ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

پیش‌بینی طلا

تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
20/02/2023 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران دلیل اصلی بالا رفتن قیمت طلا در بازار داخلی افزایش نرخ ارز و البته افزایش تقاضا برای طلا بوده است که البته تاثیر افزایش تقاضا بسیار اندک بوده است. همه ساله در آستانه‌ی سال نو شاهد افزایش تقاضا بوده‌ایم اما به دلیل افزایش قیمت در طلا احتمالا امسال میزان تقاضا کمتر باشد. بذرافشان در انتها ضرورت ورود دولت و بانک مرکزی به این موضوع را برای کنترل قیمت ضروری دانست و افزود که در صورت اتخاذ سیاست‌های درست می‌توان قیمت را کنترل کرد.
07/02/2023 میلاد صادقی کارشناس و فعال بازار طلا در همه جا طلا به عنوان یک کالا برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شود و به همین دلیل رشد قیمت آن در سال جدید میلادی دور از انتظار نبود با این حال نرخ انس جهانی کاهش یافت اما در داخل کشور قیمت سکه و طلا بیشتر تحت‌تاثیر امور داخلی کشور است. این کارشناس در نهایت افزود احتمال دارد نرخ طلا در کشور برای مدت کوتاهی تحت‌تاثیر افت نرخ طلا، روند نزولی بگیرد.
31/01/2023 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به گفته‌ی محمدولی افراد زیادی سرمایه‌گذاری بر روی طلا را در این دوره انتخاب کرده‌اند و اقدام به خرید طلا کرده‌اند اما به دلیل عدم ثبات نرخ طلا تا به امروز هنوز به فروش دارایی خود فکر نکرده‌اند در صورتی که این افراد قصد ورود به بازار دیگری را داشته باشند، نرخ طلا افت خواهد کرد. با توجه به اخبار سیاسی و اقتصاد در داخل و خارج از کشور نرخ ارز افت و یا صعود خواهد کرد بنابراین برای پیش‌بینی این فلز زرد باید اخبار، سیاست‌ها، نرخ ارز و... را درنظر گرفت.
31/01/2023 میثم رادپور کارشناس بازارهای مالی با وجود اینکه قیمت سکه و طلا در کشور متاثر از قیمت ارز و نرخ انس جهانی است، شاهد آن هستیم که حداقل در برهه اخیر این قیمت ارز بوده است که بر قیمت طلا در کشور تاثیر گذاشته است. البته در ماه‌های اخیر طلا کمی مستقل از نرخ ارز حرکت کرده و افزایش بیشتری را تجربه کرده است با این حال برای پیش‌بینی طلا در کشور باید به روند دلار توجه کرد.
29/01/2023 محمد کشتی‌آرا کارشناس بازار طلا قیمت سکه و طلا در داخل کشور متاثر از نرخ ارز و همچنین انس جهانی است. با توجه به خبر توزیع ارز از سوی بانک مرکزی، پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه و طلا روندی کاهشی داشته باشند.
25/01/2023 سهراب اشرفی کارشناس بازار طلا و سکه با افت نرخ دلار شاهد کاهشی شدن قیمت طلا در بازار نیز بودیم. با وجود برخی سیاست‌ها برای کنترل قیمت همچون عرضه ربع‌سکه در بازار بورس، نرخ دلار بیش از دیگر عوامل بر قیمت سکه و طلا تاثیرگذار بوده است. در صورتی که روند نزولی نرخ ارز برای ۱۰ روز ادامه‌دار باشد می‌توان گفت که احتمال افت قیمت طلا وجود خواهد داشت.
25/01/2023 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا باتوجه به نوسانات موجود پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در این روزها سخت است با این حال در صورتی که شاهد افت قیمت بیشتری در دلار آمریکا باشیم می‌توانیم امید داشته باشیم که در بازار طلا نیز که تقاضا در آن بالا نیست، شاهد ثبات و یا حتی افت قیمت شویم.
24/01/2023 جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه روند قیمتی سکه و طلا در بازار همیشه هم‌راستا با نرخ ارز بوده است البته با بررسی قیمت در ۵ سال گذشته متوجه خواهید شد که قیمت طلا همواره با دلاری بالاتر از قیمت لحظه‌ای در حال معامله بوده است. با توجه به خبرهایی مبنی بر آزادسازی بخشی از دلارهای مسدود شده، دولت سعی در کنترل نرخ ارز دارد. در صورت کنترل قیمت دلار می‌توان در انتظار بازار باثبات برای طلا و سکه بود.
22/01/2023 عبدالله مشکانی کارشناس بازارهای مالی به علت کاهش رشد اقتصادی، تورم بیشترین تاثیر را بر روی بارز ارز و بازار طلا و سکه می‌گذارد. تا زمانی که اثر نقدینگی در بازار خنثی نشود و سیاست‌های اقتصادی تغییر نکنند، انتظار می‌رود همچنان شاهد افزایش قیمت طلا و سکه باشیم.
07/01/2023 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر در حال حاضر بهترین زمان خرید سکه و طلاست چرا که از هفته گذشته بازار سکه و طلا آرام گرفته و جهش قیمتی در بازار نمی‌بینیم. اگر اقدامات بانک مرکزی در خصوص کنترل قیمت دلار ادامه‌دار باشد می‌توانیم تا مدتی شاهد ثبات قیمتی در بازار طلا و‌سکه باشیم.
19/12/2022 نادر بدرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزایش قیمت دلار و طلای جهانی از یک سو و اخبار اقتصادی و سیاسی و همچنین سیاست‌های بانک مرکزی از سوی دیگر عواملی هستند که باعث افرایش قیمت طلا و سکه در این برهه زمانی شده‌اند. این کارشناس تاکید می‌کند که در حال حاضر و در دوره‌ای کوتاه مدت شاهد افزایش قیمت در بازار طلا و سکه خواهیم بود و فعلا روندی کاهشی برای این بازار دیده نمی‌شود.
17/12/2022 بانک گلدمن ساکس افراد در سراسر جهان از دارایی‌های مختلف برای حفظ ارزش سرمایه‌‌های خود استفاده می‌کنند. کارشناسان گلدمن ساکس معتقد هستند که به دلیل وضعیت اقتصادی که در سراسر جهان شرایط را سخت کرده است، احتمالا مردم در آینده از میان طلا و بیت کوین، طلا را به دلیل ثبات قیمت بیشتر و امن‌تر بودن انتخاب خواهند کرد. در چنین شرایطی بعید است که مردم دارایی‌های پرریسک همچون بیت کوین را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که در آینده بلندمدت طلا بازدهی بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.
17/12/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاثیر عوامل مختلفی چون اتفاقات سیاسی و اقتصادی، توافق هسته‌ای و حتی جنگ اوکراین و روسیه است که قیمت طلا گاهی روندی کاهشی و بیشتر روندی افزایشی دارد. محمدولی در ادامه افزود: افزایش تقاضا در این روزها باعث افزایش قیمت سکه و طلا شده است و پیش‌بینی می‌شود که این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
13/12/2022 محمد کشتی‌آرای کارشناس بازار طلا و جواهر در این روزها به‌ علت نگرانی مردم به دلیل از دست رفتن ارزش سرمایه‌های خود، تفاضا برای تبدیل این سرمایه‌ها به دلار و طلا باعث افزایش قیمت این دارایی‌ها شده‌است. این کارشناس در ادامه گفت: افزایش اونس جهانی از یک سو و افزایش تفاضا از طرف دیگر باعث صعودی شدن روند قیمتی بازار طلا شده‌اند و انتظار می‌رود این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
06/12/2022 میثم رادپور کارشناس بازارهای مالی دلار و طلا در کشور همسو با یک دیگر حرکت می‌کنند این در حالی است که طلای جهانی تاثیر کمتری بر قیمت طلا در کشور دارد. در این روزها شاهد افزایش قیمت دلار بوده‌ایم که احتمالا این روند ادامه‌دار باشد بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که ارزش سکه و طلا نیز روندی افزایشی داشته‌ باشد.
04/12/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران برای پیش‌بینی بازار سکه و طلا، ساده‌ترین راه انداختن نگاهی به نوسانات نرخ ارز است و از آنجایی که دلار روندی افزایشی خواهد داشت، افرایش نرخ سکه و طلا نیز ناگزیر است که افزایشی باشد. اما در این هفته سکه و طلا با نوسانات جزئی در همین محدوده خواهند بود. پیش‌بینی می‌شود که ۵ الی ۶ درصد افزایش و یا ۱ تا دو درصد افت را در قیمت این فلز گران‌بها شاهد باشیم.
29/11/2022 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر بازار سکه و دلار روندی همسو دارند بنابراین افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر را می‌توان نتیجه‌ی افزایش قیمت دلار دانست. این کارشناس در ادامه سخنان خود افزود: بانک مرکزی می‌تواند با عرضه سکه با قیمتی پایین‌تر از بازار روند قیمتی سکه را کاهشی کند. وی در خصوص پیش‌بینی قیمت طلا و سکه گفت: با توجه به روند افزایشی قیمت دلار انتظار می‌رود در روزهای آینده شاهد افزایش قیمت سکه و طلا نیز باشیم.
22/11/2022 میثم رادپور کارشناس بازارهای مالی تغییر قیمت طلای جهانی در ماه‌ها و سال‌های گذشته در بازار طلا چندان تاثیرگذار نبوده‌است و قیمت طلا همسو با تغییرات نرخ دلار در کشور متغیر بوده است. اگر دلار افزایش قیمت داشته باشد طلا نیز به همان اندازه افزایش قیمت خواهد داشت، با توجه به تغییرات جزئی قیمت دلار، پیش‌بینی‌می‌شود طلا نیز در روزهای آینده در مسیری مشابه و با نوسانات جزئی حرکت کند.
20/11/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی دلار یکی از عوامل مهم در تغییر قیمت طلا و سکه است و از آنجایی که توافق برجام می‌توانست باعث ثبات و کاهش بازار دلار شود اما در شرایط فعلی نتیجه این مذاکرات تاثیر چندانی بر قیمت دلار ندارند چراکه با وجود افزایش تورم در کشور دلار روندی صعودی خواهد داشت و بالطبع بازار طلا ‌‌و سکه نیز با افزایش قیمت همراه خواهند بود.
20/11/2022 محمد کشتی‌آرای کارشناس طلا و جواهر تغییر قیمت طلای جهانی یکی از عوامل موثر بر قیمت طلا در داخل کشور است. باتوجه به شرایط منطقه و جنگ اوکراین احتمال افزایش قیمت انس جهانی وجود دارد. او با اشاره به تلاش‌های بانک مرکزی در خصوص کنترل قیمت دلار گفت: با پشت سر گذاشتن روند افزایشی قیمت دلار در روزهای گذشته شاهد ثبات قیمتی این ارز هستیم و انتظار می‌رود نوسانات طلا در روزهای آتی جزئی و اندک باشد.
07/11/2022 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در روزهای گذشته افزایش قیمت طلای جهانی و قیمت دلار بر روی بازار طلا و سکه کشور نیز تاثیرگذار بوده و شاهد افزایش قیمت طلا بودیم. به اعتقاد نادر بذرافشان اگر بورس در پی انتشار خبر اوراق سکه بهار آزادی آنرا با قیمتی پایین‌تر از قیمت بازار عرضه کند، انتظار می‌رود قیمت سکه کاهش پیدا کند.
31/10/2022 ابراهیم محمدولی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران در هفته های گذشته بازار طلا و سکه وضعیت آرامی را پشت‌ سر گذاشتند و نوسانات کمی را تجربه کردند اما از آنجایی که تغییر قیمت بازار طلا متاثر از بازار ارز است با افزایش قیمت دلار شاهد افزایش جزئی قیمت طلا نیز بودیم. در حال حاضر هیچ پیش‌بینی روی بازار طلا نمی‌توان داشت، و قیمت این دارایی با توجه به قیمت ارز می‌تواند تغییر کند.
19/10/2022 امید موسوی کارشناس بازارهای مالی با افزایش نرخ تورم می‌بینیم که مردم برای حفظ سرمایه‌های خود به خرید طلا روی آورده‌اند، چراکه طلا یک سرمایه با بهره کم و یا بدون بهره‌است. وی در رابطه با پیش‌بینی قیمت طلا گفت: اگر فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد، قیمت طلا نیز روندی کاهشی خواهد داشت و این اقدام طبیعتا بر بازار داخل نیز اثر می‌گذارد و شاهد کاهش قیمت طلا در کشور خواهیم بود.
12/10/2022 جواد فلاحيان کارشناس بازارهای مالی نوسانات قیمت دلار بر بازار طلا و سکه تاثیر مستقیمی دارد و به دلیل ثبات نسبی قیمت دلار پیش‌بینی می‌شود بازار طلا در روزهای آینده روند بدون نوسان را داشته باشد. وی در ادامه افزود: با این وجود محتمل است بازار طلا تحت تاثیر سقوط قیمت جهانی طلا روندی کاهشی داشته باشد.
18/09/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی در هفته جاری شاهد نوسان قیمت طلا و سکه بودیم که این تغییرات متاثر از تغییر قیمت دلار بوده است، پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی نوسان بازار طلا و سکه کاهش و به روند هفته‌های گذشته برگردد. طباطبایی در ادامه گفت: تا زمانی که نتیجه نهایی مذاکرات مشخص نشود شاهد این نوسانات در بازار سکه و طلا خواهیم بود.
14/09/2022 فردين آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی در روزهای اخیر در سایه اخبار منتشر شده از مذاکرات شاهد رشد قیمت طلا و ‌سکه بودیم، و از آنجا که قیمت سکه و طلا در ایران متاثر از قیمت دلار است انتظار می‌رود شاهد افزایش قیمت در بازار سکه و طلا باشیم.
12/09/2022 علی صادقین کارشناس بازارهای مالی خبرهایی که از برجام به گوش می‌رسند چندان مثبت نیستند به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه و طلا روندی صعودی به خود گرفته و حتی حباب سکه در روزهای آینده بیشتر شود. البته از طرف دیگر به دلیل افزایش نرخ بهره آمریکا احتمالا قیمت انس جهانی افزایشی را تجربه نکند و از این رو پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه‌ی امامی در بازار از محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ و یا ۳۰۰ تومان فراتر نرود.
04/09/2022 علی صادقین کارشناس بازارهای مالی از آنجایی که قیمت طلای جهانی با کاهش روبه‌رو بوده است، انتظار می‌رود که قیمت سکه و طلا نیز در روزهای آتی کاهش یابد. در شرایط موجود احتمال می‌رود در هفته جاری قیمت سکه در محدوده ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان در نوسان باشد و برای دلار نیز ثبات و یا تغییر قیمت جزئی پیش‌بینی می‌شود.
28/08/2022 نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پی خبرهای منتشر شده از مذاکرات و هم‌چنین تقاضای پایین در ماه‌محرم، قیمت طلا روند کاهشی به خود گرفت. بذرافشان در ادامه سخنان خود افزود: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته آینده نوسانات کمی داشته باشد، و بازار نسبت به هفته گذشته روند باثبات‌تری را طی کند.
27/08/2022 امید موسوی کارشناس بازارهای مالی کاهش قیمت طلا ‌‌و سکه در چند روز گذشته بخاطر خبرهایی‌ بود که از مذاکرات منتشر می‌‌شد. در یکی دو‌روز اخیر شاهد افزایش نسبی قیمت سکه بودیم که به علت کاهش عرضه آن در بازار است. موسوی در ادامه افزود: اگر مذاکرات به نتیجه برسد و‌توافق صورت بگیرد پیش‌یینی می‌شود قیمت دلار تا ۲۵ هزار تومان برسد و سکه نیز به ۱۱ میلیون تومان برسد، اما اگر توافقی صورت نگیرد قیمت سکه به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.
23/08/2022 امید موسوی کارشناس بازارهای مالی کاهش قیمت سکه و طلا در این روزها به خاطر خبرهایی‌ است که از روند مذاکرات منتشر می‌شود. موسوی در ادامه افزود: اگر مذاکرات به درازا بکشد دلار به ۳۰ هزارتومان باز می‌گردد و در نتیجه قیمت سکه نیز تا ۱۴ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند و اگر به صورت قطعی اعلام شود توافقی صورت نگیرد پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه تا ۲۰ میلیون تومان هم برسد.
21/08/2022 محمد کشتی‌آرای نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر نوسان قیمت دلار با نوسان قیمت سکه و طلا رابطه مستقیمی دارد. کشتی‌آرای معتقد است که اگر خبرهای جدیدی از روند مذاکرات منتشر نشود، بازار با روند ثابتی در روزهای آینده به‌ کار خود ادامه دهد.
18/07/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
16/07/2022 نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا در کشور ما متاثر از قیمت طلای جهانی و نرخ دلار است که تاثیر قیمت دلار بسیار بیشتر از نرخ انس جهانی است. با توجه به شرایط کنونی در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد نباید انتظار نوسان زیادی را از طلای داخلی داشت و این فلز گران‌بها تا انتهای تیرماه نهایتا یک الی دو درصد نوسان می‌کند.
05/07/2022 نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران نادر بذرافشان معتقد است که قیمت طلا در این شرايط افزایش نخواهد داشت. وی افزود احتمال آن وجود دارد که به دلیل کاهش تقاضا برای سکه و طلا شاهد کمتر شدن قیمت به میزان یک الی دو درصد باشیم.
03/07/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جهان و بالا رفتن نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی انتظار می‌رود که قیمت طلا جهش خاصی را نداشته باشد. در کشور نیز با توجه به نرخ دلار و بیشتر شدن احتمال توافق، طلا در کوتاه‌مدت صعود چندانی نخواهد داشت، البته این کارشناس روندی صعودی را در بازه‌ی بلندمدت برای سکه و طلا ترسیم کردند.
29/05/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی قیمت جهانی انس طلا تا انتهای سال ۲۰۲۲ و ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۳ صعودی خواهد بود از طرف دیگر قیمت ارز نیز احتمالا مسیری صعودی در بلندمدت داشته باشد در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز علی‌رغم نوسانات، صعودی باشد.
29/04/2022 علی صادقین کارشناس بازارهای مالی پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه‌ی طلا در چندروز آینده در محدوده‌ی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۱۳ میلیون تومان نوسان کند. البته در صورتی که اخبار مثبتی از نتایج برجام به گوش برسد می‌توان انتظار کاهش قیمت را داشت.
03/04/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران باتوجه به نوساناتی که اخیرا در بازار طلا شاهد بودیم، در صورتی که سرمایه‌گذاران در سال ۱۴۰۱ قصد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را داشته باشند، بازار طلا برای آنها مناسب نخواهد بود.
31/03/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی درصورتی که صلحی بین اوکراین و روسیه پیش بیاید قیمت طلا کاهش خواهد یافت، البته اگر صلح این دو کشور به مرور زمان رخ دهد، طلا در یک مسیر صعودی نوساناتی را تجربه خواهد کرد. اما تاثیر انس جهانی بر طلای داخلی کمتر از تاثیر قیمت دلار بر طلا است. در حال حاضر به دلیل تقاضا در ایام نوروز، این فلز ارزشمند کمی افزایش قیمت را داشته است. دیبا افزود در صورتی که برجام به نتیجه برسد و انس جهانی روندی نزولی پیدا کند، قیمت طلا در کشور نیز کاهش خواهد داشت.
06/03/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی روسیه در شرایط عادی ۹درصد از صادرات طلای جهان را به خود اختصاص داده است، این کشور پیش از آغاز جنگ بخشی از دارایی ارزی خود را به طلا تبدیل کرده بود در نتیجه می‌توان روسیه را یک مهره‌ی اصلی در صادرات و ذخایر طلای جهان دانست. این کارشناس اضافه کرد تا زمانی که جنگ میان اوکراین و روسیه پابرجا باشد، روند افزایشی قیمت طلا نیز ادامه‌دار خواهد بود.
27/02/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران طلای داخلی تحت‌تأثیر قیمت ارز در کشور نوسان می‌کند. هر چند می‌توان گفت طلا تحرکاتی نسبت به هفته‌ی گذشته داشته است، اما همچنان بازار طلا در آرامش است و با توجه به احتمال احیای برجام می‌توان قیمت‌های پایین‌تری را نیز برای طلا متصور شد. محمدولی افزود، با حذف مالیات بر ارزش افزوده در طلا، شاهد رونق در بازار طلا هستیم.
23/02/2022 علی عصاری کارشناس بازارهای مالی قیمت طلا در ایران همواره دنباله‌رو دلار بوده است، همچنین با توجه به بحران‌های سیاسی موجود احتمالا باز هم طلا به عنوان یک دارایی امن انتخاب شده و رشد قیمت خواهد داشت. در شرایط موجود اگر روند به همین صورت ادامه یابد، این فلز گران‌بها حدودا ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد قیمتی را تجربه می‌کند، البته اگر سرکوب ارزی صورت گیرد دلار و طلا هر دو رشد کمتری را به خود خواهند دید.
13/02/2022 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه‌ طلا و جواهر تهران در حال حاضر بازار طلا آرامشی نسبی دارد و در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند قیمت طلا و سکه نیز روندی کاهشی به خود خواهند دید. اما با توجه به شرایط پیش آمده، (احتمال جنگ اوکراین و روسیه و همچنین ابهام در برجام) پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا نوسانی ۲ تا ۵ درصدی را تجربه کند.
07/02/2022 کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا علی‌رغم نزدیک شدن به سال جدید و انتظار بالا رفتن قیمت طلا، دو عامل نتایج مذاکرات و اوج گرفتن سویه‌ی جدید ویروس کرونا که مراسم و دید و بازدیدها را کاهش خواهد داد، تقاضا برای طلا را کاهش خواهند داد. البته با توجه به قیمت دلار که برای بودجه‌ی سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته شد نمی‌توان انتظار کاهش شدید قیمت را داشت.
06/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
30/01/2022 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا علی‌رغم نزدیک شدن به سال نو، بازار طلا همچنان وضعیتی آرام دارد و پیش‌بینی می‌شود که هفته‌ی آینده نیز همین روند را پیش بگیرد. در صورتی که انس جهانی صعودی شود و تقاضا در آستانه‌ی سال نو زیاد شود می‌توان انتظار داشت که طلا ۲ الی ۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد.
17/01/2022 علی طباطبایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به سیاست‌های مالی آمریکا برای مقابله با تورم، احتمالا شاخص دلار تقویت شده و در نتیجه شاخص اونس با کاهش نسبی روبه‌رو خواهد شد. این مساله بر قیمت طلا در کشور نیز اثرگذار خواهد بود.
12/01/2022 میلاد صادقی کارشناس بازار سرمایه قیمت طلا در کشور بیشتر متاثر از وضعیت اقتصادی کشور است،هرچند ریزش اونس جهانی ممکن تاثیر کوتاه‌مدتی بر روی قیمت طلا بگذارد. از این رو پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۳ نوسان قابل توجهی در قیمت طلا مشاهده نشود.
30/12/2021 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا تهران در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
29/12/2021 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا تهران در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
22/08/2021 سید مهدی تاج‌ داران رئیس اتحادیه طلا و جواهر بابل علت کاهش جزئی قیمت طلا در پایان هفته گذشته تعطیلات سوگواری بوده که این کاهش قیمت مقطعی و طلا و سکه بعد از تعطیلات دوباره گران می‌شود.
22/08/2021 مسعود ضرابی کارشناس بازار طلا و ارز با ادامه این روند گرانی طلا و همچنین تداوم رشد قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه روند صعودی قیمت داشته باشد.