تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
18/07/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
پیش بینی: با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
16/07/2022 نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت طلا در کشور ما متاثر از قیمت طلای جهانی و نرخ دلار است که تاثیر قیمت دلار بسیار بیشتر از نرخ انس جهانی است. با توجه به شرایط کنونی در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد نباید انتظار نوسان زیادی را از طلای داخلی داشت و این فلز گران‌بها تا انتهای تیرماه نهایتا یک الی دو درصد نوسان می‌کند.
پیش بینی: قیمت طلا در کشور ما متاثر از قیمت طلای جهانی و نرخ دلار است که تاثیر قیمت دلار بسیار بیشتر از نرخ انس جهانی است. با توجه به شرایط کنونی در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد نباید انتظار نوسان زیادی را از طلای داخلی داشت و این فلز گران‌بها تا انتهای تیرماه نهایتا یک الی دو درصد نوسان می‌کند.
05/07/2022 نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران نادر بذرافشان معتقد است که قیمت طلا در این شرايط افزایش نخواهد داشت. وی افزود احتمال آن وجود دارد که به دلیل کاهش تقاضا برای سکه و طلا شاهد کمتر شدن قیمت به میزان یک الی دو درصد باشیم.
پیش بینی: نادر بذرافشان معتقد است که قیمت طلا در این شرايط افزایش نخواهد داشت. وی افزود احتمال آن وجود دارد که به دلیل کاهش تقاضا برای سکه و طلا شاهد کمتر شدن قیمت به میزان یک الی دو درصد باشیم.
03/07/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جهان و بالا رفتن نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی انتظار می‌رود که قیمت طلا جهش خاصی را نداشته باشد. در کشور نیز با توجه به نرخ دلار و بیشتر شدن احتمال توافق، طلا در کوتاه‌مدت صعود چندانی نخواهد داشت، البته این کارشناس روندی صعودی را در بازه‌ی بلندمدت برای سکه و طلا ترسیم کردند.
پیش بینی: باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جهان و بالا رفتن نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی انتظار می‌رود که قیمت طلا جهش خاصی را نداشته باشد. در کشور نیز با توجه به نرخ دلار و بیشتر شدن احتمال توافق، طلا در کوتاه‌مدت صعود چندانی نخواهد داشت، البته این کارشناس روندی صعودی را در بازه‌ی بلندمدت برای سکه و طلا ترسیم کردند.
29/05/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی قیمت جهانی انس طلا تا انتهای سال ۲۰۲۲ و ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۳ صعودی خواهد بود از طرف دیگر قیمت ارز نیز احتمالا مسیری صعودی در بلندمدت داشته باشد در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز علی‌رغم نوسانات، صعودی باشد.
پیش بینی: قیمت جهانی انس طلا تا انتهای سال ۲۰۲۲ و ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۳ صعودی خواهد بود از طرف دیگر قیمت ارز نیز احتمالا مسیری صعودی در بلندمدت داشته باشد در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز علی‌رغم نوسانات، صعودی باشد.
29/04/2022 علی صادقین کارشناس بازارهای مالی پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه‌ی طلا در چندروز آینده در محدوده‌ی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۱۳ میلیون تومان نوسان کند. البته در صورتی که اخبار مثبتی از نتایج برجام به گوش برسد می‌توان انتظار کاهش قیمت را داشت.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که قیمت سکه‌ی طلا در چندروز آینده در محدوده‌ی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۱۳ میلیون تومان نوسان کند. البته در صورتی که اخبار مثبتی از نتایج برجام به گوش برسد می‌توان انتظار کاهش قیمت را داشت.
03/04/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران باتوجه به نوساناتی که اخیرا در بازار طلا شاهد بودیم، در صورتی که سرمایه‌گذاران در سال ۱۴۰۱ قصد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را داشته باشند، بازار طلا برای آنها مناسب نخواهد بود.
پیش بینی: باتوجه به نوساناتی که اخیرا در بازار طلا شاهد بودیم، در صورتی که سرمایه‌گذاران در سال ۱۴۰۱ قصد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را داشته باشند، بازار طلا برای آنها مناسب نخواهد بود.
31/03/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی درصورتی که صلحی بین اوکراین و روسیه پیش بیاید قیمت طلا کاهش خواهد یافت، البته اگر صلح این دو کشور به مرور زمان رخ دهد، طلا در یک مسیر صعودی نوساناتی را تجربه خواهد کرد. اما تاثیر انس جهانی بر طلای داخلی کمتر از تاثیر قیمت دلار بر طلا است. در حال حاضر به دلیل تقاضا در ایام نوروز، این فلز ارزشمند کمی افزایش قیمت را داشته است. دیبا افزود در صورتی که برجام به نتیجه برسد و انس جهانی روندی نزولی پیدا کند، قیمت طلا در کشور نیز کاهش خواهد داشت.
پیش بینی: درصورتی که صلحی بین اوکراین و روسیه پیش بیاید قیمت طلا کاهش خواهد یافت، البته اگر صلح این دو کشور به مرور زمان رخ دهد، طلا در یک مسیر صعودی نوساناتی را تجربه خواهد کرد. اما تاثیر انس جهانی بر طلای داخلی کمتر از تاثیر قیمت دلار بر طلا است. در حال حاضر به دلیل تقاضا در ایام نوروز، این فلز ارزشمند کمی افزایش قیمت را داشته است. دیبا افزود در صورتی که برجام به نتیجه برسد و انس جهانی روندی نزولی پیدا کند، قیمت طلا در کشور نیز کاهش خواهد داشت.
06/03/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی روسیه در شرایط عادی ۹درصد از صادرات طلای جهان را به خود اختصاص داده است، این کشور پیش از آغاز جنگ بخشی از دارایی ارزی خود را به طلا تبدیل کرده بود در نتیجه می‌توان روسیه را یک مهره‌ی اصلی در صادرات و ذخایر طلای جهان دانست. این کارشناس اضافه کرد تا زمانی که جنگ میان اوکراین و روسیه پابرجا باشد، روند افزایشی قیمت طلا نیز ادامه‌دار خواهد بود.
پیش بینی: روسیه در شرایط عادی ۹درصد از صادرات طلای جهان را به خود اختصاص داده است، این کشور پیش از آغاز جنگ بخشی از دارایی ارزی خود را به طلا تبدیل کرده بود در نتیجه می‌توان روسیه را یک مهره‌ی اصلی در صادرات و ذخایر طلای جهان دانست. این کارشناس اضافه کرد تا زمانی که جنگ میان اوکراین و روسیه پابرجا باشد، روند افزایشی قیمت طلا نیز ادامه‌دار خواهد بود.
27/02/2022 ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران طلای داخلی تحت‌تأثیر قیمت ارز در کشور نوسان می‌کند. هر چند می‌توان گفت طلا تحرکاتی نسبت به هفته‌ی گذشته داشته است، اما همچنان بازار طلا در آرامش است و با توجه به احتمال احیای برجام می‌توان قیمت‌های پایین‌تری را نیز برای طلا متصور شد. محمدولی افزود، با حذف مالیات بر ارزش افزوده در طلا، شاهد رونق در بازار طلا هستیم.
پیش بینی: طلای داخلی تحت‌تأثیر قیمت ارز در کشور نوسان می‌کند. هر چند می‌توان گفت طلا تحرکاتی نسبت به هفته‌ی گذشته داشته است، اما همچنان بازار طلا در آرامش است و با توجه به احتمال احیای برجام می‌توان قیمت‌های پایین‌تری را نیز برای طلا متصور شد. محمدولی افزود، با حذف مالیات بر ارزش افزوده در طلا، شاهد رونق در بازار طلا هستیم.
23/02/2022 علی عصاری کارشناس بازارهای مالی قیمت طلا در ایران همواره دنباله‌رو دلار بوده است، همچنین با توجه به بحران‌های سیاسی موجود احتمالا باز هم طلا به عنوان یک دارایی امن انتخاب شده و رشد قیمت خواهد داشت. در شرایط موجود اگر روند به همین صورت ادامه یابد، این فلز گران‌بها حدودا ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد قیمتی را تجربه می‌کند، البته اگر سرکوب ارزی صورت گیرد دلار و طلا هر دو رشد کمتری را به خود خواهند دید.
پیش بینی: قیمت طلا در ایران همواره دنباله‌رو دلار بوده است، همچنین با توجه به بحران‌های سیاسی موجود احتمالا باز هم طلا به عنوان یک دارایی امن انتخاب شده و رشد قیمت خواهد داشت. در شرایط موجود اگر روند به همین صورت ادامه یابد، این فلز گران‌بها حدودا ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد قیمتی را تجربه می‌کند، البته اگر سرکوب ارزی صورت گیرد دلار و طلا هر دو رشد کمتری را به خود خواهند دید.
13/02/2022 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه‌ طلا و جواهر تهران در حال حاضر بازار طلا آرامشی نسبی دارد و در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند قیمت طلا و سکه نیز روندی کاهشی به خود خواهند دید. اما با توجه به شرایط پیش آمده، (احتمال جنگ اوکراین و روسیه و همچنین ابهام در برجام) پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا نوسانی ۲ تا ۵ درصدی را تجربه کند.
پیش بینی: در حال حاضر بازار طلا آرامشی نسبی دارد و در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند قیمت طلا و سکه نیز روندی کاهشی به خود خواهند دید. اما با توجه به شرایط پیش آمده، (احتمال جنگ اوکراین و روسیه و همچنین ابهام در برجام) پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا نوسانی ۲ تا ۵ درصدی را تجربه کند.
07/02/2022 کشتی‌آرای نائب رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا علی‌رغم نزدیک شدن به سال جدید و انتظار بالا رفتن قیمت طلا، دو عامل نتایج مذاکرات و اوج گرفتن سویه‌ی جدید ویروس کرونا که مراسم و دید و بازدیدها را کاهش خواهد داد، تقاضا برای طلا را کاهش خواهند داد. البته با توجه به قیمت دلار که برای بودجه‌ی سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته شد نمی‌توان انتظار کاهش شدید قیمت را داشت.
پیش بینی: علی‌رغم نزدیک شدن به سال جدید و انتظار بالا رفتن قیمت طلا، دو عامل نتایج مذاکرات و اوج گرفتن سویه‌ی جدید ویروس کرونا که مراسم و دید و بازدیدها را کاهش خواهد داد، تقاضا برای طلا را کاهش خواهند داد. البته با توجه به قیمت دلار که برای بودجه‌ی سال ۱۴۰۱ درنظر گرفته شد نمی‌توان انتظار کاهش شدید قیمت را داشت.
06/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
پیش بینی: خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
30/01/2022 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا علی‌رغم نزدیک شدن به سال نو، بازار طلا همچنان وضعیتی آرام دارد و پیش‌بینی می‌شود که هفته‌ی آینده نیز همین روند را پیش بگیرد. در صورتی که انس جهانی صعودی شود و تقاضا در آستانه‌ی سال نو زیاد شود می‌توان انتظار داشت که طلا ۲ الی ۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد.
پیش بینی: علی‌رغم نزدیک شدن به سال نو، بازار طلا همچنان وضعیتی آرام دارد و پیش‌بینی می‌شود که هفته‌ی آینده نیز همین روند را پیش بگیرد. در صورتی که انس جهانی صعودی شود و تقاضا در آستانه‌ی سال نو زیاد شود می‌توان انتظار داشت که طلا ۲ الی ۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد.
17/01/2022 علی طباطبایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به سیاست‌های مالی آمریکا برای مقابله با تورم، احتمالا شاخص دلار تقویت شده و در نتیجه شاخص اونس با کاهش نسبی روبه‌رو خواهد شد. این مساله بر قیمت طلا در کشور نیز اثرگذار خواهد بود.
پیش بینی: با توجه به سیاست‌های مالی آمریکا برای مقابله با تورم، احتمالا شاخص دلار تقویت شده و در نتیجه شاخص اونس با کاهش نسبی روبه‌رو خواهد شد. این مساله بر قیمت طلا در کشور نیز اثرگذار خواهد بود.
12/01/2022 میلاد صادقی کارشناس بازار سرمایه قیمت طلا در کشور بیشتر متاثر از وضعیت اقتصادی کشور است،هرچند ریزش اونس جهانی ممکن تاثیر کوتاه‌مدتی بر روی قیمت طلا بگذارد. از این رو پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۳ نوسان قابل توجهی در قیمت طلا مشاهده نشود.
پیش بینی: قیمت طلا در کشور بیشتر متاثر از وضعیت اقتصادی کشور است،هرچند ریزش اونس جهانی ممکن تاثیر کوتاه‌مدتی بر روی قیمت طلا بگذارد. از این رو پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۳ نوسان قابل توجهی در قیمت طلا مشاهده نشود.
30/12/2021 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا تهران در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
پیش بینی: در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
29/12/2021 نادر بذرافشان دبیر اتحادیه طلا تهران در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
پیش بینی: در چند روز گذشته نوسان چندانی در طلا شاهد نبودیم، به این ترتیب در صورتی که نتایج برجام مثبت باشند و خبر اقتصادی و یا سیاسی خاصی منتشر نشود، با توجه به عدم وجود تقاضا در بازار طلا، با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
22/08/2021 سید مهدی تاج‌ داران رئیس اتحادیه طلا و جواهر بابل علت کاهش جزئی قیمت طلا در پایان هفته گذشته تعطیلات سوگواری بوده که این کاهش قیمت مقطعی و طلا و سکه بعد از تعطیلات دوباره گران می‌شود.
پیش بینی: علت کاهش جزئی قیمت طلا در پایان هفته گذشته تعطیلات سوگواری بوده که این کاهش قیمت مقطعی و طلا و سکه بعد از تعطیلات دوباره گران می‌شود.
22/08/2021 مسعود ضرابی کارشناس بازار طلا و ارز با ادامه این روند گرانی طلا و همچنین تداوم رشد قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه روند صعودی قیمت داشته باشد.
پیش بینی: با ادامه این روند گرانی طلا و همچنین تداوم رشد قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه روند صعودی قیمت داشته باشد.