OKX یک صرافی ارز دیجیتال است که با هدف آسان تر شدن خرید، فروش یا ترید ارزهای دیجیتال ایجاد شده است اما در حال حاضر برای ساکنان ایالات متحده در دسترس نیست. در این محتوا قصد داریم به تعدادی از معتبرترین صرافی های جایگزین Okx اشاره کنیم. برای آشنایی بیش تر با این صرافی ها و مقایسه ی هر یک با Okx همراه ما باشید. 

صرافی OKX خدمات مالی پیشرفته و همچنین پرایمرهای عالی را برای افرادی که تازه وارد صنعت ارزهای دیجیتال شده اند، ارائه می دهد. این صرافی دارای فهرست قابل توجهی از خدمات، شامل وام دهی انعطاف پذیر و کسب سود از طریق توکن های استیک شده است. OKX ابزارهای معاملاتی ساده و پیچیده ای را ارائه می دهد و علاوه بر این، روش هایی را برای استخراج رمز ارزهای مبتنی بر پروتکل اثبات کار و استخراج نقدینگی DeFi پیشنهاد می دهد. 

با وجود این مزایا بهتر است با صرافی های جایگزین Okx نیز آشنایی داشته باشید تا درصورت نیاز بتوانید در کنار این صرافی از خدمات آن ها نیز بهره مند شوید. صرافی هایی همچون کوینکس، کوکوین و Bingx از جمله بهترین صرافی هایی هستند که به عنوان جایگزین Okx در این محتوا به آن ها پرداخته خواهد شد.

بهترین صرافی های جایگزین Okx

1- صرافی کوینکس

CoinEx یک صرافی ارزهای دیجیتال با کارمزد پایین و با طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال و امکانات پیشرفته مانند معاملات مارجین است. با این حال، برای برداشت های بیش از 10.000 دلار در این صرافی به تأیید KYC نیاز است. صرافی کوینکس با هدف ایجاد یک پلتفرم ارز دیجیتال بسیار امن، کاربرپسند، کم هزینه و با سرعت بالا برای ترید طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال با استفاده از سیستم تطبیق تجاری اختصاصی خود ایجاد شده است.

صرافی CoinEx اعلام کرده است  از دارایی های مشتریان در هیچ جای دیگری استفاده نخواهد کرد و آن ها 100درصد محفوظ هستند. به همین دلیل، درخواست برداشت از حساب به سرعت پردازش می شود و کاربران نسبتاً سریع و در عرض چند دقیقه وجوه خود را دریافت می کنند.

صرافی کوینکس از جمله صرافی هایی است که بدون هیچ محدودیتی خدمات خود را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهد اما چندی پیش، برخی از کاربران گزارش عدم دسترسی به این سایت را اعلام کردند. بعد از چند روز، این صرافی طی یک اعلامیه ی رسمی اعلام کرد که این عدم دسترسی از سوی صرافی نبوده است و هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی درنظر گرفته نشده است. به نظر می رسد که این صرافی از سوی ایران فیلتر شده باشد. 

پیشنهاد ما درخصوص استفاده از صرافی کوینکس به عنوان یکی از بهترین صرافی های جایگزین Okx، کار با نرم افزارهای تغییر IP هنگام ثبت نام و استفاده از خدمات صرافی است؛ زیرا ممکن است در آینده صرافی قوانین خود را درخصوص کاربران ایرانی تغییر دهد و دسترسی شما به دارایی خودتان از بین برود. بنابراین، سعی کنید اطلاعات خود را به عنوان کاربری که در ایران زندگی می کند در این صرافی قرار ندهید.

مقایسه ی صرافی Okx و کوینکس

Okx

کوکوین

قابل استفاده در

iOS و اندروید

iOS  و اندروید

کارمزد

Maker: 0.08درصد
Taker: 0.1 درصد

Maker: 0.2درصد
Taker: 0.2درصد

کارمزد شارژ حساب

رایگان

رایگان

پشتیبانی

آنلاین، 24 ساعت در 7 روز هفته

بخش Help در سایت

2- صرافی کوکوین

KuCoin یک صرافی ارز دیجیتال است که دفتر مرکزی آن در سیشل قرار دارد. خدمات صرافی KuCoin به خرید و فروش یا ترید توکن های رمزنگاری شده با آلت کوین یا ارزهای فیات محدود نمی شود. ویژگی های کاربردی و کارمزدهای پایین، صرافی KuCoin را به یک انتخاب قانع کننده برای سرمایه گذاران پیشرفته ی فعال در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. به عنوان مثال، خدمات وام ارزهای دیجیتال KuCoin برای نرخ بهره ی خاص با سایر صرافی های ارز دیجیتال در جهان متفاوت است. این صرافی می تواند یکی دیگر از بهترین صرافی های جایگزین Okx باشد.

کار با صرافی کوکوین برای تمامی کاربران در تمامی سطوح بسیار ساده است. KuCoin چندین ابزار معاملاتی خودکار و مالی را مانند ربات و وام دهی، ارائه می دهد که آن را تبدیل به یک صرافی ایده آل برای کسب درآمد غیرفعال می کند.

متأسفانه، KuCoin مجوز فعالیت در ایالات متحده را ندارد و همین اتفاق، این پلتفرم را برای بسیاری – اما نه همه- از سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده محدود می کند. برای مثال، کاربران آمریکایی نمی توانند مستقیماً دلار یا سایر ارزهای فیات را به حساب KuCoin واریز کنند.

صرافی کوکوین (در مقایسه با Okx) برای معامله گرانی که پیش از این در رمز ارزها سرمایه گذاری کرده اند و به دنبال معامله ی کوین های کم تر رایج هستند، مناسب تر است.

قبل از اینکه به ثبت نام در صرافی کوکوین فکر کنید، باید بدانید که KuCoin مانند صرافی Okx مجوز فعالیت در ایالات متحده را ندارد. این بدان معنا نیست که شما اصلاً نمی توانید از KuCoin در ایالات متحده استفاده کنید بلکه باید بسیار مراقب و البته ریسک پذیر باشید. درواقع، استفاده از این پلتفرم تنها در شرایطی به تریدرها پیشنهاد می شود که می خواهند به کوین ها یا ویژگی های معاملاتی غیرقابل دسترس در سایر صرافی ها دسترسی داشته باشند.

درخصوص موضع صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی باید به اشاره کرد که این صرافی هنوز تصمیم جدی برای تحریم کردن یا نکردن ایران نگرفته است؛ یعنی، شما هنوز هم می توانید بدون نیاز به نرم افزارهای تغییر آی پی و به راحتی برای احراز هویت در این صرافی اقدام کنید. با توجه به اینکه ممکن است در آینده موضع این صرافی تغییر پیدا کند (پیرو دیگر تحریم های علیه ایران) و دسترسی کاربران ایرانی را بدون هیچ اطلاعی ببندد، بهتر است هنگام ساخت و استفاده از خدمات این صرافی، از نرم افزارهای تغییر IP استفاده کنید. فراموش نکنید که بسیاری از صرافی ها بعد از مدتی مجوز فعالیت در کشور آمریکا را نیز کسب کرده اند. در نتیجه اگر صرافی کوکوین هم موفق به دریافت مجوز فعالیت در آمریکا شود، به احتمال زیاد دسترسی کاربران ایرانی به صرافی بسته می شود

مقایسه ی صرافی Okx و کوکوین

Okx

کوکوین

قابل استفاده در

ویندوز، مک، iOS و اندروید

iOS، اندروید و SssS

مخاطبان

افرادی که علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دنبال راهی برای وام دهی، استیکینگ، وام 

یری و کسب سود از طریق سرمایه گذاری هستند

مناسب برای سرمایه سرمایه گذارانی که به دنبال ابزارهای متنوعی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند

هزینه ی استفاده

رایگان

رایگان

پشتیبانی

آنلاین و 24 ساعت در 7 روز هفته

آنلاین در ساعات کاری

3- صرافی Bingx

صرافی BingX که در سال 2018 تأسیس شده یک صرافی سوشال ترید ارزهای دیجیتال است. خدمات اسپات ترید، مشتقات و کپی را به بیش از صد کشور در سراسر جهان ارائه می کند. نکته ی حائز اهمیت در خصوص صرافی Bingx این است که حوزه ی کاری آن فقط مربوط به ارزهای دیجیتال نیست و طلا و نفت خام و حتی جفت های فارکس را نیز پشتیبانی می کند.

مقایسه ی صرافی Okx و Bingx

Okx

Bingx

کارمزد

Maker: 0.08 درصد
Taker: 0.1 درصد

Maker: 0.059 درصد
Taker: 0.029 درصد

کارمزد برداشت از حساب

50.000 بیت کوین

50.000 بیت کوین

مخاطبان

افرادی که علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دنبال راهی برای وام دهی، استیکینگ، وام 

یری و کسب سود از طریق سرمایه گذاری هستند 

افرادی که علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دنبال راهی به ابزارهای پیشرفته مانند کپی تریدینگ، اسپات ترید و مشتقات نیاز دارند. 

قابل استفاده در

iOS و اندروید

iOS  و اندروید

پشتیبانی

آنلاین و 24 ساعت در 7 روز هفته

چت آنلاین

سخن پایانی

در این مطلب به تعدادی از بهترین صرافی های جایگزین Okx اشاره شده است. ما سعی کردیم با اشاره به چند ویژگی اساسی درخصوص هریک از صرافی ها شما را در انتخاب بهتر یاری کنیم. اگر درخصوص هر یک از این صرافی ها تجربه ای دارید، از طریق بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.