ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

آموزش نحوه استفاده از پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵ و دانلود برنامه

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

تمامی فعالان بازار مالی برای انجام معاملات خود به یک نرم افزار یا پلتفرم معاملاتی نیاز دارند. یکی از معروف ترین پلتفرم های معاملاتی بازار مالی «متاتریدر» می باشد؛ که توسط شرکت نرم افزاری روسی “MetaQuotes” طراحی شده است. در بسیاری از شرکت های کارگزاری بین المللی، متاتریدر به عنوان پلتفرم اصلی معاملاتی در اختیار مشتریان قرار داده می شود. متاتریدر ۵ یک پلتفرم معاملاتی چندگانه است، که امکان دادوستد هم زمان در بازارهای فارکس (ارز)، سهام و آتی را برای معامله گران فراهم می کند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

نرم افزار متاتریدر ۵ چه قابلیت هایی دارد؟

این نرم افزار دارای امکانات فوق العاده ای برای تحلیل نموداری، معاملات خودکار و معاملات رونویس (کپی تریدینگ) می باشد. در پلتفرم متاتریدر ۵ به واسطه انجام معاملات هم زمان و در جهت مخالف در یک دارایی، امکان پوشش ریسک به سادگی فراهم آمده است. این مورد در معاملات جفت ارزها بسیار پرکاربرد می باشد. نرم افزار متا ۵، امروزه با ۳۱ زبان رسمی دنیا قابل استفاده است و معامله گرانی که به زبان های بین المللی نیز تسلط نداشته باشند، می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

۱- فرآیند معاملاتی انعطاف پذیر

در متاتریدر ۵ شما به عمق بازار و بهترین پیشنهادات قیمتی دسترسی خواهید داشت، که از این لحاظ یک پلتفرم معاملاتی قدرتمند محسوب می شود. در واقع می توان به روش های مختلف اعم از معامله گری کلاسیک یا پوشش ریسک، از این پلتفرم استفاده کرد. در این نرم افزار برای اجرای دستورات معاملاتی ۴ نوع قیمت شامل لحظه ای، درخواست، بازار و صرافی تعبیه شده است. هم چنین شما می توانید، با استفاده از سفارشات بازار، شرطی و محدود کننده، معاملات خود را با بهترین کیفیت و بیشترین دقت ممکن انجام دهید.

۲- تحلیل تکنیکال حرفه ای در متاتریدر ۵

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

این پلتفرم شامل مجموعه کاملی از ابزار تحلیل نموداری پیشرفته بوده و به شما اجازه می دهد؛ تا بیش از ۱۰۰ نمودار از جفت ارزها و سهام مختلف را به صورت هم زمان اجرا کنید. هم چنین ۲۱ تایم فریم مختلف در متاتریدر ۵ قرار داده شده است، تا معامله گران امکان رصد و بررسی کوچک ترین تحرکات قیمتی بازار را نیز داشته باشند. بیش از ۸۰ اندیکاتور و انواع اشکال ترسیمی و گرافیکی، امکان یک تحلیل مفصل و با جزئیات دقیق را برایتان فراهم می آورد. لازم به ذکر است، که امکانات تحلیلی این نرم افزار صرفاً محدود به ابزار داخلی نیست و سرمایه گذاران می توانند، با ساخت یک حساب کاربری در سامانه اصلی به تعداد زیادی اندیکاتور، استراتژی معاملاتی، ربات های معامله گر (اکسپرت) و… تدوین شده توسط سایرین نیز دسترسی داشته و به صورت رایگان یا پولی از آن ها استفاده کنند. هم چنین در وبسایت mql5.com امکان برقراری ارتباط میان برنامه نویسان و معامله گران وجود دارد، تا افرادی که به ابزار تحلیلی شخصی سازی شده نیاز دارند؛ بتوانند در ازای پرداخت مبالغ مشخصی، امور معامله گری خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. در واقع با قابلیت های منحصر به فردی که در زبان برنامه نویسی MQL5 ایجاد شده است، می توانید هر نوع اندیکاتور یا ابزار معاملاتی اختصاصی مورد نظر خود را طراحی کنید.

۳- تحلیل بنیادی در متاتریدر ۵

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

در کنار نمودار قیمت، تحلیل بنیادی از سایر روش های بررسی و پیش بینی روند آتی بازارهای مالی می باشد؛ که مهم ترین ابزار تحلیل بنیادی در بازارهای بین المللی، اخبار مربوط به شاخص های اقتصادی مرتبط با کشورها است. آخرین آمار و ارقام این شاخص ها از طریق پلتفرم متاتریدر ۵ در دسترس همه معامله گران می باشد. تقویم اقتصادی، اطلاعات مالی اساسی و گزارشات خبری مربوطه، بخشی از امکانات این نرم افزار است.

۴- معاملات رونویس در متاتریدر ۵!

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

ثبت‌نام در وبینار فارکس

بسیاری از معامله گران مبتدی زمان کافی برای تحلیل و انجام معاملات خود در بازار ندارند. در گذشته بسیاری از این افراد مجبور بودند، از فعالیت در بازار مالی منصرف شوند! اما در حال حاضر با استفاده از قابلیت معاملات رونویس در پلتفرم متاتریدر ۵، حتی در صورتی که تخصص و زمان کافی برای معامله گری نداشته باشید؛ می توانید با انتخاب یک معامله گر موفق و فشردن چند کلیک، تمام سفارشات معاملاتی او را عیناً در حساب خود پیاده سازی کنید. به این منظور شما باید سوابق معاملاتی افراد مختلف را مورد بررسی قرار داده و بهترین معامله گر ممکن، که با شخصیت سرمایه گذاری شما سازگار باشد، را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید. هم چنین در این سامانه، سیگنال های معاملاتی مختلفی منتشر می شوند، که با توجه به بازدهی قبلی اشخاص، امکان استفاده از آن ها به صورت پولی و رایگان در دسترس است.

۵- انجام معاملات در تلفن همراه

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

امروزه تلفن های همراه هوشمند قابلیت های فراوان و کاربردهای زیادی در زندگی انسان ها دارند. در حال حاضر اکثر امور روزمره به واسطه یک تلفن قابل انجام است، که معاملات بازارهای مالی نیز این قضیه مستثنی نبوده و پلتفرم متاتریدر ۵، قابلیت نصب روی تلفن های هوشمند یا تبلت ها با سیستم عامل های مرسوم نظیر اندروید و آیفون را دارا می باشد. اغلب امکاناتی که شما در محیط کامپیوتری این پلتفرم معاملاتی به آن ها دسترسی دارید، در نسخه های موبایلی نیز تعبیه شده و با توجه به استقبال معامله گران روز به روز در حال توسعه می باشند. مواردی نظیر اندیکاتورها، ابزار ترسیم، سوابق معاملات، اجرای انواع سفارشات و…. نمونه ای از امکانات این پلتفرم های معاملاتی همراه می باشند.

۶- نسخه مبتنی بر وب

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

ممکن است در مواقعی کامپیوتر شخصی شما در دسترس نبوده و به دلیل سایز کوچک صفحه نمایش تلفن همراه یا … تمایلی به تحلیل و معامله با متا تریدر همراه نداشته باشید، در این صورت با هر دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت می توانید، با استفاده از نسخه وب متا تریدر ۵ وارد حساب کاربری خود در این نرم افزار شوید. در واقع با استفاده از مجموعه امکانات مذکور، هیچ مانعی برای انجام امور معاملاتی شما وجود نخواهد داشت!

۷- معاملات خودکار

یکی از امکانات فوق العاده پلتفرم متاتریدر ۵، انجام معاملات خودکار است. این کار به وسیله ربات های معامله گر انجام می شود. در واقع اگر یک استراتژی معاملاتی موفقیت آمیز داشته باشید؛ می توانید آن را در زبان برنامه نویسی MQL5 به کد تبدیل کنید و دیگر نیازی به تحلیل پیوسته بازار و ثبت سفارشات معاملاتی نخواهید داشت؛ زیرا ربات ها پیچیده ترین شروط تحلیلی و معاملاتی شما را با سرعت و دقت برایتان اجرایی خواهند نمود. شما باید فقط یک ربات معاملاتی را در حساب خود اجرا کنید، تا بدون دخالت انسان و طبق دستوراتی که در مرحله طراحی و تدوین در آن گنجانده شده است، ورود و خروج از معاملات را انجام دهد. حتی در صورتی که با برنامه نویسی آشنایی نداشته باشید، امکان استفاده از ربات های خودکار فروشی موجود در سامانه MQL5 وجود دارد. فراموش نکنید که برنامه نویسان فعال در این پلتفرم نیز می توانند، ربات اختصاصی شما را طراحی کنند!

۸- پشتیبانی از سرور مجازی

لازمه اجرای برخی از دستورات معاملاتی نظیر تریلینگ استاپ یا انجام معاملات خودکار، پیوسته روشن بودن کامپیوتر شما است، که مطمئناً با توجه به دلایل مختلف همیشه این مورد امکان پذیر نیست. برای حل این مشکل، بسیاری از معامله گران از یک سرور مجازی (سرور مجازی دقیقاً همانند یک سرور اختصاصی مستقل و با همان سطح دسترسی عمل می کند، با این تفاوت که چند عدد سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی قرار دارند) استفاده می کنند.در واقع زمانی که شما نرم افزار متاتریدر ۵ خود را در یک سرور مجازی اجرا کنید؛ به منزله آن است، که تمام وقت کامپیوتر شما روشن بوده و دستورات معاملاتی عیناً انجام می شوند.

۹- تفاوت های متا تریدر ۴ و ۵

به طور کلی نرم افزار متاتریدر ۵ نسبت به نسخه قبلی خود (متا ۴) تغییرات بسیاری داشته، که ما در این مطلب صرفاً به بخشی از آن اشاره نمودیم. اما توجه داشته باشید، که بهینه سازی این پلتفرم بیشتر در راستای سهولت کاربری، افزایش امکانات عمومی و تمرکز ویژه بر توسعه پتانسیل انجام معاملات خودکار بوده است.

مفید تریدر چیست؟

پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵

سامانه معاملاتی «مفید تریدر» نسخه ایرانی پلتفرم متاتریدر ۵ می باشد، که توسط شرکت کارگزاری مفید و تحت لیسانس خود شرکت “MetaQuotes” برای بازار سرمایه ایران بومی سازی شده است. این سامانه تقریباً اولین پلتفرم معاملات سهام بورس ایران است، که طرفداران و کاربران بسیاری در داخل کشور داشته و همان طور که ذکر شد؛ امکانات متنوعی را در اختیار معامله گران قرار می دهد.

لینک صفحه مربوط به دانلود نسخه های مختلف متاتریدر ۵:

دانلود متاتریدر ۵

پسورد فابل: khanesarmaye.com

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۷ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات آموزش نرم افزار تحلیل تکنیکال متاتریدر(مفیدتریدر) به شما پیشنهاد میکنیم:

24 نظر ثبت شده
مازیار
مازیار
868 روز قبل
درود من در بایننس حساب دارم ، میخواستم بدونم ایا راهی هست که بتونم نرم افزار متاتریدر را به حساب بایننسم متصل کنم. ممنون
خانه سرمایه
خانه سرمایه
846 روز قبل
باسلام دوست عزیز خیر در حال حاضر این امکان پیش بینی نشده است
سهند
سهند
1008 روز قبل
سلام کدوم کارگزاری ها از متا تریدر به عنوان نرم افزار معاملاتی استفاده میکنن ؟ قبلا مفید استفاده میکرد اما مدتیه دیگه پشتیبانی نمیکنه ازش ممنونم
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1002 روز قبل
باسلام دوست عزيز با جستجوي ساده در فضاي مجازي ليست آن قابل دستيابي است
M.m
M.m
1109 روز قبل
سلام ببخشید ما از بروکر الپاری افتتاح حساب انجام دادیم و رمزکاربری و ورود به ایمیلمون اومده و اونارو وارد میکنیم تو متاتریدر ۵ اتصال انجام نمیشه لطفا میشه راهنمایی کنید
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1106 روز قبل
باسلام دوست عزیز با بخش فارس بروکر مذکور مکاتبه کنید مشکل را بررسی و رفع خواهند کرد
بابک
بابک
1122 روز قبل
سلام برای استفاده از حساب ریل (واقعی)متاتریدر حتما باید در یک کارگزاری در ایران عضو بود؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1121 روز قبل
باسلام دوست عزیز بله.
پیام
پیام
1141 روز قبل
انتظار رای بروز رسانی چیه؟؟؟؟
Saeid24
Saeid24
444 روز قبل
سلام مبتدی هستم میخاستم بپرسم چطو باید معامله کنیم و کار کنم با این برنامه ؟ ادرس سایتی که گام ب گام تو ضیح بده بفهمیم چیکا باید بکنیم ؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1140 روز قبل
باسلام دوست عزیز اشکال در نصب دارید.مجددا نرم افزار را نصب کنید
پیام
پیام
1141 روز قبل
من با اینکه نصب کردم ام سر در نمیارم منظورش از رمزای عبور چیه؟ چی باسد وارد کنیم؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1140 روز قبل
باسلام دوست عزیز اگر از نسخه ازمایشی استفاده کنید که رمزی نیاز نیست.در نسخه اصلی هم که باید نام و نام کاربری و سرور کارگزاری را وارد کنید
پیام
پیام
1141 روز قبل
سلام چرا نصب نمیشه
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1140 روز قبل
باسلام دوست عزیز نسخه دانلود شده و تناسب آن با ویندوز خود را بررسی کنید
صادق
صادق
1142 روز قبل
سلام با تشکر از زحماتتون برای استفاده از نرم افزار نیاز نیست که حتما عضو کارگزاری مفید باشیم؟ روز خوش
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1142 روز قبل
باسلام دوست عزیز اگر از حالت Demo نرم افزار استفاده کنید نیازی به کارگزاری خاصی نیست
مریم اصغرزاده
مریم اصغرزاده
1144 روز قبل
سلام به‌جز مفیدتریدر نسخه دیگه‌ای از متاتریدر۵ وجود داره که به بروکرهای ایرانی مثل پارسیان یا سامان متصل بشه؟
پشتیبان
پشتیبان
1143 روز قبل
با سلام و احترام خیر به عنوان جایگزین می‌توانید از پلتفرم‌های معاملاتی داخلی استفاده کنید. هر یک از شرکت‌های کارگزاری از نوعی پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کنند، که متناسب با بورس ایران و نیاز سرمایه‌گذاران این بازار تعبیه شده‌ است.
محمد
محمد
1146 روز قبل
سلام مقداری دقیقتر میگین که باید چطور آن را به متاتریدر ۵ اضافه کرد؟؟؟؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
1133 روز قبل
باسلام دوست عزیز مطلب کامل در پست بالا توضیح داده شده است