ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

مقایسه صرافی کوکوین و بای بیت؛ بهترین صرافی برای ایرانیان کدام است؟

مقایسه صرافی کوکوین و بای بیت؛ بهترین صرافی برای ایرانیان کدام است؟

صرافی کوکوین و صرافی بای بیت دو نام آشنا در صنعت بهترین صرافی های خارجی ارزهای دیجیتال هستند. احتمالاً معامله گرانی که به دنبال انتخاب یک پلتفرم معاملاتی امن، معتبر و قابل اعتماد هستند، با این دو صرافی روبه رو شده شده اند؛ زیرا ByBit و KuCoin دو صرافی بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال با میلیون ها کاربر هستند. هر دوی این پلتفرم ها علاوه بر امکانات معمول، پنل های معاملاتی پیشرفته ازجمله معاملات مشتقات با اهرم را نیز ارائه می دهند. بنابراین، اگر قصد دارید از میان کوکوین و بای بیت مناسب ترین پلتفرم را برای شروع فعالیت خود انتخاب کنید، لازم است این دو صرافی را از زوایای مختلف با یکدیگر مقایسه کنید. در ادامۀ این مطلب، به مقایسه صرافی کوکوین و بای بیت خواهیم پرداخت.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

معرفی صرافی کوکوین و بای بیت

صرافی Bybit یکی از برترین پلتفرم های معاملاتی صنعت ارزهای دیجیتال است. این صرافی در سال 2018 توسط گروهی سرشناس از بنیان گذاران راه اندازی شده است. Bybit با ارائۀ چندین ویژگی معاملاتی متنوع، موفق به جذب بیش از 15 میلیون کاربر شده است. ویژگی کپی تریدینگ یکی از بزرگ ترین نقاط قوت پنل معاملاتی صرافی Bybit است.

این ویژگی به تازگی راه اندازی شده و معاملۀ ارزهای دیجیتال را برای تمام معامله گران چه جدید و چه باتجربه آسان تر کرده است. با کمک این ویژگی، معامله گران می توانند از میان لیست معامله گران باتجربه، استراتژی موردنظر خود را انتخاب کرده و به طور خودکار استراتژی های معاملاتی را تقلید کنند.

معرفی صرافی کوکوین و بای بیت

KuCoin یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 2017 آغاز کرده است. صرافی کوکوین نیز مانند صرافی بای بیت علاوه بر معاملات اسپات، از معاملات پیشرفته تر مانند معاملات آتی و فیوچرز پشتیبانی می کند. همچنین این صرافی، مجموعۀ گسترده ای از کوین ها و توکن های مختلف را برای معامله در اختیار کاربران قرار می دهد.

با وجود اینکه رابط کاربری کوکوین مناسب هر دو گروه از کاربران مبتدی و حرفه ای است، اما برخلاف صرافی بای بیت، هیچ گونه امکاناتی که از طریق آن ها فعالیت کاربران مبتدی آسان تر شود، در کوکوین ارائه نشده است. کوکوین به کاربران حرفه ای این امکان را می دهد تا از ربات معاملاتی رایگان این صرافی استفاده کنند. به این ترتیب، این امکان وجود دارد تا در رابطه با انواع معاملاتی که می خواهید انجام دهید، دستورالعمل هایی را در این ربات وارد کنید. با ارائۀ این دستورالعمل ها معاملات به صورت خودکار توسط ربات اجرا خواهند شد.

مقایسه سریع ویژگی های صرافی بای بیت و کوکوین

همانطورکه مشاهده کردید، دو پلتفرم بای بیت و کوکوین، از صرافی های معتبر و محبوب بازار ارزهای دیجیتال هستند. به این ترتیب، اگر بخواهید از میان این دو صرافی مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، لازم است شرایط و نیازهای خود را نسبت به ویژگی ها و امکانات هر یک از این صرافی ها بسنجید. در جدول زیر، مهم ترین ویژگی های دو صرافی بای بیت و کوکوین آورده شده است.

ویژگی ها و امکانات صرافی صرافی کوکوین صرافی بای بیت
سال تأسیس 2017 2018
مقر اصلی سنگاپور، چین جزایر ویرجین، بریتانیا
آدرس وب سایت www.kucoin.com www.bybit.com
احراز هویت دارد دارد
سطح پشتیبانی از مشتریان خوب خوب
ارائه اکانت دمو دارد دارد
سهولت استفاده متوسط خوب
چت زنده دارد دارد
تعداد کاربران فعال 20 میلیون 15 میلیون
کوین های پشتیبانی شده بیش از 700 بیش از 280
توکن بومی صرافی KCS BIT
پشتیبانی از ارزهای فیات بله خیر
ابزارهای تجزیه و تحلیل دارد دارد
بازارهای پشتیبانی شده اسپات، فیوچرز، توکن های لوریج دار اسپات، فیوچرز، توکن های لوریج دار، قراردادهای معکوس، اختیارات
پشتیبانی از معاملات مارجین و فیوچرز دارد دارد
پشتیبانی از معاملات P2P
حداکثر میزان اهرم X8 X20
ارائه اپلیکیشن موبایل بله بله
میزان امنیت بسیار خوب عالی
پشتیانی از 2FA دارد دارد
ذخیره آفلاین دارایی ها دارد دارد
امنیت بیومتریک ندارد دارد
پشتیبانی از سوشال تریدینگ خیر خیر
پشتیبانی از کپی تریدینگ خیر بله
حداکثر میزان معامله روزانه N/A 100 هزار دلار
کارمزد برداشت 0.1 درصد 0.0005 BTC
کارمزد معاملات تا حداکثر 0.05 درصد 0.075 درصد
کارمزد واریز ندارد ندارد
کارمزد Maker 0.020درصد -0.025درصد
کارمزد Taker 0.060درصد 0.075درصد
پشتیبانی از مستر کارت دارد دارد
پشتیانی از واریز Wire دارد دارد
پشتیبانی از staking دارد دارد
حداقل میزان واریز ندارد ندارد

مقایسه امنیت صرافی بای بیت با صرافی کوکوین

هنگام انتخاب یک صرافی دیجیتالی، اولویت اول معامله گر باید بررسی سطح امنیت پلتفرم باید باشد؛ زیرا صرافی ها رمزنگاری از اصلی ترین هدف های حملات سایبری و هکرها بوده و این موضوع دارایی های کاربران را تهدید می کند. درنتیجه، توسعه دهندگان صرافی های رمزنگاری برای جلوگیری از این حملات باید سطوح بالایی از امنیت را برای کاربران خود فراهم کنند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

با وجود اینکه انتخاب یک صرافی امن نمی تواند به طور کامل تهدیدات ناشی از فضای کریپتو را از بین ببرد، اما با این حال می تواند تا حد زیادی امنیت دارایی شما را در برابر این تهدیدات مهیا کند. خوشبختانه هر دو صرافی Bybit و KuCoin امنیت کاربران خود را بسیار جدی می گیرند.

این دو صرافی، پروتکل های امنیتی پیشرفته ای مانند کیف پول های ذخیره سازی سرد و… را پیاده سازی کرده اند. با این حال، تفاوت عمدۀ میان این دو صرافی، این است که Bybit هرگز هک نشده است، درحالی که KuCoin در سال 2020 بر اثر یکی از بزرگ ترین حملات هک، 281 میلیون دلار از دست داد.

مقایسه امنیت صرافی بای بیت با صرافی کوکوین

مقایسه ساختار کارمزد صرافی بای بیت و صرافی کوکوین

یکی دیگر از مواردی که کاربران در هنگام انتخاب صرافی به آن توجه ویژه ای دارند، ساختار محاسبۀ کارمزد و میزان کارمزد دریافتی صرافی است. در نتیجه، پلتفرمی که برای خرید یا کریپتو انتخاب می کنید، باید ساختار کارمزد منصفانه و شفافی داشته باشد. میزان کارمزدی که توسط دو صرافی Bybit و KuCoin دریافت می شود، شفاف و رقابتی است.

جزئیات کارمزد دریافت شده توسط صرافی Bybit عبارتند از:

 • 075درصد کارمزد معامله برای خریداران بازار؛
 • -0.025درصد کارمزد معاملاتی برای بازارسازان؛
 • نرخ تأمین مالی 0.02درصد / -0.02درصد؛
 • 0005 هزینۀ برداشت BTC.

جزئیات کارمزد دریافت شده توسط KuCoin عبارتند از:

 • 1درصد کارمزد در هر معامله برای معاملات آتی؛
 • 09درصد تا 0.03درصد کارمزد بازارساز برای کاربران VIP؛
 • 1درصد تا 0.07درصد هزینۀ خریدار بازار برای کاربران VIP؛
 • 0005 هزینۀ برداشت BTC.

مقایسه سیستم پشتیبانی در صرافی بای بیت و کوکوین

دو صرافی بای بیت و کوکوین از نظر خدمات پشتیبانی مشتری در سطح مناسبی قرار دارند. هر دوی آن ها به صورت شبانه روزی خدمات مربوط به پشتیبانی از مشتریان را ارائه می دهند. سیستم پشتیبانی از مشتریان این دو صرافی، از تیم ها و نمایندگان باتجربه تشکیل شده است.

همچنین، هر دو پلتفرم از ویژگی چت زنده نیز پشتیبانی می کنند. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد تا سریعاً با نمایندگان پشتیبانی مشتری ارتباط برقرار کنند و بدون هیچ تأخیری، سؤالات و مشکلات خود را مطرح کرده و کمک دریافت کنند. با وجود اینکه خدمات پشتیبانی مشتریان در هر دو صرافی Bybit و KuCoin کم و بیش یکسان هستند، خدمات ارائه شده توسط صرافی Bybit نظرات بسیار بهتری را از جامعۀ رمزنگاری دریافت کرده است.

مقایسه سیستم پشتیبانی در صرافی بای بیت و کوکوین

مقایسه ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی بای بیت و کوکوین

هر چه تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در یک صرافی دیجیتالی بیش تر باشد، معاملات، انتخاب گسترده تری خواهند داشت. در نتیجه، پلتفرم هایی که علاوه بر کوین های محبوب و سرشناس، سایر کوین های معتبر را نیز پشتیبانی می کنند، این اطمینان خاطر را به شما می دهند که در انجام معاملات خود به چند کوین گران قیمت مانند BTC و ETH محدود نمی شوید.

هر دو صرافی کوکوین و بای بیت علاوه بر کوین های محبوب، سایر کوین های بازار را نیز جهت خرید و فروش در دسترس کاربران قرار می دهند. صرافی کوکوین بیش از 700 و صرافی بای بیت نیز بیش از 280 نوع کوین مختلف را پشتیبانی می کنند.

مقایسه روش های واریز در صرافی بای بیت و صرافی کوکوین

برای آنکه بتوانید در صرافی موردنظر فعالیت کرده و معامله انجام دهید، لازم است حساب کاربری خود را شارژ کنید. صرافی های رمزنگاری متمرکز همچون بای بیت و کوکوین، با ارائۀ کیف پول های دیجیتالی این امکان را به کاربران می دهند تا بخشی از دارایی رمزنگاری خود را از کیف پول دیجیتالی خود به کیف پول صرافی انتقال داده و به اصطلاح حساب خود را شارژ کنند. در این میان، برخی از صرافی ها مانند صرافی بای بیت علاوه بر واریز ارزهای دیجیتال، از طریق نقل و انتقال وایر یا کارت اعتباری امکان واریز ارزهای فیات را نیز فراهم کرده اند.

مقایسه روش های واریز در صرافی بای بیت و صرافی کوکوین

مقایسه ثبت نام و احراز هویت در دو صرافی بای بیت و کوکوین

ثبت نام و باز کردن حساب کاربری جدید در هر دو صرافی بای بیت و کوکوین بسیار سریع و با انجام چند مرحلۀ ساده انجام می شود. محدودیت های حساب کاربری و میزان امکانات ارائه شده در صرافی به سطح احراز هویت کاربران بستگی دارد.

 • احراز هویت صرافی بای بیت

صرافی بای بیت دارای سه سطح صفر، یک و دو جهت تأیید احراز هویت (KYC) است. معامله گرانی که در سطح صفر باشند، هنوز هیچ مرحله ای را جهت احراز هویت خود انجام نداده اند و فقط می توانند حداکثر روزانه  به میزان 5 بیت کوین از حساب خود برداشت کنند.

در سطح یک احراز هویت، لازم است معامله گران هویت خود را با ارائۀ مدارک هویتی رسمی اثبات کنند. پس از انجام این کار، محدودیت برداشت از حساب به 50 بیت کوین در روز افزایش می یابد. در نهایت، کاربران  سطح 2 احراز هویت، بالاترین سطح تأیید را دارند. این افراد علاوه بر موارد قبل، باید مدارک مربوط به اثبات آدرس محل سکونت را ارائه دهند. افراد احراز هویت شده در سطح دو می توانند روزانه تا 200 بیت کوین برداشت کنند.

 • احراز هویت صرافی کوکوین

در صرافی کوکوین نیز بسته به سطوح تأیید هویت، محدودیت هایی برای حساب کاربران تعیین می شود. مانند Bybit، کوکوین نیز دارای سه سطح احراز هویت KYC است: سطح تأیید نشده،  سطح KYC1 و سطح  KYC2.

معامله گرانی که در سطح تأیید نشده باشند، به صورت روزانه حداکثر تا 1 BTC می توانند برداشت کرده و تا 400 دلار در روز معامله انجام دهند. همچنین در سطح KYC1، این امکان برای معامله گران فراهم شده تا به صورت روزانه تا 1BTC در روز برداشت کرده و  تا 2000 دلار معامله انجام دهند. در نهایت، معامله گران KYC2، با کسب بالاترین سطح تأیید صرافی کوکوین می توانند روزانه تا 200 بیت کوین برداشت کرده و 100000 دلار معامله انجام دهند.

مقایسه ثبت نام و احراز هویت در دو صرافی بای بیت و کوکوین

مقایسه رابط کاربری صرافی کوکوین و صرافی بای بیت

به طور کلی، هر دو صرافی Bybit و KuCoin با ارائۀ رابط کاربری ساده و قابل درک گزینۀ مناسبی برای کاربران مبتدی هستند. در نتیجه، نه تنها کاربران حرفه ای و باتجربه بلکه کاربران تازه وارد نیز می توانند از ابزارها و امکانات این دو پلتفرم بهره مند شوند. با این حال، Bybit شرایطی را فراهم کرده تا تجربۀ کاربری و انجام معاملات برای کاربران مبتدی ساده تر از صرافی کوکوین باشد.

 • رابط کاربری صرافی بای بیت

به عنوان مثال، صرافی بای بیت از طریق ارائه دهندگان شخص ثالث، کاتالوگ های مفصلی از ابزارهای معاملاتی همچون  TradingView و CoinGecko در دسترس کاربران قرار داده است. این امر به بهبود تجربۀ کاربری افراد کمک ویژه ای کرده است. همچنین، کاربران می توانند مطابق با ترجیحات خود تنظیمات مربوط به رابط کاربری صرافی را شخصی سازی کنند.

 • رابط کاربری صرافی کوکوین

صرافی کوکوین نیز با ارائۀ یک رابط کاربری بصری کار را برای کاربران آسان کرده است. از این رو، اکثر معامله گران در طی چند روز اول، بر تمام امکانات و پنل های صرافی مسلط خواهند شد. تمام نمودارها و شاخص های موجود در کوکوین از طریق لیبل های واضح به راحتی برای کاربران قابل شناسایی هستند. علاوه بر این، معامله گران می توانند تنظیمات مختلف مربوط به رابط کاربری صرافی را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنند.

مقایسه رابط کاربری صرافی کوکوین و صرافی بای بیت

مقایسه امتیازات صرافی بای بیت و کوکوین

درنهایت، برای آنکه بتوانیم از میان دو صرافی بای بیت و کوکوین مناسب ترین پلتفرم را انتخاب کنیم، بهتر است هر یک از این دو صرافی را از نظر معیارهای مهمی که در جدول زیر آمده است، امتیازدهی و ارزیابی کنیم:

ویژگی و امکانات صرافی برتر
تعداد کشورهای پشتیبانی شده کوکوین
پذیرش ارز فیات و ارز دیجیتال بای بیت
معاملات مارجین لوریج دار بای بیت
حجم و انحلال معاملات برابر
کسب سود در کریپتو کوکوین
خرید و فروش NFTها بای بیت
رابط کاربری ساده کوکوین
پلتفرم معاملاتی کوکوین
کارمزد معاملات بای بیت
اپلیکیشن موبایلی بای بیت
سطح امنیت بای بیت
سطح پشتیبانی از مشتریان بای بیت

 

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۸۰ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات صرافی های ارز دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم: