پیش بینی ارز دیجیتال و بیت کوین

پیش بینی ارز دیجیتال
تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
۰۸/۰۴/۱۴۰۱ مارک کیوبن (Mark Cuban) کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی زمانی پیشرفت کرده و صعود خود را آغاز می‌کنند که برنامه‌های کاربردی در این حوزه پیشرفت کنند. مارک کیوبن نسخه‌ی غیرمتمرکز از یک نرم‌افزار حسابداری را مثال زد و گفت در صورت پیشرفت در چنین کاربردهایی در فضای رمزارزها، حتما شاهد افزایش قیمت‌ها و جذب شدن عموم مردم به این عرصه خواهیم بود.
پیش بینی: بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی زمانی پیشرفت کرده و صعود خود را آغاز می‌کنند که برنامه‌های کاربردی در این حوزه پیشرفت کنند. مارک کیوبن نسخه‌ی غیرمتمرکز از یک نرم‌افزار حسابداری را مثال زد و گفت در صورت پیشرفت در چنین کاربردهایی در فضای رمزارزها، حتما شاهد افزایش قیمت‌ها و جذب شدن عموم مردم به این عرصه خواهیم بود.
۰۷/۰۴/۱۴۰۱ رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) نویسنده پدر پولدار، پدر بی‌پول رابرت کیوساکی با اشاره به این موضوع که برندگان از خطاهای گذشته‌ی خود درس می‌گیرند گفت: در انتظار بیت کوین یک هزار و صد دلاری هستم تا در آن قیمت بر مقدار بیت کوین خود اضافه کنم.
پیش بینی: رابرت کیوساکی با اشاره به این موضوع که برندگان از خطاهای گذشته‌ی خود درس می‌گیرند گفت: در انتظار بیت کوین یک هزار و صد دلاری هستم تا در آن قیمت بر مقدار بیت کوین خود اضافه کنم.
۰۵/۰۴/۱۴۰۱ چانگ پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی بایننس مدیرعامل صرافی بایننس معتقد است که قیمت بیت کوین در دو سال آینده همچنان زیر ۶۹ هزار دلار باقی خواهند ماند. وی افزود با وجود این تصور که قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار پایین است اگر سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را بررسی کنید متوجه خواهید شد که قیمت بیت کوین در محدوده ۳ الی ۶ هزار دلار معامله می‌شد و قطعا مردم در آن زمان از شنیدن بیت کوین ۲۰ هزاردلاری بسیار خوشحال می‌شدند.
پیش بینی: مدیرعامل صرافی بایننس معتقد است که قیمت بیت کوین در دو سال آینده همچنان زیر ۶۹ هزار دلار باقی خواهند ماند. وی افزود با وجود این تصور که قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار پایین است اگر سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را بررسی کنید متوجه خواهید شد که قیمت بیت کوین در محدوده ۳ الی ۶ هزار دلار معامله می‌شد و قطعا مردم در آن زمان از شنیدن بیت کوین ۲۰ هزاردلاری بسیار خوشحال می‌شدند.
۰۴/۰۴/۱۴۰۱ کریگ الارم (Craig Elarm) تحلیلگر ارشد Oanda علی‌رغم تحرکات مثبتی که بیت کوین در این هفته از خود نشان داد، می‌توان آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه را یک سنجش برای این رمزارز به حساب آورد. حمایت‌های موجود چندان قوی نیستند و از دست رفتن حمایت‌ها این بار می‌تواند منجر به از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران بیت کوین شود.
پیش بینی: علی‌رغم تحرکات مثبتی که بیت کوین در این هفته از خود نشان داد، می‌توان آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه را یک سنجش برای این رمزارز به حساب آورد. حمایت‌های موجود چندان قوی نیستند و از دست رفتن حمایت‌ها این بار می‌تواند منجر به از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران بیت کوین شود.
۳۱/۰۳/۱۴۰۱ مایک آلفرد (Mike Alfred) تحلیل‌گر بازار رمزارزها به اعتقاد مایک آلفرد بیت کوین احتمالا قیمت‌های پایین‌تر را نیز لمس خواهد کرد. مایک آلفرد افزود قیمت بیت کوین تا سطحی نزول می‌کند که سرمایه‌گذارانی همچون سلسیوس که به میزان زیادی بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز دچار زیان شوند.
پیش بینی: به اعتقاد مایک آلفرد بیت کوین احتمالا قیمت‌های پایین‌تر را نیز لمس خواهد کرد. مایک آلفرد افزود قیمت بیت کوین تا سطحی نزول می‌کند که سرمایه‌گذارانی همچون سلسیوس که به میزان زیادی بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز دچار زیان شوند.
۳۰/۰۳/۱۴۰۱ رکت کپیتال (Rekt Capital) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین از ابتدای پیدایش تا به امروز ۴ بار تجربه‌ی از دست دادن بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود از اوج قیمت را داشته است که افت ارزش حاضر آن که از ماه نوامبر ۲۰۲۱ آغاز شده بود یکی از این ۴ تجربه است و باعث شد بیت کوین ۷۴ درصد ارزش خود را از دست بدهد. با رسیدن به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در سه روند نزولی پیشین، بیت کوین روندی صعودی را از همان نواحی آغاز کرد، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این رمزارز مدت زیادی در این محدوده باقی نماند.
پیش بینی: بیت کوین از ابتدای پیدایش تا به امروز ۴ بار تجربه‌ی از دست دادن بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود از اوج قیمت را داشته است که افت ارزش حاضر آن که از ماه نوامبر ۲۰۲۱ آغاز شده بود یکی از این ۴ تجربه است و باعث شد بیت کوین ۷۴ درصد ارزش خود را از دست بدهد. با رسیدن به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در سه روند نزولی پیشین، بیت کوین روندی صعودی را از همان نواحی آغاز کرد، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این رمزارز مدت زیادی در این محدوده باقی نماند.
۲۹/۰۳/۱۴۰۱ جیم کرامر (Jim Cramer) سرمایه‌گذار شناخته‌شده‌ آمریکایی جیم کرامر که مجری‌ نیز است گفته است که قیمت این رمزارز تا ۱۲ هزار دلار افت خواهد کرد. بد نیست بدانید در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده‌ی ۱۹ هزار دلار در نوسان است.
پیش بینی: جیم کرامر که مجری‌ نیز است گفته است که قیمت این رمزارز تا ۱۲ هزار دلار افت خواهد کرد. بد نیست بدانید در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده‌ی ۱۹ هزار دلار در نوسان است.
۲۸/۰۳/۱۴۰۱ آدام بک (Adam Back) مدیرعامل شرکت بلاک‌استریم با وجود افت شدید ارزش بیت کوین، آدام بک معتقد است که ارزش این رمزارز تا انتهای سال میلادی به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. وی دلیل پیش‌بینی خود را احتمال تایید ETF بیت کوین شرکت گری اسکیل توسط کمیسیون بورس ایالات متحده و از بین رفتن همبستگی روند بیت کوین و بازارهای مالی سنتی ذکر کرده است.
پیش بینی: با وجود افت شدید ارزش بیت کوین، آدام بک معتقد است که ارزش این رمزارز تا انتهای سال میلادی به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. وی دلیل پیش‌بینی خود را احتمال تایید ETF بیت کوین شرکت گری اسکیل توسط کمیسیون بورس ایالات متحده و از بین رفتن همبستگی روند بیت کوین و بازارهای مالی سنتی ذکر کرده است.
۲۶/۰۳/۱۴۰۱ سم زل (Sam Zell) موسس Equity Group Investment زل یک میلیاردر است که همیشه مخالف بیت کوین بوده است، سم زل دلیل مخالفت خود را درک نکردن امنیت بیت کوین عنوان کرد و گفت با اینکه قیمت بیت کوین به ۲۲ هزار دلار رسیده است اما به نظر من هنوز هم گران است.
پیش بینی: زل یک میلیاردر است که همیشه مخالف بیت کوین بوده است، سم زل دلیل مخالفت خود را درک نکردن امنیت بیت کوین عنوان کرد و گفت با اینکه قیمت بیت کوین به ۲۲ هزار دلار رسیده است اما به نظر من هنوز هم گران است.
۲۵/۰۳/۱۴۰۱ مایک نووگراتز (Mike Novogratz) مدیرعامل موسسه Galaxy digital مایک در کنفرانس مورگان استنلی که دو روز پیش برگزار شد گفت که کف قیمت بیت کوین محدوده‌ی ۲۰ الی ۲۱ هزار دلار و کف قیمت اتریوم ۱۰۰۰ دلار است. در حال حاضر بیت کوین با قیمت تقریبی ۲۱.۲۱۱ و اتریوم با قیمت تقریبی ۱.۱۱۳ هزار دلار معامله می‌شود.
پیش بینی: مایک در کنفرانس مورگان استنلی که دو روز پیش برگزار شد گفت که کف قیمت بیت کوین محدوده‌ی ۲۰ الی ۲۱ هزار دلار و کف قیمت اتریوم ۱۰۰۰ دلار است. در حال حاضر بیت کوین با قیمت تقریبی ۲۱.۲۱۱ و اتریوم با قیمت تقریبی ۱.۱۱۳ هزار دلار معامله می‌شود.
۲۳/۰۳/۱۴۰۱ رائول پال (Raoul Pal) مدیرعامل Real Vision علی‌رغم سقوط بازار رمزارزها، می‌توان عکس‌العمل متفاوت کاربران را با اتفاق مشابه آن در سال ۲۰۱۸ دید، این بار کاربران، اکوسیستم را رها نکردند و این موضوع می‌تواند پذیرش بیشتر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را در آینده نوید دهد. در صورتی که روند به همین صورت ادامه داشته باشد می‌توان پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰ کاربران به ۴ یا ۵ میلیارد نفر برسند. با توجه به نرخ پذیرش تکنولوژی بلاک چین می‌توان چنین پیش‌بینی کرد که از لحاظ پذیرش در میان مردم برتر از اینترنت عمل کند.
پیش بینی: علی‌رغم سقوط بازار رمزارزها، می‌توان عکس‌العمل متفاوت کاربران را با اتفاق مشابه آن در سال ۲۰۱۸ دید، این بار کاربران، اکوسیستم را رها نکردند و این موضوع می‌تواند پذیرش بیشتر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را در آینده نوید دهد. در صورتی که روند به همین صورت ادامه داشته باشد می‌توان پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰ کاربران به ۴ یا ۵ میلیارد نفر برسند. با توجه به نرخ پذیرش تکنولوژی بلاک چین می‌توان چنین پیش‌بینی کرد که از لحاظ پذیرش در میان مردم برتر از اینترنت عمل کند.
۲۱/۰۳/۱۴۰۱ یان ون اک (Jan VanEck) مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری VanEck Associates به اعتقاد یان ون اک، بیت کوین ظرفیت این را دارد که با توجه به شرایط و موقعیت موجود با رشد ۷۳۲ درصدی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برسد. ناگفته نماند که این پیش‌بینی از طرف ون اک برای چند دهه‌ی آینده اعلام شده است.
پیش بینی: به اعتقاد یان ون اک، بیت کوین ظرفیت این را دارد که با توجه به شرایط و موقعیت موجود با رشد ۷۳۲ درصدی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برسد. ناگفته نماند که این پیش‌بینی از طرف ون اک برای چند دهه‌ی آینده اعلام شده است.
۱۸/۰۳/۱۴۰۱ الکس کوپتسکویچ تحلیلگر موسسه Fxpro بازار صعودی بیت کوین زمانی آغاز می‌شود که قیمت بیت کوین به دلیل فروش هودلرها و سرمایه‌گذاران میان‌مدتی به سطوح پایین‌تر برسد و به این ترتیب با جذاب شدن قیمت‌ افراد بیشتری اقدام به خرید کنند. پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که ارزش بیت کوین به ۱۹.۸۰۰ دلار یعنی قیمت آن در سال ۲۰۱۷ و در طی رکود نرسد، نتوان انتظار صعود را داشت.
پیش بینی: بازار صعودی بیت کوین زمانی آغاز می‌شود که قیمت بیت کوین به دلیل فروش هودلرها و سرمایه‌گذاران میان‌مدتی به سطوح پایین‌تر برسد و به این ترتیب با جذاب شدن قیمت‌ افراد بیشتری اقدام به خرید کنند. پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که ارزش بیت کوین به ۱۹.۸۰۰ دلار یعنی قیمت آن در سال ۲۰۱۷ و در طی رکود نرسد، نتوان انتظار صعود را داشت.
۱۶/۰۳/۱۴۰۱ جو دیپاسکواله (Joe Dipasquale) مدیرعامل صندوق رمزارزی BitBull تا زمانی که بیت کوین نتواند از محدوده ۳۱ الی ۳۲ هزار دلار با قدرت عبور کند، نمی‌توان انتظار صعود قیمت را داشت‌ از طرف دیگر زمانی که قیمت بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار می‌رسد نیز با بالا رفتن تقاضا امکان پایین‌تر رفتن ارزش بیت کوین فراهم نخواهد شد.
پیش بینی: تا زمانی که بیت کوین نتواند از محدوده ۳۱ الی ۳۲ هزار دلار با قدرت عبور کند، نمی‌توان انتظار صعود قیمت را داشت‌ از طرف دیگر زمانی که قیمت بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار می‌رسد نیز با بالا رفتن تقاضا امکان پایین‌تر رفتن ارزش بیت کوین فراهم نخواهد شد.
۰۸/۰۳/۱۴۰۱ مایکل ون‌دی‌پوپ (Michael Van de Poppe) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال سطوح حمایتی ۲۸/۶۰۰ و ۲۸/۲۰۰ ارزش بالایی برای بیت کوین دارند چراکه در صورت از دست رفتن از محدوده‌ها قیمت تا ۲۸ هزار دلار افت خواهد کرد و پس از آن به ۲۶ هزار واحد می‌رسد. در صورت رسیدن قیمت بیت کوین به این محدوده‌ها انتظار افت شدید قیمت نیز برای بیت کوین وجود خواهد داشت.
پیش بینی: سطوح حمایتی ۲۸/۶۰۰ و ۲۸/۲۰۰ ارزش بالایی برای بیت کوین دارند چراکه در صورت از دست رفتن از محدوده‌ها قیمت تا ۲۸ هزار دلار افت خواهد کرد و پس از آن به ۲۶ هزار واحد می‌رسد. در صورت رسیدن قیمت بیت کوین به این محدوده‌ها انتظار افت شدید قیمت نیز برای بیت کوین وجود خواهد داشت.
۰۶/۰۳/۱۴۰۱ کاپو (Capo) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال با شرایطی که بیت کوین در حال تجربه‌ی آن است به نظر می‌رسد که این رمزارز پیش از آغاز دوباره‌ی روند صعودی خود سطح ۲۱ هزار دلار را لمس کند. این تحلیلگر معتقد است که برخی از ارزهای دیجیتال ۴۰ الی ۵۰ درصد افت قیمت خواهند داشت البته پس از این سقوط روندی صعودی برای بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال پیش‌بینی می‌شود.
پیش بینی: با شرایطی که بیت کوین در حال تجربه‌ی آن است به نظر می‌رسد که این رمزارز پیش از آغاز دوباره‌ی روند صعودی خود سطح ۲۱ هزار دلار را لمس کند. این تحلیلگر معتقد است که برخی از ارزهای دیجیتال ۴۰ الی ۵۰ درصد افت قیمت خواهند داشت البته پس از این سقوط روندی صعودی برای بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال پیش‌بینی می‌شود.
۰۴/۰۳/۱۴۰۱ مایک مک گلون(Mike McGlone) تحلیلگر بلومبرگ بازار سهام یک روند رو به رشد را برای مدت زمان نسبتا طولانی حفظ کرده بود بنابراین عجیب نیست اگر اصلاح آن نیز زمان‌بر باشد. با توجه به تورم موجود در سطح دنیا چنین پیش‌بینی می‌شود که طلا، اوراق قرضه و بیت کوین بتوانند در یک سال آینده عملکرد بهتری را نسبت به سایر دارایی‌ها داشته باشند.
پیش بینی: بازار سهام یک روند رو به رشد را برای مدت زمان نسبتا طولانی حفظ کرده بود بنابراین عجیب نیست اگر اصلاح آن نیز زمان‌بر باشد. با توجه به تورم موجود در سطح دنیا چنین پیش‌بینی می‌شود که طلا، اوراق قرضه و بیت کوین بتوانند در یک سال آینده عملکرد بهتری را نسبت به سایر دارایی‌ها داشته باشند.
۰۲/۰۳/۱۴۰۱ بنجامین کاون (Benjamin Cowen) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال به اعتقاد بنجامین کاون با توجه به کلیت منفی بازار و با نگاهی به نمودار قیمتی جفت‌ارز کاردانو/بیت کوین می‌توان پیش‌بینی کرد که روند نزولی این جفت‌ارز همچنان ادامه دارد. کاون اضافه کرد در صورتی که قیمت کاردانو به حمایت خود که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده بود برسد، در ادامه‌ی روند نزولی بیش از نیمی از ارزش خود را از دست خواهد داد.
پیش بینی: به اعتقاد بنجامین کاون با توجه به کلیت منفی بازار و با نگاهی به نمودار قیمتی جفت‌ارز کاردانو/بیت کوین می‌توان پیش‌بینی کرد که روند نزولی این جفت‌ارز همچنان ادامه دارد. کاون اضافه کرد در صورتی که قیمت کاردانو به حمایت خود که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده بود برسد، در ادامه‌ی روند نزولی بیش از نیمی از ارزش خود را از دست خواهد داد.
۰۱/۰۳/۱۴۰۱ مایکل ون‌دی‌پوپ (Michael Van de Poppe) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال در صورتی که قیمت بیت کوین از ۲۹.۳۰۰ دلار کمتر شود احتمال آن وجود خواهد داشت که افت قیمت تا ۲۶ هزار دلار ادامه یابد‌. ون‌دی‌پوپ پوپ افزود محدوده‌ی ۲۹.۲۰۰ الی ۲۹.۴۰۰ همان جایی است که احتمال برگشت قیمت بیت کوین تا ۳۲ هزار دلار نیز وجود دارد که البته پس از آن باز هم قیمت تا ۲۷ هزار دلار افت خواهد داشت.
پیش بینی: در صورتی که قیمت بیت کوین از ۲۹.۳۰۰ دلار کمتر شود احتمال آن وجود خواهد داشت که افت قیمت تا ۲۶ هزار دلار ادامه یابد‌. ون‌دی‌پوپ پوپ افزود محدوده‌ی ۲۹.۲۰۰ الی ۲۹.۴۰۰ همان جایی است که احتمال برگشت قیمت بیت کوین تا ۳۲ هزار دلار نیز وجود دارد که البته پس از آن باز هم قیمت تا ۲۷ هزار دلار افت خواهد داشت.
۳۱/۰۲/۱۴۰۱ رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر فقیر کیوساکی همچنان معتقد است که بیت کوین در بلندمدت روندی صعودی دارد با این حال وی می‌گوید بیت کوین پیش از صعود خود یک دوره افت نامشخص قیمت را تجربه می‌کند. البته از آنجایی که فدرال رزرو فاسد است بیت کوین محکوم به صعود در بازه‌ی بلندمدت است.
پیش بینی: کیوساکی همچنان معتقد است که بیت کوین در بلندمدت روندی صعودی دارد با این حال وی می‌گوید بیت کوین پیش از صعود خود یک دوره افت نامشخص قیمت را تجربه می‌کند. البته از آنجایی که فدرال رزرو فاسد است بیت کوین محکوم به صعود در بازه‌ی بلندمدت است.
۳۰/۰۲/۱۴۰۱ علی مارتینز (Ali Martinez) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال شاخص ترس و طمع به پایین‌ترین میزان خود در حدودا ۲ سال گذشته رسیده است. این شرایط در ماه مارس سال ۲۰۲۰ نیز وجود داشت که طی آن بیت کوین افت شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن حدود ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و به ۳۸۰۰ دلار رسید اما پس از آن روند صعودی را آغاز کرد. در شرایط افت قیمت بیت کوین احتمالا خریدارانی که قصد خرید بیت کوین با قیمت پایین را دارند، به این بازار جذب خواهند شد.
پیش بینی: شاخص ترس و طمع به پایین‌ترین میزان خود در حدودا ۲ سال گذشته رسیده است. این شرایط در ماه مارس سال ۲۰۲۰ نیز وجود داشت که طی آن بیت کوین افت شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن حدود ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و به ۳۸۰۰ دلار رسید اما پس از آن روند صعودی را آغاز کرد. در شرایط افت قیمت بیت کوین احتمالا خریدارانی که قصد خرید بیت کوین با قیمت پایین را دارند، به این بازار جذب خواهند شد.
۲۷/۰۲/۱۴۰۱ جان ران (John Roque) تحلیلگر موسسه تحقیقاتی ۲۲V در حال حاضر ۳۵۸۰ مقاومت و ۲۰۰۰ دلار حمایت اتریوم در نظر گرفته می‌شود، در صورتی که اتریوم حمایت ۲۰۰۰ دلاری خود را از رست بدهد ارزش هر واحد آن تا ۴۲۰ دلار افت خواهد داشت و به عبارتی ۸۰ درصد ارزش روز خود را از دست خواهد داد.
پیش بینی: در حال حاضر ۳۵۸۰ مقاومت و ۲۰۰۰ دلار حمایت اتریوم در نظر گرفته می‌شود، در صورتی که اتریوم حمایت ۲۰۰۰ دلاری خود را از رست بدهد ارزش هر واحد آن تا ۴۲۰ دلار افت خواهد داشت و به عبارتی ۸۰ درصد ارزش روز خود را از دست خواهد داد.
۲۵/۰۲/۱۴۰۱ آرتور هیس (Arthur Hayes) یکی از موسسان صرافی بیت مکس به اعتقاد آرتور هیس بیت کوین و اتریوم همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهند داد. Hayes افزود که خودش قصد خرید بیت کوین در قیمت ۲۰ هزاردلار و خرید اتریوم در قیمت ۱۳۰۰ دلار را دارد.
پیش بینی: به اعتقاد آرتور هیس بیت کوین و اتریوم همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهند داد. Hayes افزود که خودش قصد خرید بیت کوین در قیمت ۲۰ هزاردلار و خرید اتریوم در قیمت ۱۳۰۰ دلار را دارد.
۲۴/۰۲/۱۴۰۱ موسسه تحقیقاتی دلفی دیجیتال(Delphi Digital) بنا بر آنچه موسسه دلفی دیجیتال منتشر کرده است قیمت بیت کوین ۵۵ درصد پایین‌تر از قیمت ATH (بالاترین قیمت ثبت شده) است و برای ۶ ماه آینده پیش‌بینی می‌شود که این رمزارز روندی خنثی یا منفی داشته باشد. این موسسه تحقیقاتی پیشنهاد کرده است که در صورتی که قصد خرید بیت کوین را دارید فعلا عجله نکنید.
پیش بینی: بنا بر آنچه موسسه دلفی دیجیتال منتشر کرده است قیمت بیت کوین ۵۵ درصد پایین‌تر از قیمت ATH (بالاترین قیمت ثبت شده) است و برای ۶ ماه آینده پیش‌بینی می‌شود که این رمزارز روندی خنثی یا منفی داشته باشد. این موسسه تحقیقاتی پیشنهاد کرده است که در صورتی که قصد خرید بیت کوین را دارید فعلا عجله نکنید.
۲۰/۰۲/۱۴۰۱ استیون مک کلارگ (Steven McClurg) یکی از موسسان شرکت Valkyrie به اعتقاد استیون مک کلارگ در صورتی که نرخ بهره بانکی آمریکا همچنان افزایش یابد انتظار طولانی‌تر شدن روند نزولی بازار و قیمت بیت کوین را داشته باشیم. در صورتی که بانک مرکزی آمریکا رشد نرخ بهره را در جلسه‌ای که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و مربوط به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا است، متوقف کند و یا حتی کاهش دهد می‌توان انتظار داشت که باز هم نقدینگی به سمت بازار برگشته و وضعیت را بهبود دهد.
پیش بینی: به اعتقاد استیون مک کلارگ در صورتی که نرخ بهره بانکی آمریکا همچنان افزایش یابد انتظار طولانی‌تر شدن روند نزولی بازار و قیمت بیت کوین را داشته باشیم. در صورتی که بانک مرکزی آمریکا رشد نرخ بهره را در جلسه‌ای که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و مربوط به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا است، متوقف کند و یا حتی کاهش دهد می‌توان انتظار داشت که باز هم نقدینگی به سمت بازار برگشته و وضعیت را بهبود دهد.
۱۹/۰۲/۱۴۰۱ پیتر شیف (Peter Schiff) مدیرعامل شرکت Euro Pacific Capital و منتقد بیت کوین پیتر شیف پیش‌بینی کرده است که در صورتی که بیت کوین افت قیمتی را تجربه کند و در طی آن قیمت به زیر ۳۰ هزار دلار برسد، احتمال آنکه بیت کوین را با قیمت زیر ۱۰ هزار دلار هم ببینیم اصلا بعید نیست.
پیش بینی: پیتر شیف پیش‌بینی کرده است که در صورتی که بیت کوین افت قیمتی را تجربه کند و در طی آن قیمت به زیر ۳۰ هزار دلار برسد، احتمال آنکه بیت کوین را با قیمت زیر ۱۰ هزار دلار هم ببینیم اصلا بعید نیست.
۱۸/۰۲/۱۴۰۱ کوین اسونسون (Kevin Svensson) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین تا به حال توانسته است سه چرخه‌ی صعودی را ثبت کند. در تمام این روندهای صعودی زمانی که در تایم فریم ماهانه، کندل زیر میانگین متحرک ۲۰ ماه بسته می‌شد، صعود بیت کوین به اتمام می‌رسید. حالا کوین اسونسون با نشان دادن نمودار قیمتی این حالت را نشانه‌ای برای افت بیشتر قیمت بیت کوین می‌داند.
پیش بینی: بیت کوین تا به حال توانسته است سه چرخه‌ی صعودی را ثبت کند. در تمام این روندهای صعودی زمانی که در تایم فریم ماهانه، کندل زیر میانگین متحرک ۲۰ ماه بسته می‌شد، صعود بیت کوین به اتمام می‌رسید. حالا کوین اسونسون با نشان دادن نمودار قیمتی این حالت را نشانه‌ای برای افت بیشتر قیمت بیت کوین می‌داند.
۳۱/۰۱/۱۴۰۱ مینکی وو (Minkyu Woo) تحلیلگر سایت کریپتوکوانت به اعتقاد مینکی وو، محدوده‌ی ۳۷ تا ۴۰ هزار دلار محدوده‌ی انباشت بیت کوین است. با افزایش روند خروج بیت کوین از صرافی‌ها در این محدوده‌ی قیمتی احتمال آنکه روندی صعودی آغاز شود وجود دارد.
پیش بینی: به اعتقاد مینکی وو، محدوده‌ی ۳۷ تا ۴۰ هزار دلار محدوده‌ی انباشت بیت کوین است. با افزایش روند خروج بیت کوین از صرافی‌ها در این محدوده‌ی قیمتی احتمال آنکه روندی صعودی آغاز شود وجود دارد.
۳۱/۰۱/۱۴۰۱ مایکل ون‌دی‌پوپ (Michael Van de Poppe) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال به اعتقاد این تحلیلگر محبوب برای بالا رفتن قیمت ریپل و لایت کوین باید ارزش دلار افت کند. مایکل ون‌دی‌پوپ با بررسی نمودار قیمتی ریپل گفت: به زودی افزایش شدید قیمتی را در ریپل خواهیم دید، وی افزود علاوه بر ریپل، لایت کوین نیز به زودی حرکت خود را در روندی صعودی آغاز خواهد کرد.
پیش بینی: به اعتقاد این تحلیلگر محبوب برای بالا رفتن قیمت ریپل و لایت کوین باید ارزش دلار افت کند. مایکل ون‌دی‌پوپ با بررسی نمودار قیمتی ریپل گفت: به زودی افزایش شدید قیمتی را در ریپل خواهیم دید، وی افزود علاوه بر ریپل، لایت کوین نیز به زودی حرکت خود را در روندی صعودی آغاز خواهد کرد.
۲۸/۰۱/۱۴۰۱ پیتر برنت (Peter Brandt) معامله‌گر شناخته شده‌ی بازار ارزهای دیجیتال پیتر برنت معتقد است که با نگاهی به گذشته‌ی بیت کوین می‌توان چنین گفت که ارزش بیت کوین تا دو سال آینده به اندازه ۱۰برابر رشد خواهد کرد.
پیش بینی: پیتر برنت معتقد است که با نگاهی به گذشته‌ی بیت کوین می‌توان چنین گفت که ارزش بیت کوین تا دو سال آینده به اندازه ۱۰برابر رشد خواهد کرد.
۲۷/۰۱/۱۴۰۱ الکس کوپتسیکویچ (Alexander Kuptsikevich) تحلیلگر بازارهای مالی با از دست رفتن قطعی حمایت ۴۰ هزار دلار بیت کوین، احتمال رفتن به زیر سطح قبلی یعنی ۳۸ هزار دلار افزایش خواهد یافت با این حال در صورتی که بیت کوین بتواند این سطح حمایتی را حفظ کند پیش‌بینی می‌شود که روندی صعودی و متعادل را پیش بگیرد.
پیش بینی: با از دست رفتن قطعی حمایت ۴۰ هزار دلار بیت کوین، احتمال رفتن به زیر سطح قبلی یعنی ۳۸ هزار دلار افزایش خواهد یافت با این حال در صورتی که بیت کوین بتواند این سطح حمایتی را حفظ کند پیش‌بینی می‌شود که روندی صعودی و متعادل را پیش بگیرد.
۲۳/۰۱/۱۴۰۱ یان آلمن(Yann Allemann) هم بنیان‌گذار وبسایت تحلیلی گلسنود به اعتقاد یان آلمن روند بلندمدت بیت کوین برخلاف روند کوتاه‌مدت آن صعودی است. آلمن اضافه کرد با بررسی شاخص‌های بلندمدت متوجه خواهید شد که سرمایه‌گذاران قصد نگه‌داری دارایی خود را دارند.
پیش بینی: به اعتقاد یان آلمن روند بلندمدت بیت کوین برخلاف روند کوتاه‌مدت آن صعودی است. آلمن اضافه کرد با بررسی شاخص‌های بلندمدت متوجه خواهید شد که سرمایه‌گذاران قصد نگه‌داری دارایی خود را دارند.
۲۳/۰۱/۱۴۰۱ آرتور هیز (Arthur Hayes) مدیرعامل پیشین صرافی bitmex به گفته‌ی آرتور هیز قیمت بیت کوین قبل از آغاز سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی، به سطح ۳۰ هزار دلار خواهد رسید. هیز همچنین افزود که انتظار دارد قیمت اتریوم تا انتهای ماه ژوئن تا ۲۵۰۰ دلار سقوط کند.
پیش بینی: به گفته‌ی آرتور هیز قیمت بیت کوین قبل از آغاز سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی، به سطح ۳۰ هزار دلار خواهد رسید. هیز همچنین افزود که انتظار دارد قیمت اتریوم تا انتهای ماه ژوئن تا ۲۵۰۰ دلار سقوط کند.
۲۱/۰۱/۱۴۰۱ جیسون اوربان (Jason Urban) مدیرعامل galaxy digital هرچند معتقد بودم بیت کوین کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ رشد ۱۰۰درصدی خواهد داشت، با توجه به شرایط کنونی بازار می‌توان پیش‌بینی کرد که رشد ۱۰۰درصدی در اوایل سال ۲۰۲۳ محقق شود. جیسون اوربان رشد ۱۰۰درصدی اتریوم تا اوایل سال ۲۰۲۳ را نیز پیش‌بینی کرده است.
پیش بینی: هرچند معتقد بودم بیت کوین کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ رشد ۱۰۰درصدی خواهد داشت، با توجه به شرایط کنونی بازار می‌توان پیش‌بینی کرد که رشد ۱۰۰درصدی در اوایل سال ۲۰۲۳ محقق شود. جیسون اوربان رشد ۱۰۰درصدی اتریوم تا اوایل سال ۲۰۲۳ را نیز پیش‌بینی کرده است.
۱۶/۰۱/۱۴۰۱ DigitalCoinPrice پلتفرم پیش‌بینی این پلتفرم قیمت ۶۷,۸۶۹ دلار را تا پایان سال ۲۰۲۲ برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است. بنا بر تحلیل این وبسایت، تا انتهای سال ۲۰۲۵ قیمت بیت کوین به ۹۴,۵۲۷ دلار و تا انتهای سال ۲۰۲۸ قیمت این رمزارز به ۱۴۶,۳۳۱ دلار خواهد رسید.
پیش بینی: این پلتفرم قیمت ۶۷,۸۶۹ دلار را تا پایان سال ۲۰۲۲ برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است. بنا بر تحلیل این وبسایت، تا انتهای سال ۲۰۲۵ قیمت بیت کوین به ۹۴,۵۲۷ دلار و تا انتهای سال ۲۰۲۸ قیمت این رمزارز به ۱۴۶,۳۳۱ دلار خواهد رسید.
۱۵/۰۱/۱۴۰۱ رکت کپیتال تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال به اعتقاد رکت کپیتال در صورتی که بیت کوین بتواند در ماه مارس مقاومت ۴۷ هزار دلار را به حمایت تبدیل کند، می‌توان انتظار داشت که این رمزارز تا سطح ۵۷ هزار دلار صعود کند.
پیش بینی: به اعتقاد رکت کپیتال در صورتی که بیت کوین بتواند در ماه مارس مقاومت ۴۷ هزار دلار را به حمایت تبدیل کند، می‌توان انتظار داشت که این رمزارز تا سطح ۵۷ هزار دلار صعود کند.
۱۴/۰۱/۱۴۰۱ مایکل ون دپوپ(Michael Van de Poppe) تحلیلگر ارزهای دیجیتال رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۵ هزار دلار می‌تواند نشانه‌ای از ضعف روند صعودی این رمزارز باشد. با این حال در صورتی که این اتفاق نیفتد بیت کوین این پتانسیل را دارد که تا آخر این هفته با قیمت ۵۰ هزار دلار معامله شود.
پیش بینی: رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۵ هزار دلار می‌تواند نشانه‌ای از ضعف روند صعودی این رمزارز باشد. با این حال در صورتی که این اتفاق نیفتد بیت کوین این پتانسیل را دارد که تا آخر این هفته با قیمت ۵۰ هزار دلار معامله شود.
۱۱/۰۱/۱۴۰۱ نیکلاس مرتن (Nicholas Merten) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین یک مقاومت در محدوده‌ی ۴۸ هزار دلار تا ۵۲ هزار دلار دارد و در صورتی که بتواند این مقاومت را به حمایت تبدیل کند، می‌توان انتظار داشت که قیمت این رمزارز تا ۷۰ هزار دلار صعود کند.
پیش بینی: بیت کوین یک مقاومت در محدوده‌ی ۴۸ هزار دلار تا ۵۲ هزار دلار دارد و در صورتی که بتواند این مقاومت را به حمایت تبدیل کند، می‌توان انتظار داشت که قیمت این رمزارز تا ۷۰ هزار دلار صعود کند.
۱۰/۰۱/۱۴۰۱ فیلیپ سوئیفت تحلیلگر آزاد ارزهای دیجیتال به اعتقاد فیلیپ معمولا ساده‌ترین تحلیل‌ها درست هستند، از همین رو فیلیپ سوئیفت با اشاره به میانگین متحرک یک ساله‌ی بیت کوین گفت، هر زمان قیمت بیت کوین به این سطح رسیده، یک روند صعودی را آغاز کرده است پس حالا با رسیدن دوباره قیمت bitcoin به این میانگین متحرک می‌توان انتظار یک روند صعودی را برای این ارز دیجیتال داشت.
پیش بینی: به اعتقاد فیلیپ معمولا ساده‌ترین تحلیل‌ها درست هستند، از همین رو فیلیپ سوئیفت با اشاره به میانگین متحرک یک ساله‌ی بیت کوین گفت، هر زمان قیمت بیت کوین به این سطح رسیده، یک روند صعودی را آغاز کرده است پس حالا با رسیدن دوباره قیمت bitcoin به این میانگین متحرک می‌توان انتظار یک روند صعودی را برای این ارز دیجیتال داشت.
۰۸/۰۱/۱۴۰۱ جو دی‌پاسکواله موسس و مدیرعامل PitBull Capital شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر در وضعیت خنثی قرار گرفته است، از طرف دیگر دیدگاه سرمایه‌گذاران صعودی بودن روند بیت کوین است. به اعتقاد جو دی‌پاسکواله، بیت کوین برای آنکه بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد باید بتواند بالای سطح ۴۶ هزار دلار تثبیت شود، وی همچنین اضافه کرد که این هفته به دلیل آنکه آخرین هفته‌ی سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ است احتمالا پرنوسان و البته تعیین کننده برای روند بازار و بیت کوین خواهد بود.
پیش بینی: شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر در وضعیت خنثی قرار گرفته است، از طرف دیگر دیدگاه سرمایه‌گذاران صعودی بودن روند بیت کوین است. به اعتقاد جو دی‌پاسکواله، بیت کوین برای آنکه بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد باید بتواند بالای سطح ۴۶ هزار دلار تثبیت شود، وی همچنین اضافه کرد که این هفته به دلیل آنکه آخرین هفته‌ی سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ است احتمالا پرنوسان و البته تعیین کننده برای روند بازار و بیت کوین خواهد بود.
۰۸/۰۱/۱۴۰۱ استفن اولت (Stephane Ouellette) مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری FRNT Financial بر اساس داده‌های سایت‌های تحلیلی آنچین، میزان بیت کوین‌هایی که از صرافی‌ها برداشت شده‌اند افزایش داشته است. استفن اولت در این مورد گفته است که کاهش میزان بیت‌کوین‌ در صرافی‌ها می‌تواند نشانه‌ای از صعود قیمت این رمزارز باشد.
پیش بینی: بر اساس داده‌های سایت‌های تحلیلی آنچین، میزان بیت کوین‌هایی که از صرافی‌ها برداشت شده‌اند افزایش داشته است. استفن اولت در این مورد گفته است که کاهش میزان بیت‌کوین‌ در صرافی‌ها می‌تواند نشانه‌ای از صعود قیمت این رمزارز باشد.
۲۴/۱۲/۱۴۰۰ استیو وزنیاک (Steve Wozniak) از موسسان اپل استیو وزنیاک با معرفی بیت کوین به عنوان معجزه‌ی ریاضی گفت، بیت کوین روزی قیمت ۱۰۰ هزار دلار را خواهد دید و من این را بدون هیچ محاسباتی می‌گویم. البته وزنیاک خود را به عنوان سرمایه‌گذار معرفی نکرده و صرفا خواسته تجربیاتی در این زمینه کسب کند.
پیش بینی: استیو وزنیاک با معرفی بیت کوین به عنوان معجزه‌ی ریاضی گفت، بیت کوین روزی قیمت ۱۰۰ هزار دلار را خواهد دید و من این را بدون هیچ محاسباتی می‌گویم. البته وزنیاک خود را به عنوان سرمایه‌گذار معرفی نکرده و صرفا خواسته تجربیاتی در این زمینه کسب کند.
۲۴/۱۲/۱۴۰۰ آنتونی اسکاراموچی (AnthonyScaramucci) بنیان‌گذار شرکت sky bridge capital قیمت هر واحد بیت کوین در یک الی یک سال‌و‌نیم آینده، ۶ رقمی خواهد شد. آنتونی اسکاراموچی دلیل پیش‌بینی خود را سازگاری بیت کوین با عوامل اقتصادی کلان در آینده‌ی نزدیک عنوان کرد.
پیش بینی: قیمت هر واحد بیت کوین در یک الی یک سال‌و‌نیم آینده، ۶ رقمی خواهد شد. آنتونی اسکاراموچی دلیل پیش‌بینی خود را سازگاری بیت کوین با عوامل اقتصادی کلان در آینده‌ی نزدیک عنوان کرد.
۱۵/۱۲/۱۴۰۰ نایجل گرین مدیر اجرایی گروه مشاوره مالی deVere با توجه به شرایط کنونی بیت کوین و با وجود جنگ میان اوکراین و روسیه و نبود پول که منجر به روی آوردن گروهی به ارزهای دیجیتال شده است، پیش بینی می‌شود که قیمت بیت کوین تا انتهای ماه مارس به ۵۰ هزار دلار برسد.
پیش بینی: با توجه به شرایط کنونی بیت کوین و با وجود جنگ میان اوکراین و روسیه و نبود پول که منجر به روی آوردن گروهی به ارزهای دیجیتال شده است، پیش بینی می‌شود که قیمت بیت کوین تا انتهای ماه مارس به ۵۰ هزار دلار برسد.
۰۴/۱۲/۱۴۰۰ نادیا ایوانووا مدیرعامل شرکت LAtelier بنا بر گفته‌ی نادیا ایوانووا بازار ارزهای دیجیتال هنوز وارد زمستان خود نشده است وی زمان حاضر را به عنوان بهترین زمان برای تفکر عمیق‌تر به بازار ارزهای دیجیتال دانست.
پیش بینی: بنا بر گفته‌ی نادیا ایوانووا بازار ارزهای دیجیتال هنوز وارد زمستان خود نشده است وی زمان حاضر را به عنوان بهترین زمان برای تفکر عمیق‌تر به بازار ارزهای دیجیتال دانست.
۰۲/۱۲/۱۴۰۰ دو جون (Du Jun) هم‌بنیانگذار صرافی هوبی به گفته‌ی دو جون، تا انتهای سال ۲۰۲۴ و اوایل سال ۲۰۲۵ بیت کوین صعود قابل توجهی را تجربه نخواهد کرد.
پیش بینی: به گفته‌ی دو جون، تا انتهای سال ۲۰۲۴ و اوایل سال ۲۰۲۵ بیت کوین صعود قابل توجهی را تجربه نخواهد کرد.
۰۱/۱۲/۱۴۰۰ پیتر برنت (Peter Brandt) کارشناس بازارهای مالی این کارشناس کهنه‌کار معتقد است که بیت کوین تغییرجهت آنی به خود نخواهد دید و مدتی در همین وضعیت خود که چندان هم کوتاه نخواهد بود باقی خواهد ماند. بد نیست بدانید پیتر برنت سقوط ۲۰۱۸ که برای بازار ارزهای دیجیتال پیش آمده بود را پیش‌بینی کرده بود.
پیش بینی: این کارشناس کهنه‌کار معتقد است که بیت کوین تغییرجهت آنی به خود نخواهد دید و مدتی در همین وضعیت خود که چندان هم کوتاه نخواهد بود باقی خواهد ماند. بد نیست بدانید پیتر برنت سقوط ۲۰۱۸ که برای بازار ارزهای دیجیتال پیش آمده بود را پیش‌بینی کرده بود.
۲۴/۱۱/۱۴۰۰ جی‌ پی مورگان بانک سرمایه گذاری به اعتقاد جی‌پی مورگان ارزش بیت‌کوین بیشتر شده است طوری که قیمت پیش‌بینی شده توسط این بانک سرمایه گذاری برای بیت کوین، البته برای دوره‌ی بلندمدت ۱۵۰ هزار دلار است این در حالی است که سال گذشته جی پی مورگان قیمت ۱۴۶ هزار دلار را برای پادشاه رمزارزها پیش‌بینی کرده بود.
پیش بینی: به اعتقاد جی‌پی مورگان ارزش بیت‌کوین بیشتر شده است طوری که قیمت پیش‌بینی شده توسط این بانک سرمایه گذاری برای بیت کوین، البته برای دوره‌ی بلندمدت ۱۵۰ هزار دلار است این در حالی است که سال گذشته جی پی مورگان قیمت ۱۴۶ هزار دلار را برای پادشاه رمزارزها پیش‌بینی کرده بود.
۱۸/۱۱/۱۴۰۰ جاستین بنت تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال همچنین در صورتی که بیت کوین از محدوده‌ی مقاومتی ۴۰ تا ۴۲ هزار واحد عبور کند نیز می‌توان انتظار یک روند صعودی را برای این رمزارز داشت. جاستین بنت معتقد است که بیت کوین مقاوت ۴۰ هزار دلار را شکسته و به قیمت ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.
پیش بینی: همچنین در صورتی که بیت کوین از محدوده‌ی مقاومتی ۴۰ تا ۴۲ هزار واحد عبور کند نیز می‌توان انتظار یک روند صعودی را برای این رمزارز داشت. جاستین بنت معتقد است که بیت کوین مقاوت ۴۰ هزار دلار را شکسته و به قیمت ۵۰ هزار دلار خواهد رسید.
۱۱/۱۱/۱۴۰۰ پیتر برانت تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال پیتر برانت معتقد است که در حال حاضر ترس به صورت‌ کاملا محسوسی بر بازار ارزهای دیجیتال سایه افکنده است با این حال بیت کوین در کف قیمت است و احتمالا خریداران برای خرید در این قیمت اقدام خواهند کرد.
پیش بینی: پیتر برانت معتقد است که در حال حاضر ترس به صورت‌ کاملا محسوسی بر بازار ارزهای دیجیتال سایه افکنده است با این حال بیت کوین در کف قیمت است و احتمالا خریداران برای خرید در این قیمت اقدام خواهند کرد.
۲۲/۱۰/۱۴۰۰ جفری گوندلاخ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دوبلین لاین جفری گوندلاخ که در سال ۲۰۱۳ به عنوان "مدیر مالی برتر" انتخاب شده بود گفته است که خرید بیت کوین در این روزها خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد و احتمالا بهترین قیمت برای خرید بیت کوین ۲۵ هزار دلار باشد.
پیش بینی: جفری گوندلاخ که در سال ۲۰۱۳ به عنوان "مدیر مالی برتر" انتخاب شده بود گفته است که خرید بیت کوین در این روزها خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد و احتمالا بهترین قیمت برای خرید بیت کوین ۲۵ هزار دلار باشد.
۲۲/۱۰/۱۴۰۰ جوی کروگ مدیر ارشد شرکت سرمایه گذاری پانترا به گفته‌ی کروگ اتریوم در ۱۰ سال آینده نقش کلیدی در امور مالی در سطح دنیا خواهد داشت. البته مشکلاتی از جمله کارمزد بالای تراکنش‌ها و مدت زمان بالای تراکنش‌ها یک مشکل برای اتریوم به حساب می‌آید.
پیش بینی: به گفته‌ی کروگ اتریوم در ۱۰ سال آینده نقش کلیدی در امور مالی در سطح دنیا خواهد داشت. البته مشکلاتی از جمله کارمزد بالای تراکنش‌ها و مدت زمان بالای تراکنش‌ها یک مشکل برای اتریوم به حساب می‌آید.
۱۲/۱۰/۱۴۰۰ الکس کروگر کارشناس بازار سرمایه به باور الکس کروگر و بسیاری از دیگر تحلیلگران با توجه به روند ۴ ساله‌ گذشته بازار و شکل‌گیری الگویی به نام "اثر هفته اول" که بیت کوین ۷ الی ۳۶ درصد رشد را تجربه کرده بود، انتظار می‌رود که بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین، هفته اول سال ۲۰۲۲ نیز از این الگو پیروی کند.
پیش بینی: به باور الکس کروگر و بسیاری از دیگر تحلیلگران با توجه به روند ۴ ساله‌ گذشته بازار و شکل‌گیری الگویی به نام "اثر هفته اول" که بیت کوین ۷ الی ۳۶ درصد رشد را تجربه کرده بود، انتظار می‌رود که بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین، هفته اول سال ۲۰۲۲ نیز از این الگو پیروی کند.
۳۱/۰۵/۱۴۰۰ ون‌ دو پوپ تحلیلگر ارشد ارزهای دیجیتال "کاردانو یک سطح مقاومت در محدوده ۲.۵ دلار دارد که اگر این سطح شکسته شود اهداف بعدی این ارز ۳.۴۵ دلار و ۵ دلار است." همچنین با ادامه پیدا کردن روند رشد بیت کوین، دارندگان کاردانو سود بسیار زیادی شناسایی می کنند.
پیش بینی: "کاردانو یک سطح مقاومت در محدوده ۲.۵ دلار دارد که اگر این سطح شکسته شود اهداف بعدی این ارز ۳.۴۵ دلار و ۵ دلار است." همچنین با ادامه پیدا کردن روند رشد بیت کوین، دارندگان کاردانو سود بسیار زیادی شناسایی می کنند.
۲۴/۰۵/۱۴۰۰ جک دورسی مدیرعامل توئیتر با ابراز نگرانی خود در رابطه با مالیات بر ارزهای دیجیتال اعلام کرد که این قانون می‌تواند زمینه تحولاتی خارج از ایالات متحده نیز بشود.
پیش بینی: با ابراز نگرانی خود در رابطه با مالیات بر ارزهای دیجیتال اعلام کرد که این قانون می‌تواند زمینه تحولاتی خارج از ایالات متحده نیز بشود.
۲۴/۰۵/۱۴۰۰ پائولو آردوینو مدیرعامل صرافی بیت فاینکس در رابطه با مالیات بر ارزهای دیجیتال می‌گوید: " این قانون پتانسیل نابود کردن معاملات رمزارزها را دارد".
پیش بینی: در رابطه با مالیات بر ارزهای دیجیتال می‌گوید: " این قانون پتانسیل نابود کردن معاملات رمزارزها را دارد".
۲۴/۰۵/۱۴۰۰ مارک کوبان سرمایه‌گذار میلیاردر، منتقد سابق و حامی فعلی رمزارزها قوانین مالیاتی شامل قانون زیرساخت یکهزار میلیارد دلاری به رشد بازار رمزارزها ضربه می‌زند. این قوانین می‌تواند موتور رشد بیت‌کوین و بازار رمزارزها را متوقف کند و اتفاقی همانند چیزی که برای تجارت الکترونیک در سال ۱۹۹۵ افتاد را رقم بزند
پیش بینی: قوانین مالیاتی شامل قانون زیرساخت یکهزار میلیارد دلاری به رشد بازار رمزارزها ضربه می‌زند. این قوانین می‌تواند موتور رشد بیت‌کوین و بازار رمزارزها را متوقف کند و اتفاقی همانند چیزی که برای تجارت الکترونیک در سال ۱۹۹۵ افتاد را رقم بزند
۱۷/۰۵/۱۴۰۰ میترا تاتاری کارشناس بازار رمزارزها در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با روند بازار کریپتوکارنسی گفت: با قرار گرفتن بیت کوین در بالاترین قیمت معاملاتی خود، هدف بعدی این ارز ۴۷ هزار دلار است و پیش بینی می شود که با این شرایط در حال حاضر بازار تارگت ۴۷ هزار دلار فعال شده است؛ اما در خصوص اینکه آیا تا پایان سال شاهد رسیدن آن به اهداف بالاتر مانند ۱۰۰ هزار دلار خواهیم بود یا خیر، نمی توانیم نظر قطعی بدهیم.
پیش بینی: در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با روند بازار کریپتوکارنسی گفت: با قرار گرفتن بیت کوین در بالاترین قیمت معاملاتی خود، هدف بعدی این ارز ۴۷ هزار دلار است و پیش بینی می شود که با این شرایط در حال حاضر بازار تارگت ۴۷ هزار دلار فعال شده است؛ اما در خصوص اینکه آیا تا پایان سال شاهد رسیدن آن به اهداف بالاتر مانند ۱۰۰ هزار دلار خواهیم بود یا خیر، نمی توانیم نظر قطعی بدهیم.

یکی از جذاب‌ترین و در عین حال پرریسک‌ترین بازارهای مالی، بازار ارزهای دیجیتال است. معمولا وجوه مشترکی در میان همه‌ی بازارهای مالی وجود دارد با این حال هر کدام از بازارها با یک سری ویژگی‌ شناخته می‌شوند. نوسانات شدید یکی از آن ویژگی‌هایی است که گاهی در این بازار به چشم می‌خورد چیزی که شاید در دیگر بازارهای مالی دیده نشود، البته ناگفته نماند که همین ویژگی بسیاری از افراد را به سمت خود جذب کرده است اما نباید از این نکته غافل ماند که همان‌طور که افراد زیادی به دلیل وجود نوسانات در این بازار توانستند سودهای خوبی کسب کنند، افرادی هم بودند که متضرر شدند و یا حتی کل سرمایه‌ی خود را از دست دادند.
بازار کریپتوکارنسی یک بازار مالی بین‌المللی است در نتیجه می‌توان از نظرات کارشناسان و تحلیلگران این حوزه از سراسر جهان بهره برد. شناختن کامل یک پروژه و اهداف تیم پروژه برای پیش بینی آینده‌ی آن رمزارز از اهمیت بالایی برخوردار است که شاید هر سرمایه‌گذار یا معامله‌گری توانایی آن را نداشته باشد. بنابراین مطالعه‌ی نظرات صاحب‌نظران این عرصه می‌تواند کمک بزرگی در تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری به فعالین بازار بکند. تحلیلگران تکنیکال نیز با بررسی نمودار قیمتی یک رمزارز می‌توانند آینده‌ی آن را پیش‌بینی کنند، مهارت در این نوع تحلیل، ورود در مناسب‌ترین زمان به معاملات را ممکن می‌کند.
همچنین به دلیل آنکه رمزارزها بر بستر بلاک چین پیاده‌سازی شده‌اند، بررسی اطلاعات منتقل شده از طریق بلاک چین می‌تواند ‌پیش‌ بینی بازار ارزهای دیجیتال را تا اندازه‌ آسان‌ کند. تحلیل آنچین (On-chain) با جمع‌آوری و بررسی اطلاعاتی که از طریق بلاک چین منتقل می‌شوند اطلاعات جالبی را به سرمایه گذاران می‌دهد.
همان‌طور که متوجه شدید برای پیش بینی آینده‌ی یک ارز دیجیتال باید آن رمزارز و پروژه‌ی مربوطه را از جوانب مختلف بررسی کرد که این کار برای تمام فعالین بازار ارزهای دیجیتال چندان ساده نیست در نتیجه در چنین شرایطی مطالعه‌ی نظرات کارشناسان خبره که جوانب مختلف موثر بر بازار را در کوتاه‌مدت و بلندمدت بررسی می‌کنند، می‌تواند کمک بزرگی برای فعالین بازار باشد.
با همه‌ی اینها فراموش نکنید که حتی بهترین پیش‌بینی‌ها هم ممکن است تحقق نیابند چراکه یک اتفاق ناگهانی می‌تواند تمام شرایط پیشین را تغییر دهد، علاوه بر این همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، میزان ریسک موجود در این بازار بیشتر از دیگر بازارهای مالی است و همین موضوع اهمیت مدیریت سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال را دوچندان کرده است.