نمودار ریون

معرفی ارز دیجیتال ریون (Revain)

ارز دیجیتال ریون (Revain) یک پلتفرم بازبینی مبتنی بر فناوری بلاک چین است. این پلتفرم بر اساس کیفیت بازخوردهای ارائه شده به کاربران توسط رمزارز بومی شبکه (RVN) پاداش می دهد. پروژه ریون با شعار اصلی «بازآفرینی بازبینی ها» در حال رقابت با پروژه های مشابهی مانند: «Yelp» ،«Trustpilot» و «Angie’s List» است.

فهرست []

  پلتفرم های سنتی بازبینی آنلاین با مشکلات زیادی روبه رو هستند. از مهم ترین آنها می توان به مواردی همچون «اکانت های فیک»، «هرزنامه» و «نظرات خریداری شده» اشاره کرد. پلتفرم ریون با حل این مشکلات، همواره به دنبال ارسال نظرات منصفانه و بی طرف بوده است.

  در حال حاضر این پروژه V 1.1.0 پلتفرم خود را منتشر کرده است. با مشارکت در این پلتفرم، هر فردی می تواند تنها با اشتراک گذاری تجربیات خود، ارز رمزنگاری شده به دست آورد. ریون برای اطمینان از غیرمتمرکز بودن و تغییرناپذیری پلتفرم از فناوری بلاک چین استفاده می کند. این ماجرا باعث تشویق کاربران به استفاده از پلتفرم شده است.

  گذشته از این، برای شناسایی و جلوگیری از انتشار بازبینی های جعلی و غیرمنصفانه؛ پیش از ثبت، تمام نظرات تحت فرایند غربالگری پیشرفته ای به نام «IBM Watson Al» قرار می گیرند. «Revain» برای ثبت عکس های مرتبط با نظرات کاربران از بلاک چین اتریوم بهره می برد. با این کار عکس های ارسال شده به مرور زمان حذف نشده و تغییر نمی کنند.

  اکوسیستم «Revain» از دو رمزارز «R» و «RVN» استفاده می کند. «Revain» یک استیبل کوین است که تنها در شبکه ریون در گردش است. تنها هدف تولید این استیبل کوین پاداش دادن به نویسندگان نظرات است. اما رمزارز دوم این پلتفرم یعنی «R» توکن خارجی پلتفرم است و در صرافی های مبتنی بر رمزارز معامله می شود.

  پلتفرم ریون برای تبدیل دو رمزارز «R» و «RVN» به یکدیگر از مکانیزم «غیرخطی» (Non-linear) استفاده می کند. در ادامه این مطلب به تاریخچه، ویژگی ها، مزایا، معایب و بسیاری دیگر از موارد مرتبط با این رمزارز می پردازیم.

  تاریخچه ارز دیجیتال ریون

  در سال 2017 ایده ابتدایی ایجاد یک پلتفرم عادلانه که در آن هرکسی بتواند تجربیات شخصی خود را با شرکت ارائه دهنده کالا و خدمات به اشتراک بگذارد شکل گرفت.

  تیم ریون در آگوست سال 2017 با هدف جمع آوری سرمایه اولیه برای راه اندازی این پلتفرم، از طریق عرضه اولیه توکن «R» موفق به کسب مبلغی معادل 8.5 میلیون دلار شد. در نهایت یک سال بعد این پلتفرم توسط شخصی به نام «Rinate Arsalanov» راه اندازی شد. اکنون مقر اصلی ریون در شهر مسکوی روسیه واقع شده است.

  ریون از فناوری بلاک چین منبع باز به عنوان یک راه حل مناسب برای مدیریت بازخوردهای مشتریان استفاده می کند. با استفاده از تکنولوژی بلاک چین نظرات کاربران به ترتیب ذخیره شده و پس از انتشار، تغییر و حذف آنها غیرممکن می شود.

  در بلاک چین ریون، بر خلاف بلاک چین بیت کوین، خبری از استخراج رمزارز «RVN» نیست. در واقع تمام توکن ها بلافاصله از قبل صادر شده اند. تعداد کل توکن های صادر شده برابر با 1 میلیارد قطعه است. 100 میلیون از آن به شرکای پروژه، 700 میلیون قطعه برای فروش و 200 میلیون قطعه از آن نیز توسط تیم توسعه دهنده برای رسیدگی به نیازهای عملیاتی اختصاص در نظر گرفته شده اند.

  ویژگی های ارز دیجیتال ریون

  • پلتفرم ریون از یک تکنولوژی فیلترینگ خودکار (RAF) استفاده می کند. این تکنولوژی یکی از مولفه های اصلی ریون بوده و به صورت خودکار نظرات ربات ها، هرزنامه ها و نوشته های بی ارزش را حذف می کند.
  • تمام بازخوردهای منتشر شده و سایر اطلاعات در یک فضای ذخیره سازی نگهداری می شوند. این فضای ذخیره سازی بر اساس قرارداد هوشمند اتریوم ایجاد شده است.
  • اطلاعات و دارایی های سرمایه گذاران توسط سیستم اتریوم محافظت می شوند.
  • بر اساس سایت «CoinMarketCap»، کوین ریون در رتبه بندی جهانی، جایگاه 68 ام را به خود اختصاص داده است. 
  • کل سرمایه ریون مبلغی حدود 61 میلیون دلار است.
  • «Revain» دو نوع رمزارز دارد؛ رمزارز «R» برای معامله در صرافی ها و رمزارز «RVN» برای پاداش دهی در پلتفرم
  • تا فوریه سال 2021 تعداد «REV» در گردش برابر با 85.061.485.690 بوده است.
  • تاکنون 13 هزار و 563 کمپانی در این پلتفرم عضو شده اند.
  • تعداد نویسندگان این پلتفرم برابر با 16 هزار و 861 نفر است.
  • تعداد بازخوردهای ثبت شده توسط این پلتفرم برابر با 63.670 عدد است.
  • تعداد نویسندگان متخصص و برتر این پلتفرم 33 نفر گزارش شده است.

  رمز ارز ریون چه مزیت هایی دارد؟

  مزیت های اصلی ریون عبارت اند از:

  • کیفیت بالای بازخوردها

  ریون با فیلترکردن نظرات فیک و نامرتبط به ایجاد و افزایش اعتماد میان مصرف کننده و کسب و کارها کمک می کند.

  • سیستم پاداش دهی

  با توجه به اینکه پاداش ها تنها به نظرات باکیفیت و منصفانه تعلق می گیرند، انگیزه کاربران برای ارائه نظرات عالی و کسب پاداش افزایش می یابد.

  • بی طرفانه بودن سیستم

  سیستم ریون کاملا غیرمتمرکز است. بنابراین، کاربران می توانند به عدالت سیستم اعتماد کنند.

  • ازآنجایی که ریون پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است، حذف و تغییر نظرات کاربران غیرممکن است

  رمز ارز ریون چه نقطه های ضعفی دارد؟

  اصلی ترین معایب این ارز دیجیتال عبارت اند از:

  •  «Revain» به شرکت ها و کاربران بیشتری نیاز دارد، چراکه هنوز هم اکثر افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال اطلاعاتی در خصوص این پروژه ندارند.
  • با وجود اینکه ریون نسخه 2.0 را منتشر کرده است اما همچنان رابط کاربری نسخه موبایلی آن قدیمی به نظر می رسد.

  با سازوکار ریون آشنا شوید

  اکوسیستم ریون از چندین مؤلفه، قاعده و فرایند اصلی تشکیل شده است. از این مؤلفه ها برای بررسی اعتبار بازبینی های ارسال شده در پلتفرم استفاده می شود. مثلا برای به دست آوردن پاداش در این پلتفرم، طی کردن مراحل «احراز هویت» (شناخت مشتری KYC)، توسط کاربران ضروری است.

  همچنین، هر کاربر عادی تنها می تواند روزی 5 نظر ارسال کند. اما بر اساس اعلام مدیران این پروژه، این تعداد در آینده نزدیک برای کاربران پیشرفته، افزایش خواهد یافت.

  سیستم پاداش دهی ریون چطور کار می کند؟

  اگر کاربران این پلتفرم نظرات مرتبط و با کیفیتی ارسال کنند، با توکن «RVN» به آنها پاداش داده می شود. معمولا این پاداش از 0.1 تا 100 RVN متغیر است؛ مثلا پس از تایید اولین نظر، کاربر به میزان 0.1 RVN پاداش دریافت می کنند.

  بر اساس گزارش کاربران تعدادی از آنها حتی پس از ارسال نظرات با کیفیت، پاداشی دریافت نکرده اند. چون ریون از یک شبکه شرکا قوی برخوردار نیست و همچنان بسیاری از شرکت های مشارکت کننده علاقه مند به پاداش دهی نیستند. این وضعیت باید به مرورزمان تغییر کند.

  ارز رمزنگاری شده ریون چه کاربردهایی دارد؟

  در سیستم نظردهی سنتی در فضای آنلاین، هدف اصلی، انتشار نظرات مثبت و حذف نظرات منفی است. با وجود این سیستم مشتریان بالقوه قادر به خواندن نظرات واقعی در خصوص کالا و خدمات ارائه شده توسط شرکت ها نخواهند بود.

  توسعه دهندگان پلتفرم ریون برای حل این مشکلات، پلتفرم نظردهی آنلاین ریون را با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ایجاد کردند. در این پلتفرم، تنها نظرات منصفانه و بر اساس واقعیت، اجازه انتشار دارند.

  با استفاده از این پلتفرم کاربران فضای اینترنت به شناخت درستی از کیفیت و چگونگی کالا و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خاص دست پیدا می کنند و رابطه مصرف کننده و تولیدکننده نزدیک تر می شود.

  ارز دیجیتال ریون و کیف پول هایی که آن را نگه می دارند

  ازآنجایی که توکن «R» بر اساس پلتفرم اتریوم منتشر شده، دارندگان این رمز ارز می توانند دارایی خود را در تمام کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبانی می کنند، ذخیره و نگهداری کنند. تعدادی از این کیف پول ها عبارت اند از:

  کیف پول های گرم

  • Exodus
  • Jaxx Liberty
  • Guarda
  • MetaMask
  • Edge
  • BRD
  • Mist
  • Exodus
  • Atomic Wallet
  • Argent
  • Jaxx
  • Coinbase

  کیف پول های سرد

  • Ledger Nano S
  • Trezor
  • Ledger Nano X
  • KeepKey

  چه صرافی هایی از ارز دیجیتال ریون پشتیبانی می کنند

  تعدادی از این صرافی ها عبارت اند از:

  ⦁ Kucoin (از طریق جفت ارز BTC و ETH)
  ⦁ OKEx (از طریق جفت ارز BTC، ETH و USDT)
  ⦁ BTC-Alpha (از طریق جفت ارز BTC)
  ⦁ Mercatox (از طریق جفت ارز BTC)
  ⦁ DragonEx (از طریق جفت ارز USDT)
  ⦁ BitForex (از طریق جفت ارز USDT)
  ⦁ HitBTC (از طریق جفت ارز BTC و ETH)
  ⦁ IDEX (از طریق جفت ارز ETH)
  ⦁ Cryptopia (از طریق جفت ارز BTC، LTC و DOGE)
  ⦁ Bilaxy
  ⦁ DigiFinex
  ⦁ YoBit
  ⦁ Atomars
  ⦁ Hotbit
  ⦁ Atomars
  ⦁ Bittrex
  ⦁ STEX
  ⦁ Mercatox
  ⦁ Bitmart
  ⦁ Indoex
  ⦁ ProBit Exchange

  خرید (ترید) ارز دیجیتال ریون

  برای خرید رمز ارز ریون باید در یکی از صرافی های مبتنی بر رمزارز که از ریون پشتیبانی می کنند ثبت نام کنید؛ مثلا ابتدا در صرافی «Kucoin» ثبت نام کرده و حساب کاربری خود را با واریز بیت کوین یا اتریوم شارژ کنید. شما می توانید در این صرافی از طریق جفت ارز بیت کوین یا اتریوم رمزارز ریون بخرید.

  برای خرید بیت کوین در صرافی کوکوین مانند مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا از طریق پنل کاربری روی گزینه «Assets» کلیک کنید

  2. سپس گزینه «Deposit» را انتخاب کرده و مقداری بیت کوین به حساب کاربری خود انتقال دهید.

  3. همچنین می توانید به طور مستقیم و از طریق گزینه «Buy Crypto» بیت کوین خریداری کنید.

  4. به محض اینکه حساب کاربری خود را با واریز بیت کوین شارژ کردید، به کمک مراحل زیر رمز ارز ریون را خریداری کنید.

  5. در قسمت بالا سمت چپ صفحه، روی گزینه «Markets» کلیک کنید.

  6. در قسمت سرچ، عبارت «REV» را جستجو کرده و جفت ارز «REV/BTC» را انتخاب کنید.

  7. سپس به قسمت پایین سمت راست صفحه جایی که گزینه های «Limit» ،«Market» ،«Stop Limit» نوشته شده بروید.

  8. گزینه «Market» را انتخاب کنید. از طریق این گزینه می توانید توکن «REV» را بر اساس قیمت فعلی بازار خریداری کنید.

  9. با انتخاب گزینه «100%» و کلیک روی گزینه «Buy REV» با تمام بیت کوین های خود رمزارز «REV» را خریداری کنید.

  10. حالا شما ارز دیجیتال «Revain» را در اختیار دارید.

  چه فاکتورهایی قیمت رمز ارز ریون را دستکاری می کنند؟

  عوامل زیادی در این ماجرا دست دارند؛ اول از همه، افزایش محبوبیت این پلتفرم و سیستم پاداش دهی آن باعث افزایش ارزش «REV» شده است.

  به تازگی یک رقابت نقد و بررسی با نام «Walmart» برگزار شد که به شناخته شدن این رمز ارز کمک شایانی کرد. همچنین ریون منتشر شده در نشریه «Economist» سبب شد تا توجه بیشتری به سمت «REV» روانه گردد.

  سال 2021، سال رشد آلت کوین های مختلف بوده است. چون با افزایش ارزش بیت کوین سرمایه گذاران فرصت را برای سرمایه گذاری در سایر کوین های بازار مناسب دیدند.

  ارزهای دیجیتال ارزان قیمتی مانند ارز دیجیتال ریون سرمایه گذاران کوچک بازار را که به دنبال محک زدن شانس خود هستند، به سوی خود می کشانند.

  در حال حاضر صرافی های پشتیبانی کننده از این رمزارز محدود هستند؛ اما در آینده و با افزایش تعداد صرافی های لیست کننده «REV» دسترسی معامله گران به این رمزارز نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت می توان گفت با افزایش شناخت عمومی از این پروژه و دسترسی گسترده به توکن آن، ارزش رمزارز ریون نیز افزایش خواهد یافت.

  نگاهی به چشم انداز آینده ریون

  اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هستید ریون می تواند گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری سودآور باشد. در حال حاضر اگر به ارزش 100 دلار ارز دیجیتال «Revain» خریداری کنید، به میزان 14633.08REV رمزارز دریافت خواهید کرد.

  بر اساس پیش بینی ها ارزش این رمزارز در درازمدت نیز افزایش خواهد داشت. پیش بینی قیمت آن در سال 2026 برای هر «REV» برابر با 0.0218 دلار آمریکا است. انتظار می رود با سرمایه گذاری 5 ساله در این ارز دیجیتال، سرمایه گذاران سودی بیش از 219.18% به دست آورند. بنابراین سرمایه گذاری 100 دلاری بر این کریپتو در سال 2021 در سال 2026 به 319 دلار تبدیل خواهد شد.

  نتیجه گیری

  «Revain» یک پروژه جذاب، منحصربه فرد و جالب است. صرف نظر از مزایا و معایب این پروژه، ایده «بازبینی صادقانه محصولات و خدمات» برای مشتریان و کسب و کارها بسیار کاربردی و ضروری است. آینده این پروژه به تیم توسعه دهنده، شرکا و سرمایه گذاران بستگی دارد. همچنان می توان شانس بالایی را برای افزایش ارزش ارز دیجیتال ریون متصور بود.

  سؤالات متداول

  ریون در سال 2017 در کشور روسیه و به عنوان توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم معرفی شد. این رمزارز با پلتفرم نظردهی «Revain» ارتباط دارد.

  توسعه دهندگان این پلتفرم از بلاک چین اتریوم برای ثبت و ذخیره نظرات مورد تایید استفاده می کنند. چراکه با استفاده از تکنولوژی بلاک چین امکان تغییر و حذف نظرات تایید شده وجود نخواهد داشت.

  توسعه دهندگان این پلتفرم رمزارز «R» را برای معامله در صرافی و رمزارز «REV» را برای سیستم پاداش دهی به کاربران پلتفرم ایجاد کرده اند.

  خیر. اما بسیاری از صرافی های معتبر مانند «Kucoin» و «OKEx» ارز دیجیتال ریون را در لیست ارزهای پشتیبانی شده قرار داده اند.

  ارز دیجیتال ریون توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم است؛ بنابراین برای ذخیره و نگهداری آن می توان از تمام کیف پول های اتریوم مانند «MetaMask» ،«Guarda» ،«Keepkey» و… استفاده کرد.