معرفی ارز دیجیتال فری کوین (Freedom Coin)

بیشتر ارزهای دیجیتال مختلف با اهداف متفاوتی به وجود می آیند. درواقع ارزهای دیجیتال برای اینکه خدمتی نو ارائه دهند یا خدمات پیشین را کارآمدتر و بهینه تر ارائه دهند به وجود می آیند. در این میان یک ارز دیجیتال طراحی و ارائه شد که قصد دارد امکان ورود به بازار ارزهای دیجیتال و آشنایی با این بازار را به همه افراد، فارغ از جنسیت، ملیت و کشوری که در آن زندگی می کنند بدهد. البته بهترین راه برای ورود به بازار ارزها با هدف فعالیت در بازار، شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال است، اما به هر حال پروژه ای که قصد بررسی آن را داریم، می تواند کمک شایانی به شروع فعالیت بسیاری از افراد کرده و بسیاری دیگر را جذب بازار ارزها کند. پس از مطالعه این مطلب می بینید که فری کوین چیست؟ چه ویژگی ها، مزایا و معایبی دارد؟ از کجا می توان این ارز دیجیتال را خریداری کرد؟ کدام کیف پول ها برای نگه داری این توکن مناسب هستند؟ و آینده این ارز دیجیتال چطور پیش بینی شده است.

فهرست []

  آشنایی با بنیان گذار ارز دیجیتال فری کوین

  • آرتیوم ژوراولو (Artyom Zhuravlev)

  با آنکه اسامی دیگری از جمله Rumana Rumo, Alexander Apuntar, Ben Bervoets, Charlene Ocon در تیم پروژه Freedom Coin در وب سایت رسمی این رمزارز به چشم می خورد، تنها آرتیوم ژوراولو به عنوان عضو فنی تیم و مدیر فنی پروژه فعالیت دارد و باقی اعضا به عنوان مشاور و بازاریاب اینترنتی پروژه فعالیت دارند. نکته جالبی که در حساب لینکدین آرتیوم ژوراولو دیده می شود، این است که وی در حساب خود هیچ اشاره ای به پروژه این ارز دیجیتال نکرده است.

  تاریخچه ارز دیجیتال فری کوین

  از ابتدای عرضه این ارز دیجیتال در صرافی ها چهار سال می گذرد و این ارز در این مدت نوسانات نسبتاً شدیدی داشته است. فری کوین با قیمت 0.00000011 دلار در 8 اکتبر 2018 در صرافی های ارز دیجیتال عرضه شد و تا تاریخ 16 اکتبر 2018 در این رنج قیمتی به حرکت خود ادامه داد. پس از آن روندی صعودی را تجربه کرد و به قیمت 0.0000017 دلار رسید. این روند تا تاریخ 7 نوامبر 2018 و قیمت 0.0000194 ادامه داشت و پس از آن، شاهد افت قیمت تا 0.00000026 دلار بودیم. بعد از این اصلاح، بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و تا قیمت 0.000014 در 1 دسامبر 2018 رسید. این افزایش قیمت توانست تنها چهار روز ادامه داشته باشد و این ارز بلافاصله درگیر اصلاح شدیدی شد. آنچه می بینیم این است که این ارز پس از آن اصلاح قیمتی دیگر نتوانست صعود چشمگیری داشته باشد و تنها در تاریخ 1 ژانویه 2019 رشد بسیار کمی را تجربه کرد و توانست تا قیمت 0.0000033 رشد داشته باشد.

  FREE با تغییرات بسیار جزئی برای مدت حدوداً 2 سال در همین محدوده قیمتی در صرافی ها معامله می شد و سپس اوایل سال 2021 هم زمان با رشد دیگر ارزهای دیجیتال توانست صعود بسیار خوبی را تجربه کند؛ به طوری که توانست اوج قیمتی خود تا به امروز یعنی قیمت 0.00002587 در تاریخ 16 ماه آوریل سال 2021 را ثبت کند، اما پس از آن با روند نزولی تا قیمت تقریبی 0.00000103 افت ارزش داشت و در همان محدوده قیمتی با نوسانات جزئی به مسیر خود تا به امروز ادامه داد. در حال حاضر نیز این رمزارز با قیمت تقریبی 0.000001458 دلار در صرافی ها مبادله می شود.

  ویژگی های ارز دیجیتال فری کوین

  1. این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 14.03 میلیون دلار رتبه 966 را از نظر بزرگی بازار سهم خود کرده و 0006 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
  2. این ارز قابلیت استخراج ندارد.
  3. 000 تریلیون واحد (10.000.000.000.000) توکن FREE وجود دارد. قرار شده است که 10 درصد از این میزان توکن سوزانده شود.
  4. یکی از اهداف فری کوین این بوده است که همه انسان ها در سراسر جهان بتوانند به واسطه قیمت پایین این ارز آن را خریداری کنند و به این ترتیب وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند.
  5. 1280 توکن FREE به ازای هر شخص بر روی کره زمین وجود دارد. تیم این پروژه معتقد است که 98 درصد مردم در جهان نیاز دارند اطلاعاتی در رابطه با ارزهای دیجیتال داشته باشند.
  6. هدف اصلی پروژه FREE آشنایی عموم مردم با بازار ارزهای دیجیتال و نحوه کارکرد آن هاست.
  7. این ارز دیجیتال ارزی چندزنجیره ای است و به عبارت دیگر بر بستر بلاک چین های اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین اجرا شده است؛ به همین دلیل برخی افراد معتقدند این توکن در آینده رقیبی جدی برای تتر به حساب می آید.
  8. بنا بر آمار وب سایت های اتراسکن و bscscan تعداد هولدرهای پروژه Freedom Coin بیش از 410 هزار آدرس است.

  مزایا و معایب ارز دیجیتال فری کوین

  با بررسی مزایا و معایب ارز دیجیتال Freedom Coin احتمالاً به صورت شفاف تری متوجه خواهید شد که فری کوین چیست؟ هر پروژه ارزی با هدف خاصی که دارد، می تواند به بشریت خدمت کند. با این حال ممکن است پروژه مشکلاتی داشته باشد که ارزش آن را زیر سؤال ببرد. این بخش را مطالعه کنید تا با مزایا و معایب این پروژه به طور دقیق آشنا شوید.

  مزایا

  1. بنا بر ادعای تیم پروژه، معامله گری روی ارز دیجیتال Freedom Coin در برابر سایر ارزهای دیجیتال کم ریسک تر است. این توکن به دلیل قیمت پایین و تعداد بالا، برای مبتدیان که قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارند بهترین انتخاب است.
  2. به دلیل قیمت بسیار پایین این ارز حتی اگر یکی از صفرهای آن هم کم شود، دارایی افراد به میزان قابل توجهی رشد خواهد کرد.
  3. حتی افرادی که سرمایه زیادی ندارند، می توانند به کمک این توکن در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. درواقع دلیل عرضه اولیه با قیمت پایین در این ارز دیجیتال با همین هدف صورت گرفته است.
  4. کیف پول های مطرح و شناخته شده ای از این توکن پشتیبانی می کنند.
  5. Multi blockchain بودن یکی دیگر از نکات مثبت این پروژه است. قابلیت انتقال توکن ها در بلاک چین های اترویم، ترون و بایننس اسمارت چین به ترتیب با استانداردهای ERC-20،TRC-10، BEP-20 وجود دارد.

  معایب

  1. این پروژه تلاش بسیاری در معرفی و شناساندن خود به بازار و فعالان آن در توییتر داشته است.
  2. بیشتر توئیت های منتشرشده از سمت تیم پروژه با مفاهیمی همچون «نگران قیمت این ارز دیجیتال نباشید»، «پروژه رشد خواهد کرد» و موارد این چنینی بوده است؛ در حالی که کمتر به کارکرد اصلی پروژه و قدرت فنی آن اشاره می شود؛ به عبارت دیگر اشخاص به این آگاهی نمی رسند که فری کوین چیست؟ (از نظر فنی چیست و چگونه کار می کند).
  3. صرافی های شناخته شده با حجم معاملات بالا این ارز را لیست نکرده اند.
  4. تنها امکان انجام معامله به صورت اسپات روی این ارز دیجیتال وجود دارد؛ بنابراین معامله گران حرفه ای که قصد انجام معاملات آتی را داشته باشند، نمی توانند روی این توکن معامله انجام دهند.
  5. ارز FREE وایت پیپر ندارد یا ممکن است آن را در اختیار عموم قرار ندهد که در هر صورت ضعفی برای این پروژه به حساب می آید. به زبان ساده افراد باید بتوانند با مطالعه وایت پیپر پروژه به این دانش برسند که فری کوین چیست، اما متأسفانه چنین اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار نگرفته است.

  کاربردهای ارز دیجیتال فری کوین

  عمده کاربرد توکن FREE فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال است، این ارز دیجیتال به خصوص برای مبتدیان که قصد آشنایی و ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارند بسیار کاربردی است. به این ترتیب کاربران با بازار ارزهای دیجیتال آشنا می شوند که به این ترتیب می توانند از اختلافات قیمتی سود کسب کنند. دیگر کاربرد این توکن استفاده از آن برای خرید و پرداخت ها یا انتقالات مالی شخص به شخص در سطح بین المللی است. ارز FREE در SWIFT که یک شبکه انتقال دارایی امن در سطح بین المللی است، لیست شده است.

  کیف پول هایی که ارز دیجیتال Freedom Coin را ساپورت می کنند

  برای نگهداری ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول داریم که می توان آن را به صورت سخت افزاری و نرم افزاری تهیه کرد. در ادامه به معرفی چند کیف پول ارز دیجیتال که می توان ارز دیجیتال Freedom Coin را در آن ها نگه داری کرد، می پردازیم.

  • تراست ولت (Trust Wallet)

  یکی از امن ترین کیف پول های نرم افزاری ارزهای دیجیتال، کیف پول تراست ولت است که شما می توانید به صورت رایگان آن را دانلود کرده و با رعایت نکات امنیتی، ارز دیجیتال فری کوین را در آن نگهداری کنید.

  • متامسک (Metamask)

  کیف پول معتبر دیگری که دارندگان ارز دیجیتال FREE می توانند از آن برای نگهداری ارز خود استفاده کنند، کیف پول متامسک است که علاوه بر نسخه اندروید و IOS می توان آن را به صورت بر روی گوگل کروم و فایرفاکس نیز استفاده کرد.

  • ترون (Tronlink)

  کیف پول نرم افزاری ترون لینک، ولت نرم افزاری دیگری است که علاوه بر اضافه شدن به صورت افزونه روی گوگل کروم، نسخه نرم افزاری آن نیز موجود است. از این کیف پول می توان برای نگهداری ارز دیجیتال Freedom Coin و توکن های مبتنی بر بستر بلاک چین استفاده کرد.

  • بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet)

  ولت دیگری که ارز FREE را پشتیبانی می کند، کیف پول رسمی صرافی بایننس یعنی کیف پول بایننس چین است که به صورت افزونه روی مرورگرهای گوگل کروم، فایر فاکس و Brave نصب می شود.

  خرید ارز دیجیتال فری کوین

  تا اینجا فهمیدیم فری کوین چیست و چه ویژگی ها و مزایا و معایبی دارد. در اینجا قصد داریم به شما در امر خرید این ارز دیجیتال کمک کنیم؛ البته اگر با توجه به موارد گفته شده قصد خرید آن را داشته باشید. خرید هر ارز دیجیتالی را شاید بتوان از چند راه انجام داد، اما فراموش نکنید که همواره بهترین و مطمئن ترین راه خرید از صرافی های معتبر است. برای بررسی این موضوع که یک صرافی اعتبار لازم برای استفاده را دارد یا نه، می توان به حجم معاملات، نظر کاربران آن صرافی و میزان کارمزد صرافی توجه داشت. هرچه میزان حجم معاملات انجام شده در یک صرافی بیشتر باشد، معامله گران می توانند با خیالی آسوده تر اقدام به انجام انواع معاملات بکنند. در ادامه فرایند خرید توکن FREE را از صرافی های ایرانی و خارجی به صورت خلاصه شرح داده ایم.

  • خرید ارز Freedom Coin از صرافی ایرانی

  یکی از صرافی های ایرانی که این توکن را لیست کرده، صرافی ایران بایننس است. البته شاید در آینده صرافی های دیگری نیز این ارز را لیست کنند. برای فعالیت و خرید توکن FREE در صرافی های ایرانی باید ابتدا اقدام به ثبت نام و احراز هویت در این صرافی ها بکنید. با انجام این کار شما مجاز خواهید بود بدون محدودیت در صرافی فعالیت کنید. برای خرید ارز خود به سرمایه اولیه در محیط صرافی نیاز خواهید داشت که این کار را می توانید به راحتی و به کمک کارت بانکی خود انجام دهید. پس از شارژ حساب معاملاتی خود باید ارز موردنظر خود، در اینجا Freedom Coin یا همان FREE را در پلتفرم صرافی جست وجو کنید و وارد صفحه معاملاتی آن شوید. در انتها کافی است با واردکردن مقادیر موردنظر خود از جمله قیمت و حجم موردنظر و درنهایت کلیک روی گزینه سبزرنگ BUY کار را به پایان برسانید.

  • خرید ارز Freedom Coin از صرافی خارجی

  با اینکه ارز دیجیتال FREE بیشتر برای مبتدیان طراحی شده است، ممکن است برخی از معامله گران حرفه ای نیز به دلیل قیمت بسیار پایین این ارز یا دلایل دیگر قصد خرید آن را از یک صرافی خارجی داشته باشند (تعداد صرافی های ایرانی که این توکن را لیست کرده اند، بسیار محدود است).

  خرید این ارز دیجیتال از صرافی خارجی کار پیچیده ای نیست؛ با این حال برای خرید ارز دیجیتال از یک صرافی خارجی مراحل بیشتری را در مقایسه با یک صرافی ایرانی باید طی کرد. ابتدا در صرافی ثبت نام کنید، سپس سرمایه موردنیاز برای خرید ارز دیجیتال Freedom Coin را به آنجا منتقل کنید. برای این کار باز هم به یک صرافی ایرانی نیاز خواهید داشت. مقداری تتر یا ارز دیجیتال دیگر را در صرافی ایرانی خریداری و به صرافی خارجی منتقل کنید. اکنون که سرمایه لازم برای خرید توکن فری کوین در صرافی خارجی را به دست آورده اید، به سادگی و در نوار جست وجو پلتفرم صرافی (البته در بخش مارکت) نام ارز را جست وجو کرده و روی آن کلیک کنید تا به صفحه معاملاتی این ارز دیجیتال هدایت شوید.

  درنهایت کافی ا ست تنها با واردکردن مقادیر موردنظر با توجه به نوع معامله (حجم، قیمت و…) و کلیک روی گزینه سبزرنگ BUY کار را به پایان برسانید. توجه داشته باشید که برای فعالیت در صرافی خارجی به یک ابزار تغییردهنده IP همچون VPN یا VPS نیاز خواهید داشت، سعی کنید همیشه با IP ثابت خارج از ایران وارد صرافی شوید. نکته ای که بعد از خرید ارز دیجیتال در صرافی (ایرانی و خارجی) باید به آن توجه کرد این است که اگر قصد انجام معامله با ارز دیجیتال خریداری شده در همان لحظه را ندارید، بهتر است برای در امان ماندن سرمایه خود از خطر هک صرافی یا هر مشکل دیگر، دارایی خود را به کیف پولی معتبر انتقال دهید. فهرست کیف پول هایی که توکن FREE را ساپورت می کنند پیش از این آورده شده بود؛ در ادامه صرافی هایی که ارز دیجیتال Freedom Coin لیست کرده اند، برای شما خواهیم آورد.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فری کوین

  • صرافی گیت (gate.io)

  صرافی گیت تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال را لیست کرده است، این صرافی با رابط کاربری نسبتاً ساده ای که دارد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. اگر شما هم قصد خرید توکن Freedon coin را از این صرافی داشتید فراموش نکنید که پیش از هر چیز استیبل کوین تتر را در یک صرافی ایرانی خریداری و به این صرافی منتقل کنید تا بتوانید ارز دیجیتال Freedon coin را بخرید.

  • صرافی یونی سواپ (UniSwap V3)

  نسخه سوم صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ از دیگر صرافی هایی است که توکن FREE را ارئه می دهد. برای خرید این توکن در صرافی یونی سواپ به ارز WETH نیاز خواهید داشت.

  • صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap V2)

  صرافی پنکیک سواپ دیگر صرافی غیرمتمرکز ارائه دهنده ارز دیجیتال FREE است. کاربران این صرافی برای خرید این توکن باید WBNB را در حساب معاملاتی خود داشته باشند.

  علاوه بر صرافی هایی که در بالا اشاره کردیم شما می توانید این توکن را از صرافی های زیر در بازار اسپات نیز خریداری کنید:Bitglobal, ProBit Global, FMFW.io, XT.COM, Bitrue, Crex24, BitMart, Bitforex, Hotbit, STEX, Bitget, LATOKEN, CoinTiger, Cat.EX, HitBTC, PoloniDEX, ZT, Meracatox, Bibox, Finexbox.

  صرافی های ایرانی برای خرید ارز فری کوین

  • صرافی ایران بایننس (Iran Binance)

  آینده ارز دیجیتال فری کوین

  معمولاً ارزش هر ارزی به هدفی است که پروژه آن بر عهده دارد؛ برای مثال اگر پلتفرمی پرداختی کارکرد خوبی داشته باشد و عموم مردم از آن استقبال کنند، ارز دیجیتال آن پروژه نیز رشد می کند و افزایش قیمت خواهد داشت، اما در رابطه با توکن FREE اگر متوجه شده باشید که فری کوین چیست، حتماً می دانید که هدف این پروژه دادن فرصت به همه افراد برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و چگونگی فعالیت در این بازار است. همان طور که می دانید دنیا ناگزیر از دیجیتالی شدن است؛ بنابراین عجیب نیست اگر ببینیم افراد بیشتری به سمت فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال جذب می شوند. برای این شرایط وجود چنین ارزی می تواند بسیار کاربردی باشد.

  از سوی دیگر اطلاعات درستی از قدرت فنی این پروژه وجود ندارد و تیم پروژه بیش از آنکه سعی بر معرفی توانایی این پروژه داشته باشند، همچون یک بازاریاب سعی دارد افراد بیشتری را به سمت این ارز جذب کند. در وب سایت این پروژه آمده است که به دلیل قیمت فوق العاده پایین، این توکن مناسب برای سرمایه گذاری است (البته این استدلال خیلی منطقی نیست) در چنین شرایطی بهترین تصمیم، فعالیت و معامله، اما با احتیاط روی این ارز است.

  شرایط کلی حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال نیز نقش بسیار مهمی بر آینده این توکن و دیگر ارزهای دیجیتال دارند. با کنار هم قراردادن موارد عنوان شده می توان به این نتیجه رسید که همه افراد برای کسب سود (این توکن تا به حال سودهای بسیار خوبی را برای دارندگان خود به ارمغان آورده است) و افراد مبتدی برای شروع فعالیت در بازار می توانند این ارز دیجیتال را تهیه کنند، اما موضوعی که بسیار باید به آن توجه کرد، مدیریت سرمایه است. در ادامه پیش بینی یکی از پلتفرم های مطرح ارزهای دیجیتال از آینده قیمتی این توکن آمده است.

  سوالات متداول

  بله، freedom coin یک ارز دیجیتال بر بستر شبکه های بلاک چین اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین است و با توجه به اینکه شبکه اختصاصی خود را ندارد، یک توکن به حساب می آید.

  صرافی گیت (Gate.io)، صرافی یونی سواپ (UniSwap V3)، صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap V2)Bitglobal, ProBit Global, FMFW.io, XT.COM, Bitrue, Crex24, BitMart, Bitforex, Hotbit, STEX, Bitget, LATOKEN, CoinTiger, Cat.EX, HitBTC, PoloniDEX, ZT, Meracatox, Bibox, Finexbox

  آشنایی همه مردم با بازار کریپتوکارنسی و مکانیسم ارزهای دیجیتال و همچنین ورود همه افراد به بازار ارزهای دیجیتال و راه حلی برای پرداخت.

  ما هر روز شاهد ظهور ارزهای دیجیتال جدید به بازار ارزها هستیم. از سوی دیگر به نظر می رسد بلاک چین، این فناوری جدید نقش پررنگی در آینده اقتصاد داشته باشد؛ به همین دلیل روزانه افراد بیشتری جذب بازار ارزهای دیجیتال می شوند. بازار ارزها با وجود جذابیتی که دارد، بسیار خطرناک است و شروع فعالیت در آن بدون آموزش و تجربه کافی نتیجه ای جز شکست برای مبتدیان ندارد. در جواب به این سؤال که فری کوین چیست، می توان گفت این ارز دیجیتال درواقع آمده است تا به افرادی که آشنایی چندانی با ارزهای دیجیتال و این بازار ندارند کمک کند. در این مقاله سعی کردیم بفهمیم فری کوین چیست و قرار است چه کمکی به افراد مختلف بکند. با مطالعه این مقاله با فری کوین و ابعاد مختلف آن آشنا خواهید شد.