ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش واریز و برداشت در صرافی MXC

آموزش واریز و برداشت در صرافی MXC

پس از آنکه مطمئن شدید صرافی mexc انتخابی درست برای شماست، باید سرمایه‌ای را در آن واریز کنید تا بتوانید معاملات، استیکینگ یا هر فعالیت مالی دیگر را در آن انجام دهید. در ادامه نحوه واریز، برداشت و انتقال سرمایه (ارزهای دیجیتال مختلف) را در صرافی مکسی شرح خواهیم داد.

آموزش واریز در صرافی MXC

برای واریز سرمایه به حساب خود در صرافی mexc، پس از ورود به حساب معاملاتی خود نشان‌گر ماوس را روی گزینه Wallet در نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از زیرمنویی که برای شما به نمایش درمی‌آید، یکی از بخش‌های حساب خود (به‌عنوان مثال بخش اسپات) که قصد دارید سرمایه خودتان را به آن بخش واریز کنید، انتخاب کنید.

آموزش واریز در صرافی MXC

در اینجا باید عملیات مالی موردنظر خود را انتخاب کنید. از آنجا که ما قصد داریم سرمایه‌ای را به حساب صرافی واریز کنیم باید روی گزینه Deposit به معنای واریز کلیک کنیم.

آموزش واریز در صرافی MXC

پس از کلیک روی گزینه Deposit در مرحله پیش صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید در کادر اول آن ارز دیجیتالی که قصد واریز آن را دارید مشخص کنید و سپس شبکه انتقال موردنظر برای انتقال را نیز تعیین کنید. پس از انتخاب رمز ارز و شبکه انتقال باید روی لینک Click to generate the address کلیک کنید تا آدرس به دو صورت سریال و همچنین بارکد برای شما مشخص شود. حالا یا باید آدرس را کپی یا از بارکد ایجادشده استفاده کنید.

باقی مراحل در کیف پول دنبال می‌شوند که بسیار ساده هستند. پس از ورود به کیف پول خود ارز دیجیتال موردنظر روی شبکه انتخابی را که در صرافی وارد کردید پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. از آنجا که شما قصد واریز سرمایه به صرافی را دارید، کیف پول فرستنده و حساب صرافی گیرنده خواهد بود؛ پس باید روی گزینه Send کلیک کنید و سپس آدرسی را که کپی کرده بودید و مقدار واریز را در جای مناسب وارد کرده و انتقال دارایی را انجام دهید.

آموزش واریز در صرافی MXC

آموزش برداشت در صرافی MXC

پس از فعالیت در صرافی حالا باید سود یا درصورت تمایل کل دارایی خود را از حساب صرافی به کیف پول انتقال دهید یا ممکن است نیاز داشته باشید سرمایه خود را برای شخص دیگری انتقال دهید. در ادامه نحوه ارسال سرمایه به کیف پول یا حساب دیگر در صرافی Mexc را بیان خواهیم کرد.

در ابتدا باید وارد حساب معاملاتی خود شوید و همچون نحوه واریز، نشان‌گر ماوس خود را روی گزینه Wallets نگه دارید و سپس از زیرمنویی که به نمایش درمی‌آید، بازار موردنظر خود را انتخاب کنید. درواقع با این کار شما به بازار اسپات، فیوچرز، کپی تریدینگ یا دیگر بخش‌ها منتقل خواهید شد تا بتوانید سرمایه خود را از همان بخش به یک آدرس دیگر ارسال کنید.

پس از انتخاب بازار موردنظر، در این بخش باید Withdraw به معنای برداشت را انتخاب کنید تا بتوانید مراحل بعدی را برای برداشت سرمایه از حساب خود طی کنید.

آموزش برداشت در صرافی MXC

در این مرحله نکاتی درباره خطرات احتمالی و برگشت‌پذیر نبودن تراکنش‌ها در بازار ارزهای دیجیتال گوشزد خواهد شد. شما با هدف کسب سود و افزایش ارزش سرمایه خود، فعالیت در بازارهای مالی را انتخاب کرده‌اید که برای رسیدن به این هدف پیش از هر چیز باید بتوانید سرمایه اولیه و اصلی خود را حفظ کنید و سپس به فکر کسب سود باشید. پس آگاهانه در بازارهای مالی و به‌خصوص بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید. پس از مطالعه نکات باید روی گزینه OK کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

در کادر اول باید ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید انتخاب کنید. کادر دوم مربوط به آدرس گیرنده رمز ارزهایی است که قصد برداشت آن‌ها را داریم که در ادامه نکات مربوط به این بخش را شرح خواهیم داد.

برداشت از حساب معاملاتی در صرافی Mexc هم برای آدرس‌های دیگر در خارج از صرافی انجام می‌شود و هم برای دیگر کاربران این صرافی. اگر بخواهید سرمایه را برداشت و به آدرس دیگر ارسال کنید باید تب «Address» را انتخاب کنید. همان‌طور که پیش از این شرح دادیم شما می‌توانید و بهتر است آدرس‌هایی را که برداشت برای آن‌ها انجام می‌دهید در لیست سفید خود اضافه کنید.

برای این کار باید روی لینک Add address to whitelist کلیک کنید تا بتوانید آدرس جدیدی را به لیست اضافه کنید. در صورتی که شما آدرسی را به لیست اضافه کرده باشید در این بخش بدون نیاز به وارد کردن آدرس گیرنده، آن را به‌راحتی از لیست انتخاب می‌کنید. بدیهی است شما پیش از این باید آدرس را با جزئیات به لیست خود اضافه کرده باشید تا بتوانید در زمان برداشت به‌راحتی آن آدرس را انتخاب کنید.

آموزش برداشت در صرافی MXC

با کلیک روی لینک Add adress to whitelist، به صفحه جدیدی منتقل می‌شوید که در آن باید گزینه «Add Withdrawal Address» را انتخاب کنید تا پنجره کوچکی که در تصویر هم مشاهده می‌کنید برای شما به نمایش درآید.

در اینجا باید اطلاعات آدرسی را که قرار است برداشت برای آن انجام شود از جمله رمز ارز برداشتی، شبکه انتقال، آدرس کیف پول و… با دقت وارد کرده و درنهایت روی گزینه Confirm کلیک کنید. به این ترتیب آدرس به لیست اضافه شده است و از این پس در زمان برداشت ارز دیجیتال، در کادر آدرس کافی است آدرس موردنظر خودتان را از لیست انتخاب کنید.

آموزش برداشت در صرافی MXC

تنظیمات برداشت از صرافی mxc

همان‌طور که می‌دانید تراکنش‌های مالی روی بلاک چین قابل برگشت نیستند؛ بنابراین اگر در زمان برداشت دارایی خود را به یک آدرس اشتباه ارسال کنید، امکان برگشت سرمایه را نخواهید داشت. با این شرایط صرافی Mexc قابلیتی را ایجاد کرده است تا شما بتوانید آدرس کیف پول‌هایی را که معمولاً برداشت و ارسال به آن‌ها انجام می‌دهید در لیستی یادداشت کنید و در زمان برداشت تنها آدرس موردنظر ثبت‌شده را از لیست انتخاب کنید.

این بار از بخش Security باید به Withdrawal Settings مراجعه کرده و با کلیک روی Manage Addresses، آدرس‌های موجود در لیست خود را مدیریت کنید. توجه کنید ه این قابلیت به‌طور پیش‌فرض غیرفعال است و توصیه می‌شود با کلیک روی گزینه Enable از این قابلیت کاربردی استفاده کنید. پس از فعال کردن این بخش حالا باید آدرس‌های کیف پول موردنظرتان را در لیست اضافه یا تنظیم کنید.

تنظیمات برداشت از صرافی mxc

پس از کلیک روی لینک Manage Addresses، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که باید ابتدا روی گزینه Add Withdrawal Address کلیک کنید تا بتوانید یک آدرس کیف پول جدید را وارد کنید. ارز دیجیتال موردنظر برای برداشت، نوع شبکه و اطلاعات آدرس را در کادرهای موجود وارد کرده و درنهایت روی گزینه Confirm کلیک کنید.

تنظیمات برداشت از صرافی mxc

با انجام این کارها در زمان برداشت دیگری نیازی به وارد کردن اطلاعات جزئی از آدرس گیرنده نخواهید داشت و کافی است در زمان برداشت، آدرس موردنظرتان را از لیست ایجادشده انتخاب کنید.

ارسال ارز دیجیتال برای کاربران صرافی Mexc

اگر قصد داشته باشید سرمایه‌ای را از حساب معاملاتی خود برای شخصی دیگر که در همین صرافی حساب دارد ارسال کنید، از بخش برداشت (Withdraw)، این بار تب Transfer to MEXC users را انتخاب کنید. البته زمانی که شما وارد بخش برداشت (Withdraw) می‌شوید، فارغ از اینکه بخواهید رمز ارزهای خود را به کاربری در صرافی mexc یا به آدرس کیف پول دیگر ارسال کنید، باید پیش از هر چیز در کادر بالای صفحه، ارز دیجیتال موردنظر خود را وارد کنید. در اینجا کافی است ایمیل شخص گیرنده و همچنین مقدار ارزی که قصد ارسال آن را دارید مشخص کنید و سپس روی گزینه Submit در پایین صفحه کلیک کنید.

شما می‌توانید در بازارهای مختلف صرافی mexc فعالیت کنید، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که امکان معامله با کمک سرمایه موجود در بخش اسپات در بخش فیوچرز یا کپی تریدینگ وجود ندارد؛ بنابراین اگر بخواهید سرمایه‌ای را در حساب معاملاتی خود میان بازارهای مختلف انتقال دهید باید از روشی که در ادامه خواهیم آورد استفاده کنید.

پس از ورود به حساب معاملاتی خود و انتخاب بازار موردنظر، حالا باید از میان عملیات مالی مختلف، Transfer به معنای انتقال را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه Transfer پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعاتی را مطابق نظر خودتان وارد کنید. From حسابی را نشان می‌دهد که سرمایه فعلی شما در آن است و قصد دارید آن را انتقال دهید؛ بنابراین در این کادر باید بخشی را انتخاب کنید که مبدأ انتقال خواهد بود.

To حسابی را نشان می‌دهد که سرمایه به آن انتقال داده خواهد شد؛ بنابراین در این کادر باید بخش مقصد را انتخاب کنید. با توجه به آنچه گفته شد می‌توان برداشت کرد که اگر شما بخواهید 1000 تتر را از بخش اسپات به بخش فیوچرز انتقال دهید، باید در کادر From، بخش اسپات و در کادر To بخش فیوچرز را وارد کنید.

در کادر Crypto باید ارز دیجیتالی را که قصد دارید انتقال دهید تعیین کنید و حجم انتقال یا مقدار ارز دیجیتال که قصد انتقال آن میان بازارهای مختلف را دارید نیز در کادر Amount قرار دهید و درنهایت روی گزینه Transfer کلیک کنید تا انتقال دارایی بین حساب‌های شما انجام شود.

ارسال ارز دیجیتال برای کاربران صرافی Mexc

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۲۱ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵