استفاده از زوایای گان با امواج الیوت(برای موج ۵و ۳)

استفاده از خطوط گان با امواج الیوت(برای موج ۴)

خطوط گان بهینه شده

در ورژن های قبلی ما یک مقیاس از پیش طراحی شده برای خطوط گان فقط برای کالاهای US تدارک دیده بودیم . این طراحی دارای دو اشکال بود .

 • این مقیاس قابلیت تغییر را به همراه تغییر بازار از یک روز به روز دیگر را نداشت .
 • خطوط گان برای فقط برای بازارهای خاصی قابل دسترس بود .

در حال حاضر ما این ویژگی را جزو موارد روتین در آورده ایم که به کاربر اجازه می دهد تا خطوط بهینه را برای همه بازارهایی که قابل Load شدن هستند بیابد که شامل سهام، Foreign Issue، Cross Rate، Spread می شود . موارد روتین همچنین شامل Volatility Adjustments می شوند . مقیاس بهینه شده بر روی نمودار قرار می گیرد و برای موارد بعدی قابل استفاده است .

فهرست []

  آنالیزور GANN BOX

  یکی از اشکالات در بسیاری از برنامه ها فقدان مطالعات زمانی کافی می باشد . ما تلاش کردیم تا به این خواسته به وسیله مطالعات خاصی مانند خوشه های زمانی و آنالیزور GANN BOX برسیم . واژگان به سادگی تعداد زیادی از تریدرها را می ترساند که این امر به علت پیچیدگی و روشن نبودن طریقه استفاده از آن می باشد . در دو سال گذشته ما در این زمینه با دقت بسیاری تحقیق کرده ایم و راه های ساده ای برای به کارگیری گان GANN BOX یافته ایم . نرم افزار به شما اجازه می دهد که GANN BOX در اشکال متفاوت رسم کنید .

  زمانی که کاربر متدهای اضافی گان را دنبال می کند می تواند از آن به مانند یک مقاله ترجمه شده استفاده کند . به هر حال ما نتایج تحقیقات خود را استفاده کرده ایم و Pre-Fixed GANN BOX را اضافه کرده ایم .

  ویژگی اصلی که ما در این تحقیق یافتیم این است که نسبت Rise/Run جعبه باید ۱ یا مضاربی از قبیل ۱۰ و ۲۰ و غیره باشد . جعبه های گان از High یا Low های اصلی (major) رسم می شوند . فاصله قیمت از نقطه مورد نظر Rise و تعداد ستون ها از فوق Run نامیده می شود . جعبه ای که در زیر نشان داده شده از ۴۵۰ بار (Run) و ۴۵۰ قیمت از نقطه Low که Rise نامیده می شود رسم شده است . نسبت ۱=۴۵۰/۴۵۰ = Rise/Run است .

  نسبت توصیه شده (توصیه بسیار مهم) شامل موارد زیر است ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۴۰ و (۵/۲ بعنوان آخرین مورد)

  تحقیقات ما بر روی همه بازارها و بازه­های زمانی نشان داده که اگر شما نسبت­های گفته شده (موارد بسیار مهم) ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۴۰ و ۵/۲ (به عنوان آخرین مورد) را به کار ببرید و جعبه­گان را از Low  یا High اصلی (Major) رسم کنید خطوط رسم شده سطوح مقاومتی را ترسیم می کنند که بازار در آینده در آن­ها حرکت می­کند. همچنین این تکنیک علاوه بر این نسبت­ها برای شما بازه­های زمانی ثابت ۴۵و ۹۰و ۱۸۰و ۳۶ روزهو مانند آن را فراهم می­کند. جعبه­هایی که در ادامه آمده­اند بعضی نسبت­های دیگر را نشان می­دهند که می­توان از آنها استفاده کرد.

  (جعبه­ های گان که با نسبت­های دیگر رسم شده ­اند)

  زمانی که جعبه ­ها رسم می­شوند آن­ها یک مسیر یا نقشه راهی برای بازار تدارک فراهم می­کنند. ترکیب Pre-Fixed Rate و Fixed Time Intervals  نتایج نهایی قابل توجهی ارائه می­دهد.

  همان طور که در صفحه قبل توضیح داده شد ما از  Pre-Fixed Time با اعداد ۹۰، ۱۸۰، ۲۲۵، ۳۶۰، ۴۵۰ و غیره برای استفاده در طول و همراه با  Pre-Fixed Price به منظور تهیه نسبت جعبه ۱، ۲، ۵ ،۱۰، ۲۰، ۴۰ و ۵/۲ استفاده کردیم. با استفاده از نسبت­های Pre-Fixed که با استفاده از محاسبات ریاضی می­باشند با وجودی که سایز باکس­ها متفاوت است همه موارد یکسان باقی می­مانند. در مثال­های زیر ما از باکس­های متفاوت برای حرکت بازار استفاده کرده­ایم.

  زمانی که محدوده قیمت گسترش می­یابد کاربر به راحتی یک جعبه بزرگتر را رسم می­کند که نسبت­های Pre-Fixed در آن تثبیت شده است. زمانی که بازار حرکت می­کند با استفاده از محاسبات ریاضی خودکار خود را با تغییر دادن خطوط گان تنظیم می­کند ولی هنوز خطوط حمایت و مقاومت یکسانی رسم می­کند.

  جعبه­های گان با این نسبت­ها برای همه کالاها، سهام و Spreedها در نمودارهای ۱ ساعته، روزانه و هفتگی قابل استفاده است. جعبه گان همچنین با آنالیزور موج الیوت به خوبی کار می­کند.

  استفاده از جعبه گان Pre-Fixed با امواج الیوت

  جعبه گان Pre-Fixed می تواند به همراه آنالیزور موج الیوت استفاده شود. توضیح زیادی در مورد چگونگی این ترکیب وجود ندارد. صحبت­های Public service announcement را به یاد بیاورید. که می­گفت Here is yore Brain,here is yore Brain on drugs, Any question? به همان صورت در اینجا دو نمودار وجود دارد. که در هر دو آنالیزور الیوت و جعبه گان Pre-Fixed وجود دارد. سوالی مطرح است؟