ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

پیش‌بینی دلار

تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
15/02/2023 بابک صدرایی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران مشهد زمانی که نرخ دلار در کشور روند صعودی به خود بگیرد، دیگر کالاها نیز تحت‌تاثیر آن افزایش قیمت خواهند داشت. البته افزایش قیمتی که احتمالا در قیمت خودرو شاهد آن خواهیم بود، به صورت پله‌ای است.
08/02/2023 علی صادقین کارشناس بازارهای مالی انتظارات تورمی و اخبار برجام بیش از هرچیز دیگری بر نرخ دلار در این روزها موثر هستند و روند قیمتی دلار تحت‌تاثیر عوامل بنیادی حرکت نمی‌کند. با اینکه عرضه دلار از سوی بانک مرکزی زیاد بوده است، این سیاست تنها توانسته روند صعودی نرخ ارز را ملایم‌تر کند. این کارشناس در نهایت به بعید بودن روند کاهشی دلار در آینده اشاره کرد و آینده دلار را صعودی دانست.
07/02/2023 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی رشد اقتصادی در کشور ما در محدوده صفر است و این درحالی است که نرخ تورم ۵۰ درصد و رشد حجم نقدینگی ۲۵ الی ۳۰ درصد است. با وجود این شرایط بدیهی است که ارزش پول کشورمان در یک روند نزولی و در برابر آن نرخ دلار در یک کانال صعودی قرار می‌گیرد. این کارشناس طرح بانک مرکزی باهدف تثبیت نرخ دلار برای دو سال آینده را شکست‌خورده دانست و آن را تکرار برنامه‌های روسای پیشین دانست.
31/01/2023 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی در دوره حاضر بیشترین عواملی که باید نگران آنها بود میزان بالای خروج ارز از کشور و علاوه بر آن تورم موجود است. در صورتی که این مسائل برطرف نشوند حتی اگر در دوره‌ای شاهد افت نرخ ارز باشیم، به صورت دستوری و از سوی دولت و بانک مرکزی خواهد بود. به اعتقاد علی طباطبایی اگر توافقی صورت گیرد نرخ ارز در دو مرحله تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت، بار اول به دلیل هیجان عمومی خواهد بود (نوسان در این مرحله بیشتر است) و بار دوم به تعادل رسیدن قیمت دلار را در پی خواهد داشت که کمترین میزان تاثیر را بر بازارهای مالی خواهد داشت.
31/01/2023 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی جو مثبت در زمینه ارز در از بین رفته و به همین دلیل شاهد افزایش دوباره نرخ ارز در کشور بودیم، البته با توجه به اینکه دولت در حال حاضر از سیاست ارزپاشی استفاده می‌کند نوسانات در همین محدوده در جریان هستند در حالی که پیش‌بینی می‌شود که دلار تا انتهای سال افزایش قیمت داشته باشد و سقف‌های جدید را فتح کند.
28/01/2023 مجید محمدعلیزاده کارشناس بازارهای مالی دولت با مشکل کمبود منابع ارزی دست و پنجه نرم می‌کند و تا زمانی که این کمبود برطرف نشود، اتخاذ سیاست‌های مختلف از جمله خبردرمانی، ارزپاشی، توزیع سکه در بورس و... تنها برای مدتی نرخ ارز را کنترل کرده و پس از آن قیمت باز هم به دلیل پیش گرفتن تقاضا و نبود ارز کافی برای برآورده کردن نیاز بازار افزایش خواهد یافت. باتوجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود که روند در ادامه افزایشی باشد و این ارز در آینده سقف‌های بالاتر را نیز لمس کند.
25/01/2023 کامبیز افسری کارشناس بازار دلار بر خلاف روسای پیشین بانک مرکزی، رئیس فعلی، بازار آزاد دلار را پذیرفته و قصد کنترل آن را دارد که این موضوع می‌تواند باعث افت قیمت دلار شود. احتمالا تا ۵ روز آینده و یا حتی بیشتر از آن نرخ دلار روندی کاهشی خواهد داشت هرچند نمی‌توان در انتظار دلار زیر ۴۰ هزارتومان بود. اما در هفته‌های آینده نرخ دلار باز هم روندی افزایشی خواهد داشت البته با توجه به پیچیدگی‌های بازار نمی‌توان سقف قیمتی برای نرخ دلار تعیین کرد.
16/01/2023 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای باوجود شکست طرح ارزپاشی، بعضی از مسئولان مدعی هستند که با این طرح می‌خواهند قیمت دلار را برای ۲ سال به ثبات برسانند. آقابزرگی تاکید کرد کالاهای وارداتی مانند اقلام دارویی، لوازم صوتی، موبایل، خودرو و... در حال حاضر با دلار ۴۵ تا ۵۰ هزار تومانی درحال معامله هستند و با توجه به رقابتی بودن رشد اقتصادی و حجم نقدینگی و هم چنین رشد تورم انتظار می‌رود که قیمت دلار روندی صعودی داشته باشد و تا ۶۰ هزار تومان هم برسد.
14/01/2023 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه دولت در برنامه توسعه پیش‌بینی رشد ۴درصدی اقتصادی را مطرح کرد درحالی که باوجود فروش نفت، رشد اقتصادی فقط یک درصد بود. همچنین در حال حاضر دولت سعی دارد با خبردرمانی بازار ارز را کنترل کند که این ترفند در دراز مدت جوابگو نخواهد بود و انتظار می‌رود قیمت دلار در هفته‌های آتی صعودی باشد.
09/01/2023 جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه دولت و بانک مرکزی در تلاشند که از طریق ارزپاشی، خبردرمانی و صرافی‌های دولتی کنترل قیمت دلار را به‌دست بگیرند. این کارشناس تاکید کرد: از شروع سال ۱۴۰۱ تا به امروز تورم در داخل به بیش از ۵۰درصد رسیده در نتیجه تاثیری سیاست‌های کنترل بازار و قیمت دلار توسط دولت کوتاه مدت بوده و پس از مدتی شاهد رشد قیمت دلار خواهیم بود.
05/01/2023 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی بازار ارز در حال حاضر تحت تاثیر خروج نقدینگی از کشور و تورم است. از طرفی ارزپاشی فقط برای مدت کوتاهی می‌تواند قیمت دلار را کنترل کند. این کارشناس در ادامه افزود: تا زمانی که دولت نتواند تورم را کنترل و جایگزینی برای ارزهای خارج شده از کشور داشته باشد کنترل بازار کوتاه مدت بوده و در نهایت دلار روندی صعودی خواهد داشت.
03/01/2023 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی افرادی که در سال‌های گذشته اقدام به فروش دلارهای خود کرده بودند حالا پشیمان هستند. در حال حاضر نیز اگر سیگنال‌هایی که صادر می‌شود و سعی در متقاعد کردن مردم به فروش دلارهای خود دارند موفق عمل کنند، نرخ دلار می‌تواند تا ۳۲ الی ۳۳ هزار تومان نیز با کاهش مواجه شود.
02/01/2023 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی با توجه به افزایش نقدینگی کف قیمت ۳۴هزار تومانی پایین‌ترین حد ممکنی است که می‌شود برای دلار در ماه‌های پایانی سال متصور شد. این کارشناس بازارهای مالی همچنان بیان کرد: اگر کشور با اتفاق سیاسی مهمی مواجه نشود انتظار می‌رود روند کاهشی دلار ادامه داشته باشد.
01/01/2023 سید مرتضی افقه اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران با تغییر رئیس کل بانک مرکزی روند صعودی قیمت دلار برای مدت کوتاهی کُندتر و یا حتی متوقف می‌شود اما بدون حل شدن مشکل تحریم‌ها و ادامه روند مذاکرات، دلار همچنان روند صعودی خود را در پیش می‌گیرد. اگر تحریم‌ها رفع شود مشکل کسری بودجه دولت رفع و نقدینگی افزایش می‌یابد و در پی آن روند افزایشی قیمت دلار متوقف می‌شود و در صورت عدم توافق باید منتظر صعود دلار به کانال‌های بالاتر باشیم.
15/12/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی با وجود اینکه معاملات دلار در ساعات ابتدایی روز روندی کاهشی داشت اما در ادامه روندی صعودی به خود گرفت. او در ادامه افزود: در پی نوسانات قیمت ارز، تقاضا برای خرید دلار به منظور حفظ سرمایه افزایش می‌یابد که این موضوع باعث صعودی شدن قیمت ارز می‌شود و انتظار می‌رود که روند افزایشی قیمت دلار در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
13/12/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی دولت و بانک مرکزی در تلاش هستند که روند قیمت دلار را کاهشی کنند که این تلاش‌ها در کوتاه مدت ممکن است نتیجه دهد. به گفته‌ی علی طباطبایی، دولت در تلاش است که با ارزپاشی قیمت دلار را کنترل و کاهشی کند و از آنجا که بانک مرکزی منابع ارزی محدودی در اختیار دارد و همچنین به‌خاطر تحریم‌ها نمی‌تواند نیازهای بازار ارز را تامین کند انتظار می‌رود که در آینده نرخ دلار به سمت کانال‌های بالاتر نیز حرکت کند.
06/12/2022 پیمان مولوی اقتصاددان همچنان شاهد افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش ریال هستیم، به طوری که نرخ تورم در ایران و ایالات متحده اختلاف سی‌و‌هشت درصدی دارند. با وجود شرایط کنونی پیش‌بینی می‌شود که قیمت دلار تا انتهای سال روند افزایشی داشته باشد که این رقم در سال آینده ۳۸درصد بیشتر از امسال خواهد بود.
04/12/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با توجه به‌ وضعیت اقتصادی موجود، نرخ ارز در کشور روندی رو به رشد خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود که تا انتهای سال شاهد رسیدن نرخ ارز به سقف‌های بالاتر باشیم.
29/11/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی باوجود تلاش‌های دولت برای کنترل بازار ارز، افزایش قیمت دلار قابل پیش‌بینی بود. به اعتقاد این کارشناس در این برهه زمانی مردم با تبدیل سرمایه‌های خود به دلار در تلاشند ارزش سرمایه ‌های خود را حفظ کنند و در پی افزایش تقاضا شاهد افزایش دلار بودیم. آقای دیبا در خصوص پیش‌بینی هفته جاری افزایش نرخ دلار را محتمل دانست.
23/11/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی نوسانات دلار در حال حاضر بیشترین ضرر را به بازار می‌رساند در حالی که اگر دلار افزایش قیمت داشته باشد و در در یک محدوده به ثبات برسد بازار ضرر کمتری می‌بیند. به گفته‌ی آقابزرگی هدف دولت رشد اقتصادی ۴درصد بود که باوجود فروش نفت تنها به یک درصد از آن رسیده‌ است. با توجه به‌ شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود که دلار در هفته های آینده روندی افزایشی داشته باشد.
20/11/2022 علی طباطبایی کارشناس بازار سرمایه تحریم‌های جدید باعث افزایش قیمت دلار نمی‌شوند چراکه پیش‌ از این ایران تحریم‌های سنگینی را پشت‌سر گذاشته است و از طرفی دیگر عرضه اوراق ارزی موجب شده که روند افزایشی قیمت دلار در بازار کنترل شود. این کارشناس درخصوص پیش‌بینی دلار گفت: انتظار می‌رود در این هفته دلار کاهش قیمت کمی داشته و بین کانال ۳۳تا۳۵ هزارتومان در نوسان باشد.
20/11/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی دلار یکی از عوامل مهم در تغییر قیمت طلا و سکه است و از آنجایی که توافق برجام می‌توانست باعث ثبات و کاهش بازار دلار شود اما در شرایط فعلی نتیجه این مذاکرات تاثیر چندانی بر قیمت دلار ندارند چراکه با وجود افزایش تورم در کشور دلار روندی صعودی خواهد داشت و بالطبع بازار طلا ‌‌و سکه نیز با افزایش قیمت همراه خواهند بود.
20/11/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی دولت و بانک مرکزی در تلاش هستند که قیمت دلار را کاهش دهند چراکه در حال حاضر دلار در سقف قیمتی خود قرار دارد. جیهانی در ادامه سخنان خود افزود: اخبار نشست وین یکی از عوامل مؤثر در قیمت دلار بود که این روزها خبر جدیدی از آن منتشر نمی‌شود و از سویی دیگر تورم و ناآرامی‌های که در کشور وجود دارد همه بر بازار ارز اثری منفی دارند. برای هفته جاری پیش‌بینی می‌شود که قیمت دلار با نوسانات کم روندی افزایشی داشته باشد.
08/11/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی دلار در حال حاضر در بالاترین سقف قیمتی خود تا به امروز قرار دارد، دولت و بانک مرکزی در تلاش هستند که بازار را کنترل کرده و قیمت ارز را کاهش دهند. طولانی شدن نتایج نشست وین و عدم اطمینان سرمایه‌گذاران و البته اعتراضات اجتماعی داخل کشور همه بر روی قیمت دلار تاثیرگذار بودند. جیهانی درباره پیش‌بینی قیمت دلار در روزهای آینده گفت: انتظار می‌رود قیمت دلار در روزهای پیش‌رو روندی کاهشی داشته باشد و به کانال ۳۳هزار تومان بازگردد.
07/11/2022 محمود جام‌ساز کارشناس مسائل اقتصادی در ماه های گذشته بازار دلار تحت تاثیر خبرهای منتشر شده از توافقات برجام روندی کاهشی داشت اما با انتشار اخبار ناامیدکننده دلار روندی افزایشی به خود گرفت. این کارشناس در خصوص پیش‌بینی دلار در روزهای آینده گفت: عوامل متعددی از جمله افزایش نرخ تورم، کاهش ذخایر ارزی بانک مرکزی، شرایط نامساعد سیاسی ایران و اعتراضات مردمی، همگی حاکی از آن است که روند دلار در روزهای آینده افزایشی خواهد بود.
07/11/2022 عماد جعفری کارشناس صنعت خودرو بالا رفتن قیمت دلار برخلاف گذشته بر روی قیمت خودرو تاثیر نگذاشته است چراکه مردم به نوسانات هیجانی قیمت آگاهی پیدا کردند و بر خلاف گذشته با افزایش قیمت برای خرید اقدام نمی‌کنند. با وجود اینکه دلار اینبار خودروهای گران‌قیمت را نشانه گرفته است اما همچنان شاهد رکود در بازار خودرو هستیم و در خصوص خودروهای اقتصادی خریداران منتظر اجرایی شدن طرح واردات خودرو هستند که قیمت خودروهای داخلی کاهش پیدا کند و سپس برای خرید اقدام کنند.
05/11/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی با وجود انتشار اخبار مذاکره سران کشور با سران کشور کره‌جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده، اخبار ناامیدکننده‌ای از برجام به گوش می‌رسد که بر روی بازار تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز با شکست مواجه شده‌است. آقابزرگی سخنان خود را این‌چنین ادامه داد: در حال حاضر تورم ۵۰ درصدی در کشور وجود دارد و با توجه به نرخ تورم این قیمت دلار کاملا طبیعی است. و در هفته جاری انتظار می‌رود دلار روندی افزایشی داشته‌ باشد.
31/10/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی سیاست‌های دولت و بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار باعث شده است که طی هفته‌های متوالی قیمت دلار نوسانات کمی داشته‌ باشد. این کارشناس در ادامه سخنان خود گفت: انتظار می‌رود قیمت دلار در هفته جاری و‌ آینده در همین کانال باقی بماند مگر اینکه خبر مهمی منتشر شود که بازار ارز را تحت تاثیر قرار دهد.
31/10/2022 میثم رادپور کارشناس مسائل مالی باتوجه به تورم‌ها و روکودهای اقتصادی که شاهد آن هستیم روند قیمت دلار قطعا صعودی خواهد بود و حتی می‌توان گفت که قیمت دلار در حال حاضر عقب‌تر از تورمی است که وجود دارد. ارزپاشی در شرایطی که کشور درآمد نفتی داشت می‌توانست در کنترل قیمت ارز کمک‌رسان باشد اما در شرایطی که ما در حال تجربه آن هستیم ارزپاشی نمی‌تواند کمکی به کنترل قیمت ارز کند.
30/10/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازار سرمایه اتفاقات سیاسی یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث تغییر قیمت ارز می‌شوند البته دولت سعی در کنترل قیمت دلار دارد‌. در این مدت فاکتورهای اقتصادی تغییری نداشته و شاهد رخداد خاصی نیز نبودیم که دلار افزایش قیمت داشته باشد ‌‌و این نوسان قیمت دلار صرفا موثر از اتفاقاتی خارج از بازار این ارز است. به اعتقاد این کارشناس تحلیل و پیش‌بینی دقیق قیمت ارز در چنین شرایطی کار ساده‌ای نیست و متاثر از اتفاقات خواهد بود.
29/10/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازار سرمایه اتفاقات سیاسی یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث تغییر قیمت ارز می‌شوند البته دولت سعی در کنترل قیمت دلار دارد‌. در این مدت فاکتورهای اقتصادی تغییری نداشته و شاهد رخداد خاصی نیز نبودیم که دلار افزایش قیمت داشته باشد ‌‌و این نوسان قیمت دلار صرفا موثر از اتفاقاتی خارج از بازار این ارز است. به اعتقاد این کارشناس تحلیل و پیش‌بینی دقیق قیمت ارز در چنین شرایطی کار ساده‌ای نیست و متاثر از اتفاقات خواهد بود.
24/10/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازار سرمایه بانک مرکزی در تلاش است که با وارد کردن دلار به بازار ثبات قیمتی آن را را حفظ کند، البته عرضه دلار به بازار نتوانسته است تاثیر مثبتی روی بازار بگذارد و در حقیقت تلاش بانک مرکزی برای نزولی کردن قیمت دلار چندان موفق نبوده است. به گفته برزو ارجمند در هفته جاری پیش‌بینی می‌شود دلار در کانال فعلی در نوسان باشد.
22/10/2022 عباسعلی حقانی‌نسب کارشناس بازارهای مالی وقوع حوادث اخیر در کشور باعث افزایش ریسک سرمایه‌گذاری شده است که این امر باعث می‌شود سرمایه‌گذاران سرمایه‌های خود را از صنایع مختلف خارج کنند. وی در ادامه سخنان خود افزود: با توجه به‌ اخبار منفی که از نشست وین منتشر می‌شود از یک طرف و شکست دولت و بانک مرکزی در ارزپاشی از طرف دیگر پیش‌بینی می‌شود که قیمت دلار سیر صعودی داشته‌ باشد.
12/10/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی با وجود انتشار اخبار مبنی بر اعمال تحریم جدید می‌بینیم دلار روندی تقریبا ثابت داشته است چرا‌که تحریم‌هایی که قبل اعمال شده بازار را تحت تاثیر قرار داده و می‌توان گفت تحریم‌های جدید تاثیر چندانی روی بازار ندارند. این کارشناس در ادامه سخنان خود گفت: برای این هفته پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار بدون نوسان باشد ولی در طولانی مدت شاهد افزایش قیمت دلار خواهیم بود.
20/09/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی جو خوشبینانه‌ای که از توافق بر بازار حاکم بود از بین رفته و رفته رفته شاهد افزایش قیمت دلار هستیم. حق‌شناس ادامه داد: در شش ماهه‌دوم سال به علت کاهش درآمدهای ارزی و مالیات پیش‌بینی می‌شود که قیمت دلار از ۳۲هزارتومان نیز بیشتر شود.
18/09/2022 برزو‌ حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی طولانی شدن روند مذاکرات و انتشار اخبار مایوس‌کننده‌ از وین باعث شده است که حُسن‌ظن‌ها در مورد توافق از بین برود و شاهد روند افزایشی در قیمت دلار باشیم.
14/09/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی هرچند تورم امریکا و بازار جهانی باعث تغییر قیمت دلار در ایران می‌شوند اما مباحث سیاسی بیشترین تاثیر را در تغییر قیمت دلار دارد. این کارشناس در ادامه گفت: اگر روند مذاکرات به همین منوال پیش برود و خبر سیاسی جدیدی منتشر نشود، پیش‌بینی می‌شود دلار در روزهای آینده روند صعودی کندی داشته باشد.
12/09/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با کاهش ارزش لیر ترکیه، قیمت دلار در کشور افزایش خواهد یافت. البته نباید فراموش کرد که قیمت دلار در کشور تنها از روند قیمتی لیر تاثیر نمی‌پذیرد بلکه نتایج برجام، تورم در کشور، نزدیک شدن به انتهای سال میلادی همه از فاکتورهایی هستند که بر قیمت دلار تاثیر می‌گذارند و با توجه به این عوامل و البته روند لیر ترکیه می‌توان انتظار تغییر روند قیمت دلار در کشور را داشت.
11/09/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی قیمت این‌روزهای دلار تقریبا ثابت و در محدوده ۳۰هزار تومان است. در صورتی که تحت‌تاثیر شرایط، دلار از کانال ۳۰هزار تومان سقوط و به ۲۹ هزار تومان برسد، می‌توان انتظار کاهش قیمت دلار تا ۲۸هزار تومان را نیز داشت. البته اگر تحت‌تاثیر شرایط سیاسی کشور قیمت دلار به ۳۰.۸۰۰ تومان برسد می‌توان انتظار داشت که دلار ۳۱ و حتی ۳۲ هزار تومانی را در بازار داشته باشیم.
04/09/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس بازارهای مالی تا زمانی که جواب قطعی از مذاکرات منتشر نشود قیمت دلار به منوال هفته های پیش تغییر چندانی نخواهد داشت. جیهانی در ادامه سخنان خود افزود: پیش‌بینی می‌شود که در هفته جاری قیمت دلار بین ۲۸ هزار الی ۳۰هزار تومان در نوسان باشد.
28/08/2022 علی‌اصغر سمیعی رئیس اسبق کانون صرافان در این روزها قیمت دلار به دنبال خبرهای منتشر شده از مذاکرات نوسان می‌کند اما این مبالغ، قیمت واقعی دلار را نشان نمی‌دهند. وی در ادامه افزود: حتی در صورت توافق نیز پیش‌بینی می‌شود در میان‌مدت و بلندمدت قیمت دلار روند صعودی به خود بگیرد.
23/08/2022 على‌اصغر سمیعی رئیس سابق کانون صرافان روند مذاکرات طی‌روزهای گذشته باعث ایجاد جو‌ هیجانی در بین بعضی معامله‌گران شده است. کاهش قیمت دلار به علت تب‌و‌تاب مذاکرات است و به قیمت اصلی خود باز خواهد گشت.
31/07/2022 یعقوب رضازاده عضو کمیسیون امنیت ملی طی جلساتی که کمسیون امنیت ملی با آقای باقری، رئیس تیم مذاکره‌کننده در برجام داشتند، احتمال از سرگیری مذاکرات مطرح شد که اخبار مثبت از این جلسات می‌تواند باعث افت نرخ دلار شود.
26/07/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی در حال حاضر دولت با کمک سیاست‌های پولی که اتخاذ کرده است، سعی در پایین نگه داشتن نرخ ارز دارد اما این شرایط پایدار نخواهد بود و در آینده (نهایتا ۲ الی ۳ ماه آینده) با افزایش قیمت دلار روب‌رو خواهیم شد.
18/07/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
15/07/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی با افزایش بهره بین بانکی و ایجاد شرایط رکودی، نرخ دلار در محدوده‌ای ثابت مانده و نرخ دلار بازار آزاد و دلار نیمایی در حال نزدیک شدن به هم هستند. جواد فلاحیان افزود با سیاست‌های موجود نرخ دلار تا مقطعی کنترل می‌شود اما بعد از آن فنر قیمت آزاد شده و شاهد بالا رفتن قیمت دلار خواهیم بود، به طور کلی این کارشناس روند بلندمدت دلار را صعودی پیش‌بینی کرده است.
29/06/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند. در صورت رسیدن قیمت دلار به محدوده ۲۷ هزار تومان احتمال تثبیت قیمت وجود دارد.
28/06/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه با بیشتر شدن امید به توافقات انتظار می‌رود که قیمت دلار تا محدوده‌ی ۲۶ هزار تومان کاهش یافته و قیمت دلار نیمایی و دلار بازار آزاد به هم نزدیک شوند. با احیای برجام نه تنها بازار سرمایه که دیگر بازارهای موازی نیز تثبیت خواهند شد. این کارشناس وضعیت آخرین روز هفته بازار سرمایه را متعادل با تمایل بیشتر به سبزپوشی نمادها پیش‌بینی کردند.
27/06/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی با وجود اینکه اخبار قطعی در رابطه با عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات منتشر نشده بود و آمارهای اقتصادی توجیحی برای افزایش قیمت دلار به دست نمی‌دادند، می‌توان گفت افزایش قیمت به وجود آمده حباب بوده است. این کارشناس پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت دلار را نیز مطرح کرد.
27/06/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی بازار سکه و طلا هم‌سو با دلار نوسان می‌کنند. با افزایش احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احتمال کاهش بیشتر نرخ دلار وجود دارد که در پی آن می‌توان انتظار کاهش قیمت سکه و طلا را نیز داشت. در صورت ادامه‌دار بودن روند کاهشی قیمت دلار پیش‌بینی می‌شود که طلا به قیمت یک میلیون و سیصدهزار تومان و سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان برگردد.
16/06/2022 سارا فلاج کارشناس بازار سرمایه اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی را می‌توان مهمترین عاملی دانست که بر شرایط بازار سرمایه در این روزها تاثیرگذار است. نرخ دلار و در پی آن قیمت اجناس افزایش داشته است این در حالی است که تولیدکنندگان باید کالاهای خود را با قیمت دلار نیمایی به فروش برسانند و این موضوع باعث شده است که شرکت‌ها نتوانند سودساز باشند. از طرف دیگر مساله برجام وجود دارد که در صورت توافق یا دلار نیمایی به دلار بازار آزاد نزدیک خواهد شد و یا دلار آزاد ارزان می‌شود که می‌تواند شرایط بازار سرمایه را بهبود بخشد.
12/06/2022 کامران سلطانی‌زاده عضو شورای عالی کانون صرافان قیمت ارز در روزهای آینده متعادل خواهد شد، آقای سلطانی‌زاده دلیل صحبت خود را افزایش اختیارات بانک مرکزی اعلام کردند و افزودند با همکاری صرافی‌های سراسر کشور و البته مدیریت بانک مرکزی می‌توان انتظار به تعادل رسیدن قیمت ارز را داشت.
05/06/2022 علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی علی صالح‌آبادی با اشاره به برنامه‌ی جامعی که بانک مرکزی در رابطه کنترل و مدیریت بازار دارد گفت: با توجه به درآمد خوب ارزی موجود مشکلی در عرضه‌ی ارز و در نتیجه کنترل و کاهش قیمت ارز وجود نخواهد داشت.
29/05/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی قیمت ارز در کشور تا دو ماه آینده تحت‌تاثیر برجام خواهد بود، در صورتی که توافقی حاصل شود قیمت دلار احتمالا قیمتی در محدوده‌ی ۲۵ الی ۲۸ هزار تومان را انتخاب کند. به اعتقاد علی طباطبایی احتمالا توافق رخ خواهد داد اما زمان آن در تیرماه خواهد بود، طباطبایی افزود در صورتی که این اتفاق نیفتد شاهد نوسانات قیمت ارز خواهیم بود مگر اینکه دولت سیاست‌های اصلاحی را پیش بگیرد.
14/05/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی اگر اقدامی از سمت دولت در کنترل قیمت دلار صورت نگیرد قیمت دلار به رشد خود ادامه خواهد داد. البته قیمت دلار نمایی نیز در حال افزایش است و از طرف دیگر در سطح بین‌المللی، شاخص برابری دلار تقریبا ۱۰ درصد افزایش داشته است. با وجود این تفاصیل در صورتی که دولت تصمیم بگیرد می‌تواند حداقل برای مدتی دلار را به کانال ۲۷ هزارتومانی بازگرداند.
29/04/2022 علی چشمی کارشناس بازارهای مالی دولت در تلاش است که نرخ ارز را با انتشار برخی از اخبار راجع به آزادسازی پول‌های بلوکه شده کنترل کند اما باید دانست که نرخ ارز نیز همپای دیگر اقلام در کشور تحت تاثیر تورم موجود صعودی خواهد بود و این موضوع یعنی کنترل نرخ ارز از سمت دولت ممکن است فقط چند ماه شدنی باشد.
23/04/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی برای تشخیص روند دلار باید به تحرکات دلار نیمایی که توسط صادرکنندگان مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد، توجه کرد. اخیرا دلار نیمایی روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گرفته است که می‌توان با توجه به وضعیت دلار نیمایی انتظار داشت که دلار در بازار آزاد نیز روندی صعودی داشته باشد.
15/04/2022 علی چشمی کارشناس بازارهای مالی علی چشمی معتقد است که بازگشت ایران به برجام انجام خواهد شد اما این بازگشت ضعیف خواهد بود. چشمی افزود در صورتی که توافق حاصل شود احتمالا قیمت دلار زیر ۳۰ هزار تومان کنترل شود اما در صورت عدم حصول توافق، نرخ دلار شرایطی همچون زمان خروج ترامپ از برجام را خواهد داشت.
09/04/2022 کامران ندری پژوهشگر اقتصادی در صورتی که برجام به نتیجه برسد و بانک مرکزی تصمیمات درست را بگیرد، می‌توان انتظار ثبات نرخ ارز و در پی آن کاهش تورم را در سال آینده داشت. به گفته‌ی ندری در صورت حصول توافق نرخ ارز باید بین ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان باشد چراکه کمتر از این مقدار می‌تواند به صنعت تولید در کشور ضربه وارد کند.
28/02/2022 ریستاد انرژی بزرگترین موسسه مشاوره انرژی روزانه یک میلیون بشکه نفت از طریق دریای سیاه و اوکراین منتقل می‌شد، حالا تحت‌تأثیر جنگ پیش آمده این کار مختل شده است که انتظار می‌رود این موضوع قیمت هر بشکه نفت را به ۱۳۰ دلار برساند. این پیش‌بینی توسط شرکت بلومبرگ منتشر شده است.
23/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی به اعتقاد این کارشناس قیمت دلار در سال آینده (۱۴۰۱) حدودا ۳۴ الی ۴۰ هزار تومان است. مریم محبی افزود این محدوده‌ی قیمتی در صورتی محقق می‌شود که دولت قصد سرکوب قیمت دلار را نداشته باشد.
20/02/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس اقتصادی به اعتقاد آقای جیهانی در صورت توافق و پس از رسیدن خبر قطعی آن قیمت دلار به صورت هیجانی به زیر ۲۵ هزارتومان خواهد رسید که بانک مرکزی باید سریعا در این امر دخالت کند و مانع کاهش بیشتر قیمت دلار شود چرا که در غیر این صورت شرکت‌های وارداتی، صادراتی و تولیدی متضرر خواهند شد.
20/02/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه قیمت دلار در کشور با شیبی ملایم روندی صعودی را به خود خواهد دید. آقابزرگی دلیل تحلیل خود را روند صعودی نقدینگی در کشور عنوان کرد.
20/02/2022 علیرضا تاج‌بر کارشناس بازارهای مالی قیمت دلار به احتمال زیاد در محدوده بین ۲۵ الی ۲۶ دلار تثبیت می‌شود در نتیجه نباید نگران سقوط بیش از حد شاخص بود، با این حال عدم وجود نقدینگی و رسیدن به ماه اسفند که حقیقی‌ها معمولا فروشنده هستند باعث می‌شود که نتوان انتظار رشد شاخص را داشت. تاج‌بر معتقد است که انتهای سال آینده زمانی است که روند صعودی بورس آغاز خواهد شد.
12/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی در صورتی که توافقی صورت بگیرد، شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود و احتمالا قیمت این ارز در محدوده‌ی ۲۵ و ۲۶ هزار تومان تثبیت شود. اما اگر توافقات به نتیجه‌ی مطلوبی نرسند، قیمت دلار روند افزایشی خود را پیش خواهد گرفت.
12/02/2022 پوریا بختیاری پژوهشگر اقتصادی پیش‌بینی می‌شود که دلار تا انتهای سال به قیمت ۲۶ الی ۲۹ هزار تومان برسد، وی با اشاره به این موضوع که لمس قیمت ۲۲ هزار تومان برای دلار خیلی محتمل نیست اضافه کرد که دیدن قیمت‌های پایین‌تر نیز حتی اگر اتفاق بیفتد پایدار نخواهد بود.
06/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
30/01/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازارهای مالی به عقیده‌ی این کارشناس تا زمانی که روند مذاکرات به صورت فعلی باشد قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان می‌ماند، اما در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند احتمال نزول قیمت هم هست البته انتظار دلار زیر ۲۶ هزار تومان واقع‌بینانه نیست.
28/12/2021 علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی به گفته‌ی صالح آبادی با توجه به ورود ارز به کشور و خبرهای خوبی که از توافقات به گوش می‌سد، پیش‌بینی کرده است که بازار ارز بتواند آرامش را تجربه کند.
14/12/2021 شهاب موسوی کارشناس بازار سرمایه شهاب موسوی نوسانات اخیر بازار دلار را تحت تاثیر اصلاح ارزش لیر و تاثیر ترکیه بر ایران دانست. به گفته‌ی وی حتی اگر ایران تحریم باشد نیز در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد تورم بزرگی را در اقتصاد ایران شاهد نخواهیم بود.
26/09/2021 نیما آزادی کارشناس بازار سرمایه می‌توان پیش بینی کرد که وضعیت بازار در 6 ماهه دوم سال بهتر از نیمه اول باشد؛ با این وجود تا زمانی که درآمدهای پایدار ارزی نداشته باشیم، شاهد افزایش قیمت تدریجی نرخ ارز خواهیم بود.
26/09/2021 حمید مرتضی کوشکی کارشناس بازار سرمایه با توجه به اینکه اخبار سیاسی منتشر شده در نیمه دوم سال و روند کمی مثبت‌تر از اخبار نیمه اول سال، می‌توان پیش بینی کرد که این اخبار در روند برخی مفروضات بازار سرمایه از جمله نرخ ارز و نرخ بهره تاثیرگذار باشد.
15/08/2021 کامبیز افسری کارشناس و فعال بازار ارز «دلار از هرات به تهران نمی‌آید؛ بلکه از ایران به افغانستان می‌رود». صورتیکه چنین چیزی نیز باشد، با توجه به افزایش تقاضای دلار در افغانستان و شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران، قیمت دلار نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
15/08/2021 پویا فیروزی تحلیلگر اقتصادی از امروز دلار هرات با صرافی‌های تحت کنترل طالبان معامله خواهد شد. تسلط طالبان بر یکی از درگاه‌های مبادلات فیزیکی و برات‌های ارزی منطقه خبر خوبی نیست. "
08/08/2021 علی اصغر سمیعی رئیس اسبق کانون صرافان برخلاف نظر برخی کارشناسان که معتقد هستند با نبود برجام اوضاع بازار ارز بهم می ریزد، باید گفت که با توجه به نرخ تورم و نرخ بهره، نرخ ارز تا اواخر سال 1400 حدود 35 هزار تومان خواهد بود و پیوستن دوباره به برجام در اصل ماجرا تغییری ایجاد نخواهد کرد و تنها با رخ ندادن برجام تزریق بیش از تقاضا وارد بازار نخواهد شد و فنر ارز فشرده تر نمی شود که بنا به عقیده من با وجود معضل رانت و فساد در اقتصاد کشور ما، این کار به نفع اقتصاد کشور است.