صرافی های ارز دیجیتال به عنوان یک پلتفرمی که بستری برای انجام معاملات فعالین این حوزه به وجود آورده اند، مبلغی را به عنوان کارمزد برداشت می کنند. در برخی مواقع میزان این کارمزد به قدری بالا است که بخش قابل قبولی از سود (اگر معامله به سود ختم شود) را از آن خود می کند. با این حال برخی از صرافی ها کد تخفیفی را در اختیار کاربران می گذارند که می تواند به عنوان یک منبع درآمد نیز به حساب بیاید. در ادامه مفصل راجع به موضوع تخفیف کارمزد صرافی صحبت خواهیم کرد.

فهرست []

  عوامل موثر در میزان کارمزد صرافی ارز دیجیتال

  یکی از مهم ترین عواملی که برای انتخاب یک صرافی در نظر گرفته می شود، درصد کارمزد صرافی است. به هر حال صرافی های ارز دیجیتال نیز به دلیل اینکه بستری را برای معاملات کاربران فراهم می کنند، درصدی از مبلغ معامله را به عنوان پاداش خود برداشت می کنند.

  این میزان پاداش که به عنوان کارمزد صرافی ارز دیجیتال شناخته می شود در هر صرافی با توجه به سیاست های آن صرافی می تواند متفاوت باشد.

  توجه داشته باشید که کارمزد معاملات در صرافی علی الخصوص برای افرادی که معاملات زیاد با حجم بالا انجام می دهند بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا مقدار کارمزد در همه حالت ها یکسان نیست و کارمزد برای این گروه از افراد مبلغ قابل توجهی را شامل می شود که با دانستن برخی نکات می توان این کارمزد را تا حد قابل قبولی کاهش داد.

  نکات مهم

  • برخی از صرافی ها سعی می کنند با انتخاب یک مبلغ رقابتی، کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند.
  • از طرف دیگر صرافی هایی نیز هستند که با ارائه کد ریفرال به برخی از کاربران، و تخصیص تخفیف در کارمزد معاملات به بازاریابی پرداخته و افراد بیشتری را به ثبت نام در صرافی و استفاده از خدمات شان تشویق می کنند.
  • در میان صرافی های مختلف، برخی از آن ها رمزارز مخصوص صرافی خود را ایجاد کرده اند و به کاربران اجازه می دهند که کارمزد معاملات خود را با استفاده از آن رمزارز بپردازند تا به این ترتیب از یک تخفیف کارمزد صرافی بهره برده باشند.
  • از دیگر عواملی که در میزان کارمزد صرافی موثر است می توان به میکر یا تیکر بودن کاربر در معامله انجام شده اشاره کرد. یک کاربر میکر برای انجام معامله خود به طریقی در تامین نقدینگی صرافی موثر است، به همین دلیل میزان کارمزد پرداختی یک میکر کمتر از میزان پرداخت کارمزد یک تیکر است. صرافی در حالتی که شما یک تیکر باشید شما را به سرعت به یک فروشند یا خریدار (با توجه به نوع معامله شما) مرتبط می کند و در این صورت شما کارمزد بیشتری را نیز باید بپردازید.
  • در بسیاری از صرافی ها سطح کاربری شما نیز در میزان کارمزد پرداختی شما موثر است. در این مقاله ما سعی کردیم سطح بندی های چند صرافی را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به این سطح بندی ها که به عوامل گوناگون از جمله حجم معاملات بیت کوین و یا معاملات به صورت کلی در یک ماه گذشته و میزان دارایی شما از یک رمزارز خاص (رمزارز مخصوص صرافی) در حساب صرافی خود وابسته است. در برخی موارد نیز قدمت حساب کاربری شما می تواند در میزان کارمزد پرداختی شما نقش داشته باشد.

  کد ریفرال یا کد معرف چیست؟

  کلمه ریفرال یا رفرال (Referral) به معنی ارجاع دادن است، در دنیای بازاریابی و دیجیتال به زیرمجموعه گیری نیز اشاره می کند.

  یکی از روش های بسیار رایج در میان صرافی ها به خصوص صرافی های بین المللی برای جذب کاربر بیشتر تخفیف در کارمزد معاملات با استفاده از اعمال کد ریفرال (Referral) در زمان ثبت نام کاربر در صرافی است.

  درواقع با استفاده از کد ریفرال (کد رفرال) شخص و یا یک وبسایت با استفاده از یک لینک منحصر به فرد، گروهی از افراد را به یک صرافی دعوت می کنند و با توجه به میزان فعالیت آنها در صرافی درصدی نیز به شخص و یا وبسایتی که کد ریفرال و یا لینک مربوطه را توزیع کرده تعلق می گیرد.

  توجه داشته باشید که افراد با هدف برخورداری از تخفیف در کارمزد معاملات احتمالا تمایل داشته باشند در صرافی ثبت نام کنند، به عبارت دیگر استفاده از کد ریفرال هم به نفع شخصی که کد را در اختیار شما قرار داده است و هم به نفع شما که از کد ریفرال استفاده می کنید.

  البته فراموش نکنید که این کدها را از منابع موثق دریافت کنید. مثلا وبسایت معتبر و کلا هر منبع موثق دیگر تا مورد سواستفاده قرار نگیرید.

  فراموش نکنید که دنیای ارزهای دیجیتال علی رغم جذابیت هایی که دارد، فضایی است که سودجویان بسیاری در آن جولان می دهند. برای در امان ماندن از دست کلاه برداری ها راهی جز کسب دانش نمی تواند به شما کمک کند و البته پایبندی و عمل به آنچه آموخته اید. شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند هرآنچه که شما به عنوان فعال در این بازار به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

  معمولا در صرافی های ایرانی برای جذب کاربر بیشتر از میزان کارمزدهای رقابتی استفاده می شود. عواملی همچون سطح کاربری، مبلغ معامله، نوع تراکنش و مواردی از این دست در میزان کارمزد می تواند موثر باشد.

  میکر و تیکر در صرافی به چه معناست؟

  یکی از عواملی که در اکثر صرافی ها در میزان کارمزد پرداختی شما موثر است، میکر یا تیکر بودن شما است. اما میکر و تیکر در صرافی به چه معناست؟

  هر صرافی مایل است که میزان نقدینگی در صرافی را بیشتر کند از این رو زمانی که شما معامله ای را در حالت Limit باز می کنید چون سفارش خود را در صرافی ثبت می کنید و منتظر قیمت مناسب هستید در واقع نقدینگی را در صرافی تامین کرده اید. در این حالت فارغ از نوع معامله شما که خرید باشد یا فروش شما به عنوان یک میکر شناخته می شوید.

  اما زمانی که سفارش خود را در حالت مارکت ثبت می کنید، شما قیمتی را تعیین نمی کنید و خود صرافی معامله شما را با یک سفارش Limit از افراد میکر مچ می کند و معامله در همان لحظه انجام می شود.

  در این حالت شما یک معامله گر تیکر هستید، فارغ از اینکه سفارش ثبت شده شما یک سفارش خرید باشد یا یک سفارش فروش.

  پرداخت کارمزد کمتر در صرافی کوینکس (CoinEx)

  چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

  بدون نیاز به «vpn» و «vps» وارد صرافی کوینکس شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید. می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

   

  یکی از عواملی که افراد زیادی را به سمت استفاده از صرافی بین المللی کوینکس کشانده است این است که این صرافی امکان فعالیت برای ایرانیان را محدود نکرده است.

  به عبارت دیگر شما بدون نیاز به VPN و VPS قادر هستید از این صرافی استفاده کنید و نیازی هم نیست که نگران بلوکه شدن دارایی خود در صرافی کوینکس باشید.

  در صرافی کوینکس برای واریز دارایی به صرافی، کارمزدی از شما دریافت نمی شود. اما برای برداشت از صرافی با توجه به اینکه ارزی که قصد برداشت آن را دارید چه هست و از چه شبکه انتقالی قصد دارید ارسال دارایی را انجام دهید، میزان کارمزد پرداختی شما می تواند متفاوت باشد.

  کارمزد پرداختی در صرافی کوینکس در بازار اسپات به این شکل است.

  درواقع با توجه به میزان موجودی CET در حساب اسپات، که رمزارز صرافی است و همچنین حجم معاملات یک ماه گذشته شما ممکن است میزان کارمزد متفاوتی را بپردازید.

  اگر شما قصد فعالیت در بازار فیوچرز (انجام معاملات آتی) را داشته باشید صرافی برای شما شرایط متفاوتی را در نظر می گیرد.

  به عبارت دیگر کاربران در صرافی کوینکس با توجه به حجم معاملات یک ماه گذشته و مقدار دارایی رمزارز مخصوص صرافی یعنی CET سطح بندی می شوند.

  این سطح بندی از سطح LV0 تا LV5 است که هرچه به سطح LV5 نزدیک تر باشید یعنی میزان CET بیشتری دارید و حجم معاملات یک ماه گذشته شما بیشتر بوده است که به این ترتیب کارمزد کمتری را پرداخت می کنید.

  روش استفاده از کد ریفرال صرافی کوینکس

  برای اینکه بتوانید کارمزدهای کمتری را برای معاملات خود در صرافی کوینکس پرداخت کنید، باید کد ریفرالی را که دریافت کرده اید در فرایند ثبت نام وارد کنید.

  1. برای این کار ابتدا وارد وبسایت صرافی کوینکس (Coinex) شوید، سپس با کلیک بر روی Sign Up عملیات ثبت نام شما آغاز می شود.

  2. با کلیک بر روی Sing Up به صفحه ای هدایت می شوید که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.

  3. کد ریفرال یکی از مواردی است که در همین مرحله باید وارد کنید.

  4. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید شما باید ابتدا ایمیل خود را وارد کنید، سپس بر روی گزینه Send Code کلید کنید تا صرافی برای شما کدی را ارسال کند و شما بتوانید ثبت نام را تکمیل کنید.

  5. سپس با وارد کردن رمزعبور و تایید آن، باید در کادری که در تصویر مشخص شده است، کد ریفرالی که دریافت کرده اید را وارد کنید تا به این ترتیب از تخفیف در کارمزد معاملات برخوردار شوید.

  6. در نهایت با پذیرش قوانین صرافی و زدن تیک آن و کلیک بر روی Sign Up کار ثبت نام انجام می شود.

  البته شما می توانید با ستفاده از لینک های ثبت نام اختصاصی که ممکن است از طرف اشخاص مختلف در اختیار شما قرار گیرند نیز از تخفیف کارمزد صرافی بهره مند شوید. در این صورت کد ریفرال به صورت پیش فرض برای شما اعمال شده است.

  استفاده از رمزارز CET برای پرداخت کارمزد

  علاوه بر استفاده از کد ریفرال در صرافی کوینکس شما می توانید از رمزارز مخصوص صرافی یعنی CET با هدف پرداخت کارمزد کمتر استفاده کنید.

  برای این کار شما نیاز دارید تا در کیف پول صرافی خود مقداری از ارز دیجیتال CET را داشته باشید. به این ترتیب در هنگام انجام معامله، صرافی به جای کسر میزان کارمزد بیشتر از رمزارزی که قصد خرید و یا فروش آن را دارید، مقدار کمتری از رمزارز CET برداشت می کند.

  به تصویر فوق دقت کنید در صورتی که رمزارز CET را در حساب خود داشته باشید میزان کارمزد پرداختی شما 0.1400% از مقدار معامله بر حسب رمزارز CET است.

  در حالی که اگر موجودی CET شما در حساب صرافی صفر باشد به میزان 0.2000% از مقدار معامله ای که انجام دادید با واحد همان رمزارز از دارایی شما کسر می شود.

  نکته پایانی که در میزان کارمزد پرداختی می تواند موثر باشد، میکر یا تیکر بودن شما است.

  همه صرافی ها تمایل دارند تا دارایی موجود در آنها بیشتر باشد، به همین دلیل است که در صورتی که شما به عنوان میکر یک معامله را باز کنید کارمزد کمتری را نسبت به زمانی که در حالت تیکر معامله باز می کنید پرداخت خواهید کرد.

  در صورتی که نوع معامله مارکت را انتخاب کنید، صرافی بهترین خریدار یا فروشنده را به شما متصل می کند و شما در این حالت به عنوان یک تیکر باید کارمزد بیشتری را بپردازی.

  ، در صورتی که برای معاملات Limit با توجه به اینکه نقدینگی بیشتری برای صرافی تامین شده است، فازغ از اینکه شما خریدار یا فروشنده هستید، به عنوان یک میکر شناخته شده و کارمزد کمتری را نیز پرداخت می کنید.

  پرداخت کارمزد کمتر در صرافی کوکوین (Kucoin)

  چطور با تخفیف کارمزد در کوکوین ثبت نام کنیم؟

  بدون نیاز به vpn و vps در صرافی کوکوین وارد شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید.
  برای ثبت نام در صرافی کوکوین، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد rJ7UMYS در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی کوکوین ثبت نام کنیدثبت نام

   

  صرافی کوکوین نیز یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که می توانید معاملات خود را در آن به راحتی و با کارمزد مناسب انجام دهید.

  در صرافی کوکوین نیز بر اساس عوامل مختلف کاربران سطح بندی می شوند که با توجه به سطحی که کاربر در آن قرار گرفته است، حجم معاملات 30 روز گذشته کاربر و همچنین مقدار دارایی کوین مخصوص صرافی که KSC است، میزان کارمزد پرداختی می تواند متفاوت باشد.

  داشتن رمزارز مخصوص صرافی یعنی KSC مزایایی را برای دارندگان دارد که از آن جمله می توان به دریافت سود سهام ارز دیجیتال KSC به صورت روزانه و همچنین تخفیف در کارمزد معاملات در صرافی را ذکر کرد.

  از دیگر مواردی که می تواند به پرداخت کارمزد کمتر در صرافی کوکوین منجر شود، استفاده از کد معرف یا همان کد ریفرال در هنگام ثبت نام در صرافی است.

  روش استفاده از کد ریفرال صرافی کوکوین

  در صرافی کوکوین نیز شما اگر از لینک دعوت استفاده کنید، کد ریفرال به طور پیش فرض برای شما لحاظ شده است و اگر تنها کد معرف یا کد ریفرال (کد رفرال) را داشته باشید با مراجعه به وبسایت صرافی کوکوین و کلیک بر روی گزینه Sign Up اقدام به ثبت نام در صرافی می کنید.

  1. پس از کلیک کردن بر روی گزینه Sing Up به صفحه ای هدایت می شوید که از شما خواسته است اطلاعاتی همچون آدرس ایمیل، رمز عبور و کد تایید که به ایمیل شما ارسال می شود را وارد کنید.

  2. اما یک گزینه اختیاری نیز در آن میان وجود دارد که همان کد ریفرال (Referral Code) است و شما در صورتی که کد ریفرال را در اختیار داشته باشید باید آن را در این کادر وارد کنید.

  نکته جالب توجه ای که باید به آن اشاره کنیم این است که شما برای فعالیت در صرافی کوکوین به VPN و یا VPS نیاز ندارید و می توانید به عنوان یک شهروند ایرانی در این صرافی فعالیت کرده و اطلاعات خود را وارد کنید.

  کاربران در صرافی کوکوین (Kucoin) برای حالت اسپات (نقدی) از سطح صفر تا سطح 11 و برای حالت فیوچرز (آتی) از سطح صفر تا سطح 12 دسته بندی می شوند.

  قرار گرفتن در هر سطح به میزان دارایی شما از رمزارز مخصوص صرافی در 30 روز گذشته و حجم معاملات بیت کوین در 30 روز گذشته بستگی دارد. هرچه حجم معاملات بیت کوین شما بیشتر و دارایی KSC شما بیشتر باشد، در سطح بالاتری قرار گرفته و کارمزد کمتری را می پردازید.

  کارمزدها برای معاملات اسپات:

  کارمزدها برای معاملات فیوچرز:

  عوامل موثر بر میزان کارمزد پرداختی در صرافی کوکوین

  به طور کلی می توان گفت در صرافی کوکوین با توجه به موارد زیر می توان کارمزد کمتری را پرداخت کرد.

  • قرار گرفتن در سطوح بالاتر کاربری (در واقع حجم معاملات بیت کوین در 30 روز گذشته و میزان دارایی رمزارز KSC)
  • استفاده از کد ریفرال (Referral Code)
  • میکر بودن، زمانی که شما به عنوان یک میکر معامله ای را باز کنید کارمزد کمتری را نسبت به زمانی که به عنوان یک تیکر معامله باز می کنید می پردازید.
  • پرداخت کارمزد صرافی با رمزارز KSC

  پرداخت کارمزد کمتر در صرافی بایننس (Binance)

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی بایننس ثبت نام کنیم؟

  برای ثبت نام و استفاده از صرافی بایننس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد M6CZY174 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
  برای ورود به این صرافی حتما حتما از آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل فنلاند، روسیه، ترکیه و سنگاپور) استفاده کنید.
  برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

  همین الان در صرافی بایننس ثبت نام کنیدثبت نام

   

  با توجه به محدودیت های اعمال شده از سمت صرافی بایننس، فعالیت در این صرافی برای بسیاری از کاربران نه تنها در ایران که در بسیاری از دیگر کشورها نیز ممنوع شده است. با این حال صرافی بایننس به عنوان یکی از مطرح ترین صرافی های ارز دیجیتال است که کارمزد نسبتا کمی را نیز دریافت می کند.

  در صرافی بایننس کاربران با توجه به عوامل مختلف در 10 دسته (VIP0 تا VIP9) سطح بندی می شوند. میزان کارمزد پرداختی شما با توجه به اینکه به کدام دسته تعلق دارید، میکر هستید یا تیکر و از چه رمزارزی استفاده می کنید، می تواند متفاوت باشد. هرچه سطح کاربری شما به VIP9 نزدیک تر باشد، کارمزد پرداختی شما نیز کمتر خواهد بود.

  به عنوان مثال در حالت اسپات در صورتی که حجم معاملات بیت کوین شما در 30 روز گذشته کمتر از 50 بیت کوین باشد و یا اینکه هیچ دارایی BNBcoin در کیف پول اسپات خود نداشته باشید به عنوان کاربر VIP0 شناخته شده و میزان کارمزد شما به این صورت محاسبه می شود که به عنوان میکر و تیکر کارمزد معامله شما 0.10% خواهد بود. بدیهی است که در ابتدای فعالیت در صرافی شما در این سطح قرار می گیرید.

  شرایط تخفیف کارمزد پرداختی

  اگر حجم معاملات بیت کوین شما در 30 روز گذشته 50 بیت کوین و یا بیشتر باشد و یا اینکه موجودی BNBcoin در کیف پول اسپات شما 50 واحد و یا بیشتر باشد، به گروه دوم یعنی VIP1 تعلق دارید که در این صورت کارمزد پرداختی شما به عنوان میکر 0.09% و به عنوان تیکر 0.10% خواهد بود.

  و اگر حجم معاملات بیت کوین شما در 30 روز گذشته 500 واحد بیت کوین و یا بیشتر باشد و یا اینکه موجودی BNBcoin شما در کیف پول اسپات صرافی 200 واحد و یا بیشتر باشد، میزان کارمزد پرداختی شما به عنوان میکر 0.08% و به عنوان تیکر 0.10% است.

  اینها را گفتیم تا بدانید که همه کاربران در همه حالات قرار نیست کارمزد یکسان پرداخت کنند، برای مشاهده جزئیات کارمزدهای پرداختی می توانید به صرافی بایننس مراجعه کنید. اما اگر قرار باشد از تخفیفات صرافی بایننس استفاده کنید باید بدانید که کاربران در صرافی بایننس به دو روش می توانند از تخفیف کارمزد صرافی بهره مند شوند.

  کد ریفرال بایننس

  شما به عنوان کاربری که قصد ثبت نام در صرافی بایننس را دارد می توانید از لینک ها و یا کدهای معرفی که برخی از افراد مجرب تر در اختیار شما می گذارند استفاده کنید. در این صورت اگر از لینکی که از معرف خود دریافت کرده اید به صفحه ثبت نام صرافی بایننس برسید که اطلاعات مورد نیاز را وارد می کنید و تخفیف کارمزد صرافی که می تواند تا 20 درصد (با توجه به آنچه معرف شما در هنگام ایجاد لینک تنظیم کرده است) در معاملات شما لحاظ خواهد شد.

  و اگر به جای لینک از کد معرف که متشکل از چند رقم است استفاده کنید، خودتان وارد آدرس صرافی بایننس می شوید و در فرایند ثبت نام کد معرف را وارد می کنید.

  چند نکته در رابطه با استفاده از کد ریفرال بایننس

  با استفاده از کد ریفرال، درصدی (مثلا 10 درصد) از کارمزد شما به معرف شما پرداخت می شود.

  قرار نیست شما کارمزد بیشتری را بپردازید بلکه از کارمزد پرداختی شما، درصدی به معرف شما می رسد.

  تخفیف کارمزد صرافی برای معاملات خرید و فروش اعمال می شوند.

  BNBcoin

  اما به جز کد ریفرال یا کد معرف شما می توانید با شارژ کردن کیف پول خود با ارز دیجیتال BNBcoin که درواقع رمزارز خود صرافی بایننس است، تا 25 درصد تخفیف کارمزد صرافی را در معاملات خود داشته باشید.

  برای این کار باید قسمت درخواست پرداخت کارمزد با BNBcoin را فعال کرده باشید. برای این کار در قسمت داشبورد گزینه  Using BNB Decuction (25% discount)را فعال کنید. ناگفته نماند که این گزینه به صورت پیش فرض فعال است اما برای اطمینان در صورتی که قصد دارید کارمزد معاملات خود را با BNBcoin بپردازید حتما این گزینه را چک کنید.

  چگونه از صرافی بایننس کد ریفرال بگیرم؟

  فرض کنیم شما به عنوان شخصی که در صرافی بایننس ثبت نام کرده اید، تصمیم گرفته اید که غیر از سرمایه گذاری و معامله گری از طرق دیگر نیز به کسب درآمد از ارزهای دیجیتال برسید.

  یکی از این راه ها استفاده از کد ریفرال است. شما باید برای خود کد ریفرال بسازید و آن را با افرادی که قصد دارند در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنند به اشتراک بگذارید.

  در این صورت نیز صرافی به این منظور که شما صرافی را به دوستان خود معرفی کرده و آنها را ترغیب به استفاده از خدمات آنها کرده اید درآمدی را درنظر می گیرد و بخشی از کارمزدی که افراد ثبت نام شده با استفاده از کد ریفرال شما پرداخت می کنند به حساب شما ارسال می کند.

  البته که تخفیف کارمزد صرافی شامل افرادی که از کد ریفرال استفاده می کنند نیز می شود.

  برای گرفتن کد ریفرال ابتدا وارد حساب کاربری خود شده، با کلیک بر روی گزینه Referral به صفحه موردنظر هدایت خواهید شد.

  در صفحه پیش رو شما کد معرف را می بینید. در پایین کد معرف لینیکی را مشاهده می کنید که می توانید با به اشتراک گذاری آن، افراد را به ثبت نام در صرافی بایننس از طریق آن کد تشویق کنید.

  و در نهایت با کلیک بر روی گزینه Invite Now به معنای “حالا دعوت کن” می توانید لینک خود را در یک سری از شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا لینک دریافتی را ذخیره کنید که برای بقیه ارسال کنید.

  البته با اسکرول کردن به پایین صفحه می توانید وضعیت خود را مشاهده کنید، اینکه چه مقدار سود از معاملات کاربرانی که با کد معرف شما ثبت نام کرده اند دریافت کرده اید و دیگر اطلاعات مورد نیاز در این زمینه.

  سخن پایانی

  اگر شما هم در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید حتما به کارمزد معاملات توجه کرده اید.

  درواقع صرافی ها در ازای خدماتی که به کاربران خود ارائه می دهند از آنها کارمزد دریافت می کنند که البته این مقدار کارمزد در همه صرافی ها یکسان نیست.

  به هر حال کارمزد هم بخشی از دارایی شما بوده است که به صرافی تقدیم کرده اید.

  در این مطلب ما سعی داشتیم راه هایی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید کارمزد کمتری را به صرافی بپردازید و به عبارت دیگر از تخفیف کارمزد صرافی بهره ببرید تا به این ترتیب بتوانید سود بیشتری را نیز به دست آورید.