ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

پیش‌بینی خودرو

تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
22/01/2023 بابک صدرایی کارشناس صنعت خودرو در صورتی که نرخ دلار به ثباتی در بازه‌ی بلندمدت نرسد و همچنین میزان عرضه و تقاضا در بازار خودرو به‌ تعادل نرسد نمی‌توان انتظار داشت که بازار خودرو به‌ آرامش برسد. بابک صدرایی معتقد است که روند کنونی که در بازار خودرو حاکم است تا انتهای سال برقرار خواهد بود.
16/01/2023 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو در حال حاضر باتوجه به اجرا شدن طرح‌هایی همچون عرضه‌ی خودرو در بورس کالا و همچنین فروش خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی، افزایش قیمت خودرو متوقف شده است. با وجود شرایط مناسب‌تر کنونی شاهد هستیم که تعداد فروشندگان خودرو همچنان بیش از خریداران است و بنابراین رکود همچنان وجود دارد. این کارشناس خودرو پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال جاری، خودروها با قیمت‌های کنترل‌شده به فروش برسند، البته ورود خودروهای خارجی می‌تواند رونق را به بازار خودرو بازگرداند.
14/01/2023 سعید مدنی مدیر عامل اسبق سایپا در داخل ما توانایی تولید یک میلیون خودرو را داریم و نباید انتظار داشت آزادسازی ۴۰هزار خودرو خارجی بازار را تحت ‌تاثیر قرار دهد و شاهد کاهش قیمت خودرو باشیم. مدنی در ادامه تاکید کرد: اگر وزارتخانه صمت مشکلات را از سر راه خودروهای خارجی بردارد عده‌ای که منتظر این اتفاق بودند برای خرید خودرو اقدام خواهند کرد. افزایش تقاضا در کنار نرخ تورم باعث می‌شوند بازار خودرو با روندی زیگزاگی به سمت صعودی بودن پیش برود.
12/01/2023 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو یکی از دلایلی که باعث شد در روزهای گذشته بازار خودرو روندی باثبات داشته باشد افزایش عرضه خودرو نسبت به ماه‌های گذشته بود. نادری در ادامه خاطرنشان کرد: اگر عرضه خودرو توسط خودروسازان ادامه‌دار و دلار روند ثابتی داشته باشد پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو نه تنها افزایش قیمتی نداشته باشد بلکه شاهد کاهش قیمت آن نیز باشیم.
07/01/2023 بابک صدرایی
05/01/2023 امیرحسین کاکایی کارشناس صنعت خودرو سقوط ارزش ریال در هفته‌های گذشته باعث افزایش قیمت خودرو شد. این کارشناس تاکید کرد: رئیس جدید بانک مرکزی وعده‌هایی مبنی بر کاهش قیمت دلار داده و از آنجایی که بازار ارز و خودرو همسو هستند انتظار می‌رود قیمت خودرو در روزهای آتی روندی کاهشی داشته باشد.
02/01/2023 سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران بازار خودرو همسو با بازار ارز است و نوساناتی که در بازار خودرو شاهد آن هستیم به علت عدم ثبات ریال در کشور است. اگر در روزهای آینده دلار با کاهش قیمت همراه باشد انتظار می‌رود در بازار خودرو نیز شاهد نزولی شدن قیمت باشیم.
19/12/2022 کاظم محمدی‌نیک‌خواه کارشناس صنعت خودرو نوسانات قیمت دلار همه‌ی بازارها را تحت تاثیر خود قرار داده و همسو با افزایش قیمت دلار، قیمت خودرو نیز افزایش یافته است. او در خصوص پیش‌بینی قیمت خودرو گفت: در حال حاضر همه شرایط حاکی از افزایش قیمت خودرو دارد و هیچ محرک کاهش قیمتی وجود ندارد بنابراین انتظار می رود روند صعودی قیمت خودرو در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.
17/12/2022 امیرحسین کاکایی کارشناس صنعت خودرو کارشناسان تورم امسال را بین ۴۰ تا ۶۰ درصد برآورد کرده بودند در حالی که دولت تورم ۴۰ درصدی را پیش‌بینی کرده بود. در صورتی که پیش‌بینی دولت محقق شود، قیمت خودرو تا انتهای سال تغییر نخواهد کرد و در همین بازه قیمتی باقی خواهد ماند در حالی که اگر پیش‌بینی کارشناسان درست باشد هنوز می‌توان افزایش ۲۰ درصدی را تا انتهای سال انتظار داشت و به اعتقاد اینجانب به نظر می‌رسد که پیش‌بینی کارشناسان درست باشد و تا انتهای سال باز هم افزایش قیمت را در بازار خودرو شاهد باشیم، مگر آنکه اتفاقی در بعد اقتصاد کلان کشور جلو این اتفاق را بگیرد.
05/12/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به اخبار مثبت درباره گروه خودرویی می‌توان انتظار شروع بازار سبز را داشت. پیش‌بینی می‌شود که بازار فردا در ابتدا نوسانات منفی را داشته باشد و رفته‌رفته به میزان تقاضا اضافه شود.
08/11/2022 کاظم محمدی‌نیک‌خواه کارشناس صنعت خودرو دلار عامل تعیین کننده قیمت خودروهای وارداتی موجود در بازار است و با توجه به افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو بودیم. محمدی‌نیک‌خواه در ادامه توضیح داد: با وجود نوسانات در قیمت خودرو، بازار همچنان در رکود به‌سر می‌برد و تا زمانی که قیمت دلار ثبات پیدا نکند وضع تغییری نمی‌کند. به گفته این کارشناس بازار در روزهای آینده روند فعلی را در پیش می‌گیرد.
05/11/2022 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو اجرا شدن طرح آزادسازی خودروهای خارجی باعث تاثیر روی قیمت خودرو می‌شود. قیمت خودروهای داخلی با ورود خودروهای خارجی کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی خواهند داشت. او در ادامه افزود: با صعودی شدن قیمت دلار و توقف پلاک‌گذاری انتظار می‌رود در هفته جاری قیمت خودرو نیز افزایش پیدا کند.
31/10/2022 اسد کرمی نائب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران بازار خودرو همچنان در رکود به‌سر می‌برد و خرید و فروش در این بازار به‌ شدت کاهش یافته‌است. به گفته‌ی اسد کرمی اگر تغییری در روند بازار ایجاد نشود و‌ این بازار همچنان در رکود باقی بماند، قیمت خودروهای داخلی شاهد افزایش قیمت خواهند بود اما در رابطه با خودروهای خارجی انتظار می‌رود که این دسته از خودروها تغییر قیمتی نداشته باشند.
29/10/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس بازار خودرو تغییر قیمت دلار تحت تاثیر ناآرامی‌های داخل و خارج باعث افزایش قیمت خودرو در هفته جاری خواهد شد، چرا که نوسانات ارز برروی بازار تاثیر خواهد گذاشت. او در ادامه سخنان خود افزود: البته شیوه‌ای که برای واردات خودروهای خارجی در نظر‌ گرفته‌ شده‌ است، می‌تواند مانع از تغییر قیمت در بازار داخلی خودرو شود.
29/10/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس بازار خودرو تغییر قیمت دلار تحت تاثیر ناآرامی‌های داخل و خارج باعث افزایش قیمت خودرو در هفته جاری خواهد شد، چرا که نوسانات ارز برروی بازار تاثیر خواهد گذاشت. او در ادامه سخنان خود افزود: البته شیوه‌ای که برای واردات خودروهای خارجی در نظر‌ گرفته‌ شده‌ است، می‌تواند مانع از تغییر قیمت در بازار داخلی خودرو شود.
25/10/2022 امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو گفتار درمانی از یک سو و بلاتکلیفی بازار خودرو در خصوص واردات، باعث شده است که بازار خودرو در رکود نگه داشته شود. وی در ادامه سخنان خود افزود: این رکود بازار نه تنها باعث کاهش قیمت خودرو نمی‌شود بلکه با وجود تورم، پیش‌بینی می‌شود که تا آخر سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم.
22/10/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس صنعت خودرو بازار خودرو همچنان در رکود به‌سر می‌برند و سطح معاملات به شدت کاهش یافته‌است. به گفته این کارشناس به علت وضع سیاسی که کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با آن است و عدم ساسیت‌گذاری کارآمد که بتواند مسیر بازار را تغییر دهد و بازار را از این رکود خارج کند، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم.
12/10/2022 سعید مدنی مدیر عامل سابق سایپا نوساناتی که این روزها در بازار خودرو می‌بینیم به دلیل همبستگی است که بین بازار و قیمت دلار وجود دارد . به اعتقاد سعید مدنی تورم نیز باعث شده در ماه های گذشته شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم و انتظار می‌رود قیمت خودرو نیز با رشد تورم سیر صعودی داشته باشد.
04/09/2022 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو قیمت خودرو در روزهای گذشته در پی انتشار خبرهای مذاکرات روندی نوسانی به خود گرفت که انتظار می‌رود بازار خودرو این هفته نیز به همین منوال هفته را به پایان برساند.
31/08/2022 مرتضی شجاعی کارشناس صنعت خودرو قیمت خودرو بیش از هر عامل دیگری تحت تاثیر قیمت ارز تغییر خواهد کرد و سایر عوامل مانند کاهش تولید خودرو تاثیر کمتری روی قیمت خودرو دارند. وی در ادامه سخنان خود افزود: علت رکود این روزهای بازار به علت به درازا کشیده شدن نتیجه مذاکرات است و با اعلام نتیجه نهایی، وضعیت بازار مشخص خواهد شد.
29/08/2022 عماد جعفری کارشناس صنعت خودرو افزایش قیمت دلار تحت‌تأثیر خبرهای منفی منتشر شده از مذاکرات بر روی قیمت خودرو نیز تاثیر گذاشته است به طوری که قیمت خودرو در مقایسه با هفته گذشته افزایش یافته است. جعفری در ادامه افزود که پیش‌بینی می‌شود قیمت در شهریورماه تحت‌تاثیر اخبار مذاکرات نوسان کند، در غیر این صورت عامل خاصی دیده نمی‌شود که بر روی روند قیمت خودرو موثر باشد.
28/08/2022 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو قیمت خودرو در پی انتشار اخبار ناامید کننده و طولانی‌شدن مذاکرات روند صعودی به خود گرفت. نادری افزود: موکول کردن واردادت خودرو از شهریورماه به آذرماه نیز باعث افزایش قیمت خودروها شد و پیش‌بینی می‌شود این روند تا انتهای هفته جاری ادامه داشته باشد.
27/08/2022 فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو بازار خودرو این روزها تحت تاثیر خبرهایی که از مذاکرات منتشر می‌شود در حالت رکود به‌سر می‌برد. اگر توافق صورت بگیرد برای مدت کوتاهی بازار روند کاهشی خواهد داشت که موقت بوده، و به تدریج روند افزایشی را در پیش می‌گیرد. زاوه در ادامه صحبت های خود افزود: اگر مذکرات بی نتیجه باشد و توافقی صورت نگیرد، در فصل پاییز شاهد رشد چشمگیر قیمت خودرو خواهیم بود.
22/08/2022 کاظم محمدی نیک‌خواه کارشناس صنعت خودرو علت کاهش قیمت چند روز اخیر خودرو، کاهش قیمت دلار است چرا که قیمت خودرو با قیمت دلار ارتباط مستقیمی دارد. قیمت روزهای آینده خودرو هم به تحولات برجام و تغییر قیمت دلار بستگی دارد.
21/08/2022 سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو از آنجا که هنوز وضعیت واردات خودروهای خارجی مشخص نشده است، نمی‌توان در رابطه با قیمت این خودروها نظر قطعی اعلام کرد و افرادی که سرمایه‌ی خود را بر اساس تبلیغات منتشرشده به شخصی پرداخت می‌کنند باید به دنبال سرمایه خود باشند.
12/08/2022 آرش محبی‌نژاد کارشناس صنعت خودرو سیاست‌های اتخاذ شده در رابطه با بازار خودرو تاثیر زیادی بر قیمت آن خواهد داشت. در صورتی که عرضه‌ی خودرو در بورس کالا به درستی انجام شود، ضرر خودروسازان کم و میزان تولیدشان افزایش خواهد داشت و در نتیجه شاهد افزایش عرضه‌ی خودرو خواهیم بود که این موضوع منجر به کاهش قیمت خودرو در بازار خواهد شد.
23/07/2022 امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو بازار خودرو در کشور در یک فاز نوسانی و رکود قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که تکلیف واردات خودرو و همچنین نتایج برجام مشخص نشود، این شرایط ادامه یابد.
15/07/2022 کاظم محمدی نیکخواه کارشناس صنعت خودرو میزان عرضه و تقاضای خودرو در کشور تناسبی باهم ندارند و تعداد خودروهای تولیدی کمتر از میزان نیاز بازار است که به همین دلیل شاهد رکود (به دلیل قیمت بالا) در بازار خودرو هستیم. پیش‌بینی می‌شود این شرایط در روزهای آینده نیز دنبال شود.
01/07/2022 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو در چند روز گذشته تغییرات زیادی در قیمت‌ خودروها به وجود نیامد، در حال حاضر نیز رکود در بازار خودرو حاکم است که پیش‌بینی می‌شود این شرایط حداقل تا دو هفته‌ی آینده جاری باشد.
29/06/2022 عماد جعفری کارشناس صنعت خودرو با گذشت ۴ ماه از سال همچنان وضعیت واردات خودروهای خارجی در ابهام است. به گفته وزیر صمت خودروهای وارداتی باید زیر ۱۰ هزار دلار ارزش داشته باشند که تعداد چنین خودروهایی زیاد نیست و از طرف دیگر اجازه ورود خودروهای کارکرده داده نشده است. تا زمانی که این ابهامات در بازار خودرو وجود داشته باشند، بازار خودرو همچنان راکد باقی خواهد ماند.
25/06/2022 بابک صدرایی کارشناس صنعت خودرو با توجه به نرخ دلار افراد کمی به خرید خودرو فکر می‌کنند البته از طرف دیگر افرادی هم هستند که با هدف حفاظت از ارزش سرمایه‌شان اقدام به خرید خودرو می‌کنند با این حال بازار خودرو راکد است. عملی شدن طرح واردات خودروهای خارجی ممکن است بازار را در رکود نگه دارد اما در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که برای دو هفته‌ی آینده جهش چندانی در قیمت خودروها شاهد نباشیم.
21/06/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس صنعت خودرو با توجه به شرایط منفی اقتصادی کشور و نوسانات ارز پیش‌بینی می‌شود که علی‌رغم کاهش نوسانات در بازار خودرو نتوان انتظار ادامه‌ی روند نزولی آن را داشت.
20/06/2022 سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران با وجود نوسانات که در دو هفته اخیر در بازار ارز شاهد بودیم، نوسانات زیادی در بازار خودرو رخ نداد. به دلیل بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه، در صورتی که هدف کاهش اختلاف قیمت بازار آزاد و کارخانه باشد، باید عرضه خودرو افزایش یابد. البته عوامل دیگری همچون رکود بازار و انتظار برای مشخص شدن طرح واردات خودرو از مواردی هستند که بر بازار خودرو تاثیر می‌گذارند.
19/06/2022 بهرام شهریاری کارشناس صنعت خودرو در صورتی که دولت در خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا دخالتی نداشته باشد، می‌توان انتظار نتایج مثبت در این زمینه را داشت. اگر بخش خصوصی تصمیمات درست را اتخاذ کند و در این زمینه با خارج از کشور تعاملاتی داشته باشد، متخصصین و سرمایه‌گذاران از داخل و خارج جذب پروژه شده و شرایط صنعت خودرو بهبود خواهد یافت.
16/06/2022 بابک صدرایی کارشناس صنعت خودرو بابک صدرایی معتقد است در صورتی که عرضه‌ی خودرو به میزان کافی انجام شود می‌توان تا حدودی قیمت را در بازار خودرو کنترل کرد. این کارشناس خودرو به افزایش هزینه‌های تولید نیز اشاره کرد و گفت در شرایطی که نرخ دلار کنترل‌شده باشد نیز شاهد افزایش قیمت مدل‌های مختلف خودرو هستیم.
15/06/2022 حسن کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو کریمی سنجری با مثبت خواندن طرح گرفتن مالیات از دلالان گفت، البته این طرح یک نکته‌ی منفی دارد چراکه با این کار احتمالا شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم و احتمالا دلالان پول مالیات را بر قیمت خودرو اضافه خواهند کرد در نتیجه می‌توان گفت که این طرح در صورت عملی شدن کمکی به کاهش اختلاف قیمت کارخانه و بازار نخواهد کرد.
12/06/2022 بهرام شهریاری کارشناس صنعت خودرو در حال حاضر بازار خودرو با مسئله‌ی عرضه و تقاضا دست و پنجه نرم می‌کند و تا زمانی که این مشکل حل نشود نمی‌توان انتظار رفع مشکل بازار خودرو را داشت. شهریاری افزود حذف طرح قرعه‌کشی خودرو به تنهایی مشکلات را حل نمی‌کند بلکه عوامل دیگر نیز در این میان دخیل هستند.
08/06/2022 عماد جعفری کارشناس صنعت خودرو اخبار ضد و نقیضی در رابطه با خودروهای وارداتی و فرستادن قانون مربوطه به دولت منتشر می‌شود. این اخبار وضعیت رکود بازار خودرو را حادتر کرده و بسیاری از متقاضیان خودروهای داخلی را نیز از خرید منصرف کرده است. جعفری افزود تاثیر کوتاه‌مدت اخبار مثبت منتشر شده در رابطه با واردات خودرو، بیشتر شدن رکود بازار خودرو است‌.
08/06/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس صنعت خودرو سامانه یکپارچه فروش خودرو و قرعه‌کشی که توسط خودروسازان انجام می‌شد تفاوت آنچنانی باهم ندارند. بر خلاف آنچه وزارت صمت در کم کردن دخالت‌های خود وعده داده بود، حال انجام قرعه‌کشی نیز به وظایف آن اضافه شده است. با روندی که وزارت صمت در پیش گرفته است هیچ‌کدام از اهداف محقق نمی‌شوند و علاوه بر آن وضعیت صنعت خودرو بدتر نیز خواهد شد.
20/05/2022 مرتضی مصطفوی کارشناس صنعت خودرو بازار خودرو در کشور ما رابطه مستقیمی با قیمت ارز دارد، از طرف دیگر افزایش یا کاهش قیمت دلار بستگی به نتایج مذاکرات دارد. بنابراین می‌توان گفت که تا وقتی که قیمت دلار به دلیل‌ مشخص نبودن نتایج توافقات به ثبات نرسد، نوسان در بازار خودرو نیز وجود خواهد داشت.
15/05/2022 فیروز نادری کارشناس صنعت خودرو خبر واردات خودروهای خارجی به کشور و حذف قرعه‌کشی خودرو دو عاملی هستند که تا کنون تاثیری بر بازار نداشتند با این حال در صورتی که واردات خودروهای خارجی آزاد شود می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت خودروهای داخلی کاهش یابد.
30/04/2022 فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو فارغ از اینکه قرعه‌کشی خودرو ادامه‌دار باشد و یا متوقف شود، قیمت خودرو به دلیل تورم در کشور روندی افزایشی خواهد داشت. تنها راه‌حل برای کنترل قیمت به اقتصاد سیاسی گره خورده است و با قیمت‌گذاری دستوری هیچ مشکلی حل نخواهد شد.
24/04/2022 بهرام شهریاری کارشناس بازار خودرو کاهش قدرت خرید مردم و همچنین وجود ابهام و طولانی شدن برجام در رکود بازار خودرو بسیار موثر هستند. آنچه در بازار خودرو معامله می‌شود بیشتر به دست دلالان است و نه عموم مردم. از طرف دیگر به دلیل طولانی شدن برجام موضوع ورود خودروهای خارجی به کشور تعلیق شده است. تا زمانی که شرایط چنین باشد، بازار خودرو نیز به وضعیت نوسانی خود ادامه خواهد داد.
15/04/2022 اسد کرمی نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران قیمت خودرو از از شب عید تا به امروز روندی صعودی گرفته است و این موضوع باعث افزایش تورم نیز خواهد شد. اسد کرمی در رابطه با قیمت خودرو در هفته‌های آینده گفت: در صورتی که شرایط تغییر نکند، قیمت خودرو نیز کاهش نخواهد داشت.
12/04/2022 سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران سال گذشته ایران‌خودرو تولید خودروهای دوگانه‌سوز خود را نسبت به سال ۹۹ به میران ۵۰درصد کاهش داده بود این در حالی است که دیگر شرکت‌های خودروسازی خودرو دوگانه‌سوز را تولید نکردند. با کم و یا متوقف شدن تولید خودروهای دوگانه‌سوز قیمت آنها افزایش خواهد داشت. از طرف دیگر اتومبیل به یک وسیله‌ی ضروری میان خانواده‌ها تبدیل شده است که همین موضوع می‌تواند احتمال نوسان قیمتی را افزایش دهد.
09/04/2022 فربد زاوه کارشناس بازار خودرو برجام و بحث آزادسازی واردات خودرو دیگر تاثیری بر قیمت خورو نخواهند داشت چراکه هر دو در بلاتکلیفی به سر می‌برند. در چنین شرایطی احتمالا قیمت خودرو در مسیر صعودی نوساناتی خواهد داشت.
15/03/2022 کاظم محمدی نیکخواه کارشناس بازار خودرو سرنوشت تمام بازارها در کشور به نتایج برجام وابسته است. در صورتی که توافقی حاصل شود قیمت ارز و در پی آن قیمت خودرو نیز کاهش خواهد یافت و اگر توافقات به نتیجه نرسد، روند افزایشی قیمت خودروها ادامه خواهد یافت.
04/03/2022 فربد زاوه کارشناس بازار خودرو رئیس جمهور با بازدید ناگهانی از شرکت ایران خودرو، چندین دستور داشتند که افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در سال آینده یکی از این دستورها بود. به گفته‌ی فربد زاوه با وجود مشکلات تامین قطعات و نیازهای مالی برای تولید، در صورتی که این طرح اجرایی شود بازهم تولید خودروهایی با نواقص مختلف را پیش‌رو خواهیم داشت.
04/03/2022 عماد جعفری کارشناس بازار خودرو علی‌رغم اینکه در آستانه نوروز هستیم و خودروسازان قیمت را کاهش داده‌اند، با توجه به‌ کاهش قیمت دلار و موفقیت احتمالی برجام، خریداران دست نگه داشته‌اند. جعفری با اشاره به دستورات اخیر رئیس جمهور، کاهش ۵ الی ۱۰ درصدی را برای قیمت خودرو پیش بینی کرده است.
26/12/2021 امیرحسین کاکایی کارشناس بازار سرمایه قیمت خودرو متاثر از قیمت دلار است، اگر دلار روندی صعودی به خود بگیرد قیمت خودرو افزایش یافته و اگر نزولی شود قیمت خودرو کاهش را تجربه می‌کند. همچنین بورس می‌تواند بار دیگر سرمایه‌ها را در صورت مساعد بودن وضعیت جذب کند.
20/12/2021 کاظم محمدی نیکخواه کارشناس بازار سرمایه به گفته‌ی کاظم محمدی نیکخواه، فعال بازار خودرو، در کشور ما خودرو از یک کالای مصرفی تبدیل شده است به یک کالای سرمایه‌ای و هر کالای سرمایه‌ای تحت تاثیر قیمت دلار افزایش و یا کاهش قیمت خواهد داشت.
22/08/2021 مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان به دلیل کاهش عرضه خودرو به بازار و همزمانی آن با افزایش قیمت دلار، پیش بینی می‌شود که در هفته اول شهریور همچنان شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم.
09/08/2021 احمد نعمت‌ بخش دبیر انجمن خودروسازان دو نرخی بودن و شکاف بالای قیمت های کارخانه ای و بازاری دلیل اصلی آن است تا همچنان شاهد اقبال سرمایه گذاران و صاحبان پوله های سرگردان به سمت برنامه های فروش خودروسازان باشیم؛ این همان مساله ای است که سود آن تنها نصیب مشتریان خوش شانس شده و زیان آن متوجه خودروسازان و مصفرف کنندگان واقعی بدشانس می شود.