مطالعه MOB(شکست یا برگشت) با بازه های زمانی بازار

دیگر مطالعات جدید و MOB زمانی که به درستی استفاده شوند بسیار مفید خواهند بود. تمام تلاش برای این است که آنها را در این قسمت تکنیکال شرح دهیم. به هر حال ما به شدت توصیه می­ کنیم که شما به ویدئو سمینار ۱۹۷۶ نگاه کنید. در سمینار این مطالعه با جزئیات و مطالعات انجام شده یا در موارد ترکیبی آن بحث شده است. این مساله که ویدئو سمینار در این بحث تکنیکال مطرح شوند امکان­پذیر نیست. (تعدادی مثال آماده شده بود تا چگونگی استفاده آن را چه به تنهایی و چه در ترکیب با موارد دیگر نشان دهد. همچنین این کار امکان­پذیر نمی ­باشد که با استفاده از تلفن به هر کدام از مشتری­ ها توضیح داده شود.: :Bottom Lineاگر شما وقت کافی برای دیدن این ویدئو سمینار ندارید شما نباید انتظار داشته باشید که چگونگی استفاده از این مطالعه جدید را بدانید. And that would be yore loss

مطالعه MOB مومنتوم و شتاب و دیگر مدل­ های نسبتی را برای تشخیص یک منطقه پیش­بینی قیمت به کار می­ برد.

نمودار هفتگیIBM در سمت چپ نشان داده شده است. نوسانات متفاوت بر اساس ارزش­ های مومنتوم مجزا تحت عنوان مومنتوم ۱ و ۲ و ۳چیده شده­اند.

با به کار بردن نسبت این مومنتوم­ های متفاوتGET پیشرفته یک منطقه پیش­بینی قیمت را محاسبه می­کند. پیش ­بینی قیمت می­تواند یک مقاومت اصلی برای رالی قیمت بوجود آورد.

 • قیمت می­ تواند به سمت MOB پیش­بینی شده رالی داشته باشد.
 • تقریبا ۷۰% از زمان­ها قیمت به سمت MOB پیش­بینی شده حرکت می­ کند و برمی­ گردد.
 • در زمان استراحت، قیمت­ ها به قیمت MOB پیش­بینی شده می­ رسند و ترید با یک مومنتوم قوی ادامه می­ یابد. از این رو به آن MakeیاBreak می­ گویند. قیمت­ ها یا بر می­ گردند یا با افزایش مومنتوم ادامه می­ یابند.

منطقه پیش­بینی قیمت بر اساس مومنتوم نوسان جدید و دو نوسان قبلی مشخص می­ شود.

کجا باید محاسبه MOB را قرار داد: ساده ­ترین راه این است که محاسبه MOB از یک پیوت قبلی (اولیه یا ماژور) شروع شود. در مثال بالا در مورد نمودار هفتگیIBM سطوح MOB از یک پیوت ماژور شروع شده است . پیوت­ ها می­ توانند به وسیله نرم­ افزار و انتخاب ابزار پیوت محاسبه شده و اجرا شوند.

فهرست []

  ابزار MOB می­ تواند از چندین سطح شروع شود. برای مثال زمانی که موج پنجم کامل می­ شود. می­توان شروع MOB را از پیوت موج سوم قبلی انجام داد. به طور کلی هر زمان شما یک پیوت اولیه یا اصلی داشته باشید سطوح قیمت MOB می­ تواند شروع شود. در زمان­ های متفاوت نیز حتی پیوت­ های کوچک از قبیل بینابینی یا مینور می­ توانند برای پیش­ بینی بکار روند.

  مثال MOBبا امواج الیوت

  نمودار روزانهLive Cattle برای ماه دسامبر ۹۶ در شکل سمت چپ نشان داده شده است.

  ابزار MOB از پیوتLow قبلی شروع شده است. با استفاده از نسبت این مومنتوم­ های متفاوتGET پیشرفته منطقه پیش­ بینی قیمت را محاسبه می­ کند.

  قیمت پیش­ بینی شده یک حمایت قوی برای این روند نزولی می­ باشد.

  منطقه پیش ­بینی MOB معمولا نقطه پایانی را برای توالی پنج موج الیوت آماده می­ کند: در این مورد پیوت قبلی موج سوم می­ باشد. پیش­بینی از این پیوت یک حمایت (منطقه پیش­بینی) برای پایان موج پنجم می­ باشد.

  همچنین توجه کنید که چگونه این پیش­ بینی به زودی به حقیقت می­ پیوندد.

  مثال MOB با کانال­ه ای ترند و امواج الیوت

  نمودار نشان داده شده در اینجا نیاز به توضیح بیشتری ندارد. نمودار Bean Oilدر ماه می توالی پنج موج را طی کرده است. پیش­بینی MOB از پیوتLow قبلی (در این مورد پیوت موج سوم است) یک حمایت قوی برای قیمت در پایان موج پنجم ساخته است.

  در اینجا بازار یک Buyنوع دوم را بعد از کامل شدن توالی پنج موج ایجاد کرده است. پیش­ بینی MOB نیز یک تایید اضافی با ایجاد یک سطح حمایت قوی ساخته است.

  ابزار اضافی دیگر از قبیل کانال­ های رگرسیون ترند می­ توانند جهت ورود کاملا روشن در مسیر ترید به کار برده شوند.

  بعلاوه می­ توان ازXTL (اکسپرت مشخص کننده ترند) برای اضافه کردن به پوزیشن ها زمانی که موج سوم در جریان است استفاده کرد.

  ابزار MOB وسیله بسیار قابل اعتمادی است که می ­تواند موارد صحیح ترید را بالا ببرد. زمان­ هایی وجود دارد که پیش­ بینی­ ها موفق عمل نمی­ کنند. در این موارد بازار سطوح MOB را با یک قدرت اضافی می­ شکند.معمولا این­ها نوسان موج سوم هستند. فرد می­ تواند با آشنایی با شمارش موج الیوت در این زمان­ ها از این گونه موارد جلوگیری کند. به مثال توجه کنید.

  مثال برای زمانی که قیمت­ ها MOB را رد می­ کنند

  در این شکل پیش ­بینی MOB از پیوت High قبلی بدست آمده است. در این مورد پیوت Highقبلی موج اول می­ باشد.

  زمانی که قیمت به منطقه پیش ­بینی MOB می­ رسد، در حوالی آن برای مدتی باقی می­ ماند سپس با یک مومنتوم زیاد از آن عبور می­ کند.

  این همان دلیلی است که ما نام آن را مطالعه MakeیاBreak می­ نامیم. هم می­ تواند به منطقه MOB برود و ترند را تغییر بدهدو در موارد دیگر ممکن است با یک مومنتوم زیاد منطقه MOB را رد کند.

  در بیشتر موارد جایی که بازار برمی­ گردد یا از میان منطقه MOB عبور می­ کند. ابزارهایی مانند نوسان نمای الیوت می­ تواند برای شناسایی این قبیل شکست­ ها قبل از اینکه رخ دهند به کار آیند. زمانی که بازار در موج سوم می­ باشد منطقه قیمتی MOB بسادگی به عنوان سطحی است که در آنجا بازار با یک مومنتوم قوی از آن سطح رد می­ شود. همچنین به همین دلیل باید از XTL برای شناسایی این موقعیت­ ها استفاده کرد.

  اگر شما به یک«*» برخورد کردید که بالای شروع MOB نمایش داده می­ شود این به معنای آن است که اطلاعات کافی برای یک MOB با اعتماد ۱۰۰% وجود ندارد و شکل MOB فوق را پاک کنید و دوباره زمانی که * از بین رفت MOB را رسم کنید.

  من پیشنهاد می­ کنم که زمانی را صرف این کار کنید تا در آن ماهر شوید. همچنین به ویدئو سمینار ۹۶ نگاه کنید. من چندین روش برای چگونگی استفاده از آن را بحث کرده ­ام.

  اضافه کردن علامت ­های زمانی جدید به MOB

  ما این ابزار جدید را به مطالعه MOB در سمینار Cleveland(10 نوامبر ۱۹۹۷) اضافه کردیم. قبل از آن MOB سطوح قیمتی را ایجاد می­کرد که در آن بازار تمایل داشت که بازگشت کند. به هر حال MOB فوق نمی­توانست زمانی را که در آن قیمت می­تواند به این سطح MOB برسد را آماده کند. بر اساس تحقیقات، ما روشی برای پیش­بینی زمان همان­طور که در مثال زیر (نمودار روزانه سهامZ- Woolworth) نشان داده شده یافتیم:

  در اینجا MOB از پیوت قبلی رسم شد(P). همانطور که می­ توانید ببینید قیمت­ها به سطح MOB پیش­بینی رسیده و به سرعت برگشت کرده است اگر شما با دقت آزمایش کنید همچنین MOB دو زمان را به صورت عمودی علامت می­ زند. این دو بازه زمانی پیش­بینی شده هستند که نرم ­افزار تمایل بالای قیمت برای رسیدن به سطوح MOB در آن زمان­ها را محاسبه کرده است.

  در مثال بالا قیمت به سطح در روزی که تحت عنوان زمان علامت­گذاری نامیده شده، رسیده است و به سرعت از سطح پیش­بینی شده، تغییر جهت داده است.

  علامت­ های زمان

  نرم ­افزار دو زمان علامت زده شده را محاسبه می­ کند. دو روز یا دو میله ( همچنین در نمودار ۵ دقیقه) وجود دارد که بیشترین تمایل قیمت­ ها برای رسیدن به سطح MOB پیش ­بینی شده در این زمان­ ها است. در آزمایشات ما مشاهدات زیر را داشتیم.

  قیمت­ها در برخورد با سطوح MOB دو گروه می­ شوند.

  گروهA تمایل به رسیدن به سطح MOB نزدیک علامت زمانی ۱ دارند. در این موارد قیمت تمایل دارد که به سطح MOB برخورد کند و نزدیک علامت زمانی ۱ برگشت کند. مثال در صفحه قبل برای Woolworthنشان­ دهنده رفتار قیمت­ در سطح MOB در علامت زمانی ۱ می­باشد.

  گروه B تمایل دارند که به سطح MOB بین علامت زمانی ۱ و ۲ با یک حرکت (bias)ناچیز به سمت علامت زمانی ۲ برسند.

  مثال زیر را ببینید (نمودار ۳۰ دقیقه ­ایUS Bonds)

  توزیع گروه­ ها

  توزیع تقریبا ۶۵ به ۳۵ است. قیمت­ هایی که به سطوح MOB نزدیک علامت زمانی ۱ (گروهA)  نزدیک می­ شوند در ۶۵% موارد رخ می­دهد. قیمت­ هایی که به سطح MOB بین علامت زمانی ۱ و ۲ نزدیک می­ شوند در ۳۵% موارد رخ می­ دهد.

  مطالعه مربوط به علامت زمانی راهی قطعی (Holy Grail) برای شناسایی دقیق روز یا زمانی که بازار برگشت خواهد کرد نیست. در عوض قالب زمانی را فراهم خواهد کرد که ما انتظار برگشت را داریم. اگر قیمت­ ها به سطح MOB در علامت زمانی ۱ نزدیک نشوند. پس شما به سادگی در گروه Aقرار نمی­ گیرید. شما سپس باید منتظر رفتاری مشابه گروهB باشید.

  در مثالی که آمده است سطح MOB با مطالعه موج الیوت نشان داده شده است. زمانی که ۵ موج کامل شده است بازار تغییر مسیر داده است. سطح MOB به شناسایی سطوح قیمت که در آنجا تغییر می­ تواند رخ دهد کمک می­ کند. علامت­ های زمان، قالب زمانی را فراهم می­ کنند که ما انتظار بازگشت را داریم.

  در این مثال حرکت در گروه B طبقه­ بندی می­ شود. زمانی که قیمت به MOB زود هنگام نفوذ می­ کند رالی موج ۲ (که High نهایی قبل از بازگشت است) شماره­ گذاری می­ شود و این اتفاق در بین علامت زمانی ۱ و ۲ رخ می­ دهد.

  محاسبه مجدد علامت­ های زمانی:

  زمانی که MOB برای اولین بار رسم می­ شود نرم­ افزار علامت زمانی ۱ و ۲ را محاسبه می ­کند. اگر قیمت­ ها به پیوت Highنرسند (جایی MOB از آن کشیده شده است) نرم­ افزار علامت­ های قبلی را کنسل می­ کند و آنها را مجددا محاسبه می­ کند.