، از آنجایی که این رمزارز در زمینه مبادلات سریع مالی فعالیت دارد، 50 درصد از توکن ها به اوپراتورهای مخابراتی با هدف تشویق آنها به دریافت این توکن اختصاص یافت.

5 درصد به صندوق نقدینگی و 5 درصد نهایی نیز به ادامه روند و پیشرفت های بعدی این ارز دیجیتال اختصاص می یابد.

ویژگی های ارز دیجیتال تل کوین

توکن غیرمتمرکز ERC-20

دارایی دیجیتال تل کوین یک توکن غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اترویوم پیاده سازی شده است و منطبق بر استاندارد ERC-20 است.

هدف اصلی، سهولت در ارسال حواله

هدف اصلی از ساخت این توکن، سهولت در ارسال حواله بوده است. هنوز هم افراد زیادی در دنیا وجود دارند که ارسال حواله های ارزی با هزینه ی بالا با استفاده از Western Union و دیگر شرکت های مشابه آن را ترجیح می دهند.

این در حالی است که افراد می توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال به راحتی با هزینه کم و سرعت بالا و البته امنیت در پرداخت، حواله های ارزی خود را ارسال کنند.

هدف اصلی ارز دیجیتال تل کوین نیز سهولت در ارسال حواله های ارزی بود.

رابط کاربری ساده

افراد می توانند به راحتی به تمام دارایی دیجیتال تل کوین خود در گوشی تلفن همراه خود دسترسی داشته باشند، همچنین این سرویس رابط کاربری بسیار ساده ای دارد، طوری که همه ی افراد با سطح سواد متفاوت بدون سردرگمی بتوانند از آن استفاده کنند.

سرعت بالا، هزینه پایین

از آنجایی که تل کوین یک دارایی دیجیتال به حساب می آید می تواند از ویژگی های منحصر به فرد بلاک چین در روند انتقال داده های خود استفاده کند.

در واقع سرمایه گذاران تل کوین می توانند مبالغ هنگفتی را با کارمزد پایین و در کوتاه ترین زمان انجام بدهند.

این ویژگی به خصوص برای کشورهای در حال توسعه کاربردی است و شرکت تل کوین در تلاش برای برقراری رابطه با اوپراتورهای مخابراتی و همچنین کیف پول های دیجیتالی در سراسر جهان است.

استفاده از سیستم رمزنگاری چندامضایی

ارز دیجیتال TEL برای اینکه بستری امن برای ارسال حواله های ارزی برای کاربران خود فراهم کند از روش رمزنگاری چندامضایی استفاده می کند. به زبان ساده برای انجام تراکنش در شبکه تلکوین به دو کلید خصوصی و یا بیشتر نیاز خواهید داشت.

امکان انتخاب تعداد کلیدهای خصوصی برای تراکنش را می توانید قبل از ارسال مشخص کنید.

از دیگر کارهایی که تل کوین برای افزایش امنیت تراکنش در اختیار کاربران خود قرار می دهد این است که کاربران علاوه بر کیف پول مخصوص رمزارز تل کوین می توانند دیگر کیف پول های مخابراتی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند نیز استفاده کنند.

این مورد نیز می تواند به نوعی به امنیت بالاتر تراکنش ها در شبکه تل کوین ختم شود.

مزایای ارز دیجیتال تل کوین

1- امنیت بالا

از آنجایی که توکن غیرمتمرکز تل کوین با هدف سهولت در امر ارسال حواله طراحی شده است و معمولا حواله ها مبالغ بالایی دارند، امنیت در اینگونه تراکنش ها بسیار ضروری است. ارز دیجیتال تلکوین از روش چند امضایی استفاده می کند و به این ترتیب امنیت را به طور قابل توجهی در شبکه خود ارتقا می دهد.

2- سرعت

سرعت ارسال حواله با استفاده از ارز دیجیتال تلکوین به مراتب بیشتر از استفاده از پلتفرم های موجود است.

3- کارمزد پایین

افراد با کمک دارایی دیجیتال تل کوین می توانند مبالغ هنگفتی را با پرداخت کارمزدی بسیار پایین تر از کارمزدهای مراکز انتقال حواله همچون Western Union انجام دهند.

معایب ارز دیجیتال تل کوین

برای بهره بردن از مزایای ارزهای دیجیتال به مقبولیت آن نیاز دارید اما صرف پذیرش ارز دیجیتال تلکوین توسط شما کار به پایان نمی رسد، باید شخص و یا سازمانی که شما قصد ارسال حواله برای او را دارید نیز ارز دیجیتال را پذیرفته باشد و پلتفرم های لازم را بشناسد و از آن ها استفاده کند.

شاید ایراد ارزهای دیجیتال در حال حاضر و ارز دیجیتال تل کوین در این مطلب این باشد که هنوز هم افراد و سازمان هایی هستند که ارز دیجیتال را به رسمیت نمی شناسند و این موضوع شما را نیز در استفاده از ارزهای دیجیتال و تل کوین محدود می کند.

کاربردهای توکن تل کوین

هر ارز دیجیتال با هدف و کاربرد خاصی به دست سازندگان خود به وجود می آید، به احتمال زیاد سازندگان ارز دیجیتال نقص روش انجام کار و یا جای خالی چیزی را حس کرده اند و با این هدف اقدام به ساخت ارز دیجیتال خود می کنند.

ارز دیجیتال تلکوین نیز از این قاعده مستثنی نیست، سازندگان این ارز دیجیتال یعنی پل نیونر (Paul Neuner) و کلود اگینتا (Claude Eguienta) برای سهولت در ارسال حواله های ارزی اقدام به ایجاد این ارز دیجیتال کردند، تا به این ترتیب همه بتوانند با پرداخت هزینه کمتر مبالغی هنگفت را با امنیت و سرعت بالا به صورت فرامرزی منتقل کنند.

  • در پلتفرم تلکوین کاربران می توانند پرداخت خود را به وسیله توکن تل کوین انجام دهند.
  • استفاده از تل کوین در شرکت های مخابراتی

شبکه تلکوین با هدف رواج هرچه بیشتر توکن خود به شرکت های مخابراتی که میزان بیشتری از این توکن را داشته باشند، امتیازاتی می دهد. این طرح تشویقی تل کوین به شرکت های مخابراتی انگیزه می دهد تا میزان بیشتری تل کوین داشته باشند.

کیف پول هایی که تل کوین را ساپورت می کنند

Ledger Nano S

کیف پول سخت افزار لجر نانو اس از تل کوین پشتیبانی می کند. استفاده از این کیف پول سخت افزاری به خصوص برای کسانی که دارایی دیجیتال آنها هنگفت است مناسب است چراکه امنیت این کیف پول های سخت افزاری بسیار بالا است و هک کردن و نفوذ به آنها بسیار سخت است.

Legder Nano X

کیف پول لجر نانو ایکس نیز یکی دیگر از نمونه های کیف پول سخت افزاری لجر است که با امنیت بالا و کارنامه ی خوبی که تا اینجای کار خود داشته است کاربران با سرمایه ی بیشتر را به سمت خود جذب کرده است. قیمت کیف پول های سخت افزاری نسبت به دیگر انواع کیف پول بیشتر است به همین دلیل افرادی که سرمایه های بالاتری دارند بیشتر مشتری این کیف پول ها هستند. این کیف پول از توکن تل کوین پشتیبانی می کند.

Im Token

یک کیف پول رایگان مخصوص موبایل است که در نسخه های اندروید و IOS عرضه شده است و رمزارز تل کوین را می پذیرد.

Trezor One

کیف پول Trezor One نیز یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری است که بسیار به کیف پول Ledger Nano S از نظر رمزارزهای پشتیبانی کننده شباهت دارد، تفاوت این دو کیف پول بیشتر در محیط کاربری آنها است. هر دو این کیف پول ها از توکن تل کوین پشتیبانی می کنند.

Trezor Model T

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که از توکن تل کوین پشتیبانی می کند، کیف پول Trezor Model T است. این کیف پول سخت افزاری نیز بسیار به کیف پول لجر نانو ایکس شباهت دارد و می توان تفاوت آنها را در پنل کاربری و شکل و ظاهر آنها دانست. به علاوه هر دو این کیف پول ها از طریق بلوتوث به دستگاه ها متصل می شوند.

Exodus

کیف پول نرم افزاری که در سال 2016 عرضه شد، این کیف پول All in one است، به عبارتی شما می توانید هم ارز دیجیتال خود را در این کیف پول با امنیت بالا نگه داری کنید و هم به مبادله آن بپردازید. این کیف پول در نسخه های IOS، اندروید و دسکتاپ عرضه شد که از ارز دیجیتال تل کوین هم پشتیبانی می کند.

Coinomi

کیف پول نرم افزاری کوینومی نیز در نسخه های دسکتاپ، اندروید و IOS عرضه شده است و دارندگان این کیف پول امکان ذخیره رمزارز تل کوین را در کیف پول خود دارند.

MetaMask

کیف پول متامسک که کیف پول رسمی اتریوم نیز است، به صورت یک پلاگین بر روی مرورگر نصب می شود، البته نسخه اپلیکیشن موبایل این کیف پول نیز عرضه شده است.
کاربران این کیف پول تحت وب می توانند دارایی های دیجیتال خود و توکن های تل کوین خود را در کیف پول خود ذخیره کنند.

Trust Wallet

کیف پول نرم افزاری شناخته شده تراست ولت نیز دیگر احتیاجی به معرفی ندارد، تعداد بسیاری از کوین و توکن ها در این کیف پول قابلیت ذخیره شدن دارند، ارز دیجیتال تل کوین نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال است. کیف پول تراست ولت در نسخه های اندروید و IOS برای کاربران وجود دارد.

خرید ارز دیجیتال تل کوین telcoin

برای خرید هر ارز دیجیتالی هم باید به صرافی هایی که از رمزارز موردنظر را لیست کرده اند و هم به کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال توجه کنید. به کرات گفته شده است اما تکرار آن خالی از لطف نیست، هیچ وقت ارز دیجیتالی را که خریداری می کنید در صرافی نگه داری نکنید.

پس پیش از خرید پول دیجیتالی تل کوین نیز به این نکته ی بسیار مهم دقت داشته باشید تا دارایی خود را در معرض خطر قرار ندهید.

البته این تنها نکته ای نیست که در خرید و نگه داری ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کرد.

اگر اطلاعات شما در این زمینه کافی نیست با دوره آموزش ارز دیجیتال موفقیت خود را در این بازار حتمی کنید. در این صورت علاوه بر یادگیری انواع تحلیل ها با مفاهیم اولیه و تمام نکاتی که در زمینه ی معامله گری و سرمایه گذاری بر روی انواع ارزهای دیجیتال به آن نیاز خواهید داشت، آشنا خواهید شد.

صرافی های پشتیبان ارز دیجیتال تل کوین

در ادامه صرافی هایی که از این توکن پشتیبانی می کنند را می آوریم، اما بد نیست بدانید که صرافی KUcoin با انجام بیش از 69 درصد معاملات توکن تل کوین، بزرگ ترین صرافی برای این ارز دیجیتال به حساب می آید.

صرافی Kucoin

امکان خرید توکن تل کوین در صرافی کوکوین توسط ارزهای دیجیتال تتر، اتریوم و بیت کوین در صرافی Kucoin وجود دارد. در زمان نگارش این مطلب قیمت این ارز دیجیتال برای مبادله با تتر 0.01816 دلار، مبادله با اتریوم 0.01823 دلار و مبادله با بیت کوین 0.01819 دلار بوده است.

صرافی Uniswap (V3)

کاربران صرافی یونی سواپ می توانند با استفاده از توکن WETH اقدام به تهیه ارز دیجیتال تل کوین کنند. توکن WETH یک رمزارز مطابق استاندارد ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم پیاده سازی شده است.

توکن تل کوین در حال حاضر با قیمت 0.0177 در این صرافی در حال مبادله است.

صرافی Balancer

کاربران صرافی بالانسر نیز می توانند با استفاده از توکن WETH اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال تل کوین کنند، قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در صرافی بالانسر 0.017 دلار است.

صرافی HitBTC

کاربران صرافی HitBTC می توانند توکن تل کوین را با اتریوم و یا بیت کوین تهیه کنند. این رمزارز برای خرید با بیت کوین با قیمت 0.0178 دلار و برای خرید با اتریوم با قیمت 0.0181 دلار مبادله می شود.

صرافی Bitbns

کاربران در صرافی Bitbns می توانند با استفاده از INR اقدام به خرید توکن تل کوین کنند. قیمت این توکن در حال حاضر در صرافی Bitbns مبلغ 0.0190 دلار است.

صرافی 1inch exchange

در صرافی 1inch exchange امکان خرید توکن تل کوین به وسیله تتر (USDT) و USDC برای کاربران فراهم شده است، در صورتی که کاربری قصد خرید تل کوین در این صرافی را داشته باشد و برحسب تتر خرید خود را انجام دهد باید مبلغ 0.0182 دلار را بپردازد، در حالی که خرید توکن تل کوین با استفاده از USDC در همین صرافی 0.0176 دلار هزینه دارد، البته در زمان نگارش این مطلب.

امکان خرید این ارز دیجیتال با رمزارز WETH نیز با قیمت 0.0178 دلار (در حال حاضر) نیز برای کاربران صرافی وجود دارد.

صرافی Bilaxy

خرید ارز دیجیتال تل کوین در صرافی Bilaxy با قیمت 0.0179 دلار در حال حاضر برای کاربران آن صرافی مهیا شده است. خرید توکن تل کوین در این صرافی بر حسب اتریوم انجام می شود.

صرافی Bitrue

کاربران در صرافی Bitrue می توانند با پرداخت تتر (USDT) و ریپل (XRP) اقدام به خرید توکن تل کوین کنند. قیمت این توکن با پرداخت تتر، 0.0179 دلار و با پرداخت ریپل 0.0183 دلار است.

صرافی QuickSwap

در صرافی QuickSwap کاربران می توانند با پرداخت WETH، USDC، Quick و WMATIC اقدام به خرید توکن تل کوین کنند. قیمت این توکن در حال حاضر 0.0177 دلار است.

صرافی OX Protocol

شما و دیگر کاربران صرافی OX Protocol می توانید با استفاده از توکن WETH اقدام به خرید ارز دیجیتال تل کوین کنید. این توکن در حال حاضر با قیمت 0.0181 دلار در حال مبادله است.

آینده ارز دیجیتال تل کوین

تل کوین درواقع یک پلتفرم در حوزه ی مالی است، کاربران این پلتفرم می توانند حواله های خود را با هزینه معقول و سرعت بالا انتقال دهند، پلتفرم تلکوین برای انجام تراکنش های خود از بلاک چین که بسیار امن است کمک می گیرد. از سال 2017 که توکن تلکوین معرفی شد تا به امروز توانسته است جای خود را در بازار پیدا کند. این توکن با داشتن رتبه 75 در بازار کریپتوکارنسی جز صد رمزارز اول بازار دسته بندی می شود.

با همکاری که تلکوین با شرکت های شناخته شده همچون GCash داشته توانسته در عرصه ی انتقال پول خود را به جهانیان معرفی کند. همچنین همکاری هایی بین تلکوین و AT&T و Verizon وجود داشته است که می توان انتظار داشت جامعه ی بزرگتری به آن بپیوندند.

با افزایش کاربرد و مقبولیت ارزهای دیجیتال می توان به آینده ی ارزهای دیجیتال امیدوار بود.

از طرف دیگر ارتباطات بین المللی روز به روز گسترده تر می شوند، امروزه انتقال پول به صورت فرامرزی نه تنها برای تجار که حتی برای مردم عادی نیز امری ضروری است. با توجه به سهولتی که توکن تلکوین در این زمینه فراهم می کند می توان آینده ی خوبی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی کرد.

با توجه به داده های منتشر شده در وبسایت Digitalcoinprice.com تا سال 2028 به محدوده ی قیمتی 0.128 دلار خواهد رسید (در حال حاضر قیمت این توکن 0.0159 دلار است)، این وبسایت روند کلی ارز دیجیتال تل کوین را مثبت و صعودی پیش بینی کرده است.

این تنها پیش بینی یک وبسایت است برای تصمیم گیری به خرید و یا عدم خرید توکن تلکوین به این پیش بینی بسنده نکنید.

  • قیمت تا پایان سال 2021 0.053 دلار
  • قیمت تا پایان سال 2022 0.061 دلار
  • قیمت تا پایان سال 2026 0.122 دلار
  • قیمت تا پایان سال 2028 0.157 دلار

نتیجه گیری

در این مطلب ما سعی کردیم که به بررسی ابعاد مختلف ارز دیجیتال تل کوین بپردازیم، ارز دیجیتال تل کوین که با استفاده از بلاک چین سعی در راحت تر کردن روند ارسال حواله های بین المللی دارد، تا کنون به موفقیت و پذیرش نسبی رسیده است.

ارسال حواله با امنیت بالا و هزینه پایین انگیزه و هدف ایجاد این رمزارز بوده است. با رواج بیشتر ارزهای دیجیتال استفاده از تل کوین نیز بسیار گسترده تر خواهد شد.

سوالات متداول

تل کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز از نوع توکن است که بر بستر اتریوم پیاده سازی شده است و با استاندارد ERC-20 سازگار است.

تل کوین یک ارز دیجیتال با نماد اختصاری TEL است.

از آنجایی که ارز دیجیتال تل کوین یک توکن ERC-20 است قابلیت ذخیره بر روی تمام کیف پول هایی که با ERC-20 سازگار هستند را دارد.

صرافی Kucoin، Uniswap (V3)، Balancer، HitBTC، Bitbns، 1inch exchange، Bilaxy، Bitrue، QuickSwap، OX Protocol صرافی هایی هستند که به کاربران خود اجازه خرید و فروش و معامله بر روی این ارز دیجیتال را می دهند.

از آنجایی که ارتباطات در دنیا روز به روز بیشتر می شوند، و مشاغل خدمات خود را در سطح جهان گسترش می دهند نیاز به تراکنش های مالی نیز روز به روز بیشتر می شود از طرف دیگر ارزهای دیجیتال روز به روز بیشتر در میان مردم و سازمان ها پذیرفته می شوند در نتیجه ارز دیجیتال تل کوین هم به احتمال زیاد آینده ی روشنی خواهد داشت و سرمایه گذاری بر روی آن منطقی به نظر می آید.

رمزارز تل کوین برای تمام کسانی که قصد جابه جایی مالی را با هزینه کم و سرعت بالا داشته باشند کاربرد دارد.