ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار ترید در بازارهای جهانی از صفر صفر

۹ جمله انگیزشی رابرت کیوساکی در مورد سرمایه گذاری

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

بهترین جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۱- تنها دارایی قدرتمندی که داریم ذهن ماست. اگر به خوبی آموزش داده شود می‌تواند ثروت عظیمی ایجاد کند.

ما با ذهنمان جهانمان را می‌سازیم و آن را کنترل می‌کنیم. هر اندازه که ذهن ما قوی‌تر و عمیق‌تر باشد، توانایی دیدن فرصت‌های فوق‌العاده در ما تقویت می‌شود. پس در واقع ما با ذهنمان کسب درآمد می‌کنیم و اگر ذهنی قوی داشته باشیم، ثروتمند می‌شویم. چقدر روی ذهنتان سرمایه گذاری می‌کنید؟

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۲- اندازه موفقیت شما به وسیله قدرت اشتیاقتان، اندازه رویاهایتان و اینکه چگونه در طول راه با ناامیدی کنار می‌آیید، مشخص می‌شود.

«موفقیت یک مسیر است.» نمی‌دانم تا چه اندازه با این جمله یا جملات انگیزشی رابرت کیوساکی شبیه این موافق هستید اما اگر این گونه به موفقیت نگاه کنیم، می‌توانیم نکته‌های جالبی را از آن بیاموزیم. به نظر من، موفقیت، نه در یک لحظه یا یک مکان بلکه در یک جریان روی می‌دهد. اگر در جریان موفقیت باشیم، یعنی از انجام کارمان لذت می‌بریم، از لذت خود کسب درآمد می‌کنیم، یاد می‌گیریم، رشد می‌کنیم و پخته‌تر از دیروزمان قدم برمی‌داریم. نظر شما در مورد موفقیت چیست؟ آیا موفقیت را یک جریان می‌دانید یا یک مقصد؟

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۳- پول همه چیز نیست ولی جایگاهش همان بالا است، کنار اکسیژن.

نگاه متفاوت رابرت کیوساکی به پول در تمام جملات انگیزشی رابرت کیوساکی که از او منتشر شده است به چشم می‌خورد. در حقیقت نمی‌توان هیچ جایگزینی برای پول پیدا کرد. بهتر است به جای سردادن شعارهایی علیه پول، دستی بر زانوهایمان بگذاریم و فکری برای به دست آوردن آن بکنیم.

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۴- کار شما ساختن پول نیست. کار شما پیدا کردن مشکلی است که باید حل شود.

گاهی یک یا مجموعه‌ای از جملات انگیزشی رابرت کیوساکی کوتاه، می‌توانند مسیر ذهنیت مالی ما را تغییر دهند. تمام استارت آپ‌های دنیا بر مبنای دادن پاسخی ساده به یک مشکل ایجاد شده‌اند. به دنبال مشکلات پیچیده نباشید. گاهی دادن یک راه حل ساده به مشکلی قدیمی می‌تواند شما را ثروتمند کند.

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۵- ثروتمندان هر روز به دارایی خود اضافه می‌کنند اما افراد متوسط دائما بدهی خود را زیاد می‌کنند و فکر می‌کنند که دارایی است.

کدام یک از اموال شما دارایی و کدام یک، بدهی هستند؟ قبل از این که برای خودتان بدهی‌های زیادی بتراشید، آنها را شناسایی کنید. به دارایی‌هایتان اضافه کرده و از بدهی‌هایتان کم کنید تا توازن ثروت در اموالتان، شما را به موفقیت مالی که آرزویش را داشتید برساند.

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۶- قبل از آن که کیف پول شما از فقیر به ثروتمند تغییر کند. باید ذهنیت شما از فقیر به ثروتمند تغییر پیدا کند.

ثروتمند شدن و فقیر ماندن ابتدا در ذهن ما شکل می‌گیرند و سپس در دنیای فیزیکی ظاهر می‌شوند. یک ذهن فقیر با وجود ثروت زیاد باز هم به وضعیت فقر بازمی‌گردد. پس باید اول در ذهنتان به فردی ثروتمند تبدیل شوید.

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۷- انسان‌های محافظه کار به هیچ جا نمی‌رسند و در یک نقطه ثابت می‌مانند، برای پیشرفت باید قبل از هر چیز دل و جرات داشته باشید.

خارج شدن از منطقه امنی که برای خودمان ساخته‌ایم، کار راحتی نیست. اما چاره‌ای نداریم. چون هر چیزی که می‌خواهیم و آرزویش را داریم، جایی بیرون از منطقه امن ما قرار گرفته است. در نتیجه تنها راه برای رسیدن به آن، جمع کردن تمام شجاعتمان و خارج شدن از پناهگاه روانی‌مان است. شاید نور خورشید برای لحظه‌ای چشمانمان را بزند، اما به لمس روشنایی که پس از آن وجودمان را در برمی‌گیرد، می‌ارزد.

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۸- اگر می‌خواهید بازدهی سرمایه گذاری شما بالاتر از میانگین بازدهی جامعه باشد، باید عملکردی بهتر از آن‌ها داشته باشید و وقت و تلاش بیشتری را برای بالا بردن دانش مالی خود اختصاص دهید.

دست به کار شدن، چاره اول و آخر هر چیزی است. راهی بدون قدم برداشتن طی نمی‌شود و موفقیتی بدون تلاش کردن به بار نمی‌نشیند. باید شروع کرد. حتی سخت، حتی کوچک و حتی با پاهایی لرزان اما باید دست به کار شد. این بزرگ‌ترین رمز موفقیت است!

جملات انگیزشی رابرت کیوساکی

۹- چیزی که شما را واقعا ثروتمند می‌کند نه پول است، نه طلا، نه سهام و نه املاک. بلکه درکی است که شما باید از همه اینها داشته باشید.

در حقیقت، درک ما از جهان پیرامونمان و البته خودمان، بسیار محدود است. ما خیلی خودمان را دست کم می‌گیریم و توانایی‌های خاصمان را به باد فراموشی می‌سپاریم. درک کردن مفهوم ثروت نیز یکی از همین توانایی‌ها است. قبل از این که به دنبال پول باشید، تمام تلاش خود را بکنید تا به درک درستی از آن برسید. بدون شک، این دریچه جدید، فرصت‌های تازه‌ای را به روی شما می‌گشاید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۴ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات جملات و داستان های انگیزشی به شما پیشنهاد میکنیم:

2 نظر ثبت شده
آرش
آرش
1103 روز قبل
عالی.بسیار نغز و پرمحتوا.لذت زیادی از مطالعه مطالب بردم.تندرست و پاینده باشید
عباس سلیمانی
عباس سلیمانی
1110 روز قبل
بسیار عالی است. سپاس