حساب دمو فارکس درواقع یک حساب فیک و غیر واقعی است که برای معامله گران تاز ه کار در بازار فارکس افتتاح می شود؛ کسانی که مهارت کافی برای معاملۀ واقعی ندارند، می توانند با این حساب تمرین خرید و فروش انجام دهند. این نوع حساب به شما امکان می دهد تا به صورت مجازی و بدون استفاده از پول واقعی، تجارت های فارکس را شبیه سازی کنید. با استفاده از یک حساب دمو شما می توانید مهارت های معاملاتی خود را تقویت کرده و استراتژی های تجاری را آزمایش کنید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید که همۀ این کارها بدون خطر از دست دادن پول واقعی انجام می شوند. استفاده از این حساب برای افراد تازه کار و کسانی که نمی توانند سرمایۀ زیادی برای معامله داشته باشند، گزینۀ بسیار مناسبی محسوب می شود.

فهرست []

  حساب دمو فارکس چیست؟

  حساب دمو فارکس به حساب های غیر واقعی در دنیای معامله گری ارزهای خارجی گفته می شود که از آن برای یادگیری معامله در فارکس استفاده می شود. در واقع این حساب به تریدر کمک می کند تا با انجام آزمون و خطا عملکرد خود را بهبود بخشد؛ بدون اینکه ذره ای از سرمایۀ خود را از دست دهد؛ زیرا همان طور که از اسم این حساب مشخص است، حساب مجازی بوده و هیچ پولی جهت معامله وارد آن نمی شود و در ازای آن هیچ سودی هم توسط معامله گر دریافت نمی شود. با استفاده از یک حساب دمو شما می توانید مهارت های معاملاتی خود را در فارکس تقویت کنید، استراتژی های تجاری را آزمایش نمایید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید. همۀ این کارها بدون خطر از دست دادن پول واقعی انجام می شوند. معمولاً ساخت حساب دمو فارکس برای تمرین استراتژی ها و تاکتیک های معاملاتی انجام می گیرد تا معامله گر تازه کار پس از یادگرفتن کامل روش های معامله وارد بازار واقعی شود.

  اولین گام برای افتتاح حساب دمو، انتخاب یک بروکر فارکس معتبر است. باید مطمئن شوید بروکری که انتخاب می کنید، مجوزهای لازم مراجع مالیاتی و نظارتی را دارد و به عنوان یک بروکر معتبر در بازار فارکس شناخته می شود. چگونه حساب دمو فارکس باز کنیم؟ سوال اغلب افراد تازه وارد به بازار فارکس این است. این افراد باید مراحل زیر را به صورت گام به گام برای افتتاح حساب دمو انجام دهند تا یک حساب غیر واقعی برای تمرین معامله گری در فارکس برای آن ها در یک بروکر معتبر ایجاد شود. مراحل افتتاح حساب دمو در فارکس به شرح زیر است:

  • مراجعه به وب سایت بروکر: وارد وب سایت بروکری که انتخاب کرده اید شوید. از طریق لینک مستقیم می توانید وارد صفحۀ افتتاح حساب دمو در آمارکتس شوید. با کلیک بر روی لینک بالا به صفحه ای مشابه تصویر زیر هدایت می شوید.

  • انتخاب بروکر: ابتدا باید یک بروکر فارکس معتبر انتخاب کنید. ما در اینجا بروکر آمارکتس را انتخاب کرده ایم. یک بروکر معتبر باید حتما مجوزهای مورد نیاز مراجع مالیاتی و نظارتی را داشته باشد.
  • ثبت نام: شما برای افتتاح حساب دمو نیاز به تکمیل یک فرم ثبت نام دارید. این فرم شامل اطلاعات شخصی شما همچون نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن است. در برخی موارد ممکن است نیاز به تایید هویت نداشته باشید تا حساب دموی خود را ایجاد کنید. در این مرحله، وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر در بروکر آمارکتس می شوید که باید نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید. در زمان ورود اطلاعات باید از حروف انگلیسی استفاده کنید و آدرس ایمیل و شماره موبایلی که وارد می کنید در دسترس باشد.

  • با انجام مراحل بالا یک حساب دمو در بروکر آمارکتس مطابق تصویر زیر برای شما ایجاد خواهد شد.

  • انتخاب پلتفرم: پس از ثبت نام شما به عنوان تازه کار، معمولاً به یک پلتفرم معاملاتی دسترسی پیدا می کنید. بروکرها معمولاً پلتفرم های مختلفی همچون MetaTrader 4 (MT4) یا MetaTrader 5 (MT5) را ارائه می دهند. شما می توانید نسخۀ معاملاتی این پلتفرم ها را برای کامپیوتر خود دانلود کنید و یا از نسخۀ وب بیس برای معامله در مرورگر خود استفاده کنید.
  • ورود به حساب دمو: پس از دانلود و نصب پلتفرم معاملاتی شما به حساب دمو خود وارد می شوید. برای ورود از نام کاربری (آدرس ایمیل) و رمز عبوری استفاده کنید که در مرحلۀ قبل تعیین کرده اید. اغلب حساب های دمو در فارکس فقط برای مدت محدود 30 تا 90 روزه معتبر هستند و فرد در این بازۀ زمانی می تواند خود را برای ورود به معاملات واقعی آماده کند.

  • شروع معامله: حالا که به حساب دمو دسترسی پیدا کرده اید، باید معاملات را آغاز کنید. اکثر بروکرها پول مجازی به حساب دمو شما اختصاص می دهند تا بتوانید با آن معامله کنید. از این موقعیت استفاده کنید تا مهارت های معاملاتی خود را تقویت کنید و با نحوۀ عملکرد بازار فارکس آشنا شوید. هر چه میزان پول مجازی بیش تر باشد، شما بهتر می توانید مهارت های خود را در این بازار تقویت کنید. در این صفحه می توانید به بخش تنظیمات رفته و براساس نیاز خود تنظیمات را تغییر دهید.

  • آموزش و تمرین: حساب دمو به شما این امکان را می دهد تا بدون خطر از دست دادن پول واقعی تجربۀ معاملات فارکس را کسب کنید. از منابع آموزشی برای یادگیری استراتژی ها، تحلیل های بازار و مفاهیم مهم فارکس بهره ببرید.

  مزایای حساب دمو

  حساب دمو یک ابزار ضروری برای معامله گران تازه در بازار فارکس است تا مهارت ها و تجربه های لازم را کسب کنند و معاملات خود را با اطمینان بیش تری انجام دهند. نحوۀ ساخت حساب دمو در فارکس خیلی آسان است و شما فقط باید در انتخاب بروکر مورد نظر برای افتتاح حساب دمو دقت لازم را به خرج بدهید. حساب دمو در معاملات فارکس دارای مزایای متعددی است که برخی از اصلی ترین مزایای آن به شرح زیر است:

  • آموزش و تجربۀ بدون خطر: یکی از بزرگ ترین مزایای افتتاح حساب دمو فارکس این است که به شما امکان می دهد تا معاملات خود را بدون استفاده از پول واقعی تمرین کنید و استراتژی های مختلف معاملاتی را آزمایش نمایید؛ بدون اینکه ضرر مالی کنید. آموزش کار با حساب دمو فارکس بسیار آسان است و شما فقط با این ابزار می توانید مهارت های معامله گری خود را بدون کسب سود تقویت کنید.
  • شبیه سازی شرایط بازار: حساب دمو به شما این امکان را می دهد تا با شرایط و تغییرات بازار فارکس در زمان واقعی آشنا شوید. با ورود به بازار فارکس از نوع دمو می توانید شرایط بازار واقعی را متوجه شوید و نحوۀ تصمیم گیری های مهم و حساس را در این بازار یاد بگیرید.
  • آشنایی با پلتفرم معاملاتی: حساب دمو به شما فرصت می دهد تا با پلتفرم معاملاتی بروکر آشنا شوید. در واقع با حساب دمو در یک پلتفرم معاملاتی، شما می توانید ویژگی های پلتفرم واقعی را بدون ضرر کردن یاد بگیرید و با ویژگی ها و ابزارهای مختلف پلتفرم آشنا شوید تا در معاملات واقعی بهتر عمل کنید.
  • افزایش اعتماد به نفس: با تجربۀ موفقیت ها و خطاها در حساب دمو اعتماد به نفس شما در معاملات واقعی افزایش پیدا می کند. شما به دلیل تجربیات مثبت در حساب دمو احساس بهتری در معاملات واقعی خواهید داشت.
  • تست استراتژی های جدید: حساب دمو به شما این امکان را می دهد تا استراتژی های جدید را بدون خطر از دست دادن پول واقعی تست کنید. پیدا کردن بهترین روش بدون کسب سود و زیان می تواند مهارت شما را در معامله گری بالا ببرد و موجب کاهش ترس شما از معاملات واقعی در این بازار پر تلاطم شود.
  • کنترل احساسات: اغلب معامله گران تازه کار در بازار فارکس به دلیل عدم تسلط به این بازار اقدام به خرید و فروش های هیجانی می کنند. یکی از مزایای داشتن حساب دمو در فارکس، کنترل این هیجانات قبل از ورود به بازار واقعی است.

  معایب افتتاح حساب دمو در فارکس

  افتتاح حساب دمو فارکس مزیت های زیادی دارد، اما برخی معایب آن هم باعث شده تا معامله گران در برخی شرایط نسبت به افتتاح حساب دمو یا فیک در فارکس تردید داشته باشند. به عنوان یک تازه وارد می توانید از حساب دمو به عنوان یک ابزار آموزشی مفید برای یادگیری معاملات فارکس استفاده کنید، اما باید به سرعت مرحلۀ کار با حساب دمو را پشت سر گذاشته و وارد دنیای معاملات واقعی شوید. برخی از افراد وقت زیادی را در این حساب ها تلف می کنند و این موضوع یکی از معایب اصلی حساب دمو در فارکس است. به صورت کلی، اصلی ترین معایب حساب غیر واقعی در فارکس عبارتند از:

  • عدم واقعیت مالی: یکی از معایب اصلی حساب دمو این است که شما با پول واقعی معامله نمی کنید. این امر به معنای عدم تجربۀ اثرات روانی مرتبط با از دست دادن پول واقعی است. به عبارت دیگر، اگر شما پول واقعی داشته باشید، تصمیم گیری های شما برای کسب سود و یا جلوگیری از زیان منطقی تر خواهد بود.
  • نادیده گرفتن عوامل روانی: وقتی که با حساب دمو معامله می کنید، عوامل روانی مهمی مانند استرس و فشار از دست دادن پول واقعی ندارید. این امر می تواند افکار نادرست در مورد معاملات واقعی ایجاد کند.
  • گرفتار عادت های نادرست معاملاتی نشوید: به علت عدم وجود پول واقعی در حساب دمو، برخی تازه کاران ممکن است عادت های معاملاتی نادرستی را ترسیم کنند و به اشتباه معاملاتی که در واقعیت به مشکل می خورند را در دنیای واقعی معامله ترجیح دهند.
  • زمان بر برای تحقیق و یادگیری: اگر به طور نادرست و بدون هدف وارد یک حساب دمو شوید، قطعا زمان زیادی را برای یادگیری از دست خواهید داد که این موضوع می تواند برای شما ضررهای زیادی را به دنبال داشته باشد.

  سخن پایانی

  در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که در معاملات فارکس شما به عنوان یک تازه کار باید برای یادگیری استراتژی های معاملاتی کار خود را با یک حساب دمو فارکس آغاز کنید و پس از یادگیری نکات و افزایش اعتماد به نفس در معاملات وارد دنیای واقعی شوید. افراد مبتدی می توانند با آگاهی از شرایط اقتصادی جهانی و عوامل موثر بر قیمت ها در بازار فارکس تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرند و بهترین روش های معاملاتی را با حساب دمو قبل از ورود به بازار واقعی تمرین و تکرار کنند، بدون اینکه در واقعیت پولی از دست بدهند.

  سوالات متداول

  حساب دمو یک نوع حساب غیر واقعی و رایگان با پول مجازی در فارکس است که معامله گران تازه کار برای یادگیری بازار معمولاً از آن استفاده می کنند. البته ابزارهای معاملاتی، نمودارها، سیگنال های مورد استفاده در حساب دمو با نمودارها و ابزارهای معاملاتی حساب واقعی هیچ تفاوتی ندارند.

  خیر، کلیۀ افتتاح حساب های دمو در بروکرهای فارکس کاملاً رایگان است.

  از نظر مجازی بودن پول و همچنین عدم ریسک در سرمایه گذاری این دو حساب در بازار فارکس با یکدیگر تفاوت دارند. درواقع در حساب دمو همه چیز فیک و غیر واقعی است.

  خیر، با توجه به اینکه در حساب دمو هیچ پول واقعی رد و بدل نمی شود، معامله گر هیچ سودی هم در این بازار به دست نمی آورد.