تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
31/07/2022 یعقوب رضازاده عضو کمیسیون امنیت ملی طی جلساتی که کمسیون امنیت ملی با آقای باقری، رئیس تیم مذاکره‌کننده در برجام داشتند، احتمال از سرگیری مذاکرات مطرح شد که اخبار مثبت از این جلسات می‌تواند باعث افت نرخ دلار شود.
پیش بینی: طی جلساتی که کمسیون امنیت ملی با آقای باقری، رئیس تیم مذاکره‌کننده در برجام داشتند، احتمال از سرگیری مذاکرات مطرح شد که اخبار مثبت از این جلسات می‌تواند باعث افت نرخ دلار شود.
26/07/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی در حال حاضر دولت با کمک سیاست‌های پولی که اتخاذ کرده است، سعی در پایین نگه داشتن نرخ ارز دارد اما این شرایط پایدار نخواهد بود و در آینده (نهایتا ۲ الی ۳ ماه آینده) با افزایش قیمت دلار روب‌رو خواهیم شد.
پیش بینی: در حال حاضر دولت با کمک سیاست‌های پولی که اتخاذ کرده است، سعی در پایین نگه داشتن نرخ ارز دارد اما این شرایط پایدار نخواهد بود و در آینده (نهایتا ۲ الی ۳ ماه آینده) با افزایش قیمت دلار روب‌رو خواهیم شد.
18/07/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
پیش بینی: با توجه به انتظارات تورمی در جامعه و همچنین برجام که همچنان بی‌نتیجه مانده است پیش‌بینی می‌شود که شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در مردادماه باشیم.
15/07/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی با افزایش بهره بین بانکی و ایجاد شرایط رکودی، نرخ دلار در محدوده‌ای ثابت مانده و نرخ دلار بازار آزاد و دلار نیمایی در حال نزدیک شدن به هم هستند. جواد فلاحیان افزود با سیاست‌های موجود نرخ دلار تا مقطعی کنترل می‌شود اما بعد از آن فنر قیمت آزاد شده و شاهد بالا رفتن قیمت دلار خواهیم بود، به طور کلی این کارشناس روند بلندمدت دلار را صعودی پیش‌بینی کرده است.
پیش بینی: با افزایش بهره بین بانکی و ایجاد شرایط رکودی، نرخ دلار در محدوده‌ای ثابت مانده و نرخ دلار بازار آزاد و دلار نیمایی در حال نزدیک شدن به هم هستند. جواد فلاحیان افزود با سیاست‌های موجود نرخ دلار تا مقطعی کنترل می‌شود اما بعد از آن فنر قیمت آزاد شده و شاهد بالا رفتن قیمت دلار خواهیم بود، به طور کلی این کارشناس روند بلندمدت دلار را صعودی پیش‌بینی کرده است.
29/06/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند. در صورت رسیدن قیمت دلار به محدوده ۲۷ هزار تومان احتمال تثبیت قیمت وجود دارد.
پیش بینی: با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند. در صورت رسیدن قیمت دلار به محدوده ۲۷ هزار تومان احتمال تثبیت قیمت وجود دارد.
28/06/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه با بیشتر شدن امید به توافقات انتظار می‌رود که قیمت دلار تا محدوده‌ی ۲۶ هزار تومان کاهش یافته و قیمت دلار نیمایی و دلار بازار آزاد به هم نزدیک شوند. با احیای برجام نه تنها بازار سرمایه که دیگر بازارهای موازی نیز تثبیت خواهند شد. این کارشناس وضعیت آخرین روز هفته بازار سرمایه را متعادل با تمایل بیشتر به سبزپوشی نمادها پیش‌بینی کردند.
پیش بینی: با بیشتر شدن امید به توافقات انتظار می‌رود که قیمت دلار تا محدوده‌ی ۲۶ هزار تومان کاهش یافته و قیمت دلار نیمایی و دلار بازار آزاد به هم نزدیک شوند. با احیای برجام نه تنها بازار سرمایه که دیگر بازارهای موازی نیز تثبیت خواهند شد. این کارشناس وضعیت آخرین روز هفته بازار سرمایه را متعادل با تمایل بیشتر به سبزپوشی نمادها پیش‌بینی کردند.
27/06/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی با وجود اینکه اخبار قطعی در رابطه با عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات منتشر نشده بود و آمارهای اقتصادی توجیحی برای افزایش قیمت دلار به دست نمی‌دادند، می‌توان گفت افزایش قیمت به وجود آمده حباب بوده است. این کارشناس پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت دلار را نیز مطرح کرد.
پیش بینی: با وجود اینکه اخبار قطعی در رابطه با عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات منتشر نشده بود و آمارهای اقتصادی توجیحی برای افزایش قیمت دلار به دست نمی‌دادند، می‌توان گفت افزایش قیمت به وجود آمده حباب بوده است. این کارشناس پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت دلار را نیز مطرح کرد.
27/06/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی بازار سکه و طلا هم‌سو با دلار نوسان می‌کنند. با افزایش احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احتمال کاهش بیشتر نرخ دلار وجود دارد که در پی آن می‌توان انتظار کاهش قیمت سکه و طلا را نیز داشت. در صورت ادامه‌دار بودن روند کاهشی قیمت دلار پیش‌بینی می‌شود که طلا به قیمت یک میلیون و سیصدهزار تومان و سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان برگردد.
پیش بینی: بازار سکه و طلا هم‌سو با دلار نوسان می‌کنند. با افزایش احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احتمال کاهش بیشتر نرخ دلار وجود دارد که در پی آن می‌توان انتظار کاهش قیمت سکه و طلا را نیز داشت. در صورت ادامه‌دار بودن روند کاهشی قیمت دلار پیش‌بینی می‌شود که طلا به قیمت یک میلیون و سیصدهزار تومان و سکه به کانال ۱۳ میلیون تومان برگردد.
16/06/2022 سارا فلاج کارشناس بازار سرمایه اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی را می‌توان مهمترین عاملی دانست که بر شرایط بازار سرمایه در این روزها تاثیرگذار است. نرخ دلار و در پی آن قیمت اجناس افزایش داشته است این در حالی است که تولیدکنندگان باید کالاهای خود را با قیمت دلار نیمایی به فروش برسانند و این موضوع باعث شده است که شرکت‌ها نتوانند سودساز باشند. از طرف دیگر مساله برجام وجود دارد که در صورت توافق یا دلار نیمایی به دلار بازار آزاد نزدیک خواهد شد و یا دلار آزاد ارزان می‌شود که می‌تواند شرایط بازار سرمایه را بهبود بخشد.
پیش بینی: اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی را می‌توان مهمترین عاملی دانست که بر شرایط بازار سرمایه در این روزها تاثیرگذار است. نرخ دلار و در پی آن قیمت اجناس افزایش داشته است این در حالی است که تولیدکنندگان باید کالاهای خود را با قیمت دلار نیمایی به فروش برسانند و این موضوع باعث شده است که شرکت‌ها نتوانند سودساز باشند. از طرف دیگر مساله برجام وجود دارد که در صورت توافق یا دلار نیمایی به دلار بازار آزاد نزدیک خواهد شد و یا دلار آزاد ارزان می‌شود که می‌تواند شرایط بازار سرمایه را بهبود بخشد.
12/06/2022 کامران سلطانی‌زاده عضو شورای عالی کانون صرافان قیمت ارز در روزهای آینده متعادل خواهد شد، آقای سلطانی‌زاده دلیل صحبت خود را افزایش اختیارات بانک مرکزی اعلام کردند و افزودند با همکاری صرافی‌های سراسر کشور و البته مدیریت بانک مرکزی می‌توان انتظار به تعادل رسیدن قیمت ارز را داشت.
پیش بینی: قیمت ارز در روزهای آینده متعادل خواهد شد، آقای سلطانی‌زاده دلیل صحبت خود را افزایش اختیارات بانک مرکزی اعلام کردند و افزودند با همکاری صرافی‌های سراسر کشور و البته مدیریت بانک مرکزی می‌توان انتظار به تعادل رسیدن قیمت ارز را داشت.
05/06/2022 علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی علی صالح‌آبادی با اشاره به برنامه‌ی جامعی که بانک مرکزی در رابطه کنترل و مدیریت بازار دارد گفت: با توجه به درآمد خوب ارزی موجود مشکلی در عرضه‌ی ارز و در نتیجه کنترل و کاهش قیمت ارز وجود نخواهد داشت.
پیش بینی: علی صالح‌آبادی با اشاره به برنامه‌ی جامعی که بانک مرکزی در رابطه کنترل و مدیریت بازار دارد گفت: با توجه به درآمد خوب ارزی موجود مشکلی در عرضه‌ی ارز و در نتیجه کنترل و کاهش قیمت ارز وجود نخواهد داشت.
29/05/2022 علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی قیمت ارز در کشور تا دو ماه آینده تحت‌تاثیر برجام خواهد بود، در صورتی که توافقی حاصل شود قیمت دلار احتمالا قیمتی در محدوده‌ی ۲۵ الی ۲۸ هزار تومان را انتخاب کند. به اعتقاد علی طباطبایی احتمالا توافق رخ خواهد داد اما زمان آن در تیرماه خواهد بود، طباطبایی افزود در صورتی که این اتفاق نیفتد شاهد نوسانات قیمت ارز خواهیم بود مگر اینکه دولت سیاست‌های اصلاحی را پیش بگیرد.
پیش بینی: قیمت ارز در کشور تا دو ماه آینده تحت‌تاثیر برجام خواهد بود، در صورتی که توافقی حاصل شود قیمت دلار احتمالا قیمتی در محدوده‌ی ۲۵ الی ۲۸ هزار تومان را انتخاب کند. به اعتقاد علی طباطبایی احتمالا توافق رخ خواهد داد اما زمان آن در تیرماه خواهد بود، طباطبایی افزود در صورتی که این اتفاق نیفتد شاهد نوسانات قیمت ارز خواهیم بود مگر اینکه دولت سیاست‌های اصلاحی را پیش بگیرد.
14/05/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی اگر اقدامی از سمت دولت در کنترل قیمت دلار صورت نگیرد قیمت دلار به رشد خود ادامه خواهد داد. البته قیمت دلار نمایی نیز در حال افزایش است و از طرف دیگر در سطح بین‌المللی، شاخص برابری دلار تقریبا ۱۰ درصد افزایش داشته است. با وجود این تفاصیل در صورتی که دولت تصمیم بگیرد می‌تواند حداقل برای مدتی دلار را به کانال ۲۷ هزارتومانی بازگرداند.
پیش بینی: اگر اقدامی از سمت دولت در کنترل قیمت دلار صورت نگیرد قیمت دلار به رشد خود ادامه خواهد داد. البته قیمت دلار نمایی نیز در حال افزایش است و از طرف دیگر در سطح بین‌المللی، شاخص برابری دلار تقریبا ۱۰ درصد افزایش داشته است. با وجود این تفاصیل در صورتی که دولت تصمیم بگیرد می‌تواند حداقل برای مدتی دلار را به کانال ۲۷ هزارتومانی بازگرداند.
29/04/2022 علی چشمی کارشناس بازارهای مالی دولت در تلاش است که نرخ ارز را با انتشار برخی از اخبار راجع به آزادسازی پول‌های بلوکه شده کنترل کند اما باید دانست که نرخ ارز نیز همپای دیگر اقلام در کشور تحت تاثیر تورم موجود صعودی خواهد بود و این موضوع یعنی کنترل نرخ ارز از سمت دولت ممکن است فقط چند ماه شدنی باشد.
پیش بینی: دولت در تلاش است که نرخ ارز را با انتشار برخی از اخبار راجع به آزادسازی پول‌های بلوکه شده کنترل کند اما باید دانست که نرخ ارز نیز همپای دیگر اقلام در کشور تحت تاثیر تورم موجود صعودی خواهد بود و این موضوع یعنی کنترل نرخ ارز از سمت دولت ممکن است فقط چند ماه شدنی باشد.
23/04/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی برای تشخیص روند دلار باید به تحرکات دلار نیمایی که توسط صادرکنندگان مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد، توجه کرد. اخیرا دلار نیمایی روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گرفته است که می‌توان با توجه به وضعیت دلار نیمایی انتظار داشت که دلار در بازار آزاد نیز روندی صعودی داشته باشد.
پیش بینی: برای تشخیص روند دلار باید به تحرکات دلار نیمایی که توسط صادرکنندگان مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد، توجه کرد. اخیرا دلار نیمایی روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گرفته است که می‌توان با توجه به وضعیت دلار نیمایی انتظار داشت که دلار در بازار آزاد نیز روندی صعودی داشته باشد.
15/04/2022 علی چشمی کارشناس بازارهای مالی علی چشمی معتقد است که بازگشت ایران به برجام انجام خواهد شد اما این بازگشت ضعیف خواهد بود. چشمی افزود در صورتی که توافق حاصل شود احتمالا قیمت دلار زیر ۳۰ هزار تومان کنترل شود اما در صورت عدم حصول توافق، نرخ دلار شرایطی همچون زمان خروج ترامپ از برجام را خواهد داشت.
پیش بینی: علی چشمی معتقد است که بازگشت ایران به برجام انجام خواهد شد اما این بازگشت ضعیف خواهد بود. چشمی افزود در صورتی که توافق حاصل شود احتمالا قیمت دلار زیر ۳۰ هزار تومان کنترل شود اما در صورت عدم حصول توافق، نرخ دلار شرایطی همچون زمان خروج ترامپ از برجام را خواهد داشت.
09/04/2022 کامران ندری پژوهشگر اقتصادی در صورتی که برجام به نتیجه برسد و بانک مرکزی تصمیمات درست را بگیرد، می‌توان انتظار ثبات نرخ ارز و در پی آن کاهش تورم را در سال آینده داشت. به گفته‌ی ندری در صورت حصول توافق نرخ ارز باید بین ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان باشد چراکه کمتر از این مقدار می‌تواند به صنعت تولید در کشور ضربه وارد کند.
پیش بینی: در صورتی که برجام به نتیجه برسد و بانک مرکزی تصمیمات درست را بگیرد، می‌توان انتظار ثبات نرخ ارز و در پی آن کاهش تورم را در سال آینده داشت. به گفته‌ی ندری در صورت حصول توافق نرخ ارز باید بین ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان باشد چراکه کمتر از این مقدار می‌تواند به صنعت تولید در کشور ضربه وارد کند.
28/02/2022 ریستاد انرژی بزرگترین موسسه مشاوره انرژی روزانه یک میلیون بشکه نفت از طریق دریای سیاه و اوکراین منتقل می‌شد، حالا تحت‌تأثیر جنگ پیش آمده این کار مختل شده است که انتظار می‌رود این موضوع قیمت هر بشکه نفت را به ۱۳۰ دلار برساند. این پیش‌بینی توسط شرکت بلومبرگ منتشر شده است.
پیش بینی: روزانه یک میلیون بشکه نفت از طریق دریای سیاه و اوکراین منتقل می‌شد، حالا تحت‌تأثیر جنگ پیش آمده این کار مختل شده است که انتظار می‌رود این موضوع قیمت هر بشکه نفت را به ۱۳۰ دلار برساند. این پیش‌بینی توسط شرکت بلومبرگ منتشر شده است.
23/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی به اعتقاد این کارشناس قیمت دلار در سال آینده (۱۴۰۱) حدودا ۳۴ الی ۴۰ هزار تومان است. مریم محبی افزود این محدوده‌ی قیمتی در صورتی محقق می‌شود که دولت قصد سرکوب قیمت دلار را نداشته باشد.
پیش بینی: به اعتقاد این کارشناس قیمت دلار در سال آینده (۱۴۰۱) حدودا ۳۴ الی ۴۰ هزار تومان است. مریم محبی افزود این محدوده‌ی قیمتی در صورتی محقق می‌شود که دولت قصد سرکوب قیمت دلار را نداشته باشد.
20/02/2022 حمیدرضا جیهانی کارشناس اقتصادی به اعتقاد آقای جیهانی در صورت توافق و پس از رسیدن خبر قطعی آن قیمت دلار به صورت هیجانی به زیر ۲۵ هزارتومان خواهد رسید که بانک مرکزی باید سریعا در این امر دخالت کند و مانع کاهش بیشتر قیمت دلار شود چرا که در غیر این صورت شرکت‌های وارداتی، صادراتی و تولیدی متضرر خواهند شد.
پیش بینی: به اعتقاد آقای جیهانی در صورت توافق و پس از رسیدن خبر قطعی آن قیمت دلار به صورت هیجانی به زیر ۲۵ هزارتومان خواهد رسید که بانک مرکزی باید سریعا در این امر دخالت کند و مانع کاهش بیشتر قیمت دلار شود چرا که در غیر این صورت شرکت‌های وارداتی، صادراتی و تولیدی متضرر خواهند شد.
20/02/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه قیمت دلار در کشور با شیبی ملایم روندی صعودی را به خود خواهد دید. آقابزرگی دلیل تحلیل خود را روند صعودی نقدینگی در کشور عنوان کرد.
پیش بینی: قیمت دلار در کشور با شیبی ملایم روندی صعودی را به خود خواهد دید. آقابزرگی دلیل تحلیل خود را روند صعودی نقدینگی در کشور عنوان کرد.
20/02/2022 علیرضا تاج‌بر کارشناس بازارهای مالی قیمت دلار به احتمال زیاد در محدوده بین ۲۵ الی ۲۶ دلار تثبیت می‌شود در نتیجه نباید نگران سقوط بیش از حد شاخص بود، با این حال عدم وجود نقدینگی و رسیدن به ماه اسفند که حقیقی‌ها معمولا فروشنده هستند باعث می‌شود که نتوان انتظار رشد شاخص را داشت. تاج‌بر معتقد است که انتهای سال آینده زمانی است که روند صعودی بورس آغاز خواهد شد.
پیش بینی: قیمت دلار به احتمال زیاد در محدوده بین ۲۵ الی ۲۶ دلار تثبیت می‌شود در نتیجه نباید نگران سقوط بیش از حد شاخص بود، با این حال عدم وجود نقدینگی و رسیدن به ماه اسفند که حقیقی‌ها معمولا فروشنده هستند باعث می‌شود که نتوان انتظار رشد شاخص را داشت. تاج‌بر معتقد است که انتهای سال آینده زمانی است که روند صعودی بورس آغاز خواهد شد.
12/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی در صورتی که توافقی صورت بگیرد، شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود و احتمالا قیمت این ارز در محدوده‌ی ۲۵ و ۲۶ هزار تومان تثبیت شود. اما اگر توافقات به نتیجه‌ی مطلوبی نرسند، قیمت دلار روند افزایشی خود را پیش خواهد گرفت.
پیش بینی: در صورتی که توافقی صورت بگیرد، شاهد کاهش قیمت دلار خواهیم بود و احتمالا قیمت این ارز در محدوده‌ی ۲۵ و ۲۶ هزار تومان تثبیت شود. اما اگر توافقات به نتیجه‌ی مطلوبی نرسند، قیمت دلار روند افزایشی خود را پیش خواهد گرفت.
12/02/2022 پوریا بختیاری پژوهشگر اقتصادی پیش‌بینی می‌شود که دلار تا انتهای سال به قیمت ۲۶ الی ۲۹ هزار تومان برسد، وی با اشاره به این موضوع که لمس قیمت ۲۲ هزار تومان برای دلار خیلی محتمل نیست اضافه کرد که دیدن قیمت‌های پایین‌تر نیز حتی اگر اتفاق بیفتد پایدار نخواهد بود.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که دلار تا انتهای سال به قیمت ۲۶ الی ۲۹ هزار تومان برسد، وی با اشاره به این موضوع که لمس قیمت ۲۲ هزار تومان برای دلار خیلی محتمل نیست اضافه کرد که دیدن قیمت‌های پایین‌تر نیز حتی اگر اتفاق بیفتد پایدار نخواهد بود.
06/02/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
پیش بینی: خبرهای خوب منتشر شده از مذاکرات باعث کاهش قیمت دلار شده و این فاکتور می‌تواند بر قیمت طلای داخلی تاثیر گذاشته و قیمت را کاهش دهد اما با توجه به اینکه در آستانه‌ی سال نو تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد، می‌توان گفت که تاثیر کاهش قیمت دلار بر روی طلا چندان قوی نخواهد بود و این فلز کاهش قیمت چندانی نخواهد داشت.
30/01/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازارهای مالی به عقیده‌ی این کارشناس تا زمانی که روند مذاکرات به صورت فعلی باشد قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان می‌ماند، اما در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند احتمال نزول قیمت هم هست البته انتظار دلار زیر ۲۶ هزار تومان واقع‌بینانه نیست.
پیش بینی: به عقیده‌ی این کارشناس تا زمانی که روند مذاکرات به صورت فعلی باشد قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان می‌ماند، اما در صورتی که مذاکرات موفقیت‌آمیز باشند احتمال نزول قیمت هم هست البته انتظار دلار زیر ۲۶ هزار تومان واقع‌بینانه نیست.
28/12/2021 علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی به گفته‌ی صالح آبادی با توجه به ورود ارز به کشور و خبرهای خوبی که از توافقات به گوش می‌سد، پیش‌بینی کرده است که بازار ارز بتواند آرامش را تجربه کند.
پیش بینی: به گفته‌ی صالح آبادی با توجه به ورود ارز به کشور و خبرهای خوبی که از توافقات به گوش می‌سد، پیش‌بینی کرده است که بازار ارز بتواند آرامش را تجربه کند.
14/12/2021 شهاب موسوی کارشناس بازار سرمایه شهاب موسوی نوسانات اخیر بازار دلار را تحت تاثیر اصلاح ارزش لیر و تاثیر ترکیه بر ایران دانست. به گفته‌ی وی حتی اگر ایران تحریم باشد نیز در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد تورم بزرگی را در اقتصاد ایران شاهد نخواهیم بود.
پیش بینی: شهاب موسوی نوسانات اخیر بازار دلار را تحت تاثیر اصلاح ارزش لیر و تاثیر ترکیه بر ایران دانست. به گفته‌ی وی حتی اگر ایران تحریم باشد نیز در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد تورم بزرگی را در اقتصاد ایران شاهد نخواهیم بود.
26/09/2021 نیما آزادی کارشناس بازار سرمایه می‌توان پیش بینی کرد که وضعیت بازار در 6 ماهه دوم سال بهتر از نیمه اول باشد؛ با این وجود تا زمانی که درآمدهای پایدار ارزی نداشته باشیم، شاهد افزایش قیمت تدریجی نرخ ارز خواهیم بود.
پیش بینی: می‌توان پیش بینی کرد که وضعیت بازار در 6 ماهه دوم سال بهتر از نیمه اول باشد؛ با این وجود تا زمانی که درآمدهای پایدار ارزی نداشته باشیم، شاهد افزایش قیمت تدریجی نرخ ارز خواهیم بود.
26/09/2021 حمید مرتضی کوشکی کارشناس بازار سرمایه با توجه به اینکه اخبار سیاسی منتشر شده در نیمه دوم سال و روند کمی مثبت‌تر از اخبار نیمه اول سال، می‌توان پیش بینی کرد که این اخبار در روند برخی مفروضات بازار سرمایه از جمله نرخ ارز و نرخ بهره تاثیرگذار باشد.
پیش بینی: با توجه به اینکه اخبار سیاسی منتشر شده در نیمه دوم سال و روند کمی مثبت‌تر از اخبار نیمه اول سال، می‌توان پیش بینی کرد که این اخبار در روند برخی مفروضات بازار سرمایه از جمله نرخ ارز و نرخ بهره تاثیرگذار باشد.
15/08/2021 کامبیز افسری کارشناس و فعال بازار ارز «دلار از هرات به تهران نمی‌آید؛ بلکه از ایران به افغانستان می‌رود». صورتیکه چنین چیزی نیز باشد، با توجه به افزایش تقاضای دلار در افغانستان و شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران، قیمت دلار نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
پیش بینی: «دلار از هرات به تهران نمی‌آید؛ بلکه از ایران به افغانستان می‌رود». صورتیکه چنین چیزی نیز باشد، با توجه به افزایش تقاضای دلار در افغانستان و شدت گرفتن روند خروج ارز از ایران، قیمت دلار نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
15/08/2021 پویا فیروزی تحلیلگر اقتصادی از امروز دلار هرات با صرافی‌های تحت کنترل طالبان معامله خواهد شد. تسلط طالبان بر یکی از درگاه‌های مبادلات فیزیکی و برات‌های ارزی منطقه خبر خوبی نیست. "
پیش بینی: از امروز دلار هرات با صرافی‌های تحت کنترل طالبان معامله خواهد شد. تسلط طالبان بر یکی از درگاه‌های مبادلات فیزیکی و برات‌های ارزی منطقه خبر خوبی نیست. "
08/08/2021 علی اصغر سمیعی رئیس اسبق کانون صرافان برخلاف نظر برخی کارشناسان که معتقد هستند با نبود برجام اوضاع بازار ارز بهم می ریزد، باید گفت که با توجه به نرخ تورم و نرخ بهره، نرخ ارز تا اواخر سال 1400 حدود 35 هزار تومان خواهد بود و پیوستن دوباره به برجام در اصل ماجرا تغییری ایجاد نخواهد کرد و تنها با رخ ندادن برجام تزریق بیش از تقاضا وارد بازار نخواهد شد و فنر ارز فشرده تر نمی شود که بنا به عقیده من با وجود معضل رانت و فساد در اقتصاد کشور ما، این کار به نفع اقتصاد کشور است.
پیش بینی: برخلاف نظر برخی کارشناسان که معتقد هستند با نبود برجام اوضاع بازار ارز بهم می ریزد، باید گفت که با توجه به نرخ تورم و نرخ بهره، نرخ ارز تا اواخر سال 1400 حدود 35 هزار تومان خواهد بود و پیوستن دوباره به برجام در اصل ماجرا تغییری ایجاد نخواهد کرد و تنها با رخ ندادن برجام تزریق بیش از تقاضا وارد بازار نخواهد شد و فنر ارز فشرده تر نمی شود که بنا به عقیده من با وجود معضل رانت و فساد در اقتصاد کشور ما، این کار به نفع اقتصاد کشور است.